نظرات برگزیده مخاطبین الف: افزایش حقوق باید متناسب با نرخ تورم باشد/طرح تحول سلامت در واقع طرح تحول در حقوق پزشکان بود/به تعزیرات بگویید دولت را بخاطر گران‌فروشی جریمه کند

گروه سیاسی الف،   3980920157 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می کنند. بسیاری از این نظرات گویای دقت و توجه مخاطبان و داوری عمومی آن ها نسبت به وقایع روز است. گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل مطالب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید.

نظرات برگزیده مخاطبین الف: افزایش حقوق باید متناسب با نرخ تورم باشد/طرح تحول سلامت در واقع طرح تحول در حقوق پزشکان بود/به تعزیرات بگویید دولت را بخاطر گران‌فروشی جریمه کند

«روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است» عنوان خبری بود که به انعکاس سخنان رئیس جمهور در روز تحویل بودجه به مجلس شورای اشاره داشت. تعدادی از نظرات مردم ذیل این خبر را می‌خوانید:

*بودجه سال آینده بودجه استقامت است.؟؟؟؟؟ مگه قامتی برامون گذاشتی بمونه ؟

*البته این ( بودجه استقامت ) منحصراً برای غیر خودی های کشور میباشد و خودی هایی مانند آقازاده ها و یقه سفیدها و .. ، همچنان  با خیال آسوده می توانند از محل خزانه بیت المال به بریز و بپاش و بخور و ببرشان  ..   ادامه دهند .

*{با}افزایش 15درصدی منت سرماگذاشتید.خانه واجاره خانه ومسکن وپوشاک وگوشت وبنزین ودلار 3یا4برابر شده. هرکسی چیزی داشت خانه وخودرو چند برابر هرکسی هم چیزی نداشت .فاتحه باید بخواند. حلالتان نیمیکنم. باوام 160میلیونی و80میلیون سپرده میشد خانه خرید الان باید رهن خانه بدهیم.

*این دولت حامی ثروتمندان و دشمن فقرا و ضعیفان است.

*واقعا لطف کردید بنزین 300 درصد گران می شه اونوقت حقوق 15 درصد .واقعا آخر تدبیر هستید

*استقامت فقط برای کارگران و کارمندان و بازنشسته ها است؟ البته بیکارها  هم پشتیبانی می کنند بقیه مفت خورها و رانتخوارها هم لاکچری زندگی می کنند و در مواقع لزوم ژست دلسوزانه برای مردم بیچاره می گیرند فریاد به این دولت ضعیف کش با منتقدین ..،.. که فقط دنبال منافع شخصیشان هستند

*آقای روحانی به جرات میتونم بگم اگر تحریم هم نبود شما نمی توانستید کشور رو اداره کنید. فقط و فقط حرف و در عمل قشر ضعیف فقیرتر و جیره خواران ... و آقازاده ها پول دار تر شدند. دست شما درد نکنه.

*بایستی حقوق بازنشستگان و خانواده های مستمند و به شدت نیازمندشان که جمعیت قابل توجهی از خانوارهای طبقه متوسط و محروم و خدوم و رنج کشیده مدافع نظام و انقلاب رو با خدمت صادقانه ۳۰ ساله بدون فساد( دزدی ، رشوه ، اختلاس و فرار از کشور)تشکیل می دهند با توجه به منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین بطور کامل در سال ۹۹ همسان سازی شود.تا شرایط برای ادامه حیات و زندگی خانوارها.. فراهم گردد.

*تورم سال ۹۷ و ۹۸ را ابتدا بیان کنید بعد بگید چند درصد افزایش دادیم بخدا جلوی زن و بچه سال به سال شرمنده تر می شویم. این روش مملکت گردانی نیست. 

*هر سال همین حرف ها را می زند و بعد در عمل چنان رونق اقتصادی ایجاد می کند که باید توپره گدایی بر داریم البته برای مفسدین اقتصادی رانت خواران و از همه بهترون رونق اقتصادی اتفاق می افتد.

*اگر شما و فرزندانتان حاضر باشید مثل مردم در خانه اجاره ای حاشیه شهر زندگی کنید مثل مردم ماشین بفروشید توان خرید کهنه ترش را هم نداشته باشید مثل مردم وقتی تلفن زنگ میزنه میفهمی بانک است برای اقساط زنگ زده جواب نمیدی از صبح تا شب درخواست خرید بچه هایت را پشت گوش میندازی. بیمار میشی نه وقت داری نه پول که دکتر بری. اگه اینطور زندگی کنند من حاضرم برای این سیستم بمیرم...

*ایشان فرمودند کمک خوبی به هفت دهک جامعه شد از طرف دولت، یعنی با پولی که معادل سه کیلو گوجه فرنگی است 60 میلیون نفر را خوشحال کردالبته بنده بعنوان یک بازنشسته نه ماشین نه پس انداز نه حقوق دریافتی مکفی که دوسوم آن بابت وام میرود نه یارانه و نه یارانه بنزین دریافت نمیکنم . فقط میخواهم بدانم جنابعالی نبودی که در سخنرانی های قبل از انتخابات این گونه طرح های پوپولیستی احمدی‌نژاد را میکوبیدی و نکوهش میکردی. آیا مجهز کردن مدارس کشور به گرمایش مناسب که یک امر و وظیفه طبیعی  دولت است مایه مباهات است.

*طبق قانون افزایش حقوق باید متناسب با نرخ تورم سالیانه باشد خود مسئولین اعلام کردند که نرخ تورم حدود ۲۸ درصد است با توجه به اینکه اعلام کردید افزایش قیمت بنزین نیز حدود ۴ درصد در تورم سالیانه موثر است افزایش حقوق حداقل باید حدود ۳۲ درصد باشد.

***

«روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...» عنوان گزارش بود که به مشکلات و مصائب طرح تحول سلامت می پرداخت. تعدادی از نظرات مردم درباره این یادداشت را می‌خوانید:

*طرح  تحول  سلامت ؛  چند  سالی  است  که  دچار   مرگ   مغزی   شده  و  به  کما  رفته  است. از  این  طرح   فقط  کارانه  نجومی اش  (  طرح قاصدک  )   برای  پزشکاش  باقی  مونده . و  الا   بیمارا   در  بیمارستان های   دولتی  سرگردان  ،  و  بیشترین   هزینه   رو  خودشون  دارن   از  جیبشون   پرداخت  میکنن.

*به نظر من اگر در یک کشور می خواهید کارآیی دولت را ببینید نظام درمانیش را ببینید . اولین قدم در سامان دادن به سیستم درمانی این است که با یک روش حسابداری دقیق و واقع بینانه هزینه آن مشخص شود و اینکه هر بیمار چقدر هزینه داشته . مرحله بعد مشخص کردن این موضوع است که چنددرصد این هزینه توسط بیمار-دولت( مالیات ) - بیمه پرداخت شود . مرحله بعد بررسی این موضوع است که کیفیت این نظام چگونه قابل بررسی و بهبود است که بر دو مرحله قبل هم تاثیر می گذارد . تمام نظامهای درمانی جهان را با این سه مرحله میتوان بررسی کرد .

*اتفاقا یکی از بدترین طرحهای تاریخ ایران همین اجرای طرح سلامت بود. عین بی عدالتی اجتماعی در این طرح نهفته است. طرحی که تبعیض درش بیداد کرد طرحی که در آن حقوق پزشک را بالای صد میلیونی کرد و حقوق پرستار و ماما و سایر کارکنان زحمتکش بیمارستان را نهایت به چهار میلیون رسوند و تغییری نکرد. لپ کلام:کلا این دولت پولدارها رو پولدارتر کرد و قشر مستضعف را فقیر تر

*طرح  تحول  سلامت  روحانی  در   واقع  طرح  تحول   اساسی  در  حقوق  و  مزایای دریافتی  پزشکان بود  و  پول هنگفتی را  از  کیسه  بیت المال به  جیب  پزشکان  مراکز  دولتی سرازیر کرد.

*خب رییس جمهور دستاوردی نداشته دولتش تو این 6 سال از چی بگه؟! اینقدر این دولت بی دستاورده مجبوره این چیزا رو بگه!!!!!! بدترین دولت و رییس دولت تاریخ ایران.

*از حق نگذریم بهداشت و در مان الان بهتر از زمان لنکرانی است با اینکه تحریمها شدید هستند.

*{پاسخ به نظر بالا}اولین شرط مقایسه درست، مقایسه بودجه هزینه شده است. با این مبلغ هنگفتی که در این دوره خرج سلامت شد(و البته بیشتر به جیب پزشکان رفت) به هیچ وجه کارایی مثبتی نداشت و اگر این هزینه به وزرای قبلی داده می‌شد یقینا نتیجه بهتری داشت

*طرفداران روحانی و اصلاح طلب ها میگفتن احمدی نژاد هشت سال کشور رو به عقب برده خداییش کاری ندارم احمدی نژاد هم اشتباه زیاد داشت اما اگر احمدی نژاد هشت سال کشور رو برده عقب باور کنید روحانی و هم حزبیهاش هشتاد سال این کار رو کردن

*تنها فایده طرح تحول سلامت این بود که کارانه متوسط پزشکان از پنجاه میلیون رسید به نود میلیون. البته از قاضی زاده هاشمی که خودش بیمارستان خصوصی چشم پزشکی داره و بالای یه میلیارد درمیاره، غیر از این هم انتظار نمی‌رفت.

*در این طرح قیمت داروها، آزمایشات، اسکن ها، حق ویزیت و دیگر خدمات پزشکی افزایش زیادی پیدا کرد. هزینه های پزشکی اکثر بیماران به شدت افزایش یافت. پول زیادی را وارد جیب پزشکان کرد. پول زیادی از جیب مردم برداشته شد. جهانگیری در مورد این طرح گفت هزینه درمان بیماران کمتر از هزینه تاکسی آنها می شود! در حالی که ویزیت متخصص با بیمه تأمین اجتماعی 33 هزار تومان است و با خدمات درمانی از این بیشتر. در حالی که هزینه تاکسی 2 هزار تومان است. هزینه یک سرماخوردگی در حد 60 هزار تومان به بالاست. هزینه اسکن ها و آزمایشات بین 50 تا 500 هزار تومان است. هزینه داروهای معمولی گاهی بالای 100 هزار تومان می شود. هزینه یک نوار گوش حداقل 50 هزار تومان است. چطور می گویند هزینه درمان از تاکسی کمتر شد؟ ...

*عمل قلب باز داشتم . خدای بالای سر شاهداست . بابت این عمل حتی یک ریال از من نگرفتند . و کلیه مخارج را بیمه پرداخت کرد .

***

«وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است» عنوان خبری بود که به انعکاس صحبت های عبدالرضا رحمانی فضلی درباره قیمت کالاها بعد از افزایش قیمت بنزین می پرداخت. در ادامه تعدادی از نظرات مردم را ذیل این خبر می خوانید:

*قربان یک مقدار دقیقا چقدره؟ آخه یک مقدار یک مقدار  ، الان دیگه مقدار دونمون پر شده

*روز اول گفتید کنترل می کنیم اصلا افزایش قیمت نداریم. تنها از مردم عذر خواهی کنید.

*جناب وزیر، بیشتر مردم در فقر شدید زندگی می کنند و شاخص فلاکت به بالای 53 درصد رسیده است شما چگونه شب ها سرتان را آسوده بر بالشت گرم و نرم تان می گذارید؟ فردای قیامت چگونه جواب خدا را خواهید داد؟

*انصافا!؟ کدام انصاف؟ شماها که می گفتید ما دولت راستگویان هستیم. شما ها که می گفتید نمیگذاریم چیزی گرون بشه و چیزی گرون نمیشه . این چیزی که شما میگید بنزین 1500 شده پس طبیعیه ! این رو نیاز نیست به ملت بگید این چیزی که شما میفرمایید رو مردم خوب میدونستن. مشکل این طبیعی بودن هست که داره مردم رو آزار میده . همین چیزایی که برای شماها طبیعیه. یعنی با این اظهارات آقایون قوه قضائیه و مجلس و یا نهادهای نظارتی دیگر نباید یه سوالی بکنند ؟ که چرا با ملت اینطوری صحبت میکنند ؟ انصاف را آرزومندیم.

*اين يه مقدار طبيعی گرانی ساليانی است که کمر ما را شکسته. اين يه مقدار... چرا تاکنون افزايش حقوق معادل نداشته؟!

*گوش اگر گوش تو وناله اگر ناله ماست آنچه البته به جایی نرسد فریاد است.

*دکتر، این یه مقدار را برای مردم «..» شفاف سازی کنید یعنی دقیقا چقدر؟ برای شما شاید دو برابر شدن «یه مقدار» باشه.

*آقای وزیر یه مقدار افزایش بخاطر اینکه دولت بنزین رو گران کرد یه مقدار افزایش بخاطر اینکه دولت نان را گران کرد یه مقدار افزایش چون دولت گاز رو گران کرد یه مقدار افزایش بخاطر اینکه دولت آب را گران کرد یه مقدار افزایش چون دولت بیمه را گران کرد ویه مقدار .. بخاطر اینکه دولت تمام خدمات دولتی را گران کرد آقای وزیر توجه فرمایید چه دولت گران فروشی داریم لطفا به تعزیرات حکومتی بگید دولت را بخاطر گران فروشی جریمه کنند با تشکر

*دولت میگفت فوقش چهار درصد تورم ایجاد میکنه. چیزی که من دارم میبینم تا الان به بیست درصد رسیده در کمتر از یک ماه

*..  تا ده روز قبل قيمتها هيچ تغييري نخواهد وامروز مقداري افزايش طبيعي است احتمالا در آينده خواهد گفت جو رواني باعث افزايش زيادقيمتها شده ونهايتا ناتواني دولت در كنترل بازار است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۳۸۵۲۶۱۷:۲۸:۰۲ ۱۳۹۸/۹/۲۲
ما فامیلمون مریض بود در سال ۹۷ از شهرستان اوردنش تهران بیمارستان رجایی بیش از یک ماه اونجا بود و عمل قلب باز انجام داد و چون دیابت شدید هم داشت یک ماه در بیمارستان تحت درمان بود اخرش خوب شد رفت شهرستان در این مدت هزینه بیمار و همراه بیمار یک میلیون و دویست هزار تومان شد . اگر طرح تحول درمانی نبود باید بالا صد میلیون هزینه می پرداختن . فامیلیون هم کشاورز بود این پول را نداشت باس بیمار دار فانی را وداع می کرد . چرا این قدر خالی می بندید و مردم را از دولت و نظام متنفر می کنید ؟
ناشناس۱۲۳۸۵۹۰۱۸:۲۹:۰۲ ۱۳۹۸/۹/۲۲
واقعا آنچنان خراب شد که دیگه هیچکس نمیتونه درست کنه محرومیت زدایی تبدیل به محروم زدایی شد حتما باید محرومان نابود شوند تا سایه محرومیت حذف شود
ناشناس۱۲۳۸۶۱۸۱۹:۰۴:۵۰ ۱۳۹۸/۹/۲۲
تنها چیزی که تو مسولین پیدا نمیشه ،توکل به خدا است ،هر قانونی تصویب میکنن ،فقط برای پر کردن جیب خودشون است ،اموال آقایان چند هزار برابر شد اما مردم عادی و کارگران ،هر روز فقیر تر میشن ،من که هر روز اینا رو نفرین میکنم چون تو سن ۳۷ سالگی نتونستم ازدواج کنم ،خداوند از تقصیرات اینا نگذره ،اگر نفت نبود مردم از این هم فقیرتر بودن ،
ناشناس۱۲۳۸۶۳۰۱۹:۲۵:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۲۲
آن قدر پزشکان را روزانه به انحای مختلف تخریب کنید، تا آمار مهاجرت در این حیطه نیز مانند مهندسین و نخبگان علوم انسانی که سال هاست وجود دارد زیاد شده و در نهایت متضرر مردم باشند....
ناشناس۱۲۳۸۶۴۵۱۹:۴۳:۴۴ ۱۳۹۸/۹/۲۲
خدا را شکر افزایش حقوق های کارمندان سازمان امور مالیاتی، دیوان محااسبات و گمرک و خارجه و نفتی ها و قوه ... همیشه بالاتر از نرخ تورم بوده و در این زمینه نگرانی وجود ندارد. بقیه کارمندان به خصوص آموزش و پرورش و بهداشت هم که باید بدوند خدا راشکر کنند که حقوق میگیرند
ناشناس۱۲۳۸۶۵۹۱۹:۵۹:۱۳ ۱۳۹۸/۹/۲۲
با طرح تحول سلامت تعرفه های پزشکی 300 درصد افزایش یافت و اکنون بسیاری از مردم بناچار خود درمانی می کنند.
ناشناس۱۲۳۸۶۶۱۲۰:۰۰:۲۶ ۱۳۹۸/۹/۲۲
آنچه در این دولت دیده نمی شود و یافت نمی شود تدبیر و امید است !
ناشناس۱۲۳۸۶۶۴۲۰:۰۱:۴۸ ۱۳۹۸/۹/۲۲
روحانی باید پاسخگو باشد که چرا با برجام منافع ایران تامین نشد ؟ و چرا تحریم ها تشدید شدند ؟!
ناشناس۱۲۳۸۸۸۰۰۱:۰۴:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۲۳
آیا از دکتر هاشمی وزیر مولتی میلیاردر وزارت بهداشت که با موفقیت تمام همه رسانه ها ( خصوصا صدا و سیما ) و افراد منتقد به خود و همکارانش را وادار به سوکت کامل کرده بود ، انتظاری غیر از این داشتید .
آرش۱۲۳۸۹۴۲۰۶:۱۷:۰۵ ۱۳۹۸/۹/۲۳
گفته اند ویزیت متخصص ۳۳ هزار و تاکسی دو هزار تومان است، کجا تاکسی اینقدر است به همانجا برویم. واقعا شما اینها را منتشر می کنید ؟
ناشناس۱۲۳۹۱۸۱۱۰:۲۵:۴۸ ۱۳۹۸/۹/۲۳
سلمونی من الان 45000 تومن برای 30 دریافت میکنه و نه مسئولیتی دارد
ناشناس۱۲۳۹۰۰۷۰۸:۲۳:۵۳ ۱۳۹۸/۹/۲۳
تورم ؛ بیکاری ؛ گرانی ؛ جواب بده روحانی
ناشناس۱۲۳۹۰۰۸۰۸:۲۴:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۲۳
باید روحانی رو استیضاح کنن نه اون بنده خدا رو
ناشناس۱۲۳۹۰۱۶۰۸:۲۹:۰۵ ۱۳۹۸/۹/۲۳
نا کارآمدترین و فشل ترین دولت تاریخ ایران ؛ دولت روحانی
ناشناس۱۲۳۹۰۲۱۰۸:۳۳:۴۴ ۱۳۹۸/۹/۲۳
اون 24 میلیون ، بابت انتخاب روحانی ، میبایست از 60 میلیون نفر عذر خواهی کنند .
ناشناس۱۲۳۹۰۲۸۰۸:۴۱:۳۲ ۱۳۹۸/۹/۲۳
این دولت حامی ثروتمندان و دشمن فقراست.
ناشناس۱۲۳۹۳۹۵۱۲:۴۵:۲۳ ۱۳۹۸/۹/۲۳
اون که منفی میده خودش ثروتمنده از حال مردم ضعیف خبر نداره
ناشناس۱۲۳۹۰۴۴۰۸:۵۲:۲۳ ۱۳۹۸/۹/۲۳
حقوق روحانی نباید از 1 میلیون هشتصد هزار تومن در ماه تجاوز کند + 25 لیتر بنزین
مجمع کارمندان اصلاح طلب۱۲۳۹۰۵۸۰۹:۰۰:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۲۳
افزایش حقوق 15 درصدی / نمایش بی تدبیری و ناامیدی
مجمع کارمندان اصلاح طلب۱۲۳۹۰۷۷۰۹:۱۱:۳۸ ۱۳۹۸/۹/۲۳
درخواست و رضایت اکثریت ایرانی / بنزین تک نرخی 1500 تومانی
ناشناس۱۲۳۹۱۴۷۰۹:۵۷:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۲۳
درخواست و رضایت اکثریت ایرانی با استیضاح روحانی .
ناشناس۱۲۳۹۲۹۶۱۲:۰۰:۳۸ ۱۳۹۸/۹/۲۳
دايم مي گن افزايش حقوق بايد متناسب با تورم باشد اما هيجكس نميگه بودجش از كجا بايد بياد از نفت كه دور باطل افزايش حقوق و افزايش مالا و افزايش تورم نارضايتي و چرا گران شد دوباره و دوباره و دوباره
ناشناس۱۲۳۹۴۲۶۱۲:۵۸:۴۹ ۱۳۹۸/۹/۲۳
بنزین ۱۵۰۰ بکنند اما به هرایرانی ۶۰ لیتر بنزین سهمیه ایی بدن ثروت کشور مال ما ایرانی هاست حتی باید بتونند ۶۰ لیتر مجانی بدن. ۱۵۰۰ برای درامد های پائین گرونه
ناشناس۱۲۳۹۴۷۲۱۳:۲۲:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۲۳
سه سال است که افزایش حقوق کارمندان زیر تورم است و کارمندان سال به سال شرمنده تر خانواده هایشان.
محمود۱۲۳۹۵۹۲۱۴:۳۲:۱۸ ۱۳۹۸/۹/۲۳
کسانی که ریاضی بلد هستند باید بدانند که فرق هست بین متناسب تا معادل. حقوق باید معادل نرخ تورم افزایش یاید نه متناسب با نرخ تورم چون تناسب میتونه هر ضریبی رو شامل بشه مثلا اگه تورم 40% باشه 20% هم متناسب میشه با نسبت 50% و 80% هم متناسب میشه با نسبت 100%
ناشناس۱۲۳۹۶۲۳۱۴:۵۲:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۲۳
وزیر اسبق باید محاکمه شود. واقعا بررسی شود در طرح سلامت چه قدر پول جیب این دکترها می رود.

پربحث‌های دیروز

 1. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 2. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 3. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 4. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 5. دولت روحانی رکورددار جهش ارز در تمام دولت‌ها است/ چرخ اقتصاد از کار افتاده/ نتیجه سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی چه بود؟

 6. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 7. روحانی: اعتراف می‌کنم که در ساخت مسکن عقب ماندگی داشتیم

 8. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

 9. جهانپور: خیلی از مبتلایان به کرونا در ایران شناسایی نشده‌اند/ تنها ۱۰ درصد تهرانی‌ها نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند

 10. وزیر راه: حداکثر سقف قرارداد‌ اجاره در تهران ۲۵ درصد تعیین شد/ هیجانات کاذب‌ بازار مسکن را آرام می‌کنیم

 11. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 12. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

 13. سقوط خوفناک یک هواپیما در حاشیه بزرگراه

 14. آمار به‌روز جهانی درباره کرونا/ ایران پنجمین کشور دنیا از نظر تعداد فوتی جدید

 15. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

 16. قیمت خودرو در بازار آزاد مشخص شد/ جدول

 17. توئیت زاکانی خطاب به مردم گچساران

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 3. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 4. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 5. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 6. به چه قیمت؟

 7. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 8. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 9. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 10. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 11. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 12. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 13.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 14. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 15. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 16. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 17. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 18. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 19. سیروس گرجستانی درگذشت

 20. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 21. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 22. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 23. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 24. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 25. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

ابر آروان

آخرین عناوین