دیلی میل: هزاران بیمار انگلیسی در بیمارستان‌ها محبوس شده اند زیرا جایی ندارند که بروند!

گروه جهان الف،   3980827038 ۷۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

یک روزنامه انگلیسی می نویسد نظام "ورشکسته" تامین اجتماعی در انگلیس باعث شده است سیستم خدمات درمانی ملی این کشور (NHS) نتواند به بیماران خدمات ارایه کند به گونه ای که تنها در ماه قبل دهها هزار بیمار برای تخت خالی در بیمارستان چندین ساعت انتظار کشیدند.

دیلی میل: هزاران بیمار انگلیسی در بیمارستان‌ها محبوس شده اند زیرا جایی ندارند که بروند!

به گزارش الف دیلی میل در گزارشی افزود 81 درصد از مدیران بخش های مختلف خدمات درمانی معتقدند نظام تامین اجتماعی انگلیس به طرحی درازمدت نیاز دارد و 97 درصد نیز معتقدند این بحران به NHS و بیماران آسیب جدی می رساند.

دیلی میل نوشت هزاران بیمار در انگلیس در بیمارستان ها محبوس شده اند زیرا جایی ندارند که بروند و افزود این "رسوایی" از نبودن مراقبت های مناسب ناشی می شود. آمار رسمی نشان می دهد زمان انتظار در بخش های اورژانس در بدترین اوضاع ثبت شده قرار دارد، یعنی این که 80 هزار بیمار فقط در ماه گذشته برای یک تخت خالی انتظار کشیدند. در حالی که روزانه 5 هزار تخت در اختیار افرادی بود که می توانستند بیمارستان را ترک کنند اما جایی برای رفتن نداشتند.

نظرسنجی کنفدراسیون NHS که نماینده اتحادیه بیمارستان ها است، نشان می دهد 81 درصد از مدیران مراکز درمانی و بهداشتی معتقدند سیستم تامین اجتماعی نیازمند برنامه ریزی درازمدت و سرمایه گذاری چشمگیر است. حدود 70 درصد نیز در این نظرسنجی گفته اند بازسازی نظام تامین اجتماعی در شیوه ای مناسب، "اولویتی بسیار مهم" در منطقه آنها است.

دیلی میل می نویسد برای پیدا کردن یک راه حل سریع برای بحران تامین اجتماعی – به ویژه برای هزاران بیمار مغزی که بیشترین فشار را متحمل می شوند – یک پویش راه اندازی کرده است. بنا براین گزارش کارشناسان و سیاستمداران از تمام طیف های سیاسی انگلیس از این پویش حمایت کرده و خواستار پایان وضعیتی شده اند که در آن 21 هزار انگلیسی هر هفته باید منازل خود را بفروشند تا هزینه ی مراقبت های عمومی و پزشکی بکنند.

دیلی میل می نویسد هر کسی که بیش از 23 هزار و 250 پوند ذخیره مالی داشته باشد، از جمله با احتساب ارزش منزل، از خدمات دولتی تامین اجتماعی محروم است و باید خودش هزینه های آن را بپردازد و کیفیت آن خدمات نیز وحشتناک است زیرا 22 درصد از خانه هایی که در آن بیماران مغزی به سر می برند، از جانب کمیسیون کیفیت خدمات (برای دریافت خدمات) "ناکافی" شناخته شده و یا در رتبه ای قرار می گیرند که "نیازمند بهبود" هستند.

به نوشته این روزنامه، درخواست فضای خالی در خانه سالمندان و بیماران و یا درخواست جذب پرستار برای کمک به مردم در منازل، بسیار بالا است. لذا وقتی که مردم در بیمارستان بستری می شوند؛ اغلب مجبورند همان جا بمانند حتی اگر واجد شرایط ترخیص باشند. بیش از 350 هزار نفر پویش دیلی میل را برای پایان دادن به این رسوایی که ماه گذشته به دفتر نخست وزیری تحویل شد، امضا کردند. نهادهای خیریه، دانشگاهیان و چهره های شناخته شده از این پویش حمایت کرده اند.

"نیال دیکسون" مدیر اجرایی کنفدراسیون NHS می گوید: "این مساله ثابت می کند که بحران تامین اجتماعی چقدر بر سیستم خدمات درمانی تاثیرات جدی می گذارد. ما در روزهای اخیر شاهد گزارشاتی از چالش برانگیزترین کارکردها بوده ایم که قطعا بیانگر ماهیت واقعی خدماتی است که سیستم خدمات بهداشتی مجبور است درکنار نظام تامین اجتماعی ارائه کند، نظامی که خود به زانو درآمده است. ما می پذیریم که همه احزاب سیاسی اصلی می گویند متعهدند به این مساله رسیدگی کنند، اما اکنون به عمل نیازمندیم، نه حرف. ناتوانی در انجام دادن اقدامی شجاعانه به این معنا است که مردم بیشتری از خدماتی محروم می شوند که نیازمند آن هستند و اینکه بر سیستم معیوب خدمات درمانی و همچنین کارکنان تامین اجتماعی، فشار بیشتری وارد خواهد شد."

وی می افزاید: "در شرایطی که در بخش های مختلف خدمات تامین اجتماعی 122 هزار فرصت شغلی خالی وجود داشته و 1.4 میلیون نفر ظاهرا از خدمات و حمایت های مورد نیاز روزانه محروم هستند، دولت بعدی باید از فرصت استفاده و راه حل هایی ارائه کند که برای یک نسل و یا بیشتر کافی باشد."

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۹۰۱۱۳۰۹:۴۸:۳۸ ۱۳۹۸/۸/۳۰
نگران انگلیسی ها هستی؟
ناشناس۱۱۹۰۵۰۶۱۱:۳۵:۴۲ ۱۳۹۸/۸/۳۰
شما هم یک پا صدا و سیما برای خودت هستی!
ناشناس۱۱۹۰۵۲۲۱۱:۳۹:۵۲ ۱۳۹۸/۸/۳۰
بد آدم بخیل باشه! مدل خودمان را یادشان دهید، با آمبولانس وسط بیابون رهایشان کنید یا اجازه بدید تو خیابان اطراف بیمارستان زیرانداز بندازند و نان و پنیر بخورند، البته اگه وسعشان رسید اگر هم نه که..
ناشناس۱۱۹۰۸۳۱۱۳:۰۷:۰۵ ۱۳۹۸/۸/۳۰
نه. به جای اورم کردن مردم دوست دارن لجشون رو در بیارند.
محمد۱۱۹۱۴۲۷۱۶:۰۱:۴۵ ۱۳۹۸/۸/۳۰
این بیچاره ها را دعوت کنید ایران تا هم ارز آوری داشته باشیم و هم معطلی چند ساعته نداشته باشند و با معطلی چند روزه در بیمارستانها و اورژانسها، فدر عافیت بدانند
ناشناس۱۱۹۳۳۲۰۰۸:۵۲:۳۰ ۱۳۹۸/۹/۱
بعضی از ما چقدر بی انصاف شده ایم . بعضی ها فکر می کنند که مردم در اروپا و امریکا در بهشت زندگی می کنند و ما در اینجا در جهنم هستیم ؟ بعضی ها فکر می کنند که همه کارها و همه اعمال دولت از سر اشتباه است . این القا را همین خودی ها صاحب تریبون در کشور به وجود اورده اند .در آلمان نه تنها قیمت بنزین شناور و منطبق با قیمت جهانی است بلکه مالیات بر سوخت را هم در جا از مردم می گیرند . بنزین گران شده چه استدلالی است برای گرانی اجناس . یک نیسان ۲۰۰۰ کیلو بار می زند دورترین نقطه نسبت به میدان میوه و تره بار اگر ۳۰ کیلومتر در تهران باشد یک نیسان ۱۰ لیتر بنزین سوزانده و نسبت به قبل فقط ۲۰۰۰۰ تومان اضافه بنزین داده یعنی باید کیلویی ۱۰ تومان میوه و تره بار گرانتر شود . اگر یک تاکسی مسافت ۱۰ کیلومتر را برود یک لیتر بنزین سوزانده با ترافیک دو لیتر ، دولیتر یعنی ۴۰۰۰ هزار تومان اضافه کرایه ‌ . تاکسی ها هم ۴ تا مسافر می زنند یعنی نفری ۱۰۰۰ تومان . چرا بی انصاف شده ایم چرا نسبت به هم قدر بی اعتماد هستیم . حق نه تنها گرفتنی است بلکه دادنی هم هست ‌ ما باید حق دیگران را به آنها بدهیم . نباید حق دیگران را بخوریم . چرا از هر فرصتی بعضی ها فقط به دنبال منافع شخصی خودشان هستند ؟ آقا منفعت هر یک از ما در منفعت جمع هست .
ناشناس۱۱۹۴۲۲۷۱۲:۳۱:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۱
آقا اینجا بیمار بی پول رو بدون لباس پرت میکنند کف پیاده رو. تازه اگه قبلش هزینه اولیه داده باشه. و گرنه .. اصن راه نمیدن تو بیمارستان که بخاد کار به اینجاها برسه. بیمار مورد نظر هم با مرگ طبیعی راهی ..
ناشناس۱۱۹۰۱۲۳۰۹:۵۳:۵۷ ۱۳۹۸/۸/۳۰
هزاران ایرانی در کشور ایران محبوس شده اند وبا هیچ جای دنیا ارتباط ندارند .
ناشناس۱۱۹۰۵۷۸۱۱:۵۳:۰۴ ۱۳۹۸/۸/۳۰
احسنت
ناشناس۱۱۹۰۶۸۵۱۲:۲۵:۲۶ ۱۳۹۸/۸/۳۰
با آهنگ شعار "ولش کن ولش کن" بخوانید: وصلش کُن، وصلش کُن، وصلش کُن، اینترنت رو 5 روزه از تمام کار و زندگی افتاده ایم.
و۱۱۹۱۱۷۶۱۴:۴۳:۴۱ ۱۳۹۸/۸/۳۰
میلیون ها
ناشناس۱۱۹۰۱۲۷۰۹:۵۴:۵۲ ۱۳۹۸/۸/۳۰
انگلیسی ها خیلی بدبختند! ما خیلی خوشبختیم!
ناشناس۱۱۹۲۵۷۹۲۲:۵۰:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۳۰
مگه شک داشتی؟ ..
ناشناس۱۱۹۰۱۳۴۰۹:۵۶:۳۴ ۱۳۹۸/۸/۳۰
با اين گزارش ها چي رو ميخواهيد القا كنيد؟ كه مردم دنيا همه بدبخت هستند ؟ به ما چه ربط دارد كه مردم انگليس در بيمارستان هستند يا خانه. ما همين كه بتوانم مشكلات خودمان از قبيل اجاره مسكن و بيكاري و بنزين سه هزار توماني و.... را حل كنيم برايمان كافيست . فرصت فكر كردن به مردم هيچ جاي دنيا را نداريم .
ناشناس۱۱۹۰۶۱۰۱۲:۰۳:۴۷ ۱۳۹۸/۸/۳۰
به تو چه ربطی دارد؟ وقتی بدبختی آنها را میبینی می گویی به ما چه ولی وقتی خوشبختی آن ها را می بینی می گویی چقدر ما بدبخت هستیم ،همین خود تو آره با خود خود تو هستم
ناشناس۱۱۹۲۰۲۶۱۹:۵۵:۰۴ ۱۳۹۸/۸/۳۰
اونها انسان هستند و خوب درک شون می کنیم هم غم و هم شادی های بیکرانشون رو. ولی درک هم می کنیم که دارین ذهن ما رو از مشکلاتمون منحرف می کنید ..
ناشناس۱۱۹۰۱۴۰۰۹:۵۷:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۳۰
یعنی با انتشار این اخبار میخوای بگی انگلیسی ها بدبخت و فقیر هستن و مردم ایران خوشبخت هستن ؟؟؟ پس برو توی بیمارستانهای ایران و خیابونهای اطراف بیمارستان تا متوجه بشی بدبختی و فقر و فلاکت و نکبت و سیه روزی یعنی چی !!!!!؟
ناشناس۱۱۹۰۱۴۳۰۹:۵۷:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۳۰
به نظر بنده ما بايد به فكر مردم مظلوم انگليس باشيم .و به آنها كمك كنيم .
زهرا۱۱۹۰۱۵۳۰۹:۵۹:۰۲ ۱۳۹۸/۸/۳۰
میلیونها ایرانی هم در ایران محبوس شدن. زیر بار فساد داخلی و تحریم خارجی. هیچ راهی هم برای صحبت با مسئولین نیست. یا صاحب الزمان ادرکنی‌.
ناشناس۱۱۹۰۱۵۸۰۹:۵۹:۳۵ ۱۳۹۸/۸/۳۰
شما با ذره بین در خبرها جستجو می کنید تا یک خبر منفی در مورد کشورهای غربی پیدا کنید تا آن را با آب و تاب نشر دهید. متوجه باشید که این نوع خبر رسانی نتیجه عکس بر روی مخاطب دارد. زیرا که مخاطب مغزش با صدها کم و کاستی که مملکت خودمان اکنون با آن ها درگیر است، اشباع است .
ناشناس۱۱۹۰۵۱۳۱۱:۳۶:۵۱ ۱۳۹۸/۸/۳۰
هزاران کم و کاستی
ناشناس۱۱۹۰۱۶۲۱۰:۰۰:۱۸ ۱۳۹۸/۸/۳۰
آیا در لندن بازار داروی ناصر خسرو هم هست؟
ناشناس۱۱۹۲۵۸۳۲۲:۵۲:۲۰ ۱۳۹۸/۸/۳۰
نه اونا بازار سیاه چارلز دیکنز دارند :)
ناشناس۱۱۹۰۱۶۳۱۰:۰۰:۱۹ ۱۳۹۸/۸/۳۰
انگلستان در فقر و بدبختی غوطه می خورد. وضعیت این کشور بدتر از سنگال و اتیوپی هست. هر چی از انگلستان می بینیم ویترین کاذب و ساختگیست رسانه های محدود این کشور نمایش می دهند.
ناشناس۱۱۹۰۱۷۷۱۰:۰۳:۲۶ ۱۳۹۸/۸/۳۰
بگین شماره حساب بدن کمکشون کنیم
ناشناس۱۱۹۰۱۹۰۱۰:۰۸:۴۰ ۱۳۹۸/۸/۳۰
به ایران پناهنده بشید
ناشناس۱۱۹۰۱۹۲۱۰:۰۸:۵۶ ۱۳۹۸/۸/۳۰
بهتون تبريك مي گم
ناشناس۱۱۹۰۲۰۸۱۰:۱۲:۰۱ ۱۳۹۸/۸/۳۰
بیان اینجا آپارتمان 200 متری با حقوق مکفی و درمان رایگان و.........
ناشناس۱۱۹۰۲۱۲۱۰:۱۲:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۳۰
انگلیس بده ولی ایران خوبه
ناشناس۱۱۹۰۲۲۴۱۰:۱۶:۰۲ ۱۳۹۸/۸/۳۰
چرا نمیان بیمارستهانهای مملکت ما؟ توریستم پزشکی
ناشناس۱۱۹۰۲۳۲۱۰:۱۷:۵۸ ۱۳۹۸/۸/۳۰
در سیستم بهداشت و درمان انگلیس، گرفتن زیر میزی پزشکان، بازار قاچاق دارو ناصر خسرو، پزشکان کم سواد و پولی، بیمارستانهای کهنه بدون امکانات، دفترچه بیمه بدرد نخور و...... چه جایگاهی دارند؟ در مورد اینها تحقیق کن و در سایتت منتشر کن.
غم انگلیش ما رو کشت۱۱۹۰۲۴۵۱۰:۲۱:۴۵ ۱۳۹۸/۸/۳۰
غم انگلیس ما را کشت! تورم انگلیس 2% هست مال ما چنده؟
ناشناس۱۱۹۰۷۵۳۱۲:۴۵:۴۳ ۱۳۹۸/۸/۳۰
مال ما فقط تاثیر افزایش قیمت بنزین روی تورم ۴ درصد است... باقیش بماند...
ناشناس۱۱۹۰۲۵۰۱۰:۲۳:۳۱ ۱۳۹۸/۸/۳۰
در ایران بچه برای نداشتن پول قطره دو هزار تومنی نابینا شد
ناشناس۱۱۹۰۲۹۴۱۰:۳۵:۰۹ ۱۳۹۸/۸/۳۰
شماره حساب اعلام کن تا ما ملت ثروتمند ایران که 60 میلیون نفرمون زیر خط فقر هست به ملت مظلوم وفقیر انگلیس کمک کنیم بیچاره ها نفت هم ندارن خیلی فقیرن انگلیس جزیره ای در افریقا است
محمد۱۱۹۰۳۰۲۱۰:۳۶:۴۹ ۱۳۹۸/۸/۳۰
یک خبر از معدود گردشگران خارجی در ایران تهیه کنید یک هفته است که اینترنت ندارند و بدبخت شده اند
ناشناس۱۱۹۰۷۳۵۱۲:۳۹:۴۳ ۱۳۹۸/۸/۳۰
اون گردشگری که میاد اینجا حقش همینه
سامان۱۱۹۰۳۱۶۱۰:۴۱:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۳۰
ممنون با این اخبارهای شما از فلاکت اروپا و کانادا و آمریکا و ... حداقل دستمزد و هزینه اونها و تورم بالای ۵۰ درصد و ... من تازه فهمیدم با حقوق ۲۰۰ دلار در ماه (که هرسال هم کاهش پیدا میکنه) و هزینه چند برابری به دلار چقدر خوشبخت بودم و نمیدونستم.
ناشناس۱۱۹۰۳۵۳۱۰:۵۵:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۳۰
تشریف بیارن اینجا. مملکت ما گل و بلبله. همه در رفاه و آسایش هستیم از فرط خوشی داریم دچار پوچی میشیم. اصلاً نمیدونیم مریضی چی هست. به قول احمدی نژاد اصلاً مریضی نه منه دی؟
سعید۱۱۹۰۳۵۶۱۰:۵۶:۱۷ ۱۳۹۸/۸/۳۰
ایران : محله گل و بلبل
فرهاد۱۱۹۰۳۷۲۱۱:۰۲:۲۱ ۱۳۹۸/۸/۳۰
چطوری روتون میشه از کشور دیگه بنویسید وقتی یه هفته اس اینترنت رو به روی مردم قطع کردید؟
ناشناس۱۱۹۱۲۲۶۱۵:۰۰:۳۷ ۱۳۹۸/۸/۳۰
از کره شمالی بدتر شده کشور
ناشناس۱۱۹۰۳۹۴۱۱:۰۷:۳۰ ۱۳۹۸/۸/۳۰
چرا نمیان ایران، اینجا بهشته، یه پوند میده ۱۳۰ هزار ریال میگیره
ناشناس۱۱۹۰۵۴۷۱۱:۴۵:۴۸ ۱۳۹۸/۸/۳۰
اخبار صدا و سیمایی،
ناشناس۱۱۹۰۶۳۹۱۲:۱۱:۳۵ ۱۳۹۸/۸/۳۰
خوبه میگین چند ساعت انتظار واسه تخت ما یه ویزیت ساده حداقل چند ساعت منتظر میشیم ولی خدایی انگلیسی ها خیلی خوش شانس هستند که شما بفکرشان هستید و..
ناشناس۱۱۹۰۶۵۷۱۲:۱۵:۲۸ ۱۳۹۸/۸/۳۰
گوجه آشغال شده کیلویی ده تومن، ماشین ده درصد گرون شده. اینایی که میرن توی مغازه ها و میگن هیچی گرون نشده کجا میرن. بیان من ببرمشون تا ببینند چی گرون شده. روحانی بی تدبیر، ناامیدمون کردش
ناشناس۱۱۹۰۸۱۲۱۳:۰۱:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۳۰
چون من خودم مریض دارم در اینروزها می تونم شهادت بدم الان برای یک عمل باصطلاح تراش مثانه حدود 2 ماه من و بیمارم الاف هستیم تازه وقت 2 هفته دیگه را دادن مریض من خونریزی داخلی از مثانه داره حالا شما میگید بیماران اینگلیسی چندین ساعت کارشون طول کشیده تازه به اوج بحران و سیستم فشل بهداشت و درمان در ایران می افتم
ناشناس۱۱۹۰۹۱۱۱۳:۳۲:۵۰ ۱۳۹۸/۸/۳۰
ایران که بهشت یک هفته اینترنت رو هم قطع کردن
ناشناس۱۱۹۱۸۴۹۱۸:۳۷:۳۰ ۱۳۹۸/۸/۳۰
اینترنت که سهله.. آب و برق رو هم قطع میکنند
محمد جواد۱۱۹۰۹۱۲۱۳:۳۳:۰۵ ۱۳۹۸/۸/۳۰
پس تشکر میکنم از مسئولان خدوم خودمون که ما اینهمه خوشبختیم!
ناشناس۱۱۹۰۹۱۳۱۳:۳۳:۲۷ ۱۳۹۸/۸/۳۰
با این خبرها باعث بی اعتباری خودتون میشید.
ناشناس۱۱۹۱۱۳۵۱۴:۲۸:۲۷ ۱۳۹۸/۸/۳۰
خوب دارید بدون اینترنت کیف میکنید بدون اینترنت آدم آسایش خاطر بیشتری دارد
ناشناس۱۱۹۱۲۳۴۱۵:۰۲:۴۹ ۱۳۹۸/۸/۳۰
عخییییییییی چقدر بدبختن این انگلیسیا! دلم براشون کباب شد! باید به دلیل نداشتن پول مثل ایران یا اصلا پذیرششون نکنن یا بندازنشون گوشه خیابون! اینجوری خیلی بهتره! از دیدن برخی خبرها در سایتها و روزنامه های ایران خنده اش میگیره!!!
ناشناس۱۱۹۵۰۱۲۱۶:۳۰:۰۹ ۱۳۹۸/۹/۱
دمتون گرم که حداقل با ویرایش کامنت منتشرشون میکنید!
علی۱۱۹۱۲۶۲۱۵:۱۱:۳۷ ۱۳۹۸/۸/۳۰
بیچاره ها هنوز تو سال 2020 پراید و 405 سوار میشن
ناشناس۱۱۹۱۳۳۵۱۵:۳۲:۴۹ ۱۳۹۸/۸/۳۰
.. عموم مردم از نظر فرهنگی. معیشتی، پزشکی و اجتماعی در حداکثر فشار روحی و روانی هستند وقت آن نشده دید مسوولان عوض بشه که هر کس اعتراض داشت به آمریکا و.. ضد انقلاب و غیره وصل نشه. آیا این طرح بنزین درست بود بنده نه ماشین دارم نه یارانه میگیرم نه خواستار گرفتن آن هستم ولی وحشت دارم از نانی که صد تومان بود و به سه هزار تومان رسید و الان هم چشم انتظار گرانی مجدد چون تجربه آموخته. فکر اساسی باید کرد
یاسر۱۱۹۱۴۸۹۱۶:۲۱:۲۵ ۱۳۹۸/۸/۳۰
انگلیس بده و انگلیسی بدبخت ، ما چقدر خوشبختیم. واقعا با این خبر موجی از امید درجامعه بوجود آمد
خخخم۱۱۹۱۵۶۱۱۶:۴۷:۳۲ ۱۳۹۸/۸/۳۰
کاش من بیمار انگلیسی بودم
ناشناس۱۱۹۱۵۶۵۱۶:۵۰:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۳۰
.. من دوران تحصیل را در همین کشور بقول شما روباه پیر گذرانده ام. یکی از موثرترین سیستم های تامین اجتماعی در دنیای غرب همین سیستم NHS بود که حتی به ما بعنوان خارجی هم سرویس خوبی برای پزشکی ارائه میکرد. حتما دیلی میل و دیگران افت خدمات رو شاهد بود و اشاره کرده اند که باید هم بکنند بعنوان خبرنگار. شما هم دنبال انتشار نقص ها در سیستم دارو و درمان و ... در ایران باشید. ..
ناشناس۱۱۹۱۶۷۷۱۷:۲۹:۳۵ ۱۳۹۸/۸/۳۰
جانان من اندوه لندن کشت مارا بشکست داغ فرانسه پشت ما را
ناشناس۱۱۹۱۶۸۵۱۷:۳۳:۰۴ ۱۳۹۸/۸/۳۰
من پیشنهاد می دم جهت کمک به بیماران مظلوم انگلیسی که در بیمارستان گیر کردن 1000 تومن دیگه به قیمت بنزین اضافه بشه والا
ناشناس۱۱۹۱۶۸۸۱۷:۳۳:۳۹ ۱۳۹۸/۸/۳۰
هزاران زوج جوان در ایران مسکن ندارند و نمیتوانند زندگیشان را آغاز کنند، هزاران جوان مستعد و تحصیلکرده و ماهر به دنبال کار و شغل مناسب هستند و نمیتوانند از پس هزینه های معیشتیشان بربیایند پس ازدواج نمیکنند. هزاران..
مهدي۱۱۹۱۸۸۵۱۸:۵۱:۱۸ ۱۳۹۸/۸/۳۰
از فردا علاوه بر فلسطين و ..بايد به انگليسي ها هم برسيم؟
ناشناس۱۱۹۱۹۹۰۱۹:۳۸:۵۰ ۱۳۹۸/۸/۳۰
طرف تو بیمارستان .. اصفهان در طی یک عمل ساده کیسه صفرا دیروز با اشتباه دکتر مرد و روزگار بچه هایش سیاه شده!!!! دستشم به هیچ جا بند نیست. چی داری میگی شما؟ ولمون کن بذار با عذاب دائمی خودمون بسوزیم.
ناشناس۱۱۹۲۰۱۰۱۹:۴۷:۳۲ ۱۳۹۸/۸/۳۰
اینجا تو بیمارستان دولتی الکی بهت سرم میزنن تا یک موقع از بیمارستان بیرون نری بعدم تا تسویه نکنی سرم در نمیارند خودتون..
ناشناس۱۱۹۲۰۴۰۲۰:۰۰:۱۸ ۱۳۹۸/۸/۳۰
اما در ایران عزیز، قرنیه چشم، هم فروشی هست. جوون آدمیزاد هم فراوون..
یاسر۱۱۹۲۲۸۶۲۱:۱۴:۱۸ ۱۳۹۸/۸/۳۰
واقعا مردم انگلیس در سیاهی و بدبختی کامل هستن . ما چقدر خوشبختیم همه جای مملکت فقر و..بیعدالتی فراگرفته شما از مشکلات انگلیس میگید از بچه هایی بگید که در چادر و طویله درس میخونن . از مردمی بگید که لباس برای پوشیدن ندارن. اگر از این مشکلات بگید قطعا بیشتر مفید خواهید بود
ثروتمند۱۱۹۲۳۳۱۲۱:۳۲:۱۳ ۱۳۹۸/۸/۳۰
دو روزه از واریز کمک معیشت میگذره رفتم دارو بخرم فشارخون پروستات کبد چرب سنگ صفرا کلیه درد کلسترول بالا بیماری قلبی نمیدونم با این همه ثروت چه کنم کارت رفاه موجودی نداشت تو محل لاکچری ما ، .. بالا محله ، از هر کسی پرسیدم یارانه معیشی واریز شده گفت نه !! تازه متوجه شدم منظور از 20 میلیون اول بدبخت های فقیر نیاوران زعفرانیه و ولنجک است نه محله ما
ناشناس۱۱۹۲۴۲۸۲۱:۵۹:۲۸ ۱۳۹۸/۸/۳۰
بیایند بیمه سلامت ثبت نام کنند
ناشناس۱۱۹۲۵۱۴۲۲:۳۰:۰۸ ۱۳۹۸/۸/۳۰
دست بگذاریم روی کلاه خودمون باد نبره
ناشناس۱۱۹۲۵۷۷۲۲:۴۹:۳۳ ۱۳۹۸/۸/۳۰
.. الف جان لطفاً استیکر هم در کامنت هات تعبیه کن
ناشناس۱۱۹۲۵۸۱۲۲:۵۱:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۳۰
شما از بیمارستانهای خودتون حرف بزنید نمیخواد بری انگلیس گزارش بنویسی.
ناشناس۱۱۹۲۸۰۰۲۳:۵۹:۳۵ ۱۳۹۸/۸/۳۰
به چه نحو میتونیم به ملت مظلوم انگلیس ساکن ناحیه باختری رود تایمز کمک کنیم؟ شماره حسابی چیزی؟
ناشناس۱۱۹۲۸۴۵۰۰:۲۱:۱۹ ۱۳۹۸/۹/۱
مارو مسخره کردید یا خودتون این چه مطلبی آخه وسط این همه اتفاق تو کشور / ..
ناشناس۱۱۹۲۸۴۷۰۰:۲۲:۲۲ ۱۳۹۸/۹/۱
شما که این خبر زدید خودتون بیمارستان های ایران رفتید !!!!!!!
ناشناس۱۱۹۲۸۵۱۰۰:۲۳:۳۲ ۱۳۹۸/۹/۱
ما خوب ما بالا ما عالی انگلیس بدبخت بیچاره پایین (:
محمد۱۱۹۳۴۹۱۱۰:۰۳:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۱
آره, همه جای عالم خرابه ما فقط درستیم. همه فهمیدن! دستت درد نکنه اینقدر باریک بین هستی

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

  2. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

  3. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

  4. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

  5. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

  6. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

  7. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

  8. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

  9. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

  10. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

  11. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

  12. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

  13. انقلابی‌گری و دنا پلاس

  14. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

  15. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

  16. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

  17. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: در پی رسیدن به توافقی جدید با ایران هستیم

  18. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

  19. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

  20. رهگیری ناو هواپیمابر «نیمیتز» توسط پهپادهای نیروی دریایی سپاه

  21. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

  22. رکورد حباب سکه زده شد/ دلیل افزایش قیمت طلا و سکه چیست؟

  23. چرا مسکن ارزان نمی شود

  24. آتش‌سوزی گسترده در شهر لبنیات میهن

  25. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

   2. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

   3. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: در پی رسیدن به توافقی جدید با ایران هستیم

   4. پومپئو: در ۳ سال گذشته ایران را از ثروتی ۷۰ میلیارد دلاری محروم کرده‌ایم / بسیار عالی خواهد بود اگر ایران به حق موجودیت دولت اسرائیل اذعان کند

   5. آمریکا: تمام تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران فعال شد/ تحریم‌ها متعاقب فرایند مکانیسم ماشه بازگشته‌اند

   6. حجاب دانشجوی محجبه جلسه پارلمان فرانسه را به هم ریخت+فیلم

   7. آمریکا آب پاکی را روی دست امارات ریخت

   8. ترامپ نمی‌خواهد قطار سازش با اسراییل متوقف شود

   9. مشاور بایدن: اگر ایران به پایبندی کامل به برجام بازگردد ما هم به آن برمی‌گردیم

   10. ترامپ: برجام توافقی احمقانه بود/ ۸ تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کردیم اما به جایی نرسیدیم

   11. ظریف: آمریکایی‌ها از روش قلدری استفاده می‌کنند/ برای ایران تفاوتی نمی‌کند چه کسی رئیس جمهور آمریکا شود

   12. ترامپ: انتخابات در نهایت به دیوان عالی کشیده خواهد شد

   13. همنوایی دوباره اروپا با آمریکا ضد تهران/ احضار سفیران ایران

   14. سرلشکر سلامی: قادریم منافع آمریکا در منطقه را به آتش بکشیم و اشغال کنیم/ فروپاشی نظام سیاسی آمریکا تاوان ترورحاج قاسم

   15. آیا شمارش معکوس خروج نیروهای آمریکایی از عراق آغاز شده است؟

   16. ظریف؛ روسیه و چین نقش رهبری را در برابر قانون شکنی آمریکا ایفا کردند

   17. ادعاهای ضد ایرانی پادشاه سعودی در سازمان ملل

   آخرین عناوین