کشته شدن دو نظامی سعودی در مرز یمن

گروه جهان الف،   3980827072

دولت سعودی کشته شدن دو نیروی نظامی خود در درگیری با ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را تأیید کرد.

به گزارش فارس، مقامات محلی دولت سعودی در منطقه «مکه» شب گذشته (یکشنبه) کشته شدن دو نیروی نظامی سعودی به نام‌های «سعید الغامدی» و «بدر عیسى السلمی» را تأیید کردند.

به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) «سعود بن عبدالله الجلوی» مشاور امیر منطقه «مکه» و مشاور استاندار «جده» شب گذشته در با خانواده این دو نیروی نظامی دیدار کردند.

این رسانه اطلاعاتی از زمان دقیق کشته شدن دو نیروی نظامی سعودی و مکان دقیق آن ارائه نداد.

دولت سعودی در روزهای دوم و سوم نوامبر (۱۱ و ۱۲ آبان) نیز کشته شدن پنج تن از نیروهای خود را در منطقه «جیزان» در مرز با یمن را تأیید کرد.

در یکم آبان ماه گذشته نیز خبرگزاری رسمی عربستان (واس) از کشته شدن شش نظامی این کشور در درگیری با نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در مرز جنوبی عربستان خبر داد.

اعلام هر از چند گاه تلفات ارتش سعودی در جنوب یمن در حالی است که آمار رسمی به شدت سانسور می‌شود و از سوی دیگر مسئولیت حفظ امنیت مرزهای سعودی به دست مزدورانی از سودان و یمن است و طبق گزارش‌ها نظامیان سعودی از حضور در مناطق مرزی فراری هستند.

ائتلاف سعودی عملیات نظامی و محاصره همه جانبه علیه یمن را در ششم فروردین ۱۳۹۴ آغاز کرد. گذشت بیش از چهار سال از این جنگ اکنون دولت سعودی را به تکاپوی حل و فصل آبرومند جنگ و خروج از این معرکه وا داشته است.