فرصت ویژه بخشودگی جرائم مالیاتی در سال رونق تولید

گروه اقتصادی الف،   3980725179

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان از فرصت ویژه بخشودگی جرائم قابل بخشش مالیاتی در این استان خبر داد.

به گزارش فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان سمنان، عباس بی‌نیاز گفت: در سال رونق تولید و در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، مؤدیان مالیاتی که در منابع مختلف مالیاتی (مستقیم و کالا و خدمات) دارای بدهی قطعی‌شده باشند، می‌توانند در صورت پرداخت بدهی آنان تا پایان مهرماه سال جاری از مزایای 100 درصد بخشودگی جرائم قابل بخشش استفاده کنند.

وی بیان کرد: اگر این دسته از مؤدیان، بدهی خود و جرائم غیرقابل بخشش را تا پایان مهرماه پرداخت نکنند، می‌توانند از آبان تا اسفند سال جاری به‌صورت پلکانی برای پرداخت بدهی خود اقدام کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان با اشاره به شرایط بخشودگی جرائم بعد از مهرماه سال جاری اظهار کرد: پس از مهرماه تا اسفندماه، از میزان کل بخشودگی جرائم قابل بخشش به ازای هرماه تأخیر برای تولیدی‌ها دو درصد و برای غیرتولیدی‌ها چهار درصد کسر خواهد شد و جمعاً تا پایان اسفند 10 درصد به تولیدی‌ها و 20 درصد به غیرتولیدی‌ها جریمه تعلق خواهد گرفت و مابقی جرائم بخشوده خواهد شد.

بی‌نیاز خاطرنشان کرد: بدهکاران مالیاتی که تا پایان مهرماه و یا تا پایان اسفندماه سال جاری بدهی قطعی‌شده خود را پرداخت کنند، به‌عنوان مؤدی خوش‌حساب تلقی و برای سال 1399 می‌توانند از مزایای بخشودگی جریمه بهره‌مند شوند که این میزان برای تولیدی‌ها 70 درصد و برای غیرتولیدی‌ها 50 درصد خواهد بود.

وی یادآور شد: چنانچه مؤدیان مالیاتی برای پرداخت بدهی قطعی‌شده خود حداکثر تا اسفندماه اقدام نکنند، به‌عنوان مؤدی بدحساب شناخته شده و جرائم آنها به هیچ‌وجه بخشوده نخواهد شد.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان افزود: مؤدیانی که بدهی آنها تاکنون قطعی نشده است، در صورت پرداخت بدهی حداکثر تا یک ماه پس از ابلاغ برگ قطعی می‌توانند از مزایای 100 درصد بخشودگی استفاده کنند.

وی یادآور شد: سامانه ارتباط مردمی 1526 اداره کل امور مالیاتی استان سمنان آماده پاسخگویی به سؤالات مؤدیان مالیاتی برای کسب اطلاع از نحوه بخشودگی جرائم مالیاتی خواهد بود.