ابهام عجیب در جنایت فجیع در کارخانه فشافویه

گروه حوادث الف،   3980919025

بیستم دی سال 93 وقوع درگیری خونین داخل کارخانه ای در فشافویه به پلیس اعلام شد. ماموران وقتی به این کارخانه رفتند، با پیکر خونین یکی از کارگران کارخانه به نام محمد روبه رو شدند که با ضربه های چاقو کشته شده بود. انگشتان دست دوست وی به نام علی نیز قطع شده بود و عاملان جنایت از محل گریخته بودند. سپس جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و علی در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفت.

افشای راز قتل

علی چند روز پس از عمل جراحی به ماموران گفت: من چند سال است که در کارخانه کار می کنم. دو نفر از کارگران تازه وارد کارخانه به نام فرشید و عباس دوستم محمد را کشتند و انگشتان دست من را قطع کردند و گریختند.

وی در تشریح جزئیات درگیری گفت: عباس چند سابقه دارد و قبلا به زندان افتاده بود.من مدتی است فرشید را هم می شناسم. آن روز در شیفت استراحتم خواب بودم که حرف های فرشید و عباس را شنیدم .آن ها با هم قرار گذاشته بودند همه کارگران کارخانه را بیهوش کنند و سپس دست به سرقت بزنند. من با شنیدن حرف های آن ها بلافاصله بیدار شدم و به آن ها اعتراض کردم اما فرشید با چاقو انگشتان دستم را قطع کرد. سپس محمد که صدای کمک خواهی من را شنیده بود وارد اتاق شد اما آن ها بی رحمانه او را کشتند و کارخانه را ترک کردند .

ردپای قاتلان 

به دنبال اظهارات تکان دهنده این فرد، تلاش برای ردیابی عاملان جنایت آغاز شد و پلیس در بررسی‌های میدانی دریافت که عباس مجرم سابقه دار است. بدین ترتیب ماموران با نشانی هایی که به دست آوردند، او را ردیابی و بازداشت کردند اما ردی از فرشید به دست نیامد.

چند روز از این ماجرا گذشته بود که پلیس دریافت مردی به پلیس آگاهی رفته و از ناپدید شدن پسر ۳۵ ساله اش به نام فرهاد خبر داده است .نام فامیلی فرهاد با نام فامیلی فرشید که متواری بود مطابقت داشت. پدر فرهاد به ماموران گفت : پسرم در یک کارخانه در حوالی فشافویه کار می کند. او چند روز است از محل کارش به خانه برنگشته، ما همه جا را دنبال او گشتیم اما نشانی از او به دست نیاوردیم.

پلیس در ادامه تحقیقات دریافت متهم فراری فرهاد نام دارد و برای این که پلیس را گمراه کند با نام برادرش در کارخانه استخدام شده و نشانی نیز از خانواده‌اش در پرونده استخدام خود ارائه نداده بود. با افشای این ماجرا پلیس سرانجام فرهاد را بازداشت کرد.

جزئیات جنایت فجیع 

وی به ماموران گفت: چند ماه بود در کارخانه مشغول به کار شده بودم که با عباس تصمیم به سرقت گرفتیم .قرار بود من قرص خواب آور بخرم و آن را در غذای کارگران بریزیم تا وقتی همگی خوابیدند ما بتوانیم به راحتی سرقت کنیم .اما من می ترسیدم قرص اثر نکند و کارگران متوجه ماجرا شوند. به همین دلیل مرگ موش خریدم .می خواستم مرگ موش را در غذای کارگران بریزم .من و عباس در حال صحبت کردن درباره این موضوع بودیم که ناگهان علی بیدار شد. او با ما درگیر شد و من با چاقو چهار انگشت دست او را قطع کردم. همان موقع دوست او به اتاق استراحت آمد که با او هم درگیر شدیم و من و عباس او را کشتیم.

وی درباره این که با نام جعلی در کارخانه استخدام شده بود نیز گفت: وقتی در کارخانه استخدام شدم، نقشه سرقت از آن جا را در سر داشتم. به همین دلیل با اسم برادرم استخدام شده بودم .بعد از ماجرای قتل بدون این که خانواده ام را مطلع کنم فرار کردم. به همین دلیل پدرم که از ماجرا بی اطلاع بود، به آگاهی رفته و ماجرای ناپدید شدن مرا گزارش کرده بود.

عباس نیز مشارکت در قتل را گردن گرفت و پرونده این جنایت برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

2 مادر مرموز

هنگامی که قرار بود متهمان در دادگاه محاکمه شوند، مادر محمد که بعد از فوت همسرش تنها ولی دم بود به دادگاه آمد و برای عاملان درخواست قصاص کرد. اما در این میان زنی به دادگاه آمد و ادعا کرد مادر واقعی قربانی است و درخواست اثبات نسبت را مطرح کرد. با اظهارات جدید این زن، پرونده برای رازگشایی بار دیگر به دادسرا برگردانده شد تابعد از روشن شدن سرنوشت پنهانی قربانی ،عاملان جنایت در دادگاه از خود دفاع کنند.

منبع: خراسان

پربحث‌های هفته

 1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 2. نماینده مجلس: آقای روحانی دیگر حرف نزنید؛ حرف‌تان مردم را عصبانی و بازار را به هم می‌‎ریزد/ هر روز یک سلطان جدید سبز می‌شود

 3. طرح جمع‌آوری اراذل و اوباش تهران

 4. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

 5. چرا مستند بی‌بی‌سی درباره جنگ مورد توجه قرار می‌گیرد؟

 6. اعتراض مشاورین املاک به دیوان عدالت اداری

 7. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 8. کمر خمیده نظام سلامت در موج سوم کرونا

 9. اوج بدسلیقه‌گی! / به بهانه ساخت تندیس‌هایی از سردار دلها

 10. آقای روحانی! انفعال را تجویز نکنید و این پنجره را ببندید

 11. واکنش نوری المالکی به یادداشت روزنامه کیهان

 12. سرقت وحشیانه ۳ مرد مسلح از یک زن در دزفول

 13. چرا مسکن ارزان نمی شود

 14. توضیح حسین شریعتمداری درباره یادداشتی پیرامون مواضع آیت الله سیستانی

 15. واکنش‌های داغ به یک مقاله

 16. انتقاد حسین شریعتمداری از آیت‌الله سیستانی

 17. انتقال پایتخت؛ تهران پیر همچنان مقاومت می کند

 18. آیا هنوز هم کسی نمی‌خواهد از آنها بپرسد که از کجا آورده‌اند؟

 19. به فکر معیشت این «ملت پیروز» باشید

 20. این حق مردم است 

 21. بازار بورس، بمانیم یا برویم؟

 22. استعفای روحانی راهگشاست یا راهی برای فرار؟

 23. ترمز قیمت دلار و سکه برید + جدول قیمت‌ها

 24. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

 25. قالیباف: سرپرست های خانوار برای خریدن کالای اساسی نباید شرمنده فرزندان شوند

ابر آروان

آخرین عناوین