اخاذي خواستگار تلگرامي از دختر جوان

گروه حوادث الف،   3980802054

مجرم اينترنتي بعد از اغفال دختري جوان از او ۲۰ ميليون تومان اخاذي کرد تا عکس‌هاي خصوصي‌اش را منتشر نکند، اما عاقبت دستگير شد.

به گزارش شرق، دختري 23 ساله به پليس فتاي پايتخت مراجعه کرد و در شکايتي گفت: در تلگرام با فردي آشنا شدم که پيامي با محتواي پيشنهاد دوستي برايم ارسال کرده بود. از روي ساده‌لوحي تقاضاي او را پذيرفتم و گفت‌و‌گوهايمان آغاز شد.

شاکي ادامه داد: مدتي از آشنايی‌مان گذشت و به آن پسر علاقه‌مند شدم. با پيشنهاد ازدواج از سوي وي، علاقه من به او بيشتر و بيشتر شد تا جایي که تصاوير شخصي و خصوصي‌ام را برايش فرستادم. درحالي‌که نمي‌دانستم پشت اين چهره مهربان، فردي دروغ‌گو وجود دارد و با طرح دوستي قصد سوء‌استفاده از من را دارد. پس از گذشت مدتي از دوستي ما، آن پسر از من درخواست مبلغي پول کرد و من براي نشان‌دادن اعتمادم به وي مبلغ درخواستي‌اش را به او دادم. 

قرار بود آن مبلغ را بعد از مدت کوتاهي به من بازگرداند، اما هنوز پول را پس نداده بود که مبالغ ديگري درخواست کرد و وقتي با پاسخ منفي من مواجه شد، شروع به تهديد و انتشار تصاويرم در فضاي مجازي کرد و تاکنون در چند مرحله مبلغ 200 ميليون ريال از من اخاذي کرده است، ولي ديگر از تهديدات اين فرد خسته شده‌ام و مزاحمت‌هاي او باعث ايجاد مشکلات روحي و رواني برايم شده است. به‌همين‌دليل درخواست رسيدگي به اين موضوع را دارم و مي‌خواهم آن پسر دستگير شود. رسيدگي به اين پرونده با هماهنگي دادسراي مبارزه با جرائم رايانه‌اي در دستور کار مهندسان پليس فتا قرار گرفت و تيمي از کارآگاهان پليس تحقيقات خود را آغاز کردند.

در تحقيقات پليسي مردي 32 ساله، ساکن محله بلوار فردوس شناسايي و با هماهنگي‌هاي قضائي در محل سکونتش بازداشت و به پليس فتا منتقل شد. متهم در ابتدا خود را بي‌اطلاع از اظهارات شاکي نشان داد و ادعا کرد اصلا اين دختر را نمي‌شناسد و نمي‌داند او چرا چنين ادعايي را مطرح کرده است.

اين متهم در ادامه با ديدن نتيجه تحقيقات مفصل پليسي و مدارک به‌دست‌آمده به‌ناچار به جرم ارتکابي خود اعتراف کرد و گفت: بعد از اينکه با اين دختر طرح دوستي ريختم، با جلب اعتماد عکس‌هايش را به‌ دست آوردم. وقتي فهميدم شاکي از انتشار اطلاعات شخصي خود بسيار واهمه دارد، از وي اخاذي کردم و در چند مرحله مبلغ 200 ميليون ريال از او گرفتم. بنا بر اين گزارش، رسيدگي به اين پرونده در مرجع قضائي همچنان ادامه دارد.

سرهنگ «تورج کاظمي»، رئيس پليس فتای پايتخت، با تأييد اين خبر يادآوري کرد: برخي از مجرمان سايبري براي نيل به اهداف سوء خود دست به اعمال متقلبانه‌اي مي‌زنند و با فريب قرباني خود، طرح دوستي و پيشنهاد ازدواج به هدف مجرمانه خود دست مي‌يابند.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

  2. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

  3. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

  4. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

  5. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

  6. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

  7. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

  8. شاخ «غول» هم شکستنی است...

  9. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

  10. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

  11. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

  12. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

  13. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

  14. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

  15. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

  16. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

  17. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

  18. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

  19. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

  20. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

  21. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

  22. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

  23. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

  24. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

  25. غیزانیه از نمای نزدیک

  آخرین عناوین