سخنگوی دولت: تصویب پالرمو را برای آینده ایران واجب می‌دانیم!

گروه سیاسی الف،   3980820112 ۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

ربیعی در رابطه با سوالی درباره لایحه پالرمو گفت: دولت پالرمو را برای ایران لازم و واجب می‌داند و حتی بعد از یک صحبتی، خیلی از رسانه‌ها به من ایراد گرفتند که ربیعی قول می‌دهد که وضع مردم بهتر خواهد شد و اگر نشد باید محاکمه شود در حالی که من نمی‌گویم که اینها معجزه خواهد کرد ولی اگر تصویب نشود برای ما مشکلات زیادی خواهد داشت.

سخنگوی دولت: تصویب پالرمو را برای آینده ایران واجب می‌دانیم!

به گزارش فارس، علی ربیعی در نشست خبری هفتگی دوشنبه‌ها که این هفته در حسینیه روستای ورنکش میانه تبریز برگزار شد، اظهار داشت: امروز جلسه هفتگی سخنگوی دولت را که هر هفته در روز دوشنبه برگزار می‌شد، به منطقه زلزله‌زده انتقال دادیم که این تصمیم از این لحاظ اتخاذ شد که سخنان مردمی که در مصیبت گرفتار شدند، شنیده شود.

 زلزله بار دیگر مفهوم همبستگی ملی را اثبات کرد

وی با بیان اینکه زلزله‌ای که روز جمعه شهرستان میانه و سراب را لرزاند با همه مصیبت‌ها و خرابی خود یک بار دیگر مفهوم همبستگی ملی و ضرورت آمادگی در برابر موارد مشابه را نشان داد، گفت: ۵ تن از هموطنان در این زلزله از میان ما رفتند از خداوند متعال برای آنها طلب آمرزش دارم.

سخنگوی دولت ابراز کرد: ما مردم ایران که پیشتر در زلزله کرمانشاه، سیل گلستان و شیراز و خوزستان نشان دادیم، بار دیگر ملتی شدیم که همبستگی ملی در کمک به زلزله‌زدگان را به نمایش گذاشتیم.

وی با تاکید بر اینکه زلزله، زلزله است و برای بازماندگان مصیبت و درد به همراه می‌آورد، گفت: چیزی که باعث تسلای خاطر ما می‌شود، جلوه‌های همبستگی ملی و محله‌ای ماست، در این زلزله شاهد ترکیب‌بندی بودیم که بین فعالان محلی و سطح ملی و استانی شکل گرفت.

ربیعی گفت:  متانت و صبوری اهالی روستاها کمک بسیاری کرد تا کارها با سرعت پیش رود که ما زخم‌های دل مادر زهرا و ریحانه را درک می‌کنیم.

وی تصریح کرد: صحبت‌های مادر ریحانه و زهرا را شنیدیم و آن صحبتی که بر سر مزار بیان می‌کرد باید توجه کنیم که شیرین زبانی زهرا برای همه ایرانیان پیام داشت که وقتی گزارشگر تلویزیون از او می‌پرسد چرا عصبانی هستید، می‌گوید؛ عصبانی می‌شوم تا ایران را بسازم، خشم برای ساختن ایران را  از زهرا در ورنکش گرفتیم و این برای جامعه ایران حائز اهمیت است.

ربیعی توضیح داد: من معتقد هستم که ریحانه و زهرایی که زیر آوار ماندند را نباید بگذاریم رویای ساختن مملکت آنها زیر آوار بماند؛ پدر زهرا صحبت‌هایی از دل دخترش می‌گفت، که خواسته‌اش این بود که آرمان‌ها و آرزوهای کودکان، زیر آوار نماند و قطعاً بیش از هر دوره دیگری نیاز داریم تا در کنار هم قرار بگیریم تا از فشار ظالمانه تحریم عبور کنیم و ایرانی آباد بسازیم.

وی ادامه داد: در چند روز آینده پس از آواربرداری‌هایی که صورت خواهد گرفت و با مصوباتی که در دولت داشتیم، برنامه‌ها برای منطقه اعلام  و آغاز خواهد شد.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: من از اینجا پیامی برای همه روستای‌نشینان دارم که ما هر خانه را در اینجا دیدیم که مقاوم‌سازی شده بود کمترین آسیب را داشت و همکاری برای مقاومت و تلاش دولت و دادن اعتبار و کمک فنی برای مقاوم‌سازی نیاز به همکاری متقابل دارد زیرا بسیاری از خسارت ما را مقاوم‌سازی کمتر می‌کند.

وی ابراز کرد: خوشبختانه از قبل از زلزله برنامه‌های مقاوم‌سازی در این روستا انجام گرفته بود و مشکل برق و آب در این موضوع نداشتیم و تنها مشکلی که اینجا بیان شد،  خانه بهداشت و یک پزشک دائم بود.

ربیعی گفت: ما هم کمک هزینه اسکان و هم کمک هزینه ساخت خواهیم داشت و ۲۰۰۰ واحد دامی را جهادکشاورزی ایجاد خواهد کرد، خسارت دام‌ها با مصوبات پرداخت و با منابع و قرض‌الحسنه جبران خواهد شد.

کارگران مناطق زلزله‌زده بیکه بیکاری دریافت می‌کنند

وی بیان کرد: اگر کارگری ناشی از زلزله بیکار شده است، بیمه بیکاری به او اعطا خواهد شد، خوشبختانه در این مدتی که دولت تصمیم گرفت و دستگاه‌های دیگری نیز اعتباراتی گذاشته و بانک‌ها نیز با من تماس گرفته و کمک‌ها و تسهیلاتی را پیش‌بینی کردند، امروز کارآفرین‌های البرز و آذربایجان‌شرقی به من پیغام دادند که می‌خواهند وارد عمل شوند، معتقد نیستم که ورنکش تخریب شده فقط بازسازی شود بلکه باید ورنکش جدید با مزایای بهتر تحویل مردم بدهیم.

بحران در مدیریت بحران

وی در پاسخ به سووال خبرنگار فارس در تبریز مبنی بر اینکه چرا مدیریت بحران در زمان‌های بحرانی خود دچار بحران می‌شود و نیاز به یک مدیریت ویژه و واحد دارد، گفت: حوزه سوال تخصصی است و اینکه بگوییم مدیریت بحران دچار بحران شده است یک کلمه خوبی است چرا که در همین زلزله که حجم عملیات آنچنان زیاد نیز نبود، مدیریت بحران در ساعات اولیه پای کار بودند.

وی با بیان اینکه در بحران چند اتفاق می‌افتد و با توجه به اینکه ایران جزو کشورهای بحران خیز است، ادامه داد: از سال‌ها پیش اتفاقات زیادی افتاده است به طوری که ما جزو کشورهایی هتسیم که از بلاهای شناخته شده ۱۶ مورد را در کشور خود داریم و امروز در حال تجربه آنها هستیم از این رو آموزش مردم و ژورنالیسم بحران مورد نیاز است.

سخنگوی دولت گفت: متاسفانه برخی به جای اینکه کاری کنند نمک بر زخم ما نیز می‌پاشند که این آثار روانی در بحران و پس از بحران دیده می‌شود که ما در این زمینه نیز دچار مشکل هستیم.

وی اضافه کرد: وزیر کشور رئیس مدیریت بحران را برعهده دارد و می‌توان اعلام کرد که وضعیت مدیریت بحران نسبت به گذشته بسیار خوب است ولی از برخی اشکالات خالی نیست که معمولاً در بحران‌ها استانداردهایی وجود دارد که باید رعایت شود، در ایران بهتر از آن عمل می‌کنیم.

اگر رئیس جمهور در مورد فساد به کسی تلفنی زده اعلام کنید/رئیس جمهور هیچ خط قرمزی ندارد

ربیعی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر حواشی سخنرانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اجازه می‌خواهم توضیحات این را به صورت مشروح در چهارشنبه توضیح بدهم زیرا ما به منطقه زلزله زده آمده‌ایم و من می‌خواهم در رابطه با نماد همبستگی صحبت کنم ولی در این حد می‌توانم بگویم که دولت در مبارزه با فساد در تمام دستگاه‌ها حمایت  لازم را می‌کند و آنچه که موجب نگرانی رئیس جمهور است این است که مبارزه با فساد هیجانی و یک سویه نباشد و تبدیل به یک وظیفه اداری نشود تا آبروی افراد از بین رود.

وی ادامه داد: در مبارزه با فساد باید مردم آرامش بگیرند و مبارزه با فساد باید ساختارمند و درازمدت باشد و باید مردم آن را بپذیرند و هیچ خط قرمزی در این خصوص وجود ندارد و اگر کسی سراغ دارد که در اتفاق‌های که مربوط به مبارزه با فساد بوده و رئیس جمهور به کسی سفارش کرده و تلفنی کرده است، نمی‌تواند نمونه‌ای بیابد، حتی نمونه‌ای را اعلام کند.

سخنگوی دولت بیان کرد: آنچه که مدنظر ما بود این است که وظایف دستگاه‌ها،  در حوزه تخصصی خود مورد قضاوت  قرار ‌گیرد و به عرصه‌های دیگر کشیده نشود.

وی مهمترین برنامه دولت را برای شهرها و استان‌ها، مقاوم‌سازی اعلام کرد و گفت:  دولت در رابطه با مقاوم سازی هم خدمات فنی می‌دهد و سهم ۳۰ میلیون تومانی اعتبار برای تسهیلات قرض‌الحسنه گذاشته است که به نظر برای خانه‌های روستایی برای مقاوم‌سازی کافی است.

ربیعی تصریح کرد: پس از بارش‌های بی‌نظیر ابتدایی سال آمادگی روی سدها و مسیل‌ها کار شد، اتفاقات خوبی بود که نشان داد همکاری دستگاه‌ها کافی نیست بلکه همکاری مردم نیاز است زیرا ما در بخش‌های شمالی بیشترین آسیب را از خود محیط زیست و تخریب آن از سوی مردم داشته‌ایم.

تصویب پالرمو را برای اینده ایران واجب می‌دانیم

وی در رابطه با سوالی در مورد اجرای پالرمو گفت: جلسه در این رابطه  نداریم، این موضوع را به کمیته فرعی داده بودیم که دولت در رابطه با آن روشن است که آن را برای ایران لازم و واجب می‌داند و حتی بعد از یک صحبتی، خیلی از رسانه‌ها به من ایراد گرفتند که ربیعی قول می‌دهد که وضع مردم بهتر خواهد شد و اگر نشد باید محاکمه شود در حالی که من نمی‌گویم که اینها معجزه خواهد کرد ولی اگر تصویب نشود برای ما مشکلات زیادی خواهد داشت.

وی توضیح داد: در صورت عدم تصویب حتی اگر از تحریم نیز خارج شویم با چالش‌های زیادی در مبادلات ارزی مواجه خواهیم شد.

ربیعی گفت: قطعاً عدم تصویب واردات و صادرات‌ها را با مشکل روبه‌رو کرد و بارها گفته‌ایم که زندگی اجتماعی میان مدت و درازمدت متکی بر این است که بتواند در دنیا به صورت آزاد تبادل تجاری داشت، به هر حال برای همه این تعهدات و کنوانسیون‌ها ملاحظاتی وجود دارد و باید اهم و مهم کنیم که با این ملاحظات چه چیزی را به دست آورده و چه چیزی را از دست می‌دهیم، آنچه مهم است این است که اساساً چیزی که گفته می‌شود فلان گروه را ما تروریست می‌دانیم و و یا نمی‌دانیم اساساً چنین موضوعاتی نیست.

وی افزود: برای اقتصاد ایران و زندگی بهتر این لوایح برای ما حائز اهمیت است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

هوشیار۱۱۶۳۴۲۴۱۵:۲۲:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۲۰
احتمالا چند سال دیگه باید گامهای خروج از پالرمو رو هی بشمریم مثل گامهای خروج از برجم گام اول ، گام دوم ، گام سوم و....
ناشناس۱۱۶۳۴۵۱۱۵:۳۲:۳۳ ۱۳۹۸/۸/۲۰
اگه پالرمو رو واجب میدونید ، کاهش تعهدات برجامی ، طبل توخالی هستش !!!!
ناشناس۱۱۶۳۵۰۵۱۵:۵۰:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۲۰
مرگ بر آمريکا
محمد۱۱۶۳۵۴۷۱۶:۱۲:۰۰ ۱۳۹۸/۸/۲۰
پس چرا معطلید ما به روحانی رای دادیم که تصویب بشه وگرنه رای می دادیم به رئیسی
ناشناس۱۱۶۴۰۷۸۲۱:۴۵:۱۳ ۱۳۹۸/۸/۲۰
لطفا دقیقا بگید منظورتون از «آینده ایران» چیه؟
ناشناس۱۱۶۴۱۴۱۲۲:۵۴:۱۹ ۱۳۹۸/۸/۲۰
ما هم نجات کشور و ملت از دست این دولت و جماعت بی تدبیر و امیدش را در آینده ای هر چه زودتر، واجب می‌دانیم!

پربحث‌های دیروز

 1. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 2. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 3. قایق‌های تندروی سپاه در نزدیکی ناو آبراهام لینکن

 4. رستوران‌های عربستان مختلط شد

 5. مالیات پزشکان آمریکایی سه برابر صادرات نفت ایران/ پزشکان ایرانی چقدر مالیات می‌دهند؟

 6. نقش پزشکان بهارستان در معافیات مالیاتی همکاران! / یک جلسه تاریخی از تعارض منافع+فیلم

 7. آقا ایرج، آزاد مرد ۵۰۰ میلیون تومانی!

 8. قتل عجیب دختر جوان در کوی اندرزگو

 9. واکنش آذری‌جهرمی به ادعای نزار زکا علیه وی: احتمالا گرد نخودی که مصرف کرده خوب بوده است/ دفع حمله بزرگ سایبری علیه زیرساخت‌ها

 10. طهارت اقتصادی شرط مشروعیت مقامات جمهوری اسلامی

 11. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: آثار تورمی بنزین نگران کننده است

 12. گزارشی تکان‌دهنده از کانکس‌نشینی در مناطق زلزله‌زده: دو سال پس از زلزله کرمانشاه، هنوز در کانکس زندگی می‌کنیم

 13. مردم مالیات بدهند تا سلبریتی‌ها بهتر زندگی کنند!

 14. نمی‌توانید ماهی ۲ میلیون قسط بدهید در طرح ملی مسکن ثبت‌نام نکنید

 15. کارخانه واگن سازی در سوئیس

 16. کاریکاتور/ واکنش مردم به سورپرایز آقای وزیر

 17. حکم نجفی صادر شد/ قتل عمد ثابت شد

 18. برایان هوک: امیدواریم تبادل زندانی با ایران، گام نخست باشد

 19. رئیس جمهور: کمک‌های معیشتی به مردم قطع نخواهد شد

 20. بازداشت مدیری که به بهانه دور زدن تحریم‌ها، مرتکب فساد ده‌ها میلیون دلاری شد

 21. پامپئو: دنبال آزادی سایر زندانیان از ایران هستیم

 22. آمریکا ۵ نهاد، ۲ فروند کِشتی و یک فرد حقیقی ایرانی را تحریم کرد

 23. فرشاد مومنی: ۱۰ سال اول انقلاب، درخشان‌ترین دوران تاریخ اقتصاد ایران است

 24. همه خسارت‌هایی که «ب.ز» دولتی‌ها به کشور تحمیل کرد

 25. شورای اقتصادی سران سه قوه فراقانونی نیست/ در ماهشهر تعداد زیادی کشته شده‌اند که می‌دانیم چه کسانی بوده‌اند

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 2. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 3. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 4. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 5. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 6. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 7. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 8. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 9. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 10. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 11. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 12. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 13. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 14. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 15. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 16. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

 17. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 18. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 19. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 20. قایق‌های تندروی سپاه در نزدیکی ناو آبراهام لینکن

 21. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 22. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 23. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 24. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 25. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

  2. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

  3. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

  4. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

  5. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

  6. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

  7. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

  8. واکنش ربیعی به خنده‌های روحانی بعد از گران شدن بنزین: گاهی خنده‌هایی به لب می‌آید که از سوز دل است/ ایده اطلاعات بسیج از من بود

  9. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

  10. پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟

  11. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

  12. فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

  13. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

  14. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

  15. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

  16. روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟

  17. آذری‌جهرمی: پنجشنبه برای مردم سورپرایز خواهیم داشت

  18. موجه سازی یارانه پنهان خصولتی-رانتی ها توسط مدعیان اقتصاد آزاد و رقابتی

  19. پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ روایت جهانگیری از مبارزه با فساد در دولت روحانی/ دلیل عدم ثبت‌نام لاریجانی در انتخابات از نظر زیباکلام

  20. آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره‌هایی که برای ثبت‌نام آمدند/ حاشیه‌ها و تصاویر

  21. قالیباف: خدا همان خدای زمان جنگ است؛ اگر در اقتصاد درست حرکت کنیم

  22. روحانی:‌ چه زمانی گفتم مشکلات را ۱۰۰ روزه حل می‌کنیم؟/ برجام نه مقدس است و نه لعنتی/ مذاکره کار انقلابی است

  23. چرا وزیر کشور باید پاسخگو باشد؟

  24. آن‌ها که آمدند و آن‌ها که نیامدند؛‌ مجلس آینده را چه کسانی اداره ‌می‌کنند؟

  25. دو اقدام لازم قضایی که نیازمند دستور رئیسی است      

  آخرین عناوین