سردار اشتری: ناجا با قانون‌گریزان با قاطعیت برخورد کرد

گروه اجتماعی الف،   3980821057

فرمانده نیروی انتظامی گفت: در برخورد با جرایم خشن در ناجا اقدامات خوبی صورت‌گرفته و با قانون‌گریزان و متجاوزان به حقوق ملت با شدت و قاطعیت برخورد شد و این قاطعیت موجب کاهش روند جرایم خشن در کشور شده است.

به گزارش تسنیم، سردار حسین اشتری صبح امروز در آیین تودیع و معارفه فرماندهان سابق و جدید نیروی انتظامی استان هرمزگان اظهار داشت: نیروی انتظامی مفتخر است برای امنیت و آرامش و آسایش مردم در حال تلاش است و حافظ جان و مال و ناموس مردم است. 

وی افزود: در هرمزگان ناجا اثبات کرده در خدمت مردم است و شهدای این حوزه گواه این مدعا هستند، امروز بیش از 13 هزار شهید در ناجا داریم که 5 هزار شهید در راه حفظ نظم و امنیت مردم و مبارزه با قاچاق جان خود را فدای امنیت کشور کرده اند.

فرمانده نیروی انتظامی ‌گفت: بعد از دفاع مقدس باب شهادت در ناجا باز بوده و در مقاطع مختلف در برخورد با قاچاقچیان و سوداگران مرگ و بر هم زنندگان امنیت کشور ناجا شهدایی تقدیم نظام کرده است. 

وی گفت: در هرمزگان جرائم و معضلات کاهش یافته و این نشانگر هماهنگی اعضای شورای تامین و هم بستگی میان روحانیت اهل سنت و شیعه و همت بزرگ نیروهای انتظامی استان که در حوزه پیش بینی، پیشگیری از وقوع جرم و اقدام کار بزرگی صورت گرفته است. 

اشتری بیان داشت: این اقدامات با امکانات محدود انجام گرفته، امنیت کشور ستودنی است و این مسئله در هرمزگان نمود بیشتری دارد، این امنیت به راحتی به دیت نیامده و شهدای بسیاری برای تحقق آن تقدیم شده و مردم نیز همکاری کرده اند و بایستی روز به روز ارتقا یابد.

وی گفت: نیروی انتظامی سازمانی خدمتگزار است که در سال بیش از 30 میلیون خدمت به مردم ارائه کرده ‌که نمونه با برکت آن اربعین حسینی است که 30 هزار نفر ماموریت دادیم در مرزهای چهارگانه حضور یابند 3 میلیون و 400 هزار نفر زائرانی بودند که از مرزها تردد داشتند رفت و برگشت در یک زمان مشخص حدود 7 میلیون زائر جا به جا شدند.

فرمانده نیروی انتظامی کشور افزود: در اربعین 600 هزار نفر در هر روز تردد از مرزها داشتیم که این امر دنیا سابقه ندارد آن هم در مرزهای معمولی با امکانات ابتدایی و الحمدالله مشکل امنیتی نداشتیم.

وی ادامه داد: 25 درصد خودروهای شخصی در اربعین افزایش یافت که با همین رویه کاهش تصادفات را داشتیم و ناجا با تمام قوا به زائران خدمت کرد و که رضایت رهبر معظم انقلاب را در پی داشت.

وی گفت: 2 میلیون گذرنامه‌ در ایام اربعین صادر شد و برگ موقت خروج به میزان 600 هزار قطعه چاپ شد که امورات را تسهیل کرد، ناجا سازمانی انعطاف پذیر است که در همه صحنه ها حضور دارد و امیدواریم بیشترین خدمت و بالاترین تاثیر را برای مردم داشته باشد.

سردار اشتری اظهار داشت: در برخورد با جرایم خشن در ناجا اقدامات خوبی صورت‌گرفته و با قانون‌گریزان و متجاوزان به حقوق ملت با شدت و قاطعیت برخورد شد و این قاطعیت موجب کاهش روند جرایم خشن در کشور شده است.

فرمانده ناجا گفت: استان هرمزگان استانی امن با مردمانی خوب است که هوشیاری مردم سبب شده در موضوعات امنیتی و اجتماعی کمترین مشکلات را داشته باشد البته قاچاق در هرمزگان به علت نوع بافت سرزمین وجود دارد برخورد ناجا با قاچاقچیان و باندهای بزرگ و مافیایی قاطع است، این قاچاقچیان از نقاط مختلف و حتی کشورهای مختلف هستند.