آقای روحانی !مملکت تعطیل نیست

محمد کاظم انبارلويي،   3980808036 ۵۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئيس جمهور محترم در جلسه هيئت دولت گفته است؛ «به مردم مي گويم چه کسي مملکت را تعطيل کرده است.» از اين گزاره معلوم مي‌شود از ديدگاه رئيس قواي اجرايي کشور «مملکت تعطيل» است.

آقای روحانی !مملکت تعطیل نیست

 

رئيس جمهور محترم در جلسه هيئت دولت گفته است؛ «به مردم مي گويم چه کسي مملکت را تعطيل کرده است.» از اين گزاره معلوم مي‌شود از ديدگاه رئيس قواي اجرايي کشور «مملکت تعطيل» است. اين سخن ناروا و نادرست همانند همان سخن بيهوده اي بود که در اوايل تصدي اجرا توسط وي گفته شد؛ «خزانه مملکت خالي» است. آنهم در روزگاري که رئيس ديپلماسي کشور تازه گفت وگو با ۱+۵ را آغاز کرده بود.


گذشت زمان ثابت کرد که خزانه کشور خالي نيست و امور در روال عادي خود به پيش مي رود. اين ناچيز اولين کسي بودم که اين سخن نابه‌جا را به نقد کشيدم و گفتم رئيس جمهور اصلا نمي داند خزانه کجاست و کارکرد آن چيست و اهميت آن کدام است؛ حرف بي ربط خزانه خالي است فقط در مذاکرات آن هم به نفع آمريکايي‌ها کاربرد پيدا کرد و توافقي «ناهمزمان»، «نامتوازن» و «فاقد ضمانت اجرايي» را امضا کردند که ميلياردها دلار خسارت و عدم نفع براي ملت ايران داشت. امروز هم مي گوييم؛ اين سخن که «مملکت تعطيل است» واقعيت ندارد و رئيس‌جمهور از مجاهدت يک ملت ۸۵ ميليوني بي‌خبر است.


کشور با بيش از هزار ميليارد دلار توليد ناخالص ملي تعطيل نيست. ميليونها نفر هر روز صبح از خواب بيدار مي شوند تا پاسي از شب مشغول کار و تلاش و توليد هستند. مردم در مزارع، باغات، زير سقف کارخانجات مشغول کار هستند و در بازارها شور و شوق داد و ستد ديده مي‌شود. در همين دستگاه اجرايي دهها هزار انسان مؤمن و پاي کار به مردم خدمت مي کنند. اگر جايي کار تعطيل است به دليل «بي تدبيري» شخص رئيس جمهور و و برخي اعضاي دولت است.


اگر جايي کار تعطيل است براي آنکه اميد به کدخدا دارند و از خدا و ياري ملت بريده‌اند. اگر جايي کار تعطيل است براي اين است معتقد نيستند از نخبگان علمي در حوزه و دانشگاه و نيز مردم کاري ساخته است. فکر مي‌کنند تنها راه فقط «مذاکره»، «سازش» و نهايتا تسليم است. قانون اساسي و قوانين عادي کشور دهها راه‌نرفته پيش روي دولت گذاشته اما رئيس دولت نمي‌خواهد اين مسير را طي کند. اجرا در کشور فرآيندهاي قانوني و حقوقي خود را دارد، اما رئيس‌جمهور نمي خواهد اين مسير را برود. هر جاي اين مسير طي شد به نتيجه رسيديم و هرجا نافرماني و خودسري و خود تصميمي شد به بيراهه رفتيم. در برجام اگر به شروط مجلس، شوراي امنيت ملي و راهبردهاي رهبري عمل مي شد به دست آورد تقریبا هيچ و خسارت محض در برجام نمي رسيديم. در سياست داخلي اگر حريم و حرمت مراجع، نخبگان و منتقدان مشفق را مراعات مي کردند کليد راه حل مشکلات را پيدا مي کردند. رئيس دولت از اول فکر مي کرد کليد در دست او و گاهي در جيب اوست. در هر قفلي که انداخت آن در نه تنها باز نشد بلکه قفل تر شد.


​​​​​​​در برجام اين بيراهه طي شد. نه تنها تحريم‌ها برداشته نشد بلکه صدها تحريم به آن اضافه شد. آيا اين بود «تعامل سازنده شما با جهان»!


گفتند، حرمت پاسپورت ايراني را برمي‌گردانيم، در حالي که پاسپورت ايران حرمت داشت و نادرست مي گفتند. اما همين ها به جايي رسيدند که در سفر به نيويورک ديپلمات‌هاي ايراني فراتر از محدوده چند خيابان نمي‌توانند عبور و مرور داشته باشند. در اروپا ديپلمات هاي ايراني را بي هيچ دليل بازداشت مي‌کنند و سفير معرفي شده به سازمان ملل اجازه ورود به خاک آمريکا را پيدا نمي‌کند و… .


نتيجه تصميمات دولت در حوزه اقتصادي به رانت خواري، گسترش دلالي و… منجر شد. دولت نتوانسته حجم عظيم نقدينگي را که چون بهمني زيرساخت‌هاي توليد را آسيب مي زند به سمت توليد هدايت کند. رئيس جمهور گفته: «به مردم مي گويم چه کسي مملکت را تعطيل کرده است.»

 

مملکت تعطيل نيست اگر هم به زعم او تعطيل است. همان کسي است که مصوبه ۲۲/۱/۹۷ را در مورد تک نرخي کردن ارز به تصويب رساند و چوب حراج به «ارز» و «طلا» و ذخاير کشور زد، مملکت را تعطيل کرد. کافي است متن مذاکرات هيئت وزيران آن روز و به ويژه سخنان رئيس جمهور در اين نشست به کم و کاست منتشر شود تا مردم خود قضاوت کنند چه کسي مملکت را دارد تعطيل مي کند. چندي است ادبيات رئيس جمهور نامهربانانه وارد وادي خلاف گويي و نادرست انديشي افتاده است. مردم نمي دانند علت آن چيست؟ اما مي‌دانند او ديگر در کنار آنها نيست به همين دليل نتايج نظرسنجي‌ها نشان مي‌دهد رئيس‌جمهور دچار فقد محبوبيت مي باشدو او از اين واقعيت مطلع است و به دنبال مقصر مي گردد.


اين رويکرد يک نوع «خود معصوم بيني» است. نظرسنجي ها اندازه اقبال مردم به او را نشان مي‌دهند، اما او به گونه اي سخن مي گويد که هنوز در توهم «خود مردم بيني» به سر مي برد. رئيس دولت دستش خالي است، نتوانسته به وعده هايي که داده عمل کند. او قرار بود در حوزه اقتصاد، کشور را به جايي برساند که مردم نياز به يارانه نداشته باشند. در حوزه سياست خارجي مشکل ارتباط با کشورهاي متخاصم را حل کند و تحريم ها را بردارد و سرمايه خارجي به کشور سرازير شود. او وعده داده بود در سياست داخلي «اعتدال» را پيشه کند. اما نشد و او جز به «سخره» و «اهانت» با رقيب و منتقد سخن نگفت!


در حوزه اجتماعي شکاف فقير و غني را افزود. در حوزه فرهنگ جامعه ديني ما را با پديده کشف حجاب روبه رو ساخت. آنقدر بر طبل تسامح و تساهل کوبيدند تا حکم الهي حجاب را لگدمال کردند. پديده‌اي که در دولت‌هاي گذشته سابقه نداشته است. قانون حجاب و عفاف را ناديده گرفتند. تا ريخت فرهنگي را به هم بزنند. اينها خطاهاي کوچکي نيست. خدا از آنها نمي گذرد، مردم هم در برابر آن ساکت نيستند. خلق دو قطبي‌هاي کاذب و حاشيه‌سازي‌هاي بي مورد مردم را نمي‌تواند از اين داوري دور کند.


تفوه به اين سخن که مملکت تعطيل است، حرف يک حقوقدان نيست. مملکت قانون دارد. حساب و کتاب دارد. اگر کسي وجود دارد که مملکت را تعطيل کرده اين يک عنوان مجرمانه است، رئيس‌جمهور مي‌تواند به عنوان اخلال در نظام اقتصادي کشور او را به دستگاه قضا معرفي کند. آيا جنس اين حرف حقوقي است؟ يا رئيس جمهور از حقوق چيزي نمي داند يا مي داند و در وادي اخلال در نظام سياسي کشور گام برمي‌دارد. اين را از اتاق فکر دفتر رياست جمهوري بايد پرسيد تا آنها پاسخي براي آن مهيا کنند.


اين سخن ناروا همچون هيزمي است براي تنور فتنه هاي جديد!! فقط به درد سرويس‌هاي امنيتي دشمن در تدارک اين فتنه مي‌خورد. آنهايي که دکور امنيت و آرامش را در لبنان و عراق به هم ريخته‌اند، اکنون در تدارک آن در ايران هستند. اين حرف به درد آنها مي خورد که مي‌خواهند مملکت را تعطيل کنند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

حسین۱۱۴۷۶۳۴۱۱:۴۲:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۸
احسنت. من به شخصه طرفدار دولت پیشین نبودم و نیستم اما به طور قطع دولت کنونی هزاران مرتبه ضعیفتر از دولت پیشین عمل کرده است، ارزش پول ملی ضعیفتر، جیب مردم خالی تر، بیکاری بیشتر و پاسپورت ایرانی کم ارزش تر شده. جناب آقای روحانی، اگر مملکت به گفته شما تعطیل شده کلاه خودتون رو یک وجب بالاتر بگذارید.
ناشناس۱۱۴۷۸۳۰۱۴:۲۴:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۸
روحانی درست می گوید
ناشناس۱۱۴۸۱۸۰۲۱:۲۴:۰۰ ۱۳۹۸/۸/۸
روحانی کارش داشت تموم میشد از سال ۹۳ از سال ۹۴ تموم شد
ناشناس۱۱۴۸۲۳۷۲۲:۵۴:۲۲ ۱۳۹۸/۸/۸
روحانی درست میگوید حتی اگر دلار تا 19000 بالا برود ویا تورم 300% باشد
ناشناس۱۱۴۷۹۹۰۱۶:۲۲:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۸
اتفاقا مملکت را کاملا تعطیل کرده اند
ناشناس۱۱۴۸۲۰۹۲۲:۱۶:۴۸ ۱۳۹۸/۸/۸
از کشوری که رئیس جمهورش ساعت 10 سر کار میرود و پس از صرف نهار به خانه برمیگردد چه انتظاری دارید؟!!!
ناشناس۱۱۴۷۶۴۳۱۱:۴۹:۴۱ ۱۳۹۸/۸/۸
از نظر من هم تعطیل نیست . اما اگر تعطیل است آنهایی باید پاسخگو باشند که گفتند سانتریفیوژ باید بچرخه زندگی مردم هم بچرخه . الان کدومش داره میچرخه ؟ ما باید جواب بدیم یا شما جناب آقای روحانی
ناشناس۱۱۴۷۶۴۶۱۱:۵۰:۲۱ ۱۳۹۸/۸/۸
توافق هسته ای از اولش هم خیانت بود چون نباید برای حق کشور مذاکره می شد این در حالی است که همان کشورها خودشان دارند و خواهان مذاکره در مورد ان نیستند
ناشناس۱۱۴۷۶۵۲۱۱:۵۵:۰۵ ۱۳۹۸/۸/۸
تعطیل نیست.اقتصاد و فرهنگ در سراشیبی قرار داره
ناشناس۱۱۴۸۱۰۰۱۹:۰۷:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۸
اکثریت ملت ایران فقط زنده اند اما زندگی نمی کنند لیکن برای صاحبان قدرت اصلا مهم نیست
ناشناس۱۱۴۷۶۵۴۱۱:۵۸:۳۳ ۱۳۹۸/۸/۸
اگر مملکت تعطیل بود تنها صادرات غیر نفتی ایران با رقم بیش از 40 میلیارد دلار در سال رکورد شکنی نمی کرد، بعد از دولت مصدق تنها دوره ای از تاریخ اقتصادی معاصر ایران است که تراز تجاری کشور مثبت است.
ناشناس۱۱۴۷۷۱۹۱۳:۰۵:۳۶ ۱۳۹۸/۸/۸
من نمیدانم این نظر سنجی ها از چه کسانی و چگونه صورت میگیرد که علیرغم ۶۰ سال زندگی در کشورم ایران نه تنها خودم که حتی یک نفر از این همه بستگان و آشناهایی که دارم نظرشان هرگز گرفته نشده است!!! جل الخالق ، جناب کاظم انبارلویی!!!
ناشناس۱۱۴۷۹۹۱۱۶:۲۳:۰۳ ۱۳۹۸/۸/۸
نظر سنجی بر اساس رندوم است و نه همه یکبار زنگ زدن به من
ناشناس۱۱۴۷۷۴۱۱۳:۲۳:۰۸ ۱۳۹۸/۸/۸
جان رکورد و بعد از مصدق؟ اگر منظور شما صادرات غیر نفتی است باید به عرضتان برسانم سال قبل و سال های قبل بالای ۴۰ میلیارد دلار صادرات داشتیم در ضمن الان ۵ سالی است که تراز صادرات غیر نفتی ایران همیشه مثبت بوده نسبت به واردات و نفت و گاز که اضافه کنید همیشه مثبت بوده این تراز در دهه های گذشته
ناشناس۱۱۴۷۸۱۷۱۴:۱۳:۴۹ ۱۳۹۸/۸/۸
احسنت . بشتابید چیزی تا گرفتن ژاپن نمونده
ناشناس۱۱۴۸۱۴۶۲۰:۱۰:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۸
به چه قیمتی؟ نابودی محیط زیست در اثر پالایشگاه های دقیانوسی و فرو نشست 60 درصد دشت‌ها.
ناشناس۱۱۴۷۶۶۴۱۲:۱۳:۴۲ ۱۳۹۸/۸/۸
مگه رشد اقتصادی سال 97 و 98 طبق نظر مرکز پژوهش های مجلس منفی نبوده و 99 هم همین طور؟ این معنیش تعطیلی هست دیگه. در ثانی کیه که ندونه روحانی در مسائل اصلی کشور کاره ای نیست؟ و اگر وعده داده به این امید بوده که عده ای سنگ اندازی نکنند. ولی این درست است که روحانی شفاف سازی نمی کند.
ناشناس۱۱۴۸۰۹۵۱۸:۵۸:۳۸ ۱۳۹۸/۸/۸
همان بهتر که کاره ای نباشه و الا دوستان غربیش الان کشور رو تیکه پاره کرده بودن
ناشناس۱۱۴۷۶۶۷۱۲:۱۷:۵۲ ۱۳۹۸/۸/۸
این افراد واقعا کینه ای هستند . من به شخصه هر کجا و به هرکسبه ای سر زدم دیدم مملکت یه چیزی بالاتر از تعطیل است . بیشتر کسبه ها مجبور شده اند که روراست سر مشتری کلاه بگذارند . چاره ای هم ندارند .چون مشگل یکی دو تا نیست قضاوت را به مردم وا گذار میکنم .
ناشناس۱۱۴۷۶۷۱۱۲:۱۸:۵۰ ۱۳۹۸/۸/۸
اگه راست می گویید یک نظر سنجی گذاشته شود که خواهید دید اکثریت قاطع مردم با حرف های روحانی موافق هستن. در یک کلام مردم از روحانی راضی نیستن ولی هرگز به معنی این نیست که به طرف بدتر بروند.
ناشناس۱۱۴۷۹۹۴۱۶:۲۴:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۸
نظر سنجی معتبر یک چیز دیگری می گوید قربان ان هم توسط خارجی ها که شماها همیشه می گفتید داخلی ها امار سازی می کنند!!!
هوشیار۱۱۴۷۶۷۷۱۲:۲۴:۴۱ ۱۳۹۸/۸/۸
دیگه دوره این حرفا که خزانه خالیست و مملکت تعطیل هستش و اینها گذشته باید پاسخگوی کارنامه خودشون باشن .با متلک پرانی و به قول خودشون سیاست ورزی کشور جلو نمیره
ناشناس۱۱۴۷۶۸۶۱۲:۳۶:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۸
وقتب شخص اول اجرایی مملکت میگه تعطیله. خوب یعنی تعطیله
ناشناس۱۱۴۸۲۶۳۲۳:۱۳:۲۰ ۱۳۹۸/۸/۸
مطمئن باش خودش مملکت را تعطیل کرده
ناشناس۱۱۴۷۷۰۵۱۲:۵۵:۲۳ ۱۳۹۸/۸/۸
برای شماها تعطیل نیست.
ناشناس۱۱۴۷۷۰۷۱۲:۵۵:۲۵ ۱۳۹۸/۸/۸
این دولت است که تعطیل است !!!
ناشناس۱۱۴۷۷۱۲۱۲:۵۸:۲۱ ۱۳۹۸/۸/۸
اقای انبارلویی بعدها معلوم میشود که ضرر و زیان همفکرانتان چه به روز این کشور و مردم اورده
ناشناس۱۱۴۷۷۱۵۱۳:۰۱:۳۳ ۱۳۹۸/۸/۸
من یک تولید کننده هستم و حاضرم قسم جلاله بخورم مملکت تعطیله و محل کارم شهریاره و اگر با این اوضاع بریم جلو تا آخر سال مجبوریم جمع کنیم جناب آقای محمد کاظم انبارلويي چشمهاتونو باز کنید و انگشتهاتونو از گوشتون در بیارید
یک اصلاح طلب۱۱۴۷۷۱۸۱۳:۰۳:۳۲ ۱۳۹۸/۸/۸
بصورت ظاهری که تعطیل نیست اما بطور واقعی ایران تعطیل است . مهمترین دلایل تعطیل بودن مملکت هم تحریمهای خارجی و تهدیدات داخلی ( عدم تصویب پالرمو و نابسامانیهای اجتماعی و اقتصادی ...)
ناشناس۱۱۴۷۷۲۶۱۳:۱۱:۳۶ ۱۳۹۸/۸/۸
ضعیف ترین وناکارآمدترین دولت طول تاریخ این کشور
ناشناس۱۱۴۸۳۲۴۰۰:۴۷:۳۷ ۱۳۹۸/۸/۹
اینطور نیست
ناشناس۱۱۴۷۷۴۹۱۳:۲۹:۰۷ ۱۳۹۸/۸/۸
نزدیک انتخابات و رسانه ها شدت تخریب را زیاد کردند. ما که نفهمیدیم از نظر شما اصولگراها بالاخره مملکت تعطیل است یا نه. اگر از نظر شما مملکت تعطیل نیست که گلی به جمال این دولت.
البرز۱۱۴۷۷۷۰۱۳:۴۴:۰۹ ۱۳۹۸/۸/۸
آقاي انبارلويي واقعا خبر نداري يا خودت را زده اي به خواب ؟ بخش اساسي توليدفناوري در كشور كه موتور محركه توسعه و رقابت ما در جهان است ، تعطيل شده و شما هم نمي خواهيد واقيت را ببينيد .
ناشناس۱۱۴۷۷۷۶۱۳:۴۶:۵۱ ۱۳۹۸/۸/۸
از تعطیل گذشته داریم سقوط میکنیم
ناشناس۱۱۴۷۷۹۹۱۴:۰۰:۵۳ ۱۳۹۸/۸/۸
آقای روحانی با توجه به عدم تصویب Fatf و پالرمو و موارد مرتبط و بگیر و ببند در شرکت های اقتصادی گفته اند این کار ها کشور را تعطیل می کند.
ناشناس۱۱۴۷۸۰۲۱۴:۰۳:۳۲ ۱۳۹۸/۸/۸
روحانی همزمان هم چرخ سانتریفیوژها رو پنچر کرد هم چرخ زندگی مردم را .
محی الدین۱۱۴۷۸۱۱۱۴:۰۸:۵۱ ۱۳۹۸/۸/۸
آقای روحانی شما که توان ندارید جلوی کسانی که کشور را تعطیل کردن باایستید و از تعطیلی در بیاری لطفا استعفا بده الکی وقت خودت و مردم را نگیر
ناشناس۱۱۴۸۴۶۵۰۹:۳۰:۴۰ ۱۳۹۸/۸/۹
اگه می تونست جلوی برادرش یعنی حسین فریدون که میلیاردها تومان اختلاس کرده می ایستاد.
هادی۱۱۴۷۸۵۸۱۴:۴۳:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۸
اقای روحانی هم بگم بگم رو شروع کردند. !!!
اسماعيل۱۱۴۷۸۷۷۱۴:۵۶:۲۲ ۱۳۹۸/۸/۸
اين سايت ايستاده ببينه ريس جمهور مملك چي ميگه سريع براساس منافع شخص و حزبي هي اعلاميه صادر ميكنند
ناشناس۱۱۴۷۸۸۶۱۵:۰۴:۳۰ ۱۳۹۸/۸/۸
عامل تحریم و تعطیلی کشور موشک پران ها هستن
هوشیار۱۱۴۷۹۵۶۱۶:۰۴:۳۰ ۱۳۹۸/۸/۸
این رو نگید چی بگید ؟؟؟ عامل تعطیلی کشور خودتحریمی است دوست عزیز
ناشناس۱۱۴۷۸۹۹۱۵:۱۱:۳۱ ۱۳۹۸/۸/۸
وقتی رییس دولت از هفت دولت آزاد باشد آنوقت مملکت تعطیل خواهد شد.
علی۱۱۴۷۹۲۳۱۵:۳۶:۰۱ ۱۳۹۸/۸/۸
دو سال دیگه آقای روحانی هم مثل احمدی نژاد تبدیل میشه به یک چهره مخالف و از سوی هر دو جناح چپ و راست طرد میشه. ...
محراب۱۱۴۷۹۴۷۱۵:۵۷:۵۵ ۱۳۹۸/۸/۸
کشوری که در ان نرخ ارز از 5 هزار تومن برسه به 18 هزار تومن بعد بیارنش 11هزار تومن و بعدش هم سر ملت منت بگذارند که بععله... دیدین ارزونش کردیم،به معنای واقعی کلمه تعطیل است
ناشناس۱۱۴۷۹۷۸۱۶:۱۶:۰۶ ۱۳۹۸/۸/۸
اقا من مملکت رو تعطیل کردم الان 6 ساله رییس جمهورم
ناشناس۱۱۴۸۰۵۵۱۸:۰۳:۱۰ ۱۳۹۸/۸/۸
روحانی کشور را تعطیل کرده با این وضع رکود. خوابی یا بیدار؟!
ناشناس۱۱۴۸۰۸۶۱۸:۴۷:۱۷ ۱۳۹۸/۸/۸
شما به خودتون نگاه نکنید که بیست و‌چهار ساعته سرگرم انتقاد هستید و مشغولید اما کار وکسب و تجارت و تولید تعطیل است
ناشناس۱۱۴۸۰۹۰۱۸:۵۲:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۸
اگه مملکت تعطیل است پس چه کسی موز وارد کشور میکند
ناشناس۱۱۴۹۹۲۷۱۰:۵۳:۵۷ ۱۳۹۸/۸/۱۰
موز برای جلسات لازمه
ناشناس۱۱۴۸۳۰۰۰۰:۰۹:۵۹ ۱۳۹۸/۸/۹
انتخابات نزدیکه توی انتخابات معلوم میشه یک سال و نیم دیگه هم سال 1400 هست درگیری لازم نداره
ناشناس۱۱۴۸۳۰۸۰۰:۲۲:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۹
اقای روحانی یک ملیون نداری قرضم بدی
امیر۱۱۴۸۳۱۵۰۰:۳۷:۱۴ ۱۳۹۸/۸/۹
ای بابا حالا اینکه چه کسی مقصره بماند ولی واقعا ، مملکت تعطیل است قلم فرسایی هم نمی خواد چشم هامون رو باز کنیم
ناشناس۱۱۴۸۳۷۱۰۵:۲۵:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۹
پس معنی تعطیل چیست
اهواز فقیر۱۱۴۸۴۷۳۰۹:۴۱:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۹
جناب روحانی با کلک شروع کرد و با کف زنی ادامه میده و من الله توفیق
ناشناس۱۱۴۸۷۵۰۱۱:۴۷:۴۸ ۱۳۹۸/۸/۹
آقای روحانی کشور را تعطیل کرده
ناشناس۱۱۴۹۱۳۲۱۴:۵۶:۲۲ ۱۳۹۸/۸/۹
بهترین جای دنیا برای زندگی هست ایران.
ناشناس۱۱۴۹۲۵۵۱۶:۴۳:۱۲ ۱۳۹۸/۸/۹
به نظرم تعطیل نشده میخواد تعدیل بشه

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

  2. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

  3. یک پیشنهاد به وزارت بهداشت درباره آمار فوتی‌های کرونا 

  4. عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: قرنطینه را شروع نکنیم این ویروس سونامی‌وار پیش می‌رود

  5. اختصاص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به خودروها در کمیسیون تلفیق

  6. همتی: تلاش بانک مرکزی "تأمین ثبات و آرامش بازارهای پول و ارز" است

  7. روحانی: کرونا نباید به سلاح دشمنان برای به تعطیلی کشاندن کار و تولید تبدیل شود/ آمریکا به فکر هزاران کشته آنفلوآنزا در کشور خودشان باشد/ هیچ تصمیمی برای قرنطینه مطرح نیست

  8. بیانیه دولت و ادامه ماجرای FATF/ امیدواری کرباسچی به نمایندگان جوان مجلس یازدهم/ برنامه اصولگرایان برای تعامل با دولت در مجلس آینده چیست؟

  9. ترکیه در سوریه چه می خواهد؟

  10. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۱۳۹ نفر افزایش یافت/ شمار فوت‌شدگان به ۱۹ نفر رسید

  11. ربیعی: علائم کرونا ندارم؛ برای احتیاط تست دادم

  12. ضدعفونی شهر ووهان چین با امکانات ویژه

  13. کمبود امکانات برای مقابله با کرونا در امریکا 

  14. نشریه محافظه کاران آمریکایی: دروغ گویی بولتون ایران وآمریکا را در آستانه جنگ قرار داد

  15. نامه میرسلیم به نمایندگان مجلس: بی‌برنامگی و زدوبند در مجلس یازدهم جایی نخواهد داشت

  16. بیانیه دولت درباره تصمیم FATF در مورد ایران

  17. ما و کسانی که به مجلس می‌فرستیم...

  پربحث‌های هفته

  1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

  2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

  3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

  4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

  5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

  6. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

  7. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

  8. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

  9. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

  10. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

  11. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

  12. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

  13. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

  14. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

  15. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

  16. یک پیشنهاد به وزارت بهداشت درباره آمار فوتی‌های کرونا 

  17. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

  18. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

  19. عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: قرنطینه را شروع نکنیم این ویروس سونامی‌وار پیش می‌رود

  20. کمترین میزان مشارکت در انتخابات مجلس مربوط به کدام دولت‌هاست؟

  21. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

  22. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

  23. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

  24. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

  25. اختصاص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به خودروها در کمیسیون تلفیق

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

   2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

   3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

   4. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

   5. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

   6. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

   7. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

   8. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

   9. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

   10. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

   11. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

   12. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

   13. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

   14. کمترین میزان مشارکت در انتخابات مجلس مربوط به کدام دولت‌هاست؟

   15. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

   16. حسین شریعتمداری: با تفنگ خالی FATF تهدید نکنید

   17. ادعای جنجالی امیرآبادی درباره کرونا/ نقش قالیباف در آینده جریان اصولگرا/ زیباکلام: زمام مجلس یازدهم در اختیار طرفداران احمدی‌نژاد است

   18. انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سراسر کشور/موسوی در پاسخ به الف: پس از پایان انتخابات و آغاز شمارش، میزان مشارکت به تدریج اعلام میشود/در حال بروز رسانی+ تصاویر و حاشیه ها

   19. روحانی: کرونا نباید به سلاح دشمنان برای به تعطیلی کشاندن کار و تولید تبدیل شود/ آمریکا به فکر هزاران کشته آنفلوآنزا در کشور خودشان باشد/ هیچ تصمیمی برای قرنطینه مطرح نیست

   20. کوتاهی وزارت کشور در اعلام نام انصرافی‌ها

   21. بیانیه دولت و ادامه ماجرای FATF/ امیدواری کرباسچی به نمایندگان جوان مجلس یازدهم/ برنامه اصولگرایان برای تعامل با دولت در مجلس آینده چیست؟

   22. اعلام نتایج انتخابات در برخی حوزه‌ها / شهرهای بزرگ روز یکشنبه

   23. جهانگیری: اگر اقتصاد بزرگتر شود مردم احساس رفاه بیشتر خواهند داشت/ باید اقتصاد کشور از منابع نفتی منفک شود

   24. تشکر عمیق از ملت ایران در پی امتحان بزرگ و مطلوب انتخابات

   25. حداد عادل: امیدواریم مجلس آینده با خدمت صادقانه از مشکلات مردم بکاهد

   آخرین عناوین