رسیدگی به اتهامِ سوءمدیریت ترامپ در دستورکار دموکراتها قرار گرفت

گروه جهان الف،   3980911004

دموکراتهای کنگره آمریکا قصد دارند در هفته جاری رسیدگی به اتهامهای سوء مدیریت علیه رئیس جمهور این کشور در مذاکرات با اوکراین را در دستورکار خود قرار دهند.

 به گزارش مهر به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا هفته جاری با دو ضرب الاجل از سوی کنگره این کشور روبروست؛ زیرا دموکراتها در تحقیقات خود برای استیضاح رئیس جمهور، نقطه تمرکز را از روند حقیقت یابی به رسیدگی به اتهام های احتمالی سوء مدیریت ترامپ در مذاکراتش با اوکراین تغییر دادند.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان که تحت سیطره دموکراتها قرار دارد و موظف است به اتهامهای مطروحه در بندهای قانونی استیضاح رسیدگی کند، تا ساعت ۶ بعدازظهر روز یکشنبه به وقت نیویورک به دونالد ترامپ مهلت داد که اعلام کند آیا مشاور حقوقی وی در نشست دادرسی استیضاح- که روز چهارشنبه برگزار می شود- شرکت می کند یا خیر.

این نخستین جلسه دادرسی از مجموع جلسات قضایی است که برای استماع شهادت افراد برگزار می شود.

گفتنی است که برگزاری این جلسه استماع دادرسی در برابر کمیته قضایی مجلس نمایندگان که مسئولیت طرح اتهامهای رسمی علیه ترامپ را برعهده دارد، گامی مهم به سوی طرح اتهامهای احتمالی است.

افزون بر این، «جررالد نادلر» رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان نیز ضرب الاجل دیگری برای ترامپ تعیین کرد: ساعت ۵ بعدازظهر روز جمعه به وقت نیویورک برای اعلام اینکه آیا ترامپ برای جلسات قضایی هفته آینده که جهت بررسی شواهد و مدارک علیه او برگزار می شود، دفاعی ترتیب داده است یا خیر.

سه هیأت تحقیق به رهبری کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا قرار است در هفته جاری و پس از بازگشت قانونگذاران از تعطیلات روز شکرگزاری گزارش رسمی خود را منتشر کنند. این گزارش شواهد و ادله گردآوری شده توسط سه کمیته اطلاعات، روابط خارجی و نظارت را بطور خلاصه بیان می کند.