آیا واقعا روحانی از زمان اجرای افزایش قیمت بنزین بی‌خبر بود؟/ پایان دوره لاریجانی در مجلس/ نمایندگانی که به استیضاح زنگنه رای ندهند باید پاسخگوی عملکرد او باشند

گروه سیاسی الف،   3980909132 ۲۷ نظر، ۲ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

آیا واقعا روحانی از زمان اجرای افزایش قیمت بنزین بی‌خبر بود؟/ پایان دوره لاریجانی در مجلس/ نمایندگانی که به استیضاح زنگنه رای ندهند باید پاسخگوی عملکرد او باشند

روزنامه اصلاح‌طلب: پشیمانی از انتخاب روحانی فایده‌ای ندارد

سیدعلی میرفتاح، سردبیر اعتماد در این روزنامه نوشت: «بحث تدبير و اميد، بحث شخص نيست و با خنده و گريه حسن روحاني هم عجين نشده. ما در نود و دو و نود و شش بر مبناي مناسبات و محاسبات سياسي وارد كارزار انتخاباتي شديم و به‌زعم خود بهترين گزينه را انتخاب كرديم. خدايي نكرده گرفتار كيش شخصيت كه نيستيم و بر مبناي علاقه و عاطفه شخصي كه رأي نمي‌دهيم.

با معيارهاي عقلي و سياسي هزار بار ديگر هم به شرايط سياسي قبل برگرديم، همان كاري را مي‌كنيم كه كرديم. نه فقط درباره انتخابات‌هاي گذشته بلكه درباره تمام رفتارهايي كه در طول ساليان از «ملت» سر زده اين حكم صدق مي‌كند كه با توجه به زمان و مكان مردم بهترين كار را كردند، بهترين راه را رفتند و بهترين تصميم را گرفتند.

پشيمان كردن مردم از ماوقع نه‌ تنها تاريخ يك ملت را از بين مي‌برد بلكه امروز و فردا را نيز خراب مي‌كند. اين خطاي بزرگي است كه اشتباه امروز را به گذشته ببريم و خود را در گذشته تخطئه كنيم...

اگر كسي بخواهد- در هر مرتبه‌اي و هر مقامي- حساب خودش را از دولت جدا كند، مطمئن نباشد كه مخاطبان هم حسابش را جدا كنند. تجربه نشان داده كه خشك و تر را به يك چشم مي‌بينند نه دو چشم.»

***

آیا واقعا روحانی از زمان اجرای افزایش قیمت بنزین بی‌خبر بود؟

حسن روحانی در تبریز گفت که من هم از زمان اجرای طرح افزایش قیمت بنزین خبر نداشته و صبح جمعه بیدار شده و دیده قیمت بنزین بالا رفته است.

اما جمال عرف، معاون سیاسی وزیر کشور در حاشیه نشست خبری خود روایت دیگری ارائه کرده است. به گزارش رویداد۲۴ عرف درباره سخنان رییس جمهور گفت: روز سه شنبه ساعت ۱۰ صبح شورای امنیت کشور برگزار شد و در همان جلسه زمان سهمیه بندی مطرح شد. بعد از جلسه صورتجلسه آن در اختیار رئیس جمهور قرار گرفت. روز چهارشنبه نیز وزیر کشور در دولت گزارش می‌دهد بنابراین تلقی من این است که رییس جمهور خواسته بگوید به وزیر کشور اعتماد دارم، اما شما خوشبین باشید.

***

دادستانی آمار کشته‌شدگان حوادث اخیر را اعلام می‌کند
 
به گزارش ایسنا، جمال عرف در حاشیه نشست خبری امروز(شنبه) خود در پاسخ به سوالی درباره تعداد کشته شدگان ناآرامی های اخیر کشور اظهار کرد: قرار است دادستانی براساس آماری که از پزشکی قانونی می گیرد، آمار را اعلام کند.
وی درباره اعتبار آمار اعلام شده از سوی نهادهای بین المللی تصریح کرد: این آمار معتبر نیست و آنها تعداد کشته شدگان را بیشتر اعلام می کنند.

***

هرچه زودتر در طرح بنزینی تجدیدنظر کنید

روزنامه جمهوری اسلامی ن.شت: «باید بپذیریم و بپذیرند که در حفاظت و حمایت از مردم که پشتوانه نظام هستند کوتاهی‌های زیادی صورت گرفته و می‌گیرد. تازه‌ترین نمونه از این کوتاهی‌ها در ماجرای افزایش قیمت بنزین جلوه‌گر شد. حضرات مسئولان تردید نفرمایند که این تصمیم کاملاً اشتباه بوده و پیوست‌های آن، یعنی یارانه معیشتی، دونرخی‌کردن و سهمیه‌بندی نیز، اشتباه در اشتباه است. می‌فرمایند این، نظر کارشناسی شده است و باید به نظر کارشناسان اعتماد کرد. جواب این است که نظر کارشناسان را باید با تاثیر مثبت گذاشتن آن بر زندگی مردم محک زد.

امروزه اکثریت قریب باتفاق مردم از این تصمیم ناراضی هستند و نارضایتی خود را صریحاً همه ‌جا و به همه ‌کس می‌گویند. متاسفانه حضرات تصمیم‌گیرندگان و تصمیم‌سازان آنها در میان مردم نیستند و به همین دلیل از آنچه مردم می‌گویند بی‌خبرند. خود حضرات می‌گویند اکنون درحال جنگ اقتصادی هستیم ولی از مشکلات مردم در دوران جنگ اقتصادی غفلت می‌کنند.

تصور نکنید مردمی که به راه‌پیمائی و تجمعات ضداغتشاشگران آمدند، از تصمیم بنزینی شما راضی هستند. آنها همگی با این تصمیم مخالفند و در عین حال برای تامین امنیت کشور به صحنه آمدند و هیچکس حق ندارد حضور آنها در راه‌پیمائی را به معنای حمایتشان از تصمیم بنزینی مسئولین بداند...

امروز دقیقاً روزی است که مسئولان باید این نصیحت امام خمینی را بکار ببندند و با تجدیدنظر در تصمیم بنزینی خود، درصدد حفاظت از پشتوانه مردمی کشور و نظام و خودشان برآیند. منظور این نیست که قیمت بنزین به قبل از 24 آبان برگردد، بلکه خواست مردم اینست که به میزان قابل تحملی بر قیمت آن افزوده شود و بساط دونرخی و سهمیه‌بندی و یارانه معیشتی که مفاسد زیادی به‌همراه دارند جمع گردد.

مطمئن باشید مردم با یک تصمیم معقول و منطقی همراهی خواهند کرد. این را هم بدانید که با استمرار تصمیم نادرست بنزینی کنونی، نه آلودگی هوا برطرف خواهد شد، نه مصرف بنزین که مربوط به ثروتمندان است کم خواهد شد و نه قاچاق پایان خواهد یافت. مهم‌تر اینکه هرچه زودتر مردم را دریابید و به خواست مردم عمل کنید که فردا دیر است.»

***

جلسات غیرعلنی بزرگترین کلاهی بود که بر سر مجلس رفت

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، با این توضیح که مجلس دهم بیشترین تعداد جلسات غیرعلنی را در طول تاریخ مجالس گذشته داشته است، گفت: در جلسات غیرعلنی آقای لاریجانی به عنوان رئیس مجلس نفس این مجلس را می‌گیرد و بزرگ‌ترین کلاه گشادی که در مجلس دهم سر نمایندگان رفته، جلسات غیرعلنی است.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جلسات غیرعلنی نمایندگان مجلس مواضع‌شان را به طور مشخص اعلام می‌کنند، در قضیه افزایش قیمت بنزین هم چندین بار نمایندگان نظر مخالف‌شان را با افزایش اعلام کردند، ولی آقای لاریجانی به نمایندگی از طرف مجلس، نظر موافقش را با این افزایش قیمت در جلسه سران قوا اعلام کرد که مورد انتقاد نمایندگان واقع شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: همه می‌دانند این نظر قوه مقننه نبود و نظر شخص ایشان بوده است. این از اشتباهاتی بود که مجلس پذیرفت.

فلاحت‌پیشه تاکید کرد: جلسات غیرعلنی مجلس را غیردموکراتیک می‌دانم چون هیچ یک از جلسات غیرعلنی مجلس دهم با هدف تصمیم‌‌گیری برگزار نشده است بلکه همه آن جلسات با توجیه تصمیماتی برگزار شد که در جایی خارج از مجلس برگزار شده بود.

این نماینده دوره دهم مجلس اظهار کرد: این جلسات غیرعلنی آفت مجلس و کلاه گشادی بود که سر نمایندگان مجلس دهم رفت. در تاریخ مجلس تا این حد جلسات غیرعلنی نداشته‌ایم و این میزان جلسات غیرعلنی بی‌سابقه بوده است.

***

حاجی بابایی: ای کاش روحانی درباره بنزین صحبت نمی‌کرد

حمیدرضا حاجی بابایی، نماینده مجلس با اشاره به اظهارنظر رئیس جمهور درباره بی اطلاعی از زمان اجرای طرح سهمیه بندی بنزین به فارس گفت: این سخن اخیر رئیس جمهور انصافا در شان رئیس جمهور ایران و ملت بزرگ ایران نبود.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی همچنین بیان کرد: این روزها مردم نگاهشان به استدلال،‌ توجیه منطقی و عقلانی این اقدام (اجرای طرح افزایش قیمت بنزین) از طرف دولتمردان بود.

وی افزود: ای کاش آقای رئیس جمهور در این رابطه اصلا صحبت نمی‌کرد چرا که صحبت‌های چند روز اخیر، ضد و نقیض دارد؛ با بیان صحبت‌ هایی که در دولت انجام شده و سخنانی که رئیس جمهور می‌گوید همه اینها نشان می‌دهد که حرفی برای زدن ندارند.

وی بیان کرد: طرح به این مهمی انجام پذیرفته، اینهمه بازتاب داشته، کشته داده و خسارت وارد شده، دشمن ورود کرده و مردم عصبانی شدند؛ همه اینها اتفاق افتاده و رهبری هم فرمودند من مصوبه روسای سه قوه را حمایت کردم. حال رئیس جمهور که رکن اصلی این کار است می‌گوید اطلاع نداشتم چه زمانی اجرا می‌شود، امیدواریم لاریجانی حداقل اطلاع داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

آیا رییس جمهور‌ها همیشه باید در حال سخنرانی باشند؟

***

نمایندگانی که به استیضاح زنگنه رای ندهند باید پاسخگوی عملکرد او باشند

نصرالله پژمانفر نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جهان نيوز پیرامون طرح استیضاح بیژن زنگنه وزیر نفت و روند آن در مجلس اظهار داشت: اگر به لیست نمایندگان متقاضی استیضاح وزیر نفت نگاه کنید، افرادی در این لیست هستند که کمتر در فرآیند ثبت نام و امضا کردن  استیضاح‌ها شرکت کردند و به نظر می رسد با توجه به پیگیری که از طرف نمایندگان درخواست کننده استیضاح وجود دارد موضوع استیضاح جدی باشد، البته شرایط صحن مجلس متفاوت است و خیلی از نمایندگان شاید به دلایل مختلف به این موضوع تمکین نکنند و با طرح استیضاح وزیر نفت همراهی نکنند و ممکن است که  این استیضاح در مجلس رای نیاورد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به فضای مجلس نسبت به موضوع استیضاح وزیر نفت، توضیح داد: در حال حاضر حدود هفتاد نفر از نمایندگان طرح استیضاح وزیر نفت را امضا کردند، البته شاید اگر این کار با کمی تاخیر انجام می شد و با نمایندگان بیشتری در این زمینه صحبت می شد تعداد امضا کنندگان استیضاح بیشتر می شد، به هر حال نمایندگان متقاضی استیضاح تلاش خودشان را می کنند و امیدوار هستند که این استیضاح در مجلس رای بیاورد، اما در صورتی هم که با استیضاح وزیر نفت موافقت نشود قطعاً آن نمایندگانی که به این استیضاح رای مثبت نداده باشند باید پاسخگوی سوالات، مسائل و ابهاماتی که پیرامون عملکرد و موضوع صلاحیت آقای زنگنه برای تصدی وزارت نفت وجود دارد، باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه رئیس جمهوری که خود سهمیه بندی سوخت را لغو کرده بود، دوباره آن را اجرا کرد، تشریح کرد: ایشان شش سال فریاد می زد که طرح سهمیه بندی سوخت غلط بود و به شدت با آن مخالف می کرد و در این مدت پرچم مبارزه با این طرح را برافراشته بود ولی امروز خودش و کابینه اش آمدند و به آن عمل کردند و بعد از اجرای آن هم می گوید که من از زمانش اطلاع نداشتم، این روحیه و این طرز پاسخگویی متاسفانه در بعضی از افراد این دولت مشاهده می شود

قصد شرکت در انتخابات مجلس ندارم

علی لاریجانی عصر شنبه در حاشیه سفر به قم و دیدار با برخی از مدیران استان در پاسخ به سوال مهر در خصوص تصمیم خود برای شرکت در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی، گفت: اینکه بنده سه دوره ۱۲ ساله وکیل مردم قم بودم افتخاری برای من بوده است، چرا که مردم قم حق بزرگی به گردن انقلاب اسلامی دارند و همواره در این مسیر پیشرو بودند، اما من در این دوره از انتخابات برنامه‌ای برای شرکت ندارم.

وی عنوان کرد: نه تنها در استان قم بلکه از سایر استان‌ها نیز برای انتخابات ثبت نام نخواهم کرد.

عناوین مرتبط

۱۹ آذر ۱۳۹۸زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین
۱۸ آذر ۱۳۹۸پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ روایت جهانگیری از مبارزه با فساد در دولت روحانی/ دلیل عدم ثبت‌نام لاریجانی در انتخابات از نظر زیباکلام
۱۷ آذر ۱۳۹۸پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟
۱۶ آذر ۱۳۹۸ روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟
۱۳ آذر ۱۳۹۸طبیعی بودن افزایش قیمت‌ها به روایت وزیر کشور/ تکذیب سخنان علی مطهری توسط واعظی و ربیعی/توکلی: افزایش قیمت بنزین پس از چند بار تکذیب، فریب مردم بود
۱۲ آذر ۱۳۹۸ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات
۱۱ آذر ۱۳۹۸سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۱۶۷۷۸۲۰:۳۹:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۹
استیضاح زنگنه باید در الویت مجلس باشد.
ناشناس۱۲۱۶۷۷۹۲۰:۴۰:۲۶ ۱۳۹۸/۹/۹
استيضاح ب ز راي نمي آورد بخصوص اينكه دوره نمايندگي در حال اتمام نمايندگان بيكار ونيز فرزندان آنها
ناشناس۱۲۱۶۷۸۰۲۰:۴۰:۴۱ ۱۳۹۸/۹/۹
روحانی: کی بود کی بود ؟!!! من نبودم !
ناشناس۱۲۱۶۷۸۵۲۰:۴۳:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۹
پشیمانی هیچ سودی ندارد درباره تداوم کار دولت باید رفراندوم برگزار بشود.
ناشناس۱۲۱۶۷۹۰۲۰:۴۵:۵۲ ۱۳۹۸/۹/۹
استیضاح وزیر نفت بدلیل انعقاد قراردادهای خسارت بار کرسنت و استات اویل و توتال و حذف کارت سوخت که باعث زیان 66 هزار میلیارد تومانی کشور شد یک مطالبه عمومی است.
ناشناس۱۲۱۶۷۹۲۲۰:۴۹:۰۲ ۱۳۹۸/۹/۹
روحانی باید مسئولیت شکست برجام و تشدید تحریم ها و مسئولیت افزایش قیمت بنزین و نحوه اجرای غلط و زمان نامناسب اجرای آنرا بپذیرد و پاسخگوی خسارات به بار آمده باشد.
ناشناس۱۲۱۶۷۹۴۲۰:۵۰:۱۹ ۱۳۹۸/۹/۹
عراقچی: نتیجه پایبندی به برجام تحریم بیشتر بود و این از نتایج تدبیر است !
ناشناس۱۲۱۶۷۹۵۲۰:۵۱:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۹
با تصویب 20 دقیقه ای خسارت محض برجام عمر سیاسی علی لاریجانی به پایان رسید.
ناشناس۱۲۱۶۷۹۸۲۰:۵۴:۳۱ ۱۳۹۸/۹/۹
آقای پژمانفر با علم به اينکه استيضاح زنگنه رای نميآورد اقدام به تهديد نمايندگان مخالف استيضاح ميکند. و عين دموکراسی است!!! و اينکه ديگران بايد مانند من فکر کنند!!!
ناشناس۱۲۱۶۸۰۶۲۱:۰۱:۰۰ ۱۳۹۸/۹/۹
تعجب میکنم چطور روحانی رئیس جمهور از زمان اجرای طرح سهمیه بندی خبر نداشته اما دشمن خبر داشته !
ناشناس۱۲۱۶۸۰۸۲۱:۰۱:۳۴ ۱۳۹۸/۹/۹
اصلاح طلبان اقتصاد کشور را نابود کردند و باید بروند.
ناشناس۱۲۱۶۸۱۸۲۱:۱۱:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۹
وزیر کشور بخاطر اجرای نادرست سهمیه بندی بنزین و قطع دو هفته اینترنت باید استیضاح شود نه وزیر نفت
پدرام۱۲۱۶۸۵۷۲۱:۳۲:۵۰ ۱۳۹۸/۹/۹
کاش لاریجانی دست روحانی را هم بگیرد و با خود ببرد تا زودتر از دست هر دوشان راحت شیم
ناشناس۱۲۱۶۸۶۰۲۱:۳۳:۱۹ ۱۳۹۸/۹/۹
لاریجانی و روحانی عاملان بدبختی مردم ایران
ناشناس۱۲۱۷۴۱۸۰۹:۴۶:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۱۰
رفسنجانی رو یادت رفت
ناشناس۱۲۱۶۸۶۷۲۱:۳۵:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۹
این اقدام لاریجانی ( انصراف ) ، مصداق شخص مدافع وطن است .
ناشناس۱۲۱۶۸۶۹۲۱:۳۷:۰۷ ۱۳۹۸/۹/۹
لاریجانی باید همون 12 سال پیش اقدام به یه همچین تصمیمی میگرفت نه الان .
ناشناس۱۲۱۶۸۷۲۲۱:۳۹:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۹
دونستن یا ندونستن روحانی از زمان اجرای طرح سهمیه بندی بنزین چه فرقی میکنه ؟!!! مثلا میخواست چه کار مفیدی برای مردم انجام بده ؟!!! الکی موضوع رو گنده نکنید همه دیگه میشناسنش .
ناشناس۱۲۱۶۸۷۶۲۱:۴۲:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۹
به خدا این انقلاب بزرگترین گنج همه دوران تاریخ ماست. مسولان قدر بدانید و این حزب بازی رو بزارید کنار
ناشناس۱۲۱۶۸۷۷۲۱:۴۲:۴۶ ۱۳۹۸/۹/۹
وزیر کشور و وزیر نفت و روحانی باید استیضاح شوند .
ناشناس۱۲۱۷۰۴۰۲۳:۱۸:۴۳ ۱۳۹۸/۹/۹
وزیر کشور برای قطع دو هفته اینترنت و زیان میلیاردی به کسب و کارها باید بر کنار شود
ناشناس۱۲۱۷۰۷۴۲۳:۴۵:۲۸ ۱۳۹۸/۹/۹
دروغ که نداره بگه ، حتما بی خبر بوده. واقعا مردم ایران سرنوشتشان را دست کی دادند؟
موسي۱۲۱۷۱۰۹۰۰:۵۸:۲۱ ۱۳۹۸/۹/۱۰
قطعا خبر داشت يك گافي كرده ، هيچ جور جمع نميشه كه نميشه جناب روحاني گاهي نميشود كه نميشود كه نميشود
ناشناس۱۲۱۷۱۴۲۰۲:۰۱:۴۵ ۱۳۹۸/۹/۱۰
با این نازنینان کاری نداشته باشید، گناه دارن ، هیچ کدومشون از هیچ چی خبر نداشتن . فکر کنم رییس جمهور من بودم
ناشناس۱۲۱۷۱۴۶۰۲:۰۸:۰۰ ۱۳۹۸/۹/۱۰
زنگنه باید محاکمه شود
ناشناس۱۲۱۷۴۱۶۰۹:۴۵:۲۱ ۱۳۹۸/۹/۱۰
زنگنه و حسن و اسحاق و شیب ملایم و فریدون و پیوندی و حجتی و جهرمی باید محاکمه شن
به نقل از روزنامه جمهوری اسلامی۱۲۱۷۳۲۳۰۸:۵۳:۴۳ ۱۳۹۸/۹/۱۰
حضرات مسئولان تردید نفرمایند که این تصمیم ( طرح بنزینی ) کاملا اشتباه بوده و میبایست هر چه سریعتر جلوی اجرای آن گرفته شود .

پربحث‌های دیروز

 1. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 2. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 3. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 4. وزیر اقتصاد نرخ واقعی دلار را اعلام کرد

 5. جهانگیری: برخورد با فساد و مفسدین به‌ تنهایی کافی نیست/ توکلی: مبارزه با فساد باید بدون تبعیض انجام شود

 6. رفتارهایی که در کشورهای دیگر بی ادبی محسوب می‌شود

 7. موجه سازی یارانه پنهان خصولتی-رانتی ها توسط مدعیان اقتصاد آزاد و رقابتی

 8. دژپسند: افشاکنندگان فساد از وزارت اقتصاد جایزه می‌گیرند

 9. قالیباف: خدا همان خدای زمان جنگ است؛ اگر در اقتصاد درست حرکت کنیم

 10. گلوبال ریسرچ: ایران را رها کنید؛ اسرائیل تهدید علیه بشریت

 11. شرط عجیب برانکو برای ایران

 12. آن‌ها که آمدند و آن‌ها که نیامدند؛‌ مجلس آینده را چه کسانی اداره ‌می‌کنند؟

 13. اتباع ایران بخصوص نخبگان و دانشمندان از سفر به آمریکا اجتناب کنند

 14. خسارت ۳۶ میلیاردی ویلموتس به کشور!

 15. فرصت طلبی با وکالت مردم...

 16. رفع فیلتر تلگرام تکذیب شد

 17. پرونده "پسر آخوندی" به دادگاه ارسال شد/ پای ۵۰۰ میلیارد تومان در وسط است!

 18. لاریجانی: عده‌ای با منفی‌بافی ‌دل مردم را خالی می‌کنند/ مسئولان به مکان‌هایی بروند که مشکلات مردم بیشتر است

 19. خودداری وزیر اقتصاد از اظهارنظر درباره معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها

 20. افزایش بودجه ارتش و سپاه/ کاهش بودجه ستاد کل نیروهای مسلح

 21. دلار در صرافی‌ها به ۱۳۹۰۰ تومان رسید

 22. شرط استراماچونی پذیرفته شد/ استقلال در انتظار بازگشت سرمربی

 23. انتقاد حجت الاسلام قرائتی به تعطیلی ۵شنبه‌ها

 24. سردار جعفری: تنها راه خروج مردم از بن‌بست تغییر انتخاب‌هایشان است/ مشکل اصلی ما ساختار نیست

 25. تصویب افزایش سقف وام مسکن تا ۲ هفته دیگر

پربحث‌های هفته

 1. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 2. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 3. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 4. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 5. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 6. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 7. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 8. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 9. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 10. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 11. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 12. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 13. توضیحات رامبد جوان درباره مهاجرت و خندوانه

 14. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 15. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 16. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 17. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 18. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 19. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 20. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 21. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 22. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 23. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 24. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 25. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 2. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 3. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 4. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 5. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 6. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 7. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 8. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 9. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 10. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

 11. پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟

 12. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

 13. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

 14. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

 15. فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

 16. احمد توکلی: سال ۹۶ نسبت به طغیان فرودستان هشدار دادم/ تکذيب‌های مکرر زنگنه درباره افزایش قیمت بنزین فريب جامعه بود

 17. بازداشت رئیس مستعفی هلال احمر تایید شد

 18. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

 19. طبیعی بودن افزایش قیمت‌ها به روایت وزیر کشور/ تکذیب سخنان علی مطهری توسط واعظی و ربیعی/توکلی: افزایش قیمت بنزین پس از چند بار تکذیب، فریب مردم بود

 20. روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟

 21. آذری‌جهرمی: پنجشنبه برای مردم سورپرایز خواهیم داشت

 22. روحانی: پاسخ تلفن اوباما را دادم و در کمتر از ۱۰۰ روز به توافق رسیدیم/ مذاکره ظریف و جان کری کار عظیمی بود

 23. هجوم داوطلبان نمایندگی مجلس؛ فرصت یا تهدید؟

 24. موجه سازی یارانه پنهان خصولتی-رانتی ها توسط مدعیان اقتصاد آزاد و رقابتی

 25. پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ روایت جهانگیری از مبارزه با فساد در دولت روحانی/ دلیل عدم ثبت‌نام لاریجانی در انتخابات از نظر زیباکلام

آخرین عناوین