دیدار وزیر خارجه لبنان با نصرالله

گروه جهان الف،   3980921105

منابع خبری از دیدار جبران باسیل وزیر خارجه لبنان با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله و نبیه بری رئیس پارلمان برای رایزنی درباره تحولات سیاسی و روند تشکیل دولت آینده خبر دادند.

به گزارش تسنیم، سایت نداء الوطن امروز در گزارشی به قلم غاده حلاوی نوشت: حزب الله با خروج باسیل از دولت (آینده) موافقت نیست. مذاکرات بین دوطرف به طور فشرده ادامه دارد و اطلاعاتی در دست است که نشان می دهد که باسیل در روزهای گذشته با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله دیدار کرده است.

برپایه این گزارش، برخی منابع آگاه از موضع حزب الله در پاسخ به این سوال که آیا دیدار عملا انجام شده است، گفتند: طبیعی است که سید حسن نصرالله باسیل را به حضور بپذیرد. این امر منطقی است و اینکه فرستاده ای را چند بار اعزام کرده باشد. همچنین منطقی است که سید حسن نصرالله نامه ای برای عون ارسال کرده باشد. رایزنی ها بین حزب الله و جریان ملی آزاد به ریاست باسیل به طور فشرده ادامه دارد.

برخی منابع خبری دیروز گفتند که باسیل احتمالا خبر مهمی را طی روزهای آینده اعلام کند و احتمالا این خبر تصمیم جریان ملی آزاد برای رفتن به جناح اپوزیسیون باشد.

دیدار دیگری نیز امروز بین باسیل و نبیه بری رئیس مجلس لبنان در منطقه عین التینه برگزار شد.

به نوشته سایت النشره، باسیل در جریان دیدار یک ساعت و نیمه اش با بری گفت: "مشتاق گفت وگو بودیم". نبیه بری نیز در پاسخ گفت: "در این کشور، راهی به جز گفت وگو نیست".

تجمع مقابل سفارت عربستان در بیروت

شماری از کارمندان سابق روزنامه سعودی "الحیات" امروز مقابل سفارت عربستان در بیروت تجمع کردند.

تجمع کنندگان خواهان دریافت حقوق و مزایای خود شدند که از بیش از یک سال است که آن را دریافت نکرده اند.

این اولین تجمع 100 کارمند روزنامه الحیات به شمار می رود.