بهترین جراح بینی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد

گزارش بازرگانی،   3980802090

معمولا کسانی که توان مالی دارند در صورتی که تمایل به انجام عمل بینی داشته باشند، به دنبال بهترین جراحان عمل بینی در تهران می‌گردند. غالبا افراد دوست دارند که برای جراحی خود به پایتخت بروند زیرا در تهران جراحان بیشتری وجود دارد و بالاخره می‌توانند دکتری را انتخاب کنند که با سلیقه آن‌ها مطابق باشد. علاوه بر آن در تهران بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها به صورت معمول امکانات بیشتری دارند و در آن‌ها از جدیدترین تکنولوژی کشور استفاده می‌شود.

اما چگونه می‌توان بهترین جراح بینی را در تهران پیدا کرد؟ یک دکتر عمل بینی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد که مورد قبول واقع شود؟ در این مقاله به سوالاتی از این قبیل پرداخته شده است تا کسانی که متقاضی جراحی بینی هستند بتوانند انتخاب صحیحی داشته باشند و بعد از عمل کمتر دچار نارضایتی شوند.

 

انتخاب جراح بینی

برای انتخاب دکتر عمل زیبایی بینی غالبا افراد در میان دوستان و آشنایان خود پرس و جو می‌کنند. امروزه عمل بینی در میان اقشار مختلف جامعه رواج دارد و معمولا در میان خانواده و دوستان می‌توان کسانی را پیدا کرد که بینی خود را جراحی کرده‌اند. یکی دیگر از روش‌های انتخاب جراح، جست و جو در اینترنت و اینستاگرام است. معمولا جراحان وب سایت شخصی یا صفحات اینستاگرام داشته که نمونه‌کارهای خود را در آن قرار می‌دهند و شما با دیدن عکس‌های افرادی که نزد آن‌ها عمل شده‌اند، می‌توانید با مهارت و سبک کار جراح مورد نظرتان آشنایی پیدا کنید.

بعد از آشنایی با جراحان مختلف می‌توانید از آن‌ها وقت گرفته تا حضوری به مطبشان مراجعه کرده و با آن‌ها جلسه مشاوره داشته باشید. پیشنهاد می‌شود که در مطب جراح با مراجعه کننده‌ها وارد گفت و گو شوید. کسانی که در مطب پزشک حضور دارند یا متقاضی جراحی بینی هستند که مانند شما در جستجوی یک دکتر خوب برای عمل بینی خود بوده و ممکن است با جراحانی خوبی در این زمینه آشنا باشند یا نزد دکتر مورد نظر جراحی شده و شما می‌توانید از آن‌ها در رابطه با میزان رضایتشان از جراحی اطلاعات کسب کنید.

 

بهترین جراح بینی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که شاید نظر افراد مختلف در ارتباط با بهترین جراح بینی در تهران فرق داشته باشد و هر کس بسته به سلیقه و ملاک‌های شخصی خود جراح خاصی را انتخاب کند. پس برای انتخاب دکتر عمل بینی ابتدا باید بدانید چه خواسته و ملاکی دارید، اما به صورت کلی یک جراح خوب باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

  • دارای تحصیلات ممتاز در زمینه جراحی بینی باشد.
  • نمونه‌کارهای موفق در عمل بینی داشته باشد.
  • اطلاعات خود را به روز رسانی کنید و از جدیدترین روش‌ها و تکنیک‌ها برای جراحی استفاده کند.
  • از تکنولوژی اسکن سه بعدی و قالب‌های کنترلی استفاده کند.
  • سلامت راه تنفسی را در اولویت کار خود قرار دهد.
  • با زیبایی شناسی آشنا باشد و بینی را در تناسب با سایر اجزای چهره در آورد.

هزینه عمل بینی

برای بعضی از افراد هزینه و دستمزد عمل بینی در انتخاب جراح اولویت بالایی دارد و ترجیح می‌دهند که دکتری انتخاب کنند که هزینه کمتری برای جراحی درخواست کند. در سال 98 هزینه عمل بینی از 3 تا 25 میلیون متغیر است که فاکتورهای زیر در میزان آن نقش دارد:

  • شهرت جراح: هر جراح بسته به مهارت و شهرت خود هزینه خاصی برای عمل بینی در نظر می‌گیرد البته این موضوع به این معنی نیست که هر کس هزینه بیشتری دریافت کند کارش بهتر است.
  • میزان تغییرات بینی: طبیعی است که هر چه قدر تغییرات مورد نیاز بینی بیشتر باشد، هزینه بیشتری نیز دریافت می‌شود. به طور مثال شاید یک شخص در کنار ایرادات ظاهری مشکلات تنفسی نیز داشته باشد که در این صورت زمان عمل او طولانی‌تر شده و هزینه بیشتری نیز دریافت می‌شود.
  • کلینیک و بیمارستان: مکانی که در آن جراحی انجام می‌شود یکی دیگر از فاکتورهای موثر در هزینه عمل بینی است. اگر کلینیک مورد نظر امکانات بالاتری داشته باشد به طبع هزینه بیشتری نیز دریافت می‌کند.

حال سوالی که مطرح می‌شود این است که چرا بعضی از جراحان بینی هزینه بسیار کمی برای عمل درخواست می‌کنند؟ این موضوع علت‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد که البته هیچ کدام از آن‌ها قطعی نیست. یکی از دلایل عمل بینی ارزان این است که جراح در طول روز عمل‌های زیادی انجام داده و برای هر جراحی وقت کمی اختصاص می‌دهد که در این صورت دقت جراحی نیز کم‌تر می‌شود. از دلایل دیگر این موضوع می‌تواند این باشد که جراحی بینی توسط رزیدنت‌ها و افراد کم تجربه انجام شود که در این صورت فرد خود را در معرض ریسک بالایی قرار می‌دهد.

 

مشاوره عمل بینی

همان طور که گفته شد یکی از مراحل انتخاب بهترین جراح بینی در تهران جلسه مشاوره است. اکثر افراد معمولا در طول زندگی خود فقط یک بار جراحی بینی انجام می‌دهند و اطلاعات کمی در این خصوص داشته و دقیقا نمی‌دانند که چه سوالاتی در جلسه مشاوره باید بپرسند؟ در جلسه مشاوره ابتدا پزشک بینی شما را معاینه کرده و ضخامت پوست و آناتومی بینی را مورد بررسی قرار می‌دهد. سپس در خصوص سابقه پزشکی و مشکلات تنفسی شما سوال می‌پرسد. در مرحله بعد شما در خصوص نیازها و خواسته‌های خود صحبت می‌کنید و به جراح می‌گویید که چه تغییراتی را مد نظر دارید. سپس دکتر عمل بینی با توجه به ساختار بینی‌تان به شما می‌گوید که چه میزان از خواسته‌های شما قابل اجراست.

بعضی از جراحان در این مرحله با استفاده از تکنولوژی اسکن سه بعدی به شما نشان می‌دهند که بینی بعد از عملتان چه شکل خواهد شد تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید. در صورتی که طراحی بینی مورد قبول شما باشد، توسط پرینترهای سه بعدی یکسری قالب‌های کنترلی ساخته می‌شود تا در زمان عمل به جراح در رسیدن به فرم از پیش تعیین شده کمک کند.

از دیگر سوالاتی که در جلسه مشاوره پرسیده می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جراحی بینی به چه روشی انجام می‌شود؟ باز یا بسته؟

بینی تا چه اندازه شبیه به طراحی انجام شده می‌شود؟

برای جراحی بینی از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود یا بی‌حسی موضعی؟

آیا از نسبت‌های طلایی صورت برای طراحی بینی استفاده می‌شود؟

چه مراقبت‌هایی قبل و بعد از جراحی باید انجام شود؟

آیا بعد از جراحی در بینی تامپون گذاشته می‌شود؟