نظرات برگزیده مخاطبین الف:‌ روحانی اگر اختیاراتش کم است استعفا دهد/ در بررسی FATF از گذشته درس بگیریم/چرا درباره برجام رفراندوم برگزار نشد؟

گروه سیاسی الف،   3980809106 ۴۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می کنند. بسیاری از این نظرات گویای دقت و توجه مخاطبان و داوری عمومی آن ها نسبت به وقایع روز است. گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل مطالب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید.

نظرات برگزیده مخاطبین الف:‌ روحانی اگر اختیاراتش کم است استعفا دهد/ در بررسی FATF از گذشته درس بگیریم/چرا درباره برجام رفراندوم برگزار نشد؟

«کلید واژه‌های طلایی برای روزهای پایانی» عنوان یادداشتی بود که در واکنش به سخنان بحث‌برانگیز رئیس‌جمهور در الف منتشر شد. تعدادی از نظرات مخاطبین الف درباره این یادداشت را می‌خوانید:

*تاوقتی تو این مملکت تفکر لیبرال سرمایه داری سر کار باشه وضع همینه .بدتر میشه که بهتر نمیشه .برای قشر ضعیف جامعه برای مستاجران برای کارگران و حقوق بگیران پشیزی ارزش قائل نیستن . این دولت حامی ثروتمندان و دشمن فقراست .

*روحانی بجای فرافکنی باید پاسخگو باشد که چرا منافع ایران با برجام تامین نشد و چرا تحریم ها تشدید شدند ؟! و چطور ترامپ بی هیچ هزینه ای از برجام خارج شد ؟!

*کسانی که درکی از واقعیات دنیا ندارند و در توهمات به دور ازاصول تجربی علمی و عقلانی سیر می‌کنند و گمان می‌کنند با مذاکره (که در حقیقت لفظ اشتباهی است و اصلش تحمیله) میتونن جلوی زورگویی آمریکا رو بگیرن، چون قاعده فکری ندارند، فکر می‌کنند که همه چیز شانسی پیش میره! نخیر اصول تجربی و عقلی رو در نظر بگیریم تا بفهمیم که این ها شانسی نیست. وای به حال مردمی که اداره کشور و زندگی شون رو دست جریانی دادن که بر اساس شانس کشور رو اداره میکنه و نه تدبیر و عقلانیت. عقلانیت یعنی اینکه با استفاده از راههای فراوان از جمله ارتباط اقتصادی با همسایگان فشار دشمن رو بشکنی تا یاد بگیره که فشار آوردن بی فایده است. نه اینکه همه دنیا رو در 4،5 کشور زورگویی ببینی که هیچ خیری از آنها به شما نخواهد رسید. ما خواهان ارتباط با دنیا هستیم، اما نه دنیای کوچکی که در ذهن رئیس جمهور ماست. دنیای بزرگ بازارهای اقتصادی اطراف ماست.

*واقعیت اینه که مردم از این حرفها و درگیری اصولگراها  با جناح مقابل خسته شده اند و این قبیل درگیری ها فاقد ارزش هست  و مشکلی از مشکلات کشور را حل نمیکنه  شایسته است  دوستان  اصولگرا عنایت بیشتری به ارائه راه حل  و صحبت کردن از برنامه های خودشون دالشته باشند  بجای  تخریب جناح مقابل که فاقد هرگونه ارزشی است 

*آیا کنار گذاشتن شعار «مرگ بر کشور فلان و بهمان» حراج استقلال کشور است؟ مستقل بودن یعنی آرزوی مرگ دیگران کردن؟ آیا آتش کشیدن پرچم کشورها نشانه استقلال است؟ لازم نیست تعامل کنیم، همین که کارها عجیب و غریب مثل شعارهای نابودی و آتش زدن پرچم و کشیدن پرچم روی زمین ، یا نوشتن شعار روی موشک انجام ندهیم کافیست، تعامل لازم نیست. با قدرت در عرصه بین المللی حاضر بودن با کارهای تبلیغاتی قابل انجام نیست. این همه کشورهای طراز اول در دنیا حاضرند، چرا هیچ کدام چنین کارهایی نمیکنند؟

*(در پاسخ به کامنت بالا)یعنی فکر کردی دشمنی امریکا با ایران به خاطر مرگ بر امریکا و پرچم اتیش زدنه؟ یهنی تو کشورهای دیگه اینکارو نمیکنن؟ چرا امریکا با اونا دشمن نیست؟ دشمنی امریکا برای ایستادگی ایران در مقابل منافع امریکا وغربه نه پرچمو غیره به خورده از این شعارزدگی در بیایید

*ایشان ۴۰سال در مسئولیت های مهمی (از جمله دبیری شورای امنیت) مثلا خدمت کرده اند ، قاعدتا باید میدانست چه کسانی ترمز کارند کما اینکه یک زمانی خودش هم یکی از ترمزهای کار بود و حتی برای انحلال ارتش هم فشار می آورد ، خوب ،با این سابقه اطلاعاتی نمیبایستی نامزد ریاست جمهوری می شد که حالا پس از بیش از ۶ سال که زندگی طبقات متوسط و ضعیف را داغون کرده این حرف های فرافکن را بزند . آقای روحانی امروز هم با این حرف ها کشور رابه سمت درگیری داخلی میبرد پس بعنوان یک شهروند ایرانی به ایشان پیشنهاد میدهم شرافتمندانه استعفا دهند تا از دست آنهایی که بقول ایشان نمیگذارند راحت شود . البته قبل از اینکه موج جدید گرانسازی را با افزایش قیمت حامل های انرژی به مردم گرفتار تحمیل کند . یا علی ببینم چقدر غیرت دارد .

*دولت احمدي نژاد دور دومش به بگم بگم گذشت وروحاني هم به مي گويم مي گويم دارد تمام ميشود همان گونه كه دولت قبل هيچ چيز براي گفتن نداشت وروحاني چيزي براي اعلام نخواهد داشت مردم هوشيارتر از انچه انها فكر مي كنند هستند البته خوب ميدانيم كه رقيب هاي اقاي روحاني هم در گذشته كارنامه موفقي نداشتندانشاا... طيف جوان وتحصيلكرده وكم هزينه براي كشور امور را بدست بگيرند

*اگر روحانی شهامت داشت و صادق بود در رسانه حاضر می شد و راست و پوست کنده به مردم می گفت می خواستیم بشود نشد و از مردم عذر خواهی می کرد نه اینکه از موضع قدر ت سخنرانی و آن هم گنگ با طرف ناشناس و طعنه .اگر می توانستی تمام گوی و میدان که در اختیار خودت و دولتت بود .در برابر کار درست و دلسوزانه که کسی جبهه نمی گیرد و سنگ نمی اندازد .حتماً خلاف هایی بوده و چون برملا شده و جلوش را گرفته اند باید حریفان را با تهمت و حرف زشت و با قدرت از صحنه خارج کرد ولی امروز دیگر نمی توان با این طریق راه پیمود چون مردم آگاهند و از همه چیز به ثانیه ای با خبر می شوند .وعده و دروغ نیز با گذر زمان بر ملا می شود .چرا صادق نباشیم .اقای روحانی با عملکردش تمام صداقت را لگد مال کرده و انتظار دارد که همه مطیع و فرمانبردار باشند که قرنش گذشته .باید صادق و پاک که مردم تایید کنند بود تا موفق شد که در این دولت این صداقت وجود ندارد و هر گز موفق نخواهد شد .و بهتر است استعفاکند و ملت را در انتخاب آزاد بگذارد .

*یکی از مضرات نداشتن احزاب ریشه دار و مانا همینه که هر رئیس جمهوری فقط برای 8 سال خودش کار میکنه و تعهد حزبی نداره نتیجتا بعد از دوران قدرت دیگر پاسخگویی هم نخواهد داشت

***

حسن روحانی در هفته‌های اخیر برای چندمین بار موضوع رفراندوم را مطرح کرد. یادداشتی با عنوان «آقای روحانی رفراندوم لازم نیست» درباره پیشنهاد رفراندوم در الف منتشر شد که تعدادی از نظرات کاربران درباره این یادداشت، خواندنی است:

*موضوع مذاکره با دول خارجی سازوکار خودشو داره و از وظایف وزارت امور خارجه است، البته این دولت با وجود سابقه مذاکره 20 ساله با این دول و 4 ساله مستقیم با آمریکا قطعا به دنبال شانه خالی کردن از مسئولیت‌ها و انحراف افکار عمومی در ارتباط با عدم موفقیت در مذاکرات برجامی است.

*هر وقت حرف رفراندم می‌شود شما سعی می‌کنید ثابت کنید که لازم نیست. چرا که هیچکدام از مخالفان پرحرف و پرسروصدای رئیس جمهوری اگر خودش را در معرض رای مردم قرار بدهد هیچ شانسی نخواهد داشت. همین‌ها که الان بی‌خودی صدای بلند دارند و فریاد می‌کشند اقلیتی هستند که اگر وارد رای‌گیری از مردم برای تعیین محبوبیت شوند درصدهای یک رقمی خواهند آورد.

*هیچ کسی که مسئولیتی توی کشور داشته باشه حتی بالاترین مقام کشور که رهبر باشه با تعامل با دنیا مخالف نیست و اکثر سیاسیون کشور از اصلاح طلب و اصول گرا حتی خود روحانی که مذاکره با آمریکا رو دیوانگی خوند و گفت دولت آمریکا چاقو کشه درحال حاضر مخالف مذاکره با آمریکا هستن! حالا یهو مطرح کردن بحث رفراندوم درباره موضوعی که خود روحانی هم با اون مخالفه یعنی فرار از پاسخگویی!

*فراندوم برای موضوعاتی مطرح میشه که در کشور بن بست وجود داره, نه هر موضوعی! مثلا چرا درباره مذاکرات برجام رفراندوم برگزار نکردن!؟ مگه برجام مهم نبود!؟

*خود اینها ذره ای اعتقاد به این مسائلی که هر روز به بهانه اونها در جامعه دو دستگی درست میکنند ندارند نه اعتقادی به رفراندوم نه اعتقادی به آزادی و ... نمونه اش رفتن خانم ها به ورزشگاه که همین اصلاح طلب ها با چه قدرتی اون سال مخالفت کردن دلیلش هم ساده هست تا زمانی که ابی براشون گرم نشه مردم براشون اهمیت ندارند الان هم کرد هستند این رفراندوم رو بزارن ادامه ریاست جمهوری روحانی

*با این همه تفاسیر چرا ایشان تا در جایی قرار می گیرند و تریبونی بدست می آورند بدون نگاه کردن به عقب بلبل زبانی می کنند و یک طرفه به قاضی می روند .این آقای حقوق دان که 40 سال است در نهاد قدرت بوده نمی داند که رفراندم با نظر دو سوم نمایندگان مجلس و پیشنهاد رئیس جمهور است اگر نمی داند که وای بر این مملکت که چنین شخصی پست ریاست جمهوری را تصاحب کرده و اگر می داند چرا از راهش وارد نمی شود .پس هدفی در این سخنرانی ها و جود دارد که برای مردم مشخص است ناتوانی دولت فشل در انجام وظیفه اش و این فرار به جلو است .و بیشتر از این هم انتظاری نیست .کاش دولتی ها و روحانی نگاهی به عملکردشان و نظر مردم می پرداختند تا روسیاه شود هر که در او غش باشد .دولت یک نظر سنجی بکند ببیند بین مردم چه و جاهتی دارد .بعد سخنرانی کند .

***

یادداشتی با عنوان «موافقان و مخالفان FATF چه می گویند؟» عمده‌ترین دلایل موافقان و مخالفان FATF را بررسی کرد. متاسفانه در فضای سیاسی و رسانه‌ای کشور، درباره این موضوع دوقطبی شدیدی ایجاد شده است. این دوقطبی تا حدودی در نظرات مخاطبین الف هم بازتاب داشت:

*از همه مهمتر با تصویب اف آی تی اف ایران تمام کمال بندهای آنرا اجرا میکند ولی کشورهای غربی و اقمار آن با بهانه های واهی  مانند برجام نسبت به ایران هیچ تعهدی را قبول نمیکنند. فقط بار مسئولیت ان مانند برجام به گرده ایران فشار می آورد .تعجب آور این است که دولت وطرفداران تصویب لایحه مذکور  باتوجه کارشکنی های کشورهای غربی باز چگونه به آنها اعتماد میکنند.دلسوزان کشور باید قویا در مقابل تصویب ایستادگی کنند

*مخالفان میخواهند کار را سریعا یکسره کنند. عدم تصویب یعنی توقف کامل ارتباط ما با دنیا حتی آنانکه میخواهند رابطه داشته باشد هم ملزم به قطع ارتباط بانکی میشوند .مرگ یگبار و شیون هم یکبار .

*این شفافیت برای کشور درست نمی کند بلکه قوانین داخلی است که شفافیت برای عدم رانت و اختلاس موجب عدم ان می شود و جهت اطلاع شما الان بزرگترین پول شویی در جهان متعلق به امریکا و امارات است که باید با این کار این fatfبرخورد می شد که نشده و معلوم است که بیشتر سیاسی کار می کنند

*اگر این لوایح برای کشور ما نفع داشت اینقدر به تصویب آن علاقه نشان نمی دادند .چون دشمنان دلشان برای ما نسوخته و تا توانسته اند هر سوراخی را مسدود کرده اند .اصلاح طلبان   نیز دلسوز و کشته مرده کشور نیستند و می دانند که با تصویب این عمل آخرین میخ را می کوبند .چون تا به حال برای کشور قدم مثبت بر نداشته اند جز دزدی و اختلاس و واماندگی کشور .ما که غرقیم و کشور را این آقایون به فلاکت انداخته اند و دریغ از یک عذر خواهی خشک و خالی نباید این لایحه ها تصویب شود چون منفعت کشور در ان نیست و دشمن استفاده بیشتری خواهد کرد .این یک کار را بگذارید به عهده ی دلسوزان کشور ضرر نمی کنیم 

*با تصویب این لوایح حتی واردات چمدانی طلا و دلار هم ممنوع می شود و به تبع آن نرخ ارز و تورم افزایشی خواهد شد.

*بعضی از مواردازجمله لوایح چارگانه مواردی تخصصی اند وبامنافع ملی مرتبط هستند تصمیم در این موارد باید توسط یک گروه از متخصصین فراجناحی بررسی شود .پای مردم عادی را باین موارد نباید باز کرد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۵۰۲۳۵۱۶:۳۷:۱۷ ۱۳۹۸/۸/۱۰
در قانون اساسی مسئولیت کشور با رئیس جمهور است وهر کس که کاندیدای ریاست جمهوری میشود به قانون اساسی مراجعه میکند و میبیند که مسئولیت با ایشان است ولی بعد از انتخاب شدن متوجه میشود که قانون اساسی ما یک مشکل ساختاری دارد و آن اینکه به اندازه ای که مسولیت است و قدرت ندارد. این را حتی احمدی نژاد هم در اواخر ریاست جمهوری‌اش متوجه شد. و تا اصلاح قانون اساسی این مشکل همچنان در این کشور خواهد بود
ناشناس۱۱۵۰۸۸۹۱۰:۵۸:۳۰ ۱۳۹۸/۸/۱۱
افراد باید قبل از ریاست جمهوری قانون اساسی و اختیارات رئیس جمهور را مطالعه کنند و بعد کاندیدا بشوند.
میلاد حمیدی۱۱۵۰۹۷۴۱۱:۴۳:۳۱ ۱۳۹۸/۸/۱۱
کاندیدا با اشراف به قانون کاندید می شود و می داند شرایط چیست. لذا اگر برای او قابل قبول نیست کاندیدای ریاست جمهوری نمی شود. لذا اینکه گفته شود اختیارات کافی نیست سوای این که درست باشد یا غلط پذیرفته نیست چون او می دانسته که اختیاراتش چیست.
ناشناس۱۱۵۲۷۳۸۱۴:۰۳:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۱۲
خوب کسی که از قانون اساسی و حدود و اختیارات آن خبر ندارد چرا باید کاندید شود ؟ واگر کاندید شد نباید بهانه گیری کند چون باید میدانست با این ابزار باید کار کند و اگر ابزار درست نیست و یا توانش را ندارد کاندید نشود . مگر میشود با 20 میلیون برای خرید لامبورگینی اقدام کنید و بعد بگویید ایراد کار از فروشنده و یا قیمت لامبورگینی است ؟
ناشناس۱۱۵۰۲۴۳۱۶:۴۸:۱۱ ۱۳۹۸/۸/۱۰
یک ضرب المثل هست میگه عروس نمیتونه برقصد میگه زمین کج است
اصغر۱۱۵۰۲۴۸۱۶:۵۳:۳۸ ۱۳۹۸/۸/۱۰
در مورد خیلی از مسائل و چیزها تو مملکت باید فراندوم بشه .برجام که یک نمونه خیلی ریز هست.
ناشناس۱۱۵۰۳۰۴۱۸:۱۲:۲۲ ۱۳۹۸/۸/۱۰
راست میگه خب . روحانی اگر اختیاراتش کم است استعفا دهد.
ناشناس۱۱۵۱۲۶۱۱۴:۴۸:۱۰ ۱۳۹۸/۸/۱۱
یعنی بماند غر بزنه؟ خوب در اعتراض استعفا بده و مثا احمدی نژاد بره سراغ کارش .
ناشناس۱۱۵۰۳۲۳۱۸:۳۴:۰۲ ۱۳۹۸/۸/۱۰
یه طوری میگن روحانی استعفا بده که انگار تو این چرخه چهل ساله کسی رو داریم که امتحان نداده باشه مثلا گزینه شما تهاجم و جنگ است بجای تعامل با جهان ؟ ولی جرات پذیرش عواقبش را ندارید فقط با حرف و شعار هیچ آبی گرم نمیشه
رسول۱۱۵۰۳۴۷۱۹:۰۳:۰۶ ۱۳۹۸/۸/۱۰
چکیده سخنان و رای مردم به آقای روحانی را میتوان در یک جمله خلاصه کرد. نخواستند. نمیخواهند .مانع شدند و روزی آنان را معرفی میکنند دیگر برای ما مردم موضوعیتی ندارد . اگر نمی‌توانید کار کنی استعفا بده . بگذار کسی بیاید که میتواند کار پیش ببرد . بگذار مردم از شما بخوبی یاد کنند . طلبکار کسی نباش .
غلام۱۱۵۰۳۵۷۱۹:۱۰:۵۰ ۱۳۹۸/۸/۱۰
اقای روحانی مگر سایه جنگ دور نکرده؟
ناشناس۱۱۵۱۱۱۸۱۲:۵۷:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۱۱
قدرت موشکی و دفاعی ما و سردار سلیمانی ها و تهرانی مقدم ها سایه جنگ را دور کردند نه لبخند دیپلمات ها !!!!
ناشناس۱۱۵۰۳۷۸۱۹:۳۸:۲۸ ۱۳۹۸/۸/۱۰
این را بدانید که تک روی فایده ای ندارد اگر برجام هم به رای گذاشته شده بود 90 در صد مردم رای مثبت می دادند. لازم است به مردم احترام بگذارید
ناشناس۱۱۵۰۸۸۴۱۰:۵۳:۵۱ ۱۳۹۸/۸/۱۱
اکنون همه مردم ایران متوجه شدند که برجام خسارت محض بود زیرا نه تنها باعث لغو تحریم ها نشد بلکه باعث تشدید آنها شد.
ناشناس۱۱۵۰۹۳۴۱۱:۲۱:۳۴ ۱۳۹۸/۸/۱۱
کی به کیه, من هم میگم ده درصد. رفراندوم برای اینه که هرکی نیاد برای خودش درصد اعلام کنه.
ناشناس۱۱۵۰۳۹۷۲۰:۰۴:۳۵ ۱۳۹۸/۸/۱۰
اقا یه رفراندوم هم برای ادامه دولت حسن برگزار بشه اول, بعد اگر مثبت بود رفراندوم دوم برای خروج از برجام بشه و اگر منفی بود , رفراندوم سوم برای fatf بخدا قسم اولی کار رو تموم میکنه و اسحاق و حسن باید جمع کنن برن
ناشناس۱۱۵۰۴۰۲۲۰:۱۲:۱۱ ۱۳۹۸/۸/۱۰
ایشان با پیش کشیدن موضوع رفراندم میخواهد ریاست همیشگی کشور را برای خود ویارانش هموار کند. ان موقع می آید استعفاء بدهد؟
ناشناس۱۱۵۰۴۳۱۲۰:۵۴:۱۲ ۱۳۹۸/۸/۱۰
چرا استعفا دهد بعنوان منتخب ملت اختیارات اداره کشور را با بر گزاری رفراندوم ملی به رئیس جمهور بدهیم
ناشناس۱۱۵۰۴۴۴۲۱:۱۳:۲۱ ۱۳۹۸/۸/۱۰
البته فقط رييس جمهور كنوني نيستند كه معتقدند اختياراتشون به اندازه كافي نيست، همه رييس جمهورهاي قبلي همين رو مي گفتند!
ناشناس۱۱۵۰۹۴۰۱۱:۲۵:۵۹ ۱۳۹۸/۸/۱۱
خب آقای روحانی که از اول انقلاب در سمتهای بالای کشور بوده و با همه روسای جمهور قبلی آشنا بوده نمیدونسته اختیار کافی نداره که اومده رییس جمهور شده یا الان داره به بهانه نداشتن اختیار ... !!
م.م۱۱۵۰۴۵۵۲۱:۳۷:۱۸ ۱۳۹۸/۸/۱۰
اتفاقا در مورد برجام رفراندوم صورت گرفت و آن انتخابات سال 92 بود
ناشناس۱۱۵۰۷۶۱۰۹:۲۷:۳۶ ۱۳۹۸/۸/۱۱
با فریب که منم خوردم
ناشناس۱۱۵۰۷۷۶۰۹:۳۶:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۱۱
ما هم بخاطر افتاب تابان وسوسه شدیم و سال 96 به این آقا رای دادیم و شد کاری که نباید میشد و علاوه بر اینکه افتاب تابان را ندیدیم افتاب کم سو خودمان را هم از دست دادیم . اداره کشور کارآمدی ، عرضه و شهامت میخواهد که گروه تدبیر و امید ندارد .
ناشناس۱۱۵۰۸۸۷۱۰:۵۵:۵۳ ۱۳۹۸/۸/۱۱
فشار حداکثری دشمن و تشدید تحریم های ظالمانه نتیجه برجام است.
ناشناس۱۱۵۰۴۵۸۲۱:۴۴:۳۸ ۱۳۹۸/۸/۱۰
متاسفانه عدم تشکیل کمیته های مجازات برای مسولان باعث شده است تا انان روز بروز گستاخ تر شوند کمیته های مجازات اتش به اختیار باید برای مسولان مفسد ایجاد شود
ناشناس۱۱۵۰۴۷۷۲۲:۱۸:۰۷ ۱۳۹۸/۸/۱۰
جنجال fatf برای تحت الشعاع قرارگرفتن دستگیری و اعترافات زم است
ناشناس۱۱۵۰۵۰۳۲۲:۴۷:۲۱ ۱۳۹۸/۸/۱۰
برای شعار و نمایش بهت رای ندادیم آقای روحانی کو‌عمل؟
ناشناس۱۱۵۰۵۳۱۲۳:۲۸:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۱۰
کامنتهای طرفداران خودتون گذاشتید. شما که اینقدر واسه نظر مردم احترام قایلید چرا اسم رفراندوم میاد داد و قال می کنید.
محمد حسین۱۱۵۰۵۳۳۲۳:۳۰:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۱۰
پیشنهاد استعفای روحانی نظری انحرافی است. در عالم سیاست استعفا یعنی قهر کردن که بیشتر به منش احمدی نژاد شبیه است. روحانی اگر ماده قانونی را جزو حقوق مردم و مسؤولان برگزیده آنها میداند باید برای احقاق آن تلاش کند نه این که صورت مسأله را پاک کند.
حسین ن۱۱۵۰۵۷۱۰۰:۵۹:۱۱ ۱۳۹۸/۸/۱۱
به اقای روحانی باید گفت خسارت از بین بردن دستاورد های هسته ای را که برای خود شیرینی از بین بردی چه طور می خواهی برگردانی رو بجلو فرار می کنی وکشور را به چالش می کشی که رفراندوم بگذاریم مگر مردم و نظام بازیچه دست تو هستند که برای چند صباح ریاست کردن می خواهی تفرقه ایجاد کنیی
ناشناس۱۱۵۰۶۷۹۰۸:۰۵:۴۰ ۱۳۹۸/۸/۱۱
میشود میلیون ها کامنت دیگر هم در این صفحه اضافه کرد ولی مردم به یک طرز تفکر فعلا رای داده اند تا هر کسی تعیین تکلیف نکند.
ناشناس۱۱۵۰۷۸۳۰۹:۳۹:۱۸ ۱۳۹۸/۸/۱۱
بگم بگم احمدی نژاد باعث شد که تابو بعضی به اصطلاح صاحبان انقلاب و کشور شکسته بشه و دزدان بیت المال و غرتگران مال مردم اعتبارشان از دست برود
ناشناس۱۱۵۰۷۹۰۰۹:۴۵:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۱۱
ولله این مملکت هرچه کار مفید زیر بنایی و ماندگار دارد را از زمان احمدی نژاد دارد مسکن مهر مسکن روستائیان و شهرها ، نوسازی ناوگان مسافربری ، احداث بزرگراهها و مدار س ، ورزشگاههای بزرگ و کوچک و..... حالا هرچه قدر هم ایشان از طرف صاحبان زر و زور تخریب شوند قشر متوسط قدر ایشان را میدانند و به او احترام میگذارند .
ناشناس۱۱۵۰۸۷۱۱۰:۴۶:۰۳ ۱۳۹۸/۸/۱۱
پالرومو مخفف پیشرفت , امنیت , لیاقت , رضایت و ...
ناشناس۱۱۵۱۴۱۸۱۶:۱۸:۵۸ ۱۳۹۸/۸/۱۱
شاید هم مخفف پسرفت, اختشاش, لوله شدن, رنج و .... باشه!
اکبر۱۱۵۱۴۷۴۱۷:۰۴:۱۷ ۱۳۹۸/۸/۱۱
من بعنوان یک ایرانی که مملکتم را از جانم بیشتر دوست دارم ودر زمان جنگ تحمیلی هم اینه ثابت کردهام اگر خود خواهی نباشد معتقدم اگر کسی در ایران ریگی در کفش ندارد نبایستی مخالف fatfوپالرمو باشد چون با مطلعاتی خودم انجام دادهام در مورد انها غیر از شفافیت ایران برای دنیا و مبرا کردن ایران از تهمتهای استکبار دیگر ضرری ندارد اگرهم چیزی باشد که من از ان اطلاع ندارم به نظرم کفه ترازو با تصویب ان به نفع ایران است امیدوارم همیشه با عینک خوشبینی به دنیا وهمنوعانمان نگاه کنیم واین عینک بدبینی را برای همیشه کنار بگذاریم دنیا کوچکتر ازان است که همیشه فکر کنیم خق با ماست انشاالله
ناشناس۱۱۵۱۶۴۱۱۸:۵۲:۱۰ ۱۳۹۸/۸/۱۱
همین جریان اف ای تی اف نشان می دهد رئیس جمهور چقدر اختیار دارد!
الف ر۱۱۵۱۶۵۸۱۹:۰۲:۰۹ ۱۳۹۸/۸/۱۱
ایشان باید برای گرفتن حقوق ریاست جمهوری نه اینکه نباید استعفا بدهد که این خود جفا در حق ملت است بلکه باید اعتراض و اعلام کنه
ناشناس۱۱۵۱۷۷۴۲۰:۵۲:۰۱ ۱۳۹۸/۸/۱۱
واقعا آدم چی بگه؟وقتی که می دانیم وقتی حرف حق می گوییم عده ای اسرار دارن برای از میان برداشتن رقیب کلی برعلیه او دروغ پردازی کنند چرا باید حرف بزنیم
ناشناس۱۱۵۲۱۴۴۰۸:۳۷:۵۴ ۱۳۹۸/۸/۱۲
افرادیکه میگن برجام بد بود یا نمیدونن یا اینکه برخلاف منافع ساسی و اقتصادیشون بود الان دارن از نبود برجام بیشترین سود را میبرند و مردم بیشترین ضرر سرمایه سرمایه داران چند برابر و جو سیاسی خوبی شده برای تندروها که تا الان همیشه دنبال تنش و درگیری بودند تا ماهی خودشون از آب گل آلود بگیرند
ناشناس۱۱۵۲۶۵۱۱۳:۲۱:۵۰ ۱۳۹۸/۸/۱۲
آره، واقعا اگه نمیتونی استعفا بده هم خودتو راحت میکنی هم ملت اذیت نمیشن،هرچه زودتر بهتر
ناشناس۱۱۵۲۷۵۰۱۴:۰۷:۳۷ ۱۳۹۸/۸/۱۲
همه روسا در هر دوره ای عملکرد خوب و بد دارند اما زیان زمانی است که ریشه های کشور خشکانده شود . فرهنگ .صنعت.علمو تکنولوژی و....

پربحث‌های دیروز

 1. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 2. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 3. پوتین: نخستین واکسن کرونا در روسیه ثبت شد

 4. جزئیات تازه از فروش نفت توسط دولت به مردم از زبان پورابراهیمی

 5. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 6. سهم خواهی جریان های سیاسی لبنان از کیک دولت آینده

 7. روحانی: مردم در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد، اطمینان خاطر داشته باشند

 8. دوچرخه سواری حاکم دبی

 9. اعترافات ۳ عضو داعش در دادگاه کیفری/ سردار سلیمانی نبود، عراق را فتح می‌کردیم

 10. آینده تاریک سعودی‌ها به روایت میدل ایست آی

 11. ختم رسیدگی به پرونده اکبر طبری اعلام شد/ طبری: تمام ۱۶ اتهامی که در کیفرخواست آمده را رد می‌کنم

 12. تصویب نام‌گذاری خیابانی در تهران به نام مهندس بازرگان

 13. نامه بسیج دانشجویی به نمایندگان / مجلس به طرح «گشایش اقتصادی» دولت ورود کند

 14. برایان هوک: ترامپ دنبال توافق جدید با ایران است

 15. روحانی: تلاش برای تولید دارو و واکسن کرونا تا رسیدن به نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 5. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 6. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 7. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 8. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 9. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 10. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 11. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 12. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 13. صحنه آهسته انفجار بیروت

 14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 15. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 16. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 17. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 18. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 19. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 20. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 21. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 22. آیا دونالد ترامپ در مرحله پيشافاشيستي است؟

 23. پوتین: نخستین واکسن کرونا در روسیه ثبت شد

 24. جزئیات تازه از فروش نفت توسط دولت به مردم از زبان پورابراهیمی

 25. جدیدترین خبر از تبدیل ریال به تومان/ ۲.۵ میلیارد دلار ارز برگشت

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

  2. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

  3. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

  4. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

  5. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

  6. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

  7. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

  8. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

  9. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

  10. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

  11. روحانی برای مقابله با کرونا، «شفا» را به مردم پیشنهاد کرد/افشاگری تکان‌دهنده فتاح/نادران: گشایش اقتصادی یک فاجعه است

  12. طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس یازدهم کلید خورد

  13. واکنش روحانی به شایعه تلاش برای زمین زدن دولت/انتقاد تند زیباکلام از اصلاح‌طلبان/ میزان صداقت بی‌بی‌سی/ کدام مناطق تهران بیشترین آمار ابتلا و فوتی کرونا را دارند؟

  14. روحانی: تا روزی که صندوق رای و انتخابات هست، جمهوری اسلامی ایران با همین قدرت می ماند

  15. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

  16. افکار عمومی در انتظار مصوبه مجلس در طرح شفافیت آرای نمایندگان

  17. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

  18. انتقاد نادران از وعده گشایش اقتصادی روحانی

  19. عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد

  20. شمخانی: نمی‌توان نماز را با علی و نهار را با معاویه بود

  21. پیشنهاد معنادار حسام الدین آشنا به مردم: برای هر تصمیم اقتصادی یک هفته صبر کنید

  22. اقدام گوگل علیه ایران

  23. برایان هوک از سمتش استعفا می‌کند

  24. جزئیاتی از آسانسور پرماجرای کاخ مرمر + عکس

  25. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

  آخرین عناوین