وقتی ۱۳۴ دامپزشک با سهمیه پزشک می شوند/ ناطق نوری؛ کاتالیزور وحدت یا افتراق اصولگرایان/ انتقاد تند یک اصلاح طلب از صحبت های روحانی درباره شورای نگهبان

گروه سیاسی الف،   3980721124 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

وقتی ۱۳۴ دامپزشک با سهمیه پزشک می شوند/ ناطق نوری؛ کاتالیزور وحدت یا افتراق اصولگرایان/ انتقاد تند یک اصلاح طلب از صحبت های روحانی درباره شورای نگهبان

وکیل مدافع حسین فریدون: موکلم بی‌گناه است

حسین سرتیپی، وکیل مدافع حسین فریدون به فارس گفت: ما فقط به آنچه موضوع حکم است استناد می‌کنیم. فردی بر اساس نیازی، متقاضی خرید ملکی بود این فرد تاجر و متمکن بوده اما به دلایلی در یک برهه زمانی نیاز به پول پیدا می‌کند و از موکل بنده کمک می‌طلبد، در نتیجه این پول مستقیم به حساب بانک فروشنده ملک رفته و موکلم، ضامن این قرض بوده است.

وی گفت:  یک ریال مستقیم یا غیرمستقیم به حساب آقای فریدون وارد نشده و یک ریال آقای فریدون از بانک پولی دریافت نکرده و به  اندازه یک ریال از هیچ اموال عمومی و دولتی موکلم  منتفع نشده است. در واقع موکلم ریالی از این پول را استفاده نکرده به حسابش نیامده، نه به آن دست زده و نه جزو اموال عمومی بوده اما موکلم متهم به اخذ رشوه شده است.

وکیل مدافع حسین فریدون گفت:‌ما دنبال این نیستیم مقابل قانون قرار بگیریم. قرائتی از پرونده در جامعه منتشر شده که لازم دانستیم در مورد آن توضیح دهیم. موکل من دارای شأن اجتماعی بوده اما معذوریت در بیان برخی مسائل را دارد. در هر صورت ما خود را در چارچوب قوانین همواره دانسته‌ایم و در تقابل آن قرار نداریم و اجرای حکم حتی به این نحو هم را باعث توسعه حاکمیت قانونی در جامعه می دانیم.

بیشتر بخوانید:

وکیل حسین فریدون: موکلم بی‌گناه است/ هر کسی که در دادگاه محکوم می‌شود گناهکار نیست/ دنبال مسائل دیگری هستند

***

امتیاز تحصیلی‌ خاص به فرزندان هیات علمی دانشگاه آزاد مغایر با قانون اساسی است

چهارشنبه هفته پیش احمد توکلی، رییس هیات‌مدیره دیدبان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به علی‌اکبر ولایتی، رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، از تحصیل ۱۳۴ نفر از فرزندان اعضا و برخی مدیران دانشگاه آزاد در رشته‌هایی غیر از رشته قبولی خود خبر داد و خواستار جلوگیری از رانت تحصیلی فرزندان برخی از اساتید دانشگاه آزاد شد

علیرضا سلیمی،عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره سهمیه فرزندان اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها اظهار داشت: قطعا با این مساله مخالف هستیم، زیرا این اقدام از نظر ما تبعیض آشکار است و باید مورد بررسی قرار بگیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در واکنش به تغییر رشته تعدادی از فرزندان هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی از رشته دامپزشکی به پزشکی گفت: این مساله اصلا قابل پذیرش نیست، زیرا قطعا با توزیع عادلانه فرصت‌ها مغایر است و همچنین این امر مغایر با بند 9 اصل 3 قانون اساسی (رفع تبعیض‌های ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه‌های مادی و معنوی) مغایر بوده و یک تبعیض فاحش و آشکار است.

سلیمی گفت: وقتی کسی بار علمی و توان علمی ندارد و می‌خواهد پزشک شود، قطعا این آسیب زننده است. بالاخره پزشکی یک کار ویژه است و نیاز به استعداد ویژه دارد. اگر کسی بدون استعداد در این زمینه وارد شود، قطعا می‌تواند به مردم آسیب وارد کند.

روزنامه اعتماد هم مصاحبه ای با بهروز بنیادی، نماینده اصلاح‌طلب مردم کاشمر در مجلس داشته است. وی درباره ماجرای این پرونده می گوید: « بنابر اطلاعاتی که به دست بنده رسیده است، در سال 96 اتفاقی عجیب در دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تغییر رشته گروهی خاص از دانشجویان این دانشگاه رخ داده است که بر این اساس آقای محسن نفر، معاون وقت علوم پزشکی دانشگاه آزاد در نامه‌ای به آقای فرهاد رهبر، ریاست وقت این دانشگاه پیشنهادی را مطرح می‌کند که در ادامه مسیر به روالی جهت موافقت با تغییر رشته گروهی خاص از فرزندان اعضای هیات علمی این دانشگاه تبدیل می‌شود.

اتفاقی که افتاده این است که آقای محسن نفر در مهرماه 96 در آن نامه به آقای فرهاد رهبر، خواهان ارایه تسهیلاتی بود که برای فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در نظر گرفته شود. آقای نفر بر این اساس، پیشنهاد می‌کنند که کلیه فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد که در رشته همتراز پذیرش شده‌اند، بتوانند در همان مقطع، بنابر انتخاب خودشان تغییر رشته بدهند. به این ترتیب که مثلا فرزند یک عضو خاص از هیات علمی دانشگاه آزاد بتواند بنابر انتخابی که دارد درحالی که به‌طور مثال در رشته دامپزشکی پذیرش شده است، با تغییر رشته در رشته پزشکی به تحصیل بپردازد.

بیشتر بخوانید:

نامه توکلی به ولایتی: مانع رانت تحصیلی باقیمانده فرزندان اساتید دانشگاه آزاد شوید

****

لاریجانی ترمز بریده بود

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده رشت در گفت‌‌و‌گو با آفتاب یزد درباره مدیریت علی لاریجانی در مجلس شورای اسلامی گفت: ... قدرت او برای به کرسی نشاندن یک مطلب در مجلس واقعا معجزه است او قدرت اداره کردن مجلس را خیلی خوب بلد است مثلا در یک موضوع به طرز حوصله سرآوری به همه فرصت می‌دهد که حرف بزنند اما در نهایت خودش موضوع را اداره می‌کند او به شیوه منحصر بفرد خود قضایا را اداره می‌کند و من واقعا گاهی دغدغه دارم که لاریجانی هنگام اداره مجلس نباشد.

{ درباره درگیری لفظی اخیر بین لاریجانی و پژمان فر} لاریجانی خیلی قوی دفاع کرد و از خط قرمزها رد شد و حرف‌هایی گفت که خیلی‌ها نمی‌توانستند بزنند مثلا گفت «شماها این را در کشور راه انداختید» با این عبارات تمام ناراحتی‌های درونی خود را بیرون انداخت البته برخی می‌گویند از آدم حرفه‌ای مثل لاریجانی این انتظار نمی‌رفت من خودم معتقدم لاریجانی ترمز بریده بود، می‌شود اینگونه گفت که لاریجانی‌های نارمک از این همه نامهربانی خسته شده‌اند. لاریجانی‌های نارمک خیلی برای نظام هزینه دادند احساسشان این است که مورد لطف نیستند، این توبیخ‌ها و سرزنش‌ها درخور این افراد نیست صیانتی برای لاریجانی‌ها انگار نیست، آیا اینها هزینه ندادند؟

ناطق نوری؛ کاتالیزور وحدت یا افتراق اصولگرایان؟

ایرنا نوشت: حضور چندی پیش «علی اکبر ناطق نوری» عضو تشخیص مصلحت نظام در جلسه «جامعه روحانیت مبارز»، به تقویت احتمال احیای شیخوخیت و محوریت یابی طیف های سنتی اصولگرایی در اردوگاه راست سیاسی انجامید؛ مساله ای که برای بار چندم در ماه های اخیر، تفاوت و تعارض رویکرد، اهداف و روش میان طیف های سنتی و جدید اصولگرایی را برجسته کرد.

امروز طیف گسترده ای از اصولگرایان سنتی تا معتدل و نسل نو، اردوگاه اصولگرایی را شکل می دهند؛ هفتاد و دو ملتی که هر یک چیزی می جویند و هر کدام به رهی متفاوت می روند و جمع کردنشان زیر یک لوا اگر نگوییم غیر ممکن، که بسیار پرچالش و صعب الوصول است.

اعلام خبر وجود مخالفت برخی اعضای جامعه روحانیت با اقدام آیت الله «محمدعلی موحدی کرمانی» رییس این تشکل در دعوت از ناطق برای شرکت در نشست این نهاد سنتی و محوری، از همان ابتدا دودستگی اصولگرایان را نمایان کرد.

تعابیر و برداشت های متفاوتی چون حضور «مهمان وار» یا «صاحبخانه وار» ناطق در جامعه روحانیت، طیفی گسترده از گمانه زنی ها در مورد بازگشت او به عرصه سیاست، احیای شیخوخیت در میان اصولگرایان، محوریت یابی دوباره جامعه روحانیت، تمایل این تشکل به سمت طیف سنتی اصولگرایان، کمرنگ شدن طیف های جدید در این تشکل و ... را به دنبال داشت.

پس از آن بود که خبرهایی در مورد دیدار پایداری ها با رییس جامعه روحانیت منتشر شد و به گمانه زنی ها در مورد تکاپوی طیف های نوپای اصولگرایی برای مقاومت در برابر قوت یابی طیف های سنتی تر در این تشکل دامن زد؛ مساله ای که فارغ از صحت و قابل استناد بودنش، اذهان عمومی را متوجه تفاوت های گسترده طیف های مختلف اصولگرایی و مسیر سخت این جریان برای دست یابی به سازوکار فراگیر حزبی کرد.

****

کیهان علیه دختران آزادی

روزنامه کیهان درباره انتشار عکس حضور زنان در ورزشگاه آزادی و راهپیمایی اربعین توضیحاتی داد و دوباره به مقایسه کردن این دو حضور متفاوت پرداخت!

این روزنامه نوشت: عکس یک دیروز روزنامه با جنجال فراوانی روبرو شد. جریان هوچی‌گری که ید طولا و کارنامه پر و پیمانی در تحریف مواضع کیهان و فحاشی و توهین دارد و اساساً کاری جز این ندارد و بلد هم نیست، مثل همیشه به میدان آمد و چون گذشته رطب و یابس را به هم بافت. بسیاری در فضای مجازی و در تماس با روزنامه از این موضع دفاع کردند اما در این میان برخی از کاربران فضای مجازی نیز دچار ابهام شده و انتقاد کردند که چرا کیهان آن عکس‌ها را در کنار هم گذاشته و به زنان و دخترانی که به استادیوم رفته بودند «قربانیان آزادی» گفته است...

در جواب باید گفت: به اعتراف مسئولان امر تعداد زنانی که در استادیوم حضور داشتند کمتر از 4هزار نفر بوده است. بلیط‌های در نظر گرفته شده برای زنان 4600 عدد بوده و تنها 3500 بلیط فروش رفته است. همین موضوع به روشنی گویای میزان استقبال زنان از این نمایش سیاسی- ورزشی است.

اگر جمعیت کشور را 80 میلیون نفر فرض کنیم که بیش از این است و زنان نیمی از جمعیت کشور باشند، نسبت حاضران در ورزشگاه با کل زنان کشور چقدر است؟ کمتر از یک‌ده‌هزارم! بله همین‌قدر اندک و ناچیز. عده‌ای می‌کوشند این جمع کوچک و اندک را جامعه زنان کشور جا بزنند. دغدغه و علاقه آنان را دغدغه و علاقه همه زنان کشور معرفی کنند و می‌کنند. چنین برخوردی جز فریب‌کاری است؟ و آیا آن زنان و دختران محترم، ابزار این فریب نیستند؟

خراسان هم نوشت: تیتر و عکس عجیبی که  دیروز روزنامه کیهان منتشر کرد، بازتاب گسترده ای در فضای مجازی پیدا کرد و اکثر فعالان کاربران فضای مجازی و به ویژه فعالان اصولگرا از آن انتقاد کردند. روزنامه کیهان در عکس صفحه اول دیروز خود با انتقاد از حضور زنان در ورزشگاه، این حضور را با شرکت بانوان در راهپیمایی اربعین حسینی مقایسه کرده و به ترتیب از این دو حضور با عنوان  «قربانیان آزادی» و «راهیان آزادگی» یاد کرده است! دراین باره ناصر ایمانی فعال سیاسی  در گفت و گو با انتخاب تأکید کرد که نباید همه موضوعات از بعد جناحی مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام زائری هم با انتشار بیانات رهبر انقلاب که گفته بودند «دشمن به دنبال ایجاد دوقطبی در جامعه است؛ همه مراقب باشند»، به این تیتر انتقاد کرد.

بیشتر بخوانید:

دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

****

الان وقت دعوا با عارف نیست

علی تاجرنیا عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت به نامه نیوز گفت: معتقدم اگر تنها چهره های تکراری دوره دهم مجلس یا آنهاکه در دولت مسئولیت داشتند تأیید صلاحیت شوند این مسئله چالشی برای اصلاح طلبان خواهد بود چون علاوه بر آنکه افکارعمومی از آنها رضایت ندارد، بخش عمده بدنه اجتماعی اصلاحات به آنها انتقاد جدی وارد می کند. در چنین شرایطی انتخاباتی مثل دوره گذشته تکرار نخواهد شد. یعنی انتخاباتی که مثل انتخابات مجلس دهم یک فهرست دست‌وپا شکسته و معجونی از اصلاح طلب، اعتدالگرا و اصولگرای میانه رو در قالب لیست امید بخواهند به میدان بیایند.

تاجرنیا در پاسخ به این سوال که «آیا این تصور که عارف رقیبی سهل و آسانی برای اصولگرایان است و سرلیستی او جناح رقیب را خوشحال می کند، درست است یا خیر» گفت: الان وقت دعواکردن با آقای عارف نیست. الان وقت صحبت کردن با شورای نگهبان است تا این شورا اجازه بدهد نیروهای درست و حسابی تأییدصلاحیت شوند. وقتی چنین اتفاقی بیفتد، آقای عارف یک گزینه در کنار چند گزینه خوب دیگر برای سرلیستی خواهد بود.

{ پاسخ به سوالی درباره صحبت های آقای روحانی درباره سختگیری نکردن شورای نگهبان برای تأیید صلاحیت نامزدها} متأسفانه آقای روحانی درباره بحث اصلاح طلبان دچار سندرم گفتاردرمانی شده است. یعنی هر از چندگاهی که می بیند توفیقی در عمل‌کردن به وعده ها و شعارهای انتخاباتی اش پیدا نکرده، صحبت هایی می کند که به حسب ظاهر دل اصلاح طلبان خنک شود و آنها احساس کنند آقای روحانی همچنان روی عهد و پیمان گذشته خود است؛ ولی وقتی به اطرافیان و نحوه انتصابات و مجموعه عملکردها نگاه می کنیم، درمی یابیم آقای روحانی به گونه ای عمل می کند که به سرنوشت روسای جمهور قبلی مبتلا نشود تا بتواند بعد ریاست جمهوری هم در فضای سیاسی کشور بماند. در مجموع آقای روحانی صحبت های غیرضروری را در آستانه انتخابات مطرح کرد که موجب حساسیت بی مورد شورای نگهبان شد.

تاجرنیا می گوید: واقع هر از گاهی صحبت هایی می کند تا اصلاح طلبان طرفدار دوآتیشه دولت بتوانند توجیهی برای منتقدان بیاروند و بگویند «ببنید همچنان رئیس جمهور روی حرف های اصولی خودش باقی است» ولی در عمل هیچ بحث جدی اتفاق نیفتاده است.

***

تکذیب اظهارات منتسب به لاریجانی

روز گذشته خبری به نقل از سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در فضای مجازی منتشر شده بود که علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران خواستار آن شده که اطلاعات مالی نمایندگان مجلس "محرمانه" باشد. اما اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای، اظهارات منتسب به لاریجانی رئیس مجلس درباره نحوه اجرای قانون رسیدگی به دارایی مسئولان را تکذیب کرد. متن بیانیه اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس به شرح زیر است:

در پی انتساب خلاف واقع مطالبی در روز گذشته به علی لاریجانی  مبنی بر اظهار نظر ایشان پیرامون نحوه اجرای قانون رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان از سوی برخی رسانه ها اعلام می‌شود که " رییس مجلس شورای اسلامی تاکنون هیچ گونه اظهارنظری درباره نحوه اجرای قانون رسیدگی به دارایی مقامات و  مسئولان نداشته و صرفا بر اجرای مر قانون یادشده تاکید کرده‌اند.

عناوین مرتبط

۲۹ آبان ۱۳۹۸صدا‌وسیما به معترضان فرصت دهد/ مشاجره ازغدی و روحانی درباره بنزین و تکذیب آن/ انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبان
۲۸ آبان ۱۳۹۸توکلی: راه اعتراض مسالمت‌آمیز را باز کنید/ اگر مقدمات موردنظر رئیسی درباره طرح بنزین اجرا می‌شد شاهد حوادث اخیر نبودیم/ افروغ: اتفاقات دولت هاشمی در حال تکرار است
۲۷ آبان ۱۳۹۸ادامه واکنش‌ها به طرح افزایش قیمت بنزین: چگونه اعتراضات آرام، خشونت‌آمیز می‌شود؟/ مطهری: مجلس دهم درباره مشکل بنزین تعلل کرد/ روایت زاکانی از دلایل حمایت رهبری از طرح سران قوا
۲۶ آبان ۱۳۹۸نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین
۲۵ آبان ۱۳۹۸واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟
۲۲ آبان ۱۳۹۸رفع توقیف «خانه پدری» با دستور رئیسی؟/ توضیحات عجیب واعظی درباره سخنان روحانی/ انتقاد عباس عبدی از انتشار گزینشی نظرسنجی‌ها/ پاسخ وزیر کشور به آیت‌الله جنتی
۲۱ آبان ۱۳۹۸نظر رهبر انقلاب درباره چند همسری/ حاشیه‌های مستند «مظنونین همیشگی»/آیا شیب افول محبوبیت روحانی بسیار تند است؟

دیدگاه کاربران

استادیار یکی از دانشگاه‌های تهران۱۱۳۰۲۰۰۲۰:۳۹:۵۱ ۱۳۹۸/۷/۲۱
«وقتی کسی بار علمی و توان علمی ندارد و می‌خواهد پزشک شود، قطعا این آسیب زننده است.» کاملا با این صحبت موافقم. به هیچ وجه دوست ندارم فرزندم از سهمیه استفاده کند. اما تقریبا تمام سهمیه‌ها مشمول جمله‌ی بالا می‌شوند. توصیه می‌کنم همه سهمیه‌ها حذف شوند.
ناشناس۱۱۳۰۲۰۹۲۰:۴۶:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۲۱
آقاي ولايتي كه چندين شغل دارد از اين موضوع كه دام پزشك به پزشك انسان تبديل شده بي اطلاع بوده
مهران۱۱۳۰۲۲۵۲۱:۱۵:۲۹ ۱۳۹۸/۷/۲۱
ناطق نوری همان نقشی رو برعهده دارد که در انتخابات نود و دو ولایتی برعهده داشت اونجا ولایتی به اسم اصولگرایی حمله به جلیلی و قالیباف رو انجام داد الان هم ناطق دقیقا چنین نقشی برعهده دارد
ناشناس۱۱۳۰۳۰۹۲۲:۵۳:۴۱ ۱۳۹۸/۷/۲۱
یکی از جرائم حسین فریدون این بود که پُست های مدیریتی بانک های رفاه و ملت رو به سرخه ای ها فروخته بود.
ناشناس۱۱۳۰۳۱۰۲۲:۵۵:۲۶ ۱۳۹۸/۷/۲۱
اختلاس 30 میلیارد تومانی فریدون برای قوه قضاییه محرز شده است و به هیچ وجهی قابل توجیه نیست.
ناشناس۱۱۳۰۳۱۴۲۲:۵۸:۳۰ ۱۳۹۸/۷/۲۱
کیهان درست میگه حضور 3500 نفر از بانوان در ورزشگاه اینقدر داد و قیل و فریاد ندارد.
ناشناس۱۱۳۰۳۱۷۲۳:۰۱:۲۲ ۱۳۹۸/۷/۲۱
تصویب 20 دقیقه ای خسارت محض برجام قدرت علی لاریجانی برای به کرسی نشاندن حرف خود در مجلس را اثبات کرد.
ناشناس۱۱۳۰۳۲۱۲۳:۰۳:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۲۱
روحانی باید درباره تورم 300 درصدی و دلار 12 هزار تومانی و پراید 50 میلیونی و گوشت 120 هزار تومانی و برنج 25 هزار تومانی پاسخگو باشد و فرار به جلو نکند.
علی۱۱۳۱۹۲۴۲۲:۳۱:۵۰ ۱۳۹۸/۷/۲۲
بخدا برنج داخلی بسیار ارزانه.
سید۱۱۳۰۳۲۹۲۳:۱۷:۵۱ ۱۳۹۸/۷/۲۱
بعد تو کتابهای تاریخ ایراد میگرفتیم از حکومتهای هخامنشیان و .. که فقط امرا و وزرا و .. حق تخصیل داشتند واقعا به این نتیجه میرسم که تاریخ در حال تکرار است
ناشناس۱۱۳۰۳۴۲۲۳:۳۹:۳۴ ۱۳۹۸/۷/۲۱
به دامپزشک بیشتر از پزشک نیاز است.
ناشناس۱۱۳۰۴۲۶۰۵:۲۰:۱۱ ۱۳۹۸/۷/۲۲
آقای روحانی کارش درسته. حواسش به همه جا هست.
اكمال۱۱۳۰۴۶۱۰۶:۴۵:۰۴ ۱۳۹۸/۷/۲۲
جواب به سليمي: زماني كه خواص هم با سهميه در رسته هاي بزشكي و مهندسي مشغول به تحصيل ميشدند هم همين حساسيت را داشتيد؟!!
ناشناس۱۱۳۰۵۳۲۰۸:۲۰:۵۷ ۱۳۹۸/۷/۲۲
این افرادی که ذکر شده ، دامپزشک نیستند صرفا در این رشته پذیرفته شده اند.
امير۱۱۳۰۵۵۲۰۸:۳۸:۴۲ ۱۳۹۸/۷/۲۲
هر آنچه بكاري همان را درو مي كني ،واقعا اونهاييكه به خاطر منافع شخصي اجازه دادند با اين مصوبه سهميه هيئت علمي ،يك عده بي لياقت و بي استعداد وارد حرفه پزشكي بشوند فكر اين را نكردند و نترسيدند امكان دارد يه روزي دست روزگار باعث شود خودشان يا فرزندانشان ندانسته و از بد حادثه مجبور بشوند زير تيغ جراحي و معاينه اين دامپزشكان بروند كه با سهميه پزشك شدند؟
ناشناس۱۱۳۰۵۸۴۰۹:۰۴:۰۶ ۱۳۹۸/۷/۲۲
این سهمیه بازی ها رواج رانت خواری و اشراف زادگی است. در کانادا رییس دانشگاه ubc برای ورود پسرش به یک دانشگاه یگر پول خرج کرده بود و برکنار شد. یعنی حتی رییس دانشگاه هم اجازه سواستفاده را ندارد.
ناشناس۱۱۳۰۶۲۶۰۹:۳۴:۱۹ ۱۳۹۸/۷/۲۲
فرزندان هيأت علمي سهميه ندارند و صرفا پس از قبولي در صورت داشتن 93 درصد نمره آخرين نفر قبولي در سهميه منطقه خودشان مي توانند به دانشگاه محل خدمت پدر يا مادر منتقل شوند و در واقع يك صندلي به ظرفيت دانشگاه مقصد اضافه مي شود و دانشگاه مبدا نيز در تكميل ظرفيت مي تواند يك نفر جذب نمايد و در واقع كسي حذف نمي شود. ولي اين كه كسي با اين سهميه از دامپزشك تبديل به پزشك شود نشان مي دهد ضوابط رعايت نشده است.
ناشناس۱۱۳۰۷۶۴۱۱:۴۵:۳۳ ۱۳۹۸/۷/۲۲
سهمیه ها نمونه بارز ظلم و بیعدالتی در جامعه ماست و باید حذف شوند
ناشناس۱۱۳۱۰۳۷۱۴:۱۴:۱۲ ۱۳۹۸/۷/۲۲
به نظرمن تا اسم ازاد روی دانشگاه ازاد است فکر می کنند که ازادند دیگر

پربحث‌های دیروز

 1. چه کسانی از ارزانی بنزین سود می بردند؟! / خطاهای آشکار دولت در اجرای یک تصمیم درست

 2. لیست مناطقی که در آن اینترنت مجددا برقرار شده است

 3. فیروزآبادی: اختلال اینترنت به زودی برطرف می‌شود

 4. دیلی میل: هزاران بیمار انگلیسی در بیمارستان‌ها محبوس شده اند زیرا جایی ندارند که بروند!

 5. توهم سعودی‌ها؛ «جنگ به داخل ایران منتقل شد»

 6. نگاهی به نظرات کاربران پس از قطعی اینترنت

 7. مشاجره ازغدی با رئیس‌جمهور رسما تکذیب شد

 8. حکایت زنانی که برای اغتشاش به ایران آمدند

 9. ما و بی‌بی‌سی

 10. رحیم‌پور ازغدی: امضای بیشترین قرارداد با دشمن در۶ سال گذشته/ احتمالا در شورای انقلاب فرهنگی حضور پیدا نکنم

 11. شمخانی: تک تک اغتشاشگران مجازات می شوند/ صف آشوبگران از معترضان جدا است

 12. «آمد نیوز»حرفه‌ای با امکانات بیشتر!

 13. آغاز اتصال اینترنت به صورت محدود

 14. برپایی ‌راهپیمایی محکومیت اغتشاشات روز دوشنبه در تهران

 15. شاه سعودی؛ فرافکنی یا آلزایمر؟

 16. باهنر: دروازه اول شکست، اطمینان به پیروزی در انتخابات است

 17. اتصال اینترنت ۷ دانشگاه بزرگ تهران

 18. گفت و گوی تلفنی وزیر خارجه ژاپن با ظریف

 19. خسارت دیدگان از اقدامات آشوبگران شکایت کنند

 20. حقوق معلمان در کدام کشورها بالاتر است؟

 21. ۱۷ استان در انتظار آب دریای عمان و خلیج فارس

پربحث‌های هفته

 1. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. عوامفریبی با برچسب پوپولیسم/ چه کسی یا چه چیزی در اجرای تصمیم بنزینی فدا شد؟

 4. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 5. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 6. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 7. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 8. سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

 9. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 10. نوبخت: پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها/ یارانه جدید ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان

 11. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 12. روحانی: افزایش قیمت بنزین به نفع مردم و اقشار ضعیف جامعه است

 13. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 14. در آینده نزدیک اینترنت وصل می‌شود

 15. چه کسانی از ارزانی بنزین سود می بردند؟! / خطاهای آشکار دولت در اجرای یک تصمیم درست

 16. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 17. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 18. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 19. نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس در نقد افزایش قیمت بنزین

 20. ربیعی: سفره و یخچال خالی بازنشسته‌ها را درک می‌کنیم/ نمی‌توانستیم بگوییم فلان ساعت بنزین گران می‌شود

 21. لیست مناطقی که در آن اینترنت مجددا برقرار شده است

 22. راه‌های رفته و نرفته اصلاح قیمت بنزین به روایت کارشناسان اقتصادی

 23. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 24. صدا‌وسیما به معترضان فرصت دهد/ مشاجره ازغدی و روحانی درباره بنزین و تکذیب آن/ انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبان

 25. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

پربحث‌های هفته

 1. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 2. عوامفریبی با برچسب پوپولیسم/ چه کسی یا چه چیزی در اجرای تصمیم بنزینی فدا شد؟

 3. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 4. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 5. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 6. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 7. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 8. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 9. چه کسانی از ارزانی بنزین سود می بردند؟! / خطاهای آشکار دولت در اجرای یک تصمیم درست

 10. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 11. لیست مناطقی که در آن اینترنت مجددا برقرار شده است

 12. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 13. صدا‌وسیما به معترضان فرصت دهد/ مشاجره ازغدی و روحانی درباره بنزین و تکذیب آن/ انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبان

 14. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 15. اشتباهات را بپذیرید؛ راه برای اصلاح باز است

 16. تذکر ۱۱ نماینده به وزیر کشوربرای قطع اینترنت

 17. فاصله ما و رهبری در این روزها

 18. آقای روحانی! مقصر بیکاری، جوان تحصیلکرده نیست

 19. روحانی: مردم نخواهند گذاشت آب به آسیاب دشمن ریخته شود/ یک جمع کوچک ضد منافع ملی اقدام کردند

 20. سخنگوی دولت: روحانی خود را فدای مصالح کرد/ احتمال وصل شدن اینترنت برخی استان‌ها/ در عربده کشی‌ها صدای به حق مردم کمتر شنیده می‌شود

 21. لارگانی: حمایت رهبر انقلاب از اصلاح قیمت بنزین لطفی بود که در حق دولت صورت گرفت/ لاریجانی توپ را به زمین کمیسیون اقتصادی نیندازد

 22. احمد توکلی: اگر اعتراض سازنده ممکن نباشد، مردم به سمت اعتراض مخرب کشیده می‌شوند

 23. محمود صادقی از نمایندگی مجلس استعفا می‌کند

 24. لاریجانی: مابه‌التفاوت حاصل افزایش قیمت بنزین سریع‌تر به حساب مردم واریز شود/ دغدغه نمایندگان برداشتن فشار از دوش مردم است

 25. سخنگوی دولت: گفته بودم اغتشاشات بیش از دو روز دوام نخواهد داشت

آخرین عناوین