پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

گروه سیاسی الف،   3980724127 ۴۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

چرا ظریف ایرادات برجام را نمی‌پذیرد؟

محمدجواد ظریف، روز سه‌شنبه با تعدادی از فعالان فضای مجازی به گفت‌وگو نشست. به نظر می‌رسد ماحصل این گفت‌وگو و شاید علت برگزاری این جلسه، دفاع تمام‌قد از عملکرد شش‌ساله بود.

بیشتر بخوانید:

ظریف: هرگز نگفتم امضای کری سند است/ طرف دعوای من داخلی‌ها نیستند

چنانکه پیش از این هم گفته شد اشکال کار ظریف در اینجاست که برجام را مانند متنی مقدس می‌پندارد و همین باعث می‌شود ایرادات دستاورد خود را نبیند. با گذشت چهار سال از اجرای برجام، سیر اتفاقات پس از آن نشان می‌دهد انتقادات به برجام تا حدود زیادی وارد بود اما تلقی دولت و ظریف از این توافقنامه باعث شده است پذیرش هرگونه ایراد در آن مستلزم انکار هویت ایشان باشد و به همین جهت پس از بروز اشکالات هم تمام‌قد از آن دفاع می‌کنند.

این جلسه باعث یک اتفاق حاشیه‌ای هم شد. ظریف در بخشی از سخنانش از خبرگزاری فارس به‌دلیل پوشش ناقص یکی از سخنرانی‌هایش انتقاد کرد و گفت در جلسه‌ای سردار جعفری فرمانده وقت سپاه، سیدنظام موسوی، مدیرعامل وقت خبرگزاری فارس را مواخذه کرده است. این سخنان ظریف باعث شد موسوی نامه‌ای بنویسد و روایت خویش از ماجرا را بیان کند.

بیشتر بخوانید:

پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

***

علل شکل‌گیری آمدنیوز از نگاه عبدی

عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی درباره دستگیری روح‌الله زم در اعتماد نوشت: «شكل‌گيري چنين ضد رسانه‌هايي را نمي‌توان فقط به توطئه خارجي‌ها تقليل داد. هر چند و به طور قطع بيگانگان آنها را حمايت مي‌كنند، همچنان كه هر كشوري سعي مي‌كند از مخالفان كشورهاي دشمن يا رقيب خود حمايت كند. شكل‌گيري اين ضد رسانه‌ها محصول و نتيجه يك خلأ و يك نياز است؛خلأ اعتبار رسانه‌هاي رسمي و نياز به دانستن اخبار و اطلاعات. تركيب اين دو عامل موجب شكل‌گيري عرضه و توليد فيك‌نيوزها مي‌شود. تا هنگامي كه اين نياز در داخل كشور و از طريق رسانه‌هاي رسمي تامين نشود، شاهد شكل‌گيري چنين پديده‌هايي خواهيم بود...

يكي از مسائل مهم كه در جريان مدير آمدنيوز براي هر كس مهم است تحت حمايت بودن او از سوي كشورهاي غربي است. كسي با پناه دادن به پناهندگان مخالف نيست و آن عملي انساني است، ولي اقدامات وي در هيچ چارچوب قابل قبول اخلاقي و حقوقي نمي‌گنجيد و با هيچ معياري، مصداقي از آزادي‌خواهي و اخلاقي محسوب نمي‌شد، سهل است كه ضد آن بود. اگر يك نفر تبعه غرب با اين نوع رفتار در ايران باشد چه فشارها كه براي تحويل گرفتن او نخواهد شد.

كافي است به فشارهاي وارده عليه مدير ويكي‌ليكس و افراد مشابه آنان نگاه كنيم كه حتي اخبار دروغ را منتشر نكرده‌اند، بلكه فقط اسناد محرمانه غربي‌ها را منتشر كرده‌اند. اگر يك نفر مثل مدير آمدنيوز در ايران يا چين باشد و عليه كشورهاي غربي خبرپراكني دروغ كند، چه داد و فريادهايي كه راه نمي‌افتد. ولي آنان به راحتي چنين فردي با اين عملكرد را تحت حمايت خود قرار مي‌دهند. اين حد از دوگانگي و تضاد، ويرانگر همه شعارهاي ديگري است كه مي‌دهند.»

***

پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم

حسن روحانی، رئیس‌جمهور در سخنانی در دانشگاه تهران دوباره بحث رفراندوم را مطرح کرد اما این بار قدری صریح‌تر سخن گفت و موضوع رفراندوم را هم طرح کرد. رئیس جمهور با طرح این سوال که پیشرفت و آینده کشور در سایه تعامل یا تقابل با دنیا است، گفت: ممکن است پاسخ به این سوال آسان باشد اما این مسأله‌ای راهبردی است که ۴۰ سال است به جواب روشن و قاطع در این زمینه نرسیده‌ایم. یک عده بر تعامل سازنده و عده‌ای نیز بر تقابل مستمر با جهان تأکید دارند.

روحانی اضافه کرد: یک عده معتقدند که مشکلات موجود جز با قدرت‌نمایی و شکستن دشمن میسر نیست و یک عده نیز معتقدند می‌توان بسیاری از مشکلات را با گفتگو حل و فصل کرد. لذا مسأله اصلی این است که استراتژی ما باید تعامل سازنده و یا تقابل مستمر باشد و حل و فصل این موضوع با تنش و جر و بحث به نتیجه مطلوب نمی‌رسد و راه آن این است که همه همدیگر را برای رسیدن به استراتژی مناسب قانع کنیم.

سپس روحانی موفقیت‌های دولت در برجام و پسابرجام را شرح داده و در انتها گفته است: دهها مورد داریم که دانشگاه ها باید به عنوان مسائل مهم و استراتژیک وارد شوند و اگر با راهکارهای ارائه شده برای موضوعاتی که بیش از ۴۰ سال است راجع به آنها بحث می کنیم به نتیجه نرسیدیم،  باید همه پرسی کنیم.

بیشتر بخوانید:

روحانی: تنها راه آینده و سرنوشت کشور انتخابات است/ دانشگاه را به بخش خصوصی نزدیک کنیم

فارغ از موضوعی که روحانی مطرح کرده است، به نظر می‌رسد درباره رفراندوم، تکلیف روحانی با خودش مشخص نیست. قانون همه‌پرسی مصوب سال ۶۸ مشخص کرده است که همه‌پرسی به پیشنهاد رئیس‌جمهور یا ۱۰۰نفر از نمایندگان مجلس با رای دو سوم نمایندگان قابل اجرا است. چندی پیش معاون حقوقی رئیس‌جمهور هم گفته بود بررسی‌های این معاونت درباره همه‌پرسی روی میز رئیس‌جمهور است.

اگر ایشان تقاضای همه‌پرسی دارند مطابق روال قانون به مجلس پیشنهاد دهند. اگر هم ندارند وس این‌همه جار و جنجال بر سر چیست؟ ماجرا بسیار ساده است؛ اگر ایشان واقعا همه‌درسی را در این شرایط چاره کار می‌دانند بررسی‌های معاونت خود را از روی میز بردارند و تورق کنند و مطابق آن پیشنهاد همه‌پرسی را ارائه دهند.

***

درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه

حسین فریدون امروز برای اجرای حکم به دادسرا مراجعه و به زندان منتقل شد. فریدون پیش از حضور در دادسرا متنی را به عنوان آخرین سخنانش به رسانه‌ها ارائه کرد. فریدون در این نوشته تلاش کرده نشان دهد بی‌گناه است. اما آنچه بسیار مهم است درخواست او از قوه قضائیه است.

فریدون نوشته است: من آماده ام متن کامل حکم، دادنامه، کیفرخواست و مستندات در فضای عمومی برای اطلاع مردم منتشر شود تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.»

بیشتر بخوانید:

درخواست حسین فریدون پیش از ورود به زندان

به نظر می‌رسد درخواست حسین فریدون درخواستی معقول و به‌جاست. این پرونده از آغاز تاکنون برای افکار عمومی سرشار از پرسش است. مردم نمی‌دانند برادر رئیس‌جمهور دقیقا به چه جرمی محکوم شده و از طرف دیگر خود او مدعی است بی‌گناه است. همین باعث پرسش بیشتر برای افکار عمومی شده است.

اکنون که مجرم آماده است به نظر می‌رسد بهترین مار برای پاسخگویی به افکار عمومی، انتشار متن کامل حکم، کیفرخواست و دفاعیات حسین فریدون باشد تا بی‌طرفی قوه قضائیه برای عموم مردم اثبات شود.

***

ربیعی: دستگیری زم موجب اتهام زنی‌های جدید نشود

علی ربیعی، سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به سؤالی در مورد دستگیری سرشبکه «آمدنیوز» گفت: به نظر من، آمدنیوز یک رسانه نبود، آنها تروریست‌های آبرو بودند، آنهایی که در رسانه می‌نویسند و پای قلمشان می‌ایستند، حتی اگر مخالف دولت و نظام بنویسند، به دلیل اینکه پای اعتقادشان ایستاده‌اند، قابل احترام هستند.

وی تأکید کرد: اما کسی که در دامن سرویس‌های اطلاعاتی فعالیت می‌کند، قابل احترام نیست. مطالب این سایت‌ها ۹۰ درصد دروغ است و آبرو و حیثیت افراد را می‌برد. در این کانال آموزش ساخت کوکتل مولوتوف و آموزش‌های تروریستی داده می‌شد. این کانال اساس کار خود را بر افشاگری‌های دروغ گذاشته بود.

ربیعی با تأکید بر اینکه بزرگترین خیانت آمدنیوز، خیانت به رسانه بود، گفت: آمدنیوز به کلماتی مثل «آزادی، دموکراسی و مبارزه» خیانت کرد و من اساساً این کانال را رسانه نمی‌دانم.

سخنگوی دولت ادامه داد: این سایت برای فروپاشی ذهنی جامعه فعالیت می‌کرد که در راستای عملیات روانی بود. همه کسانی که معتقد به آزادی قلم و شرافت قلم هستند، از دستگیری این فرد خوشحال هستند.

وی با بیان اینکه این دستگیری نباید موجب اتهام‌زنی‌های جدید شود، گفت: اجازه دهید دوستان ما در سازمان اطلاعات سپاه که از آنها برای این پرونده تشکر می‌کنم، خودشان این موضوع را دنبال کنند؛ از اتهام‌زنی و گمانه‌زنی خودداری کنید و امتداد آمدنیوزی درست نکنید.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی دولت: دستگیری «زم» موجب اتهام زنی‌های جدید نشود/ تحت تحریم گفت‌وگو نمی‌کنیم

***

 

 

عناوین مرتبط

۲۷ آبان ۱۳۹۸ادامه واکنش‌ها به طرح افزایش قیمت بنزین: چگونه اعتراضات آرام، خشونت‌آمیز می‌شود؟/ مطهری: مجلس دهم درباره مشکل بنزین تعلل کرد/ روایت زاکانی از دلایل حمایت رهبری از طرح سران قوا
۲۶ آبان ۱۳۹۸نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین
۲۵ آبان ۱۳۹۸واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟
۲۲ آبان ۱۳۹۸رفع توقیف «خانه پدری» با دستور رئیسی؟/ توضیحات عجیب واعظی درباره سخنان روحانی/ انتقاد عباس عبدی از انتشار گزینشی نظرسنجی‌ها/ پاسخ وزیر کشور به آیت‌الله جنتی
۲۱ آبان ۱۳۹۸نظر رهبر انقلاب درباره چند همسری/ حاشیه‌های مستند «مظنونین همیشگی»/آیا شیب افول محبوبیت روحانی بسیار تند است؟
۲۰ آبان ۱۳۹۸نظر علی مطهری درباره چندهمسری/ واکنش سرد رئیسی به سخنان روحانی/ آیا کاظم جلالی به ظریف تحمیل شده است؟
۱۹ آبان ۱۳۹۸آخرین خبر درباره حضور قالیباف و حدادعادل در انتخابات مجلس/ سخنرانی پرحاشیه روحانی در یزد/ قوچانی: طرح اصلاح‌طلبان مانند بنگاه‌های دوست‌یابی است

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۳۴۴۰۲۲۰:۳۷:۴۴ ۱۳۹۸/۷/۲۴
همه پرسی برای چه چیزی آقای روحانی؟! شما به کدام قولت عمل کردی؟ فقط با کلمات بازی میکنی و پاسخ گوی عملکرد ضعیفت نیستی.
ناشناس۱۱۳۷۴۹۵۱۵:۵۸:۳۲ ۱۳۹۸/۷/۲۸
رفراندوم برای خود روحانی که باشد یا برود
ناشناس۱۱۳۴۴۰۶۲۰:۴۰:۴۵ ۱۳۹۸/۷/۲۴
به مسئولان توصیه می‌کنم در حکمت 259 نهج‌البلاغه بیشتر تامل نمایند. حضرت می‌فرماید: وفاداری با خیانتکاران نزد خداوند نوعی خیانت و خیانت به خیانتکاران نزد خدا وفاداری است.
ناشناس۱۱۳۴۴۰۸۲۰:۴۴:۰۶ ۱۳۹۸/۷/۲۴
روح الله زم باید هرچه زودتر به به جزای اعمال جنایتکارانه خود برسد.
ناشناس۱۱۳۴۴۱۳۲۰:۵۱:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۲۴
97درصد در همین دولت برای یارانه ها ثبت نام کردن ومخالف حذف یارانه بودن ولی دولت روحانی اعتنایی به این همه پرسی نکرد
ناشناس۱۱۳۴۴۱۴۲۰:۵۳:۱۹ ۱۳۹۸/۷/۲۴
اوه بعله پس بگو چرا عده ای با اینکه در سیاست بودن و پول پارو می کردن باز هم رفتند پیش غربی ها نگو اینکه کمبود داشتند!!!!!!
ناشناس۱۱۳۴۴۱۶۲۰:۵۶:۴۴ ۱۳۹۸/۷/۲۴
برای اینکه سنگ جلوی تاجران و صنعت گران نیاندازین که کشور به سمت اقتصاد غیر رانتی برود ، رفراندوم برگزار می کنید جناب حواس پرت کن؟
ناشناس۱۱۳۴۴۴۶۲۱:۳۹:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۲۴
رفراندوم نظر خوبی هست ولی اول یک انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام برگزار بشه و خود شما هم دوباره کاندید شو، ببینیم باز هم همون رای حداقلی 57 درصد را میاری و ریس جمهور میشی یا نه!
ناشناس۱۱۳۴۴۵۱۲۱:۴۷:۰۹ ۱۳۹۸/۷/۲۴
پيشنهاد روحاني براي برگزاري رفراندم آن را كه از حساب پاك است از محاسبه چه باك !!!!!!!!
ناشناس۱۱۳۴۴۶۸۲۲:۰۴:۳۶ ۱۳۹۸/۷/۲۴
من با نظر روحانی در مورد رفراندوم موافقم منتهی الان سرنوشت ادامه کار ایشان با توجه به رویای برباد رفته برجام، مشکلات اقتصادی، خلاف گویی آشکار ایشان در موارد سیاستهای داخلی و نتایج برجام، بیشتر اهمیت دارد. با یک رفراندوم روشن شود که اکثریت مردم راجع بع برکناری ایشان چه نظری دارند
ناشناس۱۱۳۴۴۷۰۲۲:۰۹:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۲۴
داداچ شما او تعامل و گفتگویی که با دنیا در قالب برجام داشتی را برو فعلا نقد بکن بعد در مورد بقیه موارد رفراندم برگزار کن
ناشناس۱۱۳۴۴۸۵۲۲:۱۶:۳۶ ۱۳۹۸/۷/۲۴
کار رئیس جمهور شده فقط فرستادن دنبال نخود سیاه
علی۱۱۳۴۴۹۴۲۲:۲۷:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۲۴
جناب پرزیدنت این پیشنهاد شما هم نوعی وعده سرکاری هست که خودتان هم میدانید نمیشود در کشور انجام داد .اساسا از وعده خسته هستیم
ناشناس۱۱۳۴۴۹۹۲۲:۳۷:۴۴ ۱۳۹۸/۷/۲۴
میگن به گرگ شل بگیری طلب‌کار میشه. قضیه حسین فریدونه.
ناشناس۱۱۳۴۵۰۴۲۲:۴۹:۰۰ ۱۳۹۸/۷/۲۴
اختلاس 30 میلیارد تومانی حسین فریدون برای قوه قضاییه محرز شده است و قابل کتمان نیست.
ناشناس۱۱۳۴۸۱۲۱۱:۰۷:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۲۵
اولا که بیش از اینها بوده ثانیا ارزش روز سی میلیارد الان بعد از مدتها چند برابر شده ..لعنت بر مفسدان و فساد و مفسده
ناشناس۱۱۳۴۵۰۶۲۲:۵۰:۰۸ ۱۳۹۸/۷/۲۴
عمده مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت دولته و باید درباره تداوم دولت رفراندوم برگزار کنیم.
ناشناس۱۱۳۴۶۹۱۰۹:۰۲:۱۹ ۱۳۹۸/۷/۲۵
عمده مشکلات کشور ناشی از تحریم ها است.
ناشناس۱۱۳۴۷۰۸۰۹:۲۱:۴۲ ۱۳۹۸/۷/۲۵
خود آقای روحانی گفته بود فقط 20 درصد مشکلات کشور مربوط به تحریم هاست و 80 درصد مشکلات بدلیل سوء مدیریت دولت هاست.
ناشناس۱۱۳۴۵۰۷۲۲:۵۲:۲۳ ۱۳۹۸/۷/۲۴
هنوز فراموش نکرده ایم که زمان امضاء برجام تمام روزنامه های زنجیره ای اصلاحات تیتر درشت زده بودند که امضاء جان کری تضمین است !
ناشناس۱۱۳۴۵۰۸۲۲:۵۳:۳۰ ۱۳۹۸/۷/۲۴
حالا که برجام شکست خورده و تحریم ها تشدید شده ظریف میگه کی بود کی بود من نبودم !
ناشناس۱۱۳۴۵۰۹۲۲:۵۵:۴۹ ۱۳۹۸/۷/۲۴
روحانی و ظریف باید پاسخگو باشند که چطور ترامپ بی هیچ هزینه ای از برجام خارج شد ؟! حتی در یک قرارداد ساده خرید خودرو و یا مسکن هم حق ضرر و زیان برای طرف مقابل در نظر می گیرند.
ناشناس۱۱۳۴۵۱۰۲۲:۵۷:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۲۴
روحانی باید درباره تورم 300 درصدی و دلار 12 هزار تومانی و گوشت 120 هزار تومانی و برنج 25 هزار تومانی و پراید 50 میلیونی پاسخ بدهد و فرار به جلو نکند.
ناشناس۱۱۳۵۱۳۲۱۶:۵۸:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۲۵
هروقت ازاحمدی نژاد خودت پاسخ خواستی وبشماپاسخ داد روحانی دومیش هست
ناشناس۱۱۳۴۵۱۲۲۳:۰۰:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۲۴
بی شک روسیاهی برجام نافرجام و مفاسد حسین فریدون برای روحانی باقی خواهد ماند.
ناشناس۱۱۳۴۵۲۹۲۳:۴۰:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۲۴
هر چقدر به آخر ریاستش نزدیک میشود .سخنان هنجار شکنانانه اش بیشتر میگردد
ناشناس۱۱۳۴۵۴۰۲۳:۵۴:۲۶ ۱۳۹۸/۷/۲۴
قبل از رفراندوم یک انتخابات ریاست جمهوری زود هنگام برگزار کنیم ببینم شما همون پنجاه و خرده ای رای که در دور دوم آوردی را دوباره کسب میکنی و رای جمهور دلخواه ملت هستی یا نه، بعد در مورد رفراندوم صحبت میکنیم!
ناشناس۱۱۳۴۶۵۰۰۷:۵۰:۵۰ ۱۳۹۸/۷/۲۵
همین که دوره ریاست جمهوری شما تمام شود برای مردم ایران بهترین هدیه است
ناشناس۱۱۳۴۶۶۵۰۸:۲۲:۱۶ ۱۳۹۸/۷/۲۵
ربیعی: دستگیری زم موجب اتهام زنی‌های جدید نشود. جناب ربیعی فکر کردی اصولا زم برای چه شکل گرفت ؟
ناشناس۱۱۳۴۶۶۷۰۸:۲۵:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۲۵
حق با روحانیست اگر قرار است برای سرنوشت ملتی تصمیم گیری شود بایدخواست آنها در نظر گرفته شود وخواست مردم پای صندوق های رای مشخص میشود .
رسول۱۱۳۴۶۸۹۰۸:۵۹:۳۰ ۱۳۹۸/۷/۲۵
رفراندوم برای تحمل دولت روحانی یا پس زدن دولت روحانی
ناشناس۱۱۳۴۶۹۳۰۹:۰۴:۱۲ ۱۳۹۸/۷/۲۵
رفراندم بهترين راه است
ناشناس۱۱۳۴۶۹۷۰۹:۰۷:۴۹ ۱۳۹۸/۷/۲۵
بهتره درباره ادامه ریاست جمهوری روحانی رفراندوم برگزار بشه
ناشناس۱۱۳۴۷۱۳۰۹:۲۳:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۲۵
درباره تداوم کار دولت باید همه پرسی برگزار کنیم.
ناشناس۱۱۳۴۷۵۴۱۰:۰۹:۰۹ ۱۳۹۸/۷/۲۵
تحلیل آقای عباس عبدی در مورد روح الله زم بسیار جالب بود. دو جنبه ای که ایشون مطرح کرده بود، واقعا جای تفکر داره. ۱. نبود رسانه داخلی ۲. حمایت بی منطق غرب ما که نمی تونیم از غرب مدعی دموکراسی، درخواست منطق بکنیم، ولی می تونیم از حکومت بخواهیم خلا رسانه‌ای رو پر کنه تا هر فیک نیوزی از این موضوع استفاده نکنه.
ناشناس۱۱۳۴۷۸۷۱۰:۵۱:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۲۵
روحانی فقط برو .
موسوی۱۱۳۴۸۲۷۱۱:۲۹:۰۰ ۱۳۹۸/۷/۲۵
فکر می کنم آقای رئیس جمهور یا دچار فراموشی شده یا خودشو زده به اون راه شیش سال مردم رو با برجام فریب دادی حالا روت میشه از برجام اسم بیاری
ناشناس۱۱۳۵۲۱۹۱۹:۲۳:۰۶ ۱۳۹۸/۷/۲۵
به نظر من هر کس مفسد را آشکار کند (اقتصاد ویا هر چه ...)باید جایزه بگیرد.نه اینکه مجازات شود
محمدی۱۱۳۵۳۰۲۲۱:۱۱:۴۹ ۱۳۹۸/۷/۲۵
بهتر ادامه ریاست جمهوری روحانی را به هم پرسی بگذارید.
ناشناس۱۱۳۵۹۵۶۱۷:۲۱:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۲۶
آقای روحانی عزیز تعامل سازندتون را با دنیا دیدیم

پربحث‌های دیروز

 1. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 2. وزیر صمت: هیچ افزایش قیمتی در کالاها نداریم/ با گران‌فروشان مماشات نمی‌کنیم

 3. فاصله ما و رهبری در این روزها

 4. سخنگوی دولت: روحانی خود را فدای مصالح کرد/ احتمال وصل شدن اینترنت برخی استان‌ها/ در عربده کشی‌ها صدای به حق مردم کمتر شنیده می‌شود

 5. محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت

 6. شاکری: طرح افزایش قیمت بنزین قابلیت اصلاح دارد

 7. شهادت یک بسیجی در ملارد/ آخرین وضعیت شهرهای مختلف

 8. حکم کشته شدن آشوبگران از نگاه اروپا چیست؟

 9. کدام گروه‌ها مشمول کمک معیشتی می‌شوند + اینفوگرافی

 10. رئیسی: صف مردم از صف اشرار و اخلالگران جدا است/ انتقاد از شیوه اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین

 11. سخنگوی دولت:‌ رئیس‌جمهور خود را فدای مصالح کلان کشور و مردم کرد

 12. علی مطهری: مجلس از حیز انتفاع ساقط است

 13. تیراندازی اغتشاشگران مسلح در اندیمشک به سوی مردم

 14. دولت به فکر کاهش اثرات منفی افزایش یکباره قیمت‌ بنزین باشد

 15. گالوپ: ترامپ بی شخصیت ترین نامزد انتخابات آمریکا

 16. فیلمی از خسارت زدن آشوبگران به اموال عمومی

 17. تخریب و خسارت‌های اشرار

 18. ادامه واکنش‌ها به طرح افزایش قیمت بنزین: چگونه اعتراضات آرام، خشونت‌آمیز می‌شود؟/ مطهری: مجلس دهم درباره مشکل بنزین تعلل کرد/ روایت زاکانی از دلایل حمایت رهبری از طرح سران قوا

 19. وقتی آشوبگران به کتاب هم رحم نمی‌کنند + عکس

 20. امام جمعه شیراز: اگر شورای تامین نتواند اغتشاشات را جمع کند، به همراه بسیج به میدان خواهم رفت

 21. سپاه در واکنش به حوادث و وقایع اخیر: با ادامه هرگونه ناامنی قاطعانه برخورد خواهیم کرد

 22. آمریکا از آشوبگران در ایران خواست از خرابکاری‌هایشان فیلم بفرستند

 23. گریه‌های دردناک مردی که جهیزیه دخترش در آتش سوخت

 24. تاملاتی درباره اعتراضات اخیر/ وقتی رئیس جمهور با مردم حرف نمی‌زند

 25. ربیعی: یارانه حمایتی جدید در دولت‌های بعد هم پرداخت خواهد شد

پربحث‌های هفته

 1. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 4. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 5. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

 6. نوبخت: پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها/ یارانه جدید ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان

 7. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 8. جشن تولد ۷۱ سالگی روحانی در بالای ابرها

 9. عراق ۲ - ایران ۱ / شاگردان ویلموتس زور بردن نداشتند

 10. روایت شهید مطهری از چهره واقعی بحث چند همسری

 11. روحانی: افزایش قیمت بنزین به نفع مردم و اقشار ضعیف جامعه است

 12. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 13. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 14. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 15. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 16. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 17. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 18. نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس در نقد افزایش قیمت بنزین

 19. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 20. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 21. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

 22. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

 23. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 24. وزیر صمت: هیچ افزایش قیمتی در کالاها نداریم/ با گران‌فروشان مماشات نمی‌کنیم

 25. تصاویری از اعتراضات به گرانی قیمت بنزین

پربحث‌های دیروز

 1. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 2. فاصله ما و رهبری در این روزها

 3. سخنگوی دولت: روحانی خود را فدای مصالح کرد/ احتمال وصل شدن اینترنت برخی استان‌ها/ در عربده کشی‌ها صدای به حق مردم کمتر شنیده می‌شود

 4. شهادت یک بسیجی در ملارد/ آخرین وضعیت شهرهای مختلف

 5. رئیسی: صف مردم از صف اشرار و اخلالگران جدا است/ انتقاد از شیوه اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین

 6. علی مطهری: مجلس از حیز انتفاع ساقط است

 7. ادامه واکنش‌ها به طرح افزایش قیمت بنزین: چگونه اعتراضات آرام، خشونت‌آمیز می‌شود؟/ مطهری: مجلس دهم درباره مشکل بنزین تعلل کرد/ روایت زاکانی از دلایل حمایت رهبری از طرح سران قوا

 8. سپاه در واکنش به حوادث و وقایع اخیر: با ادامه هرگونه ناامنی قاطعانه برخورد خواهیم کرد

 9. تاملاتی درباره اعتراضات اخیر/ وقتی رئیس جمهور با مردم حرف نمی‌زند

 10. مصباحی مقدم: دولت مسبب افزایش تنش‌ها در کشور است/ رشد نقدینگی موجب کاهش قدرت خرید مردم می‌شود

 11. عارف به لاریجانی نامه زد

پربحث‌های هفته

 1. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 2. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 3. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 4. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

 5. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 6. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 7. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 8. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 9. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 10. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 11. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

 12. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

 13. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 14. فاصله ما و رهبری در این روزها

 15. آقای روحانی! مقصر بیکاری، جوان تحصیلکرده نیست

 16. سخنگوی دولت: روحانی خود را فدای مصالح کرد/ احتمال وصل شدن اینترنت برخی استان‌ها/ در عربده کشی‌ها صدای به حق مردم کمتر شنیده می‌شود

 17. طرح سوال از رئیس جمهور در پنچ محور

 18. محمود صادقی از نمایندگی مجلس استعفا می‌کند

 19. لاریجانی: مابه‌التفاوت حاصل افزایش قیمت بنزین سریع‌تر به حساب مردم واریز شود/ دغدغه نمایندگان برداشتن فشار از دوش مردم است

 20. شهادت یک بسیجی در ملارد/ آخرین وضعیت شهرهای مختلف

 21. روحانی: پرداخت کمک‌های معیشتی از دوشنبه آغاز می‌شود/ اعتراض حق مردم است اما حساب اعتراض از اغتشاش جداست

 22. رئیسی: صف مردم از صف اشرار و اخلالگران جدا است/ انتقاد از شیوه اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین

 23. علی مطهری: مجلس از حیز انتفاع ساقط است

 24. محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته است

 25. چرا از پیشرفت‌های پزشكي‌مان پول در نمی‌آوریم؟/ وزیر اسبق بهداشت: شبکه های برون مرزی روایتگر پیشرفت‌ پزشکی ایران باشند

آخرین عناوین