علی عسکری: رسانه ملی در ماجرای بنزین کوتاهی نکرد/ بی‌طرفی اصل اول در برنامه‌های انتخاباتی است

گروه سیاسی الف،   3980912146 ۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس سازمان صداوسیما گفت: با بیان اینکه موضوع سوخت و تغییر قیمت بنزین بر اساس قانون بود گفت: بر این اساس دولت موظف به بالا بردن قیمت بنزین بود و در دو سال گذشته چند بار تصمیم به عملی کردن این قانون گرفت.

علی عسکری: رسانه ملی در ماجرای بنزین کوتاهی نکرد/ بی‌طرفی اصل اول در برنامه‌های انتخاباتی است

به گزارش فارس، رئیس رسانه ملی در هشتمین همایش منشور رسانه ضمن تبیین فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب از همراهی کامل رسانه ملی با دولت در اطلاع رسانی از تغییر قیمت بنزین و راهبردهای صداوسیما در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی‌برای ترغیب مردم به شرکت در انتخابات و حفظ بی‌طرفی تمام بخش‌های رسانه ملی در این رویداد ملی سخن گفت.

بنا بر این گزارش، علی عسکری در این همایش که با عنوان «گام دوم انقلاب و رسانه ملی» برگزار شد، بر ضرورت شناخت ترسیم کننده منشور گام دوم انقلاب تاکید کرد و با ذکر ویژگی‌های رهبر معظم انقلاب از ایشان به عنوان فردی آشنا به تاریخ  ایران و جهان در ادوار مختلف یاد کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در مسیر امام راحل(ره) همگام با ایشان برای تحقق انقلاب اسلامی و بنیان‌گذاری جمهوری اسلامی فداکاری کردند و با ادبیاتی راهگشا منشوری ناب، متنوع و عمیق ارائه نمودند.

وی افزود: ایشان ملت ایران را ملتی شایسته تمدن سازی بزرگ دانسته‌اند و بیانیه گام دوم را با اشراف به تحولات منطقه و جهان، برای تحقق این امر نگاشتند.

رئیس رسانه ملی از بیانیه گام دوم به عنوان منشوری ملی یاد کرد و گفت: چشم امید رهبر معظم انقلاب به جوانان است، جوانانی که در همه عرصه‌ها در کشور تلاش می‌کنند.

علی عسکری در ادامه با اشاره به تحلیل رهبر معظم انقلاب از دوران حکومت قاجار و پهلوی در این بیانیه از عقب‌ماندگی 300ساله ملت ایران یاد کرد و از فراز دیگری از این بیانیه که به دستاوردهای نظام، پس از انقلاب اسلامی‌پرداخته است سخن گفت و افزود: پس از چهل سال که از انقلاب اسلامی‌گذشته با وجود تلاش‌های فراوان هنوز آثار این عقب ماندگی باقی مانده است و بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب ما باید گام دوم انقلاب را در چهل سال آتی برای تمدن سازی برداریم.

وی سپس با اشاره به سرفصل‌های انتخاب شده از این بیانیه به تبیین فرازهایی از منشور گام دوم انقلاب پرداخت.

علی عسکری تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب از مردم ایران به عنوان مردمی انقلابی و تمدن ساز یاد کرده‌اند که در طول تاریخ از دوران پیش از اسلام تا پس از آن و دوران حکومت صفوی این ویژگی‌را دارا بوده و در انقلاب خود به اوج شکوفایی رسیده است.

وی با بیان اینکه مردم ایران اینک وارد مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن‌سازی شده است گفت: اگر تاریخ را بررسی کنیم کشور ما پیش از این نیز در دوران صفوی کشوری قوی در جهان بود اما استعمار در دوران قاجار و پس از آن دوران پهلوی این قدرت را از بین برد و ایران را به کشوری منفعل تبدیل کرد.

رئیس سازمان صداوسیما با برشمردن ویژگی‌های نقل شده در بیانیه گام دوم درباره انقلاب اسلامی‌گفت: بنا به گفته معظم‌له انقلاب ما انقلابی خاص است که چون در باطن آن عنصر حق وجود دارد انقلابی ماندگاراست و ارزش‌های آن هیچگاه از بین نخواهد رفت. وی افزود: شعارهای انقلاب ما که عدالت، اخلاق، معنویت، استقلال، عزت و... است بر فطرت انسان‌ها دلالت دارد و تاریخ مصرف هم ندارد و همین امر موجب استمرار انقلاب ما شده است.

علی عسکری بر اینکه مردم هیچگاه از چنین شعارها و آرمان‌هایی دلزده نمی‌شوند تأکید کرد و با اشاره به عدم مشارکت مردم در سیاست در سال‌های پیش از انقلاب گفت: قبل از انقلاب مردم در جریانات سیاسی دخیل نبودند و انتخابات فرمایشی بود و انقلاب اسلامی مشارکت مردم و بینش آن‌ها را به مسائل بین‌المللی بالا برد و همچنان که می‌بینید مردم از سنین مختلف با آگاهی درباره مسائل گوناگون اظهارنظر می‌کنند.

رئیس رسانه ملی همچنین به موضوع جوشش انقلابی در نظام سیاسی کشور پرداخت و گفت: نظام اسلامی، نظامی انقلابی است که خود پایه و مایه استمرار انقلاب است. و همواره به ما ثابت شده است که اگر از خط اصیل انقلاب فاصله بگیریم از مسیر پیشرفت عقب می‌‌مانیم.

علی عسکری سپس با یادآوری عقب‌ماندگی‌های کشور پیش از انقلاب در زمینه تولید و صنعت بومی از پیشرفت‌های کشور پس از انقلاب خصوصا ظهور و رشد شرکت‌های دانش بنیان سخن گفت و افزود: اکنون بیش از 4700شرکت دانش بنیان در داخل کشور مشغول کارند و سال گذشته بیش از 9میلیارد فروش داشته اند که آمار بی‌نظیری است و حکایت از پیشرفت و گام بلند کشور دارد.

رئیس سازمان صداوسیما با تأکید بر اینکه کشور ما پس از انقلاب از زیر سلطه دشمن بیرون رفت گفت: باید مواظب باشیم تولید داخلی تعطیل نشود چون اکنون که به لطف تحریم از فروش نفت کم شده و واردات نیز بالطبع کاهش یافته است آنها می‌کوشند تا هرطور شده این چرخه را برگردانند و به ما پول دهند تا واردات کنیم و تولید داخلی ما بازهم بخوابد. . وی افزود: کشور ما به طور نسبی دچار فقر است و این موضوع در خیلی کشورهای دیگر نیز وجود دارد و نباید مانع زندگی شرافتمندانه ما و مسیری که برای پیشرفت در پیش گرفته ایم بشود.

علی عسکری با اشاره به تأکید بیانیه گام دوم در زمینه اهمیت دانش و علم، به عنوان ارکان پیشرفت و اقتدار، گفت: دنیای غرب توانسته به برکت دانش و علم قدرت نفوذ 200ساله خود را فراهم کند و با وجود تهیدستی در اخلاق و ارزش‌ها سبک زندگی غربی را به جوامع استعمارزده تحمیل کند. وی به راه حل مقام معظم رهبری در این بیانیه برای عبور از این بحران اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی با تکیه بر کار علمی جوانان راهبرد عبور از این بحران است و باید به معنای واقعی به آن عمل کنیم.

علی عسکری با تأکید بر اینکه باید انقلابی عمل کرد گفت: در این برهه خصوصا انتخابات پیش روی مجلس میدان را به جوانان انقلابی بدهیم.جوانان انقلابی که تخصص دارند و با تمام وجود خالصانه تلاش می‌کنند و تجربه ریش سفیدان و پیشکسوتان را نیز چراغ راه خود می‌کننند.

وی همچنین از داشتن امید صادق و متکی به واقعیت عینی به فرموده مقام معظم رهبری، سخن گفت و افزود: سیاست تبلیغی دشمن همواره ایجاد یأس و ناامیدی در مردم ایران، انتشار اخبار دروغ و ارائه تحلیل‌های مغرضانه، وارونه نشان دادن واقعیت‌ها، بزرگ کردن عیوب کوچک و انکار محسنات بزرگ بوده است که با تکیه بر هزاران رسانه صوتی، تصویری، اینترنتی و ماهواره‌ای با مطالعه دقیق  از روش های تبلیغ و اقناع سعی بر آن داشته و برخی نیز در داخل کشور در امتداد این راهبرد رسانه‌ای حرکت کرده اند تا این روح ناامیدی را در کشور ایجاد کنند و باید با داشتن امید صادق متکی بر واقعیت این توطئه دشمن را خنثی کرد که این وظیفه ما  در رسانه ملی است.

علی عسکری سپس از فراز دیگری از این بیانیه سخن گفت که از  جوانان انقلابی به عنوان محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی یاد کرده است. وی همچنین به خبر احتضار قریب الوقوع آمریکا در این بیانیه اشاره کرد و با ارائه آماری از بدهکاری‌های دولت آمریکا فروپاشی این دولت را حتمی دانست. وی با نوید فروپاشی امپراطوری آمریکا بر اساس این آمار از برتری این کشور در اینترنت سخن گفت و افزود: آمریکا بااین حربه می‌کوشد باایجاد ناامنی در کشورهای دیگر و بر هم ریختن نظام آن‌ها  از پیشرفت کشورهای دیگر جلوگیری کند تا فروپاشی خود را پنهان و فاصله خود را با این کشور ها حفظ کند.  

فراز سنگین کردن کفه عدالت در بیانیه گام دوم فراز دیگری بود که رئیس سازمان صداوسیما به آن پرداخت و سپس مأموریت‌های رسانه ملی را برای تبیین گام دوم انقلاب در سه فصل مأموریت رسانه ملی برای شکستن محاصره دشمن، گسترش فکر و اندیشه گام دوم انقلاب در میان دست‌اندرکاران رسانه ملی و برنامه‌سازان و حمایت از قوای سه گانه و دیگر نهادها و دستگاه‌های کشور برای تبیین این بیانیه تشریح و ذیل هرکدام از آنها وظایف مشخصی را تبیین کرد.

رئیس رسانه ملی در ادامه درباره موضوع انتخابات پیش رو و عملکرد رسانه ملی در اطلاع رسانی از تصمیم دولت برای بالا بردن قیمت بنزین سخن گفت.

رسانه ملی هیچ کوتاهی در زمینه اطلاع رسانی تصمیم دولت در افزایش قیمت بتزین نکرده است

علی عسکری با بیان اینکه موضوع سوخت و تغییر قیمت بنزین بر اساس قانون بود گفت: بر این اساس دولت موظف به بالا بردن قیمت بنزین بود و در دو سال گذشته چند بار تصمیم به عملی کردن این قانون گرفت.

وی افزود: دولت اولین بار در نیمه آبان سال 97 تصمیم گرفت این قانون را عملی کند و صداوسیما نیز بنا به این تصمیم برای اطلاع رسانی و فراهم کردن آن برنامه ریزی کرد اما این تصمیم در آن تاریخ عملی نشد.

رئیس سازمان صدا و سیما از تکرار این اتفاق در روزهای پایانی سال 97، اردیبهشت سال 98 و شهریور امسال یاد کرد که در همه این تاریخ‌ها رسانه ملی برنامه‌ریزی دقیقی برای همراهی با  دولت کرده بود که به دلیل عملی نشدن این قانون به انجام نرسید. وی با بیان اینکه 23آبان آخرین باری بود که دولت اعلام کرد مبلغ بنزین افزایش می‌یابد گفت: روز چهارشنبه پس از بازگشت رئیس جمهور از سفر یزد در جلسه هیئت دولت اعلام شد که این تصمیم قطعی است اما زمان اعلام آن هنوز قطعی نبود با این وجود بعد از ظهر همان روز در جلسه‌ای با معاونان سازمان برنامه‌ریزی‌های لازم در رسانه ملی برای اطلاع رسانی و همراهی با دولت برای اجرای درست و موفق این طرح انجام شد.

علی عسکری از برنامه‌ریزی معاونت‌های صدا، سیما، سیاسی و همه بخش‌های سازمان برای آماده کردن افکار عمومی و مردم برای مواجهه با این خبر سخن گفت افزود: ما کاملا مطابق برنامه‌ریزی دولت و آنچه وزیر کشور در این زمینه اعلام می‌کرد عمل کردیم و هیچگونه کوتاهی نداشته ایم.

وی با تأکید بر اینکه دولت برای پیشگیری از ایجاد صف‌های طولانی مقابل پمپ‌های بنزین سیاست اعلام خبر ناگهانی بالا رفتن قیمت بنزین را در پیش گرفته بود گفت: ظهر روز پنج شنبه به ما اعلام شد که قرار است این خبر ساعت 24پنج شنبه شب روی آنتن برود و ما نیز درست مطابق انچه وزیر کشور و دولت از رسانه ملی خواسته بودند عمل کردیم و در این امر هیچگونه کوتاهی نداشته‌ایم.

علی عسکری با تأکید بر اینکه صداوسیما نقشش را آن‌طور که باید در این رویداد به خوبی ایفا کرد گفت: معاون سیاسی رسانه ملی مسئولیت تبلیغات این رویداد را قبول کرد و به لحظه هر اطلاعیه‌ای که اعلام می‌شد اطلاع رسانی کردیم. وی با بیان اینکه در این رویداد وظیفه رسانه ملی همراهی با دولت بود گفت: مشی رسانه ملی همراهی با دولت و حمایت از قوای سه گانه است اما در این میان ما زبان مردم نیز هستیم و باید حرف و دغدغه آن‌ها را بازگو کنیم  و اخبار را به اطلاعشان برسانیم که این وظیفه ما را برخی نادیده می‌گیرند و آن را برنمی تابند.

بی‌طرفی اصل اول در انتخابات

رئیس رسانه ملی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری که از انتخابات به عنوان رویدادی عالی و شیرین یاد کرده اند گفت: دموکراسی انتخابات برای مردم ایران جشنواره‌ای ملی و حادثه‌ای شیرین است و ما باید کاری کنیم که مردم از این مشارکتشان لذت ببرند و کاری کنیم آنچه می‌خواهند عملی شود؛ اما مهم‌ترین موضوع پیش روی ما مقابله با تلاش دشمن برای کاستن از مرجعیت رسانه ملی است.

وی افزود: آمریکا و رسانه‌های استکبار می‌کوشند با استفاده از رسانه‌هایشان، ماهواره‌ها و فضای مجازی  اعتماد مردم به رسانه ملی را خدشه دارکنند و از هر سویی به ما ضربه بزنند اما ما حتی فرصت نگاه کردن به آنها را هم نداریم و باید جهادگونه با سرعت به پیش برویم.

افزایش شایعه پراکنی و اخبار جعلی در فضای مجازی موضوع دیگری بود رئیس رسانه ملی در زمینه انتخابات به آن پرداخت و گفت: با وجود فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای اخبار دروغ هنگام انتخابات شایع می‌شوند و دشمن تلاش می‌کند با ایجاد کنش‌گری منفی در چهره‌ها در بحبوحه انتخابات، سوء استفاده از رسانه‌های اجتماعی در فرآیند انتخابات به عنوان تخریبگر و معاند، تخریب نامزدهای انتخابات و افزایش التهابات در جامعه با پرده‌دری، برنامه ریزی برای ناآرام سازی جامعه در برخی مناطق برای برگزاری انتخاباتی پرشور و مشارکت حداکثری مردم مانع ایجاد کند.

تبیین مردم‌سالاری دینی به عنوان میراث گرانقدر امام راحل(ره)، تلاش برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر اولین انتخابات در چهل ساله دوم انقلاب، زمینه‌سازی برای تعامل و هم‌افزایی قوای سه‌گانه و دستگاه‌های کشور، ایجاد فضای امیدبخش و افزایش نشاط و خوش‌بینی از  آینده نظام و انقلاب، زمینه‌سازی برای دستیابی به مجلسی انقلابی و کارآمد با مشی مقاومت در برابر نظام سلطه، جلب مشارکت حداکثری مردم برای برگزاری انتخاباتی پرشور، آگاهی بخشی و بصیرت‌افزایی برای انتخاب اصلح، خنثی سازی توطئه دشمن برای کاهش مشارکت مردم، آگاهی بخشی درباره نقش مجلس به عنوان رکنی از ارکان نظام  برای پیشبرد اهداف گام دوم و اتخاذ مشی بی‌طرفی در همه ارکان و بخش‌های سازمان صداوسیما از برنامه‌هایی بود که رئیس رسانه ملی برای انتخابات پیش رو از آن یاد کرد و از همکارانش خواست تا با ستاد انتخابات سازمان که از مدت‌ها قبل تشکیل شده در این زمینه همکاری کنند.

رئیس سازمان صداوسیما تاکید کرد: باید دست به دست هم حضور پر شور مردم برای انتخابات مجلس را فراهم کنیم و مجلسی انقلابی، با کیفیت و با نیروهای جوان از طیف‌های مختلف فکری در چارچوب نظام تشکیل دهیم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۲۲۲۶۶۱۸:۱۷:۳۹ ۱۳۹۸/۹/۱۲
چقدر هم رسانه ملی بیطرفه! اصلاً رسانه های دنیا بی طرفی را از تلویزیون ما یاد گرفتند.
امیر حسین سلطان/تهران۱۲۲۲۲۶۹۱۸:۱۸:۱۰ ۱۳۹۸/۹/۱۲
صدا و سیما همه اش تعریف از خود!
ناشناس۱۲۲۲۲۷۱۱۸:۱۹:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۱۲
بی طرف!!! شوخی نکن دیگه
ناشناس۱۲۲۲۳۹۵۱۹:۴۶:۵۲ ۱۳۹۸/۹/۱۲
اعترافات چه موقع پخش میشه؟

پربحث‌های دیروز

 1. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 2. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 3. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 4. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 5. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

 6. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 7. نشنال اینترست: ایران برنده نظامی خاورمیانه 

 8. اقدام عجیب AFC / برنامه بازی‌های استقلال و شهر خودرو از تقویم آسیا حذف شد

 9. زیبا کلام برای خودش نوشابه باز کرد؟!

 10. نقطه زن بودن موشک‌ها دیگر در سیطره آمریکا نیست/ دقت موشک‌های سپاه واقعی و بالا است

 11. برای کشیدن کارت سوخت عجله نکنید/ اعلام نحوه صحیح سوخت‌گیری

 12. چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

 13. جدیدترین تصاویر از حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد

 14. حرکت اول تحول در گام دوم انقلاب 

 15. راهپیمایی زنان آمریکایی به تظاهرات علیه ترامپ تبدیل شد + تصاویر

 16. تصاویری از برخورد خشونت آمیز نیروهای پلیس فرانسه با معترضان

 17. فتاح: کار آزادراه تهران شمال تمام شده است/ کاخ مرمر به موزه تبدیل می‌شود/ مالیات پرداخت می‌کنیم

 18. آشوبگران نفوذی در لبنان

 19. مدیرعامل دیده‌بان شفافیت و عدالت: رد صلاحیت‌های اخیر عمدتا برای اختلاس بوده است

 20. عضو شورای نگهبان: نباید به افراد گرفتار در مسائل اخلاقی و مالی رحم کرد/ اجازه ندهیم افراد فاسد در کشور حاکم شوند

پربحث‌های هفته

 1. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 2. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 3. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 4. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 5. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 6. عذرخواهی خانمی که صحبت‌هایش جنجال به پا کرد

 7. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 8. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 9. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 10. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 11. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 12. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 13. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 14. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 15. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

 16. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 17. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 18. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 19. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 20. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 21. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 22. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 23. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

 24. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 25. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

پربحث‌های هفته

 1. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 2. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 3. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 4. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 5. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 6. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 7. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 8. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 9. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 10. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 11. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 12. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 13. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 14. طرح دریافت غرامت از انگلیس برای قتل عام ۹ میلیون ایرانی

 15. آزمون بزرگ شورای نگهبان پیش از برگزاری انتخابات مجلس/ مفسدان اقتصادی نباید تایید شوند

 16. باید دوباره جبران کنیم

 17. درخواست پیگیری پرونده نمایندگان متخلف از قوه قضاییه/ تشکر دیده بان شفافیت از شورای نگهبان

 18. یادداشت جدید عباس عبدی درباره سناريوهای احتمالی سقوط هواپیما

 19. زیبا کلام برای خودش نوشابه باز کرد؟!

 20. انتقاد فرشاد مومنی از صحبت‌های اخیر رئیس جمهور/خاطره عماد افروغ از سردار سلیمانی/چه کسی جانشین لاریجانی می‌شود؟

 21. امان از دروغ / با تاسیس انجمن‌های مردم نهاد دروغ‌ را از جامعه ریشه‌کن کنیم...

 22. شورای نگهبان: سخنان رئیس‌جمهور، نشانه بی‌اطلاعی از روند بررسی‌ها در هیات‌های نظارت بر انتخابات است

 23. جبهه پایداری و انتخابات پیش رو    

 24. سناريويی احتمالی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی/ ارائه پیشنهاد به حسام‌الدين آشنا برای استعفا/ توصیه علم‌الهدی به اخراج سفیر انگلیس/ کدام روسای کمیسیون‌های مجلس تایید یا رد صلاحیت شدند؟

 25. روایت کاربران «الف» از مهم ترین ویژگی شهید قاسم سلیمانی

آخرین عناوین