ثروتمندان ۱۷ برابر افراد فقیر «یارانه پنهان» دریافت می‌کنند/ کسی حاضر نیست هزینه هدفمندی یارانه‌ها را بپردازد

گروه اقتصادی الف،   3980720032 ۲۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دهک ثروتمند ۱۷ برابر دهک فقیر جامعه، یارانه دریافت می‌کند و دولت ۱۷ برابر افراد فقیر، به افراد ثروتمند یارانه می‌پردازد.

ثروتمندان ۱۷ برابر افراد فقیر «یارانه پنهان» دریافت می‌کنند/ کسی حاضر نیست هزینه هدفمندی یارانه‌ها را بپردازد

محمد حسن‌نژاد در گفتگو با مهر، در خصوص یارانه‌های پیدا و پنهان در اقتصاد کشور،گفت: مجلس شورای اسلامی در جلسه غیر علنی موضوع یارانه های را حلاجی کردیم. یارانه های پیدا و پنهان،فساد و عدم بهره وری در نتیجه اقتصاد یارانه ای، آثار و پیامد های هدفمندی یارانه هاو میزان انحراف دولت از قانون هدفمندی یارانه ها از مباحث مهم جلسه غیر علنی بررسی یارانه های پیدا و پنهان بود.

وی ادامه داد: یارانه نقدی در مقابل یارانه‌های پنهان، عددی نیست که بخواهیم روی آن بحث کنیم. یارانه نقدی به مردم پرداخت می‌شود و یارانه پنهان، یارانه‌ای است که در بخش حامل‌های انرژی، دولت به مردم می‌پردازد. برای مثال قیمت بنزین برای دولت ۶۰۰۰ تومان تمام می‌شود اما ۱۰۰۰ تومان از مردم دریافت می‌کند یعنی ۵۰۰۰ تومان یارانه پنهان به مردم پرداخت می‌شود. افراد پولدار که ماشین‌های بیشتری دارند، یارانه بیشتری دریافت می‌کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: دهک ثروتمند ۱۷ برابر دهک فقیر جامعه، یارانه دریافت می‌کند و دولت ۱۷ برابر افراد فقیر، به افراد ثروتمند یارانه می‌پردازد.

حسن نژاد با بیان اینکه قانون هدفمندی یارانه‌ها تکلیف این موضوع را روشن کرده بود،اظهار داشت: قرار بود، ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه نفت بنزین مُفت به مردم داده نشود، به قیمت فوب خلیج‌فارس به فروش برسد و پولی که حاصل می‌شود، ۵۰ درصد آن خرج دولت، سلامت و تولید شود و ۵۰ درصد مابقی به صورت یارانه نقدی به همه مردم اختصاص یابد.

وی گفت: اتفاقی که در عمل افتاد، این بود که دائم نرخ دلار، نفت، بنزین، آب و برق گران شد اما دولت قیمت حامل‌های انرژی را افزایش نداد و این فاصله افزایش یافت و یارانه پنهان چندین برابر یارانه آشکار شد.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس اظهار داشت: در این مملکت کسی حاضر نیست هزینه هدفمندی یارانه‌ها را بپردازد. نمایندگان مجلس فکر می‌کنند اگر مجلس با افزایش قیمت بنزین موافقت کند ، مردم دیگر به نمایندگان فعلی رای نمی دهند،دولت هم فکر می‌کند که اگر قیمت بنزین را افزایش دهد در انتخابات بازنده است. این عافیت‌طلبی پوپولیستی، دودی شده است که به چشم مردم می‌رود.

حسن نژاد با بیان اینکه در جلسه غیرعلنی جمع‌بندی در این خصوص صورت نگرفت، گفت: در بودجه سال ۹۸ نیز دولت زیر بار نرفت و دوست داشت که این کار را به گردن مجلس بیندازد. تا زمانی که افرادی در دولت و مجلس روی کار بیایند که دندان طمع دولت و ریاست جمهوری بعدی را بکشند، این کار انجام نخواهد شد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۲۷۹۵۶۱۰:۱۶:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۲۰
زمانی میخواهد دولت چیزی گران کند اعلام میکند ثروتمندان چند برابر یارانه مصرف میکنند در حال حاضر بهانه گران کردن بنزین است
الهی به امید تو۱۱۲۸۶۷۳۱۶:۲۰:۰۸ ۱۳۹۸/۷/۲۰
دمت گرم.گل گفتی ..وگرنه به حال ثروتمندان فرقی نداره 50000 با 500000 تومن.
حمید۱۱۲۷۹۶۸۱۰:۲۲:۳۷ ۱۳۹۸/۷/۲۰
قیمت هر لیتر بنزین که 6000 هزارتومن برای دولت در میاد چه جوری محاسبه کردین؟ دوما حقوق ها رو هم بکنید فوب خلیج فارس اون موقع بنزین هم بکنید فوب خلیج فارس مشکل حل میشه. سوما ارزش پول کشور حدود 300 درصد آوردین پایین بعد میخواین هزینشو از جیب مردم بدین؟ چهارما شما نگران یارانه پنهان ثروتمندایی راه حلش مشخصه ماشین بالای 200 میلیون رو بنزین یارانه ای ندین خونه های بالای یه متراژ خاص و خونه های منطقه های مرفه رو آب و برق و گازشو یارانه ندین. اگه بخوایین بنزین و گرون کنید فشارش به همون قشر مستضعفی میره که نه ملک و املاک دارن نه نقدینگی. گرانی به نفع مرفهینه چون قیمت ملک و املاک و ماشینشون میره بالا. قشر متوسط و ضعیفم خونه خراب میشن
ناشناس۱۱۲۸۰۵۵۱۱:۰۷:۱۷ ۱۳۹۸/۷/۲۰
این یک اشتباه رایج و تا حدی پوپولیستی است که همه مرتکب می شوند و آن اینست که یارانه بنزین فقط به افراد ماشین دار می رسد . چند نکته را باید در نظر داشت : 1- یارانه بنزین تنها مخصوص اتومبیل نیست بخش عمده ای صرف ناوگان وانت بار می شود که مصرف بنزین خارج از عرفی نیز دارد و هر گونه افزایش نرخ بنزین باعث افزایش نرخ کرایه ها و قیمت کالا ها و تورم می شود 2- بخش عمده ای از افراد بدون خودرو در شهر های اقماری زندگی میکنند و از آنجائیکه متاسفانه هنوز شبکه حمل و نقل عمومی و بخصوص ریلی توسعه نیافته مجبور هستند که از خودرو های مسافر بر استفاده کنند افزایش بنزین باعث با رفتن نرخ کرایه ها خواهد شد و این یعنی فشار بیشتر به فقرا 3- بنزین همیشه مانند دلار مبنای تورمی بوده و افزایش قیمت آن یعنی تورم بیشتر و فشار به فقرا 4- بسیاری از اقشار کم در آمد اکنون از طریق مسافرکشی امرار معاش میکنند یعنی اینکه مانند تاکسیها سهمیه ویژه بنزین ندارند 5- تجربه افزایش نرخ بنزین در 30 سال گذشته نشان داده که حتی رانندگان تاکسی و وانت باری که سهمیه ویژه دریافت میکنند یا کرایه خود را بالا می برند و یا سهمیه خود را در بازار آزاد میفروشند بنابر این اختصاص سهمیه ویژه به بخش حمل و نقل نیز تنها ایجاد رانت میکند و مانع تورم نمی شود. 6- در 30 سال گذشته بنزین چندین بار افزایش قیمت داشته ولی نه جلوی ثروتمند تر نشدن ثروتمندان را گرفته و نه جلوی فقیر تر شدن فقرا بلکه این شکاف تشدید شده است.
ناشناس۱۱۲۸۰۸۲۱۱:۱۹:۱۸ ۱۳۹۸/۷/۲۰
احمدی نزاد می خواست ولی شما نگذاشتید او حالا هم می گوید هر ایرانی باید 1 میلیون تومن یارانه بگیرد
ناشناس۱۱۲۸۰۹۱۱۱:۲۲:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۲۰
باز هم داستان تکراری :ثروتمندان ۱۷ برابر افراد فقیر «یارانه پنهان» دریافت می‌کنند باز برای گرانتر کردن و ضربه زدن به خود مردم فقیر در حال کشیدن نقشه هستند ! با افزایش قیمت بنزین قیمت کرایه تاکسی و اتوبوس و .. گرانتر خواهد شد و در نتیجه قیمت حمل و نقل هم افزایش یافته که بر قیمت کالا کشیده خواهد شد اما این پول افزایش قیمت بنزین دوباره خرج چه مقدار رانت و اختلاس و افزایش حقوق و پاداش های نجومی کمک به این .. و آن .. خواهد شد !؟
ناشناس۱۱۲۸۱۵۳۱۱:۵۴:۵۱ ۱۳۹۸/۷/۲۰
من اطمینان دارم در صورتی که بخواهند یارانه ها را هدفمند کنند آن یک سهم مربوط به نیازمندان را هم قطع میکنند و به ثروتمندان میدهند
رضا۱۱۲۸۲۱۲۱۲:۲۲:۵۱ ۱۳۹۸/۷/۲۰
بنزین باید به قیمت فوب خلیج فارس به اضافه درصد مالیات بر سوخت قیمت بخورد. تبعات اقتصادی برای مردم باشد .تبعات سیاسی آن را هم سیاستمداران بپذیرند و جایشان را به آدم های لایق تر از خودشان بدهند. والسلام.
ناشناس۱۱۲۸۲۹۶۱۳:۰۳:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۲۰
باز می خواهندگرانی راه بیندازند چقدر این واقعیت عیان را باید آزمایش و خطا کنیم که تجربه ثابت کرده است که هرچیزی را گران کنید ثروتمندان ثروتشان بر اثر موج تورمی که ایجاد می کند چند برابر می شود و این طبقه ضعیف و درآمد ثابت است که در نهایت تاوان آن را میدهد دولت هم در این وسط به نان و نوایی می رسد خواهشا بفرمایید این طبقه ثروتمند برخوردار چند درصد جامعه است که هر وقت چیزی را گران می کنید آنها را بهانه قرار می دهید ؟
ناشناس۱۱۲۸۳۰۳۱۳:۰۵:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۲۰
تنها احمدی نژاد بود که قانون بیست سال روی زمین مانده ی هدفمندی یارانه ها را اجرا کرد و حاضر به پرداخت هزینه در قبال اجرای عدالت شد و تنها ایشان بود که حب .. پست و مقام را نداشت و به مصلحت اندیشی برای بقا فکر نمی کرد.
کارمند وزارت کار تحت پوشش کمیته امداد۱۱۲۸۳۰۵۱۳:۰۵:۴۶ ۱۳۹۸/۷/۲۰
نجومی خواران در وزارت کار 17 برابر کارمند عادی حققو میگیرن!!!!
ناشناس۱۱۲۸۳۱۲۱۳:۰۷:۲۰ ۱۳۹۸/۷/۲۰
یک بار هدفمند کردید برای هفت پشت مردم بسه !! اونقدر نقدینگی درست کردید این قیمت دلار و تورم نتیجه همون پول های میلیاردی که هر ماه توزیع میشه
ناشناس۱۱۲۸۳۵۷۱۳:۲۳:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۲۰
ثروتمندان ۱۷ برابر افراد فقیر «یارانه پنهان» دریافت می‌کنند. اونم تقصیر ماست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۱۲۸۳۷۴۱۳:۳۲:۲۶ ۱۳۹۸/۷/۲۰
اینها همه بهانه برای گران کردن بنزین است یک محاسبه ساده نشان خواهد داد که بیشترین یاران مصرف بنزین هم مربوط به قشر ضعیف جامعه میباشد چرا که این قشر ضعیف هست که برای ایجاد درآمد مجبور به جابه جای مسافر با موتور یا اتومبیل های هستن که داری تکنولوژی قدیمی و مصرف با لا و آلایندگی بیشتر هست فقط کافیست به تعداد و آمار مصرف موتورهای که فقط در سطح شهر تهران در حال تردد وجابجای مسافر و بار میباشند دسترسی داشت تا مشخص شود چه حجمی از سوخت در این گونه وسایل مصرف می شود اگر قیمت بنزین هم بالا بره هیچ فشاری برای ثروتمندان ایجاد نخواهد کرد
ناشناس۱۱۲۸۳۷۶۱۳:۳۳:۲۷ ۱۳۹۸/۷/۲۰
میشه توضیح بدید وقتی یه ماشین 500 میلیونی رو یک میلیارد به یک ثروتمند میفروشید به نام مالیات و تعرفه هزینه از رده خارج کردن خودرو فرسوده و غیره، چطوری محاسبه کردید ثروتمندان 17 برابر یارانه میگیرن؟ من هر جور حساب میکنم انگاری 17 برابر ثروتمندا یارانه به دولت میدن تا یارانه از دولت بگیرن! یا شاید ما حسابمون به خوبی حساب شما نیست!؟
حسن۱۱۲۸۴۷۶۱۴:۲۲:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۲۰
آقاي نماينده ميشود ريز اطلاعات هفده برابري استفاده ي ثروتمندان از يارانه ها را اعلام كنيد براي نمونه بگوييد چند ميليون خانوار ثروتمند داريم يا مثلا مصرف بنزين روزانه ي ثروتمندان چند ميليون ليتره يا مصرف نان هر خانوار ثروتمند چند قرص نانه بابا ميخواهيد گرون كنيد دنبال بهانه نگرديد فقط اين را بدانيد كه اين مردم ايرانن (ازفقير و غني) بدولت يارانه ميدن و يك پيشنهاد شماي نماينده اگر جسارت و شهامت داري فقط قيمت گازوييل را آزاد كنيد در حد اروپا بدون اينكه بخواهيد حقوق حداقلي اروپا را به مردم بدهيد
ناشناس۱۱۲۸۴۸۷۱۴:۲۸:۴۴ ۱۳۹۸/۷/۲۰
ثروتمند و فقیر یعین چه؟ این یارانه ها از صندوق خیرات و صدقات نیست!
ناشناس۱۱۲۸۴۸۸۱۴:۲۹:۱۳ ۱۳۹۸/۷/۲۰
شما ارزش پول ریال رو ببر بالا اون موقع همه وضع شون خوب میشه
ناشناس۱۱۲۸۵۱۷۱۴:۳۷:۰۹ ۱۳۹۸/۷/۲۰
چند بار می خواهید با فریب هدفمندی یارانه ها مردم را بدوشید؟
ناشناس۱۱۲۸۵۲۵۱۴:۳۸:۲۷ ۱۳۹۸/۷/۲۰
اگر حضور ذهن داشته باشید زمان احمدی نژاد وقتی می خواستند حامل های انرژی را گران کنند اعلام کردند که ثروتمندان بیشتر از فقرا از یارانه انرژی استفاده می کنند. باید این مبلغ را از حاملها جدا ونقدا پرداخت شود که همه به یک اندازه استفاده کنند. حال خورد خورد این دایره شمول کم شده گو اینکه دیگر اون کاربرد و نقش را در درآمد خانوار ندارد اما آن مبلغ اضافه شده که قرار بود در صنایع و امور زیرساخت سرمایه گذاری شود خورده شد. همیشه مردم از این نگران هستند که وقتی دولت می خواهد چیزی را گران کند همین شعار را می دهد و باهم می خورند. در مورد قیمت بنزین هم باید عرض کنم یک خودروی جدید ژاپنی مصرف بنزین اش 4 لیتر است که بیشتر از یک دوم مصرف خودرو ایرانی است . یعنی اینکه وقتی بنزین میزنیم قیمت آن 2 هزار تومان است. وقتی خودرو 20 میلیونی رو هم 80 میلیون میخریم یعنی 60 میلیون تومان پیش پیش پول بنزینی که قرار است در سالهای آینده مصرف کنیم را هم می پردازیم. جان کلام دولت محترم اجازه بده ماشین تویوتای هیبریدی بدون تعرفه با همان قیمت 80 میلیون تومان وارد شود شما یارانه بنزین را بردارید و خرج کنید
علی۱۱۲۸۵۶۵۱۴:۵۷:۰۵ ۱۳۹۸/۷/۲۰
بنزین نباید گران شود تا به عده ای یارانه نقدی داده شود و تورم بالا رود.
ناشناس۱۱۲۸۵۹۷۱۵:۱۵:۳۳ ۱۳۹۸/۷/۲۰
اولا که افراد پولدار به قول خودتون 4 درصد از جامعه رو تشکیل می دهند پس حتی اگر هم یارانه بیشتری دریافت کنند مقدارش زیاد نیست. دوما افراد پولدار مگه چند تا ماشین دارند اگر تعداد افراد یک خانواده رو 4 نفر هم در نظر بگیرید و همه همزمان از ماشین استفاده کنند میشه 4 تا ماشین فعال. اینطور نیست که اگر کسی 10 تا ماشین داشته باشه همه ماشینها رو با هم روشن کنه ببره بیرون. ثالثا افراد پولدار ماشین های روز دنیا رو سوار میشن که مصرفشون از پراید کمتره بیشترین مصرف سوخت متعلق به جوانان بیکاریه که با تاکسی کار می کنند خلاصش اینکه اگه می خواین گرون کنید بهانه دیگه ای بیارید
ناشناس۱۱۲۸۶۶۰۱۶:۰۳:۱۴ ۱۳۹۸/۷/۲۰
یارانه اصلی ، "خصوصی سازی" بیت المال مردم است که دولتها به ثروتمندان هدیه میکنند.
ناشناس۱۱۲۸۹۳۶۲۰:۱۰:۳۵ ۱۳۹۸/۷/۲۰
این جملات و این طرز تفکر خیلی آشناست.چند سال قبل و در زمان دولت قبلی با مانور روی این جملات عامه پسند‌ ،طرح پرداخت یارانه نقدی را راه انداختند و باعث دور اول گرانی افسار گسیخته شدند.اینک مجددا مشغول این جملات شده اند.احتمالا باید طرح هدفمندی یارانه ها یکبار دیگر از نو اجرا شود.
ناشناس۱۱۳۲۶۲۶۱۳:۵۵:۰۵ ۱۳۹۸/۷/۲۳
یکبار وبرای همیشه یارانه های همه چیز را اگر دولت می پردازد قطع کنید از یارانه بنزین ازیارانه به سایتها ازیارانه به روزنامه از یارانه به بلیط هواپیما ازیارانه به کسانی که حج می روند ازیارانه به زوار فقط یارانه دارو را قطع نکنید ودیگر یارانه یارانه نزنید ودیگر فقیر وغنی نگویید شما مگر متوجه نیستید اگر کسی نداشته باشد چه آتشی به جانش می اندازید با این فقیر وغنی گفتن ها یا دوست دارید همه را به جان هم اندازید

پربحث‌های دیروز

 1. چه کسانی از ارزانی بنزین سود می بردند؟! / خطاهای آشکار دولت در اجرای یک تصمیم درست

 2. لیست مناطقی که در آن اینترنت مجددا برقرار شده است

 3. فیروزآبادی: اختلال اینترنت به زودی برطرف می‌شود

 4. دیلی میل: هزاران بیمار انگلیسی در بیمارستان‌ها محبوس شده اند زیرا جایی ندارند که بروند!

 5. توهم سعودی‌ها؛ «جنگ به داخل ایران منتقل شد»

 6. نگاهی به نظرات کاربران پس از قطعی اینترنت

 7. مشاجره ازغدی با رئیس‌جمهور رسما تکذیب شد

 8. حکایت زنانی که برای اغتشاش به ایران آمدند

 9. ما و بی‌بی‌سی

 10. رحیم‌پور ازغدی: امضای بیشترین قرارداد با دشمن در۶ سال گذشته/ احتمالا در شورای انقلاب فرهنگی حضور پیدا نکنم

 11. شمخانی: تک تک اغتشاشگران مجازات می شوند/ صف آشوبگران از معترضان جدا است

 12. «آمد نیوز»حرفه‌ای با امکانات بیشتر!

 13. آغاز اتصال اینترنت به صورت محدود

 14. برپایی ‌راهپیمایی محکومیت اغتشاشات روز دوشنبه در تهران

 15. شاه سعودی؛ فرافکنی یا آلزایمر؟

 16. باهنر: دروازه اول شکست، اطمینان به پیروزی در انتخابات است

 17. اتصال اینترنت ۷ دانشگاه بزرگ تهران

 18. گفت و گوی تلفنی وزیر خارجه ژاپن با ظریف

 19. خسارت دیدگان از اقدامات آشوبگران شکایت کنند

 20. حقوق معلمان در کدام کشورها بالاتر است؟

 21. ۱۷ استان در انتظار آب دریای عمان و خلیج فارس

پربحث‌های هفته

 1. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. عوامفریبی با برچسب پوپولیسم/ چه کسی یا چه چیزی در اجرای تصمیم بنزینی فدا شد؟

 4. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 5. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 6. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 7. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 8. سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

 9. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 10. نوبخت: پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها/ یارانه جدید ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان

 11. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 12. روحانی: افزایش قیمت بنزین به نفع مردم و اقشار ضعیف جامعه است

 13. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 14. در آینده نزدیک اینترنت وصل می‌شود

 15. چه کسانی از ارزانی بنزین سود می بردند؟! / خطاهای آشکار دولت در اجرای یک تصمیم درست

 16. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 17. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 18. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 19. نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس در نقد افزایش قیمت بنزین

 20. ربیعی: سفره و یخچال خالی بازنشسته‌ها را درک می‌کنیم/ نمی‌توانستیم بگوییم فلان ساعت بنزین گران می‌شود

 21. لیست مناطقی که در آن اینترنت مجددا برقرار شده است

 22. راه‌های رفته و نرفته اصلاح قیمت بنزین به روایت کارشناسان اقتصادی

 23. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 24. صدا‌وسیما به معترضان فرصت دهد/ مشاجره ازغدی و روحانی درباره بنزین و تکذیب آن/ انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبان

 25. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

پربحث‌های هفته

 1. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 4. نوبخت: پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها/ یارانه جدید ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان

 5. روحانی: افزایش قیمت بنزین به نفع مردم و اقشار ضعیف جامعه است

 6. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 7. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 8. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 9. نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس در نقد افزایش قیمت بنزین

 10. ربیعی: سفره و یخچال خالی بازنشسته‌ها را درک می‌کنیم/ نمی‌توانستیم بگوییم فلان ساعت بنزین گران می‌شود

 11. راه‌های رفته و نرفته اصلاح قیمت بنزین به روایت کارشناسان اقتصادی

 12. فیروزآبادی: اختلال اینترنت به زودی برطرف می‌شود

 13. شاکری: طرح افزایش قیمت بنزین قابلیت اصلاح دارد

 14. وزیر صمت: هیچ افزایش قیمتی در کالاها نداریم/ با گران‌فروشان مماشات نمی‌کنیم

 15. ربیعی: مصرف بنزین در کشور، دچار انحراف است/ دولت می‌خواهد به‌صورت مستقیم به مردم کمک کند!

 16. دولت به فکر کاهش اثرات منفی افزایش یکباره قیمت‌ بنزین باشد

 17. محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت

 18. توکلی: فساد همیشه به دلیل کار غير قانونی نیست ، استبداد راي در تصميم گيري هم فساد است/ نابرابري شديد در دارايي هاي بانكي نكبت است

 19. همتی: افزایش قیمت بنزین در یک سال ۴ درصد در تورم تاثیر دارد/ بازار ارز کنترل شده

 20. جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار / افزایش قیمت به بهانه گرانی بنزین ممنوع است

 21. نظر احمد توکلی درباره طرح سهمیه بندی بنزین

 22. بازگشت به تصمیم بنزینی دولت قبل/ حذف کارت سوخت در دولت روحانی چقدر برای کشور هزینه داشته؟

 23. کدام گروه‌ها مشمول کمک معیشتی می‌شوند + اینفوگرافی

 24. خانوارهای مشمول طرح حمایت معیشتی شناسایی شدند

 25. توکلی: مسیر تصمیم‌گیری و اعلام قیمت بنزین بسیار بد طی شد/ کنار گذاشتن کارت سوخت خیانت بود

آخرین عناوین