نشریه کنگره آمریکا: ترامپ در حال آبروریزی است!...

گروه جهان الف،   3980721060 ۱۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

نشریه هیل وابسته به کنگره آمریکا می نویسد اقدم دونالد ترامپ در خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال سوریه و فراهم کردن زمینه حملات ترکیه به این مناطق، عواقبی شدید از جمله خدشه دار شدن وجهه آمریکا را در مشارکت با دیگر کشورها، درپی خواهد داشت.

نشریه کنگره آمریکا: ترامپ در حال آبروریزی است!...

به نوشته هیل، بسیاری در واشنگتن نگرانند که این سیاست عواقبی بدتر از صرفا خروج از یک همکاری نظامی (با کردهای سوریه) درپی داشته باشد. منتقدین از جمله هم حزبی های ترامپ می گویند رئیس جمهور در حال وارد کردن خسارات غیرقابل جبران به وجهه کشور است.

به گزارش الف هیل با اشاره به نقش کردهای موسوم به نیروهای دموراتیک سوریه در مقابله با داعش می افزاید: این نیروها در معرض قتل عام به دست نیروهای ترکیه قرار گرفته اند. در حالی که ترامپ می گوید کردها برای سرزمین خود جنگیده اند و با خالی کردن پشت آنها، می گوید زمان آن فرا رسیده است تا به "جنگ های دائمی" پایان دهد.

هیل از بازگشت تهدید داعش به عنوان یکی از تبعات تصمیم ترامپ یاد کرده و می نویسد: کردها هم اکنون 10 هزار نیروی داعش را در زندان های خود دراختیار دارند و علاوه بر آن باید در جبهه ای علیه ترکیه بجنگند. منتقدین نگرانند که کردها زندانیان داعش را آزاد کنند.دولت آمریکا می گوید ترکیه مسئول بازداشت این نیروهاست اما "برت مک گورک" نماینده ویژه ترامپ در ائتلاف ضد داعش که ماه دسامبر از این سمت کناره گیری کرده بود، هشدار داده است ترکیه نه عزم، نه قصد و نه ظرفیت مدیریت کردن زندانیان داعش را دارد. "هرگونه تصور دیگر، قماری بی ملاحظه علیه امنیت ملی ما است."

هیل می نویسد: ترامپ در دفاع از تصمیم خود مدعی است به یک وعده انتخاباتی اش در خصوص توقف "جنگ های بی پایان" عمل می کند، اما رها کردن کردها به حال خود اعتبار آمریکا را در مشارکت های آتی خدشه دار کرده و این مساله ای است که قانون گذاران نیز درباره اش هشدار می دهند. این اقدام پیامی سرد به متحدان و شرکای آتی آمریکا است که ممکن است در مناقشات آتی از واشنگتن کمک بخواهند. مارکو بوبیو، سناتور حزب جمهوری خواه از ایالت فلوریدا در توئیتی نوشت دولت ترامپ "با (رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه) معامله کرد و به او اجازه داد کردها را ریشه کن کند. آسیب وارد شده به اعتبار  و امنیت ملی ما بسیار زیاد و درازمدت است." وی می افزاید: رئیس جمهور با کم اهمیت دانستن نقش کردها در جنگ با داعش عکس العمل مخالف نمایندگان را برانگیخت زیرا در توئیتی گفته بود آنها " همراه ما جنگیدند اما برای این کار پول و تجهیزات زیادی گرفتند."رهبران کرد سوریه با اشاره به "کشته شدن 11 هزار نفر از نیروهایشان درجنگ با داعش" می گویند ترامپ از پشت به آنها خنجر زده است. الهام احمد فرمانده مشترک (به اصطلاح) شورای دمکراتیک سوریه – بازوی سیاسی نیروهای دمکرات – در مقاله ای در واشنگتن پست نوشت: "اکنون به ما خیانت شده است."

نشریه کنگره آمریکا با بیان آنکه برخی هم حزبی های ترامپ هم با این اقدام شدیدا مخالفند، به توئیت نیکی هیلی سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل اشاره کرد که گفته بود رها کردن "کردها تا مرگ، اشتباهی بزرگ است."سناتو لیندسی گراهام متحد نزدیک ترامپ نیز از این تصمیم به عنوان "فاجعه ای در شرف وقوع" یاد کرد و افزود این مساله "بازگشت داعش را تضمین می کند و لکه ای بر اعتبار آمریکا خواهد بود."گراهام همراه برخی قانون گذاران دیگر آمریکایی درپی اعمال تحریم های مالی علیه ترکیه هستند و تاکنون امضای بیش از 20 عضو حزب جمهوری خواه را جمع آوری کرده اند.

هیل با اشاره به تنش در روابط آمریکا و ترکیه در سال های اخیر افزود این بحران در ماه ژولای که ترکیه از روسیه سیستم دفاع موشکی خرید، تشدید شد.

این نشریه به نقل از مقامات ارشد آمریکایی افزود: تصمیم ترامپ و همچنین عملیات نظام ترکیه، تنش در  روابط بین دو کشور را  بسیار تشدید کرده و اوضاع را در بدترین حالت قرار داده است.این تنش ها به ویژه زمانی خودنمایی کرد که رهبران کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان حمایت خود را از قانون اعمال تحریم علیه ترکیه اعلام کردند. براساس این لایحه، مقامات و بانک های ترکیه تا زمانی که آنکارا عملیات نظامی خود را در سوریه متوقف نکند، مشمول تحریم خواهند بود. این در حالی است که رئیس جمهور ترکیه گفته است آنکارا " یک قدم عقب نشینی نخواهد کرد."

این نشریه از قدرت گرفتن ایران و روسیه به عنوان یکی دیگر از تبعات تصمیم ترامپ یاد کرد و افزود: این اقدام در شمال سوریه خلاء بالقوه قدرت ایجاد کرده است؛ کارشناسان امور امنیتی و مقامات سابق آمریکا از این اقدام به عنوان "هدیه ای" به دشمنان آمریکا از جمله روسیه و ایران یاد کرده اند.مک گورک در توئیتی اعلام کرد: "ترامپ امشب بعد از مذاکره تلفنی با یک رهبر خارجی، هدیه ای به روسیه، ایران و داعش داد." ایران و روسیه هر دو از حامیان بشار اسد رئیس جمهور سوریه در جنگ با تروریست ها بوده اند. 

به نوشته هیل کارشناسان امور امنیتی نگرانند ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه که علنا به دنبال افزایش نفوذ در خاورمیانه است، از این فرصت استفاده کرده و برای حفظ جایگاه محکم تر در سوریه تلاش کند. پوتین هفته گذشته از تمام مبارزان خارجی خواست خاک سوریه را ترک کنند و تصریح کرد روسیه نیروهایش را در سوریه حفظ می کند مگر آنکه دولت جدید دمشق به مسکو بگوید دیگر به نیروهای روسی نیازی نیست. جان مک لاکلین معاون سابق سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) با محکوم کردن "غرایض بی دقت و عجولانه " ترامپ از تصمیم وی به عنوان "یک فاجعه در سطوح مختلف" یاد کرد. وی گفت: "ایران و روسیه عالیجناب خاکستری پوش خواهند بود، که با ترکیه، متحد سرگردان آمریکا، همکاری خواهند کرد."

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

علي اصقر۱۱۳۰۳۶۶۰۰:۰۸:۳۴ ۱۳۹۸/۷/۲۲
بالاخره ما موافق دخالت آمريكا هستيم يا نه؟
ناشناس۱۱۳۰۶۶۴۱۰:۲۶:۲۴ ۱۳۹۸/۷/۲۲
چه ربطی دارد متن را نخوانده اظهار نظر می کنید این گزارش مربوط به خود امریکایی هاست
ناشناس۱۱۳۰۳۶۸۰۰:۱۲:۲۸ ۱۳۹۸/۷/۲۲
ترامپ فقط به منافع فکر می کند. در این راه حتی متحدانش را هم قربانی می کند.
ناشناس۱۱۳۰۳۸۳۰۰:۵۱:۰۹ ۱۳۹۸/۷/۲۲
در دنياي سياست چنين است !!و چه جاي تعجب اگر ترامپ باعث آبرو ريزي شود !!اوووووه خدا عالمه در طول تاريخ چه قدر سياستمداران باعث آبرو ريزي شده اند !! از هيتلر بگير تا استالين تا شاه سلطان حسين صفوي و تا ماركوس ديكتاتور فيليپين و صدام و صدها مورد ديگر .. شايد به خاطر همين بود كه مرحوم نلسون ماندلا بعد از ٢٧ سال زنداني رژيم آپارتايد و نژاد پرست آفريقاي جنوبي ، چهار سال رياست جمهوري آن كشور از بند آپارتايد رسته ، را قبول كرد و بعد چهار سال ، ديگه عطايش را به لقايش بخشيد و اعلام كناره گيري كرد و غزل خدا حافظي را خواند !!! بله ؟!!
عمران۱۱۳۰۴۰۵۰۲:۳۶:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۲۲
ترامپ طرفداران پر و پا قرصی در امریکا دارد که با این حرفها رهایش نمی کنند. لطفا آرزوهای رقبای سیاسی او را باور نکنید. ترامپ تا زمانی که به وعده های اصلیش مثل محدود کردن مهاجرت و شکوفایی اقتصاد عمل میکند، طرفدارانش او را بیشتر و بیشتر حمایت خواهند کرد. برای امریکایی هایی که هفت هزار مایل آن طرفتر زندگی میکنند، مساله سوریه یا خاورمیانه اولویت بسیار پایینی دارد.
جلال۱۱۳۰۴۱۷۰۴:۱۴:۳۰ ۱۳۹۸/۷/۲۲
این که نیاز به تفکر وبحث ندارد همگان میدانند خیانت، نیرنگ ،دورویی، زور گفتن، کینه شتری ،حقه بازی ، فریب ، زیر قرارداد زدن و ..در ذات و ریشه سیاستمداران یانکی هاست.فقط جامعه ای که به خود وخداوند متکی باشد به هر حال پیروز است این مانکی کاخ سفید شعور انسان را ندارد کاش اعراب حوزه خلیج مقدس فارس این مسئله را درک میکردن تا به عاقبت کردها دچار نشوند.
ناشناس۱۱۳۰۴۲۱۰۴:۵۴:۱۹ ۱۳۹۸/۷/۲۲
کنگره ( دموکراتها ) هیچ غلطی نمیتوانند بکنند
ناشناس۱۱۳۰۴۳۲۰۵:۵۰:۲۰ ۱۳۹۸/۷/۲۲
کردها به امریکا اعتماد کرده بودند و در حال خیانت به سوریه بودند و به سزای عمل خود رسیدند
ناشناس۱۱۳۰۷۰۲۱۰:۵۲:۲۴ ۱۳۹۸/۷/۲۲
.. خیانت به کی؟ داعش رو هم که ترکیه سرازیر کرد به سوریه کردها بشینن فقط نگاه کنند؟
ناشناس۱۱۳۰۹۰۱۱۲:۵۷:۴۲ ۱۳۹۸/۷/۲۲
دقیقا
ناشناس۱۱۳۰۵۱۷۰۸:۰۵:۴۵ ۱۳۹۸/۷/۲۲
از نظر ترامپ کردهای سوریه تا یک جایی مفید بودند الان دیگه به انها نیازی ندارد .
میلاد حمیدی۱۱۳۰۵۵۱۰۸:۳۸:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۲۲
شاید بشه گفت تنها کار درست ترامپ در عرصه سیاست خارجی همین بوده. البته میخواست با ایران مذاکره کند و به برجام برگردد ولی اسراییل با لابی های شدید او را تحت فشار قرار داد و مجبور شد زیر میز بزند چون کشورش در آستانه هرج و مرج و تخریب قرار می گرفت.
ناشناس۱۱۳۰۵۷۴۰۹:۰۰:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۲۲
ترامپ برخلاف دیگران همه کارهایش روراست انجام می دهد. ترامپ رییس جمهوری موفق است که دشمنان زیادی دارد.
ناشناس۱۱۳۰۷۱۳۱۱:۰۲:۰۰ ۱۳۹۸/۷/۲۲
ترامپ فقط به دنبال منفعت و پول است. و اگر پای منفعت کلان باشد خانواده اش را هم خواهد فروخت!
ناشناس۱۱۳۰۷۲۶۱۱:۱۹:۰۹ ۱۳۹۸/۷/۲۲
مثل این است که بگوییم فلان قاتل آدم روراستی است و قتلهایش را در ملا عام انجام میدهد
ناشناس۱۱۳۰۸۰۳۱۲:۰۸:۰۹ ۱۳۹۸/۷/۲۲
موفقیت در خیانت و بر هم زدن پیمانها !
میلاد حمیدی۱۱۳۱۳۷۳۱۶:۲۷:۲۲ ۱۳۹۸/۷/۲۲
اگر ترامپ استیضاح شود و برکنار شود شخصی که جایگزین اوست و معروف هم هست قطعا و قطعا به دنبال جنگ در منطقه است و پس از شروع جنگ فرسایشی در منطقه توسط شرکای آمریکا بر علیه ایران، با استفاده از نفوذی های داخلی و تمرکز شدید قوا در منطقه قصد حمله به ایران را دارند.
Ft۱۱۳۲۰۱۰۰۰:۲۹:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۲۳
ترامپ آبرو حاليش نيست اما ما چرا نبايد متوجه باشيم اين حرفش هيچ اعتبارى نداره هر قراردادى رو زير پا ميزاره الان تو جامعه همه ميگن برجام كشك كشك .

پربحث‌های اخیر

 1. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 2. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 3. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

 4. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 5. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 6. نوبخت: پرداخت حمایت معیشتی دهم و یارانه ۲۰ هر ماه/ وعده ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در سال آینده

 7. نوبخت: آمریکا اجازه واردات بنزین به ایران را نمی‌داد/ حذف یارانه به استرس آن برای مردم نمی‌ارزد

 8. هوای حسابتان را داشته باشید/ رمز یکبار مصرف و کاهش آمار برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب های بانکی

 9. چرا روسیه از سایت فردو کنار کشید؟

 10. آذری‌جهرمی: پنجشنبه برای مردم سورپرایز خواهیم داشت

 11. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 12. سخنگوی دولت: درباره آمار کشته‌شدگان حوادث اخیر نمی‌توانیم مثل آمریکا آمار فله‌ای بدهیم

 13. استراماچونی در هواپیما هنگام ترک ایران

 14. پاسخ ضرغامی به روحانی ! گزارش دقیق ۹۴۷ میلیون دلار در بانک مرکزی است از آنها بخواهید+فیلم

 15. وزارت ورزش: پیگیر بازگشت و ادامه فعالیت استراماچونی هستیم

 16. روحانی:‌ چه زمانی گفتم مشکلات را ۱۰۰ روزه حل می‌کنیم؟/ برجام نه مقدس است و نه لعنتی/ مذاکره کار انقلابی است

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 2. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 3. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 4. پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟

 5. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

 6. جایگزین موگرینی کارش را با دخالت در امور ایران آغاز کرد

 7. طرح «استیضاح» و «محاکمه» همزمان زنگنه در مجلس و دادگاه

 8. گزارش نیویورک تایمز از نقاشی های یک زندانی شکنجه‌ شده در گوانتانامو

 9. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 10. هدیه خداحافظی آمریکا به دانشمند ایرانی

 11. انبارلویی: فکری برای ارزش پول ملی بکنید

 12. وزیر ارتباطات در دوره دانشجویی/عکس

 13. بهترین زمان خرید مسکن چه موقع است؟/ پیش‌بینی قیمت مسکن در ادامه سال ۹۸

 14. دو اقدام لازم قضایی که نیازمند دستور رئیسی است      

 15. تبانی برخی بانک‌های خصوصی برای ارائه تسهیلات ۷ هزار میلیاردی به شرکت‌های صوری

 16. اسرائیل: علیه ایران به گزینه نظامی متوسل می شویم

 17. بودجه سال ۹۹ صداوسیما ۱۰۰ میلیارد تومان کاهش یافت

 18. بزرگداشت سالروز درگذشت مولانا در ترکیه

 19. محدودیت جدید صرافی‌ها برای فروش دلار

 20. کمترین و بیشترین بودجه ۹۹ به کدام استان‌ها تعلق گرفت + جدول

 21. ولایت فقیه در عراق

 22. آخرین قیمت طلا، دلار و سکه + جدول

 23. آخرین وضعیت مصوبه «تعیین محل تجمعات»

 24. خشم هواداران از جدایی آندره آ استراماچونی

 25. نحوه افزایش حقوق بگیران مشخص شد

پربحث‌های هفته

 1. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 2. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 3. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 4. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 5. سعید ملایی تبعه مغولستان شد+عکس

 6. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 7. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 8. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 9. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 10. علت طولانی بودن روند صدور کارت ملی چیست؟

 11. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 12. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 13. توضیحات رامبد جوان درباره مهاجرت و خندوانه

 14. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 15. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 16. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 17. اقتصاددانان خطاب به رئیس‌جمهور: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین را منتشر کنید

 18. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 19. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 20. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 21. خسارت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی زنگنه به کشور

 22. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 23. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 24. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 25. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 2. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 3. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

 4. نیویورک تایمز: ترامپ، تمسخر در خارج و استیضاح در داخل

 5. جایگزین موگرینی کارش را با دخالت در امور ایران آغاز کرد

 6. گزارش نیویورک تایمز از نقاشی های یک زندانی شکنجه‌ شده در گوانتانامو

 7. هدیه خداحافظی آمریکا به دانشمند ایرانی

 8. وحشت آفرینی آمریکا علیه تکنولوژی چینی/ آمریکا در برابر هوآوی کم آورده است؟!

 9. چرا روسیه از سایت فردو کنار کشید؟

 10. اسرائیل: علیه ایران به گزینه نظامی متوسل می شویم

 11. روایت واشنگتن پست از زندگی تندروترین فرقه های یهودی در سرزمین‌های اشغالی 

 12. آشوب‌های عراق و استعفای عادل عبدالمهدی؛ داعش بازمی گردد؟

 13. ترامپ زیر حرف خود درباره ایران زد!

 14. عکس/برایان هوک در کنار تبعه آمریکایی که با دانشمند ایرانی معاوضه شد

 15. عراقچی: تمام اعضای برجام آمریکا را ریشه تنش‌ها می‌دانند

 16. فیس بوک صفحه کاربری عربی رهبر انقلاب را پاک کرد

 17. خطر بازگشت داعش به عراق همزمان با افزایش ناآرامی ها/ جزئیات حملات سنگین و کم سابقه تروریست ها در استان های دیاله و الانبار+ نقشه میدانی و عکس

 18. سلیمانی: آمریکایی‌ها به دیگر زندانی‌ها گفته بودند که من تروریست و بمب‌گذار هستم

 19. اردوغان: تنها ما بودیم که داعش را در سوریه شکست دادیم

 20. پلوسی رسما دستور استیضاح ترامپ را صادر کرد

 21. نشنال اینترست: "داووس صحرا" در عربستان شکست خواهد خورد

 22. مدودف: قطع دسترسی روسیه به سوئیفت اعلام جنگ است

 23. ماهیت واقعی FATF چیست؟/ وقتی اندیشکده انگلیسی هم ادعاهای FATF را زیر سوال می‌برد

 24. واکنش ترامپ به پیشنهاد ماکرون برای کاهش‌ تحریم‌های ایران

 25. مدیر کل جدید آژانس: هنوز از ایران پاسخ رضایت‌بخش دریافت نکرده‌ایم

آخرین عناوین