اعلام نتیجه ثبت‌نام برای کمک هزینه معیشتی تا سه هفته آینده

گروه اقتصادی الف،   3980911052 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

سخنگوی ستاد طرح معیشتی خانوار گفت: نتیجه ثبت‌نام‌ها برای دریافت کمک هزینه معیشتی خانوار تا سه هفته آینده اعلام می‌شود.

اعلام نتیجه ثبت‌نام برای کمک هزینه معیشتی تا سه هفته آینده

به گزارش فارس، حسین میرزایی امروز در برنامه زنده سلام صبح بخیر اعلام کرد: نتیجه ثبت‌نام کسانی که برای دریافت کمک هزینه معیشتی خانوار نام‌نویسی کرده‌اند، سه هفته ‌آینده اعلام می‌شود و از امروز مشکل ارسال پیامک برای این افراد رفع می‌شود و برای آنها پیامک ا رسال خواهد شد. 

وی با بیان اینکه در استان تهران 57.2 درصد افراد مشمول دریافت کمک هزینه معیشتی حمایتی شده‌اند، گفت: در خود شهر تهران از هر 10 نفر به طور میانگین 2.5 تا 3 نفر کمک هزینه دریافت کردند، اما در استان سیستان و بلوچستان به طور میانگین 82.1 درصد از جمعیت مشمول دریافت کمک هزینه معیشت خانوار شده‌اند. 

میرزایی به خاطر اینکه به خاطر محدودیت منابع مجبور هستیم معیار برای افراد در نظر بگیریم، گفت: کسانی که در تهران ساکن هستند، اگر دارای خانه ملکی بالای یک میلیارد و 200 میلیون تومان باشند، مشمول نمی‌شوند، زیرا طبق اعلام بانک مرکزی در 6 آبان 98 قیمت هر متر مربع آپارتمان در تهران به طور میانگین 12.7 میلیون تومان بوده و عنوان مثال کسی که یک خانه 95 تا 96 متری دارد، ارزش آن بیش از یک میلیارد و 200 میلیون می‌شود و بنابراین به خاطر محدودیت منابع مشمول کمک هزینه معیشت نمی‌شود. 

وی همچنین از معیارهای دیگر برای آزمون وسع مالی این گونه اعلام کرد که مجموع درآمد و هزینه‌ها برای یک خانوار یک نفره 4 میلیون تومان، دو نفره 5 ، سه نفره 6، چهار نفره 7 و 5 نفره به بالاتر 8 میلیون تومان درامد در ماه در نظر گرفته؛ ارزش خودروی سواری بیش از 300 میلیون تومان و خودروی عمومی بیش از 400 میلیون تومان، ارزش خانه در تهران بیش از 1.2میلیارد تومان و در شهرستان‌ها بیش از 900 میلیون تومان در نظر گرفته شده؛ همچنین کسانی که از سال 94 به بعد سه سفر خارجی غیرزیارتی داشته باشند و یا کارفرمایانی که بیش از 3 کارگر بیمه شده داشته باشند، مشمول حمایت معیشتی نمی‌شوند. 

میرزایی همچنین در مورد این که باید از کارفرمایان و کارگران حمایت شود، گفت: برای حمایت از کارگر و تولید باید یک همگرایی در سیاست‌ها وجود داشته باشد و این بحث درستی است که باید از تولیدکننده حمایت شود. 

سخنگوی ستاد طرح معیشتی خانوار همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اگر وزارت کار و رفاه اجتماعی چنین بانک اطلاعاتی دارد که به راحتی درآمد افراد را شناسایی می‌کند، چرا برای دریافت مالیات از ان استفاده نمی‌شود و این همه فرار مالیاتی افراد پولدار وجود دارد، گفت: ما در پایگاه رفاه ایرانیان اطلاعاتی می‌بینیم که گاهی با گفته افراد فرق دارد و اما سه هفته آینده نتیجه همه درخواست‌ها برای دریافت کمک هزینه معیشتی به صورت قطعی از طریق وزارت رفاه و قبل از واریزی بعدی کمک هزینه معیشتی اعلام می‌شود.

همچنین مجری برنامه گفت: 300 هزار خانوار ثروتمند هستند که بیش از یک میلیارد تومان گردش مالی در سال دارند، در حالی که حتی یک ریال هم مالیات نداند، چگونه این افراد شناسایی می‌شوند. 

میرزایی در پاسخ گفت: از طریق قراردادها، معاملات مسکن و سایر معاملات که باید به صورت شفاف اعلام شود این افراد شناسایی می‌شوند و کد رهگیری برای معاملات به خاطر همین مساله است که باید بنگاه‌های ملکی کد رهگیری به مردم بدهند و در این قضیه اگر درآمدها شفاف شود، کل مردم ایران برنده هستند و هم به نفع مردم و هم به نفع کشور است. 

وی در مورد کسانی که اعتراض خود را در سامانه حمایت اعلام کردند، گفت: کسانی که درخواست رسیدگی مجدد به حساب‌های خود دارند و کمک هزینه معیشتی نگرفتند با استفاده از شماره ملی و شماره حسابی که یارانه آنها در آن واریز می‌شود با ثبت‌نام در سایت Hemayat.mcls.gov.ir اقدام کرده و درخواست خود را در آن ثبت کنند و ما استعلام می‌گیریم و مجموع درآمد و هزینه خانوار در آن سنجیده می‌شود و به یک عددی می‌رسیم که نتیجه قطعی آن سه هفته آینده اعلام می‌شود و از امروز هم به سرپرستان خانوار پیامک داده می‌شود. 

سخنگوی ستاد طرح معیشتی خانوار همچنین گفت: 60 میلیون نفر در غالب 18 میلیون خانوار از افراد یارانه‌بگیر در مرحله اول کمک هزینه معیشتی دریافت کردند و 25 میلیون نفر از افراد جامعه طبق معیارهای وزارت رفاه مشمول این کمک هزینه نشده‌اند که اگر درخواست بدهند تقاضای آنها مورد رسیدگی قرار می‌گیرد که اگر مشمول شدند، در لیست دریافت کمک هزینه قرار می‌گیرند، وگرنه مشمول نمی‌‌شوند. 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۱۹۴۴۸۱۰:۴۷:۴۳ ۱۳۹۸/۹/۱۱
کشور به آن عظمت شد انبوه فقیران
فیاض۱۲۱۹۴۸۹۱۱:۰۱:۰۰ ۱۳۹۸/۹/۱۱
57 در صد در تهران یعنی از بین 10 نفر، 5 تا 6 نفر مشمول دریافت شدند، نه 2-3 نفر
ناشناس۱۲۱۹۶۷۱۱۲:۱۳:۱۸ ۱۳۹۸/۹/۱۱
این چه وضعیتی است که برای ملت فراهم کردید؟ کشوری که دومین ذخایر گازی جهان و چهارمین ذخایر نفتی جهان را دارد برای چه مردمش باید کمک هزینه‌ معیشتی بگیرند؟ ..
ناشناس۱۲۱۹۶۸۵۱۲:۱۸:۲۲ ۱۳۹۸/۹/۱۱
من با زن و بچه ام و حقوق 3تومن بهم ندادن. ماشن تيبا هم دارم. خجالت آور
علی۱۲۱۹۷۰۵۱۲:۲۶:۱۹ ۱۳۹۸/۹/۱۱
..حسابها قبلاً پس بررسی شده که شما آمار دارید. بعدش، طرف مثلاً یه 206 اتومات داشته، فروخته، یه دنا گرفته، گردش مالیش شده حدود 300 میلیون، الان شما میخواین بگید طرف مثلاً 100 -150 میلیون درآمد داشته ؟ ..
ناشناس۱۲۲۰۲۵۹۱۵:۳۲:۲۱ ۱۳۹۸/۹/۱۱
واقعا چگونه نظارت می شود که این دولت راستگو به چند نفر کمک معیشت داده است؟
ناشناس۱۲۲۰۲۹۴۱۵:۵۲:۲۸ ۱۳۹۸/۹/۱۱
آیا بنده درخانواده سه نفره با6میلیون درآمد مستاجر باپراید مدل90نباید یارانه بگیرم.اون موقع یکی با خانه یک میلیاردی ودرآمد مثلا سه میلیون یارانه بگیره؟ این چه ملاک گذاری است. من صد سال دیگه هم نمیتوانم خانه یک میلیاردی بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۲۲۰۳۳۹۱۶:۱۴:۱۲ ۱۳۹۸/۹/۱۱
تو هم مثل بقیه مسئولین راست نمیگی
ایران۱۲۲۰۵۹۵۱۸:۵۸:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۱۱
با سلام . سوالی داشتم شما آیا این سایت Hemayat.mcls.gov.ir را چک کرده اید . خبر که تنظیم می کنید مستند شده منتشر کنید . اصلا کسی تونسته داخل این سایت بره . این آدرس کد امنیتی ش فعال نیست لطفا بررسی و پیگیری کنید . با تشکر
ناشناس۱۲۲۰۶۶۲۱۹:۳۴:۴۳ ۱۳۹۸/۹/۱۱
اگر اطلاعات پايگاه رفاه ايرانيان، در مورد افرادي که سبد حمايتی گرفته اند، درست نبود، چگونه راستی آزمايی خواهيد کرد تا بسته به واجدين شرايط پرداخت شود؟

پربحث‌های هفته

 1. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 2. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 3. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 4. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 5. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 6. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 7. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 8. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 9. صحنه آهسته انفجار بیروت

 10. عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی رسما کلید خورد / «توافق ننگین» امارات و اسرائیل برای عادی سازی

 11. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 12. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 13. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 15. واکسن روسی کرونا و فرهنگ ترجیح جمع بر فرد

 16. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

 17. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 18. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 19. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 20. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 21. دختر ربایی و زیر گرفتن مامور پلیس در مشهد

 22. بازی با اعصاب مردم!

 23. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 24. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 25. هفته ای که کنکوری ها در آن نقره داغ شدند !

ابر آروان

آخرین عناوین