پایان زودهنگام ویلموتس در ایران؛ فدراسیون به دنبال برانکو است

گروه ورزشی الف،   3980901113 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

مسئولان فدراسیون به دنبال قطع همکاری با ویلموتس و آوردن برانکو ایوانکوویچ است.

به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال ایران این روزها کارش برای صعود از مرحله پیش مقدماتی جام جهانی 2022 قطر گره خورده و این موضوع برای هواداران فوتبال در تیمی که دیگر دغدغه صعود به جام جهانی نداشت و داعیه حضور در مرحله حذفی این رقابت‌ها داشته اصلاً قابل پذیرش نیست. از همین رو فشارهای وارد شده از سوی افکار عمومی مخاطبان فوتبال و انتقادات صریح کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال از اوضاع تیم ملی باعث شده سران فدراسیون فوتبال به فکر راه حل برای این موضوع باشند و خبرهای رسیده حاکی از آن است که دیگر تمایل چندانی به حضور ویلموتس روی نیمکت تیم ملی وجود ندارد و سرمربی بلژیکی به احتمال زیاد به پایان زودهنگام فعالیت در ایران رسیده است.

در این شرایط شنیده‌ می‌شود نسخه عاجل فدراسیون برای نیمکت تیم ملی در این شرایط حساس که جایی برای ریسک باقی نمانده، کسی است که با فوتبال ایران آشنایی کامل داشته و جو نیمکت تیم ملی را هم به خوبی می‌شناسد.

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی کروات سابق تیم ملی و پرسپولیس که دوران فعالیتش در ایران همواره با موفقیت همراه بوده در حال حاضر نزدیک‌ترین گزینه به نیمکت تیم ملی برای جانشینی ویلموتس است و فدراسیون نشین‌ها در نظر دارند تا او را به ایران بازگردانده و به عنوان سرمربی جدید تیم ایران برگزینند.

در این راه البته چند مشکل جدی وجود دارد. موضوع اول پرداخت دستمزد ویلموتس و فسخ قرارداد اوست. سرمربی بلژیکی تا این لحظه حدود یک میلیون یورو دریافت کرده که جلوتر از ماه‌های فعالیت او در ایران است و مقداری از قراردادش را پیش از موعد دریافت کرده و مسئولان فدراسیون در تلاش هستند تا او را راضی کنند که با همین مبلغ دریافتی راضی به فسخ قرارداد شود و مطالبه بیشتری نداشته باشد و در این صورت امکان جذب برانکو هموار خواهد شد.

مورد دیگر اختلافات جدی برانکو با مسئولان فدراسیون در سال‌های اخیر است. برانکو با محمدرضا ساکت و مهدی تاج اختلافی کهنه دارد که باعث شده چند بار در سال‌های اخیر مواضعی به شکل غیر مستقیم علیه هم بگیرند که این موضوع همکاری را سخت می‌کند ولی شرایط حساس تیم ملی و احتمال زیاد حذف شدن از مرحله پیش مقدماتی جام جهانی به شدت به موقعیت سران فدراسیون ضربه خواهد زد و صندلی آنها به همین خاطر در خطر است و طبیعتاً اولویت‌شان هم حفظ موقعیت کنونی است تا اینکه به دنبال دامن زدن به اختلافات قدیمی باشند.

مشکل بعدی هم حساسیت‌های ایجاد شده در 3-4 فصل اخیر حضور برانکو روی نیمکت پرسپولیس است که او را وارد چالش جدی با هواداران استقلال و حتی چند تیم دیگر کرده است و اختلافات دامنه دار برانکو با کی‌روش و متهم شدن وی از سوی سرمربی پرتغالی برای چشم‌داشتن به جایگاه او در صورتی که چند ماه پس از خروجش از ایران به وقوع بپیوندد به نوعی تایید کننده حواشی آن زمان خواهد بود و بعید نیست عده زیادی از فوتبال‌دوستان ایرانی به همین خاطر علیه سرمربی کروات موضع گرفته و فدراسیون نشین‌ها هم بیش از پیش به رنگی بودن متهم شوند.

با تمامی این تفاسیر  به نظر می‌رسد در صورتی که تصمیم قطع همکاری با ویلموتس جدی باشد و عملی شود، در حال حاضر گزینه‌ای بهتر از برانکو میان مربیان خارجی برای جانشینی او وجود ندارد چرا که آوردن سرمربی جدید که با فضای فوتبال ایران و بازیکنان آشنایی ندارد در این مقطع حساس که تیم ملی نیاز به 4 برد پیاپی برای صعود دارد ریسک خیلی بزرگی است و از همین رو جذب برانکو معقول‌ترین کار ممکن به نظر می‌رسد.

شایان ذکر است که هنوز مذاکره مستقیمی با برانکو صورت نگرفته و مطرح شدن نام او برای نیمکت تیم ملی ایران در حد صحبت‌‌های مسئولان فدراسیون است و تا زمانی که مشکل قطع همکاری با ویلموتس حل نشود کسی برای جذب برانکو پیش قدم نخواهد شد.

با این وجود برانکو هم اخیراً پیشنهاد خوبی از لیگ امارات داشته که آن را رد کرده و به نظر می‌رسد او هم از شایعه جدی بازگشت به ایران استقبال کرده و منتظر پیشنهاد رسمی است و به همین خاطر به سایر پیشنهاداتش فعلاً جواب منفی می‌دهد.

از سوی دیگر شایعاتی مطرح شده که برانکو برای آمدن به ایران شرط دریافت مطالباتش از پرسپولیس را مطرح کرده که این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد و طلبش از سرخپوشان پرونده‌ای جداگانه است که آن را به طور مجزا پیگیری می‌کند و ارتباطی با مذاکرات آینده با فدراسیون فوتبال ندارد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۹۶۳۹۵۰۰:۵۴:۵۵ ۱۳۹۸/۹/۲
برانکو با ترکیب قبلی پرسپولیس زمان خودش بعلاوه چند بازیکن که کم هم نیستند مانند طارمی، آزمون، و... هم می تواند تیم ایران را در این شرایط نجات دهد. تیم به شوک روحی نیاز دارد که با آقای ویلموتس امکان ان ضعیف است.
Yasin۱۱۹۷۰۴۵۱۰:۲۱:۱۸ ۱۳۹۸/۹/۲
لطفاً نسخه نپیچید،دربازیهای ملی ،دیگه داوران با بازیکنهای های یک تیم خاص مماشات نمیکنند،تو بازی ملی ،نتیجه تو زمین معلوم میشه،پس خیال‌بافی نکنید.
ناشناس۱۱۹۷۲۲۷۱۱:۰۴:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۲
چه کسانی از آوردن مربیان ضعیف خارجی مانند ویلموتس، کالدرون، شفر و نیز بازیکنان ضعیفی چون جونیور بار .. ؟؟؟؟
ناشناس۱۱۹۷۵۰۷۱۲:۱۶:۰۷ ۱۳۹۸/۹/۲
هر چی آقا برانکو بگه
ناشناس۱۱۹۷۸۸۰۱۳:۲۲:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۲
برانکو که نه ، دیدی که چجوری دو هفته ای از تیم درجه سوم عربی اخراج شد . اونی که سه فصل پرسپولیس رو بالا آورد شخص .. بود ، نه برانکو
ناشناس۱۱۹۶۵۲۳۰۲:۴۷:۲۵ ۱۳۹۸/۹/۲
باز هم تصمیمی یک شبه و عجولانه
ناشناس۱۱۹۶۶۰۹۰۶:۳۲:۳۴ ۱۳۹۸/۹/۲
از ویلموتس حمایت کنید بهتره.
ناشناس۱۱۹۶۶۵۷۰۷:۳۱:۰۰ ۱۳۹۸/۹/۲
یا خود خدا
ع.ح۱۱۹۶۶۵۹۰۷:۳۳:۲۲ ۱۳۹۸/۹/۲
ببین برادر بذار یه چیزی بهت بگم خیالت رو راحت کنم: تا زمانی که فوتبال ما اسیر مافیا است وضع همین است، مثلا با وجود این همه بازیکن آماده و جوان و خوب در تیم های باشگاهی مون مثل پدیده خودرو، سپاهان، تراکتورسازی، استقلال و ... چرا یکی مثل مسعود شجاعی هنوز باید تو تیم ملی بازی کنه؟!!!
ناشناس۱۱۹۶۷۳۶۰۸:۲۸:۱۹ ۱۳۹۸/۹/۲
این مطلب تکراری و کهنه بود
ناشناس۱۱۹۶۷۴۴۰۸:۳۳:۰۱ ۱۳۹۸/۹/۲
با توجه به در نظر گرفتن زمان ، بهترین مربی برای حال حاضر فوتبال ما یک مربی ایرانی مثل قلعه نوعی یا گل محمدی است که بتونه با تعصب و غیرت یک کاری انجام دهد اشتباه است دوباره برانکو رو برداریم بیاریم
ناشناس۱۱۹۶۷۶۵۰۸:۳۹:۱۰ ۱۳۹۸/۹/۲
وقتی کسی می خواهد برای منزل خو خریدی کند ویا نیروی کار برای شرکت خودش انتخاب و استخدام کند تمام جوانب را می سنجد تا انتخاب اشتباهی نکند. اما مدیران دولتی ما از جیب مردم کیروش را از تیم ملی که مدت ها بود معنی باخت را از یادمان برده بود و انتظار برد در مقابل پرتقال را هم داشتیم کنار گذاشتند. وقتی برانکو که بدون داشتن 11 نفر بازیکن ثابت و با چند جوان توانست پرسپولیس را تا نایب قهرمانی آسیا ببرد کنار گذاشتند. چرا؟
ناشناس۱۱۹۸۴۶۸۱۵:۲۰:۳۲ ۱۳۹۸/۹/۲
شاید از یاد شما که بازیها رو پیگیری نمیکردید بره ولی ما یادمونه تو آخرین بازی بدترین نتیجه تیم ملی در تاریخ جام ملتهای آسیا با کیروش رقم خورد
ناشناس۱۱۹۶۸۰۱۰۸:۵۷:۰۹ ۱۳۹۸/۹/۲
چرا کیروش را بر نمی گردانید؟؟؟
ناشناس۱۱۹۸۳۲۷۱۴:۴۸:۱۹ ۱۳۹۸/۹/۲
پول زیاد میخواد
ناشناس۱۱۹۶۸۹۳۰۹:۳۵:۳۰ ۱۳۹۸/۹/۲
بله به ريخت و پاش ها از کيسه مردم هزينه کردن دستمزد ويلتموس نيز اضافه شد!‌ واقعا که خزانه کشور شده حياط خلوت مسئولان بي لياقت
ناشناس۱۱۹۶۹۱۷۰۹:۴۴:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۲
دیدین کی روش رو دادین رفت الان کاسه چه کنم چه کنم گرفتین دستتون
ناشناس۱۱۹۶۹۹۵۱۰:۰۸:۵۷ ۱۳۹۸/۹/۲
خدا کنه سریع حذف بشه تیم ملی تا کمتر مفت خوری و بیت المال سوزی بشه
ناشناس۱۱۹۷۱۷۲۱۰:۵۰:۴۴ ۱۳۹۸/۹/۲
بهترین گزینه یحیی گلمحمدی هست دنبال خارجی ها رفتن اشتباه هست ما حتی با کیروش هم که این همه تعریفش را میدیم هیچ عنوانی کسب نکردیم به گزینه های داخلی اعتماد کنید
امیر۱۱۹۷۱۷۷۱۰:۵۱:۲۸ ۱۳۹۸/۹/۲
به نظرم در شرایط فعلی گزینه های داخلی مثل اکبر میثاقیان می‌توانند به تیم ملی کمک کنم. اینقدر ارز رو به باد ندید که بعدش فشارش رو بخواهند روی مردم بگذارند
ناشناس۱۱۹۷۳۳۵۱۱:۲۹:۳۰ ۱۳۹۸/۹/۲
با توجه به شرایط موجود تقریباً با اطمینان میتوان گفت تیم فوتبال ایران به جام جهانی راه نخواهد یافت نتیجه های بدست آمده در بازیهای قبلی ایران با عراق و بحرین نشان میدهد که احتمال بدست آوردن پیروزی در هر چهار بازی بعدی ایران بسیار کم است فوتبال ایران قربانی فساد مافیایی .. شده است
ناشناس۱۱۹۷۳۹۸۱۱:۴۵:۱۴ ۱۳۹۸/۹/۲
اولا گزینه داخلی ثانیا بهترین گزینه علی دایی است .
ناشناس۱۱۹۷۴۰۱۱۱:۴۵:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۲
اونوقت تکلیف رسیدگی به دور ریختن پول ملت توسط مسئولین فوتبال چی میشه؟ باید یک صورتحساب منتشر شه معلوم شه این مسئولین فوتبال بی کفایت هر سال چقدر پول صرف پرداخت جریمه های بی کفایتیشون کردند!!!
ناشناس۱۱۹۷۴۴۱۱۱:۵۷:۰۵ ۱۳۹۸/۹/۲
کجایند آنتی کیروش ها؟؟؟؟؟
ناشناس۱۱۹۷۵۸۹۱۲:۳۳:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۲
چرا این آقای تاج اینقدر به پستش چسبیده و کنار نمی رود؟ لطفا کنار برو بس است دیگر.
ناشناس۱۱۹۷۶۶۸۱۲:۴۸:۳۶ ۱۳۹۸/۹/۲
کلا پیروزی رو به عنوان تیم ملی معرفی کنید
ناشناس۱۱۹۷۶۷۴۱۲:۴۹:۰۶ ۱۳۹۸/۹/۲
سه دوره پیش فکر کنم این آقا مربی ایران در جام جهانی بود. یادتون رفته یا سنت قد نمیده یادآوری کنم؟
ناشناس۱۱۹۷۷۱۹۱۳:۰۰:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۲
برانكو قطعا از مربي موجود بهتر است فوري بايد اقدام شود كه برانكو فرصت لازم براي مسابقات اينده را داشته باشد ولي هيچكس براي تيم ملي كيروش نميشود كلاس تيم ملي را از سطح آسيا بالاتر برده بود
ناشناس۱۱۹۷۸۸۱۱۳:۲۲:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۲
برانکو حرف نداره
ناشناس۱۱۹۸۰۳۲۱۳:۴۷:۰۱ ۱۳۹۸/۹/۲
مربی نداشته باشیم بهتر از اینه که برانکو سرمربی بشه
مسعود۱۱۹۸۰۳۳۱۳:۴۷:۰۷ ۱۳۹۸/۹/۲
یادش بخیر ،کیروش رو بهش گفتن دلال موزابیکی ، لااقل بدون استرس و نگرانی تیم رو برد جام جهانی . یعنی یه بار نمیشه یه مربی بیاد ، فدراسیون و تیم های باشگاهی پولشو بدن. بعد میره شکایت میکنه ده برابرشو میگیره . الان هم پول برانکو ..، هم الباقی حساب کیروش .
ناشناس۱۱۹۸۰۵۴۱۳:۴۹:۱۹ ۱۳۹۸/۹/۲
یک میلیون دلار از جیب کی داده میشود ؟ بیت المال ؟ یا آقایون فدراسیون ؟ با یک میلیون دلار دهها کودک کار رو میشه نجات داد

پربحث‌های هفته

  1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

  2. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

  3. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

  4. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

  5. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

  6. شاخ «غول» هم شکستنی است...

  7. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

  8. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

  9. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

  10. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

  11. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

  12. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

  13. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

  14. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

  15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

  16. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

  17. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

  18. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

  19. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

  20. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

  21. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

  22. غیزانیه از نمای نزدیک

  23. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

  24. وامی‌ برای آشنا، آشنایی برای وام !

  25. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

آخرین عناوین