نماینده اصلاح‌طلب:خواهرزن آذری‌جهرمی کارمزد ۶۹ میلیونی می گیرد/درآمد ۵۳۴ میلیونی یک سایت از خدمات ارزش افزوده

گروه اقتصادی الف،   3980815001 ۳۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو فراکسیون امید مجلس از انتصابات فامیلی وزیر ارتباطات خبر داد و گفت: خانم ثنا اسدیان متولد ۶۵ خواهر خانم آقای وزیر است که ماهانه ۶۹ کارمزد می‌گیرد.

نماینده اصلاح‌طلب:خواهرزن آذری‌جهرمی کارمزد ۶۹ میلیونی می گیرد/درآمد ۵۳۴ میلیونی یک سایت از خدمات ارزش افزوده

به گزارش فارس، نشست خبری سیده حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با عنوان بررسی چالش‌ها در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور جمعی از اصحاب رسانه در خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

در این نشست خبری زرآبادی طی سخنانی، اظهار داشت: در کمیته ارتباطات مجلس مسائل مربوط به IT را دنبال می‌کنیم.

وی افزود: قرار بود درباره بحث مالیات بر ارزش افزوده وزارت ارتباطات در این جلسه حضور داشته باشند که متاسفانه این اتفاق نیفتاد و آنها حضور نیافتند.

زرآبادی درباره اینکه بحث‌های مختلفی درباره موضوع ارزش افزوده اپراتورها در چند وقت اخیر مطرح شده است، که در یکی از گزارش‌هایی که در فضای مجازی منتشر شده مشخص شده که سایت انتخاب مبالغی را دریافت کرده و هجمه‌هایی علیه شما منتشر کرده، گفت: شرکت‌های خدمات ارزش افزوده یکسری خدمات خارج از استانداردهای اپراتورها ارائه می‌کند که یکسری محتوای منحصر به فردی ایجاد می‌کند که درآمد خوبی برای اپراتورها دارد.

این نماینده مجلس افزود: طبق قوانین رگلاتوری 60 درصد این پول‌ها سهم شرکت‌های خدمات دهنده، 30 درصد سهم اپراتورها و 10 درصد سهم تجمیع کنندگان است.

وی ادامه داد: وزیر ارتباطات اعلام کرده که مخالف تخلف در ارزش افزوده است. کسی که با تخلفات ارزش افزوده برای اولین بار مقابله کرد نمایندگان مجلس بودند نه وزارتخانه ارتباطات. 

زرآبادی خاطرنشان کرد: در دی ماه 96 تا خرداد 97، تعداد 7 شرکت بودند که با اپراتورها هماهنگ بودند و عضوگیری اجباری داشتند که ما نمایندگان مجلس این موضوع را اعلام کردیم.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: آذری جهرمی در یک ادعای عجیب عنوان کرده بود که مخالف تخلف در ارزش افزوده هستم؛ اینجا در میان شما خبرنگاران می‌گویم  نهادی که با تخلفات ارزش افزوده برای نخستین بار مقابله کرد کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی بود و نه وزارت ارتباطات.

وی  تصریح کرد: از دی ماه ۹۶ تا خرداد ۹۷ ، هفت شرکت متخلف در این زمینه وجود داشتند که با هماهنگی اپراتورها عضوگیری اجباری می کردند. ما در کمیسیون صنایع مجلس اینها را از روی گزارش‌های شکات افزایش هزینه قبض موبایل‌ها شناسایی کردیم و پرونده این هفت شرکت مورد بررسی قرار گرفت که مشخص شد مبلغ ۳۵ میلیارد تومان کلاهبرداری صورت گرفته است.

وی در ادامه با تشریح دیگر جزئیات تخلفات صورت گرفته یادآور شد: یک شرکت به نام ایده‌پرور هوشمند که سهم آن از 35 میلیارد 23 میلیارد بود و رئیس آن سجاد بنابی بود تنها پول‌ها را بازگرداندو قرارداد آنها لغو نشد.

زرآبادی ادامه داد: یک هلدینگ نیز به نام اعطا وجود داشت که خدمات ارزش افزوده ارائه می‌کرد که افرادی همچون ابوذر مهرمنش، سجاد بنابی و مهرمنش که مدیر کل ارزش افزوده همراه اول است در آن عضویت داشتند. 

نماینده قزوین در مجلس اضافه کرد: طبق اطلاعاتی که به بنده رسیده و گزارشی که در زمینه تخلفات حوزه ارزش افزوده داشتیم، در مهر ماه سال جاری درآمد زیرمجموعه سایت انتخاب ۵۳۴ میلیون تومان بوده است.

زرآبادی همچنین یادآور شد: وزیر ارتباطات تاکنون مدارکی در خصوص سؤالاتی که بنده از او داشتم ارائه نکرده است، چندین جلسه نیز در کمیسیون مجلس داشتیم و مقرر شده مستندات ارائه شود که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

عضو فراکسیون امید در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه تاکنون مواردی که امروز در نشست خبری مطرح کردید را به آقای آذری‌جهرمی گفته‌اید یا خیر، گفت: در بحث عملکرد اتفاقات زیادی افتاده و افراد اعتراضاتی دارند که کمیته ارتباطات این موضوعات را بررسی می‌کند چرا که مطالبات زیادی در این حوزه وجود دارد. فقط طی مدت دو روز دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر درگیر اپراتورها شدند یعنی قربانی عضوگیری اجباری شدند. حال ممکن است امروز افراد بیشتری نیز درگیر آن باشند. من نمی‌توانم از مطالبات افراد به راحتی عبور کنم و اگر تخلفی صورت گرفته است باید به‌عنوان نماینده مردم ورود کنم.

وی در ادامه سخنانش در این نشست خبری در پاسخ به سؤالی که چرا مدعی‌العموم به بحث تخلفات بر ارزش افزوده دخالت نمی‌کند، گفت:‌ زمانی مدعی‌العموم وارد می‌شود که تخلفی اعلام شده باشد. اکنون باید مشخص شود که تخلفات از سوی شرکت‌های ارائه کننده خدمات ارزش افزوده یا وزارت ارتباطات رخ داد که باید آقای آذری‌جهرمی در این باره پاسخگو باشد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: قوانین رگلاتوری در ایران سخت است و مدعی‌العموم زمانی می‌تواند ورود کند که مشخص باشد چه تخلفی رخ داده است. 

زرآبادی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه که شما در نطق خود به بحث انتصابات فامیلی وزیر ارتباطات اشاره کردید، و همچنین از موضوع شنود توسط این وزارتخانه خبر دادید جزئیات آن را اعلام کنید،‌گفت: من معتقدم ورود به حوزه شخصی افراد کار پسندیده‌ای نیست. بنابراین آقای آذری‌جهرمی باید پاسخگو باشد و انتصابات خود را اصلاح کند که این کار را نکرد.

عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه پاسخ به سؤالی، گفت:‌ بنده در خصوص انتصابات مربوط به وی سؤالی از ایشان پرسیدم که یکی از موارد را مطرح کرد اما موارد دیگری از انتصابات ایشان همچنان برقرار و مطرح است. 

وی یادآور شد: اینکه افراد مسئول می‌شود ممکن است اقوام و دوستان خودشان را در جای دولتی منصوب کنند اما از زمانی که این موضوع ممنوع اعلام شد صرفا انتصابات در وزارتخانه‌ها مورد بحث نبود و دوستان مسئول به بخش خصوصی روی آوردند. 

نماینده قزوین در مجلس با بیان اینکه در بخش دولتی که مردم عادی نمی‌توانند منصوب شوند،‌گفت: در بخش خصوصی هم که آقایان مسئول اطرفیان خود را منصوب کرده و به واسطه رانت مردم عادی نمی‌توانند در این مراکز مشغول به فعالیت شوند، پس سوال این است چگونه و به دستور چه کسانی این افراد منصوب می‌شوند

زرآبادی با طرح این سؤال که آیا هر کسی که دفتر نمایندگی بیمه دارد گردش مالی‌اش این گونه است، گفت:‌ اگر کسی نمایندگی فروش رایتل را در شهری دارد همه نمایندگی‌ها اندازه او گردش مالی دارند.

این نماینده مجلس ادامه داد: هدف من از بیان این مسائل این است که مسیر درست شود.

وی در خصوص سؤال دیگری مبنی بر بحث شنود مکالمات وی در خصوص نطق گذشته‌اش درباره وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: من در نطقم عنوان کردم که ما باید احساس امنیت داشته باشیم. در خصوص نطقم بنده موضوعی را مدنظر داشتم که فقط خودم می‌دانستم و تنها با برادرم مشورت کرده بودم. برایم جالب بود که یک فرد خیلی نزدیک به وزیر ارتباطات این خبر را منتشر کرد که من نطقی در خصوص آذری‌جهرمی دارم. اما جالب است بدانید در مجلس همان روزی که نطق داریم اسامی ناطقان را راس ساعت 8 صبح به دیوار می‌زنند.

عضو فراکسیون امید با بیان اینکه افراد باید در جامعه ما احساس امنیت کنند، گفت:‌ من به عنوان یک نماینده وقتی انتشار خبرم درباره نطق در خصوص آذری‌جهرمی را دیدم احساس ناامنی کردم. چرا که برایم جای سؤال داشت که چه کسی آن را منتشر کرد من هم همان فرد را گفتم.

نماینده قزوین در مجلس با بیان اینکه در خصوص اطلاع یابی از موضوع نطقم و مسئله‌ای که تنها مدنظر خودم بود با دستگاه‌های ذیربط مکاتبه کردم تا این مسئله را بررسی کنند،‌گفت:‌ من نمی‌دانم چگونه است که آن فرد توانسته این موضوع را منتشر کند. لذا برای من جای سؤال است و احساس ناامنی می‌کنم. جالب است بدانید نام این فرد زهیر موسوی بود. 

زرآبادی گفت:‌ من در نطقم این موضوع را در خصوص انتصابات وزیر مطرح کردم که وزیر پاسخی نداد باز هم چند روز بعد بنده سوالی کردم که اتفاقا در خصوص یکی از اقوام ایشان یعنی نقش خانم ثنا اسدیان در انعقاد قراردادهای سنگین بیمه‌ای رایتل با بیمه ما وابسته به بانک ملت است که وزیر گفته بود در این خصوص مستندی نداری که بنده آن را در رسانه‌ها منتشر کردم. من دوست دارم این مسیر اصلاح شود. 

وی با اشاره به انتصاب فرد نزدیک به وزیر ارتباطات در شرکت رایتل، گفت: «توجه به انعقاد قراردادهای کلان بیمه‌ای توسط خانم ثنا اسدیان بانمایندگی کد ۲۳ ۲۳ بیمه ما وابسته به بانک ملت با شرکت رایتل و شرکت‌های حوزه ارتباطات پاسخ به چند سوال  ضروری است.آیا خانم ثنا اسدیان با شما نسبت فامیلی دارند؟ و در صورت  مثبت بودن پاسخ این سوال نسبت دقیق را اعلام کنید.»

نماینده قزوین در مجلس ادامه داد:‌ ما سؤال مربوط به وزیر را ۲۱ مهر پرسیدیم و در ۱۱ آبان سال جاری به وزارتخانه ارتباطات رفت اما هیچ پاسخی دریافت نکردیم البته می‌دانم چرا وزیر پاسخ نمی‌دهد چون اصلا جوابی ندارد. چون اگر پاسخی داشت سریعا آن را توئیت می‌کرد!

زرآبادی افزود: بنابراین سؤال من در خصوص انتصابات فامیلی وزیر ارتباطات بعد از کمیسیون در صحن علنی مجلس می‌رود و امیدوارم آقای وزیر در این رابطه پاسخ داشته باشد. 

عضو فراکسیون امید در خصوص اینکه عده‌ای می‌گویند وقتی سؤال خود را پس گرفتی پس تطمیع شده‌ای،‌گفت: اگر آقای آذری جهرمی مثلا دستور می‌داد قرارداد بیمه حوزه ارتباطات را کنسل کند آن گاه من قانع می‌شدم. ما در مجلس هستیم که اصلاح امور را انجام دهیم نه اینکه دعوا کنیم اما به شرطی اینکه این موارد اصلاح شود.

این نماینده مجلس در ادامه با بیان اینکه تا زمانی که امور مذکور اصلاح نشود از سؤالاتم دست نخواهیم کشید، گفت:‌ خانم ثنا اسدیان خواهرخانم وزیر ارتباطات متولد ۶۵ است شما بگویید ما چند نفر بیکار در این سن و سال در کشور داریم. کارمزد او طی سه سال  ۲ میلیارد و۳۰۰ میلیون تومان بوده که به طور متوسط ماهیانه ۶۹ میلیون تومان است  که در برخی ماه‌ها تا ۱۳۷ میلیون تومان هم این کارمزد رسیده‌ است. 

زرآبادی در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه چرا تخلفات پسر آقای دزفولی را پیگیری نکردید، گفت:در مورد تخلف پسر آقای دزفولی مستندی به من ندادند حال اگر مستندی در این خصوص کسی دارد به من ارائه کند تا پیگیری کنم.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت:‌ بنده سؤالی از وزیر ارتباطات کرده بودم که آقای آذری‌جهرمی به شورای نگهبان نامه‌ای نوشته بود و گفته بود سؤال من  امنیتی است. این موارد کجا امنیتی هستند. 

وی با بیان اینکه من تا هفتم خرداد ۹۹ نماینده مردم هستم و در عمل به وظیفه با کسی خصومتی ندارم خاطرنشان کرد: اکنون شرایطی فراهم است که همه مردم می‌توانند فهرست رسانه‌های حامی وزارت ارتباطات را متوجه شوند! چون همه این رسانه‌های مرتبط با وزارت ارتباطات در یک زمان واحد خبری‌های این وزارتخانه را منتشر می‌کنند و خبرهایی هم که برای آنها پول داده می‌شود و سفارشی مشخص است چرا که این اخبار بدون ذکر منبع منتشر می‌شوند.

زرآبادی گفت: اطلاعات مستند داریم که در بعضی موضوعات قیمت این توئیت‌ها از ۵۰۰ هزار تومان شروع می‌شود. وزارت ارتباطات توئیتی ۵۰۰ هزار تومان برای انتشار مطالب پرداخت به افراد خاص می‌کند.

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اینکه وقتی صحبت از انتصابات فامیلی توسط آذری جهرمی صحبت می‌کنیم به معنای انتصاب در بخش‌های دولتی نیست، خاطرنشان کرد: اکنون روال این نیست که اقوام و آشنایان را در بخش‌های دولتی به‌کار بگیرند. بلکه در بخش‌های خصوصی به این دوستان و اقوام رانت اطلاعاتی می‌دهند.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی به نام فاطمه صحرائیان اشاره و گفت: اسنادی دارم که تعدادی از نمایندگی‌های ایرانسل و رایتل در جهرم به نام خانم فاطمه صحرائیان است که نام هسرش هم هادی آذری جهرمی است.

وی در خاتمه سخنانش در خصوص سؤالی مبنی بر اینکه آیا از لیست امید برای انتخابات جدا خواهید شد، گفت: از فراکسیون امید در انتخابات بعدی جدا نخواهم شد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۵۷۰۱۹۰۰:۴۶:۳۱ ۱۳۹۸/۸/۱۵
این جوری فساد از بین نمیره با موارد هم را رو کردن.
ماری۱۱۵۷۰۳۷۰۱:۲۴:۰۸ ۱۳۹۸/۸/۱۵
یارب این نودولتان را بر کرسی خودشان نشان
عباس اکبری۱۱۵۷۰۴۲۰۱:۵۴:۱۱ ۱۳۹۸/۸/۱۵
با اینکه از مخالف شدید دولت روحانی هستم اما این حرکات و تلاش برای زیر سوال بردن وزیرجوان کابینه روحانی برای خارج کردن جوان ها از مدیریت سطح اول کشوراست یه جوری قانون منع بازنشستگان را باطل کنند بگویند ما بازنشسته ها خوبیم درحالی گلهای پژمرده زیادی از کارکشته و باتجربه چه اختلاس هایی کردند نمونه خاوری
ناشناس۱۱۵۷۰۵۴۰۴:۱۰:۱۷ ۱۳۹۸/۸/۱۵
نماینده های مجلس اگر خوب به وظایفشان عمل کنند دولت نمی تواند این همه خطا کند. هم تعداد نماینده ها و هم ساختار مجلس باید عوض شود و دائما دولت را به چالش بکشند.
ناشناس۱۱۵۷۰۶۸۰۵:۲۱:۵۶ ۱۳۹۸/۸/۱۵
سخنان اين خانم نماينده درست باشديا نباشدبايد به حال اين كشور .. گريست چون اگر درست باشد كه مافياهايي در ادارات بوجود آمده اند كه از وزير هم كاري .. ساخته نيست واگر درست نباشد بازهم همين مافياي فساد باعث جلوگيري از اقدامات وزير حتي توسط نماينده هاي مجلس است كه اورا تهديد به استيضاح مي كنند در هر حال بايد به حال اوضاع مديريتي كشور گريست
شهروندقانونمدار۱۱۵۷۰۹۵۰۶:۵۱:۱۰ ۱۳۹۸/۸/۱۵
باسلام اجرای قانون منع مداخله کارکنان دولت برای بی پناهان وبیچاره هایی است که از رانت محروم اند!
ناشناس۱۱۵۷۰۹۷۰۶:۵۲:۳۲ ۱۳۹۸/۸/۱۵
خانم نماینده اصلاحطلب حرفتون حقه ولی یادتون باشه این دولت ثمره اون تکرارهای ناصواب هستش که الان وضعیت مملکت رو به اینجا کشونده.
ناشناس۱۱۵۷۱۰۱۰۶:۵۹:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۱۵
یکسری .. به اسم وکیل و وزیر افتادن به جان مردم و خودشون
علی۱۱۵۷۱۰۴۰۷:۰۴:۳۸ ۱۳۹۸/۸/۱۵
.. خدایا خودت کمک کن
کاوه۱۱۵۷۱۱۲۰۷:۱۷:۵۵ ۱۳۹۸/۸/۱۵
یک معلم با مدرک فوق لیسانس از دانشگاه تهران بعد از بیست سال سه میلیون میگیره؟!!!! اف به.. ریشه این همه .. تبعیض از کجاست؟!!!!!
محمد۱۱۵۷۱۱۵۰۷:۲۰:۱۷ ۱۳۹۸/۸/۱۵
وزیر باید پاسخگو باشد و اگر دلیلی بر رد فرمایشات این نماینده دارد ارائه نماید.
بیگی29۱۱۵۷۱۲۴۰۷:۳۳:۴۱ ۱۳۹۸/۸/۱۵
چیز جدید بنویسید.چشممون از فساد و رانت پر شده.
ناشناس۱۱۵۷۱۳۱۰۷:۴۹:۳۳ ۱۳۹۸/۸/۱۵
فراکسیون امید دیگر هیچ رایی از ما نخواهد آورد ، خداحافظ نمایندگان نا آشنا با درد مردم.
ناشناس۱۱۵۷۱۳۷۰۸:۰۱:۳۴ ۱۳۹۸/۸/۱۵
ای وزیر جوان ..؟
ناشناس۱۱۵۷۱۴۷۰۸:۱۵:۴۰ ۱۳۹۸/۸/۱۵
جهرمی باید پاسخگو باشه
عمار۱۱۵۷۱۵۳۰۸:۲۹:۳۷ ۱۳۹۸/۸/۱۵
فکر میکنم سوءتفاهم شده. مسوولان ما خیلی پاک و معصومند. امیدوارم هرچه زودتر تکذیب شود و خیالمون راحت بشه. هم آقای جهرمی هم خانم نماینده مجلس از بهترین و پاکدست ترین ها هستند.
ناشناس۱۱۵۷۱۶۵۰۸:۴۰:۵۷ ۱۳۹۸/۸/۱۵
چرامدارک واسناد تخلف رابه قوه محترم قضاییه نمیدهید..
الف ر۱۱۵۷۱۷۱۰۸:۴۸:۵۱ ۱۳۹۸/۸/۱۵
هردم از این باغ بری میرسد رانتخور رانتخورتری میرسد (با اجازه نظامی گنجوی)
ناشناس۱۱۵۷۱۸۹۰۹:۰۵:۵۵ ۱۳۹۸/۸/۱۵
اگر .. امثال روحانی بر سرکار نمی آمدند تا امثال این فرد را وزیر بکنند
ناشناس۱۱۵۷۱۹۴۰۹:۰۹:۵۴ ۱۳۹۸/۸/۱۵
آفرین به این نماینده متین و منطقی. خدایا به تو پناه میبریم .
ناشناس۱۱۵۷۱۹۵۰۹:۱۱:۵۹ ۱۳۹۸/۸/۱۵
به هیچ کس نمیشه اعتماد کرد این همه جوان بیکار واینگونه رانتخواری خدایا به حق فاطمه زهرا رانتخوران را نابود کن
ناشناس۱۱۵۷۲۰۶۰۹:۱۹:۱۴ ۱۳۹۸/۸/۱۵
به نظر می رسد آقای جهرمی با مطرح کردن مسایلی مانند ارزش افزوده سعی از انحراف افکار عمومی از مسایل ا..
ناشناس۱۱۵۷۲۴۳۰۹:۵۰:۰۲ ۱۳۹۸/۸/۱۵
این هم ماستمالی خواهد شد
ناشناس۱۱۵۷۲۴۸۰۹:۵۴:۳۶ ۱۳۹۸/۸/۱۵
چهارتا نماینده باشرف پیدا بشه وسوت زنی کنه، اوضاع کلی عوض میشه!
ناشناس۱۱۵۷۲۵۷۱۰:۰۶:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۱۵
بزرگترین مشکل مخابرات این است که بعضا شرکتهای پیمانکاری در واقع به نحوی منافع برخی مدیران آنرا تامین میکنند و هیچ کدام از آنها، منافع مردم ایران را به منافع شخصی خود ترجیح نمیدهند. نیاز به یک پاکسازی عمیق در مدیران و حتی بدنه مخابرات ضروری است
ناشناس۱۱۵۷۲۶۹۱۰:۲۰:۵۲ ۱۳۹۸/۸/۱۵
کاملا معلومه با رو شدن یغماگریهای شرکت های ارزش افزوده عوامل این مجموعه ها از سوراخ بیرون زدن ... رو شد
ناشناس۱۱۵۷۳۳۸۱۱:۴۲:۳۵ ۱۳۹۸/۸/۱۵
آقای جهرمی کجایی؟؟
ناشناس۱۱۵۷۳۴۲۱۱:۴۵:۳۹ ۱۳۹۸/۸/۱۵
از لیست امید جدا نمیشه چون هم میتونه دوباره انتخاب بشه، هم ..
ناشناس۱۱۵۷۳۶۴۱۲:۱۳:۵۴ ۱۳۹۸/۸/۱۵
آی چی بگم،‌چیزی .. نمونده که دیگه بخورین
ناشناس۱۱۵۷۳۸۶۱۲:۴۴:۵۵ ۱۳۹۸/۸/۱۵
از وقتی وزیر گفته افشا میکنم اینها چقدر پول از مردم الکی گرفتن این دوستان .. تابلو نیست ؟
ناشناس۱۱۵۷۳۹۵۱۲:۵۳:۵۲ ۱۳۹۸/۸/۱۵
عجب عدالتی یکی ماهی ۷۰ میلیون میگیره یکی هم از بی پولی هر روز هزار بار میمیره و زنده میشه
ناشناس۱۱۵۷۴۲۸۱۳:۳۰:۳۹ ۱۳۹۸/۸/۱۵
همسرم بدون اینکه کسی بهش بگه روزانه ازش شارژ کم خواهد شد، عضو یک سرویس ارزش افزوده شده بود. اصلا این سرویس و اسم اپش رو نمی‌شناخت و هیچکدوم از «خدماتش» رو که تعدادی ویدئو بود ندیده بود. ازش ۱۱۹ هزار تومن شارژ کم شده بود. ارزش افزوده باید از بین برود. خدا از حامیان ارزش افزوده نگذرد.
ایران۱۱۵۷۴۴۱۱۳:۴۴:۱۹ ۱۳۹۸/۸/۱۵
خدا جان کجایی!!
ناشناس۱۱۵۷۴۴۷۱۳:۵۱:۱۷ ۱۳۹۸/۸/۱۵
خبر جديدي نيست
ناشناس۱۱۵۷۴۵۳۱۴:۰۷:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۱۵
.. چرا درست الان که وزیر داره دست خیلیها رو روو می کنه صداش در اومده؟
ناشناس۱۱۵۷۴۶۸۱۴:۳۹:۴۸ ۱۳۹۸/۸/۱۵
دمت گرم، ماشاالله پیگیر باش، چون این وزیر کارهای خاص، زیاد انجام داده

پربحث‌های دیروز

 1. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 2. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 3. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 4. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 5. حكايت ناقلان خاموش؛ هزینه تست کرونا با جیب مردم نمی‌خواند

 6. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

 7. جدیدترین خبر از تبدیل ریال به تومان/ ۲.۵ میلیارد دلار ارز برگشت

 8. نوبخت: ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند / افزایش قیمت ها را به فروش ارز صندوق ربط ندهید

 9. وزارت دفاع روسیه: به هرگونه حمله موشکی، پاسخ اتمی خواهیم داد

 10. پیشنهاد معنادار حسام الدین آشنا به مردم: برای هر تصمیم اقتصادی یک هفته صبر کنید

 11. گمانه زنی‌ها از "گشایش اقتصادی" رئیس جمهور/ پای عرضه اوراق سلف نفتی در میان است؟

 12. تل آویو و انفجار بیروت؛ دلیل خشم اسرائیلی‌ها از اظهارات ترامپ چیست؟

 13. زیباترین عکس جهان

 14. ماه‌چهره خلیلی درگذشت

 15. نخستین تظاهرات ضددولتی پس از انفجار بیروت/ معترضان و نیروهای امنیتی زخمی شدند

 16. نصرالله: انفجار بیروت ربطی به حزب‌الله ندارد؛ عوامل حادثه جدای از وابستگی سیاسی و مذهبی، محاکمه شوند

 17. افزایش آمار کشته‌های انفجار بیروت به ۱۴۵ تن/ ماکرون: کمک‌ها به دست‌های فاسد نخواهد رسید

 18. نظرات برگزیده مخاطبین الف: تهیه مسکن وظیفه نماینده است و تا این کار نشود درکی از زجر مردم ندارد/ وقتی از مردم مالیات می گیرید آنها تعیین می‌کنند صرف چه می‌شود/ کرونا را نباید سیاسی کرد

 19. پیامکی عجیب از واشنگتن به ایران و روسیه؛ اطلاعات بدهید، پول بگیرید!

 20. حادثه رانندگی برای مجری ورزشی تلویزیون/ عکس

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 4. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 5. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 6. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 7. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 8. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 9. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 10. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 11. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 12. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 13. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 14. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 15. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 16. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 17. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 18. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 19. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 20. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 21. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 22. پایانی بر یک مجادله درباره عزاداری محرم امسال

 23. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 24. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 25. واقفین دماوند و جنگل‌های هیرکانی چه کسانی هستند؟

ابر آروان

آخرین عناوین