آقای روحانی !مملکت تعطیل نیست

محمد کاظم انبارلويي،   3980808036 ۵۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئيس جمهور محترم در جلسه هيئت دولت گفته است؛ «به مردم مي گويم چه کسي مملکت را تعطيل کرده است.» از اين گزاره معلوم مي‌شود از ديدگاه رئيس قواي اجرايي کشور «مملکت تعطيل» است.

آقای روحانی !مملکت تعطیل نیست

 

رئيس جمهور محترم در جلسه هيئت دولت گفته است؛ «به مردم مي گويم چه کسي مملکت را تعطيل کرده است.» از اين گزاره معلوم مي‌شود از ديدگاه رئيس قواي اجرايي کشور «مملکت تعطيل» است. اين سخن ناروا و نادرست همانند همان سخن بيهوده اي بود که در اوايل تصدي اجرا توسط وي گفته شد؛ «خزانه مملکت خالي» است. آنهم در روزگاري که رئيس ديپلماسي کشور تازه گفت وگو با ۱+۵ را آغاز کرده بود.


گذشت زمان ثابت کرد که خزانه کشور خالي نيست و امور در روال عادي خود به پيش مي رود. اين ناچيز اولين کسي بودم که اين سخن نابه‌جا را به نقد کشيدم و گفتم رئيس جمهور اصلا نمي داند خزانه کجاست و کارکرد آن چيست و اهميت آن کدام است؛ حرف بي ربط خزانه خالي است فقط در مذاکرات آن هم به نفع آمريکايي‌ها کاربرد پيدا کرد و توافقي «ناهمزمان»، «نامتوازن» و «فاقد ضمانت اجرايي» را امضا کردند که ميلياردها دلار خسارت و عدم نفع براي ملت ايران داشت. امروز هم مي گوييم؛ اين سخن که «مملکت تعطيل است» واقعيت ندارد و رئيس‌جمهور از مجاهدت يک ملت ۸۵ ميليوني بي‌خبر است.


کشور با بيش از هزار ميليارد دلار توليد ناخالص ملي تعطيل نيست. ميليونها نفر هر روز صبح از خواب بيدار مي شوند تا پاسي از شب مشغول کار و تلاش و توليد هستند. مردم در مزارع، باغات، زير سقف کارخانجات مشغول کار هستند و در بازارها شور و شوق داد و ستد ديده مي‌شود. در همين دستگاه اجرايي دهها هزار انسان مؤمن و پاي کار به مردم خدمت مي کنند. اگر جايي کار تعطيل است به دليل «بي تدبيري» شخص رئيس جمهور و و برخي اعضاي دولت است.


اگر جايي کار تعطيل است براي آنکه اميد به کدخدا دارند و از خدا و ياري ملت بريده‌اند. اگر جايي کار تعطيل است براي اين است معتقد نيستند از نخبگان علمي در حوزه و دانشگاه و نيز مردم کاري ساخته است. فکر مي‌کنند تنها راه فقط «مذاکره»، «سازش» و نهايتا تسليم است. قانون اساسي و قوانين عادي کشور دهها راه‌نرفته پيش روي دولت گذاشته اما رئيس دولت نمي‌خواهد اين مسير را طي کند. اجرا در کشور فرآيندهاي قانوني و حقوقي خود را دارد، اما رئيس‌جمهور نمي خواهد اين مسير را برود. هر جاي اين مسير طي شد به نتيجه رسيديم و هرجا نافرماني و خودسري و خود تصميمي شد به بيراهه رفتيم. در برجام اگر به شروط مجلس، شوراي امنيت ملي و راهبردهاي رهبري عمل مي شد به دست آورد تقریبا هيچ و خسارت محض در برجام نمي رسيديم. در سياست داخلي اگر حريم و حرمت مراجع، نخبگان و منتقدان مشفق را مراعات مي کردند کليد راه حل مشکلات را پيدا مي کردند. رئيس دولت از اول فکر مي کرد کليد در دست او و گاهي در جيب اوست. در هر قفلي که انداخت آن در نه تنها باز نشد بلکه قفل تر شد.


​​​​​​​در برجام اين بيراهه طي شد. نه تنها تحريم‌ها برداشته نشد بلکه صدها تحريم به آن اضافه شد. آيا اين بود «تعامل سازنده شما با جهان»!


گفتند، حرمت پاسپورت ايراني را برمي‌گردانيم، در حالي که پاسپورت ايران حرمت داشت و نادرست مي گفتند. اما همين ها به جايي رسيدند که در سفر به نيويورک ديپلمات‌هاي ايراني فراتر از محدوده چند خيابان نمي‌توانند عبور و مرور داشته باشند. در اروپا ديپلمات هاي ايراني را بي هيچ دليل بازداشت مي‌کنند و سفير معرفي شده به سازمان ملل اجازه ورود به خاک آمريکا را پيدا نمي‌کند و… .


نتيجه تصميمات دولت در حوزه اقتصادي به رانت خواري، گسترش دلالي و… منجر شد. دولت نتوانسته حجم عظيم نقدينگي را که چون بهمني زيرساخت‌هاي توليد را آسيب مي زند به سمت توليد هدايت کند. رئيس جمهور گفته: «به مردم مي گويم چه کسي مملکت را تعطيل کرده است.»

 

مملکت تعطيل نيست اگر هم به زعم او تعطيل است. همان کسي است که مصوبه ۲۲/۱/۹۷ را در مورد تک نرخي کردن ارز به تصويب رساند و چوب حراج به «ارز» و «طلا» و ذخاير کشور زد، مملکت را تعطيل کرد. کافي است متن مذاکرات هيئت وزيران آن روز و به ويژه سخنان رئيس جمهور در اين نشست به کم و کاست منتشر شود تا مردم خود قضاوت کنند چه کسي مملکت را دارد تعطيل مي کند. چندي است ادبيات رئيس جمهور نامهربانانه وارد وادي خلاف گويي و نادرست انديشي افتاده است. مردم نمي دانند علت آن چيست؟ اما مي‌دانند او ديگر در کنار آنها نيست به همين دليل نتايج نظرسنجي‌ها نشان مي‌دهد رئيس‌جمهور دچار فقد محبوبيت مي باشدو او از اين واقعيت مطلع است و به دنبال مقصر مي گردد.


اين رويکرد يک نوع «خود معصوم بيني» است. نظرسنجي ها اندازه اقبال مردم به او را نشان مي‌دهند، اما او به گونه اي سخن مي گويد که هنوز در توهم «خود مردم بيني» به سر مي برد. رئيس دولت دستش خالي است، نتوانسته به وعده هايي که داده عمل کند. او قرار بود در حوزه اقتصاد، کشور را به جايي برساند که مردم نياز به يارانه نداشته باشند. در حوزه سياست خارجي مشکل ارتباط با کشورهاي متخاصم را حل کند و تحريم ها را بردارد و سرمايه خارجي به کشور سرازير شود. او وعده داده بود در سياست داخلي «اعتدال» را پيشه کند. اما نشد و او جز به «سخره» و «اهانت» با رقيب و منتقد سخن نگفت!


در حوزه اجتماعي شکاف فقير و غني را افزود. در حوزه فرهنگ جامعه ديني ما را با پديده کشف حجاب روبه رو ساخت. آنقدر بر طبل تسامح و تساهل کوبيدند تا حکم الهي حجاب را لگدمال کردند. پديده‌اي که در دولت‌هاي گذشته سابقه نداشته است. قانون حجاب و عفاف را ناديده گرفتند. تا ريخت فرهنگي را به هم بزنند. اينها خطاهاي کوچکي نيست. خدا از آنها نمي گذرد، مردم هم در برابر آن ساکت نيستند. خلق دو قطبي‌هاي کاذب و حاشيه‌سازي‌هاي بي مورد مردم را نمي‌تواند از اين داوري دور کند.


تفوه به اين سخن که مملکت تعطيل است، حرف يک حقوقدان نيست. مملکت قانون دارد. حساب و کتاب دارد. اگر کسي وجود دارد که مملکت را تعطيل کرده اين يک عنوان مجرمانه است، رئيس‌جمهور مي‌تواند به عنوان اخلال در نظام اقتصادي کشور او را به دستگاه قضا معرفي کند. آيا جنس اين حرف حقوقي است؟ يا رئيس جمهور از حقوق چيزي نمي داند يا مي داند و در وادي اخلال در نظام سياسي کشور گام برمي‌دارد. اين را از اتاق فکر دفتر رياست جمهوري بايد پرسيد تا آنها پاسخي براي آن مهيا کنند.


اين سخن ناروا همچون هيزمي است براي تنور فتنه هاي جديد!! فقط به درد سرويس‌هاي امنيتي دشمن در تدارک اين فتنه مي‌خورد. آنهايي که دکور امنيت و آرامش را در لبنان و عراق به هم ريخته‌اند، اکنون در تدارک آن در ايران هستند. اين حرف به درد آنها مي خورد که مي‌خواهند مملکت را تعطيل کنند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

حسین۱۱۴۷۶۳۴۱۱:۴۲:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۸
احسنت. من به شخصه طرفدار دولت پیشین نبودم و نیستم اما به طور قطع دولت کنونی هزاران مرتبه ضعیفتر از دولت پیشین عمل کرده است، ارزش پول ملی ضعیفتر، جیب مردم خالی تر، بیکاری بیشتر و پاسپورت ایرانی کم ارزش تر شده. جناب آقای روحانی، اگر مملکت به گفته شما تعطیل شده کلاه خودتون رو یک وجب بالاتر بگذارید.
ناشناس۱۱۴۷۸۳۰۱۴:۲۴:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۸
روحانی درست می گوید
ناشناس۱۱۴۸۱۸۰۲۱:۲۴:۰۰ ۱۳۹۸/۸/۸
روحانی کارش داشت تموم میشد از سال ۹۳ از سال ۹۴ تموم شد
ناشناس۱۱۴۸۲۳۷۲۲:۵۴:۲۲ ۱۳۹۸/۸/۸
روحانی درست میگوید حتی اگر دلار تا 19000 بالا برود ویا تورم 300% باشد
ناشناس۱۱۴۷۹۹۰۱۶:۲۲:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۸
اتفاقا مملکت را کاملا تعطیل کرده اند
ناشناس۱۱۴۸۲۰۹۲۲:۱۶:۴۸ ۱۳۹۸/۸/۸
از کشوری که رئیس جمهورش ساعت 10 سر کار میرود و پس از صرف نهار به خانه برمیگردد چه انتظاری دارید؟!!!
ناشناس۱۱۴۷۶۴۳۱۱:۴۹:۴۱ ۱۳۹۸/۸/۸
از نظر من هم تعطیل نیست . اما اگر تعطیل است آنهایی باید پاسخگو باشند که گفتند سانتریفیوژ باید بچرخه زندگی مردم هم بچرخه . الان کدومش داره میچرخه ؟ ما باید جواب بدیم یا شما جناب آقای روحانی
ناشناس۱۱۴۷۶۴۶۱۱:۵۰:۲۱ ۱۳۹۸/۸/۸
توافق هسته ای از اولش هم خیانت بود چون نباید برای حق کشور مذاکره می شد این در حالی است که همان کشورها خودشان دارند و خواهان مذاکره در مورد ان نیستند
ناشناس۱۱۴۷۶۵۲۱۱:۵۵:۰۵ ۱۳۹۸/۸/۸
تعطیل نیست.اقتصاد و فرهنگ در سراشیبی قرار داره
ناشناس۱۱۴۸۱۰۰۱۹:۰۷:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۸
اکثریت ملت ایران فقط زنده اند اما زندگی نمی کنند لیکن برای صاحبان قدرت اصلا مهم نیست
ناشناس۱۱۴۷۶۵۴۱۱:۵۸:۳۳ ۱۳۹۸/۸/۸
اگر مملکت تعطیل بود تنها صادرات غیر نفتی ایران با رقم بیش از 40 میلیارد دلار در سال رکورد شکنی نمی کرد، بعد از دولت مصدق تنها دوره ای از تاریخ اقتصادی معاصر ایران است که تراز تجاری کشور مثبت است.
ناشناس۱۱۴۷۷۱۹۱۳:۰۵:۳۶ ۱۳۹۸/۸/۸
من نمیدانم این نظر سنجی ها از چه کسانی و چگونه صورت میگیرد که علیرغم ۶۰ سال زندگی در کشورم ایران نه تنها خودم که حتی یک نفر از این همه بستگان و آشناهایی که دارم نظرشان هرگز گرفته نشده است!!! جل الخالق ، جناب کاظم انبارلویی!!!
ناشناس۱۱۴۷۹۹۱۱۶:۲۳:۰۳ ۱۳۹۸/۸/۸
نظر سنجی بر اساس رندوم است و نه همه یکبار زنگ زدن به من
ناشناس۱۱۴۷۷۴۱۱۳:۲۳:۰۸ ۱۳۹۸/۸/۸
جان رکورد و بعد از مصدق؟ اگر منظور شما صادرات غیر نفتی است باید به عرضتان برسانم سال قبل و سال های قبل بالای ۴۰ میلیارد دلار صادرات داشتیم در ضمن الان ۵ سالی است که تراز صادرات غیر نفتی ایران همیشه مثبت بوده نسبت به واردات و نفت و گاز که اضافه کنید همیشه مثبت بوده این تراز در دهه های گذشته
ناشناس۱۱۴۷۸۱۷۱۴:۱۳:۴۹ ۱۳۹۸/۸/۸
احسنت . بشتابید چیزی تا گرفتن ژاپن نمونده
ناشناس۱۱۴۸۱۴۶۲۰:۱۰:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۸
به چه قیمتی؟ نابودی محیط زیست در اثر پالایشگاه های دقیانوسی و فرو نشست 60 درصد دشت‌ها.
ناشناس۱۱۴۷۶۶۴۱۲:۱۳:۴۲ ۱۳۹۸/۸/۸
مگه رشد اقتصادی سال 97 و 98 طبق نظر مرکز پژوهش های مجلس منفی نبوده و 99 هم همین طور؟ این معنیش تعطیلی هست دیگه. در ثانی کیه که ندونه روحانی در مسائل اصلی کشور کاره ای نیست؟ و اگر وعده داده به این امید بوده که عده ای سنگ اندازی نکنند. ولی این درست است که روحانی شفاف سازی نمی کند.
ناشناس۱۱۴۸۰۹۵۱۸:۵۸:۳۸ ۱۳۹۸/۸/۸
همان بهتر که کاره ای نباشه و الا دوستان غربیش الان کشور رو تیکه پاره کرده بودن
ناشناس۱۱۴۷۶۶۷۱۲:۱۷:۵۲ ۱۳۹۸/۸/۸
این افراد واقعا کینه ای هستند . من به شخصه هر کجا و به هرکسبه ای سر زدم دیدم مملکت یه چیزی بالاتر از تعطیل است . بیشتر کسبه ها مجبور شده اند که روراست سر مشتری کلاه بگذارند . چاره ای هم ندارند .چون مشگل یکی دو تا نیست قضاوت را به مردم وا گذار میکنم .
ناشناس۱۱۴۷۶۷۱۱۲:۱۸:۵۰ ۱۳۹۸/۸/۸
اگه راست می گویید یک نظر سنجی گذاشته شود که خواهید دید اکثریت قاطع مردم با حرف های روحانی موافق هستن. در یک کلام مردم از روحانی راضی نیستن ولی هرگز به معنی این نیست که به طرف بدتر بروند.
ناشناس۱۱۴۷۹۹۴۱۶:۲۴:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۸
نظر سنجی معتبر یک چیز دیگری می گوید قربان ان هم توسط خارجی ها که شماها همیشه می گفتید داخلی ها امار سازی می کنند!!!
هوشیار۱۱۴۷۶۷۷۱۲:۲۴:۴۱ ۱۳۹۸/۸/۸
دیگه دوره این حرفا که خزانه خالیست و مملکت تعطیل هستش و اینها گذشته باید پاسخگوی کارنامه خودشون باشن .با متلک پرانی و به قول خودشون سیاست ورزی کشور جلو نمیره
ناشناس۱۱۴۷۶۸۶۱۲:۳۶:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۸
وقتب شخص اول اجرایی مملکت میگه تعطیله. خوب یعنی تعطیله
ناشناس۱۱۴۸۲۶۳۲۳:۱۳:۲۰ ۱۳۹۸/۸/۸
مطمئن باش خودش مملکت را تعطیل کرده
ناشناس۱۱۴۷۷۰۵۱۲:۵۵:۲۳ ۱۳۹۸/۸/۸
برای شماها تعطیل نیست.
ناشناس۱۱۴۷۷۰۷۱۲:۵۵:۲۵ ۱۳۹۸/۸/۸
این دولت است که تعطیل است !!!
ناشناس۱۱۴۷۷۱۲۱۲:۵۸:۲۱ ۱۳۹۸/۸/۸
اقای انبارلویی بعدها معلوم میشود که ضرر و زیان همفکرانتان چه به روز این کشور و مردم اورده
ناشناس۱۱۴۷۷۱۵۱۳:۰۱:۳۳ ۱۳۹۸/۸/۸
من یک تولید کننده هستم و حاضرم قسم جلاله بخورم مملکت تعطیله و محل کارم شهریاره و اگر با این اوضاع بریم جلو تا آخر سال مجبوریم جمع کنیم جناب آقای محمد کاظم انبارلويي چشمهاتونو باز کنید و انگشتهاتونو از گوشتون در بیارید
یک اصلاح طلب۱۱۴۷۷۱۸۱۳:۰۳:۳۲ ۱۳۹۸/۸/۸
بصورت ظاهری که تعطیل نیست اما بطور واقعی ایران تعطیل است . مهمترین دلایل تعطیل بودن مملکت هم تحریمهای خارجی و تهدیدات داخلی ( عدم تصویب پالرمو و نابسامانیهای اجتماعی و اقتصادی ...)
ناشناس۱۱۴۷۷۲۶۱۳:۱۱:۳۶ ۱۳۹۸/۸/۸
ضعیف ترین وناکارآمدترین دولت طول تاریخ این کشور
ناشناس۱۱۴۸۳۲۴۰۰:۴۷:۳۷ ۱۳۹۸/۸/۹
اینطور نیست
ناشناس۱۱۴۷۷۴۹۱۳:۲۹:۰۷ ۱۳۹۸/۸/۸
نزدیک انتخابات و رسانه ها شدت تخریب را زیاد کردند. ما که نفهمیدیم از نظر شما اصولگراها بالاخره مملکت تعطیل است یا نه. اگر از نظر شما مملکت تعطیل نیست که گلی به جمال این دولت.
البرز۱۱۴۷۷۷۰۱۳:۴۴:۰۹ ۱۳۹۸/۸/۸
آقاي انبارلويي واقعا خبر نداري يا خودت را زده اي به خواب ؟ بخش اساسي توليدفناوري در كشور كه موتور محركه توسعه و رقابت ما در جهان است ، تعطيل شده و شما هم نمي خواهيد واقيت را ببينيد .
ناشناس۱۱۴۷۷۷۶۱۳:۴۶:۵۱ ۱۳۹۸/۸/۸
از تعطیل گذشته داریم سقوط میکنیم
ناشناس۱۱۴۷۷۹۹۱۴:۰۰:۵۳ ۱۳۹۸/۸/۸
آقای روحانی با توجه به عدم تصویب Fatf و پالرمو و موارد مرتبط و بگیر و ببند در شرکت های اقتصادی گفته اند این کار ها کشور را تعطیل می کند.
ناشناس۱۱۴۷۸۰۲۱۴:۰۳:۳۲ ۱۳۹۸/۸/۸
روحانی همزمان هم چرخ سانتریفیوژها رو پنچر کرد هم چرخ زندگی مردم را .
محی الدین۱۱۴۷۸۱۱۱۴:۰۸:۵۱ ۱۳۹۸/۸/۸
آقای روحانی شما که توان ندارید جلوی کسانی که کشور را تعطیل کردن باایستید و از تعطیلی در بیاری لطفا استعفا بده الکی وقت خودت و مردم را نگیر
ناشناس۱۱۴۸۴۶۵۰۹:۳۰:۴۰ ۱۳۹۸/۸/۹
اگه می تونست جلوی برادرش یعنی حسین فریدون که میلیاردها تومان اختلاس کرده می ایستاد.
هادی۱۱۴۷۸۵۸۱۴:۴۳:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۸
اقای روحانی هم بگم بگم رو شروع کردند. !!!
اسماعيل۱۱۴۷۸۷۷۱۴:۵۶:۲۲ ۱۳۹۸/۸/۸
اين سايت ايستاده ببينه ريس جمهور مملك چي ميگه سريع براساس منافع شخص و حزبي هي اعلاميه صادر ميكنند
ناشناس۱۱۴۷۸۸۶۱۵:۰۴:۳۰ ۱۳۹۸/۸/۸
عامل تحریم و تعطیلی کشور موشک پران ها هستن
هوشیار۱۱۴۷۹۵۶۱۶:۰۴:۳۰ ۱۳۹۸/۸/۸
این رو نگید چی بگید ؟؟؟ عامل تعطیلی کشور خودتحریمی است دوست عزیز
ناشناس۱۱۴۷۸۹۹۱۵:۱۱:۳۱ ۱۳۹۸/۸/۸
وقتی رییس دولت از هفت دولت آزاد باشد آنوقت مملکت تعطیل خواهد شد.
علی۱۱۴۷۹۲۳۱۵:۳۶:۰۱ ۱۳۹۸/۸/۸
دو سال دیگه آقای روحانی هم مثل احمدی نژاد تبدیل میشه به یک چهره مخالف و از سوی هر دو جناح چپ و راست طرد میشه. ...
محراب۱۱۴۷۹۴۷۱۵:۵۷:۵۵ ۱۳۹۸/۸/۸
کشوری که در ان نرخ ارز از 5 هزار تومن برسه به 18 هزار تومن بعد بیارنش 11هزار تومن و بعدش هم سر ملت منت بگذارند که بععله... دیدین ارزونش کردیم،به معنای واقعی کلمه تعطیل است
ناشناس۱۱۴۷۹۷۸۱۶:۱۶:۰۶ ۱۳۹۸/۸/۸
اقا من مملکت رو تعطیل کردم الان 6 ساله رییس جمهورم
ناشناس۱۱۴۸۰۵۵۱۸:۰۳:۱۰ ۱۳۹۸/۸/۸
روحانی کشور را تعطیل کرده با این وضع رکود. خوابی یا بیدار؟!
ناشناس۱۱۴۸۰۸۶۱۸:۴۷:۱۷ ۱۳۹۸/۸/۸
شما به خودتون نگاه نکنید که بیست و‌چهار ساعته سرگرم انتقاد هستید و مشغولید اما کار وکسب و تجارت و تولید تعطیل است
ناشناس۱۱۴۸۰۹۰۱۸:۵۲:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۸
اگه مملکت تعطیل است پس چه کسی موز وارد کشور میکند
ناشناس۱۱۴۹۹۲۷۱۰:۵۳:۵۷ ۱۳۹۸/۸/۱۰
موز برای جلسات لازمه
ناشناس۱۱۴۸۳۰۰۰۰:۰۹:۵۹ ۱۳۹۸/۸/۹
انتخابات نزدیکه توی انتخابات معلوم میشه یک سال و نیم دیگه هم سال 1400 هست درگیری لازم نداره
ناشناس۱۱۴۸۳۰۸۰۰:۲۲:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۹
اقای روحانی یک ملیون نداری قرضم بدی
امیر۱۱۴۸۳۱۵۰۰:۳۷:۱۴ ۱۳۹۸/۸/۹
ای بابا حالا اینکه چه کسی مقصره بماند ولی واقعا ، مملکت تعطیل است قلم فرسایی هم نمی خواد چشم هامون رو باز کنیم
ناشناس۱۱۴۸۳۷۱۰۵:۲۵:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۹
پس معنی تعطیل چیست
اهواز فقیر۱۱۴۸۴۷۳۰۹:۴۱:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۹
جناب روحانی با کلک شروع کرد و با کف زنی ادامه میده و من الله توفیق
ناشناس۱۱۴۸۷۵۰۱۱:۴۷:۴۸ ۱۳۹۸/۸/۹
آقای روحانی کشور را تعطیل کرده
ناشناس۱۱۴۹۱۳۲۱۴:۵۶:۲۲ ۱۳۹۸/۸/۹
بهترین جای دنیا برای زندگی هست ایران.
ناشناس۱۱۴۹۲۵۵۱۶:۴۳:۱۲ ۱۳۹۸/۸/۹
به نظرم تعطیل نشده میخواد تعدیل بشه

پربحث‌های دیروز

 1. از اغتشاشات اخیر، چه چیزهایی میفهمیم!؟

 2. نظرات برگزیده مخاطبین الف: اگر کار احمدی‌نژاد اشتباه بود چرا روحانی آن را تکرار کرد؟/ شبکه ملی اطلاعات، جدا از اینترنت بین‌المللی نیست/ دولت با گران‌کردن بنزین همه را جریمه کرد

 3. اینترنت چه کسانی زودتر وصل می‌شود؟

 4. واکنش وزارت کشاورزی به افزایش قیمت گوجه‌فرنگی

 5. پزشکان به دنبال کاهش نرخ مالیات کارانه به ۱۰ درصد

 6. جمشیدی‌ها: مسوولین تنها با تکیه بر نظر خود تصمیم‌گیری می‌کنند/باید مکان‌هایی برای اعتراضات مسالمت آمیز مردم در نظر گرفته شود

 7. خطیب نماز جمعه تهران: هیچ کس با اعتراضات مخالف نیست/ غارت فروشگاه و  تخریب بانک‌ها انتقام از مردم است 

 8. معالی‌آباد شیراز پس از اعتراضات بنزینی

 9. «چندهمسری» در کدام استان‌ها بیشتر است؟

 10. تلاش آمریکا برای تنفس مصنوعی به آشوب‌ها در ایران

 11. ارزان‌ترین خودروهای الکتریکی ۲۰۱۹

 12. آذری جهرمی: اپراتورها مدت زمان قطعی اینترنت را به مدت اعتبار بسته‌ها اضافه کنند

 13. واکنش عارف به ناآرامی‌های اخیر پس از اصلاح قیمت بنزین

 14. فردا سومین مرحله یارانه حمایتی واریز می‌شود

 15. حلقه‌های سه‌گانه آشوب‌های اخیر به روایت زاکانی

 16. رئیسی: مجازات سختی در انتظار اغتشاشگران است

 17. گزارش بانک جهانی/ دولت ایران ناکارآمدتر از ۱۳۰ دولت جهان شد

 18. سهمیه بنزین آذر ماه در کارت های سوخت شارژ شد+جدول

 19. نماینده مجلس: اینترنت ملی پاسخ‌گوی نیازهای مردم نیست

 20. افتتاح یکی از کارخانه‌های اپل به دست دونالد ترامپ

 21. تورم نقطه‌ای آبان‌ماه ۲۷ درصد/ نرخ تورم سالانه، ۴۱ درصد

 22. چرا پراید گران شد؟

 23. مرسدس بنز پلاگین هیبریدی

 24. تصرف ساحل توسط تکاوران نیروی دریایی ارتش

 25. روایت فرمانده عملیات بسیج از ناآرامی‌های اخیر/ اغتشاشگران وسایلی داشتند که تابه حال ندیده بودیم

پربحث‌های هفته

 1. از اغتشاشات اخیر، چه چیزهایی میفهمیم!؟

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. عوامفریبی با برچسب پوپولیسم/ چه کسی یا چه چیزی در اجرای تصمیم بنزینی فدا شد؟

 4. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 5. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 6. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 7. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 8. سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

 9. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 10. چه کسانی از ارزانی بنزین سود می بردند؟! / خطاهای آشکار دولت در اجرای یک تصمیم درست

 11. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 12. اشتباهات را بپذیرید؛ راه برای اصلاح باز است

 13. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 14. در آینده نزدیک اینترنت وصل می‌شود

 15. دیلی میل: هزاران بیمار انگلیسی در بیمارستان‌ها محبوس شده اند زیرا جایی ندارند که بروند!

 16. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 17. صدا‌وسیما به معترضان فرصت دهد/ مشاجره ازغدی و روحانی درباره بنزین و تکذیب آن/ انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبان

 18. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 19. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 20. نظرات برگزیده مخاطبین الف: اگر کار احمدی‌نژاد اشتباه بود چرا روحانی آن را تکرار کرد؟/ شبکه ملی اطلاعات، جدا از اینترنت بین‌المللی نیست/ دولت با گران‌کردن بنزین همه را جریمه کرد

 21. ربیعی: سفره و یخچال خالی بازنشسته‌ها را درک می‌کنیم/ نمی‌توانستیم بگوییم فلان ساعت بنزین گران می‌شود

 22. لیست مناطقی که در آن اینترنت مجددا برقرار شده است

 23. راه‌های رفته و نرفته اصلاح قیمت بنزین به روایت کارشناسان اقتصادی

 24. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 25. ما و بی‌بی‌سی

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. از اغتشاشات اخیر، چه چیزهایی میفهمیم!؟

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. عوامفریبی با برچسب پوپولیسم/ چه کسی یا چه چیزی در اجرای تصمیم بنزینی فدا شد؟

 4. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 5. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 6. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 7. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 8. چه کسانی از ارزانی بنزین سود می بردند؟! / خطاهای آشکار دولت در اجرای یک تصمیم درست

 9. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 10. اشتباهات را بپذیرید؛ راه برای اصلاح باز است

 11. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 12. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 13. صدا‌وسیما به معترضان فرصت دهد/ مشاجره ازغدی و روحانی درباره بنزین و تکذیب آن/ انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبان

 14. نظرات برگزیده مخاطبین الف: اگر کار احمدی‌نژاد اشتباه بود چرا روحانی آن را تکرار کرد؟/ شبکه ملی اطلاعات، جدا از اینترنت بین‌المللی نیست/ دولت با گران‌کردن بنزین همه را جریمه کرد

 15. لیست مناطقی که در آن اینترنت مجددا برقرار شده است

 16. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 17. ما و بی‌بی‌سی

 18. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 19. تذکر ۱۱ نماینده به وزیر کشوربرای قطع اینترنت

 20. فاصله ما و رهبری در این روزها

 21. توکلی: راه اعتراض مسالمت‌آمیز را باز کنید/ اگر مقدمات موردنظر رئیسی درباره طرح بنزین اجرا می‌شد شاهد حوادث اخیر نبودیم/ افروغ: اتفاقات دولت هاشمی در حال تکرار است

 22. آقای روحانی! مقصر بیکاری، جوان تحصیلکرده نیست

 23. روحانی: مردم نخواهند گذاشت آب به آسیاب دشمن ریخته شود/ یک جمع کوچک ضد منافع ملی اقدام کردند

 24. سخنگوی دولت: روحانی خود را فدای مصالح کرد/ احتمال وصل شدن اینترنت برخی استان‌ها/ در عربده کشی‌ها صدای به حق مردم کمتر شنیده می‌شود

 25. اینترنت چه کسانی زودتر وصل می‌شود؟

آخرین عناوین