ربیعی: سفره و یخچال خالی بازنشسته‌ها را درک می‌کنیم/ نمی‌توانستیم بگوییم فلان ساعت بنزین گران می‌شود

گروه اقتصادی الف،   3980829059 ۷۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا اعلام نکردید فلان ساعت بنزین گران می‌شود و چرا یک شبه این کار انجام شد؟ گفت: مگر می‌توانستیم بگوییم فلان ساعت بنزین گران می‌شود؟ مگر سال‌های قبل خانه‌هایی را ندیدید که به دلیل انباشته کردن بنزین آتش گرفت؟ این تصمیمی ملی بود و ما باید کاری می‌کردیم که بنزین از پمپ بنزین‌ها به خانه‌ها منتقل نشود.

ربیعی: سفره و یخچال خالی بازنشسته‌ها را درک می‌کنیم/ نمی‌توانستیم بگوییم فلان ساعت بنزین گران می‌شود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی ربیعی در ارتباط تلفنی با برنامه صبح به خیر جوان ایرانی رادیو جوان، در پاسخ به مجری برنامه مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ افزود: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده ایم.

سخنگوي دولت افزود: یکی دو نفر از بزرگان هم دیدم چنین حرفی زده بودند و اینجا بحث دو قسمت است یکی اینکه چرا اعلام نکردیم که فلان تاریخ گران می‌شود و یکی اینکه آیا درخصوص گران شدن حامل‌های انرژی و حذف یارانه‌ها صحبتی نکرده بودیم؟

وی گفت: چندین بار خودم در این خصوص و در بحث حذف یارانه‌ها صحبت کرده ام و سناریو‌های مختلفی نیز مطرح شد و بار‌ها اصلاح ساختار اقتصادی را منوط به حذف یارانه‌ها دانسته بودیم و اقتصاددانان بزرگ نیز نامه نوشته و علاج بیماری اقتصادی ایران را حذف یارانه‌ها خوانده بودند.

آقای ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا اعلام نکردید فلان ساعت بنزین گران می‌شود و چرا یک شبه این کار انجام شد؟ گفت: مگر می‌توانستیم بگوییم فلان ساعت بنزین گران می‌شود؟ مگر سال‌های قبل خانه‌هایی را ندیدید که به دلیل انباشته کردن بنزین آتش گرفت و مگر آن صف‌های طولانی و آتش سوزی‌ها را ندیدیم؟ این تصمیمی ملی بود و ما باید کاری می‌کردیم که بنزین از پمپ بنزین‌ها به خانه‌ها منتقل نشود و اگر زمان آن از قبل اعلام می‌شد خیلی‌ها هرچه امکانات در مناطق مرزی داشتند برای دو ریال سود بیشتر جمع می‌کردند و به فکر قاچاق آن می‌افتادند.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه اقناع سازی درخصوص افزایش قیمت بنزین از دو سال پیش انجام شده است، افزود: البته این طرح موافق و مخالف دارد، اما بحث یارانه‌های پنهان در انرژی موضوع مهمی است و حتی تلویزیون نیز بار‌ها درباره حذف آن بحث کرده است.

آقای ربیعی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا این اتفاق پلکانی صورت نگرفت؟ گفت: از دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند و نظرات مختلفی بود یک نظر این بود که قیمت ۵ هزار تومان شود و نظر دیگر این بود که قیمت بنزین به حدود ۷ هزار تومان برسد و قیمت آب و برق و گاز هم افزایش یابد و در قبال آن پول بیشتری به مردم بدهیم و یک نظر هم این بود که قیمت ۲ هزار تومان باشد و سهمیه هم برداشته شود، اما ما هرکدام از این پیشنهاد‌ها را عملی می‌کردیم عیبی داشت و موردی را انتخاب کردیم که آثار منفی آن کمتر باشد.

وی افزود: ما باید افزایش را به گونه‌ای اعمال می‌کردیم که پول قابل توجهی به دست بیاید و بتوانیم میان ۶۰ میلیون نفر تقسیم کنیم و برای ما مهم بود که مبلغ به گونه‌ای باشد که هفت دهک را پوشش دهیم.

آقای ربیعی گفت: در این یکی دو روزه برخی‌ها عنوان می‌کردند که دولت به خاطر کسری بودجه این تصمیم را گرفته است درحالیکه هم آقای رئیس جمهور و هم بنده بار‌ها اعلام کردیم که حدودا ۳۰ هزار میلیاردی که از این تصمیم به دست می‌آید بی کم و کاست برای افزایش معیشت مردم به کار گرفته می‌شود، اما برخی سوال می‌کنند که چرا دولت گران می‌کند و بعد به مردم می‌دهد و چه منفعتی برای دولت دارد؟

وی افزود: قرار نبود پولی گیر دولت بیاید و قرار بود ساختار‌ها اصلاح شود و بیماری اقتصادی را درمان کنیم.

سخنگوی دولت گفت: ناچار هستیم مدیریت مصرف را انجام دهیم و محیط زیست را اصلاح کنیم؛ بنزین مجانی می‌دهیم و کشور‌های همسایه مصرف می‌کنند و چرا یارانه همسایگانمان را بدهیم؟

آقای ربیعی افزود: همه اقتصاددان بازار آزاد و برخی اقتصاددانان نهادگرا معتقدند راه اصلاح ساختار اقتصادی کشور رفتن به سمت منطقی کردن قیمت حامل‌های انرژی است، اما بحث این است که پول را چگونه به طبقات پایین برسانیم و اصل این تصمیم علاوه بر اصلاح ساختار اقتصادی، عادلانه کردن برخورداری مردم است.

وی با طرح این سوال که چرا باید برخی ۳۳ برابر طبقات دیگر مصرف کنند، گفت: ۶۰ درصد ایرانیان خودرو ندارند و در بسیاری از شهر‌های کوچک خودرو کم است و آیا این عادلانه بود که برخی ۳۳ برابر دهک‌های پایین از قیمت ارزان بنزین استفاده کنند؟

آقای ربیعی افزود: برنامه ششم به دولت اجازه می‌داد، قیمت بنزین به فوب خلیج فارس برساند.

وی همچنین گفت: چند کارشناس اخیرا در جلسه‌ای گفتند که چرا دولت هر سال انتظار تورمی ایجاد می‌کند و اسم بنزین موجب نگرانی می‌شود، پیشنهاد دادند که این افزایش سالانه نباشد و هر چند سال یکبار رخ دهد و حتی قرار شد که ما در این تصمیم اخیرمان به گونه‌ای عمل کنیم که سال آینده افزایش قیمتی نداشته باشیم.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای مسافربر‌های شخصی که سهمیه تاکسی‌ها را ندارند، اما مشکل معیشتی دارند چه برنامه‌ای دارید که با افزایش قیمت کرایه موجب دلخوری مردم نشوند؟ افزود: ما قیمت گازوئیل را تغییر ندادیم تا در حمل و نقل اثر نگذارد، اما حمل و نقل درون شهری تاثیر نخست خود را از بنزین می‌گیرد و به همین علت سهمیه آژانس‌ها و سرویس مدارس را پیش بینی کردیم و اخیرا که برخی سرویس‌ها افزایش قیمت دادند از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستیم سریع بررسی کند.

آقای ربیعی گفت: عده‌ای با موتور کار می‌کنند و عده‌ای هم خودروی بالای ۲۰ سال دارند، در مورد این مسافربر‌ها طرحی داریم که آن‌ها را به سامانه تاکسی‌های اینترنتی وصل می‌کنیم و اگر عملی شود، مشکل حل خواهد شد.

وی در ادامه افزود: غیر از این مباحث بعضی‌ها با دعوا‌های سیاسی فضای روانی کشور را نامطلوب می‌کنند، در همه جلسات چه جلسات هیات دولت و چه جلسات سران قوا به طور خیرخواهانه به دنبال کمک به مردم هستیم و اکنون در شرایط تحریم نفت قرار داریم، اما با دور زدن تحریم می‌توانیم بودجه‌های طرح‌های عمرانی را تامین کنیم، اما مردم بدانند که ما رنج آن‌ها را می‌فهمیم و سفره خالی و یخچال خالی بازنشسته را درک می‌کنیم و ما مدتهاست در جلسات بحث می‌کنیم که چگونه به مردم کمک شود.

آقای ربیعی گفت: در تجمعات روز‌های اخیر جوانان هیجان زده‌ای را دیدیم که واقعا بیکاری آزارشان می‌داد، اما چند روز که گذشت به سرعت صف خود را از افراد شرور جدا کردند و اجازه ندادند برخی در اتاق‌های جنگشان عمل کنند و مردم فهیم نشان دادند که اعتراض‌ها داخلی و خانوادگی است و به تخریب گران هیچ توجهی نکردند.

وی افزود: دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت مکان و بستری برای نشان دادن اعتراضات مردم ایجاد نمی‌کند؟ گفت: این بحث مهمی است و من و همچنین آقای رئیس جمهور در این خصوص اعلام کرده ایم که اعتراض حق مردم است.

آقای ربیعی افزود: یکی از اشکالات ما در توسعه سیاسی این است که باید مکانیسم‌های اعتراض‌های بدون خشونت و منطقی را جدا کنیم و باید ساز و کاری ایجاد شود که افراد بتوانند اعتراض کنند و یکی از نتایج تجمعات تلخ این روزها، این است که باید توسعه سیاسی ایجاد شود.

دیدگاه کاربران

میلاد حمیدی۱۱۸۶۲۱۳۱۱:۴۴:۱۰ ۱۳۹۸/۸/۲۹
درک می کنیم درک میکینم که نشد کار. اقدام درست و حسابی انجام بدید. تا اینجا که چیزی عاید مردم نشده! شماها حقوق پایه بگیرید.هم شما هم همه کارکنان دولت درست مثل کارمندان بخش خصوصی. مزایاتون قطع بشه. وقتی هم می خواهید وام بگیرید بگن یک کارگر بخش خصوصی بیاد ضامن شما بشه. بن و هر چی هم دارید ازتون بگیرن
ناشناس۱۱۸۶۲۲۸۱۱:۴۶:۲۷ ۱۳۹۸/۸/۲۹
اینکه بگوییم اگر میگفتیم بنزین گران میشود بعضی از مردم بنزین ذخیره میکردند و خانه هایشان آتش میگرفت واقعا خنده دار هست و نشون میده هنوز خط عدم صداقت با مردم را پیش میبرید؟کجای دنیا در پستو تصمیم میگیرن که قیمت بنزین یک کشور هشتاد میلیونی سه برابر بشه و تا نیم ساعت قبلش اعلام نمیکنند و میگن اگر میگفتیم بعضی از مردم بنزین ذخیره میکردند و خانه هایشان آتش میگرفت؟تورو به خدا نمیخواهد اینقدر نگران خانه های مردم باشید.وقتی تفکر مدیریتی در سطوح کلان در حد مدیریت یک بخشداری هم نباشه همین میشه
ناشناس۱۱۸۶۲۳۰۱۱:۴۶:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۲۹
امام علی (ع):از دروغ دورى كنید كه با ایمان ناسازگار است آقای محترم شما دو روز پیش گفتی اینترنت تا دو روز آینده وصل میشه و نشد!! پس فقط سکوت کنید. شک نکن..
ناشناس۱۱۸۶۲۳۲۱۱:۴۶:۵۶ ۱۳۹۸/۸/۲۹
احمدی نژاد هم بنزن رو سهمیه بندی کرد شما هم کردید. واقعا مدیریتتون زیر صفره
ناشناس۱۱۸۶۲۴۰۱۱:۴۸:۳۷ ۱۳۹۸/۸/۲۹
مردم مقابل دروغ .. شما ساکت نخواهند بود . دروغگو دشمن خداست
ناشناس۱۱۸۶۲۴۳۱۱:۴۹:۰۳ ۱۳۹۸/۸/۲۹
وی افزود: دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم. ما دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو؟!
ناشناس۱۱۸۶۲۴۷۱۱:۴۹:۲۲ ۱۳۹۸/۸/۲۹
الان بیشتر از گرانی بنزین،قطع اینترنت داره آزارمون میده،وصل کنید ..
ناشناس۱۱۸۶۲۵۰۱۱:۴۹:۴۹ ۱۳۹۸/۸/۲۹
ایشون همه چی رو درک میکنند خداروشکر !!!!!
محمد۱۱۸۶۲۷۰۱۱:۵۳:۴۳ ۱۳۹۸/۸/۲۹
فقط این رو بدونید که ملت دیگر توان بالارفتن قیمت ها را ندارند .. ملت عصبی و عاصی شده اند
هادی۱۱۸۶۲۸۴۱۱:۵۷:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۲۹
نه. خوبه. از مصاحبه هایت برمی آید که درکت بالاست. مشخص اصلا.
ناشناس۱۱۸۶۲۸۵۱۱:۵۷:۳۱ ۱۳۹۸/۸/۲۹
وزیر مستعفی سخنگو فعلی
ناشناس۱۱۸۶۲۹۵۱۱:۵۸:۴۹ ۱۳۹۸/۸/۲۹
بایستی حقوق بازنشستگان و خانواده های مستمند و به شدت نیازمندشان که جمعیت قابل توجهی از خانوارهای طبقه متوسط و محروم و خدوم و رنج کشیده مدافع نظام و انقلاب رو با خدمت صادقانه ۳۰ ساله بدون فساد( دزدی ، رشوه ، اختلاس و فرار از کشور)تشکیل می دهند با توجه به منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین بطور کامل در سال ۹۹ همسان سازی شود.تا شرایط برای ادامه حیات و زندگی خانوارهای بدنه اصلی مدافع نظام و انقلاب در تمامی عرصه های مهم کشور، فراهم گردد.
ناشناس۱۱۸۶۲۹۸۱۱:۵۹:۲۳ ۱۳۹۸/۸/۲۹
پس کی اینترنت رو وصل می کنی؟
ناشناس۱۱۸۶۳۰۴۱۲:۰۰:۴۲ ۱۳۹۸/۸/۲۹
آیا درآمد عامه مردم ایران هم به میانگین درآمد کشور های اطراف خلیج فارس خواهد رسید هر وقت رسید بنزین هم به فوب خلیج برسانید .
ناشناس۱۱۸۶۳۱۳۱۲:۰۲:۳۲ ۱۳۹۸/۸/۲۹
یه کلمه فوب خلیج فارس رو یاد گرفتین هی میگین قیمت رو برسونیم به فوب خلیج فارس. اما نمیگین همین کشورهای خلیج فارس (البته منهای ایران) اتفاقا مرفه ترین کشورها هستند و درآمد میانگین مردمشون بعضا از کشورهای مرفه اروپا هم بیشتره. خب اگر قراره قیمت بنزین به اندازه اونها باشه، دستمزد رو هم به همون اندازه بالا ببرید. بعد هم میگی نمی تونستیم ساعتش رو اعلام کنیم، اعلام ساعتش پیشکش، چرا تا روز قبل تکذیب می کردین و می گفتین اصلا چنین بحثی نیست؟؟ خلاصه حرف زیاده آقای سخنگو، اما ما بدبختا تریبونی برا گفتنش نداریم، همینم می نویسم تا سبک بشم، وگرنه امیدی به انتشارش ندارم.
ناشناس۱۱۸۶۳۳۸۱۲:۰۷:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۲۹
"دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم."_ خسته شدیم از این حرف ها خجالت بکشید.
علی۱۱۸۶۳۷۷۱۲:۱۳:۵۴ ۱۳۹۸/۸/۲۹
آقا! این رئیس جمهور خودش کجاست؟ چرا یه بار نیومد صدا و سیما و درباره این طرح با مردم صحبت کنه؟ مردم از همین رفتارها عصبی میشن دیگه! انگار اصلا براش مهم نیست. چطور واسه رابطه با آمریکا هی میومد صداوسیما حرف می‌زد؟ معلوم میشه اون حرف‌ها و ارتباط‌ها برای مردم نبوده و فقط شعار بوده وگرنه برای چنین طرح مهمی که دقیقا با زندگی مردم ارتباط داره هم میومد و توی صدا و سیما به طور زنده با مردم صحبت می‌کرد.
ناشناس۱۱۸۶۳۸۲۱۲:۱۴:۴۳ ۱۳۹۸/۸/۲۹
مانند دلارتان که چند سال پایین نگه داشتین و یک شبه آزاد و رها کردین و این بار هم بنزین به شکل دیگر در ضمن قرار بوده سال به سال افزایش پلکانی داشته باشید بر اساس مصوبه مجلس و هر حرف دیگرتان باد هوا و توجیح نادرست است در ضمن شما نمی توانستید یک هفته دو هفته قبل بگویید که برنامه داریم بنزین را گران کنیم؟ ..
ناشناس۱۱۸۶۳۹۹۱۲:۱۶:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۲۹
بابا بگید اینترنت رو وصل کنن، کلی کارو گرفتاری داریم که همش مونده..
ناشناس۱۱۸۶۴۲۱۱۲:۱۸:۵۶ ۱۳۹۸/۸/۲۹
اومدید ابروش را درست کنید زدید چشمش را هم کور کردید!با این طرح بنزینی تان که مرتب باید از پول های .. از جیب ملت صدقه و..
ناشناس۱۱۸۶۴۲۹۱۲:۲۰:۵۲ ۱۳۹۸/۸/۲۹
شما که انبار بنزین در منازل را دیدید چشمی برای دیدن ناآرامی ها را نداشتید!!!! با کارت سوخت می توانستید دریافت بنزین در هفته آخر را مدیریت کنید! متاسفانه شما و دولت شما این مدیریت را بلد نیست!!!!!!
احد۱۱۸۶۴۳۸۱۲:۲۳:۳۷ ۱۳۹۸/۸/۲۹
مگه جناب ربیعی سه روز پیش نگفته بود امروز فردا کم کم اینترنت وصل میشه کو پس؟ .. زندگیمون مختل شده چرا هیچکس نمیفهمه!
کارمند۱۱۸۶۴۴۵۱۲:۲۴:۳۶ ۱۳۹۸/۸/۲۹
اغلب ارکان دولت و اعضای کابینه راست نگفتند ..و این موضوعی است که مردم به آن اطمینان کامل دارند از این روست که حرفهای مسئولین دولتی ..قابل باور و اعتماد نیست و مردم می دانند که همه این وعده ها پوچی بیش نیست. نمونه می خواهید؟ بنزین تا پایان سال گران نخواهد شد نان تا پایان 98 گران نخواهد شد حقوق کارمندان 20 درصد اضافه خواهد شد کدامیک از این وعده ها تحقق یافت؟
ناشناس۱۱۸۶۴۴۶۱۲:۲۴:۴۵ ۱۳۹۸/۸/۲۹
اتفاقا درک نمیکنی میدونی چرا؟ چون الان گرسنه نیستی.
یار۱۱۸۶۴۵۹۱۲:۲۷:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۲۹
آقای ربیعی با گران شدن بنزین نرخ تاکسی و پیک که تا کنون بالا رفته و شما کاری نکردید برای بقیش هم فکری نخواهید کرد. شما قیمت بنزین را با فوب خلیج فارس و کلیه هزینه های مردم را دلاری محاسبه می کنید ولی درآمد ملت با درآمد دلاری در دیگر کشورها خیلی اختلاف دارد برای آن اصلا فکری دارید؟ برای ایجاد اشتغال فکری دارید؟ نه به خدا اصلا قدرت فکر کردن دارید؟ به پیر به پیغمبر..
ایمان۱۱۸۶۴۸۷۱۲:۳۲:۲۰ ۱۳۹۸/۸/۲۹
" خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم" نمیتونم باور کنم . کاش هیچ حرفی نزنید و فقط ساکت باشید. نمیخوام چیزی ببینم یا بشنونم
ناشناس۱۱۸۶۴۹۰۱۲:۳۲:۳۷ ۱۳۹۸/۸/۲۹
می تونستین یه ماه زودتر بگین قراره بنزین به زودی اینقدر بشه و نظرات مردم و کارشناسان را جویا بشین. عقل کودک هم به این موضوع میرسه.
ناشناس۱۱۸۶۵۰۲۱۲:۳۴:۰۴ ۱۳۹۸/۸/۲۹
واقعا برادر رییس جمهور مانند مردم زندگی میکرد.
ناشناس۱۱۸۶۵۴۸۱۲:۴۰:۴۵ ۱۳۹۸/۸/۲۹
شما فقط منافع گروهی و شخصی خودتون رو درک میکنید اگه مشکلات بازنشستگان رو درک میکردید اجازه نمیدادید به صندوق بازنشستگان دست درازی بشه
ناشناس۱۱۸۶۵۷۴۱۲:۴۵:۵۶ ۱۳۹۸/۸/۲۹
ایشون کلا همیشه از همه چیز تعجب می کنند
ناشناس۱۱۸۶۵۸۳۱۲:۴۸:۱۷ ۱۳۹۸/۸/۲۹
والله اگر درک کنی
ناشناس۱۱۸۶۶۰۶۱۲:۵۱:۲۳ ۱۳۹۸/۸/۲۹
به چه چهره محبوبی داره تبدیل میشه این آقای ربیعی
یک مخاطب قدیمی۱۱۸۶۶۳۳۱۲:۵۶:۰۴ ۱۳۹۸/۸/۲۹
به طور کلی با صحبت آقای ربیعی موافقم. من خودرو ندارم و دوست ندارم بنزینی که سهم من هم هست در باک دیگران تقریباً رایگان بسوزد. در آشوب های اخیر نباید از نقشِ "کاسبانِ آشوب" غافل شویم. عده ای از چهره های سیاسی و نمایندگان مجلس برای منافع شخصی بر دولت تاختند یا سکوت کردند که منافقانه بود.
حمید۱۱۸۶۶۴۴۱۲:۵۹:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۲۹
لا اقل از چند ماه قبل اثر تخریبی مصرف بنزین مفت 1000 تومن را برای مردم توضیح می دادین. وزیر نفت چند روز قبل به مردم اطمینان نمیدادکه بنزین گران نمیشه . و شب عید این کا ر را نمی کردین و اینکه لا اقل فردای اجرا رییس جمهور با مردم صحبت میکرد نه چند روز بعد از اجرای طرح.صادقانه قبول کنید که بد اجرا کردین توجیه نکنید
عدالت۱۱۸۶۶۵۷۱۳:۰۲:۳۲ ۱۳۹۸/۸/۲۹
.. پس شما میدانید که سفره خالی ست. به جای نان سنگ بر سفره مردم نهادید. این مزد مردم بود که به شما .. رای دادند وشما ره به حکومت رساندند . هرچند که شما قبلا .. معاون وزیر و ..بوده اید.
ناشناس۱۱۸۶۶۸۵۱۳:۰۶:۰۱ ۱۳۹۸/۸/۲۹
اصلا نباید بنزین گران می کردید
ناشناس۱۱۸۶۶۸۹۱۳:۰۶:۵۴ ۱۳۹۸/۸/۲۹
خسته شدیم از دروغ
ناشناس۱۱۸۶۷۰۳۱۳:۰۹:۱۲ ۱۳۹۸/۸/۲۹
اتاقی در کار نیست مردم تحت فشار هستند ..
ناشناس۱۱۸۶۷۳۶۱۳:۱۲:۴۸ ۱۳۹۸/۸/۲۹
درک نمیکنید از عملکردتان معلوم است!
علی۱۱۸۶۷۴۵۱۳:۱۵:۱۳ ۱۳۹۸/۸/۲۹
لازم نبود ساعتش را بگید چرا ۳ برابر ، چرا سهمیه ای فقط ۶۰ لیتر بجای ۱۰۰لیتر و چرا ۱۵۰۰ به جای ۱۰۰۰ تومان
ناشناس۱۱۸۶۷۶۵۱۳:۱۹:۲۰ ۱۳۹۸/۸/۲۹
متاسفانه نوع گفتار و سخنان سخنگویان دولت خیلی تحقیر کننده و.. میباشد ومتاسفانه با کلمات بازی و حرافی میکنند،سخنگوی قبلی را به دلایل ذکرشده عوض کرده و با کمال تاسف سخنگویی بسیارضعیفتر جایگزین
حسین۱۱۸۶۷۷۵۱۳:۲۰:۲۵ ۱۳۹۸/۸/۲۹
البته این تصمیم دفعتا شما و یکم قبلش هی انکار مسؤلین دولت رو به .. دروغگو تبدیل کرده که کسی حرفهای امروزتون مثل عدم افزایش قیمتها یا عدم انتفاع دولت از گرانی بنزین و کسی باور نکنه که باورم نمیکنه شماهم راست نمیگین
ناشناس۱۱۸۶۷۸۸۱۳:۲۲:۰۱ ۱۳۹۸/۸/۲۹
حرف بیخود فقط
بیگی29۱۱۸۶۸۰۲۱۳:۲۴:۱۱ ۱۳۹۸/۸/۲۹
درآمد های میلیاردی را درک کنید تا سفره بازنشستگان کمی بهتر شود.همین در آمد کشور را هم خرج عطینا نکنید سفره ها قابل تحمل میشه.
ناشناس۱۱۸۶۸۳۷۱۳:۳۰:۳۰ ۱۳۹۸/۸/۲۹
سفره مردم خیلی وقته خالیه،،اما بی مسئولیتی شما نمک بروی زخم این مردم مظلوم است.
ناشناس۱۱۸۶۸۶۴۱۳:۳۵:۰۶ ۱۳۹۸/۸/۲۹
خسارت اینکه خانه چند طماع براثر انباشته کردن بنزین بسوزد بیشتر یا خسارت سوختن دهها بانک و اداره دولتی و پمپ بنزین؟ توجیهات شما فایده ای برای مردم ایران ندارد.
ناشناس۱۱۸۶۸۶۵۱۳:۳۵:۱۴ ۱۳۹۸/۸/۲۹
هر وقت حقوقت مثل اونها بود و سفره ت و..مثل اونها بود حرف بزن ..
ناشناس۱۱۸۶۹۴۹۱۳:۴۷:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۲۹
هیچی مردم مستضعف را درک نمیکنی. شماها از لحاظ مالی مشکلات و دغدغه ندارید. بیخودی خودت قاطی مردم آسیب پذیر نکن. آلان در اسلامشهر و شهراندیشه بانکی نیست که مردم پول دریافت کنند. نمی تونید استعفابدین. همگی.
ناشناس۱۱۸۶۹۵۰۱۳:۴۷:۴۱ ۱۳۹۸/۸/۲۹
سفره و یخچال شما خالی مباد. مردم که مهم نیستند
ناشناس۱۱۸۶۹۵۴۱۳:۴۸:۴۲ ۱۳۹۸/۸/۲۹
ربیعی: سفره و یخچال خالی بازنشسته‌ها را درک می‌کنیم که چی جواب زن وبچه و عروس و داماد و.. رو با سفره خالی چی بدم.
حسین۱۱۸۶۹۵۸۱۳:۴۹:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۲۹
((آقای ربیعی گفت: در این یکی دو روزه برخی‌ها عنوان می‌کردند که دولت به خاطر کسری بودجه این تصمیم را گرفته است درحالیکه هم آقای رئیس جمهور و هم بنده بار‌ها اعلام کردیم که حدودا ۳۰ هزار میلیاردی که از این تصمیم به دست می‌آید بی کم و کاست برای افزایش معیشت مردم به کار گرفته می‌شود)) شما که هیچ خود رییس جمهورم دست بگذاره رو قرآن قسم بخوره والله کسی باور نمیکنه
ناشناس۱۱۸۶۹۷۰۱۳:۵۰:۵۶ ۱۳۹۸/۸/۲۹
دیگه کسی حرفتون رو باور نخواهد کرد. آقای روحانی و وزرا
11111۱۱۸۷۱۱۸۱۴:۱۳:۳۱ ۱۳۹۸/۸/۲۹
^^^ سفره و یخچال خالی بازنشسته‌ها را درک می‌کنیم ^^^ به خدا قسم اگه شما مسئولين درد مردم رو درك كنيد
سعیدروشن کرمانشاهی۱۱۸۷۱۲۸۱۴:۱۵:۰۴ ۱۳۹۸/۸/۲۹
اگه درک نمی کردید چه فرقی میکرد
ناشناس۱۱۸۷۱۷۱۱۴:۲۲:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۲۹
اگه به فکر مردم هستین ارزش پول رو حفظ کنین نه اینکه ارزششو یک دهم کنید و بنزینو 30 برابر این حرفها عوام فریبیه خودتون هم میدونین که.. در واقع قیمت بنزین از سال 91 به 300 برابر رسیده با لحاظ افت ارزش پول مردم
ناشناس۱۱۸۷۱۷۹۱۴:۲۴:۰۶ ۱۳۹۸/۸/۲۹
درک کردن واسه مردم نون و آب نمیشه عمل کنین نمیتونین استعفاء بدین
ناشناس۱۱۸۷۳۰۶۱۴:۵۲:۳۰ ۱۳۹۸/۸/۲۹
حتی برای کاهش تعهدات هسته ای کشور در برجام ، بارها و بارها تمدید کردین و تعویق انداختید ولی برای مردم از "اصل جنگی غافلگیری " استفاده کردید این نشون میده ..
ناشناس۱۱۸۷۵۱۲۱۵:۲۳:۴۲ ۱۳۹۸/۸/۲۹
چیه هرچی پول توی مملکت رو میدید به بازنشسته ها؟؟؟؟ برید برای جوانان بیکار کارخونه و شغل ایجاد کنید.
ناشناس۱۱۸۷۵۳۳۱۵:۲۶:۴۰ ۱۳۹۸/۸/۲۹
پراید ۵۵ میلیون تومان شد/قیمت خودرو در 29 آبان 98
ناشناس۱۱۸۷۸۲۹۱۶:۳۳:۱۸ ۱۳۹۸/۸/۲۹
شما آقایان در حقیقت چند سالها است که فقط و فقط و .. شرایط خود و خانواده و همفکرانتان را درک می کنید ، پس بهترین کارتان سکوت پیشه کردن میباشد و دیگر هیچ !
ناشناس۱۱۸۷۸۸۹۱۶:۴۷:۰۸ ۱۳۹۸/۸/۲۹
بیکاران چی کسبه کم در آمد چی فقط کسانی که اسم شون توی ادارات شما ثبت شده باید کمک هزینه سوخت بگیرند !؟!
ناشناس۱۱۸۸۱۷۶۱۸:۱۲:۳۱ ۱۳۹۸/۸/۲۹
مطمینی درک میکنی؟ حالا فرض کنیم که درک می کنید، کاری هم برای التیام زخم انجام میدی یا هر روز بهش چنگ می اندازی؟
ناشناس۱۱۸۸۱۸۱۱۸:۱۳:۳۸ ۱۳۹۸/۸/۲۹
آقای سخنگو، دقیقا میشه بگید چرا روز خجسته میلاد پیامبر رو برای این کار انتخاب کردید؟
ناشناس۱۱۸۸۱۹۴۱۸:۱۷:۱۷ ۱۳۹۸/۸/۲۹
الان خیلی خوب شد حتما ، خونه آتش نگرفت ، شهر آتش گرفت !!!!
حمید۱۱۸۸۱۹۶۱۸:۱۷:۳۲ ۱۳۹۸/۸/۲۹
اگه این دولت درک درستی از اوضاع واحوال مردم داشت تا حالا صد باره استعفا کرده بود
بازنشسته صندوق بازنشستگی کشوری۱۱۸۸۳۰۵۱۸:۴۴:۰۶ ۱۳۹۸/۸/۲۹
من خودرو ندارم ، 45500 تومان را هم نمی گیرم ، آقای ربیعی :قبلا"به شما منفی نبودم ولی از وقتی سخنگوی دولت شدی، اینقدر حرف های بی ربط و پوپولیست از ت شنیدم ترجیح میدم اصلا حرفاتو نشنوم ، .. ترجیح دادم این را بنویسم .
ناشناس۱۱۸۸۳۸۴۱۹:۱۵:۴۲ ۱۳۹۸/۸/۲۹
خجالت بكشيد نجومي ..هاي نالايق
بهرام۱۱۸۸۴۲۹۱۹:۳۱:۲۱ ۱۳۹۸/۸/۲۹
اگر سفره و یخچال خالی بازنشسته‌ها را درک میکردید وضع مردم به این فلاکت بار نمی رسید ..هنوز درک نکردید
ناشناس۱۱۸۸۴۶۶۱۹:۴۱:۱۷ ۱۳۹۸/۸/۲۹
..از درک بی‌حاصل ..چیزی هم عاید ما می‌شود؟
ناشناس۱۱۸۸۴۸۹۱۹:۵۱:۳۵ ۱۳۹۸/۸/۲۹
تو ..حقوق چند ده میلیونی میگیری کی حال مردم رو میفهمی؟!

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

  2. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

  3. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

  4. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

  5. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

  6. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

  7. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

  8. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

  9. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

  10. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

  11. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

  12. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

  13. انقلابی‌گری و دنا پلاس

  14. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

  15. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

  16. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

  17. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: در پی رسیدن به توافقی جدید با ایران هستیم

  18. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

  19. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

  20. رهگیری ناو هواپیمابر «نیمیتز» توسط پهپادهای نیروی دریایی سپاه

  21. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

  22. رکورد حباب سکه زده شد/ دلیل افزایش قیمت طلا و سکه چیست؟

  23. چرا مسکن ارزان نمی شود

  24. آتش‌سوزی گسترده در شهر لبنیات میهن

  25. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

   2. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

   3. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

   4. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

   5. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

   6. رکورد حباب سکه زده شد/ دلیل افزایش قیمت طلا و سکه چیست؟

   7. چرا مسکن ارزان نمی شود

   8. پیش بینی مهم درباره کاهش شدید ارزش دلار

   9. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

   10. گوشت ارزان شد/ تخم‌مرغ به شانه ای ۵۰ هزار تومان می‌رسد؟

   11. پاسخ بخش خصوصی به اتهامات سوء استفاده از کارت بازرگانی/ عشقی: واردات ۷۰۰ پورشه توسط پیرزن به دلیل نقص دولت بود

   12. تخم‌مرغ ارزان از شنبه به بازار می‌آید

   13. سقوط لیر ترکیه رکورد زد

   14. همتی: بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی اقدامات بنیانی انجام داده است

   15. پشت‌پرده واردات ۷۰۰ پورشه توسط پیرزن روستایی چیست؟ + فیلم

   16. قیمت لپ‌تاپ از پراید هم گران‌تر شد!

   17. وزیر نفت: برای صدمین بار افزایش قیمت گازوئیل را تکذیب می‌کنم

   18. جدول/ افزایش مجدد قیمت سکه، طلا و دلار

   19. جزئیات جلسه وزارت صنعت با تولیدکننده معروف ورشکسته

   20. جهانگیری: وزرا و دستگاه‌های اجرایی شجاعانه نسبت به حذف مقررات دست و پاگیر اقدام کنند

   21. ورود سکه‌بازان به بازار ارز!/ نرخ دلار چرا صعودی شد؟

   22. ارزش یک میلیارد تومان در بازار مسکن چقدر است؟

   23. ماجرای حاشیه‌ساز «دناپلاس»/ نمایندگان درباره تحویل خودرو به بهارستان‌نشینان چه نظراتی دارند؟

   آخرین عناوین