جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

گروه جهان الف،   3980721134 ۴۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: هیچ مرجع دریایی منطقه ای به درخواست کمک نفتکش ایرانی در زمان حادثه پاسخ نداد که این خلاف عرف و تعهدات بین‌المللی است.

جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

به گزارش مهر، به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، این سازمان درخصوص حملات تروریستی به کشتی MT Sabiti تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران و برخی ادعاها مبنی بر قصد کمک به این نفتکش در زمان حادثه، معاونت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی موارد زیر را برای شفاف سازی حادثه و تنویر افکار عمومی اعلام کرد:

۱- کشتی MT Sabiti در تاریخ ۱۱ اکتبر ۲۰۱۹ در مسیر دریای مدیترانه در دو نوبت در ساعت های ۰۱:۳۰ و ۰۱:۵۰ GMT در دریای سرخ و در ۶۰ مایلی سواحل عربستان (بندر جده) از طریق اصابت احتمالاً دو فروند موشک مورد حمله تروریستی قرار می‌گیرد. در نتیجه این حمله، دو مخزن کشتی صدمه دیده، موجب خروج نفت خام به دریا می‌گردد و کشتی در شرایط نامتعادل قرار می‌گیرد.

۲- کشتی از طریق سه تجهیز ابتدا از ساعت ۰۵:۱۱ الی ۰۷:۲۰ GMT ‌بر روی کانال‌های MF، HF  و SAT-C و VHF برای ۱۶ مرتبه پیام اعلام اضطرار را مخابره می‌نماید. با توجه به عدم دریافت هرگونه پاسخ از مراکز نجات دریایی منطقه، مجدداً در ساعت ۰۸:۲۰ GMT از طریق ارسال ایمیل به مرکز هماهنگی نجات دریایی جده، مصر و سودان اعلام می‌نماید که کشتی مورد حمله از سوی به احتمال قوی دو فروند موشک قرار گرفته و صدمه دیده است.

به علاوه، کشتی به سمت راست انحراف یافته است و بار آن در حال خروج به دریا است و از این رو درخواست کمک فوری کرده است. همچنین در ساعت ۰۵:۵۵ GMT، مرکز هماهنگی نجات دریایی ‌بندرعباس، موضوع را از طریق تماس تلفنی به مرکز هماهنگی نجات دریایی جده اعلام می کند که پاسخ جده مبنی بر بزرگ‌نمایی شرکت ملی نفتکش ایران و عدم تأیید پیام اضطرار را دریافت می‌کند و قول بررسی و پاسخ مجدد داده می‌شود.

۳- در ساعت ۰۷:۳۰ GMT، ‌ مرکز هماهنگی نجات دریایی جده مجدداً اعلام بی‌اطلاعی می کند.

۴- در ساعت ۱۰:۰۰ دو فروند بالگرد، از روی ناو جنگی در نزدیکی کشتی به سوی آن به پرواز در آمده، و پس از انجام گشت، در ساعت ۱۰:۱۰ مجدداً به کشتی جنگی ملحق شده است.

۵- در این فاصله، از طرق متعدد از کشتی و مرکز هماهنگی نجات دریایی بندرعباس، اطلاع‌رسانی لازم مطابق با مقررات بین‌المللی به مرکز هماهنگی نجات دریایی جده صورت می گیرد که متاسفانه، علی رغم تاکید مقررات بین‌المللی دریانوردی و نیاز کشتی به کمک مبرم جهت برقراری تعادل، هیچ گونه اقدامی در منطقه صورت نپذیرفته است.

سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع دریایی ذی صلاح جمهوری اسلامی ایران، این مساله را خلاف عرف و تعهدات بین‌المللی و همچنین اصول انسان دوستانه تلقی می کند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۳۰۱۱۸۱۹:۲۹:۵۹ ۱۳۹۸/۷/۲۱
غیرت نداره و ایرانی نیست کسی که با عربستان وحشی و غیرمتمدن وارد گفتگو و مذاکره بشه
ناشناس۱۱۳۰۱۴۴۱۹:۵۴:۳۸ ۱۳۹۸/۷/۲۱
هیچ وقت در موقع عصبانی بودن تصمیم نگیرید
ناشناس۱۱۳۰۲۸۱۲۲:۲۱:۵۳ ۱۳۹۸/۷/۲۱
عصبانیت و خشم با خشم از ویژگی‌های عقلا و غیرتمندان و شرافتمندان آزادگان است __________ مذاکره با آل سعود مثل مذاکره با آل یهود است ..
ناشناس۱۱۳۰۵۰۸۰۷:۵۰:۳۹ ۱۳۹۸/۷/۲۲
بهترین کار اینه که تکلیفمون را با خیلی از کشورها مشخص کرده و دنبال مذاکره هم نباشیم
ناشناس۱۱۳۰۵۳۴۰۸:۲۲:۰۱ ۱۳۹۸/۷/۲۲
مشکل این آل ها چیست ؟!
ناشناس۱۱۳۰۵۴۳۰۸:۲۹:۱۴ ۱۳۹۸/۷/۲۲
ای بابا خرابترش نکنید دیگه! این ماجرا راه داره، های و هوی نداره! راهش همون اتفاقیه که قبلاً برای کشتی های عربستان و امارات افتاد، فقط اینبار باید آسیب موثر باشه ..
مهدیار۱۱۳۰۵۶۰۰۸:۴۲:۵۳ ۱۳۹۸/۷/۲۲
هر چند هر دو درجاتی از نامردی و توحش و کودک‌کشی را دارند، اما قابل مقایسه نیستند
ناشناس۱۱۳۰۱۴۶۱۹:۵۶:۰۸ ۱۳۹۸/۷/۲۱
الان 1 - 1 شدیم . بهترین زمانه برای مذاکره . طرح امنیت و آرامش در هرمز و دریای سرخ .
ناشناس۱۱۳۰۴۱۵۰۳:۴۰:۴۵ ۱۳۹۸/۷/۲۲
اگر منظورت اينه ايران تاسيسات ارامكو را به اتش كشيده وعربستان به نفتكش ايران حمله كرده بايد بگويم 1000_1بنفع ايران است.
ناشناس۱۱۳۰۱۵۱۲۰:۰۱:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۲۱
شاید کار زیر دریایی های اتمی اسرائیل بوده باشه
آریابان۱۱۳۰۶۸۵۱۰:۴۱:۵۷ ۱۳۹۸/۷/۲۲
" در ساعت ۱۰:۰۰ دو فروند بالگرد، از روی ناو جنگی در نزدیکی کشتی به سوی آن به پرواز در آمد " ناو جنگی با پرچم کدوم کشور ؟!؟!؟!؟!؟!؟
ناشناس۱۱۳۰۷۹۵۱۱:۵۹:۱۳ ۱۳۹۸/۷/۲۲
اژدر زیردریایی زیر کشتی می‌خوردها
ناشناس۱۱۳۰۱۵۹۲۰:۰۷:۲۹ ۱۳۹۸/۷/۲۱
به نظر من : وحشی باش و غیر متمدن باش ولی تورم 145 درصدی نداشته باش
ناشناس۱۱۳۰۲۹۷۲۲:۳۹:۵۷ ۱۳۹۸/۷/۲۱
این‌ها که گفتی لازم و ملزوم هم هستن ، نه در تضاد و تقابل با هم __________ مقصد آل‌سعود و آل‌یهود ..یکی است
ناشناس۱۱۳۰۴۸۴۰۷:۱۶:۴۱ ۱۳۹۸/۷/۲۲
برات متاسفم
عدالت۱۱۳۰۶۵۱۱۰:۰۵:۱۶ ۱۳۹۸/۷/۲۲
توم ایران بالای در سال 1397 (400)درصد شد.
ناشناس۱۱۳۰۱۶۴۲۰:۰۹:۲۸ ۱۳۹۸/۷/۲۱
وقتی به سفارتشون حمله میشه و عکس پادشاهشون را پاره میکنند و به کشوری که در حال جنگیدن با آن هستند کمک مستشاری میکنیم انتظار دارید فرش قرمز برامون پهن کنند من نمیگم حق با کی هست اما این مواردی که نام بردم همگی باعث میشه که این موارد پیش بیاد.
ناشناس۱۱۳۰۴۳۶۰۶:۰۰:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۲۲
دوست عزیز چرا از سعودی حمایت می کنی؟ جنگ و مخاصمه همین هست و در جنگ که کسی نباید بیاد گله و ناله بکنه این وا دادنها نشانه ضعف هست قوی باید بود ما با عربستان در حال جنگ هستیم و زد و خورد هم دارد گرفتن سفارتشون هم داستان دارد و شما در جریانش نیستی تمام کارهای ایران بر اساس مصلحت نظام است ما در جنگ هستیم و به نظر من بهتره زودتر وارد حالت جنگ واقعی بشیم که بتونیم راحتتر عربستان را بزنیم و از این حالت عجیبی که کسی چیزی را بر عهده نمیگیره خارج بشیم از جنگ نترسید جنگ نعمت است کاملا با مذاکره با امریکا و عربستان مخالفم و ما نخواهیم گذاشت مذاکره ای بشود باید تا آخرین قطره خون جنگید
ناشناس۱۱۳۰۴۴۰۰۶:۱۳:۱۳ ۱۳۹۸/۷/۲۲
البته که زدن کشتی ها خصوصا نفتکش ها، خیلی آسونه و شاید این اتفاق باعث بشه خیلی اتفاقی! برای بعضی از کشتی آنها اتفاقاتی پیش بیاد!!
ناشناس۱۱۳۰۴۴۱۰۶:۱۶:۴۱ ۱۳۹۸/۷/۲۲
وقتی زائران ما رو سنگ باران کردند شما کجا بودی؟ وقتی در منا 500 زائر ایرانی رو کشتند کجا بودی؟ حالا از طرفشون وکالت داری که سر سفارت خانه چانه زنی کنی؟ گرفتن سفارت خانه خیلی اقدام کوچکی بود باید چند هزارتا از این آل سعود کشته بشن تا حسابها پاک بشه
ناشناس۱۱۳۰۵۴۶۰۸:۳۴:۵۸ ۱۳۹۸/۷/۲۲
سناریوی خود عربستان بود آقایان بنفش
ناشناس۱۱۳۰۵۶۸۰۸:۵۴:۵۲ ۱۳۹۸/۷/۲۲
نخیر انتظار این نیست و درست پس از شلیک موشک به کشتی تحت پرچم ایرانی درخواست مذاکره با عربستان از طرف وزیر خارجه را عین بی غیرتی میدانیم و نشان دادن درماندگی ایران را جنایت و خیانت میدانیم .
ناشناس۱۱۳۰۶۴۳۰۹:۴۹:۲۳ ۱۳۹۸/۷/۲۲
گویا فراموش کرده آید که سالهاست که ما در حال جنگ هستیم. آنها به متحدان و مواضع ما مستقیم حمله می کنند و ما کمک مستشاری و پشتیبانی می دهیم.
میلاد حمیدی۱۱۳۰۱۷۵۲۰:۱۴:۴۶ ۱۳۹۸/۷/۲۱
کار اسراییله تا از مذاکره عربستان با ایران جلوگیری کنه تا دو کشور مسلمان با هم پیمان نبندند. دقیقا شبیه حملات امریکن لیبرتی که با پوشش هواپیماهای مصری کلی سرباز آمریکایی رو نابود کردن تا آمریکا به مصر حمله کند.
ناشناس۱۱۳۰۱۷۹۲۰:۲۱:۰۰ ۱۳۹۸/۷/۲۱
چرا ؟
ناشناس۱۱۳۰۵۱۸۰۸:۰۶:۱۹ ۱۳۹۸/۷/۲۲
پس ما هنوز هم داریم نفت صادر می کنیم .
ناشناس۱۱۳۰۱۳۹۱۹:۵۱:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۲۱
شیخ حسن گفته سرنخ هایی پیدا کرده
ناشناس۱۱۳۰۱۷۴۲۰:۱۴:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۲۱
به جای اینکه سرنخ ها رو به مردم خودمون بگه ، به عمران خان گفته ؟!
ناشناس۱۱۳۰۱۴۱۱۹:۵۲:۴۱ ۱۳۹۸/۷/۲۱
پس اونا هم موشک دارن
ناشناس۱۱۳۰۱۹۱۲۰:۳۲:۰۸ ۱۳۹۸/۷/۲۱
اینجوری باشه که خیلی بده
ناشناس۱۱۳۰۱۹۴۲۰:۳۳:۰۶ ۱۳۹۸/۷/۲۱
اونها یه دونه بزنند 10 تا میخورند
ناشناس۱۱۳۰۲۲۳۲۱:۰۵:۴۴ ۱۳۹۸/۷/۲۱
سال ۹۴ حدود ۴۵۰ حاجی ایرانی رو کشتن. چند تا عربستانی رو کشتیم؟
ناشناس۱۱۳۰۶۱۳۰۹:۲۸:۵۱ ۱۳۹۸/۷/۲۲
حالا از عربستان تنفر دارید به کنار ولی سال ۹۴ حادثه بود! دیگه بناید همه چیز رو قاطی کرد
ناشناس۱۱۳۰۷۰۸۱۰:۵۸:۰۵ ۱۳۹۸/۷/۲۲
سال ۹۴ چند هزار حاجی در اثر ازدحام متاسفانه جان باختند که ۴۵۰ نفرشان ایرانی بود خودمان در سال ۲۰۰۰۰ کشته در جاده ها داریم که حداقل نیمی از این تعداد بخاطر کیفیت پایین خودرو جان باختند ‌.
ناشناس۱۱۳۰۲۴۷۲۱:۴۷:۵۰ ۱۳۹۸/۷/۲۱
فعلا دوتا زدن پس باوجود تو کارشناس نظامی20موشک بزن اگه نزدی دیگه قمپوز درنکن
ناشناس۱۱۳۰۱۴۷۱۹:۵۶:۵۰ ۱۳۹۸/۷/۲۱
ای کاش موشک اختراع نمیشد
ناشناس۱۱۳۰۱۵۲۲۰:۰۳:۲۰ ۱۳۹۸/۷/۲۱
اگه یکی بزنن 10 تا میخورن
ناشناس۱۱۳۰۱۶۸۲۰:۱۱:۱۵ ۱۳۹۸/۷/۲۱
باید یه درس اساسی به سعودستان بدیم
رسول۱۱۳۰۱۷۶۲۰:۱۸:۴۴ ۱۳۹۸/۷/۲۱
باید دید به چه زبانی درخواست کمک کردن چون قراره مجلس زبان انگلیسی رو منحل کنه !!!
ناشناس۱۱۳۰۵۶۹۰۸:۵۵:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۲۲
مرد حسابی زبان که مهم نیست. از سودان تقاضای کمک کردند!!! ضمنا عربستان و مصر که عربند نه انگلیسی!!! البته ممکن است این کشورها با توجه به ارباب انگلیسی بهتر از زبان ملتشان را بفهمند مثل بعضیهای وطنی!!!
ناشناس۱۱۳۰۲۳۶۲۱:۴۰:۲۸ ۱۳۹۸/۷/۲۱
طرفداران عربستان کم نیستند، از اربابشان یاد گرفتند که هواپیما مسافربری با کلی ذوق منفجر کنند.
ناشناس۱۱۳۰۴۳۳۰۵:۵۵:۱۱ ۱۳۹۸/۷/۲۲
تروریست های بزدل در منطقه به نفت کش ها حمله می کنند و مسئولیت قبول نمی کنند و بعد هم حملات خود را گردن ایران می اندازند جز بزدلی و ضعف چه چیزی را می رساند؟ اگر جرات داشتند و قدرت داشتند که حمله را بر عهده می گرفتند پس اینها همه نشانه ضعف دشمن است این زدن و مسئولیت بر عهده نگرفتن متاسفانه در منطقه توسط عربستان و امارات باب شده خدا تروریست جماعت را لعنت کنه
محسن۱۱۳۰۴۴۵۰۶:۲۲:۱۸ ۱۳۹۸/۷/۲۲
احتمال زیاد کار اسرائیل یا عوامل آنهاست مگه به کشتی ژاپنی وقتی نخست وزیر ژاپن در دیدار با رهبر انقلاب بود حمله نکردند
مهدی۱۱۳۰۵۰۶۰۷:۴۸:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۲۲
بعدش چی شد کشتی چطور به وضعیت تعادل برگشت چقدر نفت در دریا ریخته شد اگر کمک لازم بود چطور بدون کمک مشکل حل شد؟
اكبر۱۱۳۰۵۲۴۰۸:۱۴:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۲۲
همه ي اون ادعاها بايد در محاكم بين المللي مطرح و رسيدكي بشود اكر فايل حقوقي تشكيل نشد و وكيل مبرز در حقوق درياها بيكيري نكرد ، معلومه حرفهاتون خيلي مستند نيست. يعني مركز بندرعباس خواب تشريف داشته.
ناشناس۱۱۳۰۵۴۵۰۸:۳۴:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۲۲
به سازمان ملل شکایت کنید
علی۱۱۳۰۵۸۶۰۹:۰۶:۳۰ ۱۳۹۸/۷/۲۲
طبق این خبر از لحظه ای که به کشتی حمله شده تا زمانیکه کشتی درخواست کمک کرده ۴ ساعت فاصله وجود داره. یعنی ۴ ساعت در دریا چه کار میکردند؟
hamid۱۱۳۰۶۰۸۰۹:۲۴:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۲۲
امام خميني فرمودند آل سعود از آمريكا هم بدتر است ، به قول اون ضرب المثل كه ميگه آزموده را آزمودن خطاست !!! كشور ما از ابتداي انقلاب و بلكه قبل از آن ، از حكومت كثيف آل خبيث سعود بارها دچار خسارت شده بخصوص كشتار حاجيان در دهه 60 و 90 و حمايت عربستان از تروريستهاي داعش ، لذا نبايد به اين كشور فضاي بازي داد ، من نميگم با عربستان سر جنگ داشته باشيم اما از موضع قدرت با اونها وارد بازي بشيم و همچنين نگذاريم از تشنج هاي منطقه اي آمريكا و صهيونيسم سود ببرند و لازمه كه شيعيان عربستان رو تقويت كنيم
ناشناس۱۱۳۰۶۷۰۱۰:۳۲:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۲۲
باز هم دشمن دوستان و خود کم بینانی که کرنش و .. در مقابل دشمن را ترجیح می دهند کامنت های زیادی گذاشته اند البته دشمنان داخلی ایران هنرشان فقط کامنت و از اینجور حرفهاست وگرنه هیچ غلطی نمی توانند بکنند

پربحث‌های دیروز

 1. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 2. وزیر صمت: هیچ افزایش قیمتی در کالاها نداریم/ با گران‌فروشان مماشات نمی‌کنیم

 3. فاصله ما و رهبری در این روزها

 4. سخنگوی دولت: روحانی خود را فدای مصالح کرد/ احتمال وصل شدن اینترنت برخی استان‌ها/ در عربده کشی‌ها صدای به حق مردم کمتر شنیده می‌شود

 5. محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت

 6. شاکری: طرح افزایش قیمت بنزین قابلیت اصلاح دارد

 7. شهادت یک بسیجی در ملارد/ آخرین وضعیت شهرهای مختلف

 8. حکم کشته شدن آشوبگران از نگاه اروپا چیست؟

 9. کدام گروه‌ها مشمول کمک معیشتی می‌شوند + اینفوگرافی

 10. رئیسی: صف مردم از صف اشرار و اخلالگران جدا است/ انتقاد از شیوه اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین

 11. سخنگوی دولت:‌ رئیس‌جمهور خود را فدای مصالح کلان کشور و مردم کرد

 12. علی مطهری: مجلس از حیز انتفاع ساقط است

 13. دولت به فکر کاهش اثرات منفی افزایش یکباره قیمت‌ بنزین باشد

 14. فیلمی از خسارت زدن آشوبگران به اموال عمومی

 15. تیراندازی اغتشاشگران مسلح در اندیمشک به سوی مردم

 16. تخریب و خسارت‌های اشرار

 17. ادامه واکنش‌ها به طرح افزایش قیمت بنزین: چگونه اعتراضات آرام، خشونت‌آمیز می‌شود؟/ مطهری: مجلس دهم درباره مشکل بنزین تعلل کرد/ روایت زاکانی از دلایل حمایت رهبری از طرح سران قوا

 18. وقتی آشوبگران به کتاب هم رحم نمی‌کنند + عکس

 19. امام جمعه شیراز: اگر شورای تامین نتواند اغتشاشات را جمع کند، به همراه بسیج به میدان خواهم رفت

 20. سپاه در واکنش به حوادث و وقایع اخیر: با ادامه هرگونه ناامنی قاطعانه برخورد خواهیم کرد

 21. آمریکا از آشوبگران در ایران خواست از خرابکاری‌هایشان فیلم بفرستند

 22. گالوپ: ترامپ بی شخصیت ترین نامزد انتخابات آمریکا

 23. گریه‌های دردناک مردی که جهیزیه دخترش در آتش سوخت

 24. تاملاتی درباره اعتراضات اخیر/ وقتی رئیس جمهور با مردم حرف نمی‌زند

 25. ربیعی: یارانه حمایتی جدید در دولت‌های بعد هم پرداخت خواهد شد

پربحث‌های هفته

 1. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 4. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 5. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

 6. نوبخت: پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها/ یارانه جدید ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان

 7. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 8. جشن تولد ۷۱ سالگی روحانی در بالای ابرها

 9. عراق ۲ - ایران ۱ / شاگردان ویلموتس زور بردن نداشتند

 10. روایت شهید مطهری از چهره واقعی بحث چند همسری

 11. روحانی: افزایش قیمت بنزین به نفع مردم و اقشار ضعیف جامعه است

 12. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 13. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 14. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 15. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 16. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 17. نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس در نقد افزایش قیمت بنزین

 18. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 19. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 20. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

 21. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

 22. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 23. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 24. وزیر صمت: هیچ افزایش قیمتی در کالاها نداریم/ با گران‌فروشان مماشات نمی‌کنیم

 25. تصاویری از اعتراضات به گرانی قیمت بنزین

پربحث‌های هفته

 1. روزنامه چینی: ناآرامی های بولیوی، نتیجه دخالت مستقیم آمریکا

 2. کودتا ؛ رسم همیشگی «سیا» در آمریکا لاتین

 3. چرا از پیشرفت‌های پزشكي‌مان پول در نمی‌آوریم؟/ وزیر اسبق بهداشت: شبکه های برون مرزی روایتگر پیشرفت‌ پزشکی ایران باشند

 4. پاسخ تند مقتدی صدر به آمریکا

 5. اسراییل، نگران ظهور حزب الله دوم در منطقه

 6. آقای ترامپ حال شما خوب است؟! ...

 7. دیلی اکسپرس: اشتباهات ترامپ چگونه خاورمیانه را به ایران و روسیه واگذار کرد

 8. مورالس: آماده بازگشت به کشور هستم/ همچنان رئیس‌جمهوری بولیوی هستم

 9. آمریکا از آشوبگران در ایران خواست از خرابکاری‌هایشان فیلم بفرستند

 10. آیا ایران مسئول شکست تجربه‌ی سیاسی عراق است؟

 11. گالوپ: ترامپ بی شخصیت ترین نامزد انتخابات آمریکا

 12. گزارش روزنامه چینی از نادیده گرفتن تحریم های آمریکا در خرید گاز مایع از ایران

 13. تشدید اعتراضات به انتخاب «آنز» بعنوان رئیس‌جمهور موقت بولیوی؛ یک نفر کشته شد

 14. یک میلیون نفر در مریخ چه می‌خورند؟

 15. یک سال فلج سیاسی در رژیم صهیونیستی

 16. دیپلمات اروپایی: درباره فعالسازی «مکانیسم ماشه» علیه ایران تصمیم نگرفته‌ایم

 17. اظهارات مداخله‌جویانه اروپایی‌ها در امور داخلی ایران

 18. یک صهیونیست بر اثر اصابت موشک مقاومت کشته شد

آخرین عناوین