پیشگیری از اعتراضات و اعتصابات در دستور کار قوه قضاییه

گروه اجتماعی الف،   3980913059

مدیر کل پیشگیری‌های امنیتی و انتظامی قوه قضاییه گفت که ما به دنبال علت شناسی وقوع اعتراضات هستیم و در این زمینه اگر دستگاهی قصوری انجام داده که منجر به شکل گیری اعتراضات شده و مردم به آن معترض باشند، قوه قضاییه آن را پیگیری می کند.

به گزارش ایسنا، رضا مسعودی‌فر در نشست خبری خود با خبرنگاران، با اشاره به ۱۵ برنامه ای که در سطح معاونت پیشگیری‌های امنیتی و انتظامی قوه قضاییه در سال ۹۸ برنامه ریزی شده، گفت: معاونت پیشگیری‌های امنیتی و انتظامی بر اساس اصل ۱۵۶ قانون اساسی تشکیل شده و در درون خود چند اداره کل برای پیشگیری از وقوع جرم دارد و اداره کل پیشگیری‌های امنیتی و انتظامی در جرایمی که بیشتر جنبه اجتماعی و امنیتی داشته باشند ورود می‌کند.

وی افزود: یکی از برنامه‌هایی که این معاونت در سال ۹۸ در دستور کار خود دارد بحث پیشگیری از اعتراضات و اعتصابات است. ما به دنبال این هستیم که علت بروز اعتراضات را شناسایی کنیم و اگر دستگاه‌هایی قصوری داشته‌اند که منجر به شکل گیری اعتراضات شده است و مردم به آن معترض بودند، قوه قضاییه آن را پیگیری کند.

مسعودی فر یکی دیگر از برنامه‌های این معاونت را «بحث ارتقاء مداخلات انتظامی در راستای کاهش تلفات جانی ناشی از تصادفات درون شهری» عنوان کرد و گفت: در حوزه کاهش تلفات جانی ناشی از تصادفات برون شهری برنامه های متعددی وجود داشته و ما نیازمند برنامه‌ریزی در حوزه درون شهری هستیم.

وی افزود: بیش از ۲۵ درصد تلفات جانی در تصادفات ناشی از تصادفات درون شهری است و بیشتر این تلفات به جهت برخورد عابرین با وسایل نقلیه اتفاق می افتد ما این برنامه را در شهرها و کلانشهرها متمرکز کردیم و به جهت محدودیت امکانات از ۱۳ استان تقاضا کردیم سه مسیر را در شهرها انتخاب کنند و در این سه مسیر اقداماتی در جهت نصب دوربین، اصلاح هندسی و افزایش حضور گشت های پلیس انجام بدهیم.

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح: بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت

 2. سردار حاجی‌زاده: وقتی از حادثه هواپیمای اوکراینی مطمئن شدم آرزوی مرگ کردم/ همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم/بارها اعلام کرده بودیم که فضای کشور باید از پروازها پاک شود

 3. چند نکته درباره پذیرش مسئولیت سقوط هواپیمای اوکراینی

 4. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 5. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 6. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 7. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 8. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 9. سفیر انگلیس مقابل دانشگاه امیرکبیر دستگیر شد+واکنش انگلیس

 10. سرلشکر سلامی: هیچ وقت این‌قدر شرمنده نبوده‌ام؛ هیچ وقت/ آرزویی جز تکه‌تکه شدن پای امنیت و رفاه مردم نداریم

 11. دستور رهبر انقلاب به ستادکل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری/ عارف خواستار برخورد با مقصران و پنهان کاران حادثه شد/ توکلی: حقیقت همان ابتدا باید به مردم اعلام می‌شد

 12. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 13. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 14. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 15. زنده‌ باد شجاعت پذيرش اشتباه

 16. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 17. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 18. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 19. مجری «به خانه برمی‌گردیم» با تلویزیون قطع همکاری کرد

 20. از منشور سازمان ملل تا تار سیبیل نداشته جان کری!

 21. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 22. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 23. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 24. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 25. نخست‌وزیر کانادا: ایران باید پاسخگو باشد

آخرین عناوین