احیای ناوشکن دماوند ‌با قابلیت‌های پیشرفته

گروه اقتصادی الف،   3980906048

فرمانده نیروی دریایی ارتش ‌گفت: ناوشکن پیشرفته دنا بهمن ماه امسال به ناوگان جنوب در بندرعباس ملحق می شود و کار احیا و الحاق ناوشکن دماوند نیز تا پایان سال انجام خواهد شد.

امیر دریادار حسین خانزادی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: بازدارندگی گسترش یافته به معنای توسعه ظرفیت ها و توانمندی های نیروی دریایی به سمت آب های آزاد در دستور کار این نیرو قرار دارد.

وی افزود: برای تحقق این حرکت پر شتاب، نیروی دریایی به مجموعه ای از تجهیزات، قابلیت ها و توانمندی ها نیاز دارد که بتواند در دریاهای آزاد به نفع امنیت دریانوردی جهانی و اقتصاد ملی تلاش داشته باشد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: کار ساخت تجهیزات به صورت 100 درصدی با استفاده از ظرفیت های داخلی کشور و با تمرکز بر بخش قابل توجهی از ظرفیت های استان هرمزگان و توانمندی های علمی و صنعتی کشور به سرعت در حال انجام است و در آینده شاهد تغییرات گسترده در حوزه تجهیزات نیروی دریایی خواهیم بود.

وی تصریح کرد: بهمن ماه امسال شاهد الحاق ناوشکن دنا به مجموعه ناوگان جنوب در بندرعباس خواهیم بود، دنا ناوشکنی جدید از کلاس موج و مشابه ناوشکن های جماران و سهند است که با افزایش دانش علمی نیروی دریایی، قابلیت های جدیدی به آن افزوده شده و ظرفیت های بیشتری نسبت به سایر ناوشکن های کشور دارد.

امیر خانزادی گفت: در ناوشکن دنا سیلوهای پرتاب موشک عمودی پرتاب در حال نصب است و این ناوشکن ضمن حمل بالگرد، ظرفیت مصونیت بخشی به شناورها در ابعاد زیرسطح، سطح و هوا را نیز دارد. 

وی از الحاق ناو موشک‌انداز زره به ناوگان نیروی دریایی تا پایان سال خبر داد و افزود: این ناو یک شناور بسیار تندرو با قابلیت حمل و پرتاب موشک است. 

فرمانده نداجا از احیای ناوشکن دماوند ‌با قابلیت های بسیار پیشرفته تا پایان سال جاری خبر داد و اظهار داشت: کار احیای ناوشکن دماوند در حال اتمام است و دماوند جدید با سازه بسیار پیشرفته، سطح مقطعی بسیار کوچک، ظرفیت های رانشی جدید، سامانه های سنجنده بسیار پیشرفته، قابلیت رادار چشم عقاب، سیلوهای پرتاب موشک‌های عمود پرتاب و سنجنده‌های زیرآبی و اژدر تا پایان سال به ناوگان نیروی دریایی ملحق خواهد شد. 

وی در پایان افزود: کار ساخت زیردریایی‌های جدید از کلاس فاتح به سرعت در حال انجام است و سال‌های آینده شاهد مجموعه‌های جدیدی از نسل جدید زیردریایی در ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی خواهیم بود.

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 3. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 4. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 5. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 6. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 7. اغتشاشات آبانماه با آشوب‌های آمریکا چه فرقی دارد

 8. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 9. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 10. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 11. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 12. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 13. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 14. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 15. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 16. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 17. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 18. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 19. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 20. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

 21. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

 22. نماینده مجلس: تخلفات تاجگردون به ۱۰ محور رسیده است/ تهدیدها را هنوز به تخلفات اضافه نکرده‌ایم

 23. فارین پالیسی: "چراغ راهنمای آمریکا" در جهان خاموش شده است

 24. اعتراض به برخی اعتبارنامه ها/ آغاز گروکشی برخی منتخبان

 25. موتلفه به دنبال چیست؟

آخرین عناوین