پیش‌بینی استیو ببن درباره استیضاح ترامپ

گروه جهان الف،   3980728153

استیو بنن Steve Bannon استراتژیست ارشد سابق ترامپ گفت احتمالا ترامپ در مدت شش هفته آتی استیضاح می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی نشریه نیویورک، استیو بنن (Steve Bannon) استیضاح را « تهدیدی مرگبار » برای ریاست جمهوری دونالد ترامپ خواند و گفت کاخ سفید باید این موضوع را جدی بگیرد.

وی گفت: این موضوع جدی است. نانسی پلوسی در شش هفته آینده ترامپ را استیضاح می کند. پلوسی روی این موضوع بسیار متمرکز شده است.»

استیو بنن که قبلا مدیر نشریه بریت بارت بود گفت اگر ترامپ بتواند از استیضاح در مجلس نمایندگان نجات یابد ممکن است از جانب مایک بلومبرگ یا هیلاری کلینتون در انتخابات 2020 به چالش کشیده شود. او درباره آنچه به نظر ناهماهنگی در رویکرد کاخ سفید نسبت به استیضاح است ابراز نگرانی کرد.

بنن گفت:« وقتی میک مالونی Mick Mulvaney رئیس کارکنان کاخ سفید را می بینم احساس خوبی ندارم.» او به این نکته اشاره کرد که مالونی در کنفرانس خبری روز پنج شنبه تایید کرد تصمیم ترامپ برای توقف کمک های نظامی به اوکراین بخشی از بده بستان ها بوده است. اما بعدا حرفش را پس گرفت.

او گفت :« مشکل این است که رئیس جمهور به تیمی در اطرافش نیاز دارد و یک نفر باید پا پیش بگذارد. ترامپ نمی تواند همه کارها را انجام دهد. هیچ هماهنگی با او صورت نمی گیرد. اخبار جعلی و اتهامات بی اساس فایده ای ندارد.»

بنن پیشنهاد کرد کاخ سفید یک گروه استیضاح تشکیل دهد. او گفت:« این تیم حقوقی باید تقویت شود. آنچه باعث انجام تحقیقات از سوی رابرت مولر درباره مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری شد دو دستگی در کاخ سفید بود. باید تیمی باشد که 24 ساعته و هفت روز هفته تمرکزشان بر استیضاح باشد.»