رهبر انقلاب: اختلاف ملت ایران با دولت آمریکا از ۲۸ مرداد و قبل از آن بوده/ یکی از راه‌های بستن راه نفوذ آمریکا، منع مذاکره است/ جوانان متدین ایران را می‌سازند

گروه سیاسی الف،   3980812063 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: بعضی خیال میکنند که مذاکره مشکلات کشور را حل میکند. این اشتباه بزرگی است؛ صددرصد اشتباه است. طرف مقابل، قبول مذاکره از سوی ایران را به معنای به زانو درآوردن جمهوری اسلامی میداند و میخواهد بگوید "توانستیم ایران را به زانو دربیاوریم" و میخواهد اثبات کند که سیاست فشار حداکثری درست بوده و بعد هم هیچ امتیازی نخواهد داد.

رهبر انقلاب: اختلاف ملت ایران با دولت آمریکا از ۲۸ مرداد و قبل از آن بوده/ یکی از راه‌های بستن راه نفوذ آمریکا، منع مذاکره است/ جوانان متدین ایران را می‌سازند

به گزارش الف، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) و در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور، نسل جوان پرتوان، پر نشاط و پر انگیزه را نعمتی بزرگ و ذخیره ای ارزشمند برای ایران خواندند و با اشاره به استمرار خصومت عمیق آمریکا با ملت ایران از کودتای ۱۳۳۲ تاکنون تأکید کردند: آمریکای گرگ‌صفت البته ضعیف‌تر اما وحشی‌تر و وقیح‌تر شده است و در مقابل، جمهوری اسلامی ایران با دفاع مقتدرانه و منع مستدل مذاکره، راه نفوذ و ورود مجدد آمریکا به کشور را سد کرده است.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین «رونق تولید» را کلید حل مشکلات اقتصادی مردم از جمله گرانی، تورم و کم شدن ارزش پول ملی خواندند و افزودند: نباید همچنان که مدتی بیهوده منتظر برجام ماندیم حالا در انتظار اقدامات اروپایی‌ها یا مسائل دیگر معطل بمانیم بلکه باید به داخل دل ببندیم و همه توان را برای رونق تولید به‌کار گیریم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ را سرآغاز دشمنی آشکار شیطان بزرگ با ملت ایران خواندند و افزودند: آمریکایی‌ها با آن کودتا، حتی به دولت مصدق که به آنها اعتماد کرده بود رحم نکردند و با ساقط کردن دولت ملی، دولتی وابسته، فاسد و دیکتاتور را روی کار آوردند و به این شکل بزرگترین دشمنیِ ممکن را در حق ملت ایران انجام دادند.

ایشان افزودند: دولتی که با کودتا سرنگون شد، در واقع چوب اعتماد به شیطان بزرگ را خورد و آمریکایی ها به‌واسطه رژیم پهلوی بر نیروهای مسلح، نفت، سیاست، فرهنگ، اقتصاد و همه عرصه های کشور تسلط کامل یافتند.

رهبر انقلاب با اشاره به اینکه برخی از جمله آمریکایی‌ها در تلاشند با تحریف تاریخ، آغاز خصومت آمریکا با ایران را به تسخیر لانه جاسوسی ربط دهند، خاطرنشان کردند: آمریکایی‌ها از ابتدای روابط با ایران، با طرح های به ظاهر دوستانه، باطناً با ملت ایران دشمنی می کردند که این دشمنی با کودتای ۲۸ مرداد علنی شد و این مقطع آغاز خصومت علنی آمریکا با ایران است.

ایشان کودتای مرداد ۱۳۳۲ را موجب آگاهی بیشتر ملت خواندند و افزودند: ده سال بعد در سال ۱۳۴۲ که مبارزات اسلامی و مردمی شروع شد، امام خمینی با درک موضع حقیقی و قلبی مردم، این واقعیت را بیان کردند که امروز در اذهان ملت ایران هیچ فردی منفورتر از رئیس جمهور آمریکا نیست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان این واقعیت که آمریکا از آن روز تا امروز هیچ تغییری نکرده است، گفتند: همان شرارت، همان گرگ صفتی، همان تلاش برای ایجاد دیکتاتوری بین المللی و همان سلطه طلبیِ بی حد، امروز نیز در آمریکا وجود دارد البته با وحشی گری و وقاحت بیشتر.

ایشان با یادآوری فشار و خفقان حاکم بر ایران در دوران رژیم دیکتاتوری وابسته به آمریکا گفتند: انقلاب اسلامی اساساً علیه آمریکا و آن رژیم وابسته بود و عامه مردم به رهبری امام خمینی، بساط پادشاهی فاسد و وابسته را جمع کردند و جمهوری اسلامی را بر سر کار آوردند.

رهبر انقلاب با یادآوری برخی اقدامات آمریکایی‌ها در ۴۱ سال گذشته از جمله تهدید، کودتا، تحریم، تحریک قومیتها، تجزیه طلبی، آشوب طلبی، محاصره اقتصادی، نفوذ و روشهای دیگر تأکید کردند: آنها در این مدت هرچه بلد بودند و می توانستند علیه نهادهای برخاسته از انقلاب به‌ویژه اصل جمهوری اسلامی توطئه و اقدام کردند که البته ما هم در مقابل هر کاری توانستیم کردیم و در موارد زیادی حریف را به گوشه رینگ بردیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «سد کردن راه نفوذ مجدد سیاسی و تسلط دوباره آمریکایی‌ها بر ایران» را مهمترین پاسخ جمهوری اسلامی در مقابل توطئه های حاکمان واشنگتن برشمردند و تأکید کردند: منع مکرر مذاکره با آمریکا یکی از ابزارهای مهم بستن راه ورود آنان به ایران عزیز است.

ایشان مخالفت جمهوری اسلامی با آمریکایی‌ها را دارای منطقی مستحکم خواندند و افزودند: این روش عقلانی، راه نفوذ مجدد آمریکایی‌ها را می بندد، ابهت حقیقی و اقتدار ایران را به جهانیان ثابت می کند و ابهت پوشالی طرف مقابل را در دنیا فرو می ریزد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تکبر و خوی استکباری آمریکا خاطرنشان کردند: آمریکایی‌ها که برای مذاکره با سران کشورها بر سر آنها منت می گذارند، سالهاست برای گفتگو با مقامات ایران اصرار می کنند اما جمهوری اسلامی امتناع می کند که تحمل این مسئله برای دشمنان ملت خیلی سخت است، زیرا به جهانیان ثابت می کند در دنیا حکومتی وجود دارد که قدرت غاصبانه و دیکتاتوری بین المللی آمریکا را قبول ندارد و زیر بار حرف زور نمی رود.

رهبر انقلاب مذاکره با آمریکا را حقیقتاً بی نتیجه برشمردند و تأکید کردند: برخی که مذاکره با آمریکا را حلّال مشکلات می دانند، صددرصد اشتباه می کنند و هیچ نتیجه ای از گفتگو با آمریکایی ها حاصل نخواهد شد، چرا که آنها یقیناً و قطعاً هیچ امتیازی نخواهند داد.

ایشان در همین زمینه این واقعیت را یادآوری کردند که طرف مقابل، نشستن مقامات ایرانی پشت میز مذاکره را به معنای به زانو درآوردن جمهوری اسلامی می داند و از اصرار بر مذاکره این هدف را دارد که به جهانیان بگوید فشار حداکثری و تحریم ها سرانجام نتیجه داد و ایرانی ها به زانو درآمدند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: اگر مسئولان جمهوری اسلامی ساده لوحی می کردند و به مذاکره می رفتند، از فشارها و تحریم ها هیچ چیزی کم نمی شد، بلکه راه برای طرح رسمی توقعات و تحمیل های جدید آمریکایی ها باز می شد.

رهبر انقلاب با اشاره به تلاشهای بی نتیجه آمریکا برای حذف یا محدود کردن قدرت دفاع موشکی ایران افزودند: امروز به فضل الهی و همت جوانان میهن، دارای موشکهای دقیق با بُرد دو هزار کیلومتر هستیم که می تواند به هر هدفی با خطای فقط یک متر اصابت کند.

ایشان گفتند: اگر به مذاکره می رفتیم، آمریکایی های متوقع پای موشکها را به میان می کشیدند و مثلاً می گفتند باید موشکهای ایران حداکثر ۱۵۰ کیلومتر بُرد داشته باشد که اگر مسئولان ما این را می پذیرفتند، پدر کشور در می آمد و اگر نمی پذیرفتند همین آش و همین کاسه تکرار می شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تجربه هایی نظیر مذاکرات بی نتیجه کوبا و کره شمالی با آمریکا را درس آموز خواندند و گفتند: مسئولان آمریکا و کره شمالی متقابلاً قربان صدقه یکدیگر هم رفتند اما در نهایت آمریکایی‌ها براساس روال خود در مذاکرات، یک ذره از تحریم ها کم نکردند و هیچ امتیازی ندادند.

ایشان با اشاره به اصرار دولت فرانسه به واسطه گری گفتند: رئیس جمهور فرانسه یک ملاقات با ترامپ را حلّال همه مشکلات ایران دانسته بود که باید بگوییم این شخص یا خیلی ساده است و یا همدست آمریکایی‌ها است.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اخیراً نیز با این که می دانستم نمی‌شود، اما برای امتحان و به منظور روشن شدن موضوع برای همگان، گفتم با وجود خطایی که آمریکایی‌ها با خروج از برجام مرتکب شدند، اگر همه تحریم ها را بردارند، می توانند در مجموعه برجام شرکت کنند اگرچه می‌دانستم که قبول نمی کنند و به همین صورت هم شد.

ایشان با طرح این سؤال که حدّ توقف خواسته ها و توقعات آمریکا از ایران کجا است، گفتند: آنها فعلاً می گویند در منطقه فعال نباشید، به جبهه مقاومت کمک نکنید، در برخی کشورها حضور نداشته باشید و توان دفاعی و تولید موشک خود را متوقف کنید و بعد از این خواسته‌ها خواهند گفت از قوانین و حدود دینی دست بردارید و بر موضوع حجاب اسلامی نیز تأکید نکنید، بنابراین خواسته‌های آمریکا هیچگاه تمامی ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: من چند سال قبل در دیدار با مسئولان در همین حسینیه گفتم آنجایی که آمریکا متوقف خواهد شد و دیگر توقع جدیدی مطرح نخواهد کرد، کجاست؟ توقعات آمریکا حدّ یقف ندارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به دنبال بازگرداندن ایران به شرایط پیش از انقلاب هستند، تأکید کردند: انقلاب اسلامی محکم تر از این حرف ها است و اراده پولادین و عزم راسخ جمهوری اسلامی هیچگاه اجازه نخواهد داد که آمریکا با چنین ترفندهایی بار دیگر به ایران بازگردد.

ایشان در ادامه سخنان خود به مسائل داخلی کشور و موضوع رونق تولید اشاره کردند و گفتند: هشت ماه از اعلام شعار سال گذشت. البته در این هشت ماه برخی کارهای خوب انجام گرفته است اما بخش هایی هم وجود دارند که همچنان به کار و تلاش بیشتر نیاز دارند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه کلید حل مشکلات اقتصادی کشور در گرو رونق تولید است، افزودند: من اقتصاددان نیستم اما اقتصاددانها به‌صورت اجماعی، در سخنان و اظهارنظرهای خود شعار سال را تأیید کردند زیرا اشتغال، ثروت ملی، رفاه عمومی و حتی پیشرفت علمی به‌واسطه رونق تولید به‌وجود می آید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: کاهش فشار به مردم و حل مشکلاتی همچون گرانی، تورم و کم ارزش شدن پول ملی تنها با اهتمام به موضوع تولید ملی امکان پذیر خواهد بود.

ایشان با اشاره به سخنان چندی پیش وزیر صنعت مبنی بر اینکه هر جا یک واحد صنعتی در آستانه تعطیلی قرار بگیرد، به کمک آن می رویم، گفتند: این سخنان، عالی و خرسند کننده است و حالا باید پای این قول بایستند و دیگر مسئولان نیز همین‌گونه عمل کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد از رویکرد «منتظر خارجی‌ها ماندن» گفتند: یک مدت معطل برجام بودیم، یک مدت دیگر هم معطل دستور رئیس جمهور آمریکا برای تمدید مهلت‌های سه‌ماهه‌ای بودیم که در برجام گذاشته‌اند، و یک مدت هم معطل بمانیم برای رئیس‌جمهور فرانسه و برنامه های فرانسوی‌ها، در حالی که این انتظارها، سرمایه گذار و فعال اقتصادی را دچار بلاتکلیفی می کند و کشور را به رکود و عقب‌ماندگی می کشاند.

ایشان تأکید کردند: این انتظارها را رها کنید. البته نمی گویم رابطه ها را قطع کنید بلکه می‌گویم به خارجی ها دل نبندید و فقط به داخل دل ببندید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به سخنان یکی از استانداران درباره انعقاد ۹۰ هزار میلیارد تومان قرارداد در استان طی چند ماه اشاره کردند و گفتند: این نشان دهنده بخش کوچکی از ظرفیتهای بی شمار استانها است که باید برروی همین ظرفیتها متمرکز شد و آنها را پیگیری کرد.

ایشان یکی دیگر از راههای رونق تولید را جلوگیری از واردات کالاهای دارای تولید داخل دانستند و افزودند: عده ای هستند که حیات و ثروت بادآورده‌شان وابسته به واردات است اما واردات زائد و بی رویه موجب ورشکستگی تولید داخل و بیکار ماندن جوانان خواهد شد، بنابراین علاج واقعی مشکلات این است که دولت و مجلس، برای عملیاتی و اجرایی شدن سیاستهای صحیح ابلاغی، برنامه ریزی کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان، با تمجید از خصوصیات نسل جوان از جمله انگیزه، انرژی و آمادگی برای انجام دادن وظایف گفتند: کشور به معنای حقیقی کلمه به این نسل احتیاج دارد چرا که این جوانان متدین هستند که با احساس مسئولیت و در صراط مستقیم ایران را می سازند و به پیش خواهند برد.
ایشان با انتقاد مجدد از موضوع محدود کردن نسل افزودند: آثار چنین اقدامات خطرناکی دو دهه بعد آشکار خواهد شد که ایران دیگر از نسل جوان متراکم برخوردار نیست.

رهبر انقلاب با اشاره به قول مسئولان برای برطرف کردن مشکلات موجود و مقابله با تحدید نسل تأکید کردند: این موضوع باید با جدیت دنبال شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان سخنان خود گفتند: ظرفیت های کشور بسیار زیاد است و جمهوری اسلامی به حول و قوه الهی و به کوری چشم آنهایی که نمی توانند ببینند، از همه مشکلات، سرافراز بیرون خواهد رفت.

دیدگاه کاربران

mostafa.kamali95@yahoo.com۱۱۵۲۵۴۸۱۲:۳۷:۵۴ ۱۳۹۸/۸/۱۲
همانگونه که رهبری عزیز خواستار مبارزه جدی با فساد هستند و فساد از هر دشمنی بیشترین ضربه را به انقلاب میزند الان فرصت انقلاب سوم که انقلاب اقتصادی است فرا رسیده است باید قانون از کجا اورده ای به این ثروت کلان و افسانه ای رسیده ای را بطور جامع برای همه بخش های دولتی خصوصی و افراد به اصطلاح عادی اجرایی نمود
ناشناس۱۱۵۲۹۰۴۱۵:۴۳:۰۷ ۱۳۹۸/۸/۱۲
مرگ بر ضد ولایت فقیه
ناشناس۱۱۵۲۹۵۵۱۶:۱۴:۱۴ ۱۳۹۸/۸/۱۲
مولی علی ع فرمودند ثروت های حرام را اگر کابین زنانشان کرده باشند به بیت المال باز میگردانم یقینا این مهم در حکومت اسلامی و تحت لوای ولایت فقیه اتفاق خواهد افتاد مرگ و ننگ ونفرت در انتظار مفسدین خوا6د بود بی شک
علی۱۱۵۲۹۶۷۱۶:۲۵:۰۰ ۱۳۹۸/۸/۱۲
می‌دونم که شما جزء اون دسته از افرادی هستی که اتفاقا به ولایت فقیه اعتقادی نداری و اومدی این جمله رو پروندی تا بحث رو به حاشیه بکشی. کاربرای عزیز این جور نظرات شما رو گول نزنه و مشغولتون نکنه.
ناشناس۱۱۵۲۹۷۹۱۶:۳۳:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۱۲
یقینا شما از مفسدان اقتصادی هستید و به وحشت افتاده اید از اجرای عدالت صبر و گوشزد ولایت فقیه به نامحرمان هم اندازه ای دارد شما لابد از اندسته هستید که باحذف 4 صفر از پول باز هم ثروت میلیاردی دارید چند سالتونه و سالیرچقدر درامد داشتید و چه کار تولیدی مفید یا کار فکری مفیدی کردید
ناشناس۱۱۵۳۵۸۱۲۳:۳۰:۴۹ ۱۳۹۸/۸/۱۲
مگر امام حسین نفرمود اگر دین نداری لااقل آزاده باش . چرا دروغ میگی؟ چرا برچسب میزنی ؟
ناشناس۱۱۵۳۷۹۴۰۷:۴۰:۵۱ ۱۳۹۸/۸/۱۳
آنوقت شنیده میشود که گفته شده عملکرد رییسی باعث تعطیلی تولید میشود . آیا مبارزه با قاچاق و فساد و رانت و... باعث روغن میشود یا تعطیلی؟
پیر در خشت خان بین۱۱۵۲۷۰۷۱۳:۴۹:۲۵ ۱۳۹۸/۸/۱۲
واجب است رهبری عزیز برای فساد مویرگی و اختاپوسی نهیب واقعی و عملی بزنند انقلاب و زندگی مردم شدید از ناحیه مفسدین مورد تهدید است
ناشناس۱۱۵۳۰۲۷۱۷:۱۰:۰۹ ۱۳۹۸/۸/۱۲
ایران یکبار دیگر باید این موضوع را بصورت بین المللی مطرح کند که ما حاضریم با دولتمردان امریکا روبرو و شویم و پشت یک میز بنشینیم در صورتی که امریکا به برجام بر گردد و تمام تحریم ها را بردارد و در چارچوب برجام درخواست دیدار و ملاقات با اعضا 5+ 1داشته باشد
ناشناس۱۱۵۲۷۲۲۱۳:۵۶:۴۰ ۱۳۹۸/۸/۱۲
در استانه یک جنگ ویرانگر هسته ای ملاقات سران دو کشور کره شمالی و امریکا از وقوع قریب الوقوع آن جلوگیری شد.
ناشناس۱۱۵۲۸۹۳۱۵:۳۳:۳۱ ۱۳۹۸/۸/۱۲
جنگ هراسی دروغ محض بود ترامپ و آمریکا اصلا در شرایط جنگ نبودند و فقط بلوف زدند جون هم تست کرد دقیقا به نتیجه ما در برجام رسید که ترامپ امتیاز نمیدهد
ناشناس۱۱۵۳۸۹۵۰۸:۴۳:۲۸ ۱۳۹۸/۸/۱۳
ترسو .... جنگ کجا بود ... همین شما ساده لوحان مملکت رو به اینجا رسوندین ... آمریکا و دوستان شما هیچ غلطی نمی تونن بکنن ...
ناشناس۱۱۵۲۷۲۴۱۳:۵۶:۵۹ ۱۳۹۸/۸/۱۲
مذاکره ترفند شیطان بزرگ برای تسلیم کردن ملت های استقلال طلب است.
ناشناس۱۱۵۲۷۲۵۱۳:۵۷:۲۸ ۱۳۹۸/۸/۱۲
تنها راه نجات کشور اطاعت از رهبری است.
ناشناس۱۱۵۲۷۴۹۱۴:۰۶:۳۹ ۱۳۹۸/۸/۱۲
دولت آمریکا ظالم ترین و کثیف ترین حکومت در جهان است. این دولت قلدر ترین، وحشی ترین و وقیح ترین حکومت دنیا است. شاید 98% کشورهای جهان در حال حاضر مستعمره مستقیم یا به نوعی تسلیم مطلق آمریکا هستند. سرزمین آمریکا یک سرزمین اشغالی و غصبی توسط وحشی ترین سفید پوستان اروپایی بوده که با کشتار و تجاوز به حقوق سرخ پوستان و بومیان آمریکا حاصل شده و نظام این کشور با انواع برده داری اداره می شود و توسط برده های این کشور و مهاجران دیگر کشورها به پیشرفت های بسیاری رسیده است. 4% از جمعیت فوق ثروتمند این سرزمین برای 96% جمعیت دیگر آمریکا و 98% جمعیت دیگر جهان در حال برنامه ریزی برای اجرای سیاست های آنها هستند( در اصل 98% جمعیت جهان برده 4% آمریکایی های ثروتمند هستند). متاسفانه آزادی، آزاد منشی و آزاد اندیشی برای رهبران جهان واژه هایی گم شده است و 99% رهبران جهان در مقابل سیاست های استکباری آمریکا کوچک ترین شهامت برای ابراز وجود را ندارند یا از ارائه راه های مستقل در مقابل دولت آمریکا بسیار ناتوان هستند. آمریکا باعث شده ابرهای یاس، نا امیدی، تاریکی بر همه مردم جهان ظاهر شود و این دنیا به دنیایی بسیار وحشت زا تبدیل شود. راه دولت آمریکا برای بشریت راه شیطان است. مهرداد رادمهر
معلم۱۱۵۳۰۴۲۱۷:۲۰:۴۰ ۱۳۹۸/۸/۱۲
ادامه برجام و عذر خواهی امریکا و پرداخت غرامت تیاز به مذاکره ندارد . مبارزه با فساد در داخل و در تمام سطوح باید در راس امور باشد،
ناشناس۱۱۵۳۷۹۲۰۷:۳۸:۱۲ ۱۳۹۸/۸/۱۳
البته که مذاکره منجر به بازگشایی سفارت امریکا مانند سفارت انگلیس خواهد شد و بعد از مدتی هم به سایتهای هسته ای پایشان باز میشود . مانند انگلیس . نفوذ غیر از این است؟
ناشناس۱۱۵۳۸۰۳۰۷:۴۵:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۱۳
کسانی هستند که دوست دارند برده باشند و طوق بردگی را برازنده خود میدانند و تاب و توان تحمل سختی های استقلال را ندارند . اینها برای لقمه نانی راضی به هر کاری هستند و البته کسانی هم هستند که این تفکر را میشناسند و دقیقا از همین نقطه ورود می کنند .
ناشناس۱۱۵۳۹۰۳۰۸:۴۶:۴۳ ۱۳۹۸/۸/۱۳
کسانیکه میخواهند با فساد مبارزه کنند اول باید خودشان آلوده به مفاسد نباشند والا این مبارزه تبدیل به تسویه حساب شخصی و جناحی میشود مشکل اینجاست که عده ای از متنفذین باور دارند مال و اموال نجومیشان سهمشان از مدیریت انقلاب بوده .

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 3. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 4. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 5. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 6. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 7. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 8. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 9. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 10. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 11. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 12. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 13. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 14. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 16. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 17. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

 18. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 19. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

 20. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

 21. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

 22. غیزانیه از نمای نزدیک

 23. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

 24. وامی‌ برای آشنا، آشنایی برای وام !

 25. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

آخرین عناوین