باشگاه پرسپولیس: ایمان داریم تماشاگران نمی دانستند والده خطیبی مادر دو شهید است!

گروه ورزشی الف،   3980810106 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

باشگاه پرسپولیس در پی برخی اتفاقات بازی روز گذشته با ماشین‌سازی و برخی مسائل مطرح شده اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش  سایت رسمی باشگاه پرسپولیس در این اطلاعیه آمده است: باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس شعارهایی که نسبت به آقای رسول خطیبی و هر یک از عوامل تیم ها سر داده شود را هرگز تایید نمی‌کند. ما همواره تاکید داریم نباید شعاری علیه تیم داوری یا اعضای تیم‌های حریف داده شود و حفظ حرمت ها و اخلاق در ورزشگاه‌ها می‌بایست در سرلوحه امور قرار گیرد.

همواره در بیانیه‌های قبل از بازی در همین فصل جاری بر همین موضوعات تاکید داشته‌ایم و شاهد آن هستیم که هواداران پرسپولیس در این زمینه‌ها همیشه عملکرد بهتری نسبت به خیلی تیم‌ها داشته و در حفظ ارزش‌ها نیز کوشا بوده و با اقدامات متعدد فرهنگی، خیرخواهانه و شعارهای ارزشی و اخلاق‌مدارانه عملکرد موثری داشته‌اند تا جایی که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا نامزد کسب رویای AFC هم شدند که متاسفانه به حق خود در کسب جایزه نرسیدند.


 اکنون نیز ایمان داریم تماشاگرانی که علیه آقای خطیبی شعارهایی سر دادند هرگز نمی‌دانستند که والده ایشان مادر دو شهید والامقام هستند. حفظ حرمت‌ها و ارزش‌های والای نظام و شهدای گرانقدر نه تنها مورد تاکید باشگاه پرسپولیس است که در جامعه نیز نهادینه شده و فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌های شهدای گرانقدر همواره مورد احترام مردم شهیدپرور ایران بوده و متعلق به رنگ‌ها در فوتبال نیز نیست.

باشگاه، تیم، هواداران و پیشکسوتان پرسپولیس هم همواره در این زمینه‌ها پیش قدم بوده و اقدامات زیادی در راستای تکریم شهدا و قدردانی از خانواده‌های گرانقدرشان انجام داده و همچنین بسیاری از بازیکنان تیم پرسپولیس نیز خودجوش و با عشق به شهدای گرانقدر نسبت به گرامی داشتن یاد و خاطره آنها و راه و هدف مقدس‌شان با پوشیدن لباس منقش به تصویر این شهدای والامقام اقدام کرده‌اند و شایسته تقدیر ویژه هستند.

 بطور کلی اما برای سالم سازی فضای ورزشگاه‌ها باید بسیار تلاش کرد و اینگونه نباشد که بعضا به شعارهای غیر ورزشی و اتفاقات تلخ دیگر هیچ واکنش قاطعی نشان داده نشود و قانون در بسیاری موارد طبق مستندات موجود بسیار سخت گیرانه در قبال پرسپولیس و با چشم پوشی یا ملاطفت در قبال برخی تیم‌ها اعمال شود و رقابت عادلانه را از بین ببرد.

نمونه های زیادی در این باره وجود دارد. متاسفانه نسبت فحاشی های مکرر به گلر ملی پوش پرسپولیس و برخی دیگر از بازیکنان تیم پرسپولیس یا ضرب و جرح و غرق در خون کردن صد و شصت هوادار پرسپولیس یا سنگ پراکنی های گسترده علیه ماموران عزیز و پرت کردن آنها برخورد لازم صورت نگرفت اما تیم پرسپولیس یک جلسه محروم شد. شجاع خلیل زاده که نه ناظر و نه داور علیه ایشان گزارشی رد نکرده بودند دو بازی را از دست داد و بعدا طبق گزارش داور به کمیته استیناف مشخص شد این بازیکن هیچ توهینی به داور نکرده و به واسطه برداشت اشتباه از یک عکس دو جلسه محروم شده است. فرشاد احمدزاده سه جلسه محروم شد اما با رفتارهای مشابه یا تند دیگر هیچ برخوردی صورت نگرفت.

در ارتباط با همین موضوع هم شاهد فحاشی‌ها به مادر آقای امید عالیشاه که خواهر شهید گرانقدر هستند بوده‌ایم اما در پی این اتفاق تلخ نه باشگاه پرسپولیس و نه بازیکن و نه مدیران ورزشی و نه هواداران پرسپولیس روی خواهر شهید بودن والده محترم آقای عالیشاه مانور نکردند چرا که بر این باوریم آنها که در تبریز به والده آقای عالیشاه اهانت کرده‌اند نمی‌دانستند که مادرشان خانواده شهید هستند و اکنون نیز از دامن زدن هدفمند عده‌ای به این اتفاق بسیار بسیار متاسف هستیم.

 باشگاه پرطرفدار و مردمی پرسپولیس همیشه بر پرهیز از هر گونه شعار علیه عوامل تیم‌های مقابل تاکید داشته و حال با آگاهی از این موضوع که والده آقای خطیبی مادر دو شهید عزیز و گرانقدر بوده‌اند از ایشان دلجویی خواهند کرد اما بر این موضوع هم تاکید داریم که قطعا تماشاگران حاضر در استادیوم نمی‌دانستند مادر فقید ایشان مادر دو شهید گرانقدر بوده‌اند هر چند تاکید داریم بطور کلی نباید علیه هیچ یک از اعضای تیم های حریف چنین شعارهایی در استادیوم‌های ورزشی سر داده شود. از سوی دیگر هم ضرورت دارد بررسی شود که آیا افرادی در پس پرده آگاهانه و هدفمند تماشاگران را در شعار دادن نسبت به مادر فقید آقای خطیبی تحریک کرده‌اند یا خیر. همچنین امیدواریم آقای خطیبی اجازه ندهند برخی این تصور را ایجاد کنند که تماشاگران از والده شهید بودن مادر گرانقدر و فقید ایشان مطلع بوده‌اند.

قطعا حالا که همه اهالی فوتبال و تماشاگران از برادر دو شهید بودن آقای خطیبی مطلع شده‌اند ایشان مسئولیت سنگینی خواهند داشت و ضرورت دارد رفتارهایی داشته باشند که الگویی برای جامعه مربیان شود و اتفاقاتی که در دو بازی اخیر ماشین‌سازی با پرسپولیس رقم خورد را شاهد نباشیم.
در این باره برخی اتفاقات و مسایل مرتبط که هدفمند مطرح شده تا به پرسپولیس لطمه وارد شود اما خیلی مسایل مهم‌تر در آن لحاظ نشده را نیز به شکل محرمانه با مسئولان ذیربط در میان خواهیم گذاشت و امیدواریم خود آقای خطیبی هم ضمن رعایت برخی مسایل صادقانه بگویند تماشاگرانی که شعار داده اند از خانواده شهید بودن ایشان مطلع نبوده‌اند و اجازه ندهند در این مسیر سوءاستفاده‌ای صورت گیرد.

همچنین امیدواریم آنها که به درستی دغدغه حفظ حرمت شهدا و ارزش ها را دارند وقتی سر دادن شعارهای غیر ورزشی و برخی اقدامات ضد ارزش ها و آرمان ها از سوی برخی رخ می دهد هم این دغدغه های خود را بروز دهند و سکوت نکنند چرا که سکوت در چنین مواقعی می تواند با برداشت های دیگری همراه باشد.

دیدگاه کاربران

هبوط آدم۱۱۵۰۳۴۶۱۹:۰۱:۴۳ ۱۳۹۸/۸/۱۰
یعنی اگه مادر دو شهید نبود مجاز بودن اهانت کنند و حالا چون نمی دونستن مادر دو شهید بوده تقصیری متوجه تماشاگران پرسپولیس نیست؟! مرگ اخلاق در ورزشگاههای ایران
ناشناس۱۱۵۰۶۸۳۰۸:۱۸:۴۰ ۱۳۹۸/۸/۱۱
تعمدا این بخش از بیانیه را نمی‌بینید؟ "هر چند تاکید داریم بطور کلی نباید علیه هیچ یک از اعضای تیم های حریف چنین شعارهایی در استادیوم‌های ورزشی سر داده شود. "
ناشناس۱۱۵۰۷۷۹۰۹:۳۸:۰۳ ۱۳۹۸/۸/۱۱
بله واقعا خجالت آوره عذر بدتر از گناه
ناشناس۱۱۵۰۳۵۲۱۹:۰۶:۰۰ ۱۳۹۸/۸/۱۰
یعنی اگر مادر شهید نبود، اشکال نداشت بهش فحش بدن!!
ناشناس۱۱۵۰۳۵۳۱۹:۰۶:۴۸ ۱۳۹۸/۸/۱۰
باشگاه پرسپولیس: ایمان داریم تماشاگران نمی دانستند والده خطیبی مادر دو شهید است ! یعنی اگر مادر شهید نبود توهین و فحاشی مجاز بود و مانعی ندارد .
ناشناس۱۱۵۰۳۵۵۱۹:۰۸:۱۱ ۱۳۹۸/۸/۱۰
حتی اگر مادر دو شهید نباشند توهین کردن غلطه نباید در بیانیه جوری حرف زده بشه که چون مادر شهید بوده این کارها اشتباهه.
مهدی۱۱۵۰۳۷۴۱۹:۳۰:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۱۰
مادر، مادر است چه والده شهيد باشد و چه نباشد؟ چرا بين مادران هم فرق قائليد؟ .. حالا اگر مادر شهيد نبود ناسزا گفتن به ايشان جايز بود؟ ..
سید حسام۱۱۵۰۳۸۱۱۹:۴۳:۵۶ ۱۳۹۸/۸/۱۰
جهل تا چه حد؟ یعنی اگر مادر شهید نبود مجاز بود بهش توهین بشه؟ راهکار روشنش اجرای شرع است. این فحش ها در اسلام مجازات شلاق دارد. در هر بازی چند تا از فحاشان رو بگیرید و در ملا عام شلاق بزنید تا درس عبرتی برای بقیه بشود.
ناشناس۱۱۵۰۳۹۸۲۰:۰۶:۰۴ ۱۳۹۸/۸/۱۰
این ناجوران را شناسایی و بر کف پاهایشان چوب بزنید.
ناشناس۱۱۵۰۴۰۰۲۰:۰۹:۲۳ ۱۳۹۸/۸/۱۰
باشگاه .. پرسپولیس باید صریحا محکوم کند. اما تماشا گران خود را محکوم نمی کند.
ناشناس۱۱۵۰۴۱۸۲۰:۳۰:۲۳ ۱۳۹۸/۸/۱۰
بر فرض هم نبوده باشد مگر باید دشنام میدادن؟!!!!!
عباس۱۱۵۰۴۲۰۲۰:۳۰:۵۷ ۱۳۹۸/۸/۱۰
بزرگترین اشتباه را کسانی کردند که اعلام کردند خطیبی از خانواده شهید است و گرنه کسی این مهم را نمیدانست و هیچ بی احترامی به خانواده شهید نبود..
ناشناس۱۱۵۰۴۳۹۲۱:۰۳:۴۸ ۱۳۹۸/۸/۱۰
خاک بر دهان این تماشاگرنماها و ..
Me۱۱۵۰۴۸۴۲۲:۲۹:۴۲ ۱۳۹۸/۸/۱۰
ازین به بعد اسم بازیکنها رو همراه نسبتشون .. اول بازی اعلام کنید مشکل حل میشه
امیر۱۱۵۰۵۰۲۲۲:۴۶:۲۸ ۱۳۹۸/۸/۱۰
برای کمیته انضباطی متاسفیم. هرهفته طرفداران پرسپولیس همین کارشونه. یه روز قلعه نویی یه روز خطیبی و.. کمیته انضباطی هم فقط سکوت کرده. ولی اگه تیم دیگه بود بلافاصله ۸ جلسه محرومش میکردن
ناشناس۱۱۵۰۷۳۶۰۹:۰۶:۲۸ ۱۳۹۸/۸/۱۱
اگر احکام کمیته انظباطی در همه شهرها اجرا شود هیچوقت چنین اتفاقاتی نمیفتد اتفاقات چند سال گذشته در اصفهان خوزستان و تبریز را بررسی کنید همه چیز روشن میشود
سجاد۱۱۵۰۵۲۰۲۲:۵۷:۵۹ ۱۳۹۸/۸/۱۰
خدانگهدار اخلاق
ناشناس۱۱۵۰۵۲۲۲۲:۵۹:۱۱ ۱۳۹۸/۸/۱۰
پس هرکسی مادرشهیدیاخواهرشهیدنیست سزاواره توهین وفحشه؟!!!!
مهدی۱۱۵۰۵۳۰۲۳:۱۸:۲۲ ۱۳۹۸/۸/۱۰
باشگاه پرسپولیس: ایمان داریم تماشاگران نمی دانستند والده خطیبی مادر دو شهید است! عذر بدتر از گناه. هر کس که این اراجیف را گفته باید اخراج شود. ربطی به قرمز و آبی و زرد و غیره هم ندارد. خود این حرف توهین و فحش است. انتصاب بیسواد های پارتی دار نتیجه ای جز این ندارد!!!!!!!!!! اخراج کنید این افراد بی لیاقت را!!!!!!!!!
ناشناس۱۱۵۰۵۶۷۰۰:۴۲:۳۱ ۱۳۹۸/۸/۱۱
آقای خطیبی که برادر شهید هستند چرا برای یک پنالتی ،چه درست و چه غلط جو ورزشگاه رو بهم میزنند؟
ناشناس۱۱۵۰۶۰۵۰۳:۴۴:۳۱ ۱۳۹۸/۸/۱۱
بیانیه نمیداد سنگین تر نبود؟؟
صف۱۱۵۰۶۴۷۰۷:۲۹:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۱۱
بطور کلی اوضاع فرهنگی ورزشگاهها و تماشاگران هوا دار تیمها بسیار نابسامان و دور از شأن انسانی است. اعلامیه باشگاه پرسپوليس را میتوان عذر بدتر از گناه نامید. مادر و خواهر و بطور عام ناموس هر فردی محترم است و در این بین استثناء قایل بودن مانند مادر شهید وغیر شهید معنی ندارد هرچند احترام مادران شهدای گرانقدر بر همگان واجب است. لذا مادر آقای مهدی ترابی هم عزیز و محترم است و نباید تماشاگران استقلال بعد از نوشته روی زیر پیراهنی آقای ترابی بدترین اهانتها را به مادر محترمه ایشان میکردند و یا شعار های نژاد پرستانه دیروز در ورزشگاه یادگار امام بر علیه قوم محترم و عزیزی که در دفاع از ایران عزیز همیشه در صف نخست جنگ با دشمنان بوده شایسته نیست و مسئولین باید با شناسایی افراد خاطی و هنجارشکن برخورد جدی با آنان نمایند و با اتخاذ تصمیمات مهم برای همیشه این رفتار های نادرست و زشت را از سطح ورزشگاهها پاک کنند و چه جالب است گفته شود گه همین افراد سنگ آزاد کردن ورود بانوان به مسابقات فوتبال را هم به سینه میزنند.
سعید۱۱۵۰۶۸۰۰۸:۰۷:۴۷ ۱۳۹۸/۸/۱۱
مغلطه نکنید. منظور اینه که از مادر شهید بودن نباید سواستفاده بشه. چون خود آقای خطیبی عنوان کردن که مادرشون مادر شهیده
ناشناس۱۱۵۰۶۸۹۰۸:۲۴:۰۱ ۱۳۹۸/۸/۱۱
فحاشی تماشاگران به هر کس توسط هر باشگاه ، در هر صورت محکوم است و باشگاه پرسپولیس باید رسما عذر خواهی کند نه توجیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۱۵۰۶۹۹۰۸:۳۶:۲۷ ۱۳۹۸/۸/۱۱
عذر بدتر از گناه. یعنی به مادر بقیه مردم مجاز هستند فحش بدهند؟
رستمی۱۱۵۰۷۱۷۰۸:۵۴:۱۲ ۱۳۹۸/۸/۱۱
بیانیه باشگاه بیشتر مردم را ناراحت کرد
ناشناس۱۱۵۰۷۲۲۰۸:۵۷:۲۲ ۱۳۹۸/۸/۱۱
باسلام: حالا معلوم شد قهرمانیهای پرسپولیس به چه قیمتی بدست آمده به..
ناشناس۱۱۵۰۷۴۵۰۹:۱۴:۱۹ ۱۳۹۸/۸/۱۱
این که شد عذر بدتر از گناه یعنی اگر مادر خطیبی دو فرزندش شهید نشده بودن تماشاگران حق داشتن هر نوع اهانت و فحاشی رو انجام بدن؟؟؟؟ واقعا متاسفم
ناشناس۱۱۵۰۷۷۴۰۹:۳۴:۴۱ ۱۳۹۸/۸/۱۱
یعنی اگر مادر شهید نیودند ایشون فحش و بد و بیراه اشکال نداشت؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۱۵۰۷۷۸۰۹:۳۷:۳۸ ۱۳۹۸/۸/۱۱
البته حواستان باشد که تماشاگران پرسپولیس فقط یک نمونه است. بقیه تیمها هم تقریبا همین رفتار را دارند. بجز یکی دو تیم.
امید۱۱۵۱۱۶۸۱۳:۳۱:۱۷ ۱۳۹۸/۸/۱۱
مگه مربیای ایرانی نمیدونن تو استادیومها فحش میدن دیگه ..

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. چرا جمعیت ایران باید دستِ‌کم به ۱۵۰میلیون برسد؟!

 2. جنجال توییت «ذوالنوری» به روایتی دیگر

 3. غرب لیبرال، آزادی بیان یا مدیریت افکار!؟

 4. فیلم / تصاویر دوربین مداربسته از محل درگیری مهرداد سپهری

 5. قالیباف کرونا گرفت

 6. چند نکته درباره آمار پایین فوتی‌ها در کربلا و نجف

 7. اوراسیا تایمز: چرا ایران قادر است جنگنده های بسیار پیشرفته آمریکا را "سرنگون" کند؟

 8. چرا قرعه کشی خودرو عادلانه نیست؟

 9. پزشک ۵۰۰ تومانی میبد درگذشت

 10. سودای خام سودان در ایجاد رابطه با اسراییل

 11. حمله وحشیانه اراذل و اوباش به یک پاساژ در جنوب غرب تهران

 12. گزارش نیوزویک از احتمال اندک شکست ترامپ 

 13. آقای جهانگیری ما دعا می‌کنیم اما ...

 14. آمار وحشتناک کرونا در ایران: ۴۱۵ فوتی در ۲۴ ساعت

 15. اقدام تحسین برانگیز نجاح محمدعلی در پاسخ به توهین کارشناسان من و تو

 16. دلایل عجیب سلبریتی‌ها برای ازدواج‌نکردن!

 17. ابلاغ مجوز افزایش قیمت‌ خودروها برای سه ماهه سوم سال + جزئیات و قیمت‌ها

 18. واریز ۲۷ هزار میلیارد تومان به حساب خاص رئیس جمهور

 19. رهبر انقلاب: برای مقابله با کرونا باید تصمیم قاطع حاکمیتی گرفته شود/ توصیه‌های مهم برای مواجهه با ویروس کرونا/ انتقاد صریح از هتک حرمت رئیس‌جمهور

 20. عدم خوشبینی مقام معظم رهبری به مذاکره با آمریکا

 21. تذکر لسانی بهانه‌ای برای ضرب و شتم/ دلجویی امام جمعه رشت از بانوی آمر به معروف

 22. دفاع پاریس از توهین به پیامبر اسلام؛ ماکرون: عقب‌نشینی نمی‌کنیم

 23. فیلم/ به تاراج بردن خیارهای یک مزرعه حاشیه تهران!

 24. ماجرای مهرداد سپهری به روایت چند شاهد عینی

 25. رهبر انقلاب: جوانان فرانسه از رئیس‌جمهور خود بپرسند چرا تردید در هولوکاست، جُرم اما اهانت به پیامبر خدا آزاد است؟

آخرین عناوین