شهرداری تهران: برای شرایط برفی تمرین نداریم/ نمی‌توان برف را در هوا با تیر زد

گروه اجتماعی الف،   3980825062 ۳۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت: برودت هوا در سطح شهر در حد یخبندان نیست و برفی باریده که سطح شهر را یک مقدار سفید کرده است،‌ البته ما نیز برای این شرایط تمرین نداریم. سطح خیابان‌ها را پاک می‌کنیم، دوباره سفید می‌شود، برف نشسته و نمی‌توان آن را در هوا با تیر زد، برف طبیعی است و باید روی زمین بنشینید.

شهرداری تهران: برای شرایط برفی تمرین نداریم/ نمی‌توان برف را در هوا با تیر زد

اصغر عطایی مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران در گفت‌و‌گو با ایلنا درباره عدم نمک‌پاشی معابر سطح شهر که مشکلاتی را برای شهروندان و پلیس راهور ایجاد کرده است، گفت: برف یکی دو ساعت است که شروع شده و در بخشی از مناطق شمالی تهران شاهد بارش برف هستیم. 

وی ادامه داد: معاونت خدمات شهری از شهریور ماه تمهیداتی را در نظر گرفت که شامل تجهیزات و ماشین آلات، برف‌‌روب، نمک‌پاش و محلول‌پاش بود که در اختیار همه مناطق هستند.همچنین عوامل انسانی و آموزش‌دیده خدمات شهری  در تمامی مناطق مستقر هستند. 

عطایی در واکنش به اینکه نمک‌پاشی باید از ساعاتی قبل از شروع برف انجام می‌شد، اظهار داشت: با توجه به ترافیک صبحگاهی، ماشین‌آلات سنگین در مناطقی که شاهد بارش برف هستیم، نمی‌تواند فعالیت کند و برف نیز به اندازه‌ای نیست که بخواهیم تیغه‌زنی داشته باشیم و گریدر کار کند.

او ادامه داد: برف محدود است و باید شن و نمک پاشیده شود. در حال رصد همه نقاط هستیم و در تلاش هستیم همکاران ما در خدمات شهری شن و نمک در سطح شهر پخش کنند. 

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران تصریح کرد: برودت هوا در سطح شهر در حد یخبندان نیست و برفی باریده که تنها سطح شهر را یک مقدار سفید کرده است،‌ البته ما نیز برای این شرایط تمرین نداریم.

او در پاسخ به این سوال که تصاویر در سطح شهر نشان می‌دهد، برف در برخی مناطق نسبتا سنگین است و یخ‌زدگی نیز در سطح شهر مشاهده می‌شود، اظهار داشت: سطح خیابان‌ها را پاک می‌کنیم، دوباره سفید می‌شود، برف نشسته و نمی‌توان آن را در هوا با تیر زد، برف طبیعی است و باید روی زمین بنشینید و با شن و نمک و یا گریدر آن را برطرف کرد. 

عطایی افزود: مدیران اجرایی شهرداری و ما آمادگی کامل داریم، ولی این نکته را توجه داشته باشید که برف تازه شروع شده و هنوز در تمام سطح شهر برف نباریده است و در مناطقی که شاهد بارش برف هستیم همکاران در حال رصد مناطق هستند. 

وی در پاسخ به این سوال که چرا نمک‌پاشی صورت نگرفته است، اظهار داشت: چرا در برخی نقاط نمک‌پاشی انجام شده  است، اما برف روی نمک‌ها می‌بارد و باید مجددا نمک‌پاشی شود. 

او در پاسخ به این سوال که پلیس راهور از خدمات‌رسانی شهرداری ناراضی است، اظهار داشت: ترافیک صبحگاهی نیز تاثیر داشت و مردم نیز با تجهیزات تابستانی و بدون بخاری و برف پاک‌کن وارد خیابان‌ها شدند که مشکلاتی را به وجود آورد. 

وی افزود: در منطقه ۱، ۲ و بخش‌هایی از منطقه ۵ شاهد بارش برف هستیم و نمک‌پاشی در این مناطق تا زمانی که برف ببارد، ادامه دارد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۷۱۹۱۵۱۱:۴۴:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۲۵
آره بابا این اولین بار هست که از زمان تاسیس شهر تهران تو این شهر برف می آید !
ناشناس۱۱۷۲۷۴۳۱۶:۱۳:۰۹ ۱۳۹۸/۸/۲۵
بنده از ساعت 11:15 تا 14:54 از ونک تا قیطریه در راه بودم، حتی یک گونی شن یا یا وانت که در حال ریختن نمک و شن باشد ندیدم! در صدر مردم وسط طبقه اول شیب درست کردند تا بتوانند دور بزنند! با توجه به اینکه رصد کردن و نکردن شما ها اساسا هیچ تاثیری ندارد، زحمت بیشتر نکشید، بروید به خانه و خانواده رسیدگی بفرمایید، بلکه آنجا مفید باشید! واقعیت این است شما و همکارانتان بودید یا نبودید بنده 8 کیلومتر را طی 3.5 ساعت به هر حال طی کرده بودم! 8 میلیون تهرانی دیگر نیز مثل من!
000۱۱۷۲۸۰۲۱۶:۳۹:۳۲ ۱۳۹۸/۸/۲۵
آقا جان بلدیه بلدیه
ناشناس۱۱۷۱۹۲۱۱۱:۴۵:۴۱ ۱۳۹۸/۸/۲۵
بابا ابن گروه جدید جز پررویی چیزی بلد نیستند
ناشناس۱۱۷۱۹۲۶۱۱:۴۷:۰۸ ۱۳۹۸/۸/۲۵
چرا شما پول توی جیب مردم رو خوب بلدی با تیر بزنی ؟ اما بلد نیستی کاری که وظیفه شما هست رو انجام بدی!
ناشناس۱۱۷۱۹۲۸۱۱:۴۸:۱۹ ۱۳۹۸/۸/۲۵
خوب چرا شهردار می شی اگه عرضه نداری
ناشناس۱۱۷۱۹۲۹۱۱:۴۹:۰۳ ۱۳۹۸/۸/۲۵
این حرفها رو ما هم بلدیم بزنیم که تخصص شهرسازی نداریم! ما رو هم شهردار کنید اتفاقی در در شهرداری نمی افته!
ناشناس۱۱۷۱۹۴۴۱۱:۵۳:۱۱ ۱۳۹۸/۸/۲۵
نگو تمرین نداریم بگو عرضه نداریم.
ناشناس۱۱۷۱۹۷۲۱۲:۰۲:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۲۵
شهردار میگه باد بیاد تا الودگی کم بشه معاونش میگه ما که نمیتونیم برف را با تیر بزنیم واقعا این مدیریت هاست که این مملکت را به باد فنا داده مدیرانی که برای انتخابشان اصلا به تخصص و هوش و نگاهشان توجه نمیشود فقط اگر از بالا تایید بشوند که در رکابند کافی است خدایا ما را نجات بده
امیر۱۱۷۱۹۸۲۱۲:۰۶:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۲۵
برای پول گرفتن و ایجاد دردسر برای کسبه تمرین قبلی دارن. برای ارایه خدمات تمرین نکردن. تو اینهمه سال وقت تمرین نداشتن
ناشناس۱۱۷۲۰۰۳۱۲:۱۲:۳۵ ۱۳۹۸/۸/۲۵
عجیبه ، مدیران خیلی خوبی داریم. هر سال در بدترین شرایط و کم بارشی ، حد اقل دو یا سه بار بارش برف نسبتاً سنگین در تهران تجربه میشه و آن وقت مدیران شهری از نبود آموزش میگویند واقعا عجیبه!! به مردم راستش را بگویید که مدیریت بلد نیستیم و برید کنار، مثل زمان اعلام گرانی بنزین در شب جمعه و ساعت 12 شب . به نظرم یک شخم بزرگ باید به مسئولان کشوری زد و مدیران به طور 100 در 100 عوض شوند وقتی بلد نیستند و کنار نمی روند باید دیگران انها را بیرون کنند
ناشناس۱۱۷۲۰۰۷۱۲:۱۳:۵۴ ۱۳۹۸/۸/۲۵
از این حرفها نظیر اینکه عنوان میشود نمیشود برف را در هوا با تیر زد مرغ پخته هم خنده اش میگیره هواشناسی از یک هفته پیش در مورد برف هشدار داده بود یک ستاد برف روبی در شهر تهران تشکیل نشده اکیپ های نمک پاشی دستی و مکانیزه نه آمادگی داشتند و نه اصلا تشکیل شده بودند و عدم تجهیز ستاد برف روبی برای شرا یط برفی پایتخت نیز قوز بالا قوز شده بعد بهانه می آوریم تمرین شرایط برفی نداریم . مدیریت شایسته ای بر بخشهای زیر دستی ندارید.
ناشناس۱۱۷۲۰۲۷۱۲:۲۰:۱۳ ۱۳۹۸/۸/۲۵
این حناچی که کلا .. فقط حرف و وعده ودادن امتیاز به این و اون برای .. شهرداری . دریغ از یه کار اساسی برای شهر
ناشناس۱۱۷۲۰۵۲۱۲:۳۱:۰۴ ۱۳۹۸/۸/۲۵
زمان قاليباف شهرداري آماده تر بود هرچندكه شهرداران بجاي آماده بودن بيشتر به دكان سازي و تجاري سازي و برج سازي ..پرداختند
علی۱۱۷۲۰۶۷۱۲:۳۵:۵۳ ۱۳۹۸/۸/۲۵
...تو اصلا میدونی یا دیدی خیابانها چه خبره ؟ یعنی چی که تمرین نداشتی ؟ .. چرا بی عرضگی خودتونو توجیه رو هوا میکنی بعد به ریش مردم میخندید و مردم و مسخره میکنید زمان قالیباف 3 برابر این برف در 4 ساعت نشست ما 10 دقیقه گرفتاریهای امروز را نداشتیم
ناشناس۱۱۷۲۰۸۶۱۲:۴۱:۲۵ ۱۳۹۸/۸/۲۵
يعني هر چي مي خوام جلوي خودم و بگيرم اين يكي دوروزه فحش ندم ظاهراً نميشه
ناشناس۱۱۷۲۱۰۷۱۲:۴۹:۱۲ ۱۳۹۸/۸/۲۵
خدایا من رو گاوو کن لاقل کم اذیت بشم، خوب فرض کن آمریکا حمله کرده میخوایین چیکار کنین؟؟
ناشناس۱۱۷۲۱۱۴۱۲:۵۳:۱۲ ۱۳۹۸/۸/۲۵
کلا عرضه ندارید
مهدی۱۱۷۲۱۲۸۱۲:۵۸:۰۰ ۱۳۹۸/۸/۲۵
اصغر عطایی مدیر کل امور خدمات شهری شهرداری تهران: برای شرایط برفی تمرین نداریم/ نمی‌توان برف را در هوا با تیر زد. کسی که فهم و درکش از مشکلات مردم در روز برفی در این حد است، نباید مدیر کل امور خدمات شهرداری باشد. این فرد با این سطح فرهنگ فقط بدرد .. در بقیه سال میخورد. ببینید که چه کسانی مدیر و مدیر کل میشوند.این آقا فقط ..!!!!!!!!!!!!!!درضمن اگر برای شرایط برفی در زمستان تمرین ندارید، به چه درد میخوردید؟؟؟؟ فقط برای فروش تراکم آنهم با میلیاردها تومان .. و خالی کردن جیب مردم پشت آن میزهای عریض و طویل نشسته اید؟ خجالت بکش و برو استعفا بده ..
ناشناس۱۱۷۲۱۸۶۱۳:۱۳:۰۶ ۱۳۹۸/۸/۲۵
تو لندن تمام معابر اصلی به Warm Blanket مجهز اند که تو روزهای برقی بکار میاد کاش ما هم بجای اختراع مجدد چرخ از تجربیات جهانی بهره میبردیم
علی۱۱۷۲۲۰۰۱۳:۱۵:۴۵ ۱۳۹۸/۸/۲۵
مقصران نابسامانی و قفل شدن شهر : 1- مردم 2- آسمان
ناشناس۱۱۷۲۲۵۱۱۳:۲۸:۵۳ ۱۳۹۸/۸/۲۵
شهرداری تهران برای چی آمادگی دارد؟ ظاهرا با نمک هم شده اند.جملات قصار میفرمایند: تقصیر نبود باد است که هوا الودست و برف را با تیر نمیتوانیم بزنیم و .. شما بیجا میکنی که با مشکلات مردم شوخی میکنی...امثال شما بی خاصیت های ..و متوقع هستند که برای مردم مشکلات ایجاد میکنند!
امیر۱۱۷۲۲۵۹۱۳:۳۱:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۲۵
با امادگی کامل نظاره گر بی عرضگی خود هستند.چرا سفسطه می کنی .پاشیدن شن وماسه قبل از بارش جلو خیلی از مشکلات به وجود آمده را می گیرد .معلوم است که پس از شروع کاری مردم این کار مشکل خواهد بود .علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد. سخنرانی هم کاری از پیش نمی برد.
ناشناس۱۱۷۲۲۶۵۱۳:۳۲:۳۲ ۱۳۹۸/۸/۲۵
لابد قالیباف تو هوا برف رو با تیر می زده؟
ناشناس۱۱۷۲۳۱۹۱۳:۴۶:۵۰ ۱۳۹۸/۸/۲۵
نمیخواد برفهاراباتیر بزنید ازعقل وفکر تدبیر استفاده کنید
ناشناس۱۱۷۲۳۴۷۱۳:۵۴:۴۰ ۱۳۹۸/۸/۲۵
شما سفارش بدین چی بباره که غافلگیر نشین؟!
ناشناس۱۱۷۲۳۵۰۱۳:۵۵:۱۸ ۱۳۹۸/۸/۲۵
امسال هم بد زدید و عرضه ریختن چهار تا کامیون نمک نداشتید!
محمدایوب۱۱۷۲۴۱۴۱۴:۱۷:۴۳ ۱۳۹۸/۸/۲۵
لطفا زنان به ورزشگاه بروند وکنسرت ها تعطیل نشود مفسدان رانگیرند آزادی باشد مشکلی نیست علی برکت..
ناشناس۱۱۷۲۴۳۲۱۴:۲۳:۳۴ ۱۳۹۸/۸/۲۵
اسلاحتلب زبون دراز
ناشناس۱۱۷۲۴۶۲۱۴:۳۱:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۲۵
ايشان واقعيت هاي موجود را بيان كرده كه بايد براي گفتن واقعيت وضعيت شهرداري از ايشان قدرداني شود
ناشناس۱۱۷۲۴۶۷۱۴:۳۳:۱۹ ۱۳۹۸/۸/۲۵
تنها پیشنهاد .. به شهرداری تهران برای مقابله با برف : تغییر نام روزهای برفی به روزهای آفتابی!
ناشناس۱۱۷۲۵۳۵۱۴:۵۵:۰۲ ۱۳۹۸/۸/۲۵
بابا دیگه چه اتفاقی باید بیافته تا مردم بفهمن اینا این کاره نیستن؟ این یکی بنزین رو کرده ۳۰۰۰ تومن از خوشحالی تو پوستش نمی گنجه، اون یکی زلزله میاد از کیش توئیت می کنه درجریانم، این یکی برف میاد فکر می کنه باید برف رو تو هوا با تیر بزنه .
ناشناس۱۱۷۲۵۷۶۱۵:۰۸:۲۵ ۱۳۹۸/۸/۲۵
خواهشاً نگو که امتحان کردی!
ناشناس۱۱۷۲۶۰۳۱۵:۲۱:۰۳ ۱۳۹۸/۸/۲۵
همش تقیصره قالیبافه!
ناشناس۱۱۷۲۸۸۱۱۷:۱۹:۱۱ ۱۳۹۸/۸/۲۵
قالیباف با توپ میزد بر ف رو که قبل اذان صبح ماشینهای شهرداری خیابون ها رو پاک میکردند؟
بهرام۱۱۷۲۹۲۷۱۷:۳۶:۰۰ ۱۳۹۸/۸/۲۵
شهردار و زیر مجموعه اش وقتی نه تجربه و نه سواد دارد وضع شهر میشود این که می بینید ..
ناشناس۱۱۷۲۹۴۴۱۷:۴۵:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۲۵
شهردار بی کفایت استعفا بده
ناشناس۱۱۷۲۹۸۲۱۸:۲۸:۲۳ ۱۳۹۸/۸/۲۵
ولی میتوان در هر کوچه و پس کوچه ای دوربین گذاشت و به بهانه کنترل آلودگی هوا از مردم پول گرفت

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح: بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت

 2. سردار حاجی‌زاده: وقتی از حادثه هواپیمای اوکراینی مطمئن شدم آرزوی مرگ کردم/ همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم/بارها اعلام کرده بودیم که فضای کشور باید از پروازها پاک شود

 3. چند نکته درباره پذیرش مسئولیت سقوط هواپیمای اوکراینی

 4. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 5. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 6. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 7. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 8. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 9. سفیر انگلیس مقابل دانشگاه امیرکبیر دستگیر شد+واکنش انگلیس

 10. سرلشکر سلامی: هیچ وقت این‌قدر شرمنده نبوده‌ام؛ هیچ وقت/ آرزویی جز تکه‌تکه شدن پای امنیت و رفاه مردم نداریم

 11. دستور رهبر انقلاب به ستادکل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری/ عارف خواستار برخورد با مقصران و پنهان کاران حادثه شد/ توکلی: حقیقت همان ابتدا باید به مردم اعلام می‌شد

 12. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 13. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 14. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 15. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 16. زنده‌ باد شجاعت پذيرش اشتباه

 17. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 18. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 19. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

 20. مجری «به خانه برمی‌گردیم» با تلویزیون قطع همکاری کرد

 21. از منشور سازمان ملل تا تار سیبیل نداشته جان کری!

 22. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 23. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 24. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 25. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

آخرین عناوین