رمزگشایی از سبک پوشش رهبر کره شمالی/ لباس‌های «اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند

گروه جهان الف،   3980924009 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

به نظر می‌رسد رهبر کره شمالی در سبک پوشش خود راز‌های بسیاری نهفته دارد که شاید مردم جهان از آن بی‌خبر هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کیم جونگ اون شباهت ظاهری قابل توجهی به پدربزرگش، کیم ایل سونگ، اولین رهبر کره شمالی، دارد – حقیقتی که به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران کیم جونگ اون از آن به نفع خود استفاده می‌برد. کیم جونگ اون عینک‌هایی به سبک و سیاق دهه‌ی ۱۹۵۰ به چشم می‌زند و کت و شلوار‌هایی به سبک «مائو» به تن می‌کند تا این شباهت را هر چه بیشتر سازد.

در این صورت لباس‌ها و استایل کیم جونگ اون چه چیزی درباره‌ی این رهبر، کشورش و رابطه‌ی او با دشمنان کشورش به ما می‌گوید؟

بسیاری از عکس‌های کودکی کیم جونگ اون او را در حالی که یونیفورم نظامی بچگانه‌ای به تن دارد نشان می‌دهد

رمزگشایی از استایل رهبر کره شمالی؛ لباس‌های «کیم جونگ اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، بسیاری از دانش آموزان در کره شمالی یونیفورم نظامی به تن می‌کنند – هر چه باشد کره شمالی یکی از نظامی‌ترین کشور‌های دنیا است. به گفته‌ی هیون لی، پناهنده‌ی اهل کره شمالی، به مردم این کشور از سن بسیار کم یاد می‌دهند حضور در ارتش فرمانده کیم را یک افتخار بدانند و تقریباً تمام کار آموزش کودکان صرف قبولاندن وفاداری به فرمانده کشور می‌شود.

اما یونیفورم نظامی بچگانه‌ی کیم جونگ اون ِ کوچک از آینده‌ی او به عنوان رهبر ارتش کره شمالی و در حقیقت نظامی شدن هر چه بیشتر سیاست خارجی این کشور در دوران حکومت او خبر می‌داد.

گرچه کره شمالی آزمایش سلاح‌های اتمی را در سال ۲۰۰۶ شروع کرد، مسأله‌ای که منجر به تحریم این کشور از سوی آمریکا و سازمان ملل متحد شد، اما در دوره‌ی حکومت کیم جونگ اون بود که آزمایش سلاح‌های اتمی و موشک‌های بالستیک قاره پیما افزایش یافت.

کیم جونگ اون بخشی از دوران کودکی اش را در کشور سوئیس، به همراه عمه و عمویش گذارنده. او در آنجا به مدرسه می‌رفت، اما هیچ کس نمی‌دانست او در واقع یکی از اعضای خاندان کیم است

رمزگشایی از استایل رهبر کره شمالی؛ لباس‌های «کیم جونگ اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند

طبق کتاب زندگی نامه‌ای آنا فیلد، خبرنگار واشنگتن پست، درباره‌ی کیم جونگ اون (The Great Successor: The Divinely Perfect Destiny of Brilliant Comrade Kim Jong Un) رهبر کره شمالی که در آن زمان با نام مستعار «پاک اون» در سوئد تحصیل می‌کرد، مثل اغلب نوجوان‌ها لباس نمی‌پوشید و این مسأله تا حدودی باعث طرد شدن او در دبیرستان از جانب همسن و سالانش شده بود.

آنطور که دوستان دوران مدرسه اش به خاطر دارند، کیم جونگ اون از نظر بقیه‌ی دانش آموزان یک خارجی عجیب و غریب بود، به خصوص به خاطر آنکه همیشه گرمکن ورزشی به تن داشت و هرگز شلوار جین به پا نمی‌کرد، در حالی که در همه جای دنیا شلوار جین یونیفورم استاندارد نوجوان‌ها محسوب می‌شود.

در کره شمالی، شلوار جین نماد نظام منفور سرمایه داری است.

با این حال، کیم در آن زمان علاقه‌ی بسیار زیادی به تیم بسکتبال آمریکایی شیکاگو بولز پیدا کرده بود – علاقه‌ای که تا به امروز هم ادامه داشته. سفر چندین باره‌ی دنیس رادمن، بازیکن سابق این تیم به کره شمالی و رابطه‌ی دوستی او با کیم جونگ اون این نکته را اثبات می‌کند.

کیم جونگ اون رهبری کره شمالی را زمانی پذیرفت که بسیار جوان بود. اون در آن زمان تنها ۲۷ سال داشت، اما همان زمان هم به استایل جاافتاده‌ی پدربزرگش، کیم ایل سونگ، علاقه داشت

رمزگشایی از استایل رهبر کره شمالی؛ لباس‌های «کیم جونگ اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند

کیم جونگ اون بعد از بازگشت به کره شمالی برای اتمام تحصیلاتش، به ندرت در ملأ عام حضور پیدا می‌کرد، تا سال ۲۰۰۹ که به عنوان جانشین پدرش پا به صحنه‌ی جهانی گذاشت. کیم جونگ اون ِ جوان پوششی سنتی داشت؛ او کت و شلوار‌هایی به سبک «مائو» به تن می‌کرد و عینک قاب لاکپشتی می‌زد که استایل مورد علاقه‌ی پدربزرگش بودند.

بعضی معتقدند این پوشش تصادفی نیست و کیم جونگ اون سعی دارد روز‌های خوش دوران حکومت کیم ایل سونگ را به یاد مردم کره شمالی آورد، یعنی همان دورانی که اقتصاد کره شمالی از کره جنوبی پیشی گرفت. علاوه بر این، به اعتقاد تحلیلگران، کیم جونگ اون با این استایل قصد دارد جایگاه خود به عنوان جانشین برحق خاندان کیم را محکم سازد.

آنا فیلد، خبرنگار واشنگتن پست تردیدی ندارد که کیم جونگ سعی داشته از ظاهرش به نفع خود استفاده برد، اما در عین حال او معتقد است رهبر کره شمالی از نظر شخصیتی هم به پدربزرگ خود شبیه به نظر می‌رسد یا دست کم از این جهت بیشتر به کیم ایل سونگ شباهت دارد تا پدرش.

در تصاویری که از کیم جونگ اون در کوهستان پکتو، محل مبارزه‌ی کیم ایل سونگ با نیرو‌های نظامی ژاپنی، منتشر شد، ری سول جو، همسر کیم جونگ اون، لباس‌هایی نسبتاً غیر رسمی به تن داشت

رمزگشایی از استایل رهبر کره شمالی؛ لباس‌های «کیم جونگ اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند

کیم جونگ اون خود پوششی کاملاً کلاسیک داشت. مایکل مادن، عضو اندیشکده‌ی Stimson Center او را به یک هیپستر تشبیه کرده (هیپستر‌ها افرادی هستند که سبک زندگی و استایلی خاص و متفاوت از جریان مرسوم جامعه، اما نه از مد افتاده بلکه طبق سلیقه و معیار‌های خود دارند).

مادن در اینباره گفته: «کیم جونگ اون لباس‌های جالبی پوشیده بود. اگر اهل آمریکا بود یکی از همان مرد‌هایی می‌شد که در هلند و بروکلین می‌بینیم، یکی از همان مرد‌های هیپستر. او علاقه‌ی زیادی به استایل قدیمی دارد و من انتقادی به او ندارم.» در واقع مادن پوشش کیم جونگ اون را بیشتر سلیقه‌ی شخصی او می‌داند تا ابزاری برای یادآوری پدربزرگش به مردمش.

در عکس‌هایی که اخیراً از کیم و همراهانش منتشر شده، تصویر ری سول جو، همسر کیم جونگ اون، توجه مادن را به دلیل استایل غیر رسمی اش به خود جلب کرده بود.

مادن تغییر پوشش را اصلی‌ترین ویژگی فرهنگ کره شمالی در دوران حکومت کیم جونگ اون می‌داند، به خصوص که پیش از دوران کیم، پوشیدن جوراب شلواری برای زنان در مکان‌های عمومی امری ناپسند محسوب می‌شد.

ممکن است این مسأله به تعداد زنانی مربوط باشد که حالا در کره شمالی در رأس قدرت قرار دارند، که یکی از آن‌ها کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی است. او حالا رئیس سازمان تبلیغات حزب کارگر کره شمالی است و در عکس‌ها اغلب در کنار کیم جونگ اون دیده می‌شود.

به اعتقاد مادن، کیم جونگ اون و لباس هایش از تغییر ارزش‌های اجتماعی در کره شمالی حکایت دارند

رمزگشایی از استایل رهبر کره شمالی؛ لباس‌های «کیم جونگ اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند

در جریان مراسم افتتاح «سام جیون»، منطقه‌ی کوهستانی خوش منظره‌ای در نزدیکی کوهستان پکتو که کیم جونگ اون برای تبدیل آن به «آرمانشهری سوسیالیستی» از «دل و جان مایه گذاشته بود»، رهبر کره شمالی یک کت ترنچ جالب توجه به تن داشت.

مادن کت کیم جونگ اون را منحصر به فرد می‌داند و معتقد است هدف از پوشیدن آن هم همین بوده.

مادن در اینباره گفته: «وقتی او رفت و روی آن سکو نشست، او شبیه کیم جونگ اون بود، نه فقط یک مردی که کت چرمی پوشیده.»

به گفته‌ی مادن، این کت چرمی احتمالاً او را از تمامی اطرافیانش و نه فقط پدربزرگش متمایز ساخت.

مادن معتقد است کیم جونگ اون برخلاف پدرش، کیم جونگ ایل، آزمایش کردن را دوست دارد. کیم ِ پدر همیشه با لباس خلبانی زیتونی رنگ، مو‌های پوش داده شده، عینک طبی یا آفتابی‌ای به شکل هندسی و کفش‌های پاشنه داری که قد کوتاهش را بلندتر می‌کرد، به تصویر کشیده می‌شد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۴۰۳۷۹۰۵:۵۵:۱۱ ۱۳۹۸/۹/۲۴
بعد از ايران تنها كشوري است كه مستقل است وجلو سياست هاي زورگويانه امريكا ايستاده ومرتب موشكهاي جديد وبا قدرت بيشتر ازمايش ميكند وامريكا تنها أقدامش عليه كره شمالي تحريم كردن بوده وجرات حمله نظامي به ان كشور رانداشته است
محمد۱۲۴۱۳۶۰۱۷:۲۹:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۲۴
واقعا؟؟!!!!
ناشناس۱۲۴۰۴۲۸۰۸:۰۴:۰۳ ۱۳۹۸/۹/۲۴
اینا برا ما آب و نون نمیشه . دلار چنده ؟
ناشناس۱۲۴۰۴۵۵۰۸:۲۷:۰۹ ۱۳۹۸/۹/۲۴
یک دیکتاتور حاکم بر مردمانی بدبخت !!!
یوسف اکبری از همدان۱۲۴۰۴۷۲۰۸:۳۴:۲۲ ۱۳۹۸/۹/۲۴
بعضی وقت ها که تصاویر کره شمالی رو می بینم یاد تصویری که رسانه ها از آنجا برایم ساخته اند می افتم ،(کمبود امکانات و یک نظام اقتدار گرا و مردمی متوهم )ولی باخودم که خلوت می کنم به خودم میگویم شاید مردم کره از ما خوشبخت تر باشند یا حداقل فکر می کنند که خوشبختند. در نظام های اینچنینی حداقل معیشت مردم و حتی آینده فرزندانشان به نوعی تضمین شده همه در نداشتن با هم برابرند این مطلب رو در کنار تفاوت سطح زندگی مردم در کشور خودمان و آینده مبهمی که برای فرزندانمان وجود دارد در یک قاب تصور کنید
ناشناس۱۲۴۰۵۴۹۰۹:۳۳:۲۸ ۱۳۹۸/۹/۲۴
متشکرم الف جان در صورت امکان یک تحلیل زیبا هم در مورد اون آدمهایی که در اطراف ایشان مدام مشغول یادداشت برداری هستند بگذارید بنظر خیلی جذاب میاد
ناشناس۱۲۴۰۶۱۵۱۰:۰۸:۳۹ ۱۳۹۸/۹/۲۴
با تعریف و تمجید شما چیزی از حماقت این رهبر دیکتاتور کم نمیشود. کشوری که ایزوله است و مردم اش گرسنه . متاسفانه عده ای هم در کشور دنبال کره شمالی شدن هستند.
ناشناس۱۲۴۰۶۶۳۱۰:۳۶:۴۳ ۱۳۹۸/۹/۲۴
درهر صورت مردمش را بدبخت کرده .چه جین بپوشه چه نپوشه
ناشناس۱۲۴۱۱۳۴۱۴:۵۹:۱۰ ۱۳۹۸/۹/۲۴
دقیقا چه بدبختی؟ دیدی چقدر پیشرفته هستن؟
ناشناس۱۲۴۰۷۷۷۱۱:۵۳:۳۱ ۱۳۹۸/۹/۲۴
لباس این و اون مهم نیست مهم معیشت مردم است
جواد۱۲۴۰۷۸۸۱۲:۰۰:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۲۴
سلطنت موروثی کمونبستی
ناشناس۱۲۴۱۲۶۶۱۶:۲۳:۲۷ ۱۳۹۸/۹/۲۴
مثل رضا شاه
ناشناس۱۲۴۰۸۹۸۱۳:۰۳:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۲۴
کیم جونگ اون مردی تپل و دوست داشتنی است.
ناشناس۱۲۴۱۳۱۱۱۶:۵۶:۲۳ ۱۳۹۸/۹/۲۴
تپل بودن اون دردی از دل مردم فقیر و بدبختش دوا میکنه ؟؟؟
ناشناس۱۲۴۰۹۱۲۱۳:۰۸:۴۹ ۱۳۹۸/۹/۲۴
کیم جونگ اون یک دیکتاتور به تمام معانی است . هر گونه اصلاحات در داخل کشور منجر به سرنگونی حکومت او می شود با اطلاع مردم از سبک زندگی ملل دیگر مردم علیه او و خانواده او می شوند که یک عمر آنها را در تنگنا قرار داده بود اصلاحات به صلاح حکومتش نیست .
ناشناس۱۲۴۱۱۱۶۱۴:۴۷:۴۰ ۱۳۹۸/۹/۲۴
پدر بزرگش پدرش و خودش همشون از خونخوار ترین جنایتکاران و دیکتاتوران تاریخن کل مردم کشور به گروگان گرفته شدن! از خوبی های آلمان نازی و هیتلر و اینکه چقدر هیتلر افکارش باعث پیشرفت بوده بنویسید! (البته جنگ جهانی واقعا در اون زمان به پیشرفت علم کمک کرد)
ناشناس۱۲۴۱۱۴۲۱۵:۰۲:۴۶ ۱۳۹۸/۹/۲۴
لباس سخنگوی چیزی نیست. اقتصاد- فرهنگ- و روابط اجتماعی و اخلاقی است که نشان دهند شخصیت یک کشور است نه لباس یا زبان
ناشناس۱۲۴۱۲۱۰۱۵:۴۴:۵۷ ۱۳۹۸/۹/۲۴
غرب کره شمالی را به عنوان نماد کشوری بدبخت و عقب مانده به دنیا معرفی نموده تا این ذهنیت برای مخاطب پیش بیاید که هر کشوری که با غرب مناسبات سیاسی و اقتصادی نداشته باشد در فلاکت و بدبختی است . درحالی که کره شمالی از نظر آموزش و پروش رتبه اول جهان را دارد.از نظر تامین مایحتاج واقلام ضروری مردم و نظم اداری رتبه قابل قبولی دارد و از نظر نظامی نیز نمایان است.
ناشناس۱۲۴۱۲۷۰۱۶:۲۶:۰۶ ۱۳۹۸/۹/۲۴
اولا لباس او حتی خود او و مطرح کردنش چه سودی برای مادارد مشکلات امروز ما آنقدر عمیق و فراوان است که فرصت این مقوله های بی اهمیت رو به ما نمیده درباره مشکلات خودمان راه حلها آن بحث کنید
همشهری۱۲۴۱۳۰۸۱۶:۵۴:۵۰ ۱۳۹۸/۹/۲۴
در جامعه بشری چه خدمتی روا داشته که مثلا بگیم این دارو ویا این وسیله ساخت کشور کره شمالی است اما در مقابل او کشوری به نام کره جنوبی را مقایسه کن
ناشناس۱۲۴۱۳۱۰۱۶:۵۵:۱۸ ۱۳۹۸/۹/۲۴
یکی باید پیدا شه این ملت بدبخت و ناآگاه را نجات بده
ناشناس۱۲۴۱۴۰۶۱۸:۰۷:۴۱ ۱۳۹۸/۹/۲۴
مردمان کره شمالی.. درگیر حکومتی ..خود رای هستند.به امید رهایی از استبداد

پربحث‌های دیروز

 1. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 2. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 3. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 4. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 5. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 6. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

 7. نشنال اینترست: ایران برنده نظامی خاورمیانه 

 8. اقدام عجیب AFC / برنامه بازی‌های استقلال و شهر خودرو از تقویم آسیا حذف شد

 9. چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

 10. زیبا کلام برای خودش نوشابه باز کرد؟!

 11. حرکت اول تحول در گام دوم انقلاب 

 12. نقطه زن بودن موشک‌ها دیگر در سیطره آمریکا نیست/ دقت موشک‌های سپاه واقعی و بالا است

 13. برای کشیدن کارت سوخت عجله نکنید/ اعلام نحوه صحیح سوخت‌گیری

 14. تصاویری از برخورد خشونت آمیز نیروهای پلیس فرانسه با معترضان

 15. احمد توکلی: روی پای خود ایستادن به معنای قطع رابطه با دنیا نیست/ روحانی فرافکنی می‌کنند

 16. جدیدترین تصاویر از حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد

 17. راهپیمایی زنان آمریکایی به تظاهرات علیه ترامپ تبدیل شد + تصاویر

 18. فتاح: کار آزادراه تهران شمال تمام شده است/ کاخ مرمر به موزه تبدیل می‌شود/ مالیات پرداخت می‌کنیم

 19. ذوالنور: سقوط هواپیمای اوکراینی بر اثر حمله سایبری منتفی است/ خطای انسانی محرز است

 20. آشوبگران نفوذی در لبنان

 21. مدیرعامل دیده‌بان شفافیت و عدالت: رد صلاحیت‌های اخیر عمدتا برای اختلاس بوده است

 22. عضو شورای نگهبان: نباید به افراد گرفتار در مسائل اخلاقی و مالی رحم کرد/ اجازه ندهیم افراد فاسد در کشور حاکم شوند

پربحث‌های هفته

 1. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 2. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 3. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 4. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 5. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 6. عذرخواهی خانمی که صحبت‌هایش جنجال به پا کرد

 7. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 8. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 9. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 10. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 11. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 12. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 13. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 14. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 15. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 16. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 17. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

 18. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 19. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 20. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 21. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 22. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 23. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 24. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 25. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

  2. ترامپ: قاسم سلیمانی را کشتیم چون او حرف‌های بدی درباره کشور ما (آمریکا) می‌زد

  3. نشنال اینترست: ایران برنده نظامی خاورمیانه 

  4. ۱۱ سنگ بزرگ پیش پای ایران و چین برای همکاری اقتصادی

  5. پدربزرگ ترامپ چه کاره بوده است؟ / عکس

  6. نیویورک تایمز: ابلیس ترامپ واگیر است

  7. ویژگی‌های توافق مورد نظر ترامپ بجای برجام تشریح شد

  8. دفنس وان: ۱۱ آمریکایی در حمله ایران به عین الأسد ضربه مغزی شدند

  9. وزیر خارجه آلمان: هنوز هم به دنبال حفظ توافق هستیم!

  10. کریستین امانپور در سی ان ان: دولت ترامپ همچنان به دنبال تغییر رژیم در ایران است

  11. نقطه زن بودن موشک‌ها دیگر در سیطره آمریکا نیست/ دقت موشک‌های سپاه واقعی و بالا است

  12. رویترز: تروئیکای اروپایی تصمیم به استفاده از مکانیسم ماشه گرفته‌اند

  13. مذاکره ایران و عراق درباره جنگنده‌هایی که صدام به ایران فرستاد

  14. حسین شریعتمداری: آقای سفیر، این چه‌کاری بود؟!

  15. بازتاب جهانی سخنان رهبر انقلاب در نماز جمعه تهران

  16. راهپیمایی زنان آمریکایی به تظاهرات علیه ترامپ تبدیل شد + تصاویر

  17. بازداشت مفتی داعش و بردارش در موصل + عکس

  18. مکانیسم ماشه، تیر آخر به سوی برجام؟ 

  19. ادعای پمپئو: ترور سلیمانی قطعا قانونی بوده!

  20. جو سنگین علیه ترامپ بعد از دروغگویی درباره تلفات انتقام موشکی ایران

  21. پذیرش تلفات از نوع آمریکایی؛ واشنگتن اندک‌اندک تلفات عین‌الاسد را می‌پذیرد

  22. تصاویر جدید از پایگاه ویرانه آمریکا

  آخرین عناوین