انتقاد حجت الاسلام قرائتی به تعطیلی ۵شنبه‌ها

گروه اجتماعی الف،   3980919170 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

گرگان- رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: کشور در اشتغال ناتوان و فلج شده و مهارت باید به بدنه تحصیل تزریق شود.

به گزارش مهر، عصر سه شنبه حجت الاسلام محسن قرائتی در نشست صمیمی با مدیران دستگاه‌های اجرایی استان گلستان اظهار کرد: قرآن می‌فرماید در انجام فعالیت‌ها حق مطلب را ادا کنید؛  شما مدیران اگر  کاری انجام می‌دهید حق آن را جاری سازید.

وی با تاکید بر اینکه مدیران نباید در کار خود کوتاهی و کم کاری کنند، افزود: گاهی انسان تصور می‌کند به وظیفه خود عمل کرده و این در حالی است که باید انسان بیش از وظیفه محوله در میدان باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور  ادامه داد: همه ادیان، عالم دارند ولی علمای حکومت اسلامی باید ویژگی خاصی داشته باشند و مدیریت آن‌ها در مسیر خدمت رسانی به مردم باشد.

وی اضافه کرد: کشور در اشتغال ناتوان و فلج شده چرا که فارغ التحصیلان دانشگاهی در کشور  فاقد مهارت هستند.

حجت الاسلام قرائتی تاکید کرد: مهارت باید به بدنه تحصیل تزریق شود و اگر دانش آموز مهارت را فرا نگرفت آموزش و پرورش برای آنها مدرک پایان تحصیل صادر نکند.

وی تصریح کرد: بسیاری از سربازان، دانش آموزان و دانشگاها و حتی حوزوی‌های ما فشل و ناکارآمد هستند و باید خاک دانشگاه و حوزه را عوض کنیم و به مهارت در این اماکن اهتمام بورزیم.

حجت الاسلام قرائتی گفت: در کشور سه میلیون لیسانس و فوق لیسانس بیکار داریم و به این میزان میز خدمت دولت برای این افراد وجود ندارد و اشتغال آنها در گرو مهارت آموزی است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور خاطرنشان کرد: بپذیریم در بحث نماز در کشور کوتاهی کرده‌ایم‌ و باید همه تلاش کنیم نمازخانه‌ها تقویت شوند.

وی با اشاره به اینکه قانون‌های بی خود در کشور زیاد داریم و یکی از آنها تعطیلی پنج شنبه‌هاست، گفت: هم اکنون دستگاه های اجرایی که پول دارند و همه پادگان ها و ... امام جماعت دارند اما در مدارس به دلیل نداشتن ردیف اعتباری نماز جماعت برپا نمی ‌شود.

وی تاکید کرد: مدیران می‌توانند دستورالعملی صادر کنند که امام جماعت دستگاه‌های اجرایی نزدیک مدارس دو روز در هفته به جای دستگاه اجرایی نماز را در مدارس برگزار کنند.

وی با تاکید بر لینکه اقامه نماز جزو وظایف است‌، افزود: قرآن به صراحت اشاره دارد که نباید کتاب و عترت از هم جدا شوند اما هم اکنون قرآن و عترت در کشور از هم جدا شده اند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور توضیح داد: هم اکنون جلسات عزاداری بسیاری در کشور برگزار می شود اما به برنامه تفسیر، مهدویت و نماز به ان اندازه پرداخته نمی شود.

وی به برگزاری اجلاسیه بیست و هشتم نماز در گلستان اشاره و بیان کرد: اجلاسیه شروع کار برای ایجاد یک موج است و همه مدیران باید تلاش کنند موضوعات نماز و برپایی آن تداوم یابد.

وی همچنین اشاره ای هم به موضوع پرداخت زکات در کشور داشت و گفت: اگر مردم در کشور زکات دهند فقیری در کشور نخواهیم داشت اما هم اکنون بیش از ۹۰ درصد مردم زکات نمی دهند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: در کشور شعار می‌دهیم که نه شرقی و نه غربی هستیم ولی هنوز در انجام وظایف به جایگاه یک مسلمان کامل هم نرسیده ایم.

حجت الاسلام قرائتی با بیان اینکه مدیران دستگاه های اجرایی  کتاب اقامه نماز را برای پرسنل خود تهیه و از آنها آزمون بگیرند، گفت: مدیران در هفته دو بار حداقل به مساجد بروند و در خانواده فرزندان را به نماز تشویق کنند.

وی افزود: چرا پنجشنبه ها تعطیل است، قرآن می گویند تنها برای اقامه نماز تعطیل کنیم و  ۶۰ سال در حوزه تحصیل کردم و پنجشنبه ها هر هفته حوزه ها تعطیل بود و وقتی  محاسبه می‌کنیم در طول این سالها می‌بینم که که حدود هشت سال و ۶ ماه از عمر من به خاطر تعطیلی پنجشنبه به هدر رفته است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۳۴۳۱۵۲۰:۱۵:۲۷ ۱۳۹۸/۹/۱۹
ماهم مخالف تعطیلی پنجشنبه ها هستیم از نظر آموزشی و روابط تجاری و..واقعا افت فاحشی داشتیم .
ناشناس۱۲۳۵۰۲۴۰۹:۱۸:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۲۰
کارمند مفت بگیر،ناراحت میشه ک5شنبه جزوتعطیلات رسمیشون شده راندمان کاریشون درحد حلزونه
ناشناس۱۲۳۴۳۵۹۲۰:۳۶:۵۲ ۱۳۹۸/۹/۱۹
خسته نباشی جناب قرایتی .
حسيت۱۲۳۴۴۵۳۲۱:۳۴:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۱۹
خدا پدرشو بیامرزه حرف دل منو زد
ناشناس۱۲۳۴۴۸۶۲۱:۴۹:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۱۹
چرا ..
ناشناس۱۲۳۴۵۹۰۲۲:۴۷:۵۲ ۱۳۹۸/۹/۱۹
در خصوص ۵ شنبه ها کارشناسان باید اظهارنظر کنند مگر هر تعطیلی، هدر دادن عمر تلقی میشه؟ یا اصلا عمر مفید فقط درس خواندنه؟ عمر مفید یعنی مفید برای جامعه برای خانواده و زن و بچه. با این حساب، جمعه ها هم نباید تعطیل بشه چون عمر هدر داده میشه آیا اسلام اشتباه تعطیلی جمعه رو اعلام کرده!؟
ناشناس۱۲۳۵۲۱۷۱۰:۴۶:۴۹ ۱۳۹۸/۹/۲۰
حرفتون درسته ها ولی اسلام همون جمعه رو هم تعطیل نکرده فقط به نماز جمعه تاکید کرده
ناشناس۱۲۳۴۸۳۹۰۷:۳۱:۵۶ ۱۳۹۸/۹/۲۰
یعنی شما تعطیل شدنِ کار اداری را معادل با تعطیل شدنِ جامعه و کارکردهای آن می‎دانید؟؟؟ عجیب است. یعنی اگر یک کارمند، روز پنجشنبه پشت میزش بنشیند و سوت بزند مفیدتر است، تا اینکه همان کارمند روزپنجشنبه در خانه یا مزرعه ای خارج از شهر، زمین را بیل بزند؟ از زمین شخم زده، سبزه میروید، و از کار بیهوده ی اداری، هیچ.
ناشناس۱۲۳۴۸۴۰۰۷:۳۲:۰۲ ۱۳۹۸/۹/۲۰
مدیران ما همون 5 روز هفته رو شرافتمندانه کار بکنند برای ما بسه. لازم نیست پنج شنبه جمعه کار کنند
ناشناس۱۲۳۴۸۵۳۰۷:۴۴:۳۱ ۱۳۹۸/۹/۲۰
حقیقتا تعطیلی پنجشنبه ها آنهم در این بحران اقتصادی که نیاز به کار مضاعف است اشتباه بزرگی است .
ناشناس۱۲۳۴۸۸۰۰۸:۰۷:۱۳ ۱۳۹۸/۹/۲۰
آقای قرائتی بنظرم باید در حوزه تخصصی خودشون صحبت کنند بهتر باشه
ناشناس۱۲۳۴۹۲۶۰۸:۳۰:۱۰ ۱۳۹۸/۹/۲۰
این را باید کارمندان با این شرایط اظهار نظر کنند : حقوق دریافتی3 ملیون، اقساط ماهانه ، شهریه مدرسه و کلاسهای مرتبط درسی ، مخارج روزافزون و تهیه مایحتاج زندگی ، مخارج احتمالی و پیش بینی نشده مثل بیماری ،تعمیر خودرو و ..
ناشناس۱۲۳۴۹۲۸۰۸:۳۰:۴۴ ۱۳۹۸/۹/۲۰
نگران نباش ؛ اگر پنج‌شنبه‌ها همه ادارات هم تعطیل بشن خیلی بهتره، یه روز کم‌تر اختلاسه، دزدی، اتفاق می‌افته و در شهرهای بزرگ، هوا هم کم‌تر آلوده می‌شه. ..
حمید۱۲۳۴۹۳۲۰۸:۳۴:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۲۰
یعنی اروپا و امریکا که دوروز تعطیلی دارند در هفته به مشکل اقتصادی خوردن؟ و قبلا که پنجشنبه ها تعطیل نبود ما اقتصادمون حل بود؟
ناشناس۱۲۳۴۹۹۶۰۹:۰۵:۰۰ ۱۳۹۸/۹/۲۰
سلام سعی کنیم از واقعیت دور نباشیم، اگه توی چین، ژاپن، آلمان و .. تعطیلی اینچنین باشه آره لطمه بزرگی به اقتصاد و غیره وارد میشه اونم جبران ناپذیر، ولی توی ایران، نه تنها پنجشنبه ها بلکه بین تعطیلی ها رو هم تعطیل کنن لطف بسیار بزرگی به ملت می کنن زیرا آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است. ( زیرا همه چی رو خودمون داریم میبینیم و شرح مسائل در اینجا خارج از حوصله است) ..
ناشناس۱۲۳۵۲۷۶۱۱:۲۴:۱۱ ۱۳۹۸/۹/۲۰
موضوع تعطیلی یک بحث علمی است که دانشمندان رشته های جامعه شناسی، مدیریت، روان شناسی و .. باید درباره آن بحث کنند در همه دنیا تحقیق شده حداقل دو روز در هفته باعث بهره وری و کارایی بالاتر مردم شده است ..
هیچ کس۱۲۳۵۶۴۷۱۴:۰۸:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۲۰
با تشکر از اقای قرائتی وبیاد درسهایی ازقران ایشان.بله کاملا صحیح میفرمایید بایددید چرا این مدیران وصاحبان مدرک فشل هستند زیرابرای ورود افراد نخبه به دانشگاه حال چه به عنوان دانشجو وچه بعنوان استاد هزار مانع ایجاد کرده ایم وتازه پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاههای نیم بند که دغدغه اصلی اکثریت اساتیدش امرار معاش روزانه است انتخاب اصلح برای استخدام وجود ندارد کاش قانونی برای انتخاب اصلح بدون توجه به حواشی بوجود می آمد تا ازشر این پارتی بازی ها و آقازادگی ها نجات پیدا میکردم

پربحث‌های دیروز

 1. انتقاد حسین شریعتمداری از ظریف؛ وزیر خارجهِ کدام ایران؟!

 2. واکنش ترامپ به سخنان ظریف درباره مذاکره با آمریکا: نه مرسی!

 3. تردید نشریه هیل در انتخاب مجدد ترامپ

 4. پاسخ بانک کشاورزی به احمد توکلی

 5. ترور؛ دکترین جدید سیاست‌ خارجی آمریکا

 6. مقصر ماییم!     

 7. واکنش رسمی سپاه به سخنان حسن عباسی/ دفاع کدخدایی از ردصلاحیت‌ها/ سلیمی‌نمین: اصلاح‌طلبان مظلوم‌نمایی می‌کنند

 8. «تبریزیان» کیست و چرا «هاریسون» را آتش زد؟

 9. خودداری جعفرزاده از مصاحبه درباره رد صلاحیتش بر خلاف اظهارات واعظی

 10. توصیه ظریف به ترامپ در پاسخ به «نه مرسی!»

 11. توکلی: شفاف کردن منابع مالی داوطلبان انتخابات قدم مثبت بزرگی است/ اینکه نفوذ مفسدان به مجلس کنترل شود، قابل استقبال است

 12. عکس یادگاری حاج قاسم و ابومهدی در کربلا

 13. رئیس قوه قضائیه: هرجا مشکل داشته‌ایم روحیه لیبرال مسلکی حاکم بوده/ دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین اهداف انقلاب است

 14. مذاکره با ‌قاتل حاج‌قاسم؟!

 15. دژپسند: FATF فقط برای ایران نیست/ با چرتکه نمی‌توان درباره مالیات تصمیم گرفت/ ارز و طلا را باید با مالیات سامان داد

پربحث‌های هفته

 1. تجربه‌ای برای آیندگان تا دیگر ماشه‌ای را علیه ما نچکانند!...

 2. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 3. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 4. انتقاد حسین شریعتمداری از ظریف؛ وزیر خارجهِ کدام ایران؟!

 5. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 6. واکنش ترامپ به سخنان ظریف درباره مذاکره با آمریکا: نه مرسی!

 7. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 8. علت عجیب ردصلاحیت علی مطهری/ جلسه خاتمی و ناطق با روحانی؛ از تکذیب تا تایید/کرباسچی: مردم و تاریخ درباره زندگی بدون تشریفات مرحوم هاشمی قضاوت خواهند کرد

 9. احمد توکلی خواستار پاسخگویی مدیرعامل بانک کشاورزی به مردم و مسئولان شد

 10. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 11. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 12. تردید نشریه هیل در انتخاب مجدد ترامپ

 13. زمستان سخت دروغ و روسیاهی دشمنان مردم ایران

 14. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

 15. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

 16. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 17. پاسخ بانک کشاورزی به احمد توکلی

 18. بلایی که ویروس کرونا بر سر اقتصاد چین می‌آورد

 19. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

 20. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

 21. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

 22. آمریکا، سردار قاآنی را به ترور تهدید کرد

 23. ترور؛ دکترین جدید سیاست‌ خارجی آمریکا

 24. مقصر ماییم!     

 25. واکنش «حوزه علمیه» به آتش زدن کتاب علمی پزشکی

آخرین عناوین