رئیسی: رفراندوم پیشکش، مردم را در جریان طرح‌ها قرار بدهید

گروه سیاسی الف،   3980913128 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس قوه قضائیه با بیان این که امام به رای مردم باور داشت، گفت: ما هم می‌گوییم که رفراندوم پیشکش، ولی در مورد تصمیماتی که مردم در آن نقش دارند، مهم هستند و باید از آن اطلاع داشته باشند آن‌ها را در جریان قرار بدهید.

رئیسی: رفراندوم پیشکش، مردم را در جریان طرح‌ها قرار بدهید

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز در دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران، روحانیون، نخبگان و اقشار مردم اصفهان اظهار داشت: برای بنده و همکارانم مغتنم است که در حضور شما بزرگواران و افراد با بصیرت و دغدغه‌مند حضور پیدا کنم.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: صحبت‌ها را شنیدم، گزارشات را حتما می‌خوانم و نیز دوستانی که مطالبی دارند و فرصت ارائه نشد، شنیدن حرف آن‌ها برای من و همکاران یک اهمیت و ارزش است؛ لحن شما دغدغه‌مند است و دوستانی که از سر دلسوزی و تحول صحبت می‌کنند حتما مغتنم خواهد بود.

وی عنوان کرد: وقت نیست که به تمامی مسائل پاسخ دهم ولی آنچه که امروز در بیانیه گام دوم رهبری اعلام شده و برای همه چراغ راه است، عدالت است و اجرای این موضوع برای همه یک اهمیت است و مسؤولان با مسؤولیت و مردم نیز با نظارت باید بر این موضوع تاکید و توجه داشته باشند.

رئیسی تصریح کرد: باتوجه به امر به معروف و نهی از منکر همه مردم باید احساس مسؤولیت کنند و یکی از شاخص‌های اجرای عدالت همین موضوع است؛ امروز خانواده شهید و ایثارگر، دانشجو، استاد دانشگاه، طلبه حوزوی و ... مسائل جامعه را می‌‌بینند و مجموعه این مسائل حس اینکه باید در جامعه در نسبت به دردها دغدغه مند بود را ایجاد کرده است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مسائلی که دوستان مطرح کردند، مربوط به حس پاکی است که این افراد داشتند، گفت: در جامعه ای که روح امر به معروف و نهی از منکر نباشد، آن جامعه مرده است و فردی که نسبت به اطرافش بی تفاوت باشد، به گواه اسلام مرده است.

وی ادامه داد: شاید در این مسیر مشکلاتی وجود داشته باشد ولی امام حسین (ع) به ما آموزش داده است؛ شهدا درس‌آموز ما هستند و نه فقط در آسمان اصفهان بلکه در آسمان کل ایران می‌درخشند.

رئیسی بیان کرد: آزادگان و افرادی که در جنگ جنگیدند و اکنون در دفاع از انقلاب هستند، نشان صدق دارند؛ همه افرادی که با این افراد نسبت سببی و نسبی دارند و چه نسبتی که در این شهر و دیار زندگی می‌کنند، باید احساس مسؤولیت کنند.

رئیس قوه قضائیه مطرح کرد: دادستان نباید منتظر شکایت کسی نباشد و در احقاق حقوق مردم تلاش کند؛ نگاه امام به مردم نگاه تشریفاتی نبود و اگر می‌گفت میزان رأی ملت است، به این موضوع باور داشت.

وی افزود: ما می‌گوییم که رفراندوم پیشکش، ولی در مورد تصمیماتی که مردم در آن نقش دارند، مهم هستند و باید از آن اطلاع داشته باشند؛ مهم‌ترین کارهای این کشور در پرتو حضور مردم و نقش اساسی آن‌ها بوده، به عنوان یک مسؤول این همه اظهار لطفی که به دستگاه قضا می‌شود پشتوانه عظیمی در سراسر کشور است.

رئیسی در ادامه گفت: امروز مردم اعلام آمادگی می‌کنند که پشتوانه عظیم باید به نیروی مردمی متراکم تلقی شود و از آن استفاده شود؛ این مجموعه یک فرصت برای انجام وظایف است.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: نقش دستگاه قضایی نظارت است و اگر کارها به روال خودش انجام شود نوبت کمتر به ما می‌رسد.

وی ادامه داد: شبکه ملی اطلاعات اگر فعال شود، بسیاری از مسائل را حل می‌کند و یکی از ضرورت‌هایی است که با قوت آن را دنبال خواهیم کرد و همه بخش‌ها موظف هستند که دستور رهبری را پیگیری کنند و به این اغتشاشات هم که بر می‌خوریم، بیشتر با نقش آن اشنا می‌شویم.

صداقت، کرامت و خدمت به مردم در دستگاه قضایی باید شاخص‌های این مجموعه باشد و همه باید اینگونه ببیند؛ کسانی که امروز در جایگاه حفظ قانون اگر مرتکب جرم و خیانت باشد، حتماً باید به صورت مضاعف مجازات بشوند.

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: عَلَمی که رهبری در موضوع مبارزه با ناهنجاری و فساد برداشته‌اند، یکی از راهبردهای نظام اسلامی است و به عنوان یک سرباز در دستگاه قضایی باید به همراه همکاران باید هم در اصلاح قوانین دولت و هم در قوانین در قوه مقننه و هم برخورد با متخلفان در قوه قضائی جدی برخورد کنیم.

وی تاکید کرد: فساد در هر جایگاهی باشد فساد است و هرکجا که فساد پیدا شود زیبنده نظام نیست؛ ملامت ملامت‌گران و حاشیه‌سازی‌ها ما را از میدان به در نخواهد کرد.

رئیسی خاطرنشان کرد: ایجاد توطئه توسط دشمنان را نقش بر آب کردید و امروز کشور ما در مقابل این توطئه ایجاد ناامنی در امنیت قرار دارد ولی نباید فراموش کرد آن چه خواست مردم است باید به آن توجه شود.

وی عنوان کرد: آن کسانی که ایجاد ناامنی کردند و خلاف ارزش‌ها حرکت کردند، به اموال عمومی خسارت زدند، اغتشاشات و شرارت کردند، برابر قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد و نسبت به مردم و خواست مردم با تمام وجود باید توجه کرد نسبت به سفره و معیشت مردم باید توجه کرد باید آنچه به کارگران و کشاورزان می‌گذرد، توجه شود که این حرف متین و درستی است و تاکید ما هم هست و وظیفه همه است و ما هم نسبت به حقوق مردم به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: خانواده شهدا دعا کنند تا ناامیدی که دشمن پیدا کرده روز به روز بیشتر شود و امید در دل مردم هم بیشتر؛ دعا کنید آنچه که شهدا و شرع و قانون و اجرای عدالت اقتضا می‌کند جز اهداف شرعی نشناسیم و هیچ مانعی را برای خود مانع تلقی نکنیم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۲۴۳۴۸۱۸:۲۲:۳۱ ۱۳۹۸/۹/۱۳
جناب رییسی حرف دل مردم را زدید.پس لطفا به دوستانی که املاک نجومی را بذل و بخشش کردند و دوستانی که شرکت های کشتیرانی دارند و نوادگان انها صاحب املاک کلان هستند و کماکان در پست های کلیدی هستند هم رسیدگی و به مردم اطلاع دهید که خدای نکرده شائبه تبعیض بین افراد در ذهن مردم نیاید.
ناشناس۱۲۲۴۳۵۲۱۸:۲۶:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۱۳
درود بر رئیسی.
ناشناس۱۲۲۴۳۶۹۱۸:۳۶:۳۲ ۱۳۹۸/۹/۱۳
این سران قوا هم هی به هم تیکه میندازن !
ناشناس۱۲۲۴۳۹۶۱۹:۰۰:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۱۳
رئیس جمهور آینده منتظرتیم
ناشناس۱۲۲۴۴۱۴۱۹:۱۲:۳۸ ۱۳۹۸/۹/۱۳
البته آقای رئیسی با این لفظ از رفراندم واطلاع رسانی به مردم حرف نزده اند لطفا امانت دار جملات مسئولین باشید .
ناشناس۱۲۲۴۴۴۱۱۹:۲۸:۱۳ ۱۳۹۸/۹/۱۳
جناب آقای رئیسی شما امضایتان پای مصوبه افزایش قیمت بنزین بود، حالا این حرف ها را برای خوشایند چه کسی میزنید؟
بیگی29۱۲۲۴۵۰۵۲۰:۱۳:۰۲ ۱۳۹۸/۹/۱۳
هرچیز بجای خویش نیکوست
پیمان۱۲۲۴۵۱۴۲۰:۱۵:۲۷ ۱۳۹۸/۹/۱۳
رئیسی بت شکن.، بت فساد رو بشکن. الله یارت رئیسی. زنده و پایدار باشی. امید مردم ایرانی خدا پشت و پناهت....
میلاد۱۲۲۴۹۳۹۰۷:۱۵:۵۸ ۱۳۹۸/۹/۱۴
خیلی خوب گفته. لایک
ناشناس۱۲۲۴۹۸۸۰۸:۳۲:۱۹ ۱۳۹۸/۹/۱۴
آقای رییسی خودش طرح افزایش قیمت بنزین رو امضا کرده. خب خودش مردم‌رو در جریان میگذاشت.
ناشناس۱۲۲۵۰۲۲۰۸:۵۸:۴۷ ۱۳۹۸/۹/۱۴
چرا پیشکش؟ این دوتا بحث جداگانه است.
ناشناس۱۲۲۵۲۳۵۱۱:۱۹:۵۳ ۱۳۹۸/۹/۱۴
ایشون هم نمیدونسته صبح جمعه متوجه شده !
سیامک۱۲۲۵۳۳۸۱۲:۲۵:۵۶ ۱۳۹۸/۹/۱۴
آفرین دقیقا این حرف همه مردم هست
ناشناس۱۲۲۵۸۷۲۱۸:۴۰:۱۹ ۱۳۹۸/۹/۱۴
ای خدا ! یعنی می شه یه روزی تمامی مسئولین خاطی و خیانتکار هم محاکمه بشوند ؟

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح: بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت

 2. سردار حاجی‌زاده: وقتی از حادثه هواپیمای اوکراینی مطمئن شدم آرزوی مرگ کردم/ همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم/بارها اعلام کرده بودیم که فضای کشور باید از پروازها پاک شود

 3. چند نکته درباره پذیرش مسئولیت سقوط هواپیمای اوکراینی

 4. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 5. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 6. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 7. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 8. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 9. سفیر انگلیس مقابل دانشگاه امیرکبیر دستگیر شد+واکنش انگلیس

 10. سرلشکر سلامی: هیچ وقت این‌قدر شرمنده نبوده‌ام؛ هیچ وقت/ آرزویی جز تکه‌تکه شدن پای امنیت و رفاه مردم نداریم

 11. دستور رهبر انقلاب به ستادکل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری/ عارف خواستار برخورد با مقصران و پنهان کاران حادثه شد/ توکلی: حقیقت همان ابتدا باید به مردم اعلام می‌شد

 12. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 13. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 14. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 15. زنده‌ باد شجاعت پذيرش اشتباه

 16. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 17. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 18. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 19. مجری «به خانه برمی‌گردیم» با تلویزیون قطع همکاری کرد

 20. از منشور سازمان ملل تا تار سیبیل نداشته جان کری!

 21. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 22. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 23. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 24. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 25. نخست‌وزیر کانادا: ایران باید پاسخگو باشد

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح: بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت

 2. سردار حاجی‌زاده: وقتی از حادثه هواپیمای اوکراینی مطمئن شدم آرزوی مرگ کردم/ همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم/بارها اعلام کرده بودیم که فضای کشور باید از پروازها پاک شود

 3. چند نکته درباره پذیرش مسئولیت سقوط هواپیمای اوکراینی

 4. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 5. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 6. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 7. دستور رهبر انقلاب به ستادکل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری/ عارف خواستار برخورد با مقصران و پنهان کاران حادثه شد/ توکلی: حقیقت همان ابتدا باید به مردم اعلام می‌شد

 8. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 9. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 10. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 11. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 12. از منشور سازمان ملل تا تار سیبیل نداشته جان کری!

 13. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 14. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 15. نخست‌وزیر کانادا: ایران باید پاسخگو باشد

 16. باید دوباره جبران کنیم

 17. درخواست پیگیری پرونده نمایندگان متخلف از قوه قضاییه/ تشکر دیده بان شفافیت از شورای نگهبان

 18. احمد توکلی: حقیقت در همان ابتدا باید به مردم اعلام می‌شد

 19. یادداشت جدید عباس عبدی درباره سناريوهای احتمالی سقوط هواپیما

 20. احضار سفیر انگلیس به وزارت خارجه/ توضیح شمخانی درباره طولانی‌شدن اعلام دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی/مسئولیت لغو پروازهای مسافری برعهده کدام نهاد بود؟

 21. امان از دروغ / با تاسیس انجمن‌های مردم نهاد دروغ‌ را از جامعه ریشه‌کن کنیم...

 22. آیا وزارت خارجه می‌تواند سفیر بریتانیا را از ایران اخراج کند؟

 23. شورای نگهبان: سخنان رئیس‌جمهور، نشانه بی‌اطلاعی از روند بررسی‌ها در هیات‌های نظارت بر انتخابات است

 24. سناريويی احتمالی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی/ ارائه پیشنهاد به حسام‌الدين آشنا برای استعفا/ توصیه علم‌الهدی به اخراج سفیر انگلیس/ کدام روسای کمیسیون‌های مجلس تایید یا رد صلاحیت شدند؟

 25. تجمع دانشجویی که به شعارهای تند و پاره کردن عکس حاج قاسم کشید

آخرین عناوین