پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

گروه سیاسی الف،   3980916012 ۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

بی‌تدبیری‌های دولت تا جایی پیش رفته است که «پشیمانیم» حرف پرتَکرار این روزهای حامیان و هواداران حسن روحانی شده است.

پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

مهر نوشت: بی تدبیری دولت این بار به ایستگاه «بنزین» رسید؛ ایستگاهی که بیش از همه بی تدبیری‌های دیگر دولت در طول ۶ سال گذشته صدای اعتراض مردم را بلند کرد تا جایی که حامیان حسن روحانی در دو انتخابات گذشته هم قلم هایشان را علیه دولت تند و تیزتر کردند و از انتخاب خود ابراز پشیمانی و شرمساری می کنند و تلاش دارند با معذرت خواهی از مردم باز هم بتوانند در کنار پایگاه اجتماعی رأی خود قرار بگیرند. بر همین اساس در روزهای گذشته شاهد اعتراف به اشتباه و پشیمانی هواداران و حامیان حسن روحانی هستیم.

شرمندگی و خجالت حامیان روحانی

در این گذرگاه می توان مروری به موضع گیری دو نماینده حاشیه ساز پارلمان در قبال دولت داشت. پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آرمان ملی (رسانه نزدیک به خانواده هاشمی رفسنجانی) لب به انتقاد از رئیس جمهور گشود و گفته حامیان روحانی از مردم خجالت می کشند. سلحشوری می گوید: رئیس‌جمهور شرایط را به‌گونه‌ای رقم زد که حامیانشان در حاشیه قرار گرفتند و از مردم خجالت می‌کشند.

سلحشوری: رئیس‌جمهور شرایط را به‌گونه‌ای رقم زد که حامیانشان از مردم خجالت می‌کشند

غلامرضا حیدری نماینده مجلس و عضو دیگر فراکسیون امید که نطق های جنجالی او در هرم سبز بهارستان حاشیه های زیادی را به همراه داشته است مواضع همفکر خود (سلحشوری) را تکمیل می کند و می گوید: طبق اعلام رسمی مقامات در روی آنتن، نزدیک به هفتاد و پنج درصد این مردم نیاز به کمک دارند؟ آخر چگونه است؟ واقعا آدم احساس شرم می‌کند.

همچنین پیش از این، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران و دبیرکل حزب اصلاح طلب مردم سالاری در نطق خود در مجلس گفته بود: اوضاع به گونه ای وخیم شده است که بنده به عنوان نماینده مردم خجالت می کشم از اینکه بگویم از این دولت حمایت کرده ام.

کواکبیان: به عنوان نماینده مردم خجالت می کشم از اینکه بگویم از این دولت حمایت کرده‌ام

علاوه بر این فقط کافی است، جستجوی کوتاه در اینترنت کرد تا موضع گیری های «صادق زیباکلام» در انتخابات ۹۶ و حمایت او از روحانی توسط موتور جستجو گر یافت شود؛ او اردیبهشت ۹۸ در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد به دفاع از رئیس قوه مجریه پرداخت و گفت:  «اگر باز هم زمان به عقب یعنی به همان انتخابات اردیبهشت ۹۶ بازگردد از حسن روحانی حمایت می‌کنم.»

پس از گذشت ۸ ماه، حامی دیروز رئیس جمهور ۳۶۰ درجه تغییر موضع داد و ضمن انتقاد صریح از سکاندار دولتِ اعتدال گفت که، در این روزها اگر کسی از سیاره‌ دیگری می‌آمد و می‌پرسید که حسن روحانی در کشورتان چه مسئولیتی دارد، همه می‌گفتند هیچ مسئولیتی ندارد. باور کنید که رویم نمی‌شود در چشم کسانی که با تشویق من به روحانی رأی دادند، نگاه کنم؛ شرمنده آنهایم.   

صادق زیباکلام: رویم نمی‌شود در چشم کسانی که با تشویق من به روحانی رأی دادند، نگاه کنم؛ شرمنده آنهایمعرق شرم احزاب اصلاح طلب

نمی توان و نباید به سادگی از حمایت های فعالان سیاسی و احزاب اصلاح طلب در دو انتخابات ۹۲ و ۹۶ از شیخ دیپلمات عبور کرد، بازیگران و حتی کارگردان این جریان سیاسی با تمام قوا در انتخابات ریاست جمهوری از کاندیداتوری حسن روحانی حمایت کردند اما امروز اپوزیسیون داخلی دولت محسوب می شوند و هیچ واهمه ای از بیان آن ندارند بنابراین بدون لکنت زبان نقدهای تند خود را نثار پاستور نشینان می کنند. 

غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب اصلاح طلب کارگزاران سازندگی پس از موضع گیری حسن روحانی درقبال بی اطلاعی از زمان اجرایی شدن طرح افزایش بنزین در صفحه شخصی خود نوشت: « به عنوان یکی از حامیان این دولت غرق در عرق شرم از مصاحبه وزیر کشور بودم که سخنان همراه با قهقهه جناب رئیس جمهور پاک ناامیدمان کرد. دریغ از کمی انصاف و احساس و تدبیر.»

از سوی دیگر حسین مرعشی سخنگوی کارگزاران نیز در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب شرق گفت: «همه در حزب کارگزاران از موضع نسنجیده آقای روحانی متأسف هستند. درست نیست که شخص رئیس‌جمهوری در میدان حاضر نباشد و از سوی دیگر چنین اتفاقی افتخارآمیز هم نبود که با آن لحن تعریف شود. چنین موضعی قطعا عذر بدتر از گناه بود».

عضو حزب اعتماد ملی: از ملت ایران عذرخواهی می‌کنم و از خود شرمنده هستم

یک دیگران از چهره های حزبی اصلاح طلب که حزب او در حمایت از روحانی در دو انتخابات ۹۲ و ۹۶ سینه چاک در میدان بود با انتشار یک فایل تصویری در فضای مجازی از مردم به خاطر حمایت او از روحانی در انتخابات ریاست جمهوری عذرخواهی کرد. محمد صادق جوادی حصار عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در این پیام می گوید: اجازه می خواهم از ملت شریف، عزیز و بزرگوار ایران به سهم خود همان قدر که تلاش کردم آقای روحانی رئیس جمهور شود عذرخواهی کنم و از خود شرمنده هستم که برای شما (روحانی) زحمت کشیدم تا در انتخابات پیروز شوید.» 

ایستگاه بعدی عذرخواهی و شرمساری احزاب اصلاح طلب به مجمع روحانیون مبارز می رسد. حزبی که ریاست آن را محمد خاتمی معروف به «شیخ تَکرار» بر عهده دارد. «شیخ تَکرار» که برای انتخابات ریاست جمهوری حمایت از حسن روحانی را بارها تَکرار کرد ولی این روزها محمد علی ابطحی عضو شورای مرکزی روحانیون و از نزدیکان اصلی محمد خاتمی پس از موضع گیری رئیس جمهور در فضای مجازی دست به قلم شد و نوشت: رئیس جمهوری که با پشتوانه اصلاحات آمده، به شدت غیر قابل دفاع شده است و اصلا ربطی به آن روحانی ایام انتخابات ندارد.

محمدعلی ابطحی: رئیس جمهوری که با پشتوانه اصلاحات آمده، به شدت غیر قابل دفاع شده است و اصلا ربطی به آن روحانی ایام انتخابات ندارد

عضو مجمع روحانیون مبارز معتقد است که غرور و «بی توجهی به مردم» در روحانی نهادینه شده است و می گوید: اگر واقعا رئیس جمهور صبح جمعه خبر گران شدن بنزین را شنیده باشد، نشانه نهادینه شدن غرور و بی توجهی به مردم است. 

موارد ذکر شده نشان می دهد، حامیان حسن روحانی و دولتِ اعتدال به صورت سریالی به انتخاب «اشتباه» خود اعتراف می کنند و با فریاد «پشیمان هستیم» سعی می کنند از مردمی که به تبع آنها به روحانی رای دادند معذرت خواهی کنند. این اظهارات چهره های شاخص سیاسی و نمایندگان مجلس فقط در همین لایه باقی نمانده و امروز در سطح جامعه و حتی شبکه های اجتماعی بارها و بارها می توان پیام هایی را دید که از بابت رای به روحانی پشیمان هستند.

حتی در اجتماع بزرگ مردمی در میدان انقلاب تهران نیز پوسترهای متعددی در دست مردم مشاهده می شد که نوشته بودند بار دیگر در انتخاب خود بیشتر دقت خواهیم کرد؛ پس به وضوح می توان دریافت فریاد «اشتباه کردیم» این روزها از اردوگاه حامیان روحانی بلند شده است؛ اما اینجا هم باز حساب اشتباه مردمی که به رای دادند از حساب اصلاح طلبانی که از روحانی حمایت کردند جداست؛ در واقع اصلاح طلبان پس از رویگردانی مردم از تبلیغات آنها به دنبال راه چاره ای هستند تا وانمود کنند همراه مردم هستند و از این رهگذر پایگاه اجتماعی خود را برای انتخابات پیش رو بازسازی کنند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

جواد۱۲۲۷۴۹۳۰۸:۵۸:۵۱ ۱۳۹۸/۹/۱۶
و این پشیمانی تنها از حسن روحانی و اصلاح طلبان نیست
ناشناس۱۲۲۷۹۷۲۱۲:۵۶:۵۵ ۱۳۹۸/۹/۱۶
انچنان رو نغ اقطسادی ....اقتصادو برای تاجران و واردکنندگان و سرمایه داران سکه کردند و مردم رونابووووود
ناشناس۱۲۲۸۱۱۸۱۴:۱۰:۵۵ ۱۳۹۸/۹/۱۶
چرا روحانی امسال برای مراسم 16 آذر به دانشگاه نرفت؟؟؟
محمد۱۲۲۸۹۶۵۲۱:۵۹:۴۶ ۱۳۹۸/۹/۱۶
راست گفتی از همه غربگرا هست
حق۱۲۲۷۵۱۵۰۹:۱۲:۳۶ ۱۳۹۸/۹/۱۶
اینطوریام نیست اینها احتمالا از روحانی چیزی خواستند که دریافت نکردند
ناشناس۱۲۲۷۵۲۹۰۹:۱۸:۲۵ ۱۳۹۸/۹/۱۶
وقتی امثال کرباسچی که چپشون پره میگن پشیمونیم ما چی بگیم؟
rassharif۱۲۲۷۵۳۵۰۹:۲۰:۰۱ ۱۳۹۸/۹/۱۶
اون موقع برای رای آوردن ایشون، گلوی خود شون را پاره می کردند و در مسافرت های تبلیغاتی جا هائی می رفتند که تا اون موقع پا شون را نگذاشته بودند. الان چرا همان وقت و انرژی را نمی گذارند تا عملکرد منفی روحانی را متوقف کنند! آن موقع صرف با آن کار بود و الان هم صرف با این کار. بنابراین باور کردن این اظهار پشیمانی و ... بی عقلی ست!
ناشناس۱۲۲۷۵۴۳۰۹:۲۱:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۱۶
سلام 360 درجه عزیزم علطه منظورت فکر کنم 180 درجه باید باشه نگارنده عزیز
ناشناس۱۲۲۷۵۴۶۰۹:۲۴:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۱۶
هنر مندان،نخبگان،بازاريان،باز نشستگان،كارگران هم از راي دادن به روحاني بسيار پشيمانند كاش روحاني استعفا ميداد تا با انتخابات زودهنگام فردديگري مردم انتخاب مي كردند چون هرروز ماندن روحاني موجب ضرر بيشتر كشور ومردم است
ناشناس۱۲۲۷۵۶۲۰۹:۳۳:۰۷ ۱۳۹۸/۹/۱۶
من شخصاً اگر هزار بار دیگر مجبور بشم بین روحانی و رقیبانش یک نفرو انتخاب کنم هر هزار بار روحانی رو انتخاب می‌کنم
ناشناس۱۲۲۷۵۶۸۰۹:۳۵:۳۲ ۱۳۹۸/۹/۱۶
بله پشيملن هستند اما اين به معناي تاييد كانديد اصول گرا نيست.
ناشناس۱۲۲۷۵۹۵۰۹:۴۴:۲۸ ۱۳۹۸/۹/۱۶
۱. رای به احمدی نژاد هم پیشمانی داشت. ۲. فکر میکنید اقای رئیسی میامد اوضاع بهتر بود؟
ناشناس۱۲۲۷۹۸۱۱۳:۰۴:۳۳ ۱۳۹۸/۹/۱۶
قطعا به خرابی امروز نبود...
ناشناس۱۲۲۸۰۶۹۱۳:۴۱:۴۵ ۱۳۹۸/۹/۱۶
بله بهتر بود! حداقل بساط این باند بازی های مافیا ثروت و اختلاس و دزدی خیلی کمتر میشد.
علی۱۲۲۹۲۱۵۰۱:۰۰:۰۹ ۱۳۹۸/۹/۱۷
مطمئن باش از امروز خیلی بهتر بود
ناشناس۱۲۲۷۶۳۲۰۹:۵۶:۳۰ ۱۳۹۸/۹/۱۶
غلط کردم به روحانی رای دادم. چقدر پشیمانم... 2 سال ایشان کی تمام می شود....
ناشناس۱۲۲۸۰۲۴۱۳:۲۶:۴۰ ۱۳۹۸/۹/۱۶
تواصلا به روحانی رای ندادی ولی من رای دادم افتخارهم می کنم
ناشناس۱۲۲۸۱۰۳۱۴:۰۳:۱۸ ۱۳۹۸/۹/۱۶
پس از دو سال مثلا چه اتفاقی خواهد افتاد ؟
ناشناس۱۲۲۷۶۳۴۰۹:۵۷:۰۷ ۱۳۹۸/۹/۱۶
چه فایده ؟؟ تا ملت اهل مطالعه و کتاب نشوند هیچ فایده ای ندارد ملت باید تاریخ را عبرت بگیرند و فریب تبلیغات را نخورند
ناشناس۱۲۲۷۶۴۴۱۰:۰۲:۵۳ ۱۳۹۸/۹/۱۶
آقایان زیباکلام ابطحی و ... خواهشن دیگه دخالت نکنید.
11111۱۲۲۷۶۸۳۱۰:۱۹:۰۷ ۱۳۹۸/۹/۱۶
اين پشيمونيها مگه سودي هم داره؟
ناشناس۱۲۲۷۶۹۷۱۰:۲۴:۱۲ ۱۳۹۸/۹/۱۶
خوشحال نباشید، عمده مردمی که به روحانی رای دادند، کسانی هستند که بین رای ندادن و رای به روحانی، رای به روحانی برای رای نیاوردن بعضیها را انتخاب کردند.
ناشناس۱۲۲۷۷۰۰۱۰:۲۵:۰۲ ۱۳۹۸/۹/۱۶
اصلاح طلبان باید پاسخگوی وضع موجود باشند نه منتقد !
ناشناس۱۲۲۸۲۰۲۱۵:۰۲:۰۲ ۱۳۹۸/۹/۱۶
هستیم در صورتیکه سانسوری در کار نباشد
ناشناس۱۲۲۷۷۰۵۱۰:۲۵:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۱۶
پشیمانیم، از طرف حامیان تمام رئیس جمهور ها و مقامات زده می شود!
ناشناس۱۲۲۷۷۸۴۱۱:۰۲:۲۵ ۱۳۹۸/۹/۱۶
امثال سلحشوری خودشون هم مایه‌ی خجالتن ___ ___ با تقبیح رفتار شیخ نمیشه خود را تطهیر کرد
ناشناس۱۲۲۷۸۶۷۱۱:۴۶:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۱۶
رییس جمهوری که برای یه تماس تلفنی اختیار نداره اسمش چیه؟
ناشناس۱۲۲۷۸۹۱۱۱:۵۹:۵۱ ۱۳۹۸/۹/۱۶
حالا مثلا اگر رییسی و قالیباف بودن، دیگه شده بودیم سوئیس و نروژ؟!
ناشناس۱۲۲۸۰۵۹۱۳:۳۵:۴۳ ۱۳۹۸/۹/۱۶
حداقل این شجاعت را دارن بگن پشیمانیم و معذرت خواهی کنن! بعضیها همین شجاعت هم نداشتن
ناشناس۱۲۲۸۱۲۱۱۴:۱۵:۰۷ ۱۳۹۸/۹/۱۶
بخدا ما هم پشیمانیم.کحا رقت ان کلید و تدبیر و امید.
ناشناس۱۲۲۸۲۲۴۱۵:۱۰:۳۶ ۱۳۹۸/۹/۱۶
بنده نه تنها پشیمانم که باید بگم غلط کردم!!!
ناشناس۱۲۲۸۲۴۰۱۵:۲۱:۵۵ ۱۳۹۸/۹/۱۶
اگر همین الان هم دوباره رای گیری بین روحانی و رییسی و قالیباف و میر سلیم باشد باز هم اگر قرار باشه از این جمع یکی را انتخاب کنیم باز روحانی از اونهای دیگه بهتر هست .
ناشناس۱۲۲۸۴۷۸۱۷:۴۷:۴۵ ۱۳۹۸/۹/۱۶
این دیگه اوج جهالته!
ناشناس۱۲۲۸۳۹۵۱۶:۵۴:۰۲ ۱۳۹۸/۹/۱۶
باید یک اصلاح طلب واقعی رئیس جمهور بشه... مثل دوره اصلاحات که پاکترین بودن. ولاغیر

پربحث‌های دیروز

 1. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

 2. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

 3. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

 4. واکنش وزیر ارتباطات به یک طرفه شدن تلفن مجری صداوسیما

 5. مقتدی صدر: کرونا پیام آسمان علیه همجنس گرایی است

 6. کاهش قیمت نفت در جهان / نگرانی فراتر از کرونا

 7. سردار غلامرضا سلیمانی: به‌زودی شاهد مهار کامل کرونا خواهیم بود

 8. واعظی: طرح فاصله گذاری اجتماعی مطمئن تر از قرنطینه سنتی است

 9. رونمایی از نخستین آزمایشگاه سیار کرونا

 10. اجرای طرح محدودیت تردد در عوارضی قم - تهران

 11. تحلیلگر آمریکایی: ویروس کرونا ساختِ آمریکا و یک سلاح بیولوژیک است

 12. تست کرونای ملکه انگلیس مثبت شد

 13. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

 14. دفاع مسیح مهاجری از نقدهایش به سریال پایتخت

 15. آیا شهرسازی نامناسب در آمریکا، بحرانِ شیوع ویروس کرونا را بدتر کرد؟

 16. بزرگترین بسته مالی نجات در تاریخ آمریکا و پرداخت یارانه نقدی

 17. برخورد شدید با ضاربان مامور نیروی انتظامی در «دهلران»

 18. مخالفت ستاد ملی کرونا با پیشنهاد تعطیلی مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران

 19. آمار ابتلا به کرونا در کشور به ۳۵۴۰۸ نفر رسید/ غربالگری بیش از ۷۰درصد مردم

 20. مخالفت واشنگتن با آزادسازی دارائی‌های ایران جهت مقابله با کرونا

 21. حمله به مأموران پلیس حین جلوگیری از تردد یک خودروی غیربومی

 22. موسوی: نامه ۸ کشور به سازمان ملل برای رفع تحریم ایران اقدامی بی‌نظیر است

 23. ۱۱ سناتور آمریکایی خواستار معافیت ۹۰ روزه ایران از تحریم‌ها شدند

 24. طعم کرونا به کام کودکان

 25. قیمت روز ۲۰ محصول پر تقاضا در میادین میوه و تره بار

پربحث‌های هفته

 1. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

 2. اعتراض به حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان/ احتمال ارتباط این پزشکان با سازمانهای جاسوسی

 3. هنگامه حیرانی است...!

 4. گزارش میدل ایست آی از رسوایی برخی خوانندگان لس آنجلسی در جشنواره بن سلمان

 5. انتقادات تند مسیح مهاجری از سریال پایتخت

 6. وزارت بهداشت: حضور پزشکان بدون مرز در ایران منتفی شد

 7. وزیر سابق بهداشت: از اواخر آذر نگرانی خود را از کرونا به رییس جمهور رسانده ام؛ اکثر تلاشهایم کم ثمر بوده

 8. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

 9. سفرهای نوروزی و شیوع کرونا؛ چرا فقط خواهش و تمنا؟

 10. نوبخت:نرخ بیکاری به ۱۰ درصد رسید

 11. طلبه جهادگر که مورد حمله جوان مست قرار گرفت، زیر تیغ جراحان است

 12. شریعتمداری: پزشکان ظاهراً بدون مرز از کدام مرز اجازه ورود گرفته‌اند

 13. کرونا و برخوردهای جناحی

 14. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

 15. ترامپ برای مبارزه با کرونا دست به دامن کره جنوبی شد/ دست رد کره به ترامپ

 16. ایران و آمریکا در پیچ کرونا

 17. تلاش مذبوحانه آمریکا برای مقصر جلوه دادن ایران در تشدید بحران کرونا

 18. زیر پوست پایتخت...

 19. رهبر انقلاب: اگر صادقانه عمل کنیم و کوته‌بینی نکنیم می‌توانیم ایران را به قلّه حکومت اسلامی برسانیم

 20. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

 21. راهکار حجت‌الاسلام رئیسی برای تحقق جهش تولید

 22. ارتش کاری کرد،کارستان/افتتاح نقاهتگاه بی‌نظیر ارتش

 23. اعلام جرم دیده بان علیه خریدار کشت و صنعت مغان و برخی دیگر از مسئولان مرتبط با این واگذاری غیرقانونی+ متن کامل شکایت

 24. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

 25. کرونا چگونه ممکن است نظم جهانی را تغییر دهد؟ / چین جای آمریکا را می گیرد؟

پربحث‌های هفته

 1. اعتراض به حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان/ احتمال ارتباط این پزشکان با سازمانهای جاسوسی

 2. گزارش میدل ایست آی از رسوایی برخی خوانندگان لس آنجلسی در جشنواره بن سلمان

 3. سفرهای نوروزی و شیوع کرونا؛ چرا فقط خواهش و تمنا؟

 4. شریعتمداری: پزشکان ظاهراً بدون مرز از کدام مرز اجازه ورود گرفته‌اند

 5. کرونا و برخوردهای جناحی

 6. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

 7. ایران و آمریکا در پیچ کرونا

 8. رهبر انقلاب: اگر صادقانه عمل کنیم و کوته‌بینی نکنیم می‌توانیم ایران را به قلّه حکومت اسلامی برسانیم

 9. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

 10. اعلام جرم دیده بان علیه خریدار کشت و صنعت مغان و برخی دیگر از مسئولان مرتبط با این واگذاری غیرقانونی+ متن کامل شکایت

 11. مطهری: اگر رئیسی رأی آورده بود شاید FATF به اینجا نمی‌رسید

 12. اولین اقدامی که مجلس یازدهم باید انجام دهد

 13. آمریکا ، کرونا؛ از اتهام تا خوش بینی

 14. حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان منتفی شد/ نمکی در جریان نبود

 15. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

 16. پیشرفت ۵۰درصدی برپایی مجتمع بیمارستانی ارتش تنها در۲۴ ساعت

 17. تعطیلی مجلس و بدعت‌هایی اجتناب پذیر  

 18. رضایی: مذاکره با آمریکا به بهانه ماسک و دستکش سم مهلک است /می‌خواهند جنازه تحریم‌ها را به ما بفروشند

 19. روحانی: هیچ مشکلی برای تامین بنزین وجود ندارد / از اقدامات سهل‌گیرانه و سختگیرانه پرهیز شود

 20. عضو شورای سردبیری خبرگزاری فارس به علت ابتلا به کرونا درگذشت

 21. هاشمی: اصلاح طلبان توهم قدرت و مهره چینی را کنار بگذارند/ عدم مشارکت در انتخابات با هدف آبروداری بود

 22. درس های آموختنی از سال سخت ۹۸

 23. علیرضا رحیمی: بخش قابل توجهی از درخواست ۵ میلیارددلاری ایران از صندوق بین المللی پول موافقت شد

 24. ظریف: آیا آمریکا به دنبال یک «همه‌گیری بی‌پایان» است؟

 25. سرلشکر سلامی: مانند همیشه پیشمرگ مردم‌ ایران هستیم/ آماده کمک به ملت آمریکاییم  

آخرین عناوین