تردد ۱.۵ میلیون زائر از مرزشلمچه/ بازگشت ۵۷۱ هزار نفر

گروه اجتماعی الف،   3980726084

فرماندار ویژه خرمشهر از بازگشت ۵۷۱ هزار نفر به کشور از طریق مرز شلمچه خبر داد.

به گزارش فارس، کورش مودّت فرماندار ویژه خرمشهر، صبح امروز در تشریح آخرین وضعیت تردد در این پایانه، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کل زائرانی که از طریق مرز شلمچه به خاک کشور بازگشته‌اند، پانصد و 71 هزار و 186 نفر بوده است.

وی ادامه داد: 936 هزار نفر نیز برای حضور در راهپیمایی اربعین از مرز شلمچه وارد خاک عراق شده‌اند که آمار تردد یک میلیون و 500 هزار نفری را در این پایانه به ثبتت رسانده‌ است.

معاون استاندار خوزستان در بیان اینکه روند بازگشت زائران آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود در روز اربعین به اوج خواهد رسید، تصریح کرد: چندین موکب در مرز شلمچه تدارک دیده شده  و در راه بازگشت زائران خدمات لازم را ارائه خواهند داد که به این تعداد افزوده خواهد شد.

مودّت یادآور شد: تعداد 750 دستگاه اتوبوس نیز در پایانه شلمچه مستقر هستند تا کار انتقال زائران را صورت دهند، تعدادی از این اتوبو‌س‌ها کار انتقال را به سایر نقاط کشور صورت داده‌اند و تعدادی دیگر نیز در این پایانه حضور دارند.

وی  با اشاره به اینکه نرخ‌نامه اتوبوس‌ها مصوب و زائران طی نرخی که تعیین شده، بهای کرایه خود را بپردازند، گفت: مسافران حتی‌الامکان از خودروهای شخصی استفاده نکنند.

فرماندار ویژه خرمشهر ضمن توصیه به زائرانی که با خودرو شخصی خود به مرزها مراجعه کرده‌اند، از آنها خواست که در هنگام برداشت با استراحت کافی اقدام به رانندگی و بازگشت به شهرهای خود کنند و عنوان کرد: برای استراحت زائرانی که خودرو شخصی به همراه دارند، امکانی مشخص شده که می‌توانند با استراحت کافی در جاده‌ها رانندگی کنند.

مودّت خاطرنشان کرد: حسینیه‌ها و مساجد بسیاری در خرمشهر آماده پذیرایی از زائران هستند و اردوگاه باکری نیزب با ظرفیت اسکان 30 هزار نفر، برای اسکان زائران مهیا شده‌اند.