شهرداری تهران: برای شرایط برفی تمرین نداریم/ نمی‌توان برف را در هوا با تیر زد

گروه اجتماعی الف،   3980825062 ۳۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت: برودت هوا در سطح شهر در حد یخبندان نیست و برفی باریده که سطح شهر را یک مقدار سفید کرده است،‌ البته ما نیز برای این شرایط تمرین نداریم. سطح خیابان‌ها را پاک می‌کنیم، دوباره سفید می‌شود، برف نشسته و نمی‌توان آن را در هوا با تیر زد، برف طبیعی است و باید روی زمین بنشینید.

شهرداری تهران: برای شرایط برفی تمرین نداریم/ نمی‌توان برف را در هوا با تیر زد

اصغر عطایی مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران در گفت‌و‌گو با ایلنا درباره عدم نمک‌پاشی معابر سطح شهر که مشکلاتی را برای شهروندان و پلیس راهور ایجاد کرده است، گفت: برف یکی دو ساعت است که شروع شده و در بخشی از مناطق شمالی تهران شاهد بارش برف هستیم. 

وی ادامه داد: معاونت خدمات شهری از شهریور ماه تمهیداتی را در نظر گرفت که شامل تجهیزات و ماشین آلات، برف‌‌روب، نمک‌پاش و محلول‌پاش بود که در اختیار همه مناطق هستند.همچنین عوامل انسانی و آموزش‌دیده خدمات شهری  در تمامی مناطق مستقر هستند. 

عطایی در واکنش به اینکه نمک‌پاشی باید از ساعاتی قبل از شروع برف انجام می‌شد، اظهار داشت: با توجه به ترافیک صبحگاهی، ماشین‌آلات سنگین در مناطقی که شاهد بارش برف هستیم، نمی‌تواند فعالیت کند و برف نیز به اندازه‌ای نیست که بخواهیم تیغه‌زنی داشته باشیم و گریدر کار کند.

او ادامه داد: برف محدود است و باید شن و نمک پاشیده شود. در حال رصد همه نقاط هستیم و در تلاش هستیم همکاران ما در خدمات شهری شن و نمک در سطح شهر پخش کنند. 

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران تصریح کرد: برودت هوا در سطح شهر در حد یخبندان نیست و برفی باریده که تنها سطح شهر را یک مقدار سفید کرده است،‌ البته ما نیز برای این شرایط تمرین نداریم.

او در پاسخ به این سوال که تصاویر در سطح شهر نشان می‌دهد، برف در برخی مناطق نسبتا سنگین است و یخ‌زدگی نیز در سطح شهر مشاهده می‌شود، اظهار داشت: سطح خیابان‌ها را پاک می‌کنیم، دوباره سفید می‌شود، برف نشسته و نمی‌توان آن را در هوا با تیر زد، برف طبیعی است و باید روی زمین بنشینید و با شن و نمک و یا گریدر آن را برطرف کرد. 

عطایی افزود: مدیران اجرایی شهرداری و ما آمادگی کامل داریم، ولی این نکته را توجه داشته باشید که برف تازه شروع شده و هنوز در تمام سطح شهر برف نباریده است و در مناطقی که شاهد بارش برف هستیم همکاران در حال رصد مناطق هستند. 

وی در پاسخ به این سوال که چرا نمک‌پاشی صورت نگرفته است، اظهار داشت: چرا در برخی نقاط نمک‌پاشی انجام شده  است، اما برف روی نمک‌ها می‌بارد و باید مجددا نمک‌پاشی شود. 

او در پاسخ به این سوال که پلیس راهور از خدمات‌رسانی شهرداری ناراضی است، اظهار داشت: ترافیک صبحگاهی نیز تاثیر داشت و مردم نیز با تجهیزات تابستانی و بدون بخاری و برف پاک‌کن وارد خیابان‌ها شدند که مشکلاتی را به وجود آورد. 

وی افزود: در منطقه ۱، ۲ و بخش‌هایی از منطقه ۵ شاهد بارش برف هستیم و نمک‌پاشی در این مناطق تا زمانی که برف ببارد، ادامه دارد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۷۱۹۱۵۱۱:۴۴:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۲۵
آره بابا این اولین بار هست که از زمان تاسیس شهر تهران تو این شهر برف می آید !
ناشناس۱۱۷۲۷۴۳۱۶:۱۳:۰۹ ۱۳۹۸/۸/۲۵
بنده از ساعت 11:15 تا 14:54 از ونک تا قیطریه در راه بودم، حتی یک گونی شن یا یا وانت که در حال ریختن نمک و شن باشد ندیدم! در صدر مردم وسط طبقه اول شیب درست کردند تا بتوانند دور بزنند! با توجه به اینکه رصد کردن و نکردن شما ها اساسا هیچ تاثیری ندارد، زحمت بیشتر نکشید، بروید به خانه و خانواده رسیدگی بفرمایید، بلکه آنجا مفید باشید! واقعیت این است شما و همکارانتان بودید یا نبودید بنده 8 کیلومتر را طی 3.5 ساعت به هر حال طی کرده بودم! 8 میلیون تهرانی دیگر نیز مثل من!
000۱۱۷۲۸۰۲۱۶:۳۹:۳۲ ۱۳۹۸/۸/۲۵
آقا جان بلدیه بلدیه
ناشناس۱۱۷۱۹۲۱۱۱:۴۵:۴۱ ۱۳۹۸/۸/۲۵
بابا ابن گروه جدید جز پررویی چیزی بلد نیستند
ناشناس۱۱۷۱۹۲۶۱۱:۴۷:۰۸ ۱۳۹۸/۸/۲۵
چرا شما پول توی جیب مردم رو خوب بلدی با تیر بزنی ؟ اما بلد نیستی کاری که وظیفه شما هست رو انجام بدی!
ناشناس۱۱۷۱۹۲۸۱۱:۴۸:۱۹ ۱۳۹۸/۸/۲۵
خوب چرا شهردار می شی اگه عرضه نداری
ناشناس۱۱۷۱۹۲۹۱۱:۴۹:۰۳ ۱۳۹۸/۸/۲۵
این حرفها رو ما هم بلدیم بزنیم که تخصص شهرسازی نداریم! ما رو هم شهردار کنید اتفاقی در در شهرداری نمی افته!
ناشناس۱۱۷۱۹۴۴۱۱:۵۳:۱۱ ۱۳۹۸/۸/۲۵
نگو تمرین نداریم بگو عرضه نداریم.
ناشناس۱۱۷۱۹۷۲۱۲:۰۲:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۲۵
شهردار میگه باد بیاد تا الودگی کم بشه معاونش میگه ما که نمیتونیم برف را با تیر بزنیم واقعا این مدیریت هاست که این مملکت را به باد فنا داده مدیرانی که برای انتخابشان اصلا به تخصص و هوش و نگاهشان توجه نمیشود فقط اگر از بالا تایید بشوند که در رکابند کافی است خدایا ما را نجات بده
امیر۱۱۷۱۹۸۲۱۲:۰۶:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۲۵
برای پول گرفتن و ایجاد دردسر برای کسبه تمرین قبلی دارن. برای ارایه خدمات تمرین نکردن. تو اینهمه سال وقت تمرین نداشتن
ناشناس۱۱۷۲۰۰۳۱۲:۱۲:۳۵ ۱۳۹۸/۸/۲۵
عجیبه ، مدیران خیلی خوبی داریم. هر سال در بدترین شرایط و کم بارشی ، حد اقل دو یا سه بار بارش برف نسبتاً سنگین در تهران تجربه میشه و آن وقت مدیران شهری از نبود آموزش میگویند واقعا عجیبه!! به مردم راستش را بگویید که مدیریت بلد نیستیم و برید کنار، مثل زمان اعلام گرانی بنزین در شب جمعه و ساعت 12 شب . به نظرم یک شخم بزرگ باید به مسئولان کشوری زد و مدیران به طور 100 در 100 عوض شوند وقتی بلد نیستند و کنار نمی روند باید دیگران انها را بیرون کنند
ناشناس۱۱۷۲۰۰۷۱۲:۱۳:۵۴ ۱۳۹۸/۸/۲۵
از این حرفها نظیر اینکه عنوان میشود نمیشود برف را در هوا با تیر زد مرغ پخته هم خنده اش میگیره هواشناسی از یک هفته پیش در مورد برف هشدار داده بود یک ستاد برف روبی در شهر تهران تشکیل نشده اکیپ های نمک پاشی دستی و مکانیزه نه آمادگی داشتند و نه اصلا تشکیل شده بودند و عدم تجهیز ستاد برف روبی برای شرا یط برفی پایتخت نیز قوز بالا قوز شده بعد بهانه می آوریم تمرین شرایط برفی نداریم . مدیریت شایسته ای بر بخشهای زیر دستی ندارید.
ناشناس۱۱۷۲۰۲۷۱۲:۲۰:۱۳ ۱۳۹۸/۸/۲۵
این حناچی که کلا .. فقط حرف و وعده ودادن امتیاز به این و اون برای .. شهرداری . دریغ از یه کار اساسی برای شهر
ناشناس۱۱۷۲۰۵۲۱۲:۳۱:۰۴ ۱۳۹۸/۸/۲۵
زمان قاليباف شهرداري آماده تر بود هرچندكه شهرداران بجاي آماده بودن بيشتر به دكان سازي و تجاري سازي و برج سازي ..پرداختند
علی۱۱۷۲۰۶۷۱۲:۳۵:۵۳ ۱۳۹۸/۸/۲۵
...تو اصلا میدونی یا دیدی خیابانها چه خبره ؟ یعنی چی که تمرین نداشتی ؟ .. چرا بی عرضگی خودتونو توجیه رو هوا میکنی بعد به ریش مردم میخندید و مردم و مسخره میکنید زمان قالیباف 3 برابر این برف در 4 ساعت نشست ما 10 دقیقه گرفتاریهای امروز را نداشتیم
ناشناس۱۱۷۲۰۸۶۱۲:۴۱:۲۵ ۱۳۹۸/۸/۲۵
يعني هر چي مي خوام جلوي خودم و بگيرم اين يكي دوروزه فحش ندم ظاهراً نميشه
ناشناس۱۱۷۲۱۰۷۱۲:۴۹:۱۲ ۱۳۹۸/۸/۲۵
خدایا من رو گاوو کن لاقل کم اذیت بشم، خوب فرض کن آمریکا حمله کرده میخوایین چیکار کنین؟؟
ناشناس۱۱۷۲۱۱۴۱۲:۵۳:۱۲ ۱۳۹۸/۸/۲۵
کلا عرضه ندارید
مهدی۱۱۷۲۱۲۸۱۲:۵۸:۰۰ ۱۳۹۸/۸/۲۵
اصغر عطایی مدیر کل امور خدمات شهری شهرداری تهران: برای شرایط برفی تمرین نداریم/ نمی‌توان برف را در هوا با تیر زد. کسی که فهم و درکش از مشکلات مردم در روز برفی در این حد است، نباید مدیر کل امور خدمات شهرداری باشد. این فرد با این سطح فرهنگ فقط بدرد .. در بقیه سال میخورد. ببینید که چه کسانی مدیر و مدیر کل میشوند.این آقا فقط ..!!!!!!!!!!!!!!درضمن اگر برای شرایط برفی در زمستان تمرین ندارید، به چه درد میخوردید؟؟؟؟ فقط برای فروش تراکم آنهم با میلیاردها تومان .. و خالی کردن جیب مردم پشت آن میزهای عریض و طویل نشسته اید؟ خجالت بکش و برو استعفا بده ..
ناشناس۱۱۷۲۱۸۶۱۳:۱۳:۰۶ ۱۳۹۸/۸/۲۵
تو لندن تمام معابر اصلی به Warm Blanket مجهز اند که تو روزهای برقی بکار میاد کاش ما هم بجای اختراع مجدد چرخ از تجربیات جهانی بهره میبردیم
علی۱۱۷۲۲۰۰۱۳:۱۵:۴۵ ۱۳۹۸/۸/۲۵
مقصران نابسامانی و قفل شدن شهر : 1- مردم 2- آسمان
ناشناس۱۱۷۲۲۵۱۱۳:۲۸:۵۳ ۱۳۹۸/۸/۲۵
شهرداری تهران برای چی آمادگی دارد؟ ظاهرا با نمک هم شده اند.جملات قصار میفرمایند: تقصیر نبود باد است که هوا الودست و برف را با تیر نمیتوانیم بزنیم و .. شما بیجا میکنی که با مشکلات مردم شوخی میکنی...امثال شما بی خاصیت های ..و متوقع هستند که برای مردم مشکلات ایجاد میکنند!
امیر۱۱۷۲۲۵۹۱۳:۳۱:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۲۵
با امادگی کامل نظاره گر بی عرضگی خود هستند.چرا سفسطه می کنی .پاشیدن شن وماسه قبل از بارش جلو خیلی از مشکلات به وجود آمده را می گیرد .معلوم است که پس از شروع کاری مردم این کار مشکل خواهد بود .علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد. سخنرانی هم کاری از پیش نمی برد.
ناشناس۱۱۷۲۲۶۵۱۳:۳۲:۳۲ ۱۳۹۸/۸/۲۵
لابد قالیباف تو هوا برف رو با تیر می زده؟
ناشناس۱۱۷۲۳۱۹۱۳:۴۶:۵۰ ۱۳۹۸/۸/۲۵
نمیخواد برفهاراباتیر بزنید ازعقل وفکر تدبیر استفاده کنید
ناشناس۱۱۷۲۳۴۷۱۳:۵۴:۴۰ ۱۳۹۸/۸/۲۵
شما سفارش بدین چی بباره که غافلگیر نشین؟!
ناشناس۱۱۷۲۳۵۰۱۳:۵۵:۱۸ ۱۳۹۸/۸/۲۵
امسال هم بد زدید و عرضه ریختن چهار تا کامیون نمک نداشتید!
محمدایوب۱۱۷۲۴۱۴۱۴:۱۷:۴۳ ۱۳۹۸/۸/۲۵
لطفا زنان به ورزشگاه بروند وکنسرت ها تعطیل نشود مفسدان رانگیرند آزادی باشد مشکلی نیست علی برکت..
ناشناس۱۱۷۲۴۳۲۱۴:۲۳:۳۴ ۱۳۹۸/۸/۲۵
اسلاحتلب زبون دراز
ناشناس۱۱۷۲۴۶۲۱۴:۳۱:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۲۵
ايشان واقعيت هاي موجود را بيان كرده كه بايد براي گفتن واقعيت وضعيت شهرداري از ايشان قدرداني شود
ناشناس۱۱۷۲۴۶۷۱۴:۳۳:۱۹ ۱۳۹۸/۸/۲۵
تنها پیشنهاد .. به شهرداری تهران برای مقابله با برف : تغییر نام روزهای برفی به روزهای آفتابی!
ناشناس۱۱۷۲۵۳۵۱۴:۵۵:۰۲ ۱۳۹۸/۸/۲۵
بابا دیگه چه اتفاقی باید بیافته تا مردم بفهمن اینا این کاره نیستن؟ این یکی بنزین رو کرده ۳۰۰۰ تومن از خوشحالی تو پوستش نمی گنجه، اون یکی زلزله میاد از کیش توئیت می کنه درجریانم، این یکی برف میاد فکر می کنه باید برف رو تو هوا با تیر بزنه .
ناشناس۱۱۷۲۵۷۶۱۵:۰۸:۲۵ ۱۳۹۸/۸/۲۵
خواهشاً نگو که امتحان کردی!
ناشناس۱۱۷۲۶۰۳۱۵:۲۱:۰۳ ۱۳۹۸/۸/۲۵
همش تقیصره قالیبافه!
ناشناس۱۱۷۲۸۸۱۱۷:۱۹:۱۱ ۱۳۹۸/۸/۲۵
قالیباف با توپ میزد بر ف رو که قبل اذان صبح ماشینهای شهرداری خیابون ها رو پاک میکردند؟
بهرام۱۱۷۲۹۲۷۱۷:۳۶:۰۰ ۱۳۹۸/۸/۲۵
شهردار و زیر مجموعه اش وقتی نه تجربه و نه سواد دارد وضع شهر میشود این که می بینید ..
ناشناس۱۱۷۲۹۴۴۱۷:۴۵:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۲۵
شهردار بی کفایت استعفا بده
ناشناس۱۱۷۲۹۸۲۱۸:۲۸:۲۳ ۱۳۹۸/۸/۲۵
ولی میتوان در هر کوچه و پس کوچه ای دوربین گذاشت و به بهانه کنترل آلودگی هوا از مردم پول گرفت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

  2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

  3. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

  4. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

  5. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

  6. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

  7. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

  8. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

  9. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

  10. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

  11. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

  12. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

  13. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

  14. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

  15. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

  16. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

  17. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

  18. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

  19. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

  20. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

  21. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

  22. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

  23. آیا دونالد ترامپ در مرحله پيشافاشيستي است؟

  24. جدیدترین خبر از تبدیل ریال به تومان/ ۲.۵ میلیارد دلار ارز برگشت

  25. تازه‌ترین قیمت خودروها در بازار / پراید ۹۳ میلیون تومان شد!

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

   2. نامه جمعی از پزشکان به مراجع تقلید درباره مجالس عزاداری ماه محرم

   3. اوج تجمل‌گرایی در سنت حسنه‌ای به نام ازدواج/ حلالی که روز به روز ناممکن می‌شود

   4. حكايت ناقلان خاموش؛ هزینه تست کرونا با جیب مردم نمی‌خواند

   5. توضیح حناچی درباره عدم حضورش در جلسات هیات دولت/ ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم

   6. پرونده «سها رضانژاد» جنایی نیست/ مصرف قرص خواب صبح روز حادثه

   7. زمان برگزاری کنکور بدون تغییرماند

   8. نصب سایبان‌ در حرم رضوی؛ مطالبه چندین ساله زائران که پاسخ داده شد

   9. دستورالعمل ستاد کرونا برای محرم و صفر اعلام شد؛ کاهش ساعات برگزاری مراسم/ ممنوعیت برپایی ایستگاه‌های صلواتی

   10. سازمان هواپیمایی جعلی بودن مدرک تحصیلی عابدزاده را تکذیب کرد

   11. رئیسی: صاحبان درآمد‌های هنگفت نباید از پرداخت مالیات فرار کنند/ دولت به مدیریت بازار و معیشت مردم توجه کند

   12. هجوم مسافران به جاده چالوس/ آزادراه تهران - شمال بسته شد

   13. خبر خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی

   14. ارتباط مستقیم شیوع مجدد کرونا و افزایش تعداد مبتلایان، با رشد سفرها + نمودار

   15. توضیحات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره وقف دماوند و جنگل آق‌مشهد

   16. فرهنگیان تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات می گیرند

   17. علت برچیده نشدن بزرگ‌ترین داروخانه غیرقانونی کشور

   18. آیا ایران واکسن کرونای روسیه را وارد می‌کند؟

   19. اعلام شماره حساب برای دریافت کمک‌های مردمی به بیروت

   20. آلبوم ناصری کاخ گلستان گم شد

   آخرین عناوین