تذکر به یک وزیر درباره به‌کارگیری مدیران دو تابعیتی

گروه سیاسی الف،   3980924132

تذکر حجت الاسلام نصرالله پژمان فر به وزیر ورزش: علت به کارگیری افراد دو تابعیتی در پست ریاست فدراسیون‌های ورزشی و عدم نظارت وزارت خانه تحت امر شما جهت جلوگیری از این تخلفات چیست؟

تذکر به یک وزیر درباره به‌کارگیری مدیران دو تابعیتی

به گزارش تسنیم، علی اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز تذکرات کتبی نمایندگان به رئیس جمهور و مسئولان اجرایی را به شرح ذیل قرائت کرد:

**تذکر ابطحی به رئیس جمهور: خبر دارید به استناد اصل44 قانون اساسی تمامی شرایط کار برای همه به منظور رسیدن به اشتغال کامل و قراردادن وسایل کار در اختیار کسانی که قادر به کار هستند ولی وسیله کار ندارند وظیفه دولت است؟

**تذکر ابطحی به وزیر آموزش و پرورش: اجرای زیرپوستی و اصطلاحا چراغ خاموش سند 2030 خلاف تعهدات شما به مجلس در جهت اخذ رای اعتماد بوده است که ادامه این روند مستلزم پاسخگویی شما به نمایندگان مجلس خواهد بود. به وزیر نیرو: ضرورت پرداخت مطالبات معوقه پیمانکاران شرکت توزیع برق.

**تذکر حسن نوروزی به رئیس جمهور: علت عدم تامین بودجه بیمه تکمیلی ایثارگران، به وزیر بهداشت: چرا درجه بیمارستان‌های فاطمه زهرا رباط‌کریم  و امام حسین بهارستان را افزایش نمی‌دهید؟

**تذکر سیده حمیده زرآبادی به رئیس جمهور: علت عدم استخدام 43 نفر از پذیرفته شدگان نهایی آزمون دستیاران ستادی پذیرفته شده در سال 94 در وزارت ارتباطات علیرغم دریافت بودجه استخدامی. به وزیر نیرو: تسریع در واگذاری کنتور و انشعاب برق به واحدهای مسکونی جدید در داخل طرح هادی و بافت مسکونی مناطق روستایی.

**تذکر ولی‌الله نانواکناری به وزیر نیرو: تسریع در انتقال آب شرب از سد البرز به شهرستان‌های بابل، سرو و فریدون کنار.

**تذکر محسن کوهکن به وزیر کشور: تسریع در رسیدگی به وضعیت نابسامان استانداری اصفهان و ضعف مدیریت استان.

**تذکر هدایت الله خادمی به وزیر میراث فرهنگی: چرا به مسئولیت‌های خود بی تفاوت و باعث ایجاد زیان به کشور هستید.

**تذکر حجت الاسلام نصرالله پژمان فر به وزیر ورزش: علت به کارگیری افراد دو تابعیتی در پست ریاست فدراسیون‌های ورزشی و عدم نظارت وزارت خانه تحت امر شما جهت جلوگیری از این تخلفات چیست؟

**تذکر سیده فاطمه ذوالقدر به وزیر راه: لازم است در جهت آسفالت کوچه‌ها ، دیوار کشی و فضای سبز مسکن مهر میناب اقدام شود. به رئیس جمهور: تسریع در تخصیص بودجه کافی برای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور که در  خطر تعدیل هزار نفر نیروی انسانی هست، به رئیس جمهور: تسریع در تخصیص بودجه لازم برای نوسازی ناوگان حمل و نقل طبق بودجه سنواتی و پرداخت مطالبات مالی شهرداری از سوی دولت برای اتمام طرح‌های مترو.

**تذکر حسین نیاز آذری نماینده بابل به رئیس جمهور: تسریع در پرداخت پاداش و سنوات خدمت خانواده‌های شهدا.

**تذکر ناهید تاج الدین نماینده اسفهان به همراه 10 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: علت عدم اجرای منویات سند تحول بنیادی آموزش و پرورش و ناکارآمدی و افول کیفیت آموزش دانشگاه فرهنگیان.

**تذکر شریعت نژاد به وزیر بهداشت: چرا با وجود سختی کار و پایین بودن حقوق و حساسیت شغلی پرستاران قراردادی برای ارتقای وضعیت آنها فکری نمی‌کنید؟

**تذکر حبیب‌الله دهمرده به وزیر نفت: لزوم اقدام جدی در خصوص رفع مشکل تامین کپسول گاز در سیستان، به وزیر علوم: چرا عزل و نصب روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از جمله دانشگاه زابل به روش‌های غیر کارشناسی و سیاسی صورت گرفته است.

** تذکر نبی هزار جریبی نماینده گرگان به وزیر بهداشت: تسریع در تصویب احداث بیمارستان حوزه انتخابیه، به رئیس جمهور: ویروس آنفلوآنزا شدیدتر از سیل امسال به گلستان حمله کرده و حدود 20 نفر فوت و هزاران نفر بستری شدند دارو در این باره مورد نیاز است.

**تذکر حجت الاسلام ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد: علت دستور دولت برای معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها و هنرمندان چیست، به رئیس جمهور و وزرای اطلاعات ، دادگستری و ورزش و جوانان: برخورد قاطع با مسببین هدر رفت 30 میلیارد تومان در قرارداد ویلموتس سرمربی مستعفی تیم ملی فوتبال ایران.

**تذکر احمد مازنی نماینده تهران به رئیس جمهور: تخصیص بودجه کافی برای اجرای کامل قانون حمایت از معلولان در بودجه سال 99. به وزیر ورزش: رسیدگی به سوءتدبیر حاکم بر مدیریت تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه استقلال که منجر به فسخ یک طرفه قرارداد توسط این دو سرمربی شده است.
**تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر حاجی دلیگانی به وزیر کشور: با توجه به وضعیت اقتصادی مردم از اضافه شدن قیمت تعرفه نظام مهندسی در شهرستان‌های حوزه انتخابیه فورا جلوگیری کنید. به وزیر نفت و وزیر کشور: لزوم تخصیص سهمیه بنزین 1500 تومانی برای خودروهای آموزشگاه‌های راهنمایی و رانندگی.

**تذکر حجت الاسلام علیرضا سلیمی به رئیس جمهور: علت معافیت مالیاتی سلبریتی‌های سوپر میلیاردی در حالی که کارگران و کسبه باید مالیات بدهند، به رئیس جمهور: چرا علیرغم اعلام تورم 40 درصدی، افزایش حقوق کارمندان فقط 15 درصد اعلام شده است.

**تذکر محمد مهدی زاهدی نماینده کرمان به رئیس جمهور و وزیر صنعت: متاسفانه علیرغم تبلیغات و صحبت‌های فراوان نه تنها نرخ ارزاق افزایش داشته بلکه این افزایش بر سایر کالاها حتی کالاهایی که دولت سهامدار آن است سرایت نموده و فشار معیشتی به شدت افزایش پیدا کرده است.

**تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه به رئیس جمهور: تسریع در حل مشکل تجار در گمرک بازرگان. به وزیر اقتصاد  و وزیر کشور: تسریع در فعال کردن گمرک سرو ارومیه.

**تذکر بدری به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش: چرا برخلاف قانون مصوب سال‌های 95 و 97 مجلس تبدیل وضعیت معلمان  خرید خدمت آموزشی و  حق التدریسی صورت نمی‌گیرد، به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش و کشور: چرا برخلاف قانون و مقررات مربوط حق مرزی کارکنان، معلمین در شهرستان اردبیل و نمین پرداخت نمی‌شود.

**تذکر علی وقفچی  نماینده زنجان به وزیر کشور: تسریع در تعیین تکلیف بیمه بازنشستگی رانندگان تاکسی و اتوبوس‌های شهری و بین شهری بعد از 4 سال، به وزیر کار: لزوم لحاظ سختی کار برای کارگران پمپ بنزین‌ها و پمپ گازها.

**تذکر احمد سالک و محمد مهدی زاهدی نمایندگان اصفهان و کرمان به رئیس جمهور: لزوم ارائه گزارش نحوه توزیع کمک‌های معیشتی به 18 میلیون خانوار.

**تذکر سالک نماینده اسفهان به رئیس جمهور: صدور دستور به وزارت ارتباطات جهت اجرای شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال 98  به وزیر کشور: حتما صدای مردم اصفهان را پس از 20 سال شنیدند از قول دولت برای ارتقای نقاط مختلف اصفهان به چند فرمانداری به مناطق شرق اصفهان انتظار جدی وجود دارد. هر چه سریعتر اقدام شود.

**تذکر احمد صفری به وزیر نفت: علت عدم تخصیص سهمیه بنزین ویژه خبرنگاران

**تذکر ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد به رئیس جمهور و وزیر کار: علت عدم رتبه بندی خانوار ایرانی مانند برخی کشورهای دنیا.

**تذکر بنیادی به وزیر ورزش: هر چه سریعتر به سوءمدیریت در فدراسیون فوتبال رسیدگی کنید. به وزیر آموزش و پرورش: لزوم رسیدگی به مطالبات  جا ماندگان از قانون استخدام شامل سربازان اولیه، همکاران نهضت سوادآموزی  و نیروهای حق التدریس و پیش دبستانی‌های دولت.

**تذکر سید تقی کبیری نماینده خوی به وزیر آموزش و پرورش: چرا اقدامی برای جذب نیروهای آزاد شاغل در مدارس غیر دولتی انجام نمی‌شود، به رئیس جمهور: دستور رسیدگی برای رفع مشکلات زیر ساختی مسکن مهر از جمله مشکل آب و گاز  و برق.

**تذکر ابوالفضل حسن بیگی نماینده دامغان به وزیر بهداشت: مقابله با بیماری ساس با توجه به گسترش این بیماری جهت مداوا لازم است جزو بیماری‌های خاص قرار گیرد.

**تذکر نانواکناری به وزیر آموزش و پرورش: با توجه به اطلاع رسانی چرا نسبت به مدارسی که در حال آوار شدن هستند اقدامی نمی‌کنید.

**تذکر سید هادی بهادری نماینده اورمیه به وزیر آموزش و پرورش: تجدید نظر در زمان آزمون و سطح قبولی معلمان نهضت سوادآموزی.

**تذکر علی اکبر کریمی به وزیر راه: لزوم تسریع در ثبت نام متقاضیان در استان مرکزی در قالب طرح مسکن ملی با توجه به گرانی شدید مسکن در این استان به ویژه شهر اراک

**تذکر شریف پور به رئیس جمهور: چرا با افزایش عوارض خروج از کشور موجب وخیم تر شدن وضعیت معیشت مرزنشینان و تخلیه روستاهای واقع در مرز می‌شوید.

**تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی به وزیر نفت: چرا علیرغم وجود نیروهای متخصص در شهرستان‌های حوزه انتخابیه درصد زیادی از نیروهای انسانی مورد نیاز طرح‌های پالایشگاه‌های نفت شاهین شهر اصفهان خالی از این دو شهرستان به کار گرفته می‌شود.

**تذکر نادر قاضی پور و محجوب و علی اصغر یوسف نژاد به وزیر آموزش و پرورش: تسریع در رتبه بندی تمامی فرهنگیان اعم از معلم و کادر اداری.

پربحث‌های دیروز

 1. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 2. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 3. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 4. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 5. دولت روحانی رکورددار جهش ارز در تمام دولت‌ها است/ چرخ اقتصاد از کار افتاده/ نتیجه سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی چه بود؟

 6. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 7. روحانی: اعتراف می‌کنم که در ساخت مسکن عقب ماندگی داشتیم

 8. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

 9. جهانپور: خیلی از مبتلایان به کرونا در ایران شناسایی نشده‌اند/ تنها ۱۰ درصد تهرانی‌ها نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند

 10. وزیر راه: حداکثر سقف قرارداد‌ اجاره در تهران ۲۵ درصد تعیین شد/ هیجانات کاذب‌ بازار مسکن را آرام می‌کنیم

 11. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 12. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

 13. سقوط خوفناک یک هواپیما در حاشیه بزرگراه

 14. آمار به‌روز جهانی درباره کرونا/ ایران پنجمین کشور دنیا از نظر تعداد فوتی جدید

 15. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

 16. قیمت خودرو در بازار آزاد مشخص شد/ جدول

 17. توئیت زاکانی خطاب به مردم گچساران

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 3. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 4. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 5. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 6. به چه قیمت؟

 7. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 8. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 9. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 10. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 11. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 12. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 13.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 14. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 15. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 16. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 17. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 18. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 19. سیروس گرجستانی درگذشت

 20. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 21. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 22. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 23. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 24. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 25. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

  2. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

  3. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

  4. به چه قیمت؟

  5. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

  6. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

  7. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

  8. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

  9. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

  10. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

  11. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ واگذاری کیش به چینی‌ها صحت دارد؟

  12. دوای درد کارگران هفت‌تپه چیست؟

  13. بیانیه رئیس کمیسیون تحقیق مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون: همه مراحل تحقیق را با انصاف و رعایت بی‌طرفی انجام دادیم

  14. آیا وزارت صمت همچنان قربانی «لجبازی» است؟!

  15. ضابطین قضایی به توصیه رهبر انقلاب عمل کنند

  16. توضیحات سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون و ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی نمایندگان

  17. نظر زیباکلام درباره سوال از روحانی در مجلس/ انتقاد سلیمی نمین از برخورد مجلس با ظریف/ زیدآبادی: روحانی واقعیت اوضاع اقتصادی را نادیده می‌گیرد/ مجلس دهم بودجه شورای نگهبان را زیاد کرد؟

  18. طرح «سوال از رئیس‌جمهور» آماده شد / یکشنبه ۱۵ تیر، این طرح را به جریان می‌اندازیم

  19. ظریف: هیچ‌گاه مسائل داخلی را به خارج نبرده‌ام/ آمریکا را قدر قدرت ندانیم/ برجام سند افتخار ایران است

  20. روایت رئیس‌جمهور از آشنایی با یک بیمار کرونایی/اعتراض توکلی به استخدام داماد روحانی در وزارت نفت/ صف‌آرایی اصلاح‌طلبان علیه عارف/ عمر سیاسی لاریجانی تمام شده است؟

  21. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

  22. ماجرای تلاش عده‌ای برای تقابل سیداحمد خمینی با رهبری/بیانیه عجیب یک نماینده در حمایت از تاجگردون/کرونا رکورد زد

  23. دعوت یک پژوهشگر تاریخ از موسوی خوئینی‌ها به مناظره

  24. اختصاصی الف/اسامی ۱۳۴ نماینده امضاکننده طرح سؤال از رئیس جمهور

  25. موسوی: سفیر ایران در یکی از کشورهای مهم همسایه خواهم شد

  آخرین عناوین