ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

گروه سیاسی الف،   3980912138 ۵۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

آمار کشته‌شدگان حوادث اخیر به‌زودی اعلام می‌شود

پس از اعتراضات و اغتشاشات آبان‌ماه، تاکنون آمار دقیقی از تعداد کشته‌شدگان و مجروحان این حوادث تاکنون اعلام نشده است. عدم اطلاع‌رسانی صحیح در این زمینه باعث سوءاستفاده رسانه‌های ضدانقلاب شده است. در این زمینه نورنیوز، رسانه نزدیک به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی مدعی شده است گزارش کشته‌شدگان حوادث اخیر در حال نهایی شدن است.

یک مقام مطلع به «نورنیوز» گفت: به منظور ارزیابی دقیق میزان خسارتهای جانی و مالی رخدادهای اخیر در کشور و رسیدگی قانونی به حقوق آسیب دیدگان، کمیته های استانی با حضور مسئولین ذیربط دستگاههای مختلف تشکیل و در حال بررسی دقیق اسناد، مدارک، شواهد و اظهارات شاهدان حاضر در مناطق آشوب زده است.

وی اظهار داشت: جان باختگان حوادث اخیر شامل ۴ گروه می شوند:

بخش اول مربوط به شهدای نیروهای انتظامی و بسیج است که وضعیت و تعداد آنها مشخص است.

گروه دوم مردم عادی هستند که در تظاهرات اعتراضی حضور نداشته و به دلایل مختلف از جمله حمله اشرار و ضدانقلاب، آتش سوزیها و حمله به مراکز تجاری و مسکونی و… جان خود را از دست داده اند.

گروه سوم‌ معترضانی هستند که برای اعلام اعتراض خود به صورت مسالمت آمیز به خیابانها آمده و در جریان درگیریهای ایجاد شده به صورت مشکوک کشته شده اند.

گروه چهارم نیز عناصر ضدانقلاب، اشرار مسلح و اوباش سازماندهی شده هستند که در جریان حمله به مراکز نظامی و انتظامی و یا درگیری مسلحانه با نیروهای حافظ امنیت کشته شده اند.

این مقام مسئول اضافه کرد: با توجه به این که بیشترین تعداد کشته ها مربوط به گروه دوم است، شناسایی و بررسی دقیق نحوه جان باختن آنها اقدامی زمان بر و بسیار مهم است که در دست پیگیری می باشد.

بیشتر بخوانید:

اعتراضات آبان ماه؛ ضرورت اطلاع‌رسانی سریع‌تر درباره جانباختگان

این رسانه همچنین به نقل از یک مقام مسئول نوشت:بر اساس بند ۳ آیین‌نامه تعیین مصادیق عملی شهید و خانواده‌های شاهد، “افرادی که در حین درگیری بینابین نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات با دشمنان‌، ضدانقلاب و اشرار کشته‌می‌شوند در حکم شهید محسوب می گردند.”

وی خاطر نشان ساخت: هریک از جانباختگان در رخدادهای اخیر در صورتی که مشمول بند سوم آیین نامه تعیین مصادیق عملی شهید و خانواده های شاهد باشند تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می گیرند. 
وی افزود: براساس ماده 6 این آیین نامه “مرجع تأیید، پذیرش و تطبیق مصادیق شهید با مفاد فوق آیین‌نامه پس از اعلام کمیسیون‌های بدوی وتجدیدنظر بنیاد شهید و امور ایثارگران است‌.”

***

ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد

محمدعلی ابطحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب به شرق گفت: «در روزهاي اخير، دو موضوع با يکديگر آميخته شد در وهله نخست، من باور دارم آقاي روحاني رئيس‌جمهوري نيست که مردم مي‌خواستند؛ زيرا به بسياري از شعارهايش جامه عمل نپوشاند و بعد از مدتي براي خود هويتي امنيتي ترسيم کرد تا به‌تازگی که در مقابل اعتراض‌ها گفت که ما دوربين داريم و شناسايي و برخورد مي‌کنيم. نکته دوم اينکه در عين حال که به روحاني نقدهاي مهمي وارد است، اما گويا فراموش شده که تحريم‌هاي آمريکا در ضعيف‌شدن دولت بسيار تأثيرگذار بود و نمي‌توان عملکرد او و دولتش را در شرايطي عادي قضاوت کرد. اين دو موضوع با يکديگر درآميخته شد تا فضايي شکل بگيرد که نيروهاي تندرو از آن سوءاستفاده کنند...

دوران اصلاحات با وضعيت کنوني يک تفاوت عمده دارد؛ در دوران اصلاحات دست‌کم بر رويه واحدی اصرار مي‌شد و مردم تصور مي‌کردند واقعا رئيس‌جمهور مي‌خواهد کاري انجام دهد، اما نمي‌تواند؛ درحالی‌که آقاي روحاني حتي در ادبيات خود نیز به مردم احترام نمي‌گذارد و بعد از اين همه اعتراض، رو‌در‌روي مردم با خنده مي‌گويد خود من هم  موضوع قيمت بنزين را صبح جمعه فهميدم يا حتي اين ضرورت را احساس نکرد که به مردم توضيح دهد و پيش از افزايش قيمت بنزين، آنها را مطلع کند. همه اين مسائل، روان مردم را جريحه‌دار مي‌کند و شايد ترميم آن سخت باشد.»

***

قالیباف و لاریجانی تقسیم کار کرده‌اند؟

روزنامه شرق در تحلیلی درباره انصراف لاریجانی از حضور در مجلس نوشت: «براي لاريجاني يک شانس باقي مانده است؛ در صورتي که مجلس آتي سهم قاليباف و يارانش شود که نشانه‌ها و برخي اخبار درزکرده از شوراي وحدت و ائتلاف اصولگرايان گوياي اين امر است، به نظر مي‌رسد بين او و قاليباف همسويي بيشتري در مقايسه با ديگر جريان‌هاي اصولگرايي وجود دارد و راحت‌تر بتوانند با هم کنار بيايند. حتي اين گزينه محتمل است که پشت پرده سهم‌ها هم تقسيم شده باشد. مجلس به قاليباف مي‌رسد و رياست‌جمهوري با حمايت مجلس قاليبافي به لاريجاني. در اين صورت جريان‌هاي نزديک به جبهه پايداري، ايثارگران و وفاداران انقلاب اسلامي و چهر‌هايي همچون جليلي و زاکاني و... به حاشيه خواهند رفت و سال‌هاي آتي ما شاهد قدرتمندشدن جريان اصولگرايي خواهيم بود که وجوه عمل‌گرايي‌اش پررنگ‌تر از وجوه ديگر است. اما اگر جبهه پايداري بتواند سهم بيشتري از کرسي‌هاي مجلس بگيرد، آن وقت لاريجاني در 1400 بايد با سعيد جليلي رقابت کند در اين صورت شانسي به‌مراتب کمتر براي پيروزي خواهد داشت... البته همه اينها به شرايط سياسي و اجتماعي کشور در آن شرايط بستگی  دارد...  هيچ بعيد نيست که لاريجاني در همان موقعيتي قرار گيرد که روحاني در سال 92 قرار گرفت.»

بیشتر بخوانید:

آمدن قاليباف تنها شانس لاريجاني؟

***

انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان

منیژه حکمت در اینستاگرام خود نوشت: «بخشودن ماليات هنرمندان اگر باج انتخاباتى به يكى از گروه هاى مرجع جامعه نباشد مسلما نشانه سردرگمى و عدم شناخت از هدف و كاركرد ماليات است و اعلام آن در اين زمان و در اين شرايط وخيم اقتصادى نهايت بد سليقگى است.

ظاهرا جناب نوبخت مثل بقيه همفكرانشان در دولت وقت و حوصله فكر كردن به عواقب راه حل هاى خلق الساعه و نبوغ آميزشان را ندارند و ساده ترين راه را برگزيده اند، يعنى يك كاسه كردن درآمد هاى بشدت ناهمگون و حكم واحد بر آنان راندن، در حاليكه ناگفته پيداست كه اين چنين بذل و بخشش در شرايط امروز ما نتيجه اى جز افزايش شكاف طبقاتى و فقير تر شدن اقشار كم درآمد عرصه هنر ندارد و سود هنگفتش مستقيما به جيب همان صاحبان دستمزدهاى ميلياردى و سرمايه هاى ناسالم موجود در اين حوزه خواهد رفت . بعيد ميدانم درك اين موضوع نياز به هوش زيادى داشته باشد مگر آنكه نيت ديگرى پشت ماجرا باشد كه قرار است هنرمندان وجه المصالحه آن قرار گيرند .

آقاى نوبخت همه ما شرايط سختى را ميگذرانيم آن را با اين تصميم هاى ناپخته دشوار ترنكنيد مثل همه ممالك دنيا مالياتتان را درست بگيريد و با تدبير به كار زنيد البته اگرهنوز تدبيرى باقى مانده باشد.»

بیشتر بخوانید:

منیژه حکمت: بخشودن مالیات هنرمندان بدسلیقگی است

تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

***

آمار استاندار تهران از بازداشت‌شدگان و خسارات وقایع اخیر

به گزارش ایسنا محسنی بندپی، استاندار تهران در جمع خبرنگاران به بیان آماری از میزان خسارات وارد شده در استان تهران پرداخت و اظهار کرد: در استان تهران ۲۹ جایگاه سوخت دچار حریق شدند، بیش از ۱۴۰ شعبه بانک آسیب‌های جدی دیدند. همچنین ساختمان‌های فرمانداری در برخی از شهرستان‌ها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد دچار خسارت شدند و ۴۷ فروشگاه زنجیره‌ای در استان تهران بعضا دچار حریق شده‌اند یا از اقلامی که در فروشگاه وجود داشته، برداشته شده است.

استاندار تهران تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است که عادی سازی فعالیت‌ها را آغاز  کنیم و برای تمام فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها این تکلیف را قرار داده‌ایم که منظر عمومی شهر را به حالت اولیه بازگردانند؛ همچنین از بانک مرکزی خواستیم در مورد بانک‌های آسیب دیده خیلی به دنبال مسائل مربوط به بیمه نباشد، بلکه سریعا آنها را تجهیز کند تا مردم از خدمات آنها بهره مند شوند. همچنین تاکنون ۲۰ جایگاه سوخت به مدار بازگشته و امروز نیز ۳ جایگاه دیگر وارد مدار می‌شود و ۶ جایگاه باقی مانده تا دو روز دیگر وارد چرخه خدمت رسانی می‌شوند.

وی با اشاره به تعداد افراد بازداشت شده در جریان اعتراضات هفته‌های گذشته گفت: بر اساس آمارهای اولیه ۲۰۲۱ نفر در جریان اعتراضات اخیر بازداشت شده بودند؛ بسیاری از آنها بلافاصله با یک بازجویی و به دستور محاکم قضایی اگر به صورت احساسی و به دلیل عدم آگاهی وارد جریانات شده باشند و این کار برای نخسیتن بار بوده، آزاد شدند. اما آنهایی که دستور گرفته بودند و برای ایجاد مشکل در نظم و امنیت و آرامش مردم به خیابان‌ها آمده بودند و همچنین سوابقی نیز در پرونده‌شان وجود داشت، هنوز در مرحله بازجویی هستند.

بندپی ادامه داد: در جریانات اخیر در استان تهران ما دو شهید تقدیم کردیم و همچنین زخمی‌های نیروهای انتظامی بیشتر از زخمی‌های اغتشاشگران بوده است.

بیشتر بخوانید:

استاندار تهران: تعداد زخمی‌های ناجا بیشتر از اغتشاشگران بود/ ۲۰۲۱ نفر در تهران بازداشت شدند

***

آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

مصطفی باقرزاده، سخنگوی جبهه پایداری در مشهد درباره حضور رسمی جلیلی در عرصه انتخابات و اینکه او از مشهد یا تهران می‌آید، به نامه‌نیوز گفت: «به‌نظر می‌رسد که در انتخابات ثبت نام کنند. برای آقای جلیلی صرف حضور در مجلس مهم نیست او می‌خواهد اثربخش باشد. بحث مشهد و تهران با یکدیگر تفاوت دارند. در مشهد جریان‌های انقلابی و اصولگرایی برای خود مسیری را در نظر گرفته‌اند و مستقل از تهران فعالیت می‌کنند و فضای سیاسی مشهد به طور گسترده‌ای برای حضور آقای جلیلی مناسب است».

او درخصوص احتمال رئیس‌مجلس شدن جلیلی هم گفت: «در سال‌های اخیر دیده شده است که به غلط نقش ویژه‌ای برای رئیس‌مجلس درنظر گرفته شده است. مجلس باید رئیس مجلس را هدایت کند؛ درصورتی که در سال‌های اخیر دیده‌ایم رئیس‌مجلس بر مجلس فائق بوده است. رئیس مجلس باید پیگیر مأموریت‌های مجلس باشد اما گویا در این‌سال‌ها مجلس در پی خواسته‌های رئیس مجلس بود. باتوجه به شناختی که از آقای جلیلی دارم اگر بنا به حضور در مجلس داشته باشد سعی می‌کند تأثیرگذار باشد؛ خواه در کمیسیون‌ها یا در جایگاه ریاست‌مجلس».

از سویی دیگر محمدسعید احدیان عضو حزب پیشرفت و عدالت در گفتگو با مهر در پاسخ به سوالی درخصوص تحرکات انتخاباتی جریان سیاسی منتسب به محمدباقر قالیباف اظهار کرد: طیف سیاسی آقای قالیباف به طور جدی با عنوان «مجلس‌نو» در انتخابات فعال است. فعالیت‌های مجلس‌نو فراگیرتر از فعالیت‌های حزب پیشرفت و عدالت است.

وی افزود: مجلس‌نو صرفا یک کار حزبی نیست بلکه ممکن است از گرایش‌هایی که با آقای قالیباف اختلاف دیدگاه‌هایی داشته باشند هم استفاده کند. نگاه مجلس نو این است که تغییر اساسی در ارکان مختلف حاکمیت صورت بگیرد و البته این اتفاق در قو قضائیه شروع شده است و باید با تغییر در مجلس تکمیل شود.

عضو حزب پیشرفت و عدالت گفت: هرکس که در دایره انقلاب قرار بگیرد و جریان انقلابی محسوب شود و بتواند به کارآمدی مجلس کمک کند جزو مسیر مجلس‌نو است و امکان دارد اختلاف سلیقه‌هایی هم با آقای قالیباف داشته باشد.

احدیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قرار است قالیباف سرلیست انتخاباتی اصولگرایان باشد، گفت: تا آنجایی که من اطلاع دارم ایشان تصمیمی برای شرکت در انتخابات مجلس ندارد و تا الان نیز تصمیمشان تغییر نکرده است.

بیشتر بخوانید:

احدیان: قالیباف تصمیمی برای شرکت در انتخابات مجلس ندارد/ اصولگرایان لیست واحد می‌دهند

***

رئیس جمعیت هلال احمر استعفا کرد

فارس نوشت: علی اصغر پیوندی رییس جمعیت هلال احمر روز دوشنبه طی نامه ای خطاب به رییس جمهور از سمت خود استعفا کرد.

وی دلیل استعفای خود را مشکلات شخصی عنوان کرده است.

مدتی پیش اخباری مبنی بر بازداشت علی اصغر پیوندی به‌دلیل تخلفات در زمان ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتشر شده بود.

***

عمر تیم لاریجانی در مجلس پایان یافته است

محسن پیرهادی، سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی درباره تاثیر این تصمیم لاریجانی روی معادلات انتخاباتی، گفت: کناره‌گیری لاریجانی، به ویژه با توجه به نحوه ریاست و تثبیت قدرتش در پارلمان، موجب خلا قدرت در اوایل دوره مجلس آینده خواهد شد و جریان های مختلف سعی می کنند با استفاده از خلا قدرت ایجاد شده، با جذب نمایندگان مستقل و غیرجریانی و تشکیل فراکسیون اکثریت، قدرت خود را در پارلمان توسعه دهند و نه تنها برای ریاست، بلکه برای تمام جایگاه های حساس مجلس، گزینه تعیین کنند.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: به نظر می رسد، عمر پارلمانی لاریجانی رو به پایان است و او با تیم و تشکیلاتش در حال ترک مجلس است. به عنوان مثال، کاظم جلالی که رئیس مرکز پژوهش های مجلس و دست راست لاریجانی بود، چندیست با استعفا از نمایندگی، برای سفارت به مسکو رفته است. 

پیرهادی ادامه داد: این شواهد، حاکی از آن است که مجلس آینده، قطعا آنچنان که زمانی رسانه ها می نوشتند، زمین بازی یاران لاریجانی نیست و قدرت میان جریان های دیگر تقسیم خواهد شد. دوازده سال ریاست لاریجانی و تیم صاحب نفوذش در مجلس، نظم سیاسی روشنی به وجود آورده بود و مشهور بود که اغلب اوقات، لابی همین جریان، موجب رای اعتماد یا استیضاح یا تصویب طرح های مهم است. با نبود این لابی قدرتمند، نظم سیاسی پارلمان دستخوش تغییر جدی می شود و همانند ابتدای مجلس هشتم، گروهی در کسب قدرت پیشرو خواهد بود که زودتر بتواند بر کرسی های حساس مجلس تکیه بزند.

***

کدخدایی:  اگر افراد ناسالم در پست‌های انتخابی قرار گیرند، ما مسئولیم 

به گزارش ایلنا، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز (سه شنبه) طی سخنانی در آئین افتتاحیه رسمی ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر خدای نکرده در بررسی صلاحیت داوطلبان کوتاهی شده و کسی از حق خود محروم شود باید پاسخگو باشیم، تاکید کرد: وقتی قانون اساسی به عنوان قانون مادر تکلیفی را برای نهادی و جایی تعیین می‌کند انتظار است آن نهاد وظیفه خود را به درستی انجام دهد.

سخنگوی شورای نگهبان در همین زمینه اضافه کرد: یک سوی این موضوع حق مردم است که باید مراقبت کرد و سوی دیگر نهاد‌های شایسته‌ای است که باید با کارآمدی خود اهداف نظام را پیش ببرند، بنابراین اگر در انجام وظایف قانونی کوتاهی شود و افراد ناسالم در این پست‌های انتخابی قرار گیرند ما مسئول هستیم.

کدخدایی تاکید کرد: همه مردم که رای دادند انتظار دارند به دقت بررسی کرده و اجازه ندهیم افرادی که شایسته نیستند و شرایط قانونی را ندارند وارد نهاد‌های انتخابی شوند.

بیشتر بخوانید:

کدخدایی: شورای نگهبان تنها ناظر بر انتخابات است

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۲۲۴۶۳۲۰:۳۷:۲۶ ۱۳۹۸/۹/۱۲
معافیت مالیاتی هنرمندان نمونه بارز تبعیض و بی عدالتی است.
ناشناس۱۲۲۲۵۲۲۲۱:۱۷:۴۶ ۱۳۹۸/۹/۱۲
روحانی یک امنیتی است که برخلاف تظاهرش مثل هاشمی اصلا مردم را چیزی حساب نمیکند
ناشناس۱۲۲۲۵۳۸۲۱:۳۰:۰۷ ۱۳۹۸/۹/۱۲
پسر نوبخت رفته ثبت نام کرده برای نمایندگی از حوزه رشت نوبخت منتظر یاری سبز هنرمندان و سلبریتی هاست
ناشناس۱۲۲۳۳۹۶۱۱:۵۴:۲۸ ۱۳۹۸/۹/۱۳
رشتی های عزیز بهش رای ندن
ناشناس۱۲۲۲۴۶۹۲۰:۴۰:۵۲ ۱۳۹۸/۹/۱۲
اصلاح طلبان با تورم افسارگسیخته مردم را بیچاره و ناامید کردند و باید بروند.
ناشناس۱۲۲۲۵۵۴۲۱:۴۰:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۱۲
عاقل اگر اصلاح‌طلبان بروند مردم لزوما به اصولگرایان رای نمیدهندهاااااا
ناشناس۱۲۲۳۱۰۷۰۹:۴۶:۱۴ ۱۳۹۸/۹/۱۳
در هرصورت اصلاح طلبان و کارگزارانی ها اثبات کردند که توان اداره امور جاری کشور را ندارند و باید از سیاست کناره گیری نمایند.
سیامک۱۲۲۲۷۳۳۰۰:۰۱:۴۹ ۱۳۹۸/۹/۱۳
روحانی با یه گازانبری رای اورد و این روزها نشون داد گازانبریه واقعی کیه و چیه
ناشناس۱۲۲۲۷۸۸۰۰:۴۱:۴۵ ۱۳۹۸/۹/۱۳
ننگ و نفرین بر مسئولین بی کفایت که ایران را ویران کردند !
ناشناس۱۲۲۲۴۷۱۲۰:۴۲:۲۸ ۱۳۹۸/۹/۱۲
عراقچی: نتیجه پایبندی به برجام تحریم بیشتر بود.
ناشناس۱۲۲۲۴۷۳۲۰:۴۴:۳۴ ۱۳۹۸/۹/۱۲
آقای قالیباف بعنوان هشتمین شهردار برتر جهان انتخاب شد و محبوبیت بالایی در بین شهروندان تهرانی دارد.
ناشناس۱۲۲۲۵۲۰۲۱:۱۵:۰۷ ۱۳۹۸/۹/۱۲
قالیباف از حوزه طرقبه و شاندیز نامزد شود
ناشناس۱۲۲۳۴۷۶۱۲:۳۰:۵۸ ۱۳۹۸/۹/۱۳
قالیباف برای اجرایی خوبه برای مجلس علی مطهری بد نیست
ناشناس۱۲۲۲۵۲۱۲۱:۱۶:۳۱ ۱۳۹۸/۹/۱۲
قالیباف تمام فکر و ذهن خویش را معطوف به بازنشستگی نماید . که البته این به تقوی نزدیکتر است
ناشناس۱۲۲۳۱۲۵۰۹:۵۶:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۱۳
آقای قالیباف با 55 سال سن جزو مدیران با تجربه و جوان کشور محسوب می شوند روحانی و نوبخت باید بازنشسته بشوند.
شهروند تهرانی۱۲۲۲۵۲۴۲۱:۱۹:۵۶ ۱۳۹۸/۹/۱۲
از زبون شهروندان تهرانی صحبت نکن خواهشا "
ناشناس۱۲۲۲۵۲۵۲۱:۲۱:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۱۲
نجفی هم زمان شهردار بودنش ؛ رتبه سوم رو کسب کرده بود در جهان . قشنگ یادمه
ناشناس۱۲۲۳۱۱۲۰۹:۴۷:۳۶ ۱۳۹۸/۹/۱۳
نجفی هفت تیرکش چرا اعدام نشد ؟!
ناشناس۱۲۲۳۱۴۳۱۰:۰۷:۲۰ ۱۳۹۸/۹/۱۳
صاحب حق ؛ از حق اش گذشت تو هم کاسه داغتر از آش نشو
ناشناس۱۲۲۳۱۴۷۱۰:۰۹:۴۸ ۱۳۹۸/۹/۱۳
نجفی کی کار کرد که سوم بشه؟
ناشناس۱۲۲۳۵۰۶۱۲:۴۱:۴۸ ۱۳۹۸/۹/۱۳
اون رتبه سوم تیراندازی و خالی بندی بود
ناشناس۱۲۲۲۵۶۸۲۱:۵۳:۳۰ ۱۳۹۸/۹/۱۲
ما که هشتم شدیم همیشه بوی نامطبوع استشمام میکردیم و میکنیم . حالا ببین دیگه توی کشور هشتاد ام چه خبره :-) به این امتیازها و رتبه ها نباید زیاد اطمینان کرد و دل خوش کرد
ناشناس۱۲۲۳۱۳۵۱۰:۰۲:۳۰ ۱۳۹۸/۹/۱۳
ساخت برج میلاد و بزرگراه امام علی(ع) و صیاد شیرازی و پل صدر و پل طبیعت و تونل توحید و تونل رسالت و 300 کیلومتر خطوط مترو بخشی از خدمات آقای قالیباف در شهرداری تهران است.
ناشناس۱۲۲۲۵۸۰۲۲:۰۱:۲۳ ۱۳۹۸/۹/۱۲
علیرغم کار آمدی های عملیاتی در شهرداری تهران در زمان آقای دکتر قالیباف، متاسفانه در آن زمان هم ایشان موفق به کنارزدن لایه های فساد های مالی و ... در شهرداری تهران (نظیر مسائل مربوط به رشوه) نشد لذا از این نظر فردی، ضعیف و منفعل ارزیابی می شود.
ناشناس۱۲۲۲۶۸۴۲۳:۳۰:۰۴ ۱۳۹۸/۹/۱۲
آره با زمین های نجومی و حجم بدهی ها برای ده سال آینده خیلی محبوب هستن
ناشناس۱۲۲۳۱۱۵۰۹:۴۹:۱۴ ۱۳۹۸/۹/۱۳
قالیباف پل و مترو و اتوبان و پارک و فرهنگسرا میساخت اما حالا شورای شهر جدید فقط اسم و فامیل بازی می کند !
ناشناس۱۲۲۲۴۷۶۲۰:۴۵:۴۶ ۱۳۹۸/۹/۱۲
شانس علی لاریجانی برای انتخابات سال 1400 تقریبا"هیچ است.
فوق لیسانس مکانیک / راننده اسنپ۱۲۲۲۵۲۶۲۱:۲۴:۲۷ ۱۳۹۸/۹/۱۲
توره حضرت عباس لاریجانی و قالیباف بازنشسته شن و بذارن 75 تا جوون بیان سرکار و نون بخورن . ثواب داره به خدا
ناشناس۱۲۲۲۴۸۹۲۰:۵۱:۳۷ ۱۳۹۸/۹/۱۲
تورم ؛ گرانی ؛ جواب بده روحانی .
ناشناس۱۲۲۲۵۲۷۲۱:۲۶:۱۹ ۱۳۹۸/۹/۱۲
روحانی زودتر به حسابامون سرک بکش و یارانه معیشتی عقب افتاده مون رو واریز کن زود باش بابا ع
ناشناس۱۲۲۲۴۹۶۲۰:۵۶:۴۳ ۱۳۹۸/۹/۱۲
از مردم همیشه در صحنه تقاضا داریم هر کسی کف شرایط قانونی نامزدی در انتخابات رو داره ؛ حتما بره ثبت نام کنه
ناشناس۱۲۲۲۵۲۹۲۱:۲۷:۲۳ ۱۳۹۸/۹/۱۲
در کار خیر باید شتاب کرد همه ثبت نام کنند
ناشناس۱۲۲۲۵۰۵۲۱:۰۱:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۱۲
مردم ایران لطفا تعداد 290 نماینده چهره اولی رو انتخاب و به مجلس بفرستن . چهره های نا آشنا . به لیست ها ( کیلویی ) هم رای ندهید .
ناشناس۱۲۲۲۵۳۴۲۱:۲۹:۴۹ ۱۳۹۸/۹/۱۲
باشه به دار و دسته شما رای می دهیم !
ناشناس۱۲۲۲۷۶۲۰۰:۲۵:۴۶ ۱۳۹۸/۹/۱۳
آقا جان خدا شاهده نمایندگی مجلس شده مثل شورای شهر اصلا بحث خدمت محتوای خودش رو به کل از دست داده. هر کس میاد دنبال کیسه دوختنه. ضمن اینکه مجلس ششم که رادیکال‌ترین مجلس ایران بود هم اصلاح قانون مطبوعات رو با حکم حکومتی تعلیق کرد به نظر بنده حقیر در شرایط فشار اقتصادی بزرگترین خدمت به مردم تعطیلی نهادهایی مثل مجلس و شورای شهره
ناشناس۱۲۲۲۵۱۰۲۱:۰۵:۵۵ ۱۳۹۸/۹/۱۲
این حرفا رو ولش کنید بچسبید به ویلای 576 متری مطهری توی شریعتی !
ناشناس۱۲۲۳۱۲۱۰۹:۵۲:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۱۳
قیمت منزل ویلایی 567 متری در سه راه ضرابخانه چند است ؟!
ناشناس۱۲۲۲۵۶۱۲۱:۴۷:۰۴ ۱۳۹۸/۹/۱۲
جناب بی خبر ! خواهشا " تا چادرها و پتوها و کنسروها و آب معدنی ها و پوشاک گرم ها گم نشده ؛ با استعفاش موافقت کن .
ناشناس۱۲۲۲۵۷۱۲۱:۵۴:۱۰ ۱۳۹۸/۹/۱۲
برای خیلی عجیبه.. همه دارند از نماینده ها و دولت انتقاد میکنند در حالی که این دولت را و نمایندگان را ما فرستادیم با رای بسیار بالا... خب یه سوزن به انتخاب خودمون بزنیم... بعد
ناشناس۱۲۲۲۵۷۳۲۱:۵۷:۳۱ ۱۳۹۸/۹/۱۲
دایی محبوب و عزیزتر از جان و بی خبر از همه جا لطفا پذیرای استعفای من باش توفیق عالی متعالی علی برکت الله
ناشناس۱۲۲۲۶۰۲۲۲:۳۳:۱۱ ۱۳۹۸/۹/۱۲
احسنت به خانم منیژه حکمت که خودشان هنرمند هستند اما از حذف مالیات هنرمندان ابراز شادی نکردند و با رعایت انصاف ابراز نظر کردند.
ایرانی۱۲۲۳۶۲۲۱۳:۱۴:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۱۳
ایشون خودش به حسن فریدون رای داده.این نفاق و تظاهر رو باور نکنید.
ناشناس۱۲۲۲۷۲۲۲۳:۵۴:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۱۲
مجلس ودولت بايداز وزيران تكراري پير وفرتوت ونماينده هاي تكراري بدون هدف پاكسازي شود
ناشناس۱۲۲۲۷۷۳۰۰:۳۱:۴۹ ۱۳۹۸/۹/۱۳
روحانی شده مصداق بارز این شعر: نه در غربت دلم شاد و نه رویی در وطن دارم... ای امان... ای امان. آقای روحانی اگر به دامادت و پدرش اونجوری حال نمی‌دادی و اگه یه ملت رو به برادرت نمی‌فروختی هنوز هم با وجود این همه فشار تو قلب من یکی جا داشتی چون خداییش هم تو خیلی مقصر نبودی تو بوجود اومدن این تحریم‌ها.
ناشناس۱۲۲۳۱۲۹۰۹:۵۸:۴۴ ۱۳۹۸/۹/۱۳
هیلاری کلینتون: تحریم های بانکی و نفتی جمهوری اسلامی در حمایت از سبزها و اصلاح طلبان بود.
احمد۱۲۲۲۸۷۴۰۶:۳۶:۳۶ ۱۳۹۸/۹/۱۳
شما را به خدا نگذارید پای امثال جلیلی دوباره به سیاست ایران باز شود.
ناشناس۱۲۲۳۱۲۳۰۹:۵۳:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۱۳
جلیلی از موضع عزت و قدرت و مصلحت مذاکره می کرد و باج به شغال نمی داد نتیجه برجام تشدید تحریم ها و فشار حداکثری دشمن شد.
ناشناس۱۲۲۳۵۳۱۱۲:۴۷:۱۹ ۱۳۹۸/۹/۱۳
اصول گرایان و اصلاح طلبان نشان دادند توانایی اداره مملکت را ندارند . متاسفانه کشوری که فاقد احزاب هست هر کس هرطوری که دوست داشت عمل میکند و پاسخگو هم نیست. وقتی احزاب تشکیل شد قطعا مرامنامه و برنامه خواهند داشت و در معرض دید مردم خواهند گذاشت و مردم به برنامه های آنان رای خواهند داد ولی چرا این مملکت به احزاب قوی روی خوش نشان نمی دهد. الله اعلم.
علی۱۲۲۳۸۵۳۱۴:۵۱:۰۰ ۱۳۹۸/۹/۱۳
آفرین به خانم حکمت که فهمیدند مردم وضعیت شان چطوری است. با این سیاست های به نرخ روز خوردن دولتمردان باید گریست.
امیرمحمد۱۲۲۴۱۴۷۱۶:۲۶:۳۸ ۱۳۹۸/۹/۱۳
کشور نیازمند افراد کاردان و توانمند مدیریتی میخواهد نه فقط افراد مومن. آقای جلیلی آدم خوب اما با احترام نه کاردان و نه مدیر.

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

 4. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

 5. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 6. مدیریت ناکارآمد کرونا در ایران/ اقدامات محدودکننده برمی‌گردند؟

 7. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 8. رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز

 9. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 10. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 11. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 12. یک نماینده مجلس فیش حقوقی‌اش را منتشر کرد + عکس

 13. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 14. چگونه جمهوری اسلامی را از چشم مردم بيندازيم !

 15. جزئیات طرح ساخت ۶میلیون مسکن؛ تامین ۶۰درصد هزینه با وام ارزان و زمین رایگان

 16. شهردار تهران: ۹ میلیون دلار ضرر کردیم

 17. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 18. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

 19. ظریف: ترامپ فرقی با دولت‌های قبلی آمریکا ندارد/بزرگترین دستاوردم برجام بود

 20. دولت روحانی رکورددار جهش ارز در تمام دولت‌ها است/ چرخ اقتصاد از کار افتاده/ نتیجه سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی چه بود؟

 21. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

 22. موسوی: نه از واگذاری جزایر ایرانی خبری است و نه حضور نیروی نظامی

 23. کرونا جان ۲۰۰ نفر دیگر را در ایران گرفت/ ۱۹ استان در شرایط قرمز و هشدار

 24. بیانیه رئیس کمیسیون تحقیق مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون: همه مراحل تحقیق را با انصاف و رعایت بی‌طرفی انجام دادیم

 25. دیوان محاسبات اظهارات میعاد صالحی را تکذیب کرد

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

 4. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 5. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 6. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 7. یک نماینده مجلس فیش حقوقی‌اش را منتشر کرد + عکس

 8. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

 9. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

 10. بیانیه رئیس کمیسیون تحقیق مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون: همه مراحل تحقیق را با انصاف و رعایت بی‌طرفی انجام دادیم

 11. دیوان محاسبات اظهارات میعاد صالحی را تکذیب کرد

 12. ایران بزرگ‌ترین نیروی موشکی منطقه است

 13. آیا وزارت صمت همچنان قربانی «لجبازی» است؟!

 14. ضابطین قضایی به توصیه رهبر انقلاب عمل کنند

 15. توضیحات سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون و ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی نمایندگان

 16. نظر زیباکلام درباره سوال از روحانی در مجلس/ انتقاد سلیمی نمین از برخورد مجلس با ظریف/ زیدآبادی: روحانی واقعیت اوضاع اقتصادی را نادیده می‌گیرد/ مجلس دهم بودجه شورای نگهبان را زیاد کرد؟

 17. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

 18. توئیت زاکانی خطاب به مردم گچساران

 19. ماجرای تلاش عده‌ای برای تقابل سیداحمد خمینی با رهبری/بیانیه عجیب یک نماینده در حمایت از تاجگردون/کرونا رکورد زد

 20. وقتی اقوام ایرانی از نمایندگانشان جلوترند...

 21. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

 22. ذوالنوری: امکان اعلام علت رخداد نطنز به دلایل امنیتی وجود ندارد/ سوله آسیب‌دیده مرکز مونتاژ ماشین‌های غنی‌سازی بود

 23. جهانگیری؛ پاس گل در انتخابات، سکوت در مشکلات

 24. یادداشت حسین شریعتمداری/ چرا از خودتان مایه نمی‌گذارید؟!

 25. تاجگردون بعد از جدایی از مجلس کجا رفت؟

آخرین عناوین