زاکانی: مشکل کشور در ناکارآمدی دولت و مجلس است/ مجلس بعدی طرح بنزینی دولت را به‌نفع مردم تغییر خواهد داد

گروه سیاسی الف،   3980918069

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: مجلس فعلی را در اختیار دولت و در راستای اهداف آن دانست و افزود: باید مجلسی کارآمد و در راستای اهداف مردم تشکیل شود.

زاکانی: مشکل کشور در ناکارآمدی دولت و مجلس است/ مجلس بعدی طرح بنزینی دولت را به‌نفع مردم تغییر خواهد داد

به گزارش مهر، علی رضا زاکانی در نشست خبری بررسی و تحلیل واقعیت های افزایش قیمت بنزین که صبح امروز (دوشنبه) برگزار شد،گفت: ریشه مشکلات ایجاد شده در مسئله بنزین ناکارآمدی دولت است. دولت و مجلس درک درستی از مشکلات مردم ندارند و این ناکارآمدی، آسیب های بسیاری را به پیکره جامعه زده است.

مجلس و دولت باید از مردم عذرخواهی کنند

وی دولت فعلی را در طول تاریخ انقلاب ناکارآمدترین و بی تدبیر ترین دولت دانست و گفت: ناکارآمدی دولت و مجلس آسیب های فراوانی به مردم زده است ، من معتقدم باید دولت و مجلس از مردم عذر خواهی کنند.

نماینده سابق مجلس با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده از سوی دولت،اظهار داشت: وقتی به تصمیمات اتخاذ شده از سوی دولت نگاه می کنیم، به این نتیجه می رسیم که دولت پیر و ناکارآمد است. این فاجعه بزرگ رخ داده اما آقای رییس جمهور در تبریز می خندند و می گوید از زمان سهمیه بندی خبر نداشته است.

مشکل کشور در ناکارآمدی دولت و مجلس است

زاکانی با بیان اینکه طرح دولت برای سهمیه بندی طرح ناقص و ناکارآمدی بود،افزود: مجلس فعلی تلاش خود را برای تغییر این طرح و توزیع عادلانه داشته باشد وگرنه، مجلس آینده قطعا طرحی را برای اصلاح آن و حل مشکلات مردم خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه دولت خلاف منافع کشور و با بی تدبیری این اقدام  را انجام داد،افزود: ما قطعا دولت را از دست آقای روحانی که کشور را با مشکلات فراوانی روبرو کرده خواهیم گرفت و آینده روشنی پیش روی ملت ایران است، مشکل کشور در مدیریت ناکارآمدی دولت و مجلس است.

مجلس فعلی در اختیار دولت است

نماینده دوره نهم مجلس، مجلس دهم را در اختیار دولت و در راستای اهداف آن دانست و افزود: باید مجلسی کارآمد و در راستای اهداف مردم تشکیل شود.

زاکانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کشور از خود باختگی برخی مسئولان و نمایندگان و عدم استفاده از کارشناسان و عدم درک درست از شرایط مردم رنج می‌برد، اینکه آقای زنگنه می‌گوید ما نمی‌توانیم بنزین را به مردم بدهیم که بفروشند و در مقابل این امتیاز از جانب ما داده می‌شود قابل توجیه نیست.

وی تصریح کرد: ما با یک دولت بی‌درد و با یک عدم شفافیت و دروغگویی از سوی دولت با مردم و نبود صداقت روبرو هستیم. بگذارید مردم زندگی کنند و انگشت در چشم مردم نکنید.

زاکانی با اشاره به سخنان سخنگوی دولت درباره اینکه ما می دانیم مردم مشکل دارند، افزود: آنکه مردم را ناامید می‌کند خود دولت است، دولتی‌ها با سهمیه بندی بنزین و سبد کالا و... چه کردند؟ ما امروز در کنار تحریم با یک تحریم داخلی از سوی دولت و بی‌تدبیری مسئولان روبرو هستیم.

نماینده سابق مجلس گفت: ما نیازمند یک جنبش مردمی از طریق صندوق رأی هستیم تا یک مجلس کارآمد شکل بگیرد تا وکیل ملت باشد نه دولت، ما امید داریم یک مجلس کارآمد شکل بگیرد تا دغدغه مردم را داشته باشد و بتواند درد مردم را درمان کند.

زاکانی درباره اینکه برخی می گفتند سهمیه بندی بنزین خواست رهبر معظم انقلاب بوده است، گفت: در نگاه کارشناسی بنزین و حامل های انرژی می بایست سهمیه بندی شود تا همه از آن بهره برداری کند ، رهبر معظم انقلاب اسلامی از ابتدا این اصل کارشناسی را قبول داشتند و دنبال می کردند ، اما اینکه در حمایت از سهمیه بندی بنزین چرا اینقدر صریح به میدان آمده و به مجلس نامه نوشتند ، دلیل آن این بود که این تدبیر نابخردانه دولت موجب ناراحتی مردم شود و این موج، موجب به خطر افتادن امنیت و آرامش مردم و ایجاد مشکلات امنیتی شود ، اگر این نا آرامی ها و آشوب ها ادامه پیدا می کرد آسیب های فراوانی به مردم زده میشد به همین دلیل رهبر معظم انقلاب اسلامی با قاطعیت وارد عرصه شده و از گسترش آسیب جلوگیری کردند.

وی ادامه داد: این شیوه سهمیه بندی دولت مورد نظر رهبری نیست اما دولت و برخی نمایندگان با  ناجوانمردی این نوع سهمیه بندی را به رهبر انقلاب ربط می دهند ، در حالی که خواست رهبر انقلاب اینگونه نبوده است و با تصمیم رهبری در حمایت از سهمیه بندی بنزین موجب جلوگیری از شکاف در جامعه و کاهش آسیب و جلوگیری از آسیب بیشتر به سرمایه مردم شد.

نماینده سابق مردم تهران درباره طرح مد نظر خود درباره اصلاح سهمیه بندی بنزین،گفت: در این طرح افراد می توانند از سهمیه بنزین خود استفاده کنند و یا اینکه در صورت عدم استفاده معادل آن را به شیوه های مختلف دریافت کنند که به نقدینگی هم منجرب نشود. اما دولت اهل کار نیست و نمی خواهد مشکلات را حل کند.

حضور «زنگنه» حتی یک روز هم به صلاح مردم نیست

زاکانی گفت: باید ارزش پول ملی را بالا برد و نباید با آبرو و زندگی مردم بازی و بعد با بی تدبیر خندید، آقای روحانی باید بدانند که مردم ولی نعمت هستند و باید به آنها پاسخ گو باشد، یک مجلس کارآمد می تواند دولت را مجبور به پاسخگویی کند و عاملان اصلی این ماجرا و ماجراهای دیگری مانند سیل را مجبور به پاسخگویی کنند.

وی با بیان اینکه افرادی مانند آقای زنگنه وزیر نفت که هیچ اعتمادی به جوانان ندارند و برای خود حساب ویژه ای باز کرده و پاسخگو نیستند،گفت: بودنشان در مسئولیت حتی یک روز دیگر هم به صلاح مردم نیست.

این فعال سیاسی اصولگرا ضمن انتقاد از تفکر برخی مسئولان، افزود: این تفکر وقتی به گور خواب می رسد می گوید آن ها را عقیم کنیم و بجای خشکاندن زمینه تبعیض و نابرابری چنین طرح های را مطرح می کنند. این تفکر شهروند درجه یک و دو ایجاد می کند و مردم را محکم به فنا می داند. برخی در وزارت در اوج اشرافی گری زندگی می کنند و درد مردم را نمی فهمند،  باید کشور را از این نوع تفکر نجات داد.

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 3. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 4. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 5. به چه قیمت؟

 6. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 7. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 8. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 9. پایان داستان غم انگیز زم

 10. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 11. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 12.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 13. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 14. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 15. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 16. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 17. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 18. سیروس گرجستانی درگذشت

 19. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 20. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 21. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 22. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ واگذاری کیش به چینی‌ها صحت دارد؟

 23. واکسن کرونای آمریکا موفق عمل کرد

 24. ظریف: ترامپ فرقی با دولت‌های قبلی آمریکا ندارد/بزرگترین دستاوردم برجام بود

 25. رئیس کل بانک مرکزی: روند تامین ارز متحول خواهد شد

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

  2. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

  3. به چه قیمت؟

  4. پایان داستان غم انگیز زم

  5. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

  6. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

  7. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

  8. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

  9. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ واگذاری کیش به چینی‌ها صحت دارد؟

  10. دوای درد کارگران هفت‌تپه چیست؟

  11. بیانیه رئیس کمیسیون تحقیق مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون: همه مراحل تحقیق را با انصاف و رعایت بی‌طرفی انجام دادیم

  12. آیا وزارت صمت همچنان قربانی «لجبازی» است؟!

  13. ضابطین قضایی به توصیه رهبر انقلاب عمل کنند

  14. توضیحات سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون و ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی نمایندگان

  15. نظر زیباکلام درباره سوال از روحانی در مجلس/ انتقاد سلیمی نمین از برخورد مجلس با ظریف/ زیدآبادی: روحانی واقعیت اوضاع اقتصادی را نادیده می‌گیرد/ مجلس دهم بودجه شورای نگهبان را زیاد کرد؟

  16. طرح «سوال از رئیس‌جمهور» آماده شد / یکشنبه ۱۵ تیر، این طرح را به جریان می‌اندازیم

  17. احتیاط کنید !

  18. ظریف: هیچ‌گاه مسائل داخلی را به خارج نبرده‌ام/ آمریکا را قدر قدرت ندانیم/ برجام سند افتخار ایران است

  19. روایت رئیس‌جمهور از آشنایی با یک بیمار کرونایی/اعتراض توکلی به استخدام داماد روحانی در وزارت نفت/ صف‌آرایی اصلاح‌طلبان علیه عارف/ عمر سیاسی لاریجانی تمام شده است؟

  20. دعوت یک پژوهشگر تاریخ از موسوی خوئینی‌ها به مناظره

  21. واعظی: روحانی به امور اجرایی تسلط کامل دارد/ در ماجرای ملک جماران به رئیس‌جمهور، جفا شد/ تحولات اخیر در بازار ارز موقت است

  22. جایگاه ایران در آینده جهان 

  23. اختصاصی الف/اسامی ۱۳۴ نماینده امضاکننده طرح سؤال از رئیس جمهور

  24. موسوی: سفیر ایران در یکی از کشورهای مهم همسایه خواهم شد

  25. خیز چپ افراطی به سوی «اپوزیسیون»

  آخرین عناوین