توضیحات واعظی درباره زمان وصل شدن اینترنت

گروه سیاسی الف،   3980829077

رئیس دفتر رئیس جمهوری اظهار امیدواری کرد در آینده ای بسیار نزدیک اینترنت کشور وصل شود.

توضیحات واعظی درباره زمان وصل شدن اینترنت

به گزارش ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که قطع دسترسی به اینترنت به تشخیص کدام نهاد بوده است، اظهار کرد: در شورای امنیت کشور تصمیمات مشخصی برای امنیت کشور اتخاذ شده و در جایی هم مجبور شدند تصمیم قطع دسترسی به اینترنت را بگیرند.

وی درباره زمان وصل شدن اینترنت خاطر نشان کرد: ان شاءالله اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل میشود.

رئیس دفتر رئیس جمهوری در پاسخ به سوالی درباره علت درگیری میان روحانی و رحیم پور ازغدی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: من در جلسه نبودم‌.

واعظی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اجرای تصمیم سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین اظهار کرد: وزارت رفاه سال‌ها در این زمینه بررسی انجام داد. این بررسی‌ها از پیش از دولت آقای روحانی انجام شد و طی شش سال گذشته نیز دو مرتبه در این خصوص با مردم ارتباط برقرار کردیم.

وی اضافه کرد: بر اساس اظهارات مردم، با توجه به همه بررسی‌هایی که برای حذف برخی دهک‌ها انجام شد، طی دو سه ماه قبل که قرار بود بسته معیشتی اعطا شود درباره موضوع سهمیه بندی سوخت نیز کار کردیم.

وی گفت: نخستین بررسی‌هایی که انجام دادیم این بود که پرداخت سهمیه سوخت را از حالت فردی به خانوار تبدیل کردیم. همچنین خانوارها نیز مشخص هستند و به مجموعه‌ای از آنها از جمله کارگران، زنان سرپرست خانوار و تمام کسانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند یا اینکه در نوبت قرار گرفتن در پوشش این مجموعه‌ها هستند و همچنین کارمندان دولت این بسته اعطا شود.

واعظی با بیان اینکه ساکنان مناطق محروم و روستاها نیز از بسته حمایتی معیشت برخوردار هستند خاطرنشان کرد: عملا در بررسی‌هایی که انجام دادیم به عدد 18 میلیون خانوار برای دریافت بسته‌های حمایت معیشتی رسیدیم. در ابتدا بر اساس مکانیزمی، 14 میلیون خانوار به ستاد اقتصادی دولت معرفی شدند اما نظر رئیس جمهوری و دیگران این بود که با دست بازتر عمل کنیم که در نهایت به عدد 18 میلیون خانوار رسیدیم.

وی گفت:‌ در حال حاضر نیز این تعداد را بسته نمی‌دانیم و فکر می‌کنیم ممکن است خطایی رخ داده باشد. در همین راستا پس از پرداخت هر سه مرحله بسته حمایت معیشتی طی هفته‌ آینده، سامانه‌ای وجود دارد که هر کسی که فکر می‌کند مستحق دریافت بسته حمایت معیشتی است، درخواست خود را مطرح می‌کند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری همچنین در پاسخ به پرسشی درباره مداخلات اروپایی‌ها در اتفاقات اخیر در داخل کشور تصریح کرد: اینکه اروپایی‌ها یا بیشتر آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی و برخی کشورها فکر کردند اگر چهار نفر به خیابان آمدند و اغتشاش کردند و جایی را آتش زدند، اینها همه مردم هستند بر اساس ذوق زدگی‌شان است. از آقایان پمپئو و ترامپ گرفته تا رژیم صهیونیستی و دیگران خیلی با عجله نسبت به اتفاقات در ایران از خود ابراز خوشحالی نشان دادند. در صورتیکه همانطور که ما بارها گفته‌ایم، آنها مردم ایران را نمی‌شناسند.

واعظی اظهار کرد: برخی مردم ایران از نظر معیشتی کمبودهایی دارند و ممکن است انتقاداتی را به بخش‌هایی داشته باشند اما این یک مشکل درون خانوادگی و مسئله‌ای است که در داخل ایران حل می‌شود.

وی تصریح کرد: اگر پای خارجی‌ها باز شود و دشمنان بخواهند که از این اتفاقات بهره‌برداری کنند، نتیجه‌اش آن چیزی است که در راهپیمایی دیروز تبریز و دو روز قبل زنجان مشاهده کردیم. بر اساس آنچه که به ما اعلام کرده‌اند 100 هزار نفر از مردم در تبریز در مخالفت با اتفاقات اخیر به خیابان‌ها آمدند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری اظهار کرد: همواره این نوع رویکردها نسبت به ایران محکوم است و مردم نیز وقتی مشاهده می‌کنند که آنها وارد می‌شوند، عملا می‌بینند که این یک برنامه ریزی از سوی دشمنان است.

واعظی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره انتقادات برخی کارشناسان نسبت به نحوه اطلاع رسانی دولت در خصوص اجرای قانون سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین با بیان اینکه محوریت کل امور از مدت‌ها قبل به آقای رحمانی فضلی وزیر کشور داده شد، خاطرنشان کرد: وزیر کشور کمیته‌های مختلفی را در وزارت کشور برگزار کرد و در تقسیم بندی که در گذشته اعلام کردند و امروز نیز گزارش‌های مربوطه را در دولت ارائه کردند؛ ریاست کمیته‌ای که مسئولیت تبلیغات را بر عهده داشته، صدا و سیما بوده است. همچنین اعلام شد که این طرح پیوست رسانه‌ای نیز داشته است.

وی گفت:‌ از نظر من هم پیش از اجرای مصوبه و هم بعد از اجرای آن صدا و سیما خوب عمل کرده است و به عنوان مسئول کمیته تبلیغات مسئولیت خود را به نحو احسن انجام داده است. 

وی با اشاره به محرمانه بودن زمان اجرای طرح سهمیه بندی بنزین و تاکید وزیر کشور بر این‌که کسی حق ندارد به گونه‌ای رفتار کند که معلوم باشد قرار است پنجشنبه شب تصمیم اجرایی شود، گفت: به نظرم صدا و سیما به عنوان مسئول کمیته تبلیغات عملکرد خوبی داشته است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه زمانی که قرار است همه درآمدهای حاصل از سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین به جیب مردم برود، چه عایدی نصیب دولت می‌شود، گفت: این تصمیم دو عایدی برای دولت دارد؛ یکی اینکه در شرایط قبل به دلیل ارزان بودن قیمت بنزین، مصرف بنزین به سرعت در حال افزایش بود و در صورتیکه آن روند طی می‌شد ما به نقطه‌ای می‌رسیدیم که باید وارد کننده بنزین می‌شدیم و ما نمی‌خواستیم به جایی برسیم که مجددا وارد کننده بنزین شویم.

وی افزود: از طرف دیگر در گرانی‌های اخیر اقشار گسترده‌ای از کشور  تحت فشار بودند. در این راستا مجبور بودیم از کسانی که وضع مالی بهتری دارند و از بنزین بیشتری استفاده می‌کنند بگیریم و به کسانی بدهیم که یا اصلا از بنزین استفاده نمی‌کنند یا کمتر استفاده می‌کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره نظر دولت در خصوص برخورد مناسب با دستگیر شدگان در جریان اعتراضات اخیر اظهار کرد:‌ در این موضوع دستگاه‌های امنیتی و قوه قضائیه رسیدگی خواهند کرد اما بر مبنای آنچه که قوه قضائیه گفته کسی که گول خورده باید مجازات کمتری داشته باشد و آن کسی که سازمان یافته وارد شده و خساراتی به کشور وارد کرده و باعث شده آتش سوزی ایجاد شود، حتما نمی‌توان به راحتی از او گذشت.

واعظی در پاسخ به پرسش دیگری درباره موضع دولت در خصوص اظهارات سخنگوی کمیته حقوق بشر سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر در ایران گفت: ما قبلا نیز اعلام کرده‌ایم که برخورد این کمیته سیاسی و دوگانه است و ما نمونه‌هایی را در منطقه خود داریم که نه پارلمان دارند و نه در آنجاها آزادی برقرار است و نه روزنامه و حزب فعالیت می‌کنند. به نظر من افکار عمومی دنیا نیز این موضوع را به خوبی متوجه شده و به همین دلیل است که دیگر کسی به این کمیته استناد نمی‌کند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 2. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 3. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 4. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 5. رستوران‌های عربستان مختلط شد

 6. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 7. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 8. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 9. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 10. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 11. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 12. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 13. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 14. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 15. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 16. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

 17. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 18. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 19. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 20. قایق‌های تندروی سپاه در نزدیکی ناو آبراهام لینکن

 21. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 22. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 23. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 24. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 25. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

   2. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

   3. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

   4. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

   5. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

   6. واکنش ربیعی به خنده‌های روحانی بعد از گران شدن بنزین: گاهی خنده‌هایی به لب می‌آید که از سوز دل است/ ایده اطلاعات بسیج از من بود

   7. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

   8. پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟

   9. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

   10. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

   11. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

   12. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

   13. روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟

   14. آذری‌جهرمی: پنجشنبه برای مردم سورپرایز خواهیم داشت

   15. موجه سازی یارانه پنهان خصولتی-رانتی ها توسط مدعیان اقتصاد آزاد و رقابتی

   16. پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ روایت جهانگیری از مبارزه با فساد در دولت روحانی/ دلیل عدم ثبت‌نام لاریجانی در انتخابات از نظر زیباکلام

   17. آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره‌هایی که برای ثبت‌نام آمدند/ حاشیه‌ها و تصاویر

   18. قالیباف: خدا همان خدای زمان جنگ است؛ اگر در اقتصاد درست حرکت کنیم

   19. روحانی:‌ چه زمانی گفتم مشکلات را ۱۰۰ روزه حل می‌کنیم؟/ برجام نه مقدس است و نه لعنتی/ مذاکره کار انقلابی است

   20. آن‌ها که آمدند و آن‌ها که نیامدند؛‌ مجلس آینده را چه کسانی اداره ‌می‌کنند؟

   21. دو اقدام لازم قضایی که نیازمند دستور رئیسی است      

   22. نظرات برگزیده مخاطبین الف: پزشکان و هنرمندان برای معافیت مالیاتی لابی دارند اما کارگران و حقوق بگیران نه/چرا حسام‌الدین آشنا همیشه طلبکار است/دوستی با آمریکا سعادت نمی‎ آورد

   23. واکنش آذری‌جهرمی به ادعای نزار زکا علیه وی: احتمالا گرد نخودی که مصرف کرده خوب بوده است/ دفع حمله بزرگ سایبری علیه زیرساخت‌ها

   24. طهارت اقتصادی شرط مشروعیت مقامات جمهوری اسلامی

   25. فرصت طلبی با وکالت مردم...

   آخرین عناوین