قیمت طلای سیاه کاهش یافت

گروه اقتصادی الف،   3980725136

امروز قیمت نفت با افزایش ذخایر نفت خام آمریکا کاهش یافت اما با امیدواری به بهبود جنگ تجاری چین و آمریکا و لغو تعرفه‌ها مانع از کاهش بیشتر قیمت نفت شد.

به گزارش فارس، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت خام نسبت به روز گذشته با کاهش مواجه شد به طوری که نفت برنت 50 سنت کاهش را تجربه کرد و هر بشکه از این نوع نفت به قیمت 58 دلار و 92 سنت معامله شد.

قیمت نفت وست‌تگزاس آمریکا هم رشد 54 سنتی را داشت و هر بشکه از این نفت به قیمت 52 دلار و 82 سنت معامله شد.

سایر فرآورده‌های پالایشگاهی هم کاهش قیمتی را تجربه کردند به طوری که بنزین با کاهش 2.58 دلار گالنی 159 دلار و 90 سنت به فروش رفت. نفت کوره و گازوئیل هم کاهش‌هایی به ترتیب 1.82 و 4.75 دلار را داشتند.

خبرگزاری رویترز، نوشت: امروز پنج‌شنبه قیمت نفت خام تحت تأثیر آمارهای صنعتی که نشان می‌داد ذخایر نفت آمریکا بیش از انتظار افزایش یافته، کاهش یافت اما کاهش محدود این ذخایر پس از توافق انگلیس و اتحادیه اروپا روی برگزیت  مانع از کاهش بیشتر قیمت شد.

گزارش هفتگی مؤسسه پترولیوم آمریکا نشان داد که ذخایر نفت خام آمریکا 10.5 میلیون بشکه افزایش یافت و در هفته منتهی به 11 اکتبر به رقم 432.5 میلیون بشکه رسید.

تحلیلگران ارزیابی کرده بودند که ذخایر نفت خام آمریکا هفته گذشته تنها 2.8 میلیون بشکه افزایش خواهد داشت. 

قرار است امروز پنج‌شنبه اداره اطلاعات انرژی آمریکا آمارهای جدیدی را از ذخایر نفت این کشور منتشر کند. 

از سوی دیگر نگرانی‌ها از اقتصاد ضعیف جهان نیز بر تقاضا تأثیر منفی گذاشته است، آمارها نشان می‌دهد که خرده‌فروشی آمریکا در ماه سپتامبر برای نخستین بار طی 7 ماه گذشته کاهش داشته است، آمارهای پیش از این از رشد اشتغال و همچنین فعالیت‌های بخش خدماتی حکایت داشت. 

ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا هم توافق انگلیس و اتحادیه اروپا را تأیید کرده است. 

در این میان امیدواری به بهبود جنگ تجاری چین و آمریکا تا حدودی قیمت نفت خام را تقویت کرده و مانع از کاهش بیشتر قیمت شده است. 

وزیر بازرگانی چین امروز اعلام کرد: چین امیدوار است که به توافقی با واشنگتن برسد و تعرفه‌های اعمال شده از سوی دو کشور نیز لغو شود.