تعطیلی ۲۶۰ کارگاه سفال در لالجین/ هفتادخوان در مسیر تولید ایجاد شده است!

گروه اقتصادی الف،   3980823070 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی از تعطیلی ۲۶۰ کارگاه سفال در شهر لالجین خبر داد و گفت: این واحدها مشکل گاز و نفت دارند.

تعطیلی ۲۶۰ کارگاه سفال در لالجین/ هفتادخوان در مسیر تولید ایجاد شده است!

به گزارش فارس، محمدعلی پورمختار ظهر امروز در قرارگاه اقتصاد مقاومتی همدان اظهار کرد: آنچه مد نظر مقام معظم رهبری است و مردم و بخش خصوصی به دنبال آن هستند؛ حذف، رفع و به حداقل رساندن موانع تولید است.

وی با اشاره به اینکه روند استعلامات بسیار طولانی بوده و این موضوع به ضرر واحدهای تولیدی است گفت: یک واحد تولیدی کوچک چند ماه باید دنبال استعلامات باشد و به همین خاطر یک «حلقه دور» ایجاد شده است.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کار در بخش‌هایی قفل شده و موانع تولید را شاهد هستیم افزود: طبق فرموده رهبری در دیدار با هیات دولت، نه هفت‌خوان بلکه هفتاد خوان در مسیر تولید ایجاد شده است.

وی با تاکید به اینکه امیدوارم در جلسه اقتصادی به طور ویژه این مهم مورد بررسی قرار گیرد گفت: دستگاه‌های دولتی بیشتر کار بسترسازی و زمینه‌سازی را برای بخش خصوصی انجام می‌دهند که اگر تصمیمات پایدار باشد، کار به خوبی پیش می‌رود.

پورمختار با اشاره به اینکه جابه‌جایی‌های مدیران باعث شده که برخی از تصمیمات بعداً اجرایی نشود تاکید کرد: اگر کارها تثبیت نشود با تغییر مدیر روند ادامه خواهند داشت و تولید با مشکل مواجه می‌شود.

وی با بیان اینکه در مجلس شورای اسلامی قوانینی در خصوص بانک‌ها، نحوه پرداخت تسهیلات و بدهی‌ها و رفع موانع داشته‌ایم که باید مورد توجه باشد افزود: همه آنها جمع‌آوری و در اختیار دستگاه‌ها قرار گیرد تا به صورت کتابچه در اختیار کارشناسان باشد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مطالب به عنوان مسائل حمایتی تولید در اختیار کارشناسان قرار گیرد گفت: باید از واحدهای تولیدی حمایت و به آنها انگیزه داد و مشکلات را برطرف کرد.

وی با بیان اینکه به طور مثال در بخش تامین گاز واحدهای تولیدی با مشکلات و موانع مواجه هستند افزود: توسعه گردشگری علی‌آباد و بهار و لالجین را در برنامه داریم اما ندیده‌ام موضوعی در این خصوص مطرح شود.

پورمختار با اشاره به اینکه اداره میراث فرهنگی برنامه عملیاتی را معرفی کند و این مانعی است که باعث می‌شود کار پیش نرود خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی تولید تجهیزات مورد نیاز، مورد توجه قرار گیرد تا بی‌نیاز از واردات باشیم.

وی با اشاره به مشکل واحد گاوداری ۲ هزار راسی شهرستان کبودراهنگ گفت: کار این واحد هشت سال است که به خاطر اختلافات با بانک زمین مانده است.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای حل مشکل این واحد با شرکت شستا مذاکره کرده‌ایم اما نیاز به ورود استاندار است افزود: همه چیز برای این واحد مهیاست و تنها مشکل خرید گاو است.

وی با اشاره به اینکه معدن «باباعلی» میلیاردها صادرات داشته اما هیچگونه برای منطقه صالح‌آباد منفعتی نداشته و به تعهد خود عمل نکرده است گفت: این موضوع بلاتکلیف است و باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

پورمختار با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی لالجین و تولیدکننده سفال مشکلاتی در تامین نفت دارند افزود: ۲۶۰ کارگاه در شهر لالجین مشکل گاز و نفت را دارند و عملا با تعطیلی این واحدها ۲۶۰ خانوار و هزاران نفر دچار مشکلات شده‌اند.