روایت نابغه کشتی جهان از قهرمانی با پاهای برهنه

گروه ورزشی الف،   3980718120

نابغه کشتی جهان گفت: در زمانی نونهالی که کشتی را شروع کردم امکانات و وسایل مناسبی برای کشتی نداشتیم و تمرینات خود را با پای برهنه روی زمین انجام می‌دادم.

روایت نابغه کشتی جهان از قهرمانی با پاهای برهنه

عبدالله موحد در حاشیه افتتاح این آکادمی کشتی مزین به نام خودش اظهار کرد: با اینکه خستگی یک سفر طولانی را داشتم ولی برای حضور در این برنامه با افتخار و رغبت آمدم و خیلی دوست داشتم بیشتر به ایران و کاشان می‌آمدم تا داشته‌های خود را در اختیار ورزشکاران نونهال این آکادمی کشتی بگذارم.

این نابغه کشتی جهان و ایران افزود: امیدوارم آنقدر زنده بمانم تا شاهد باشم که کشتی گیران کم‌سن‌وسالی که در این سالن کشتی تمرین می‌کنند یک روز قهرمان کشتی جهان و المپیک شوند.

وی با بیان اینکه ورزش را با ژیمناستیک شروع کرده و با کشتی به پایان رساندم، گفت: در زمانی نونهالی که کشتی را شروع کردم امکانات و وسایل مناسبی برای کشتی نداشتیم و تمرینات خود را با پای برهنه روی زمین انجام می‌دادم.

موحد تأکید کرد: هر چقدر سالن ورزشی در کشور ساخته شود باز هم کم است زیرا کشور به ساخت سالن‌های بیشتر نیاز دارد تا در رسیدن به اهداف خود در وزرش موفق شود.

نابغه کشتی جهان با اشاره به جایگاه و اهمیت پهلوانی در ایران خاطرنشان کرد: هر کسی را نمی‌توان با این عنوان صدا زد زیرا در گذشته کسانی پهلوان بودند که از حقوق ضعیفان دفاع کرده و دست افتادگان را می‌گرفتند.

محمدرضا طالقانی نیز در مراسم افتتاح آکادمی کشتی عبدالله موحد لتحر کاشان گفت: موحد اولین نفر در ایران از حیث داشتن مدال در رقابت‌های بین المللی و یازدهمین نفر در کشتی جهان است که نام و تصویرش در دیوار فیلا نقش بسته است.

رئیس اسبق فدراسیون کشتی ایران افزود: موحد شش مدال جهانی و المپیک را بدون وقفه برای ایران به ارمغان آورد و اگر اختلافات داخلی نبود تعداد این مدال‌ها بیشتر می‌شد.

وی یادآور شد: حدود 40 سال پیش که در مجموعه ورزشی شهدای هفتم تیر فعلی مسؤولیت داشتم نام سالن کشتی آنجا را به نام عبدالله موحد نام‌گذاری کردم که پس از رفتن من عکس موحد را برداشتند.

طالقانی موحد را اسطوره ورزشی این مملکت دانست و گفت: موحد ۴۰ سال است در آمریکا زندگی می‌کند و ما به آسانی گذاشتیم از کشور برود درحالی‌که همه دنیا می‌خواهند کسی مانند پهلوان موحد را داشته باشند.

رئیس اسبق فدراسیون کشتی ایران با ابزار خرسندی از ساخت این سالن ورزشی خاطرنشان کرد: عبدالله موحد به عنوان یک ایرانی افتخار می‌کند پس از بازگشت به وطن به منطقه کوچک لتحر در کاشان حضور پیدا کند و بگوید من چقدر خوشحال هستم که به اینجا آمده‌ام و هرگاه فرصت کنم بازهم خواهم آمد.

به گزارش فارس، مراسم کلنگ زنی آکادمی کشتی پهلوان عبدالله موحد لتحر کاشان در مهر ماه سال ۹۴ با حضور این نابغه کشتی جهان به زمین زده شد و بعد از چهار سال با حضور ایشان در زمینی در مساحت ۵۸۰ مترمربع دارای دو تشک کشتی، خوابگاه و سالن بدنسازی با اعتباری بالغ‌بر ۸۰۰ میلیون تومان به عنوان استانداردترین سالن ورزشی این شهرستان افتتاح شد.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

  2. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

  3. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

  4. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

  5. قوانین نباید مردم را مجرم کند

  6. درس‌هایی که باید از ماجرای روح الله زم گرفت

  7. آقای روحانی! لطفا از این دوگانه ها فراتر بروید

  8. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

  9. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

  10. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

  11. نظر سنجی منابع غربی: اکثر ایرانیان دیگر حامی توافق هسته ای نیستند/ ۵۹ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار خروج از برجام اند

  12. طلسم منامه باز هم نشکست؛ شکست تلخ ایران مقابل بحرین در اولین آزمون جدی ویلموتس

  13. فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی/ وزارت بهداشت برنامه ندارد ؛ هیچکس هم مشکل روانی ندارد!

  14. پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: جز خسارت محض چه چیزی به ارمغان آوردید؟/ طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

  15. نماینده اسبق و مدیر فعلی با حقوق ۸۵ میلیون در یکی از وزارتخانه ها/ به رغم ممنوع الخروج بودن این فرد وی به خارج رفت

  16. پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

  17. حذف بازیگر زن سینما بعد از سفر اربعین!

  18. اموال و دارایی ۲۵۰ هزار مدیر زیر ذره بین قانون/ شفافیت این بار نتیجه می‌دهد؟

  19. رهبر کره‌شمالی سوار بر اسب سفید

  20. ۱۰ نکته درباره نحوه بازداشت روح‌الله زم؛ او که بود و چه می‌کرد؟

  21. وکیل حسین فریدون: موکلم بی‌گناه است/ هر کسی که در دادگاه محکوم می‌شود گناهکار نیست/ دنبال مسائل دیگری هستند

  22. نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!+تصویر نامه

  23. تماس وزیر ارتباطات با بیرانوند پس از توهین بحرینی‌ها به سرود ملی ایران

  24. روحانی: امید به زندگی در بین مردم به ۷۶ سال ارتقاء یافته/ شاهد کاهش رشد نرخ تورم و رشد مثبت اقتصاد هستیم

  25. اولین تصاویر از دستگیری و اعترافات روح الله زم

  آخرین عناوین