سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان

حسین شریعتمداری،   3980720014 ۴۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان

در شماره امروز کیهان به اظهارات اخیر آقای روحانی که در آن ضرورت نظارت استصوابی شورای نگهبان را نفی کرده و غیر‌ضروری دانسته‌اند، پرداخته‌ایم و مستندات قابل توجهی در نقد سخنان ایشان آورده‌ایم. در این وجیزه اما، سخن دیگری با جناب ایشان در میان است و آن، طرح این پرسش است که آقای رئیس‌جمهور از  اظهارات اخیر خود چه منظور و مقصودی را دنبال می‌کرده است؟! چرا که؛

۱- آقای روحانی به عنوان یک حقوقدان به خوبی می‌دانند که هرگاه سخن از تاسیس یک تشکیلات در میان است، پای شرایط کسانی که قرار است عضو آن تشکیلات باشند هم به میان کشیده می‌شود بنابراین الزاماً باید کسانی باشند تا انطباق خصوصیات داوطلبان حضور در آن تشکیلات را با شرایطی که برای آن در نظر گرفته شده است بررسی کرده و نظر مثبت یا منفی خود را اعلام کنند. این نکته از بدیهی‌ترین و ابتدایی‌ترین مبانی و اصول علم حقوق است و بسیار بعید به نظر می‌رسد که رئیس‌جمهور محترم از آن بی‌خبر باشند!

۲- نظارت شورای نگهبان بر انتخابات «مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مراجعه به آراء عمومی» نص صریح اصل ۹۹ قانون اساسی است. بنابراین جناب روحانی می‌دانند که مخالفت با آن، مخالفت با قانون اساسی است. از این روی با جرأت و به یقین می‌توان گفت آقای روحانی می‌دانسته‌اند که نظر ابراز شده ایشان قابل اجرا نیست.

۳- وقتی به خوبی می‌دانند که آنچه خواسته‌اند اولاً با بدیهیات منطقی و ثانیاً با متن صریح قانون اساسی در تضاد است، به وضوح و بدون کمترین تردیدی می‌توان نتیجه گرفت که مقصود و منظور ایشان از آنچه ابراز کرده‌اند همان نیست که در اظهاراتشان آمده است! چگونه می‌توان باور کرد رئیس‌جمهور حقوقدان خواسته‌ای داشته باشد که یقین دارد نا‌ممکن و ناشدنی است؟! هیئت دولت هم که جای رسیدگی به امور اجرایی کشور است و جای بیان آرزوها نیست! پس منظور ایشان چه بوده و چیست؟!

۴- با عرض پوزش باید گفت، تنها خاصیت و اثری که اظهارات ایشان می‌تواند داشته باشد «شبهه افکنی» ! و مشغول کردن دیگران به پاسخ شُبهه‌ای است که به میان آورده است! آیا غیر از این، می‌توان خاصیت دیگری برای آن قائل بود؟! به یقین در دورترین افق ذهن‌ها نیز برای آن هیچ خاصیت دیگری قابل تصور نیست!

۵- حالا به طرح این پرسش می‌رسیم که آیا جناب روحانی از این نکته بدیهی بی‌خبر بوده است؟! پاسخ این سؤال بدون کمترین تردیدی منفی است و با جرأت می‌توان گفت محال است شخصیتی در جایگاه ریاست جمهوری و با عنوان «حقوقدان» از نتیجه آنچه مطرح کرده است بی‌خبر باشد!

۶- اگر بپذیریم که آقای رئیس‌جمهور به خوبی از ناشدنی بودن و غیر‌منطقی بودن سخنان خود و مغایرت و تضاد آشکار آن با قانون خبر داشته است - که به یقین خبر داشته است-  پای سؤال بعدی به میان کشیده می‌شود که جناب روحانی چرا و با چه انگیزه و منظوری اصرار بر شُبهه‌افکنی داشته‌اند و از این رهگذر در پی دور کردن افکار عمومی از کدام رخداد و یا مسئله و موضوعی بوده‌اند؟!

تنها پاسخی که برای این سؤال به ذهن می‌رسد آن است که شبهه‌افکنی در بدیهیات برای دور کردن افکار عمومی ملت از وعده‌های برزمین مانده دولت و مشغول ساختن مردم به مسائلی نظیر آنچه به آن اشاره شد بوده است!

منبع: روزنامه کیهان

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۲۷۸۳۴۰۸:۵۳:۳۷ ۱۳۹۸/۷/۲۰
خودت میگی،خودت میپیچونی،خودت نتیجه گیری میکنی،خودت جواب میدی و نهایتا خودت محکوم میکنی!!یه اسپند برای خودت دود کن تا یه وقت چشم نخوری حاج حسین.
ناشناس۱۱۲۸۲۳۴۱۲:۳۰:۳۸ ۱۳۹۸/۷/۲۰
چی میگی برادر حرفت چیه درست نظ بده؟
ناشناس۱۱۲۸۵۷۳۱۵:۰۰:۵۱ ۱۳۹۸/۷/۲۰
منظورتون حقوقدانی که نه سال اسکاتلند بوده و انکلیسی نمی‌داند ...
ناشناس۱۱۲۷۸۴۱۰۸:۵۹:۱۹ ۱۳۹۸/۷/۲۰
شما آیا واقعیت را گفتی به ملت؟ در بلاد دموکراتیک آیا همین نظارت وجود دارد؟ یا شفاف و مستند نظر دادگاه فصل الخطاب است؟ ولی در مورد حقوق دو میلیونی کارگران و سبد معیشت 8 میلیون حق با شماست و روحانی باید جوابگو باشد و استیضاح شود.
ناشناس۱۱۲۷۸۴۳۰۹:۰۲:۴۴ ۱۳۹۸/۷/۲۰
شاید منظور شیخ‌حسن اینه که هرکی میخواد بیاد ثبت‌نام کنه و تایید و رد صلاحیتی وجود نداشته باشه!! و همه با هم بخث کنن!! و به هم بریزن!! و با هم بجنگن!! و همدیگه رو تیکه تیکه کنن!! بعد هم شیطان بیاد کدخدایی کنه !!!!!!! و ما رو از هم دیگه جدا کنه!!! و ما رو آدم کنه!!!!!!!!!!!! آخه بعضی‌ها توی هرج‌مرج زندگی آرومی دارن!!!
ناشناس۱۱۲۷۸۴۸۰۹:۰۵:۵۳ ۱۳۹۸/۷/۲۰
جناب برادر ! شیخ حسن مگه چی گفته ؟ گفته : مجلس اول ؛ بهترین مجلس بود چرا که نظارت شورای نگهبان نبود و از تمام افکار و گروهها در مجلس حضور داشتند .
جواد۱۱۲۷۸۵۷۰۹:۱۴:۳۴ ۱۳۹۸/۷/۲۰
نظارت استصوابی دو مرحله نمودن انتخابات است و مهندسی آن با هر تفسیر و دفاعی در ذات خود مذموم و مردود است
ناشناس۱۱۲۷۸۶۱۰۹:۱۶:۴۹ ۱۳۹۸/۷/۲۰
آقای حسین شریعتمداری تحلیل شما غلطه دیگه ناکارآمدی این دولت و اصلاح طلبان چیز کوچیکی نیست که بشه با این چیزا پوشوندش. به نظرم دکتر حقوقدان حرف دلش رو زده
ناشناس۱۱۲۷۸۷۶۰۹:۳۱:۲۳ ۱۳۹۸/۷/۲۰
روز دوشنبه که جناب حقوقدان و شفافیت با رسانه ها جلسه دارند بگن چرا قانون افزایش حقوق بر اساس تورم را رعایت نمی کنند؟ قانون شکنی از طرف دولت و مجلس آیا مجاز است؟ سازمان های نظارتی کجا هستند؟
ناشناس۱۱۲۷۸۸۴۰۹:۳۵:۳۷ ۱۳۹۸/۷/۲۰
آقای روحانی دستکم بعنوان یک شهر وند نظرش را بیان کند.
ناشناس۱۱۲۷۹۰۴۰۹:۴۳:۵۶ ۱۳۹۸/۷/۲۰
یک مسلمان نیست به این اقای شریعتمداری بگه برادر بصیرتت کجاست؟؟ امثال این حرف ها که مطرح می شود توسط کیهان و امثال شریعتمداری بازخورد پیدا می کند و مطرح تر می شود
محمد۱۱۲۷۹۰۵۰۹:۴۴:۱۱ ۱۳۹۸/۷/۲۰
این بنده خدا با برجام گندی که به زندگی مردم زده. یه جوری باید سرمردم رو گرم کنه اگه مجلس بعدی بیاد مثل این مجلس خودی وبی خاصیت نباشه چه خاکی توسرش کنه تازه داداششم گرفتین
ناشناس۱۱۲۷۹۱۷۰۹:۵۶:۰۵ ۱۳۹۸/۷/۲۰
به نظر من روحانی نه حقوقدان است ونه حقوق ملت را به رسمیت می شناسد ایشان فقط قدرت را می شناسد
ناشناس۱۱۲۸۲۴۰۱۲:۳۲:۳۴ ۱۳۹۸/۷/۲۰
ببخشید، شما نسبت فامیلی با حسین شریعتمداری کیهان ندارید !؟
ناشناس۱۱۲۷۹۳۵۱۰:۰۴:۲۳ ۱۳۹۸/۷/۲۰
آقای‌شریعتمداری‌خداحفظت‌کند‌
ناشناس۱۱۲۷۹۵۱۱۰:۱۳:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۲۰
آقای روحانی اول باید نشان بدهد در جائی که مدرک از آنجا گرفته به زبانش تکلم میکند تا برسیم به بحث متون درسی رشته دکتری.
ناشناس۱۱۲۸۲۰۶۱۲:۲۰:۱۹ ۱۳۹۸/۷/۲۰
ظاهرا به زبان سرخه ای میانه ازش امتحان می گرفتن
محمد حسن۱۱۲۷۹۶۳۱۰:۲۱:۳۰ ۱۳۹۸/۷/۲۰
اگر آقای شریعتمداری معتقد به حرف خود می باشد بفرمایند بر چه اساسی و چهارچوبی جناب ایشان در منصب ریاست روزنامه کیهان منصوب شدند، چگونه است که مرتب و طی چندین سال ایشان کماکان در این منصب هستند؟آیا همه بررسی های فنی، تخصصی و عملکردی ایشان مرتب مورد بررسی قرار میگیرد و باز مشمول حداکثر امتیاز برای ابقای در این پست بوده اند؟ اگر جواب مثبت است خوب اطلاع رسانی کنند تا به مرور ما هم خودمان را با همان شرایط منطبق کنیم.
ناشناس۱۱۲۸۰۰۷۱۰:۴۶:۵۰ ۱۳۹۸/۷/۲۰
روحانی باید درباره تورم 300 درصدی و کوچک شدن سفره های مردم و رکود و بیکاری پاسخگو باشد و فرافکنی نکند.
ناشناس۱۱۲۸۱۸۱۱۲:۰۵:۴۶ ۱۳۹۸/۷/۲۰
سفسطه نکن عزیز برادر . ببین بحث حول چه چیزی است سپس نظر بده .
ناشناس۱۱۲۸۴۳۹۱۴:۰۵:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۲۰
بحث همین است دیگه، انتخابات و عدم تحقق وعده های روحانی
ناشناس۱۱۲۸۵۲۲۱۴:۳۸:۱۱ ۱۳۹۸/۷/۲۰
یعنی دیگران هیچ مسئولیتی ندارند؟
ناشناس۱۱۲۸۶۴۱۱۵:۵۳:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۲۰
سؤال اصلی همین است که روحانی یا هر رئیس جمهور دیگه وعده ی چیزی که اختیار آن را ندارند ندهند
ناشناس۱۱۲۸۱۸۶۱۲:۰۷:۳۳ ۱۳۹۸/۷/۲۰
جناب آی.کیوی محترم، بحث روی نظارت استصوابی است نه تورم . لطفا سفسطه نکن .
ناشناس۱۱۲۸۴۰۳۱۳:۴۵:۴۶ ۱۳۹۸/۷/۲۰
این تورم به تحریم های ترامپ مربوط میشود.
ناشناس۱۱۲۸۰۱۲۱۰:۴۷:۲۸ ۱۳۹۸/۷/۲۰
درود بر حاج حسین شریعتمداری سردار قلم.
نوشین۱۱۲۸۰۴۱۱۱:۰۱:۵۸ ۱۳۹۸/۷/۲۰
افراد بی بصیرتی که برای دومین بار به روحانی رای داده اند اکنون معترف هستند که اشتباه خود را تکرار کرده اند اما چه سود که تاوانش را همه مردم می دهند
ناشناس۱۱۲۸۰۴۹۱۱:۰۵:۲۳ ۱۳۹۸/۷/۲۰
حق با جناب شریعتمداری است
ناشناس۱۱۲۸۰۵۷۱۱:۰۸:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۲۰
دارد شبه ایجاد می کند در مورد برجام که اگر مبادا خواست تعهد بالاتری بدهد کسی مزاحمش در مجلس نباشد ان هم در مجلس اینده سر میز مناظره انتخابات : مردم وکیل می خواهید یا حقوقدان!!!
ناشناس۱۱۲۸۰۸۱۱۱:۱۸:۵۱ ۱۳۹۸/۷/۲۰
اقای شریعت مداری یک نفر از آحاد این کشور هستند -نه حتی دونفر -و نظرشان اینستکه بیان کردند حال میماند نظر بقیه ۸۵میلیون نفر
ناشناس۱۱۲۸۸۷۲۱۹:۱۱:۱۱ ۱۳۹۸/۷/۲۰
احسنت . جان کلام همین بود .
ناشناس۱۱۲۸۲۱۱۱۲:۲۲:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۲۰
تنها مجلسی که نمایندگی همه ملت را داشت مجلس اول بود، مجلس های بعدی به تدریج فقط نماینده جریانی خاص و تفکر در قدرت بوده اند.
ناشناس۱۱۲۸۲۱۴۱۲:۲۳:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۲۰
از عزیزان محترم در الف تمنا دارد اصل 118 قانون اساسی را منتشر : اصل ۱۱۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مسوولیت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری طبق اصل نود و نهم بر عهده شورای نگهبان است ولی قبل از تشکیل نخستین شورای نگهبان بر عهده انجمن نظارتی است که قانون تعیین می‌کند.
ناشناس۱۱۲۸۵۲۶۱۴:۴۰:۲۰ ۱۳۹۸/۷/۲۰
کسیکه رأی منفی دادی آیا اصلا توی باغ هستی و اگر هستی ممکنه معنا و مفهوم این اصل را خیلی ساده بیان کنی؟
ناشناس۱۱۲۸۲۶۹۱۲:۵۰:۱۷ ۱۳۹۸/۷/۲۰
حاج حسین خودت رو ناراحت نکن دوباره موسم انتخابات شده و طبق معمول دست شیخ شروع گرده به لرزیدن البته اینبار ظاهرا دلش هم شروع کرده به لرزیدن ضربه گیر ایربک می خریم
هوشیار۱۱۲۸۲۷۶۱۲:۵۴:۰۰ ۱۳۹۸/۷/۲۰
شورای شهر بدون نظارت شورای نگهبان هستش .توی تهران که فقط بلدن اسم فامیل خیابونها رو بازی کنن و نام شهدا رو حذف کنن توی شهراستانها هم تکلیف معلومه
ناشناس۱۱۲۸۴۷۹۱۴:۲۵:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۲۰
شهدا و آرمان شهدا اصل انقلاب است . آیا انقلاب تنها با نامگذاری خیابانها بنام شهدا حفظ میشود> بینی و بین الله خود حضرتعالی قانون اساسی را تا آخر خوانده و خوب فهمیده ای؟ آیا به آرمان شهدا پایبندی و به آن عمل میکنی؟ انقلاب با اجرای کامل قانون اساسی میسر و پاینده خواهد بود نه تنها با پر رنگ کردن بعضی اصول .
هوشیار۱۱۲۸۶۴۲۱۵:۵۴:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۲۰
عموجون فکر کنم کلا پرتی اولا من مسئول نیستم که میگی به آرمان شهدا پایبندی یا نه اول از مسئول سوال کن دوما از کجا میدونی پایند نیستم سوما طبق قانون اساسی نظارت شورای نگهبان باید باشه پس وقتی از قانون اساسی صحبت میکنی دقیق حرف بزن
سیدرضا۱۱۲۸۵۷۰۱۴:۵۹:۳۹ ۱۳۹۸/۷/۲۰
با سلام واحترام همه یادشان است که مجلس اول مردمی ترین مجلس بعداز انقلاب بود. واین سخن رئس جمهور کاملا درست است.
حمید۱۱۲۸۶۴۴۱۵:۵۵:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۲۰
عزیز جان مجلس اول هم از فیلتر رد شد منتها چون رئیس جمهور میدونه امسال تو حافظه تاریخی ندارید این حرف رو میزنه .برگرد به مجلس اول و ببین از فیلتر رد شدن یا نه ؟؟؟

پربحث‌های دیروز

 1. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 2. وزیر صمت: هیچ افزایش قیمتی در کالاها نداریم/ با گران‌فروشان مماشات نمی‌کنیم

 3. فاصله ما و رهبری در این روزها

 4. سخنگوی دولت: روحانی خود را فدای مصالح کرد/ احتمال وصل شدن اینترنت برخی استان‌ها/ در عربده کشی‌ها صدای به حق مردم کمتر شنیده می‌شود

 5. محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت

 6. شاکری: طرح افزایش قیمت بنزین قابلیت اصلاح دارد

 7. شهادت یک بسیجی در ملارد/ آخرین وضعیت شهرهای مختلف

 8. حکم کشته شدن آشوبگران از نگاه اروپا چیست؟

 9. کدام گروه‌ها مشمول کمک معیشتی می‌شوند + اینفوگرافی

 10. رئیسی: صف مردم از صف اشرار و اخلالگران جدا است/ انتقاد از شیوه اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین

 11. سخنگوی دولت:‌ رئیس‌جمهور خود را فدای مصالح کلان کشور و مردم کرد

 12. علی مطهری: مجلس از حیز انتفاع ساقط است

 13. تیراندازی اغتشاشگران مسلح در اندیمشک به سوی مردم

 14. دولت به فکر کاهش اثرات منفی افزایش یکباره قیمت‌ بنزین باشد

 15. گالوپ: ترامپ بی شخصیت ترین نامزد انتخابات آمریکا

 16. فیلمی از خسارت زدن آشوبگران به اموال عمومی

 17. تخریب و خسارت‌های اشرار

 18. ادامه واکنش‌ها به طرح افزایش قیمت بنزین: چگونه اعتراضات آرام، خشونت‌آمیز می‌شود؟/ مطهری: مجلس دهم درباره مشکل بنزین تعلل کرد/ روایت زاکانی از دلایل حمایت رهبری از طرح سران قوا

 19. وقتی آشوبگران به کتاب هم رحم نمی‌کنند + عکس

 20. امام جمعه شیراز: اگر شورای تامین نتواند اغتشاشات را جمع کند، به همراه بسیج به میدان خواهم رفت

 21. سپاه در واکنش به حوادث و وقایع اخیر: با ادامه هرگونه ناامنی قاطعانه برخورد خواهیم کرد

 22. آمریکا از آشوبگران در ایران خواست از خرابکاری‌هایشان فیلم بفرستند

 23. گریه‌های دردناک مردی که جهیزیه دخترش در آتش سوخت

 24. تاملاتی درباره اعتراضات اخیر/ وقتی رئیس جمهور با مردم حرف نمی‌زند

 25. ربیعی: یارانه حمایتی جدید در دولت‌های بعد هم پرداخت خواهد شد

پربحث‌های هفته

 1. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 4. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 5. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

 6. نوبخت: پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها/ یارانه جدید ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان

 7. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 8. جشن تولد ۷۱ سالگی روحانی در بالای ابرها

 9. عراق ۲ - ایران ۱ / شاگردان ویلموتس زور بردن نداشتند

 10. روایت شهید مطهری از چهره واقعی بحث چند همسری

 11. روحانی: افزایش قیمت بنزین به نفع مردم و اقشار ضعیف جامعه است

 12. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 13. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 14. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 15. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 16. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 17. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 18. نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس در نقد افزایش قیمت بنزین

 19. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 20. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 21. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

 22. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

 23. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 24. وزیر صمت: هیچ افزایش قیمتی در کالاها نداریم/ با گران‌فروشان مماشات نمی‌کنیم

 25. تصاویری از اعتراضات به گرانی قیمت بنزین

پربحث‌های دیروز

 1. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 2. فاصله ما و رهبری در این روزها

 3. سخنگوی دولت: روحانی خود را فدای مصالح کرد/ احتمال وصل شدن اینترنت برخی استان‌ها/ در عربده کشی‌ها صدای به حق مردم کمتر شنیده می‌شود

 4. شهادت یک بسیجی در ملارد/ آخرین وضعیت شهرهای مختلف

 5. رئیسی: صف مردم از صف اشرار و اخلالگران جدا است/ انتقاد از شیوه اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین

 6. علی مطهری: مجلس از حیز انتفاع ساقط است

 7. ادامه واکنش‌ها به طرح افزایش قیمت بنزین: چگونه اعتراضات آرام، خشونت‌آمیز می‌شود؟/ مطهری: مجلس دهم درباره مشکل بنزین تعلل کرد/ روایت زاکانی از دلایل حمایت رهبری از طرح سران قوا

 8. سپاه در واکنش به حوادث و وقایع اخیر: با ادامه هرگونه ناامنی قاطعانه برخورد خواهیم کرد

 9. تاملاتی درباره اعتراضات اخیر/ وقتی رئیس جمهور با مردم حرف نمی‌زند

 10. مصباحی مقدم: دولت مسبب افزایش تنش‌ها در کشور است/ رشد نقدینگی موجب کاهش قدرت خرید مردم می‌شود

 11. عارف به لاریجانی نامه زد

پربحث‌های هفته

 1. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 2. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 3. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 4. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

 5. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 6. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 7. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 8. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 9. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 10. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 11. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

 12. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

 13. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 14. فاصله ما و رهبری در این روزها

 15. آقای روحانی! مقصر بیکاری، جوان تحصیلکرده نیست

 16. سخنگوی دولت: روحانی خود را فدای مصالح کرد/ احتمال وصل شدن اینترنت برخی استان‌ها/ در عربده کشی‌ها صدای به حق مردم کمتر شنیده می‌شود

 17. طرح سوال از رئیس جمهور در پنچ محور

 18. محمود صادقی از نمایندگی مجلس استعفا می‌کند

 19. لاریجانی: مابه‌التفاوت حاصل افزایش قیمت بنزین سریع‌تر به حساب مردم واریز شود/ دغدغه نمایندگان برداشتن فشار از دوش مردم است

 20. شهادت یک بسیجی در ملارد/ آخرین وضعیت شهرهای مختلف

 21. روحانی: پرداخت کمک‌های معیشتی از دوشنبه آغاز می‌شود/ اعتراض حق مردم است اما حساب اعتراض از اغتشاش جداست

 22. رئیسی: صف مردم از صف اشرار و اخلالگران جدا است/ انتقاد از شیوه اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین

 23. علی مطهری: مجلس از حیز انتفاع ساقط است

 24. محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته است

 25. چرا از پیشرفت‌های پزشكي‌مان پول در نمی‌آوریم؟/ وزیر اسبق بهداشت: شبکه های برون مرزی روایتگر پیشرفت‌ پزشکی ایران باشند

آخرین عناوین