روحانی: تلاش دولت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام است

گروه سیاسی الف،   3980821132

رئیس‌جمهور گفت: تلاش دولت یازدهم و دوازدهم تکمیل طرح های نیمه تمام به جای آغاز یک طرح جدید است.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز در نشستی با نمایندگان رسانه های مختلف استان کرمان با اشاره به افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۴۱ پروژه و طرح و همچنین افتتاح طرح های معدنی، صنعتی و فولادی در گل گهر سیرجان و بافت تاکید کرد با اجرای این طرح ها استان کرمان بیش از پیش شکوفا خواهد شد.

روحانی با ابراز خرسندی از سفر به استان کرمان در هفته وحدت از همه محبت ها و برخوردهای گرم مردم سراسر استان به ویژه رفسنجان و همچنین مسوولان استانی، نیروهای مسلح، رسانه ملی و خبرنگاران قدردانی کرد.

رئیس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دولت چه تدابیری برای طرحهای نیمه فعال در استان کرمان دارد با تاکید بر اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با کمک بانک ها برای راه اندازی این واحدها تصمیمات خوبی گرفته است، گفت: به طور طبیعی سهم خوبی برای کرمان در نظر گرفته شده است و باید کمک کنیم با تشویق بانک ها و با به کارگیری همه توان ها این طرح ها هر چه زودتر نهایی شود.

روحانی تصریح کرد: تلاش دولت یازدهم و دوازدهم تکمیل طرح های نیمه تمام به جای آغاز یک طرح جدید است.

رئیس جمهور با بیان اینکه مهم ترین اقدام در این سفر حل مساله آب آشامیدنی برای بازه زمانی 30 ساله آینده است، افزود: با اقدامات دولت در این زمینه می توانیم شاهد حرکت خوب برای آینده کرمان باشیم.

روحانی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره آخرین مراحل پایلوت تفویض اختیار و همچنین تخصیص اعتبارات پتروشیمی گفت: با کمک بخش خصوصی، بانک ها و صندوق توسعه، اعتبارات لازم برای تکمیل طرح های پتروشیمی در نظر گرفته شده است.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به اهمیت مساله تفویض اختیار به استان ها تاکید کرد: مقام معظم رهبری فرمودند به برخی استان ها اختیارات ویژه ای دهید و امتحان کنید که چگونه اجرایی می شود و من در دولت این مساله را مطرح کردم که بنا شد چند استان پایلوت شوند و در صورت موفقیت به سایر استان ها نیز تسری دهیم.

روحانی افزود: باید اقدامات انجام شده و طول زمانی پروژه ها را کوتاه کنیم و زمان بسیار زیادی برای گرفتن مجوز صرف می شود که در صورت واگذاری به استان ها این بازه زمانی کوتاه خواهد شد.

خبرنگاری از رییس جمهور در خصوص توسعه متوازن در کرمان و کمک به بخش خصوصی و سرمایه گذاری در بخش های دیگر از جمله ذغال سنگ پرسید که رییس جمهوری تاکید کرد: به وزارت صنعت، معدن و تجارت توصیه کرده ام که از ظرفیت معادن بیشتر استفاده شود و برنامه دولت این است که معادن بیشتری به مردم و بخش خصوصی سپرده شود تا مساله اشتغالزایی در کرمان فعال شود.

رئیس جمهور با اشاره به حرکت های خوب انجام شده در زمینه اکتشاف معدن گفت: طبق گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت در گذشته 26 هزار کیلومتر اکتشاف معادن انجام شد اما ظرف یک سال اخیر 20 هزار کیلومتر اضافه شد و این روند باید ادامه یابد.

روحانی تصریح کرد: وقتی معدنی اکتشاف شد باید مردم را برای واگذاری دعوت  کنیم تا اشتغال‌زایی و ثروت ملی ارتقا یابد.

رئیس جمهور در پاسخ سوال خبرنگاری درباره برنامه دولت برای رفع معضل اشتغال با توجه به ظرفیت شرکت های دانش بنیان و  استارت آپ ها خاطرنشان کرد: ظرفیت های زیادی در بخش گردشگری کرمان وجود دارد و باید همه بخش ها را برای توسعه صنعت گردشگری در این استان تشویق کنیم.

روحانی بر ضرورت اهمیت شرکت های دانش بنیان برای اشتغالزایی جوانان تحصیلکرده تاکید کرد و افزود: در استان یزد یک کارخانه قدیمی برای تبدیل به کارخانه نوآوری اختصاص داده شد که با کمک معاونت علمی ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و بخش خصوصی،  اعتبارات لازم تخصیص داده شده تا در سال آینده این مرکز افتتاح شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه باید در کرمان نیز یک بافت تاریخی در اختیار شرکت های دانش بنیان و استارت آپ قرار گیرد ، گفت: طبق قولی که به مردم رفسنجان دادیم یک پارک علم و فناوری در این شهر تاسیس می شود تا  شاهد تحول در زمینه اشتغالزایی جوانان رفسنجان باشیم.

روحانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چندین پروژه میلیاردی در شمال کرمان افتتاح شد اما در جنوب کرمان یک پروژه کوچک نیز به بهره برداری نرسیده است، تاکید کرد: بخش بزرگی از افتتاح پروژه ها در کرمان مربوط به معدن است که به طور طبیعی هر کجا معدن وجود داشته باشد این پروژه ها نیز شکل می گیرد اما برای جنوب کرمان اقدامات خوبی نیز در زمینه حل مسائل روستایی و کشاورزی انجام شده است.

رئیس جمهور با اشاره به افتتاح چندین هزار پروژه در بخش کشاورزی برای جنوب استان کرمان گفت: جنوب این استان ظرفیت های خوبی در زمینه صنایع بسته بندی، گلخانه ای و راه آهن دارد و باید در این زمینه فعال شویم.

پربحث‌های هفته

 1. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 2. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 3. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 4. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 5. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 6. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 7. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 8. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 9. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 10. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 11. صحنه آهسته انفجار بیروت

 12. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 13. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 15. واکسن روسی کرونا و فرهنگ ترجیح جمع بر فرد

 16. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

 17. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 18. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 19. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 20. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 21. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 22. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 23. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 24. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 25. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

ابر آروان

آخرین عناوین