ابتکار: ۱۲ هزار نفر در کشور با مشاغل نوین خانگی آشنا می‌شوند

گروه اقتصادی الف،   3980729150

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در قالب ۲ طرح بزرگ با همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت کشور ۱۲ هزار نفر در کشور با مشاغل نوین خانگی آشنا می‌شوند.

 به گزارش مهر، معصومه ابتکار عصر دوشنبه در مراسم رونمایی از سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده استان تهران که با حضور انوشیروان محسنی بندپی،استاندار تهران برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: در برخی زمینه‌ها شاهد پیشرفت و در برخی دیگر شاهد عقب‌ماندگی جدی در شاخص‌های پیشرفت زنان در کشور هستیم.
ابتکار با بیان اینکه سند ارتقا وضعیت زنان مبتنی بر اطلس هر استان و نیازهای خاص آن‌ها پیگیری می شود گفت: این سند در ۳۰ استان نهایی شده و امروز نیز در استان تهران به عنوان پانزدهمین استان مورد تصویب قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه باید امکان ورزش و تفریح راحت برای دختران در مدارس به وجود بیاید گفت: ورزش با سلامت جسم و روان زنان و مادران آینده ارتباط دارد و باید در این زمینه حرکت های مناسبی صورت بگیرد.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده از دریافت تسهیلات اشتغال روستایی توسط ۴۰ درصد بانوان روستایی در سال ۹۷ خبر داد و بیان داشت: در قالب ۲ طرح بزرگ با همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت کشور در استان تهران ۳ هزار و ۷۰۰  نفر با مشاغل نوین خانگی آشنا می‌شوند و در سراسر کشور نیز ۱۲ هزار نفر آموزش خواهند دید.

ابتکار در خصوص محول کردن پست های مدیریتی به بانوان نیز اظهار داشت:

استان تهران رتبه نهم را در انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی با ۱۳.۸ درصد دارد  و طبق بخشنامه شورای عالی اداری در سال ۹۶ باید ۳۰ درصد پست‌های مدیریتی تا پایان دولت در اختیار بانوان قرار گیرد که اکنون ۶۱ نفر از بانوان در دولت معاون ‌وزیر و همطراز معاون ‌وزیر هستند.