پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

گروه سیاسی الف،   3980724127 ۴۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

چرا ظریف ایرادات برجام را نمی‌پذیرد؟

محمدجواد ظریف، روز سه‌شنبه با تعدادی از فعالان فضای مجازی به گفت‌وگو نشست. به نظر می‌رسد ماحصل این گفت‌وگو و شاید علت برگزاری این جلسه، دفاع تمام‌قد از عملکرد شش‌ساله بود.

بیشتر بخوانید:

ظریف: هرگز نگفتم امضای کری سند است/ طرف دعوای من داخلی‌ها نیستند

چنانکه پیش از این هم گفته شد اشکال کار ظریف در اینجاست که برجام را مانند متنی مقدس می‌پندارد و همین باعث می‌شود ایرادات دستاورد خود را نبیند. با گذشت چهار سال از اجرای برجام، سیر اتفاقات پس از آن نشان می‌دهد انتقادات به برجام تا حدود زیادی وارد بود اما تلقی دولت و ظریف از این توافقنامه باعث شده است پذیرش هرگونه ایراد در آن مستلزم انکار هویت ایشان باشد و به همین جهت پس از بروز اشکالات هم تمام‌قد از آن دفاع می‌کنند.

این جلسه باعث یک اتفاق حاشیه‌ای هم شد. ظریف در بخشی از سخنانش از خبرگزاری فارس به‌دلیل پوشش ناقص یکی از سخنرانی‌هایش انتقاد کرد و گفت در جلسه‌ای سردار جعفری فرمانده وقت سپاه، سیدنظام موسوی، مدیرعامل وقت خبرگزاری فارس را مواخذه کرده است. این سخنان ظریف باعث شد موسوی نامه‌ای بنویسد و روایت خویش از ماجرا را بیان کند.

بیشتر بخوانید:

پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

***

علل شکل‌گیری آمدنیوز از نگاه عبدی

عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی درباره دستگیری روح‌الله زم در اعتماد نوشت: «شكل‌گيري چنين ضد رسانه‌هايي را نمي‌توان فقط به توطئه خارجي‌ها تقليل داد. هر چند و به طور قطع بيگانگان آنها را حمايت مي‌كنند، همچنان كه هر كشوري سعي مي‌كند از مخالفان كشورهاي دشمن يا رقيب خود حمايت كند. شكل‌گيري اين ضد رسانه‌ها محصول و نتيجه يك خلأ و يك نياز است؛خلأ اعتبار رسانه‌هاي رسمي و نياز به دانستن اخبار و اطلاعات. تركيب اين دو عامل موجب شكل‌گيري عرضه و توليد فيك‌نيوزها مي‌شود. تا هنگامي كه اين نياز در داخل كشور و از طريق رسانه‌هاي رسمي تامين نشود، شاهد شكل‌گيري چنين پديده‌هايي خواهيم بود...

يكي از مسائل مهم كه در جريان مدير آمدنيوز براي هر كس مهم است تحت حمايت بودن او از سوي كشورهاي غربي است. كسي با پناه دادن به پناهندگان مخالف نيست و آن عملي انساني است، ولي اقدامات وي در هيچ چارچوب قابل قبول اخلاقي و حقوقي نمي‌گنجيد و با هيچ معياري، مصداقي از آزادي‌خواهي و اخلاقي محسوب نمي‌شد، سهل است كه ضد آن بود. اگر يك نفر تبعه غرب با اين نوع رفتار در ايران باشد چه فشارها كه براي تحويل گرفتن او نخواهد شد.

كافي است به فشارهاي وارده عليه مدير ويكي‌ليكس و افراد مشابه آنان نگاه كنيم كه حتي اخبار دروغ را منتشر نكرده‌اند، بلكه فقط اسناد محرمانه غربي‌ها را منتشر كرده‌اند. اگر يك نفر مثل مدير آمدنيوز در ايران يا چين باشد و عليه كشورهاي غربي خبرپراكني دروغ كند، چه داد و فريادهايي كه راه نمي‌افتد. ولي آنان به راحتي چنين فردي با اين عملكرد را تحت حمايت خود قرار مي‌دهند. اين حد از دوگانگي و تضاد، ويرانگر همه شعارهاي ديگري است كه مي‌دهند.»

***

پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم

حسن روحانی، رئیس‌جمهور در سخنانی در دانشگاه تهران دوباره بحث رفراندوم را مطرح کرد اما این بار قدری صریح‌تر سخن گفت و موضوع رفراندوم را هم طرح کرد. رئیس جمهور با طرح این سوال که پیشرفت و آینده کشور در سایه تعامل یا تقابل با دنیا است، گفت: ممکن است پاسخ به این سوال آسان باشد اما این مسأله‌ای راهبردی است که ۴۰ سال است به جواب روشن و قاطع در این زمینه نرسیده‌ایم. یک عده بر تعامل سازنده و عده‌ای نیز بر تقابل مستمر با جهان تأکید دارند.

روحانی اضافه کرد: یک عده معتقدند که مشکلات موجود جز با قدرت‌نمایی و شکستن دشمن میسر نیست و یک عده نیز معتقدند می‌توان بسیاری از مشکلات را با گفتگو حل و فصل کرد. لذا مسأله اصلی این است که استراتژی ما باید تعامل سازنده و یا تقابل مستمر باشد و حل و فصل این موضوع با تنش و جر و بحث به نتیجه مطلوب نمی‌رسد و راه آن این است که همه همدیگر را برای رسیدن به استراتژی مناسب قانع کنیم.

سپس روحانی موفقیت‌های دولت در برجام و پسابرجام را شرح داده و در انتها گفته است: دهها مورد داریم که دانشگاه ها باید به عنوان مسائل مهم و استراتژیک وارد شوند و اگر با راهکارهای ارائه شده برای موضوعاتی که بیش از ۴۰ سال است راجع به آنها بحث می کنیم به نتیجه نرسیدیم،  باید همه پرسی کنیم.

بیشتر بخوانید:

روحانی: تنها راه آینده و سرنوشت کشور انتخابات است/ دانشگاه را به بخش خصوصی نزدیک کنیم

فارغ از موضوعی که روحانی مطرح کرده است، به نظر می‌رسد درباره رفراندوم، تکلیف روحانی با خودش مشخص نیست. قانون همه‌پرسی مصوب سال ۶۸ مشخص کرده است که همه‌پرسی به پیشنهاد رئیس‌جمهور یا ۱۰۰نفر از نمایندگان مجلس با رای دو سوم نمایندگان قابل اجرا است. چندی پیش معاون حقوقی رئیس‌جمهور هم گفته بود بررسی‌های این معاونت درباره همه‌پرسی روی میز رئیس‌جمهور است.

اگر ایشان تقاضای همه‌پرسی دارند مطابق روال قانون به مجلس پیشنهاد دهند. اگر هم ندارند وس این‌همه جار و جنجال بر سر چیست؟ ماجرا بسیار ساده است؛ اگر ایشان واقعا همه‌درسی را در این شرایط چاره کار می‌دانند بررسی‌های معاونت خود را از روی میز بردارند و تورق کنند و مطابق آن پیشنهاد همه‌پرسی را ارائه دهند.

***

درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه

حسین فریدون امروز برای اجرای حکم به دادسرا مراجعه و به زندان منتقل شد. فریدون پیش از حضور در دادسرا متنی را به عنوان آخرین سخنانش به رسانه‌ها ارائه کرد. فریدون در این نوشته تلاش کرده نشان دهد بی‌گناه است. اما آنچه بسیار مهم است درخواست او از قوه قضائیه است.

فریدون نوشته است: من آماده ام متن کامل حکم، دادنامه، کیفرخواست و مستندات در فضای عمومی برای اطلاع مردم منتشر شود تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.»

بیشتر بخوانید:

درخواست حسین فریدون پیش از ورود به زندان

به نظر می‌رسد درخواست حسین فریدون درخواستی معقول و به‌جاست. این پرونده از آغاز تاکنون برای افکار عمومی سرشار از پرسش است. مردم نمی‌دانند برادر رئیس‌جمهور دقیقا به چه جرمی محکوم شده و از طرف دیگر خود او مدعی است بی‌گناه است. همین باعث پرسش بیشتر برای افکار عمومی شده است.

اکنون که مجرم آماده است به نظر می‌رسد بهترین مار برای پاسخگویی به افکار عمومی، انتشار متن کامل حکم، کیفرخواست و دفاعیات حسین فریدون باشد تا بی‌طرفی قوه قضائیه برای عموم مردم اثبات شود.

***

ربیعی: دستگیری زم موجب اتهام زنی‌های جدید نشود

علی ربیعی، سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به سؤالی در مورد دستگیری سرشبکه «آمدنیوز» گفت: به نظر من، آمدنیوز یک رسانه نبود، آنها تروریست‌های آبرو بودند، آنهایی که در رسانه می‌نویسند و پای قلمشان می‌ایستند، حتی اگر مخالف دولت و نظام بنویسند، به دلیل اینکه پای اعتقادشان ایستاده‌اند، قابل احترام هستند.

وی تأکید کرد: اما کسی که در دامن سرویس‌های اطلاعاتی فعالیت می‌کند، قابل احترام نیست. مطالب این سایت‌ها ۹۰ درصد دروغ است و آبرو و حیثیت افراد را می‌برد. در این کانال آموزش ساخت کوکتل مولوتوف و آموزش‌های تروریستی داده می‌شد. این کانال اساس کار خود را بر افشاگری‌های دروغ گذاشته بود.

ربیعی با تأکید بر اینکه بزرگترین خیانت آمدنیوز، خیانت به رسانه بود، گفت: آمدنیوز به کلماتی مثل «آزادی، دموکراسی و مبارزه» خیانت کرد و من اساساً این کانال را رسانه نمی‌دانم.

سخنگوی دولت ادامه داد: این سایت برای فروپاشی ذهنی جامعه فعالیت می‌کرد که در راستای عملیات روانی بود. همه کسانی که معتقد به آزادی قلم و شرافت قلم هستند، از دستگیری این فرد خوشحال هستند.

وی با بیان اینکه این دستگیری نباید موجب اتهام‌زنی‌های جدید شود، گفت: اجازه دهید دوستان ما در سازمان اطلاعات سپاه که از آنها برای این پرونده تشکر می‌کنم، خودشان این موضوع را دنبال کنند؛ از اتهام‌زنی و گمانه‌زنی خودداری کنید و امتداد آمدنیوزی درست نکنید.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی دولت: دستگیری «زم» موجب اتهام زنی‌های جدید نشود/ تحت تحریم گفت‌وگو نمی‌کنیم

***

 

 

عناوین مرتبط

۲۹ بهمن ۱۳۹۸نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم
۲۸ بهمن ۱۳۹۸سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 
۲۶ بهمن ۱۳۹۸جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان
۲۳ بهمن ۱۳۹۸تلاش دولت برای برگزاری رفراندوم درباره نظارت استصوابی/ آخرین اخبار انتخابات؛ از قصد اصولگرایان برای وحدت تا زمزمه ائتلاف حامیان دولت با احزاب اصلاح‌طلب
۲۱ بهمن ۱۳۹۸آقاتهرانی، حدادعادل و معضل وحدت اصولگرایان/ اعتراض رئیسی به گرانی خودرو/ مصباحی‌مقدم: غیبت اصلاح‌طلبان شور انتخابات را کم می‌کند
۲۰ بهمن ۱۳۹۸توضیحات کدخدایی درباره مدعیان واسطه‌گری برای تایید صلاحیت/ رونمایی از لیست «اصلاح‌طلبانِ پایتخت»/ FATF تاثیری بر قیمت ارز نخواهد داشت

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۳۴۴۰۲۲۰:۳۷:۴۴ ۱۳۹۸/۷/۲۴
همه پرسی برای چه چیزی آقای روحانی؟! شما به کدام قولت عمل کردی؟ فقط با کلمات بازی میکنی و پاسخ گوی عملکرد ضعیفت نیستی.
ناشناس۱۱۳۷۴۹۵۱۵:۵۸:۳۲ ۱۳۹۸/۷/۲۸
رفراندوم برای خود روحانی که باشد یا برود
ناشناس۱۱۳۴۴۰۶۲۰:۴۰:۴۵ ۱۳۹۸/۷/۲۴
به مسئولان توصیه می‌کنم در حکمت 259 نهج‌البلاغه بیشتر تامل نمایند. حضرت می‌فرماید: وفاداری با خیانتکاران نزد خداوند نوعی خیانت و خیانت به خیانتکاران نزد خدا وفاداری است.
ناشناس۱۱۳۴۴۰۸۲۰:۴۴:۰۶ ۱۳۹۸/۷/۲۴
روح الله زم باید هرچه زودتر به به جزای اعمال جنایتکارانه خود برسد.
ناشناس۱۱۳۴۴۱۳۲۰:۵۱:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۲۴
97درصد در همین دولت برای یارانه ها ثبت نام کردن ومخالف حذف یارانه بودن ولی دولت روحانی اعتنایی به این همه پرسی نکرد
ناشناس۱۱۳۴۴۱۴۲۰:۵۳:۱۹ ۱۳۹۸/۷/۲۴
اوه بعله پس بگو چرا عده ای با اینکه در سیاست بودن و پول پارو می کردن باز هم رفتند پیش غربی ها نگو اینکه کمبود داشتند!!!!!!
ناشناس۱۱۳۴۴۱۶۲۰:۵۶:۴۴ ۱۳۹۸/۷/۲۴
برای اینکه سنگ جلوی تاجران و صنعت گران نیاندازین که کشور به سمت اقتصاد غیر رانتی برود ، رفراندوم برگزار می کنید جناب حواس پرت کن؟
ناشناس۱۱۳۴۴۴۶۲۱:۳۹:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۲۴
رفراندوم نظر خوبی هست ولی اول یک انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام برگزار بشه و خود شما هم دوباره کاندید شو، ببینیم باز هم همون رای حداقلی 57 درصد را میاری و ریس جمهور میشی یا نه!
ناشناس۱۱۳۴۴۵۱۲۱:۴۷:۰۹ ۱۳۹۸/۷/۲۴
پيشنهاد روحاني براي برگزاري رفراندم آن را كه از حساب پاك است از محاسبه چه باك !!!!!!!!
ناشناس۱۱۳۴۴۶۸۲۲:۰۴:۳۶ ۱۳۹۸/۷/۲۴
من با نظر روحانی در مورد رفراندوم موافقم منتهی الان سرنوشت ادامه کار ایشان با توجه به رویای برباد رفته برجام، مشکلات اقتصادی، خلاف گویی آشکار ایشان در موارد سیاستهای داخلی و نتایج برجام، بیشتر اهمیت دارد. با یک رفراندوم روشن شود که اکثریت مردم راجع بع برکناری ایشان چه نظری دارند
ناشناس۱۱۳۴۴۷۰۲۲:۰۹:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۲۴
داداچ شما او تعامل و گفتگویی که با دنیا در قالب برجام داشتی را برو فعلا نقد بکن بعد در مورد بقیه موارد رفراندم برگزار کن
ناشناس۱۱۳۴۴۸۵۲۲:۱۶:۳۶ ۱۳۹۸/۷/۲۴
کار رئیس جمهور شده فقط فرستادن دنبال نخود سیاه
علی۱۱۳۴۴۹۴۲۲:۲۷:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۲۴
جناب پرزیدنت این پیشنهاد شما هم نوعی وعده سرکاری هست که خودتان هم میدانید نمیشود در کشور انجام داد .اساسا از وعده خسته هستیم
ناشناس۱۱۳۴۴۹۹۲۲:۳۷:۴۴ ۱۳۹۸/۷/۲۴
میگن به گرگ شل بگیری طلب‌کار میشه. قضیه حسین فریدونه.
ناشناس۱۱۳۴۵۰۴۲۲:۴۹:۰۰ ۱۳۹۸/۷/۲۴
اختلاس 30 میلیارد تومانی حسین فریدون برای قوه قضاییه محرز شده است و قابل کتمان نیست.
ناشناس۱۱۳۴۸۱۲۱۱:۰۷:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۲۵
اولا که بیش از اینها بوده ثانیا ارزش روز سی میلیارد الان بعد از مدتها چند برابر شده ..لعنت بر مفسدان و فساد و مفسده
ناشناس۱۱۳۴۵۰۶۲۲:۵۰:۰۸ ۱۳۹۸/۷/۲۴
عمده مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت دولته و باید درباره تداوم دولت رفراندوم برگزار کنیم.
ناشناس۱۱۳۴۶۹۱۰۹:۰۲:۱۹ ۱۳۹۸/۷/۲۵
عمده مشکلات کشور ناشی از تحریم ها است.
ناشناس۱۱۳۴۷۰۸۰۹:۲۱:۴۲ ۱۳۹۸/۷/۲۵
خود آقای روحانی گفته بود فقط 20 درصد مشکلات کشور مربوط به تحریم هاست و 80 درصد مشکلات بدلیل سوء مدیریت دولت هاست.
ناشناس۱۱۳۴۵۰۷۲۲:۵۲:۲۳ ۱۳۹۸/۷/۲۴
هنوز فراموش نکرده ایم که زمان امضاء برجام تمام روزنامه های زنجیره ای اصلاحات تیتر درشت زده بودند که امضاء جان کری تضمین است !
ناشناس۱۱۳۴۵۰۸۲۲:۵۳:۳۰ ۱۳۹۸/۷/۲۴
حالا که برجام شکست خورده و تحریم ها تشدید شده ظریف میگه کی بود کی بود من نبودم !
ناشناس۱۱۳۴۵۰۹۲۲:۵۵:۴۹ ۱۳۹۸/۷/۲۴
روحانی و ظریف باید پاسخگو باشند که چطور ترامپ بی هیچ هزینه ای از برجام خارج شد ؟! حتی در یک قرارداد ساده خرید خودرو و یا مسکن هم حق ضرر و زیان برای طرف مقابل در نظر می گیرند.
ناشناس۱۱۳۴۵۱۰۲۲:۵۷:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۲۴
روحانی باید درباره تورم 300 درصدی و دلار 12 هزار تومانی و گوشت 120 هزار تومانی و برنج 25 هزار تومانی و پراید 50 میلیونی پاسخ بدهد و فرار به جلو نکند.
ناشناس۱۱۳۵۱۳۲۱۶:۵۸:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۲۵
هروقت ازاحمدی نژاد خودت پاسخ خواستی وبشماپاسخ داد روحانی دومیش هست
ناشناس۱۱۳۴۵۱۲۲۳:۰۰:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۲۴
بی شک روسیاهی برجام نافرجام و مفاسد حسین فریدون برای روحانی باقی خواهد ماند.
ناشناس۱۱۳۴۵۲۹۲۳:۴۰:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۲۴
هر چقدر به آخر ریاستش نزدیک میشود .سخنان هنجار شکنانانه اش بیشتر میگردد
ناشناس۱۱۳۴۵۴۰۲۳:۵۴:۲۶ ۱۳۹۸/۷/۲۴
قبل از رفراندوم یک انتخابات ریاست جمهوری زود هنگام برگزار کنیم ببینم شما همون پنجاه و خرده ای رای که در دور دوم آوردی را دوباره کسب میکنی و رای جمهور دلخواه ملت هستی یا نه، بعد در مورد رفراندوم صحبت میکنیم!
ناشناس۱۱۳۴۶۵۰۰۷:۵۰:۵۰ ۱۳۹۸/۷/۲۵
همین که دوره ریاست جمهوری شما تمام شود برای مردم ایران بهترین هدیه است
ناشناس۱۱۳۴۶۶۵۰۸:۲۲:۱۶ ۱۳۹۸/۷/۲۵
ربیعی: دستگیری زم موجب اتهام زنی‌های جدید نشود. جناب ربیعی فکر کردی اصولا زم برای چه شکل گرفت ؟
ناشناس۱۱۳۴۶۶۷۰۸:۲۵:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۲۵
حق با روحانیست اگر قرار است برای سرنوشت ملتی تصمیم گیری شود بایدخواست آنها در نظر گرفته شود وخواست مردم پای صندوق های رای مشخص میشود .
رسول۱۱۳۴۶۸۹۰۸:۵۹:۳۰ ۱۳۹۸/۷/۲۵
رفراندوم برای تحمل دولت روحانی یا پس زدن دولت روحانی
ناشناس۱۱۳۴۶۹۳۰۹:۰۴:۱۲ ۱۳۹۸/۷/۲۵
رفراندم بهترين راه است
ناشناس۱۱۳۴۶۹۷۰۹:۰۷:۴۹ ۱۳۹۸/۷/۲۵
بهتره درباره ادامه ریاست جمهوری روحانی رفراندوم برگزار بشه
ناشناس۱۱۳۴۷۱۳۰۹:۲۳:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۲۵
درباره تداوم کار دولت باید همه پرسی برگزار کنیم.
ناشناس۱۱۳۴۷۵۴۱۰:۰۹:۰۹ ۱۳۹۸/۷/۲۵
تحلیل آقای عباس عبدی در مورد روح الله زم بسیار جالب بود. دو جنبه ای که ایشون مطرح کرده بود، واقعا جای تفکر داره. ۱. نبود رسانه داخلی ۲. حمایت بی منطق غرب ما که نمی تونیم از غرب مدعی دموکراسی، درخواست منطق بکنیم، ولی می تونیم از حکومت بخواهیم خلا رسانه‌ای رو پر کنه تا هر فیک نیوزی از این موضوع استفاده نکنه.
ناشناس۱۱۳۴۷۸۷۱۰:۵۱:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۲۵
روحانی فقط برو .
موسوی۱۱۳۴۸۲۷۱۱:۲۹:۰۰ ۱۳۹۸/۷/۲۵
فکر می کنم آقای رئیس جمهور یا دچار فراموشی شده یا خودشو زده به اون راه شیش سال مردم رو با برجام فریب دادی حالا روت میشه از برجام اسم بیاری
ناشناس۱۱۳۵۲۱۹۱۹:۲۳:۰۶ ۱۳۹۸/۷/۲۵
به نظر من هر کس مفسد را آشکار کند (اقتصاد ویا هر چه ...)باید جایزه بگیرد.نه اینکه مجازات شود
محمدی۱۱۳۵۳۰۲۲۱:۱۱:۴۹ ۱۳۹۸/۷/۲۵
بهتر ادامه ریاست جمهوری روحانی را به هم پرسی بگذارید.
ناشناس۱۱۳۵۹۵۶۱۷:۲۱:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۲۶
آقای روحانی عزیز تعامل سازندتون را با دنیا دیدیم

پربحث‌های دیروز

 1. نیروگاه هسته‌ای امارات

 2. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 3. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 4. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

 5. زنگنه: وزارت نفت صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته است

 6. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 7. اظهارات جنجالی ابطحی، رئیس دفتر خاتمی

 8. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

 9. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

 10. کنفرانس امنیتی مونیخ ؛ روایت ایرانی از «بی غربی گرایی»

 11. جوان دیگری در سوریه پر کشید + عکس

 12. استقبال جریان‌های سیاسی مختلف از امضای تعهدنامه مجلس شفاف / اسامی نامزدها تکمیل می شود

 13. آخرین قیمت سکه، دلار و طلا در بازار + جدول

 14. رهبر انقلاب: مجلسی می‌خواهیم که با وضع قوانین لازم، کشور را از توطئه‌ها مصونیّت ببخشد/ آمریکا در حال حرکت به سمت فروپاشی از درون است و غرق خواهد شد

 15. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 16. گوشت گوسفندی ۱۰ هزار تومان گران شد

 17. ترکیه: اگر دولت سوریه عقب‌نشینی نکند، به زور متوسل می‌شویم

 18. پژو ۴۰۵ به مرز ۱۱۵ میلیون رسید؛ فاصله ۳۰۰ میلیونی پژو ۲۰۰۸ از کارخانه تا بازار

 19. ایران تا ۱۴۰۲ به مدار بالای هزار کیلومتر می‌رود

 20. عارف: عاجزانه از مردم می‌خواهم به کاندیداهای اصلاح‌طلب رأی بدهند

 21. روایتی از ترس تشکیلات امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی از ایران

 22. جمع‌آوری بیش از ۳۰ هزار معتاد متجاهر در شوش و هرندی

 23. قیمت دلار به ۱۴۲۰۰ تومان رسید

 24. پوستر مرگ بر شاه

 25. حکم متهمان پرونده جاسوسان محیط‌زیستی قطعی شد + جزئیات اسامی و آرای حکم

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 3. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 4. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 5. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 6. نیروگاه هسته‌ای امارات

 7. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 8. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 9. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 10. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 11. چرا تتلو را به ایران تحویل ندادند؟

 12. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 13. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 14. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 15. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

 16. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

 17. آخرین پیام انقلاب ایران به حاج قاسم دل ها

 18. سنگ جدید آرامگاه سردار سلیمانی که فردا رونمایی می‌شود

 19. کره‌ای‌ها از بازار لوازم خانگی ایران رفتند

 20. زنگنه: وزارت نفت صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته است

 21. سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری

 22. نیروهای پیشمرگه کرد

 23. آخرین وضعیت سهمیه بنزین نوروزی اعلام شد

 24. نامه بذرپاش به حدادعادل و آقاتهرانی: در فرصت کوتاه باقیمانده به راه‌های وحدت حداکثری بیاندیشید

 25. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

پربحث‌های هفته

 1. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 2. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 3. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 4. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 5. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 6. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 7. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 8. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

 9. سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری

 10. نامه بذرپاش به حدادعادل و آقاتهرانی: در فرصت کوتاه باقیمانده به راه‌های وحدت حداکثری بیاندیشید

 11. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 12. ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 

 13. تلاش دولت برای برگزاری رفراندوم درباره نظارت استصوابی/ آخرین اخبار انتخابات؛ از قصد اصولگرایان برای وحدت تا زمزمه ائتلاف حامیان دولت با احزاب اصلاح‌طلب

 14. خبرنگار صداوسیما به ایران اینترنشنال پیوست!

 15. جلواتی: وکیل الدوله بودن مهمترین نقطه ضعف مجلس دهم

 16. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

 17. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

 18. روحانی: قول می‌دهم شعاری را که روز اول مطرح کردم تا روز آخر پیگیری کنم

 19. اعلام لیست نهایی جبهه پایداری برای حوزه انتخابیه تهران

 20. کنفرانس امنیتی مونیخ ؛ روایت ایرانی از «بی غربی گرایی»

 21. لیست کامل ائتلاف اصلاح‌طلبان برای انتخابات + اسامی 

 22. روایت‌های ما از آن  بزرگ مرد

 23. سرگردانی جریان دولتی/ اپوزیسیون یا جریان درون حاکمیت ؟

 24. حداد عادل: به دنبال نجات اقتصاد ایران هستیم/ کسانی که در لیست نیستند انصراف بدهند

 25. لیست های انتخاباتی؛ تغییر در دقیقه ۹۰

آخرین عناوین