ناراحتی مردم رشت از رویکرد سریال تلویزیونی وارش

گروه اجتماعی الف،   3980921013 ۴۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو شورای اسلامی رشت گفت: مردم این کلانشهر از پخش سریال تلویزیونی وارش از صدا و سیما و توهین به گیلانی ها ناراحت هستند.

به گزارش ایرنا، رضا رسولی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت اظهار داشت: در سریال وارش به ساحت مردم گیلان که در همه دوران ها پشت نظام ایستاده اند و حتی در اتفاقات اخیر مردم این استان از صبورترین مردمان ایران بودند، توهین شده است.

وی با تاکید بر این مطلب که شورای اسلامی رشت باید نسبت به این قضیه عکس العمل نشان دهد، افزود: سوژه های بسیاری برای ساخت سریال تلویزیونی از گیلان وجود دارد، چرا در مورد شهدای مدافع حرم استان، رشادت های گیلانی ها در هشت سال دفاع مقدس و حماسه های میرزاکوچک خان جنگلی سریال ساخته نمی شود.

بهراد ذاکری عضو دیگر شورای اسلامی کلانشهر رشت نیز در این جلسه در سخنانی با بیان این که سریال وارش توهین به گیلانی ها است، بیان داشت: پخش این سریال باید متوقف شود.

وی خاطر نشان کرد: نوع نگاه به قومیت به ویژه صیادان زحمت کش و نوع سبک زندگی گیلانیان در این سریال خلاف واقعیت هاست ، شورای اسلامی رشت به صدا و سیما اعتراض خود را اعلام کند.

رئیس شورای اسلامی رشت نیز در این جلسه با اشاره به آغاز عملیات جمع آوری و هدایت فاضلاب مجتمع های مسکونی فومن شیمی، پارس شهاب، لاکان شهر، پارس خزر، آمارو، مصطفی خمینی و مسکن مهر به تصفیه خانه جنوبی رشت به طول ۵ / ۶ کیلومتر بیان داشت: این کار بزرگی است که با تصویب تبصره سه شرکت آب و فاضلاب گیلان مسئول انجام این کار شد.

اسماعیل حاجی پور با اشاره به پروژه G۵ به عنوان یکی دیگر از کارهای مهم در رشت خاطر نشان کرد: در اجرای این پروژه اتصال شرق به غرب رشت انجام می گیرد که بخشی از مشکلات ترافیکی در این کلانشهر مرتفع می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش عزل و نصب ها را وظیفه شهردار دانست و تصریح کرد: طبق قانون شهردار می تواند عزل و نصب داشته باشد اما به گونه ای نباشد که شهردار منطقه ای ، از تغییر مدیر یا معاونخود بی اطلاع باشد.

محمدحسن عاقل منش از اعضای شورای اسلامی رشت نیز در این جلسه در سخنانی گفت: باید اعتماد را به مردم این کلانشهر برگردانیم و در فرصت باقیمانده فعالیت شورای پنجم ، چند پروژه بزرگ را در این کلانشهر اجرا کنیم.

وی افزود: مردم در دو سال گذشته با شور و شوق به ما رای دادند و این جمع اعضای شورای رشت انتخاب شد، البته این امید بی جانبوده و امروز شاهد موفقیت ها در این کلانشهر هستیم.

رئیس شورای اسلامی رشت  اظهار داشت: ما اعضای شورای اسلامی رشت باید این همراهی را ادامه بدهیم تا به نتایج ایده ال برسیم.

شورای اسلامی رشت ۱۱ عضو دارد.

رشت، دارای حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت است که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۳۶۵۳۴۰۷:۳۰:۴۷ ۱۳۹۸/۹/۲۱
سریالها با هر لهجه و گویش و در هر منطقه ای از کشور و درباره هر قشری از جامعه که ساخته شوند از نظر یه عده همیشه توهین آمیزند
ناشناس۱۲۳۶۵۸۵۰۸:۴۵:۳۰ ۱۳۹۸/۹/۲۱
این همه به قومیت های دیگه توهین شد کسی صداش در نیامد
علی۱۲۳۶۵۸۷۰۸:۴۹:۱۹ ۱۳۹۸/۹/۲۱
این سریال بسیار بد صحنه آرایی شده. به هیچ وجه صحنه ها شبیه گیلان نیست. نوع پوشش هم اشتباهه. نحوه تعامل آدمها هم اصلا به گیلانیها نمیخوره. لباسهای اشتباه، لهجه های اشتباه از بارزترین اشتباهات در نگاه اول هست که انگار کارگردان یکبار هم با فرهنگ گیلان و ماهیگیری آشنا نبوده و حتی سفر هم نکرده. سریال را فقط ساختند که ساخته باشند.
بینام۱۲۳۶۵۹۸۰۸:۵۵:۳۴ ۱۳۹۸/۹/۲۱
بااین وصف نباید هیچ سریال ویا طنزی درست شود چون بالاخره پرقبای یکی رامیگیرد
ناشناس۱۲۳۶۶۱۷۰۹:۱۲:۴۶ ۱۳۹۸/۹/۲۱
اگه گذاشتین یه سریال درست و درمان ببینیم
علی از گیلان۱۲۳۶۶۴۱۰۹:۲۵:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۲۱
ماشاالله شما فقط خصلت های خوب داشته و اصلا خصلت بد ندارید. بابا دست بردارین، یکی از ویژگی های فیلم و سریال نقد رفتارهای بد و ناهنجاری هاست که باید اصلاح شود. اینهمه راجع به بلوچ ها، کردها، تهرانی ها و.. فیلم ساخته شده و مردم باید اعتراض کنند. قبول کنید که خیلی از خود متشکریم.
ناشناس۱۲۳۶۶۵۶۰۹:۴۰:۳۴ ۱۳۹۸/۹/۲۱
بیا دوباره شروع شد فیلم در مورد پزشکان می سازن آنها ناراحت می شوند در مورد آن یکی باز ناراحت چرا حرف می زند ناراحت می شوند ..
ناشناس۱۲۳۶۶۷۱۱۰:۰۵:۳۲ ۱۳۹۸/۹/۲۱
وارش سریال جذابی نیست. بهترین سریالی هایی که با موضوع گیلان دیدم: گل پامچال ، کوچک جنگلی و پس از باران
ناشناس۱۲۳۶۷۰۸۱۰:۳۰:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۲۱
باز یه فیلم پخش شد و اعتراضا شروع شد پیشنهاد میشه صدا وسیما بره تو بیابون یا تو مریخ فیلم بسازه توهین کجا بود والا ما که نگاه می کنیم مشکلی نمی بینیم تازه پیگیر فیلم هم هستیم جمعیت زیادی هم مخاطبش هستند
حمید۱۲۳۶۷۱۱۱۰:۳۱:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۲۱
خصوصا وقتی موقع توزیع غذا بین زلزله زدهه ها گیلانی را بعلت طمع بیشتر هل داد واقعا خجالت کشیدم
ناشناس۱۲۳۶۷۳۴۱۰:۴۳:۳۲ ۱۳۹۸/۹/۲۱
من که توهینی ندیدم یکی دو قسمت سریالو دیدم. تازه خوبم گفته بود از مردمشون. دوست داشتنی هستن
مریم۱۲۳۶۷۳۸۱۰:۴۴:۵۳ ۱۳۹۸/۹/۲۱
باسلام این سریال سرتاسر اشکال داره چرا پخش این سریال رو متوقف نمیکنید...چرا کرامت گیلانی روبا این سریال نابود کردید. با افتخار یه گیلانی
یه رشتی۱۲۳۶۷۵۵۱۰:۵۲:۳۲ ۱۳۹۸/۹/۲۱
باسلام.هیچ زن و مرد شمالی پیدا نمیشه که وقتی عزیزشو (مرد یا زن)از دست بده به فکر ازدواج دوم باشه.بعدش هم زور گیری و تعرض و سخت گیری اگه تو این سریال نشون داده نمیشد سریال خوبی میشد ولی الان لحن سریال توهین آمیزه و هرشب شدتش بیشتر میشه.نمیتونین نسازین.
ناشناس۱۲۳۶۸۵۸۱۱:۵۲:۲۲ ۱۳۹۸/۹/۲۱
سالها است به ترکها در تلویزیون و رسانه های دیگر توهین میشود و متاسفانه گوش شنوایی نیست. گروهی در تهران و وزارتخانه ها اصرار بر تفرقه و ایجاد مشکل دارند
ناشناس۱۲۳۷۶۴۱۲۲:۱۴:۰۰ ۱۳۹۸/۹/۲۱
اون چیزی که ما دیدیم توهین مداوم به تهرانیهاست
ناشناس۱۲۳۷۶۴۵۲۲:۱۹:۵۵ ۱۳۹۸/۹/۲۱
دقیقا
ناشناس۱۲۳۶۸۷۱۱۱:۵۶:۴۹ ۱۳۹۸/۹/۲۱
میرزا کوچک خان جنگلی بعد از فتح رشت اعلام استقلال کرد و خود را رییس جمهور کشور جمهوری شورایی سوسیالیستی گیلان نامید و..
ناشناس۱۲۳۶۸۷۶۱۱:۵۸:۳۹ ۱۳۹۸/۹/۲۱
متاسفانه خیلی ازاصول رسانه مترقی درصدا وسیما مغفول واقع میشود وطرز تفکر عده ای خاص برآن حاکم شده است
ناشناس۱۲۳۶۹۱۵۱۲:۲۴:۴۷ ۱۳۹۸/۹/۲۱
در مورد هر شهری سریال ساخته میشه یه عده بلند میشن میگن توهین شده مگه در مورد میرزا کوچک خان کم سریال ساختن تو 4 سال نماینده مردم بودی ..حالا میخوای بگی منم هستم
ناشناس۱۲۳۶۹۵۴۱۲:۴۶:۱۹ ۱۳۹۸/۹/۲۱
کی برخی اقوام دست از تعصبات .. برمیدارند، مشخص نیست‌.
سعید۱۲۳۶۹۶۷۱۲:۵۱:۲۲ ۱۳۹۸/۹/۲۱
سریال وارش نه تنها توهین به این قوم هست بلکه توهین به همه مردم ایرانه
بشارت۱۲۳۶۹۹۷۱۳:۰۲:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۲۱
سلام .به راستی این چگونه نمایش مبارزه با ظلم وپذیرش ظلمی است که در سریال وارش نشان داده شده است .آیا در میان اهالی گیلان یک نفر هم وجود ندارد که بر علیه باج خوری فردی مانند تراب بایستد یابر علیه خواسته های نامعقول ونامشروع استاندار وبرخی عوامل ژاندارمری اعتراض کند که نویسنده وکارگردان رفته از یک استانی دیگر ویک قوم دیگر یکه بزن آورده است ؟اگر خیلی خوشبین باشیم این اقدام نا پخته را نوعی بی سوادی اجتماعی وکج سلیقگی هنری مینامیم وگر نه میتوان پیرا یه های دیگری مانند ایجاد نفاق بین اقوام را هم به آن ببندیم .
ناشناس۱۲۳۷۶۴۶۲۲:۲۰:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۲۱
سن شما به احتمال زیاد کمتر از 50سال است و این ظلم و ستم اربابان و ماموران ژاندارمری و شهربانی گذشته را ندیده ای ولی من که دیده ام قدر آزادی الان را خیلی زیاد میدانم واین را هم بگویم این گونه رفتارها خیلی عادی بوده است .
ناشناس۱۲۳۷۰۱۵۱۳:۱۳:۲۲ ۱۳۹۸/۹/۲۱
چند بار بايد میزا کوچک خان را بسازند!؟
ناشناس۱۲۳۷۰۷۹۱۴:۰۱:۳۶ ۱۳۹۸/۹/۲۱
شخصاً خاطره ی خوبی از برخی بخشهای گیلان ندارم. خیلی با غریبه ها خوب نیستند. من سریال رو دیدم چیز توهین آمیزی هم توش نیست.
ناشناس۱۲۳۷۶۷۴۲۲:۴۱:۲۱ ۱۳۹۸/۹/۲۱
دقیقا. و متاسفانه دقیقا
ناشناس۱۲۳۷۰۸۲۱۴:۰۳:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۲۱
بیخیال ، باز شروع شد. اینها داستانه ، واقعی که نیست
جانباز 70 درصد اهل گیلان زمین .۱۲۳۷۰۹۸۱۴:۱۳:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۲۱
چقدر سخت می گیرند دارد از زمان ستم شاهی می گوید مال الان که نیست داستان است دیگر در همه نقاط دنیا وجود دارد قرار نیست یک فیلم آینه تمام نمای یک شهر منطقه قبیله باشد فیلم است فقط ببینیدش صحبت از آدم بد و آدم خوب است مگر مردم تمام ایران معصوم هستند و از گناه و فساد مبرا ؟؟؟؟؟ فساد را باید علنی نشان داد تا نشو و نما نکند نه اینکه در پستوهای غیرت و تعصب قبیله ایی پنهان کنند . پیغمبر خدا یک رسالتش همین بود فارغ شدن از تعصبات طایفه ایی .سخت نگیرید یاد بگیرید
ناشناس۱۲۳۷۱۵۰۱۴:۳۹:۳۱ ۱۳۹۸/۹/۲۱
توهینی درآن دیده نمیشه درضمن زمان فیلم مربوط به دوران اربابی هست هموطنامون عادت کردن اعتراض کنند تا جلوی فیلمهای سنتی گرفته بشه و به فیلمنامه های سخیف اجازه اکران داده بشه.
ناشناس۱۲۳۷۱۶۳۱۴:۴۹:۴۵ ۱۳۹۸/۹/۲۱
بعضی از کارگردانها و نویسندگان ما بی دانش هستند که خواسته یا ناخواسته در حال توهین برخی از اقوام در ایران هستند
ناشناس۱۲۳۷۲۸۸۱۶:۴۷:۲۰ ۱۳۹۸/۹/۲۱
ای بابا، یه سریال تو این کشور نمیشه ساخت؛ یا به این توهین میشه یا به اون!
پوری۱۲۳۷۲۹۴۱۶:۵۴:۵۲ ۱۳۹۸/۹/۲۱
تراب نماینده گیلک هاست که از قضا شخصیت بدی دارد.
یه نفر۱۲۳۷۳۱۳۱۷:۱۲:۳۷ ۱۳۹۸/۹/۲۱
به چی و کی دقیقا توهین شده؟
مهوان فلاح۱۲۳۷۳۶۰۱۸:۰۰:۲۶ ۱۳۹۸/۹/۲۱
من خودم گیلانی هستم مشکلات مدیریت شهری استان گیلان به خصوص شهر رشت دربرابر این مساله بسیار بی اهمیت هستش .این سریال مثل همه سریال های دیگر کم و کاستی هایی داردولی چیز آنچنان مهمی نیست که وقت وانرژی شورای شهر صرف آن شود بهتر است شورای شهر رشت به مسایل کلان شهر رسیدگی کند
ناشناس۱۲۳۷۳۶۶۱۸:۰۴:۳۴ ۱۳۹۸/۹/۲۱
متاسفانه باب شده که مسئولین شهرها بجای اینکه نشان دهند به فکر مردم هستند میگردند ببیند در کدام فیلم ،چه چیزی را بهانه قرار دهند تا احساسات مردم را تحریک و خود را قهرمان مردم جلوه دهند.پس فیلمسازها چه کار کنند که هر بار عده ای از یک شهر به آنها اعتراض نکنند ؟ فیلم هایی بسازند پر از تعریف تمجید و تملق قومیت ها و زبانها و .. درست میشود ؟
ناشناس۱۲۳۷۳۸۳۱۸:۱۵:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۲۱
مردم رشت بیدارن از نجومی بگیر .. بیزارن
ناشناس۱۲۳۷۴۰۶۱۸:۴۲:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۲۱
والا تا به حال ده تا سریال از میرزاکوچک ساخته شده ولی دریغ از دو تا سریال به درد بخور درباره ستارخان و جنبش مشروطیت.
علی۱۲۳۷۴۲۴۱۸:۵۵:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۲۱
درهمه جا و همه قومیت ها انسانهای خوب و بد وجود دارد ضمنا تا آخر سریال باید صبور بود و پایان خوب آن را هم دید
ناشناس۱۲۳۷۴۹۷۲۰:۰۷:۱۴ ۱۳۹۸/۹/۲۱
چه توهینی به ما شده خودمون نفهمیدیم؟
حامد۱۲۳۷۵۰۱۲۰:۱۳:۰۵ ۱۳۹۸/۹/۲۱
چه توهینی شده؟ توهم توهین هم شده یک اپیدمی . همین الان سریال میرزا کوچک خان از صدا و سیما از شبکه ی افق در حال پخش است. این شورای شهر..،.. بدون اطلاع خواسته حرفی بزند برای تبلیغات. البته سریال های صدا و سیما عموما ضعیف و بی خاصیت اند. ربطی به گیلان و رشت ندراد. کلا سریال ها داستان، منطق، بازی و .. ضعیفی دارند. اما این که هر سریالی ساخته شود که در یکی از استان ها بجز تهران است عده ای اعتراض کنند که توهین شده واقعا مضحک است
هموطن۱۲۳۷۵۰۲۲۰:۱۳:۳۲ ۱۳۹۸/۹/۲۱
حق دارند عصبانی شوند . چون مردم گیلان اتفاقا اصلا بی تفاوت نیستند و بسیار مهربان و عاطفی
ناشناس۱۲۳۷۶۵۰۲۲:۲۲:۲۸ ۱۳۹۸/۹/۲۱
ما لر نبودیم ودر لرستان زندگی میکردیم با دیدن این سریال یاد زندگی خودمون افتادم
ناشناس۱۲۳۸۷۱۱۲۱:۰۳:۰۱ ۱۳۹۸/۹/۲۲
با احترام به تمام مسئولین شمالی که کم هم نیستند! اصلا خاطره خوبی از رفتار شمالی ها ندارم

پربحث‌های دیروز

 1. مذاکره مجدد با آمریکا به‌ چه بهانه و بهایی؟

 2. ۱۰ نکته درباره گفت‌گوی ظریف و اشپیگل 

 3. حمله بی‌سابقه روحانی به شورای نگهبان/ توضیحات جدید درباره کاخ مرمر/ باهنر: اصلاح‌طلبان هم طرفدار دارند و هم کاندیدا برای بستن لیست

 4. هواپیما تهران - بندرماهشهر از باند فرودگاه خارج شد + عکس و فیلم

 5. طالبان مسئولیت سرنگونی هواپیمای آمریکایی را پذیرفت

 6. آمریکایی‌ها چشم دیدن این کارخانه را ندارند

 7. همه یارانه‌بگیران از سال بعد یارانه معیشتی می‌گیرند + جزئیات

 8. تجمع مردم مقابل وزارت خارجه/ ظریف بابت اظهاراتش عذرخواهی کند + عکس و فیلم

 9. شرط تازه برای انتقال وجه بالای یک میلیارد تومان

 10. فاش شدن جزئیاتی از معامله قرن در یک روزنامه اسراییلی

 11. انتخابات مجلس یازدهم و بلاتکلیفی جریان های سیاسی/ آیا باید امیدوار بود؟

 12. روحانی: ملت ما نمی‌گذارد آمریکا پیروز شود/ با صندوق رای قهر نکنید؛ امروز روزی است که باید پای صندوق رای رفت

 13. خبرهای متناقض درباره سرنگونی هواپیما نیروی هوایی آمریکا در افغانستان/ ان‌بی‌سی: همه سرنشینان کشته شدند + عکس

 14. درخواست فوری برای استیضاح ظریف در مجلس

 15. روحانی: حوادث دی ماه ۹۶ ترامپ را پُر رو کرد

 16. ادعای مهناز افشار درباره محسن تنابنده + عکس

 17. انتقاد ربیعی از صداوسیما در پخش نکردن سخنرانی روحانی

 18. آزمون معامله قرن؛ از رخوت رژیم‌های عربی تا تحرکات جهان اسلام

پربحث‌های هفته

 1. مذاکره مجدد با آمریکا به‌ چه بهانه و بهایی؟

 2. ۱۰ نکته درباره گفت‌گوی ظریف و اشپیگل 

 3. تجربه‌ای برای آیندگان تا دیگر ماشه‌ای را علیه ما نچکانند!...

 4. رمزگشایی از حمله روحانی به شورای نگهبان!

 5. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 6. انتقاد حسین شریعتمداری از ظریف؛ وزیر خارجهِ کدام ایران؟!

 7. واکنش ترامپ به سخنان ظریف درباره مذاکره با آمریکا: نه مرسی!

 8. حمله بی‌سابقه روحانی به شورای نگهبان/ توضیحات جدید درباره کاخ مرمر/ باهنر: اصلاح‌طلبان هم طرفدار دارند و هم کاندیدا برای بستن لیست

 9. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 10. علت عجیب ردصلاحیت علی مطهری/ جلسه خاتمی و ناطق با روحانی؛ از تکذیب تا تایید/کرباسچی: مردم و تاریخ درباره زندگی بدون تشریفات مرحوم هاشمی قضاوت خواهند کرد

 11. آقای روحانی شما را به خدا یک چیزی برای این نظام باقی بگذارید

 12. احمد توکلی خواستار پاسخگویی مدیرعامل بانک کشاورزی به مردم و مسئولان شد

 13. هواپیما تهران - بندرماهشهر از باند فرودگاه خارج شد + عکس و فیلم

 14. واکنش رسمی سپاه به سخنان حسن عباسی/ دفاع کدخدایی از ردصلاحیت‌ها/ سلیمی‌نمین: اصلاح‌طلبان مظلوم‌نمایی می‌کنند

 15. پاسخ بانک کشاورزی به احمد توکلی

 16. چند نکته درباره جاروجنجال ها پیرامون ردصلاحیت های اخیر

 17. «تبریزیان» کیست و چرا «هاریسون» را آتش زد؟

 18. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 19. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 20. مقصر ماییم!     

 21. ظریف: مذاکره دوجانبه با ایران خیال باطل ترامپ است

 22. تردید نشریه هیل در انتخاب مجدد ترامپ

 23. زمستان سخت دروغ و روسیاهی دشمنان مردم ایران

 24. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

 25. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

آخرین عناوین