سخنگوی کمیسیون قضایی: قضات فاسد باید از گردونه دستگاه قضا خارج شوند

گروه سیاسی الف،   3980726014

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی گفت: معتقدم اگر بتوانیم جایگاهی که به امرقضاوت تعلق دارد را از فساد پاک کنیم میزان زد و بند و فساد در جامعه کاهش یافته و اعتماد مردم به نظام دو چندان خواهد شد.

 حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اقدام اخیر قوه قضاییه در راستای اخراج قضات فاسد از دستگاه قضا، اظهار کرد: در نظام اسلامی باید بین افراد فاسد و سالم تفاوت قائل شد و اگر مسئولی در جایگاه خود به اعمال مفسدانه می‌پردازد باید مورد توبیخ و اخراج قرار گیرد.

او افزود: یکی از عناصر مهم جامعه که باید به مبارزه با فساد بپردازند قاضیان هستند و اگر چنین مهره‌های مهمی درگیر فساد و زد و بند شوند باید با برخورد قهر آمیز از چرخه دستگاه قضا خارج شوند. حرکت اخیر رئیس قوه قضائیه قابل تقدیر بود.

نوروزی بیان کرد: معتقدم اگر بتوانیم جایگاهی که به امر قضاوت تعلق دارد را از فساد پاک کنیم، میزان زد و بند و فساد در جامعه کاهش یافته و اعتماد مردم به نظام دو چندان خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی ادامه داد: مبارزه با فساد در قلب قوه قضاییه و به صورت درون سازمانی اقدام قابل توجهی است که باید به آن ارزش نهاد و این حرکت آقای رئیسی را باید انقلابی در دستگاه قضا قلمداد کرد.