ایرادات نظر کارشناسان درباره قتل استاد از زبان نجفی

گروه اجتماعی الف،   3980909054

محمدعلی نجفی در جلسه امروز محاکمه خود به نقد نظر کارشناسان سلاح درباره نحوه قتل میترا استاد پرداخت.

ایرادات نظر کارشناسان درباره قتل استاد از زبان نجفی

به گزارش تسنیم؛ دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد؛ همسر دوم محمدعلی نجفی، برای تعیین عمد یا شبه‌عمد بودن صبح امروز با حضور وکلا، متهم، عوامل بررسی صحنه جرم و کارشناسان رسمی دادگستری آغاز شده است.

در ابتدای این جلسه قاضی محمدی کشکولی؛ رئیس دادگاه از محمدعلی نجفی خواست با حضور در جایگاه به دفاع از خود بپردازد که نجفی ضمن حضور در جایگاه، اظهار کرد: ابهامات و پیچیدگی حادثه ایجاب می‌کند مطالب به صورت مبسوط برای روشن شدن ماجرا، بیان شود.

وی با بیان اینکه من و وکلایم اصرار داریم تمام ابعاد ماجرا روشن شود، ادامه داد: این اصرار، به دلیل اهمیت، حساس بودن موضوع و تک‌تک کلماتی است که در گزارشات بیان می‌شود و گمان می‌کنم غیر از بحث‌های حقوقی، بخشی از مسائل مربوط به مباحث علمی است.

شهردار اسبق تهران به مطالب ارائه شده توسط هیئت کارشناسان رسمی دادگستری در این پرونده و در جلسه قبل پرداخت و گفت: برخی از مباحث مطرح شده توسط کارشناسان در جلسه قبل از نظر بنده ابهاماتی دارد که به این ابهامات می‌پردازم، کارشناسان گفتند مرحومه حین کشمکش عقب عقب رفته، به وان افتاده و سپس گلوله شلیک شده است، اما این مطلب نادرست است، مرحومه در وان افتاد اما من با وی داخل وان نیفتادم، ما با هم فاصله داشتیم و براساس گفته کارشناسان، اسلحه در 5 سانتی‌متری دست خانم استاد بود که من شلیک کردم. آیا این امکانپذیر است؟ اگر تا آن میزان جلو می‌بودم چرا به سینه وی شلیک نکردم، در این مورد علم حضوری دارم، وقتی گلوله آخر شلیک شد، وی به وان افتاد و دیگر گلوله‌ای شلیک نشد.

متهم قتل پرونده میترا استاد درباره اظهارات کارشناسان مبنی بر وجود خون داخل وان و بیرون آن نیز گفت: کارشناسان گفتند به دلیل عدم خروج گلوله از بدن، در وان خون کمی مشاهده می‌شود؛ درست است اما نتوانستند توجیه کنند چرا خون قابل توجهی در کف حمام ریخته، قابل تصور نیست مرحومه در وان به پشت افتاده و بعد دستش را تکان داده باشد.

نجفی همچنین درباره مطالب مطرح شده توسط کارشناسان مبنی بر زاویه حرکت گلوله داخل بدن نیز گفت: بنده در زندان کامپیوتر نداشتم و اگر در اختیارم بود می‌توانستم درباره این مطلب (نحوه زاویه حرکت گلوله داخل بدن) دقیق توضیح دهم.

شهردار اسبق پایتخت همچنین به مسئله تغییر شکل گلوله و کاسته شدن سرعت آن به نحوی که از آن طرف بدن خارج نشده اشاره و خاطرنشان کرد: کارشناسان گفتند به دلیل برخورد گلوله به استخوان‌های بالای جناق سینه این تغییر شکل روی داده اما در هیچ کجای پرونده آسیب‌دیدن استخوان بالای سینه ذکر نشده بنابراین، این مطلب نیز از نظر علمی صحت ندارد.

وی درباره تعداد محل اصابت گلوله‌ها نیز گفت: یک گلوله به کابینت زیر روشویی حمام برخورد کرده و در این شکی نیست. در سقف حدود 7 تا 8 نقطه اصابت گلوله داریم و به نظر من در نگاه اعضای هیئت کارشناسی تعداد گلوله کم می‌آید. می‌خواهم بگویم یک گلوله پس از برخورد به دست به وان اصابت کرده و گلوله‌ای که به سینه خورده نیز کمانه کرده است و لذا قتل عمد منتفی است.

نجفی همچنین با بیان اینکه هیچ تعمدی برای حمل سلاح بدون مجوز نداشته، گفت: اگر قصوری درباره تمدید حمل سلاح نیز از من صورت گرفته و جرم محسوب می‌شود، با توجه به اینکه اسلحه را خودم تحویل پلیس آگاهی دادم، مشمول تخفیف است.

پربحث‌های هفته

 1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

 2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

 3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 4. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 5. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

 6. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

 7. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

 8. با زوج خودرویی محکوم به اعدام بیشتر آشنا شوید

 9. چه زمانی سیلی بحران جمعیت را می خوریم؟!

 10. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 11. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

 12. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

 13. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 14. «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

 15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 16. «عادی سازی» در شرایط کرونایی و سه شنبه‌های «جوج» در شمال !

 17. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

 18. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

 19. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 20. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 21. نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

 22. قیمت‌های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی اعلام شد + جدول

 23. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

 24. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

 25. ادعای برایان هوک: ایران بین مذاکره با ترامپ یا فروپاشی اقتصادی یکی را انتخاب کند/ ایران را مهار کرده‌ایم

آخرین عناوین