تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

گروه سیاسی الف،   3980820109

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولین اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش ایسنا، محمدعلی وکیلی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان را به شرح زیر قرائت کرد:

نوروزی به وزیر کشور: دستور جدی جهت شهرستان شدن گلبهار

قاضی‌پور و محجوب به اعضای کابینه: تسریع در تعیین تکلیف کارکنان دانشگاه‌های علمی – کاربردی وابسته به دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها و نهادهای عمومی.

قاضی‌پور به همراه فرهنگی به رییس جمهور و وزیر دفاع و وزیر راه و شهرسازی: تسریع در ارسال کانکس برای زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی تا در این سرما بتوانند اسکان موقت داشته باشند.

قاضی‌پور به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: تسریع در ساماندهی کارخانه سیمان ارومیه توسط شستا.

سید محمد جواد ابطحی به وزیر میراث فرهنگی: ضرورت دستور فوری برای احداث سایت گردشگری برج‌های کبوتر محله شهر درچه.

یوسف‌نژاد به رییس جمهور: علت عدم اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان با وجود صراحت قانون و تامین اعتبار، تعیین تکلیف و جذب نیروهای شرکتی دانشگاه علوم پزشکی، جذب معلمان مدارس غیرانتفاعی.

منصور مرادی به وزیر ارتباطات: علت عدم پخش بازی‌های فوتبال در شهرستان سروآباد از شبکه ۳ و شبکه ورزش.

سید ناصر موسوی لارگانی به وزیر ورزش: لزوم برخورد قاطع با توهین‌کنندگان به مادر شهید در ورزشگاه آزادی در جریان بازی تیم‌های فوتبال پرسپولیس و ماشین‌سازی تبریز.

علی وقف‌چی به وزیر کشور: تسریع در ارتقاء دهستان قره‌بوته به بخش و تصویب ارتقای روستای گیله‌وا به شهر.

هاجر چنارانی به وزیر نفت: بعد از واگذاری جایگاه‌ها به بخش خصوصی متاسفانه نیروها بعد از چندین سال سابقه از سوی جایگاه‌داران اخراج شده‌اند، به وزیر آموزش و پرورش: تسریع در تعیین تکلیف و اجرای رتبه‌بندی معلمان، به رییس جمهور: منطقه حفاظت شده حیدری شهرستان نیشابور جزو چهار شکارگاه‌ برتر کشور است که نیازمند نگاه ویژه است.

احمد صفری به رییس جمهور: علت عدم تامین اعتبار برای اتمام طرح راه‌آهن کرمانشاه به خسروی، به وزیر راه و شهرسازی: علت عدم پیگیری تخصیص اعتبار برای خسارت‌های وارده ناشی از سیل به راه‌های روستایی کرمانشاه، به رییس جمهور: علت عدم تخصیص اعتبار برای خسارت‌های وارده ناشی از سیل به راه‌های روستایی کرمانشاه.

بهروز بنیادی به وزیر راه و شهرسازی: آقای وزیر ساختمان جدید زندان کاشمر بعد از ۱۰ سال با بیش از چند درصد پیشرفت فیزیکی در حال تخریب است.

پورابراهیمی به وزیر صنعت، معدن و تجارت: وضع تعرفه صادرات بر مواد معدنی در حوزه‌هایی که فرآوری وجود ندارد براساس چیست؟، به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: دلیل عدم ایفای تعهدات وزارتخانه در خصوص معادن زغال سنگ کرمان.

حاجی دلیگانی به وزیر نیرو: قبض برق مصرفی مردم را حداقل شش ماه یکبار به صورت کاغذی به متقاضیان تحویل دهید، به رییس جمهور: هزینه بیمه و درمان جانبازان دفاع مقدس و خانواده محترم شهدا به چه دلیل پرداخت نمی‌شود؟، ضرورت شفاف‌سازی در خصوص عاملین توزیع ۲۱.۳ میلیارد دلار در حد فاصل ۲۱ فروردین‌ماه تا ۱۶ مردادماه.

سیدقاسم جاسمی به وزیر ارتباطات: علت آنتن‌دهی ضعیف همراه اول در مناطق غرب کشور و ایجاد هزینه‌های رومینگ در مناطق مرزی.

محمدجواد ابطحی به رییس جمهور: برابر اصل ۲۸ قانون اساسی دولت موظف است برای همه افراد امکانات، اشتغال و شرایط مساوی را برای احراز مشاغل ایجاد نماید. لازم است ضمن پرهیز از مسائل غیرضروری در انجام تکلیف قانونی اهتمام داشته باشید، به وزیر صنعت، معدن و تجارت: افزایش بی‌ضابطه قیمت خودرو نتیجه عدم نظارت جامع و مدیریت صحیح این بازار توسط وزارت تحت مدیریت جنابعالی است.

عباس گودرزی به وزیر اقتصاد: وام بافت‌های فرسوده ۴۰ میلیون تومان است مرحله‌ دوم پرداخت پس از پیشرفت ۳۰ درصدی اجرا می‌شود چگونه مردم حاشیه‌نشین و مستضعف با ۱۲ میلیون تومان تا مرحله اسکلت کار را انجام دهند ضرورت دارد تجدید نظر شود.