تذکر به یک وزیر درباره به‌کارگیری مدیران دو تابعیتی

گروه سیاسی الف،   3980924132

تذکر حجت الاسلام نصرالله پژمان فر به وزیر ورزش: علت به کارگیری افراد دو تابعیتی در پست ریاست فدراسیون‌های ورزشی و عدم نظارت وزارت خانه تحت امر شما جهت جلوگیری از این تخلفات چیست؟

تذکر به یک وزیر درباره به‌کارگیری مدیران دو تابعیتی

به گزارش تسنیم، علی اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز تذکرات کتبی نمایندگان به رئیس جمهور و مسئولان اجرایی را به شرح ذیل قرائت کرد:

**تذکر ابطحی به رئیس جمهور: خبر دارید به استناد اصل44 قانون اساسی تمامی شرایط کار برای همه به منظور رسیدن به اشتغال کامل و قراردادن وسایل کار در اختیار کسانی که قادر به کار هستند ولی وسیله کار ندارند وظیفه دولت است؟

**تذکر ابطحی به وزیر آموزش و پرورش: اجرای زیرپوستی و اصطلاحا چراغ خاموش سند 2030 خلاف تعهدات شما به مجلس در جهت اخذ رای اعتماد بوده است که ادامه این روند مستلزم پاسخگویی شما به نمایندگان مجلس خواهد بود. به وزیر نیرو: ضرورت پرداخت مطالبات معوقه پیمانکاران شرکت توزیع برق.

**تذکر حسن نوروزی به رئیس جمهور: علت عدم تامین بودجه بیمه تکمیلی ایثارگران، به وزیر بهداشت: چرا درجه بیمارستان‌های فاطمه زهرا رباط‌کریم  و امام حسین بهارستان را افزایش نمی‌دهید؟

**تذکر سیده حمیده زرآبادی به رئیس جمهور: علت عدم استخدام 43 نفر از پذیرفته شدگان نهایی آزمون دستیاران ستادی پذیرفته شده در سال 94 در وزارت ارتباطات علیرغم دریافت بودجه استخدامی. به وزیر نیرو: تسریع در واگذاری کنتور و انشعاب برق به واحدهای مسکونی جدید در داخل طرح هادی و بافت مسکونی مناطق روستایی.

**تذکر ولی‌الله نانواکناری به وزیر نیرو: تسریع در انتقال آب شرب از سد البرز به شهرستان‌های بابل، سرو و فریدون کنار.

**تذکر محسن کوهکن به وزیر کشور: تسریع در رسیدگی به وضعیت نابسامان استانداری اصفهان و ضعف مدیریت استان.

**تذکر هدایت الله خادمی به وزیر میراث فرهنگی: چرا به مسئولیت‌های خود بی تفاوت و باعث ایجاد زیان به کشور هستید.

**تذکر حجت الاسلام نصرالله پژمان فر به وزیر ورزش: علت به کارگیری افراد دو تابعیتی در پست ریاست فدراسیون‌های ورزشی و عدم نظارت وزارت خانه تحت امر شما جهت جلوگیری از این تخلفات چیست؟

**تذکر سیده فاطمه ذوالقدر به وزیر راه: لازم است در جهت آسفالت کوچه‌ها ، دیوار کشی و فضای سبز مسکن مهر میناب اقدام شود. به رئیس جمهور: تسریع در تخصیص بودجه کافی برای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور که در  خطر تعدیل هزار نفر نیروی انسانی هست، به رئیس جمهور: تسریع در تخصیص بودجه لازم برای نوسازی ناوگان حمل و نقل طبق بودجه سنواتی و پرداخت مطالبات مالی شهرداری از سوی دولت برای اتمام طرح‌های مترو.

**تذکر حسین نیاز آذری نماینده بابل به رئیس جمهور: تسریع در پرداخت پاداش و سنوات خدمت خانواده‌های شهدا.

**تذکر ناهید تاج الدین نماینده اسفهان به همراه 10 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: علت عدم اجرای منویات سند تحول بنیادی آموزش و پرورش و ناکارآمدی و افول کیفیت آموزش دانشگاه فرهنگیان.

**تذکر شریعت نژاد به وزیر بهداشت: چرا با وجود سختی کار و پایین بودن حقوق و حساسیت شغلی پرستاران قراردادی برای ارتقای وضعیت آنها فکری نمی‌کنید؟

**تذکر حبیب‌الله دهمرده به وزیر نفت: لزوم اقدام جدی در خصوص رفع مشکل تامین کپسول گاز در سیستان، به وزیر علوم: چرا عزل و نصب روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از جمله دانشگاه زابل به روش‌های غیر کارشناسی و سیاسی صورت گرفته است.

** تذکر نبی هزار جریبی نماینده گرگان به وزیر بهداشت: تسریع در تصویب احداث بیمارستان حوزه انتخابیه، به رئیس جمهور: ویروس آنفلوآنزا شدیدتر از سیل امسال به گلستان حمله کرده و حدود 20 نفر فوت و هزاران نفر بستری شدند دارو در این باره مورد نیاز است.

**تذکر حجت الاسلام ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد: علت دستور دولت برای معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها و هنرمندان چیست، به رئیس جمهور و وزرای اطلاعات ، دادگستری و ورزش و جوانان: برخورد قاطع با مسببین هدر رفت 30 میلیارد تومان در قرارداد ویلموتس سرمربی مستعفی تیم ملی فوتبال ایران.

**تذکر احمد مازنی نماینده تهران به رئیس جمهور: تخصیص بودجه کافی برای اجرای کامل قانون حمایت از معلولان در بودجه سال 99. به وزیر ورزش: رسیدگی به سوءتدبیر حاکم بر مدیریت تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه استقلال که منجر به فسخ یک طرفه قرارداد توسط این دو سرمربی شده است.
**تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر حاجی دلیگانی به وزیر کشور: با توجه به وضعیت اقتصادی مردم از اضافه شدن قیمت تعرفه نظام مهندسی در شهرستان‌های حوزه انتخابیه فورا جلوگیری کنید. به وزیر نفت و وزیر کشور: لزوم تخصیص سهمیه بنزین 1500 تومانی برای خودروهای آموزشگاه‌های راهنمایی و رانندگی.

**تذکر حجت الاسلام علیرضا سلیمی به رئیس جمهور: علت معافیت مالیاتی سلبریتی‌های سوپر میلیاردی در حالی که کارگران و کسبه باید مالیات بدهند، به رئیس جمهور: چرا علیرغم اعلام تورم 40 درصدی، افزایش حقوق کارمندان فقط 15 درصد اعلام شده است.

**تذکر محمد مهدی زاهدی نماینده کرمان به رئیس جمهور و وزیر صنعت: متاسفانه علیرغم تبلیغات و صحبت‌های فراوان نه تنها نرخ ارزاق افزایش داشته بلکه این افزایش بر سایر کالاها حتی کالاهایی که دولت سهامدار آن است سرایت نموده و فشار معیشتی به شدت افزایش پیدا کرده است.

**تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه به رئیس جمهور: تسریع در حل مشکل تجار در گمرک بازرگان. به وزیر اقتصاد  و وزیر کشور: تسریع در فعال کردن گمرک سرو ارومیه.

**تذکر بدری به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش: چرا برخلاف قانون مصوب سال‌های 95 و 97 مجلس تبدیل وضعیت معلمان  خرید خدمت آموزشی و  حق التدریسی صورت نمی‌گیرد، به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش و کشور: چرا برخلاف قانون و مقررات مربوط حق مرزی کارکنان، معلمین در شهرستان اردبیل و نمین پرداخت نمی‌شود.

**تذکر علی وقفچی  نماینده زنجان به وزیر کشور: تسریع در تعیین تکلیف بیمه بازنشستگی رانندگان تاکسی و اتوبوس‌های شهری و بین شهری بعد از 4 سال، به وزیر کار: لزوم لحاظ سختی کار برای کارگران پمپ بنزین‌ها و پمپ گازها.

**تذکر احمد سالک و محمد مهدی زاهدی نمایندگان اصفهان و کرمان به رئیس جمهور: لزوم ارائه گزارش نحوه توزیع کمک‌های معیشتی به 18 میلیون خانوار.

**تذکر سالک نماینده اسفهان به رئیس جمهور: صدور دستور به وزارت ارتباطات جهت اجرای شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال 98  به وزیر کشور: حتما صدای مردم اصفهان را پس از 20 سال شنیدند از قول دولت برای ارتقای نقاط مختلف اصفهان به چند فرمانداری به مناطق شرق اصفهان انتظار جدی وجود دارد. هر چه سریعتر اقدام شود.

**تذکر احمد صفری به وزیر نفت: علت عدم تخصیص سهمیه بنزین ویژه خبرنگاران

**تذکر ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد به رئیس جمهور و وزیر کار: علت عدم رتبه بندی خانوار ایرانی مانند برخی کشورهای دنیا.

**تذکر بنیادی به وزیر ورزش: هر چه سریعتر به سوءمدیریت در فدراسیون فوتبال رسیدگی کنید. به وزیر آموزش و پرورش: لزوم رسیدگی به مطالبات  جا ماندگان از قانون استخدام شامل سربازان اولیه، همکاران نهضت سوادآموزی  و نیروهای حق التدریس و پیش دبستانی‌های دولت.

**تذکر سید تقی کبیری نماینده خوی به وزیر آموزش و پرورش: چرا اقدامی برای جذب نیروهای آزاد شاغل در مدارس غیر دولتی انجام نمی‌شود، به رئیس جمهور: دستور رسیدگی برای رفع مشکلات زیر ساختی مسکن مهر از جمله مشکل آب و گاز  و برق.

**تذکر ابوالفضل حسن بیگی نماینده دامغان به وزیر بهداشت: مقابله با بیماری ساس با توجه به گسترش این بیماری جهت مداوا لازم است جزو بیماری‌های خاص قرار گیرد.

**تذکر نانواکناری به وزیر آموزش و پرورش: با توجه به اطلاع رسانی چرا نسبت به مدارسی که در حال آوار شدن هستند اقدامی نمی‌کنید.

**تذکر سید هادی بهادری نماینده اورمیه به وزیر آموزش و پرورش: تجدید نظر در زمان آزمون و سطح قبولی معلمان نهضت سوادآموزی.

**تذکر علی اکبر کریمی به وزیر راه: لزوم تسریع در ثبت نام متقاضیان در استان مرکزی در قالب طرح مسکن ملی با توجه به گرانی شدید مسکن در این استان به ویژه شهر اراک

**تذکر شریف پور به رئیس جمهور: چرا با افزایش عوارض خروج از کشور موجب وخیم تر شدن وضعیت معیشت مرزنشینان و تخلیه روستاهای واقع در مرز می‌شوید.

**تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی به وزیر نفت: چرا علیرغم وجود نیروهای متخصص در شهرستان‌های حوزه انتخابیه درصد زیادی از نیروهای انسانی مورد نیاز طرح‌های پالایشگاه‌های نفت شاهین شهر اصفهان خالی از این دو شهرستان به کار گرفته می‌شود.

**تذکر نادر قاضی پور و محجوب و علی اصغر یوسف نژاد به وزیر آموزش و پرورش: تسریع در رتبه بندی تمامی فرهنگیان اعم از معلم و کادر اداری.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 2. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

 3. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

 4. فرمانده بسیج دارخوین شادگان ترور شد

 5. توماس فریدمن درنیویورک تایمز: ترامپ مثل آب خوردن دروغ  می‌گوید !

 6. عامل تخریب تصویر سردار سلیمانی دستگیر و آزاد شد

 7. همتی: عملیات بازار باز برای پیش‌بینی‌پذیر کردن بازار پول است/ کسی نمی‌تواند در بازار ارز تأثیر جدی بگذارد

 8. پیشنهاد پرداخت یارانه ۷۵ هزار تومانی به تمامی مردم

 9. ترامپ: مجروح شدن نیروهایمان در عین‌الاسد خیلی جدی نبود/ درباره تعداد مجروحین از پنتاگون سوال کنید

 10. آیت‌الله جنتی: رئیس‌جمهور اظهاراتی نداشته باشد که مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گیرد/ شورای نگهبان از تائید یا رد صلاحیت هیچ فردی متنفع یا متضرر نمی‌شود

 11. اخطار دیده‌بان شفافیت و عدالت به عدم حمایت وزارت نفت از تولید داخلی لوله‌های ترش

 12. مکرون خواستار توافق با ایران بر سر برنامه موشکی بالستیک شد

 13. اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در تکاپوی رسیدن به فهرست انتخاباتی

 14. «ترانه علیدوستی» به دادسرا احضار شد

 15. کاهش نفوذ غربی ها در خاورمیانه به روایت روزنامه مصری

پربحث‌های هفته

 1. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 2. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 3. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 4. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 5. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 6. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 7. پاسخ شهاب حسینی به هجمه‌ها: منتقد اتفاقات تلخ هستم/ در فیلم‌ با بودجه دولتی بازی می‌کنید اما از فجر انصراف می‌دهید؟

 8. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 9. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 10. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

 11. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 12. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 13. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 14. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 15. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 16. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 17. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

 18. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 19. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

 20. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 21. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

 22. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

 23. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

 24. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

 25. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

  2. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

  3. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

  4. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

  5. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

  6. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

  7. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

  8. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

  9. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

  10. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

  11. طرح دریافت غرامت از انگلیس برای قتل عام ۹ میلیون ایرانی

  12. آزمون بزرگ شورای نگهبان پیش از برگزاری انتخابات مجلس/ مفسدان اقتصادی نباید تایید شوند

  13. چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

  14. زیبا کلام برای خودش نوشابه باز کرد؟!

  15. انتقاد فرشاد مومنی از صحبت‌های اخیر رئیس جمهور/خاطره عماد افروغ از سردار سلیمانی/چه کسی جانشین لاریجانی می‌شود؟

  16. شورای نگهبان و چالش بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ شورا به ابهامات پاسخ دهد

  17. جایزه ۳ میلیون دلاری برای سر ترامپ

  18. جبهه پایداری و انتخابات پیش رو    

  19. روایت کاربران «الف» از مهم ترین ویژگی شهید قاسم سلیمانی

  20. رهبر معظم انقلاب: باید قوی شویم/ دشمن از حادثه هواپیما خوشحال شد/ پاسخ موشکی سپاه و تشییع میلیونی سردار سلیمانی از ایام الله است

  21. حرکت اول تحول در گام دوم انقلاب 

  22. احمد توکلی: روی پای خود ایستادن به معنای قطع رابطه با دنیا نیست/ روحانی فرافکنی می‌کنند

  23. روحانی: موشک‌باران عین‌الاسد پنتاگون را ۲۴ ساعت بیدار نگه داشت/ اگر از برجام خارج می‌شدیم وارد باتلاق شده‌بودیم

  24. ظریف: در صورت ارسال پرونده ایران به شورای امنیت از NPT خارج می‌شویم

  25. نظرات برگزیده مخاطبین الف: موشک اصلی پنهانکاری ۳روزه بود/ چرا اجازه پرواز در شرایط جنگی صادر شد؟/ اعتماد عمومی باید احیا شود/ این روزها نباید تفرقه داشته باشیم

  آخرین عناوین