مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت‌تپه: آماده جذب صدها جوان بیکار هستیم/ ماهانه ۱۸ میلیارد تومان حقوق می‌دهیم

گروه اقتصادی الف،   3980917074 ۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت تپه از آسودگی کارگران در دوره جدید کاری خود خبر داد و گفت: اولویت اصلی این مجموعه افزایش تولید و تامین نیازهای معیشتی کارگران است.

مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت‌تپه: آماده جذب صدها جوان بیکار هستیم/ ماهانه ۱۸ میلیارد تومان حقوق می‌دهیم

امید اسدبیگی در گفتگو با ایلنا، با اشاره به اینکه اشتغال و تولید در مجتمع نیشکر هفت تپه جاری و پویا است، ادامه داد: این مجتمع بزرگ صنعتی پس از سالها چالش کارگری امروز از آرامش نسبی برخوردار است و طبق برنامه بدنبال افزایش تولید در سال جاری و آینده هستیم.

اسدبیگی با بیان اینکه رونق تولید و به‌روز شدن مطالبات کارگران این مجموعه حس اعتمادپذیری را در این مجموعه پررنگ می‌کند، گفت: مجتمع نیشکر هفت تپه یکی از قطب‌های صنعتی و کشاورزی خوزستان است، که در دوره‌هایی به تامین نیازهای اساسی کارگران این مجموعه و خانواده‌هایشان توجه نشده است با این حال  اولویت فعلی این مجموعه تامین نیازهای معیشتی کارگران است.

وی افزود: قبل از خصوصی‌سازی مجموعه هفت تپه کارگران تا حدود ۷ ماه مطالبات مزدی عقب افتاده داشتند که بعد از خصوصی‌سازی با تامین منابع مالی این مطالبات به مرور تقلیل یافت به طوری که هم‌اکنون دستمزد کارگران  تقریبا به‌روز شده است.

مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت تپه با بیان اینکه بر اساس وعده‌های داده شده تا ۱۰ روز آینده با آماده‌سازی بخش صنعتی مجموعه (اورهال) بهربرداری آغاز می‌شود، افزود: با شروع اعتراضات کارگری که حدود ۷۰ روز به طول انجامید، ۲ ماه بهره‌برداری شکر به تاخیر افتاد ولی با این حال سعی کردیم با دعوت از کارگران برای کار تا بیشتر از این مجموعه دچار ضررو زیان نشود.

 به گفته وی؛ مهمترین موضوع در مجموعه هفت تپه تاخیر در پرداخت حقوق کارگران در گذشته (قبل از واگذاری این مجموعه به بخش خصوصی) بود که منجر شده بود تا زندگی این افراد را تحت‌الشعاع قرار دهد.

اسدبیگی گفت: این تاخیر چند ماهه که مربوط به گذشته می‌شد؛ هم‌اکنون به یک ماه رسیده که این یک ماه نیز تا چندروز آینده پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: طی چند سال گذشته در زمینه رونق تولید و به‌روز شدن حقوق کارگران اقدامات جدی صورت گرفته است که یکی از این اقدامات ثبت رکورد جدید در زیر کشت بردن ۲۵۰۰ هکتار زمین زراعی بود. در عین حال سال آینده نیز ۹ هزار هکتار کشت جدید داریم.

اسدبیگی با اشاره به اینکه مجموعه هفت تپه یک سرمایه برای اهالی شوش و مردم خوزستان است، در ادامه گفت: ماهیانه ۱۸ میلیارد تومان منابع مالی برای پرداخت حقوق کارگران هزینه می‌شود و این رقم با توجه به وضعیت اقتصادی کشور رقم بسیار بزرگی است.

مدیرعامل نیشکر هفت تپه در خصوص پروژه‌های در دست احداث نیز گفت: حدود ۲۵ واحد تولیدی صنعتی در دست ساخت داریم که تعدادی از این واحدها طی یک تا سه ماه آینده فعالیت تولیدی خود را آغاز خواهند کرد و زمینه اشتغال تعداد زیادی از کارگران با فعالیت این واحدها فراهم خواهد شد.

او گفت: واحد تولیدی ام دی اف با ظرفیت اشتغال ۳۰۰ نفر حداکثر تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد، واحدهای تولیدی رب گوجه فرنگی و الکل تا یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسند. واحدهای تولید زغال، شیر خشک، گلخانه تمام مکانیزه و چند طرح در دست ساخت دیگر نیز ازجمله ایجاد یک منطقه ویژه اقتصادی که همه اینها در عین حال که موقعیت و امتیاز خوب برای منطقه و استان را فراهم می‌کنند، زمینه اشتغال‌زایی خوبی هستند.

عضو هیات مدیره مجتمع نیشکر هفت تپه با اشاره به اینکه اعتراضات کارگری جز آسیب رساندن به مجموعه و به خطر انداختن اشتغال کارگران نتیجه‌ای دیگر نداشته است، درباره راهکارهای شرکت برای خاتمه اعتراضات کارگری در هفت تپه گفت: یکی از راهکارها برای خاتمه اعتراض‌ها، فعال کردن واحد‌های در دست احداث برای اشتغال کارگرانی‌ست که در مجموعه کار کمتری به نسبت بقیه کارگران انجام می‌دهند. مشغول کردن این افراد فکر اعتراض را از سر آنها بیرون می‌کند.

او گفت: راهکار دیگر فرهنگسازی و اطلاع‌رسانی اتفاقات ناشی از تبعات اعتراض است. کارگر باید بداند که اعتصاب جز برهم ریختن چرخه اقتصادی چیزی دیگری به همراه ندارد. راهکار بعدی حمایت قوه قضائیه و سایر مسئولان از مجموعه هفت تپه است تا بهانه‌جویی‌ها به حداقل کاهش یابد. در عین حال امکان سوءاستفاده افراد سودجو نیز از بین می‌رود.

او با بیان اینکه باید مسئولان و حتی کارگران اقدامات انجام شده در هفت تپه را ببینند، افزود: در شرایط اقتصادی که همه واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور دچار مشکل هستند در هفت تپه علارغم داشتن این همه مشکلات، کارآفرینی و اشتغال ایجاد شده است.

او گفت: در حال حاضر در ۲ هزار و ۱۳۰ هکتار از زمین‌های هفت تپه، نیشکر کشت شده و این نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه است. همچنین هزار و ۲۰۰ هکتار از زمین‌ها به کشت چغندر قند اختصاص یافته و در حال حاضر ۵۰۰ هکتار آن کشت شده است. ۷۰۰ هکتار از زمین‌های هفت تپه نیز زیر کشت کلزا رفته است و این نشان از پیشرفت و ترقی مجموعه کشت و صنعت هفت تپه است.

وی ادامه داد: هزار هکتار از زمین‌های تاکستان هفت تپه زیر آبیاری قطره‌ای تحت فشار قرار گرفته است. همچنین ۲۵۰ هکتار تاکستان به کشت درختان انگور و درختان پرشیان لاین و شاه توت که همه آنها وارداتی هستند و از کشورهای خارجی نظیر ایتالیا خریداری شده‌اند، اختصاص یافته است. در عین حال یک میلیون اصل نهال درخت اکالیپتوس نیز در سیصد هکتاری زمین برای تولید چوب کاشته شده‌ است.

اسدبیگی در ادامه درباره شایعه واگذاری مجتمع کشت و صنعت هفت تپه تا پایان سال جاری نیز گفت: این خبر کذب محض است و ما هیچ تصمیمی برای خرید و فروش مجتمع هفت تپه نداریم. چندین سال است که شبانه‌روزی برای رونق هفت تپه تلاش کرده‌ایم و کسانی که این شایعات را می‌سازند جز برهم زدن مجموعه و به مخاطره انداختن اشتغال و معیشت کارگران هدف دیگری را دنبال نمی‌کنند.

مدیرعامل مجتمع کشت و صنعت هفت تپه در ادامه با بیان اینکه کارگران باید حافظ محیط کار خود باشند و خود را از نیرنگ افرادی که نمی‌خواهند در این مجموعه رونق تولید وجود داشته باشد دور نگه دارند، گفت: با بازگرداندن آرامش به مجموعه هفت تپه می‌توان اشتغال و امنیت شغلی کارگران را تامین کرد. در عین حال با انجام سایر پروژه‌هایی که در دست داریم و بخشی از آن در حال اجراست، به زودی زمینه اشتغال چند صد نفر از جوانان بیکار که پشت درهای شرکت؛ جویای کار هستنند، فراهم می‌شود.

اسدبیگی در خصوص بازگشت به کار سه کارگر اخراجی و در عین حال سرنوشت اسماعیل بخشی گفت: هیچکدام از این کارگران هنوز بازگشت به کار نشده‌اند.

او با بیان اینکه شرکت هفت تپه با بازگشت به کار این کارگران هیچ مشکلی ندارد، افزود: ما تابع دستور قوه قضائیه هستیم و این کارگران در قوه قضائیه پرونده دارند.

به گفته وی؛ درهای شرکت به روی همه کارگران باز است و کارگر باید بداند در محیط کار باید کار انجام شود نه اینکه دنبال کردن مسائل سیاسی و ایجاد فضاسازی باشد در غیر این صورت دود این اقدامات اول به چشم همان کارگر می‌رود.

مدیرعامل هفت تپه با طرح این سوال که چراباید یک شرکتی با این همه کارگر، ۷۰ روز با همین فضاسازی‌های بیهموده تعطیل باشد، افزود: ما با بازگشت به کار تمام کارگرانی که مشکل زندان وقضایی پیدا کرده‌اند مشکلی نداریم در عین حال حقوق آنها نیز در دوران زندان به خانواده‌هایشان پرداخت شده است.

او در ادامه درباره مطالبات کارگران بازنشسته نیز گفت: از بدو خصوصی‌سازی مطالبات سنواتی و بازنشستگی حدود ۱۰۰۰ نفر از کارگران هفت تپه پرداخت شده است و در حال حاضر فقط مطالبات بازنشستگان پایان سال ۹۷ باقی مانده که آنهم طبق توافق با آنها قرار است در سه قسط  تا پایان سال جاری پرداخت شود.

به گفته وی؛ هم‌اکنون ۵۰۰ کارگر شاغل نیز در نوبت بازنشسته شدن هستند که به مرور شرایط بازنشستگی نیز برای این کارگران فراهم می‌شود.

مدیرعامل مجتمع نی شکر هفت تپه در پایان از قوه قضائیه و مجریه درخواست کرد همچنان حمایت خود را از واحدهای تولیدی و صنعتی مجموعه هفت تپه داشته باشند چراکه متوقف شدن فعالیت یکی از این واحدهای تولیدی یعنی بیکار شدن تعداد زیادی کارگر وبه تبع آن افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

امل۱۲۲۹۹۲۹۱۲:۱۳:۴۰ ۱۳۹۸/۹/۱۷
کارگر باید بداند در محیط کار باید کار انجام شود نه اینکه دنبال کردن مسائل سیاسی و ایجاد فضاسازی باشد در غیر این صورت دود این اقدامات اول به چشم همان کارگر می‌رود. تو هم وظیفه پرداخت حقوق کارگران راداری تواول حقوق معوق کارگران قدیمی خودت راپرداخت کن بعد دوباره فراخوان استخدام کارگران جدید را بده..
ناشناس۱۲۳۰۳۰۰۱۵:۳۵:۴۱ ۱۳۹۸/۹/۱۷
ببينیم و تعريف کنيم!
شهروند شوشی۱۲۳۰۴۷۳۱۷:۵۵:۰۱ ۱۳۹۸/۹/۱۷
الف جان ، میشه تصاویری از واحدهای تولیدی!!!!منتشر کنید ما هم ببینیم؟؟؟؟
ناشناس۱۲۳۰۶۲۱۲۰:۲۰:۰۰ ۱۳۹۸/۹/۱۷
قربونت بشم فعلا همون کارگرا را که داری یک فکری براشون بکن که از گشنگی نمیرند
داریوش۱۲۳۰۶۴۷۲۰:۴۴:۱۳ ۱۳۹۸/۹/۱۷
کسی می داند که این آقا از کجا آمد، و چه تحصیلات و تجربه ای دارد و چه طور صاحب این شرکت و ثروت شد ؟ ..

پربحث‌های دیروز

 1. انتقاد حسین شریعتمداری از ظریف؛ وزیر خارجهِ کدام ایران؟!

 2. واکنش ترامپ به سخنان ظریف درباره مذاکره با آمریکا: نه مرسی!

 3. تردید نشریه هیل در انتخاب مجدد ترامپ

 4. پاسخ بانک کشاورزی به احمد توکلی

 5. ترور؛ دکترین جدید سیاست‌ خارجی آمریکا

 6. مقصر ماییم!     

 7. واکنش رسمی سپاه به سخنان حسن عباسی/ دفاع کدخدایی از ردصلاحیت‌ها/ سلیمی‌نمین: اصلاح‌طلبان مظلوم‌نمایی می‌کنند

 8. «تبریزیان» کیست و چرا «هاریسون» را آتش زد؟

 9. خودداری جعفرزاده از مصاحبه درباره رد صلاحیتش بر خلاف اظهارات واعظی

 10. توصیه ظریف به ترامپ در پاسخ به «نه مرسی!»

 11. توکلی: شفاف کردن منابع مالی داوطلبان انتخابات قدم مثبت بزرگی است/ اینکه نفوذ مفسدان به مجلس کنترل شود، قابل استقبال است

 12. عکس یادگاری حاج قاسم و ابومهدی در کربلا

 13. رئیس قوه قضائیه: هرجا مشکل داشته‌ایم روحیه لیبرال مسلکی حاکم بوده/ دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین اهداف انقلاب است

 14. مذاکره با ‌قاتل حاج‌قاسم؟!

 15. دژپسند: FATF فقط برای ایران نیست/ با چرتکه نمی‌توان درباره مالیات تصمیم گرفت/ ارز و طلا را باید با مالیات سامان داد

پربحث‌های هفته

 1. تجربه‌ای برای آیندگان تا دیگر ماشه‌ای را علیه ما نچکانند!...

 2. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 3. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 4. انتقاد حسین شریعتمداری از ظریف؛ وزیر خارجهِ کدام ایران؟!

 5. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 6. واکنش ترامپ به سخنان ظریف درباره مذاکره با آمریکا: نه مرسی!

 7. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 8. علت عجیب ردصلاحیت علی مطهری/ جلسه خاتمی و ناطق با روحانی؛ از تکذیب تا تایید/کرباسچی: مردم و تاریخ درباره زندگی بدون تشریفات مرحوم هاشمی قضاوت خواهند کرد

 9. احمد توکلی خواستار پاسخگویی مدیرعامل بانک کشاورزی به مردم و مسئولان شد

 10. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 11. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 12. تردید نشریه هیل در انتخاب مجدد ترامپ

 13. زمستان سخت دروغ و روسیاهی دشمنان مردم ایران

 14. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

 15. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

 16. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 17. پاسخ بانک کشاورزی به احمد توکلی

 18. بلایی که ویروس کرونا بر سر اقتصاد چین می‌آورد

 19. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

 20. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

 21. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

 22. آمریکا، سردار قاآنی را به ترور تهدید کرد

 23. ترور؛ دکترین جدید سیاست‌ خارجی آمریکا

 24. مقصر ماییم!     

 25. واکنش «حوزه علمیه» به آتش زدن کتاب علمی پزشکی

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. پاسخ بانک کشاورزی به احمد توکلی

  2. نامه دوم متخصصان علوم اقتصادی به رئیس جمهور: با این ۱۰ راهکار، ورود به کسب و کار را تسهیل کنید

  3. همتی: عملیات بازار باز برای پیش‌بینی‌پذیر کردن بازار پول است/ کسی نمی‌تواند در بازار ارز تأثیر جدی بگذارد

  4. پیشنهاد پرداخت یارانه ۷۵ هزار تومانی به تمامی مردم

  5. امسال کارکنان چقدر عیدی می‌گیرند؟ + جدول

  6. مردم نگران مرغ و گوشت برای شب عید نباشند

  7. اخطار دیده‌بان شفافیت و عدالت به عدم حمایت وزارت نفت از تولید داخلی لوله‌های ترش

  8. چرا مشکلات تولید حل نمی‌شود؟

  9. چرا ایرانی‌ها در ترکیه خانه می‌خرند؟

  10. نقدی بر نگاه روحانی به اثر روابط خارجی بر اقتصاد/ مذاکره وقتی گرفتار سرگیجه استراتژیک هستید توصیه پذیر نیست

  11. خیز دوباره قیمت، وام جدید مسکن را خنثی کرد

  12. دژپسند: FATF فقط برای ایران نیست/ با چرتکه نمی‌توان درباره مالیات تصمیم گرفت/ ارز و طلا را باید با مالیات سامان داد

  13. راه های قوی شدن اقتصاد ایران

  14. انتشار دومین گزارش مقدماتی بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی + جزییات پرواز و جدیدترین یافته‌ها

  آخرین عناوین